Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Parci válasza Toobee (#9995) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is kiszúrtam az ő árukat, ezért is lángolt fel újra a szerelem... lassan beér fájdalomküszöb alá...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10002) Toobee válasza Parci (#10001) üzenetére


Toobee
veterán

Szerintem ne sokáig gondolkozz rajta. Ha ez a nagy álmod, akkor miért ne válhatna valóra?! 1-2 hónapig nem lesz csirkemell, meg steak...nagy ügy.

https://barbieripnk.hu/

(#10003) Parci válasza Toobee (#10002) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

itt zenél a hk 970 black, az is egy jó cucc. 45e ft volt. igazából túlzás ez az új cucc. no de meglesz előbb-utóbb, az is biztos. van időm. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10004) Tomocso


Tomocso
tag

Sziasztok!!

Úgy néz ki egy Pioneer VSX-520-as erősítőm lesz, ehhez kellene egy 5.1-es hangfalszett, lehet használt is de nagyon max 100k lenne rá.

Tudnátok vmit ajánlani??

Köszönöm.

Tomi

-

(#10005) Toobee válasza Tomocso (#10004) üzenetére


Toobee
veterán

Muszáj rögtön .1 is a végére? Az nem fér bele később? Mostanság sokszor szóba kerültek ezek a szettek. Javaslom, hogy olvass vissza 2-300 hsz-t.

https://barbieripnk.hu/

(#10006) BBéci válasza Toobee (#9995) üzenetére


BBéci
titán

Korner! R van a végén!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10007) Toobee válasza BBéci (#10006) üzenetére


Toobee
veterán

Elnéztem, bocsi. Streamer audiot is meg kéne látogatnom lassan :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#10008) Tomocso válasza Toobee (#10005) üzenetére


Tomocso
tag

Végülis nem muszály, lehet 5.0-is, viszont jó lenne ha nem lenne benne álló hangfal, nehéz lenne elhelyeznem, a JBL SCS-178-at néztem de nem nagyon kapható mostanság. Vmi hasonlóra gondoltam!!

-

(#10009) BBéci válasza Tomocso (#10008) üzenetére


BBéci
titán

Talán a JBL Cinema 300 megér egy meghallgatást.
Vagy kicsit többért Proson Stadium szett, de az csak 5.0.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10010) Tomocso válasza BBéci (#10009) üzenetére


Tomocso
tag

És ez illene az erősítőhöz? Sajnos nincs lehetőségem meghalgatni, Badacsonyi vagyok, itt a környéken nincs semmi ilyen bolt. Most néztem az edigitalnál van 0%-os THM-es hitel, esetleg erről az oldalról vmi ami tényleg illene az erősítőhöz, akár lehet álló hangfalas is ha tényleg jó vételnek számít.

köszi

-

(#10011) spiky03 válasza Toobee (#10007) üzenetére


spiky03
veterán

Értem a célzást :C :DD
És nem haragszom :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#10012) BBéci válasza Tomocso (#10010) üzenetére


BBéci
titán

Passz, mert az 520-ast nem hallottam szólni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10013) Toobee válasza spiky03 (#10011) üzenetére


Toobee
veterán

Csak viccelődtem, egyáltalán nem neked szólt. Remélem nincs harag :R

https://barbieripnk.hu/

(#10014) Tomocso válasza BBéci (#10012) üzenetére


Tomocso
tag

esetleg ez?

-

(#10015) BBéci válasza Tomocso (#10014) üzenetére


BBéci
titán

Ismerősöm vett olyat, pár hét után elege lett belőle. Nem ismerem az igényeidet, elképzelhető, hogy elégedett leszel vele. A Pio 520-hoz nem érdemes sokkal drágábbat venni, az tény.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10016) szmegma


szmegma
aktív tag

Sziasztok,

Lenne egy olyan kerdesem, hogy van egy STR-DA 2400ES erositom es mint kozponti egysegkent ez vezerel minden mediat HDMI-n keresztul:
DUNE player, X360, PC.
Szoval minden mindennel HDMI-vel van osszekotve.

A probelmam, hogy a PC-n amikor belepek a BIOS-ba akkor a BIOS tulnyulik a TV kijelzojen, tehat nem latok mindent a BIOS-bol. Egyebkent amikor felall a rendszer, akkor minden rendben van.
Ha a PC-t kozvetlen a TV-re kotom, akkor rendben van a BIOS.
Szoval az erositon keresztul a BIOS jel erdekesen megy at a TV-re.
Probaltam fix 1080P-re allitani az erosito jelet AUTO-rol de szinten zenesz.
Probaltam kikapcsolni a HDMI control-t az erositon, de semmi nem valtozott.

Van vkinek barmi otlete, hogy hogyan lehetne a fent leirtak szerint osszekottetesben levo PC<>EROSITO beallitasat ugy varialni, hogy a BIOS is rendben megjelenjen az TV-n?
Koszonom.

TV: JZ1000

(#10017) spiky03 válasza Toobee (#10013) üzenetére


spiky03
veterán

persze, gondoltam, hogy viccelődsz. én is csak poénból irtam rá. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#10018) Warter válasza szmegma (#10016) üzenetére


Warter
őstag

Áruld már el, hogy miért fontos ez a BIOS. Én kb 10 évente 1x lépek be a BIOSba, azt is kb alaplap vásárlás után közvetlen. Utána kb sose piszkálom. :N

(#10019) nebulo5


nebulo5
senior tag

Lehet, baromságnak tartani az itt [leírtakat], de szerintem nem is maga a cikk a mérvadó! A cikkben el lehet érni egy linket, ahol néhány Hz különbségű hangolással, ugyanazt a zeneszámot lehet meghallgatni! Ez viszont, már egész érdekes!
Ajánlom meghallgatásra, és el lehet tűnődni rajta!

a meghallgatni való

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

(#10020) sanya_67 válasza Szabikaa20 (#49) üzenetére


sanya_67
tag

Írtam privit!

Egy kérdés: KEF C7 5.0 akcióban 170-180, ha nem vennék másik erősítőt akkor ez lenne a határ szettre.

Véleményetek: Kis zene és házimozi.

Szeretném sub nélkül megúszni...

(#10021) Patice válasza nebulo5 (#10019) üzenetére


Patice
nagyúr

A más hangolású zenékről már hallottam. Nekem különösen tetszett Enya egyik száma, ha jól emlékeszem a 432-es hangolású. :C :)

Amint befejeztem a forrasztgatást belehallgatgatok majd.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10022) nebulo5 válasza Patice (#10021) üzenetére


nebulo5
senior tag

Érdekes, hogy pont egy női hangot hoztál fel példának... A linken szereplő számok közül (ahogy most hallgattam őket), leginkább a női hangoknál észlelhető a "különbség"! Sajnos, mivel elolvastam a cikket is, most olyan érzésem támadt, hogy annak sugallatára "kellemesebb" a 432 Hz hangolású megjelenítés. De a Dire Straits számánál is "fülbeötlő" a különbség!

Üdv: nebulo

(#10023) HornedReaper válasza nebulo5 (#10022) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Nekem a 440Hz-es sokkal jobban bejön.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#10024) Ed Parker válasza HornedReaper (#10023) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem is a 440Hz jobb, ipaddel hallgatom,klipsch fülessel és a 440-es kellemesebb,már az első számnál?

Azt megfigyelték ék hogy a két hangávnál van sebességbeli eltérés is?
A 432 mintha szalagról menne és néha szorul :)

[ Szerkesztve ]

(#10025) nebulo5 válasza HornedReaper (#10023) üzenetére


nebulo5
senior tag

Talán, itt is szerepet játszik az ízlés, esetleg még sok egyéb tényező is. Nekem a 432 valahogy természetesebbnek, teltebb tónusúnak tűnik. Az esetlegesen (talán jitter problémából ? ) fellépő tempó - ritmus diferentálódást nem vettem észre... de lehet, csak mert nem arra figyeltem.

Üdv: nebulo

(#10026) ginola


ginola
addikt

Ki hogyan szokta takarítani a gangfalait, és főleg mivel? Pl. magát a poros membránt, membránszélt?

(#10027) Zanik válasza ginola (#10026) üzenetére


Zanik
addikt

Nincs előtte szövet? :F

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#10028) ginola válasza Zanik (#10027) üzenetére


ginola
addikt

Ismerősöm Clarusain nincs pl...

(#10029) szmegma válasza Warter (#10018) üzenetére


szmegma
aktív tag

Persze nem fontos csak zavar, hogy nem tudom mit kellene allitani, hogy mukodjon.
Gondolom vmi miatt ez tortenik.
Lehet vmit tenni ellene sztem, mivel PC<>TV kapcsolatkor minden rendben a BIOS keppel, csak ha az erosito bent van a vonalban akkor all fent ez a helyzet.

TV: JZ1000

(#10030) Peak válasza Zanik (#10027) üzenetére


Peak
addikt

A Polk előtt ugyan van szövet, de rés is... tehát a portól az nem véd sajnos, csak mechanikus sérüléstől, ütéstől.
Én egy palack sürítettlevegőt vettem kis csővel, nem túl közelről azzal lehet lefújatni a port anélkül, hogy fizikailag hozzáérnél bármilyen tisztitóronggyal vagy eszközzel.
Hallottam olyanról is, hogy van aki klasszikus tollseprűvel oldja meg.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#10031) python1 válasza ginola (#10026) üzenetére


python1
veterán

Egyszerű puha sörtéjű ecsettel,de a készülékeket is azzal szoktam takarítani.
Mindenhová bemennek a sörték, karcmentesen takarítanak a kényes,elérhetetlen helyeken is.

(#10032) ginola válasza python1 (#10031) üzenetére


ginola
addikt

[link]

Ez megfelel?
Nagyon finom szálú, bár műanyag azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#10033) Zanik válasza ginola (#10032) üzenetére


Zanik
addikt

Inkább valami kisebb, képfestő ecsettel próbálkoznék, ilyen művészellátókban biztos kapni. Én az autómodelljeimet szoktam azzal portalanítani.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#10034) ginola válasza Zanik (#10033) üzenetére


ginola
addikt

Gondolom természetes szőrből készült jobb, pl sminkelőecset?

(#10035) Zanik válasza ginola (#10034) üzenetére


Zanik
addikt

jah, akár azzal is mehet. :K

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#10036) ginola válasza Zanik (#10035) üzenetére


ginola
addikt

A linket cucc is érdekes nagyon vékony műanyag szálakból áll, nagyon finom tapintású, az megfelelne?

(#10037) rajzol01


rajzol01
tag

asszem be vagyok b*szva. Jó koncert volt.

(#10038) python1 válasza ginola (#10036) üzenetére


python1
veterán

Szerintem igen,de jobb a természetes szálakból álló ecset,vagy egyszerű konyhai olajozó,pácoló ecset.

rajzol01, jó neked! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10039) #09634560 válasza JoeNet3 (#9999) üzenetére


#09634560
törölt tag

Sajna nem fogsz kapni ezekre ajánlást, mert ebben az árban esetleg használt sztereót kapsz, nem 609-hez való 5.0 polcsugárzót (mert kapaszkodj meg: olyan is van). Legkiseb ami ajánlható:JBL ES 30+ES 20 és hozávaló JBL ES25C vagy Dali Zensor.
És messze nem az általad irt wattok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#10040) Valkűr válasza JoeNet3 (#9999) üzenetére


Valkűr
őstag

Akkor miért nem monitorokat veszel, ha már kis hangsugárzók kellenek. Csak példának linkeltem egy tipust. A konzerves dobozoktól nagyságrendekkel jobb hang hozható ki velük.

[link]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#10041) Ed Parker válasza Valkűr (#10040) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez a jamo csak a low end konzervtől jobb, sok mindenre ez sem használható :)

(#10042) #09634560 válasza Valkűr (#10040) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ettől amit én ajánlottam azok jobbak is és olcsóbbak is (nem azért mert én tettem :) ).

(#10043) JoeNet3 válasza #09634560 (#10039) üzenetére


JoeNet3
csendes tag

Köszönöm a választ, ettől tartottam... Hát, akkor beindul a gyűjtögetés. :)

Még egy kérdés, csak a kíváncsiság kedvéért: Mi történt volna, ha most nem kérdezlek meg Titeket, és egy kis bögreszettet rákötök az említett TX-NR609-re? Egyszerűen csak "nem szól úgy", vagy ki is nyírja hosszú távon a hangszórókat? Azért is érdekel a dolog, mert az egyik oldalon a JBL ES20-asnál is a következő volt feltüntetve: "125W maximális teljesítményű erõsítõhöz javasolt". Az enyém meg ugye 160-as. Annál is furcsább a dolog számomra (láthatjátok, totál hülye vagyok a témához), mert a JBL-es hangsugárzóhoz képest kis Onkyo bögreszettet pedig 130W-os erősítőhöz javasolták. Hogyan lehetséges ez az 5W különbség, pont a bögreszett javára?

Valóban új volt számomra a polcsugárzó kategória, de még az 5.0 is. :) Az általad javasolt JBL-es összeállításhoz ezek szerint nem szükséges subwoofer? Vagy ez ilyen "idővel még bővíthető vele" kategória, de anélkül is megfelelően szól?

(#10044) JoeNet3 válasza Valkűr (#10040) üzenetére


JoeNet3
csendes tag

Hát, mert ennyire vagyok kezdő a témában, pedig elolvastam az #1-et és sok száz hozzászólást, de eddig jutottam: Nekem volt "bögreszett" és "álló" hangfalak. :) A "monitor hangfalak" azok a Sanci38 által is említett "polcsugárzók"? Mert ha nem, akkor kezdem elveszíteni a fonalat... :F

(#10045) Patice válasza JoeNet3 (#10043) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezeknek a watt értékeknek ne higgy. Ezek olyan maximális értékek, amit csak pár (tized)másodpercig viselne el az adott doboz. A házimozi erősítők sem adnak le ennyi wattot,nem is kajálnak ennyit a hálózatból. Nagy teljesítményű erősítőre is rá lehet kötni kis terhelhetőségű hangsugárzókat (mert csak az van nekik), csak a hangerővel kell vigyázni.

A házimozihoz mindig ajánlott a mélynyomó. Idővel bővíthetó 5.1-re a szett, bármilyen neked tetsző dobozzal. Az 5.0 fontos hogy egységes legyen a hangzás miatt, ezért ajánlott Sanci38 egy összeillő szettet. A mélynyomó már lehet bármilyen más márkájú.

Igen, igen polcsugárzó = monitor hangfal...

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10046) axwel18 válasza JoeNet3 (#10043) üzenetére


axwel18
senior tag

Azt felejtsd el hogy 160watott lead a 609-es onkyo kb olyan 95watt amit ténylegesen tud.

(#10047) Ed Parker válasza axwel18 (#10046) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az arcam is csak ennyit tud kb:95W-ot csatornánként, igaz ezt 7 csatornán.
De ez több mint elég, otthoni viszonylatban.

(#10048) kimi02


kimi02
őstag

Jófajta akusztikus zenét tudtok ajánlani ?
Kellene egypár előadó , de tényleg ami jó is,
:R

(#10049) Toobee válasza kimi02 (#10048) üzenetére


Toobee
veterán

Fourplay. Meg tudnék még párat, ha a Dune közelében lennék.

https://barbieripnk.hu/

(#10050) Ed Parker válasza kimi02 (#10048) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Paco de Lucia
Allan Taylor
Sara K
Mark Knopfler
Marcus Miller
Richard Bona
Tátrai Tibor

Most így fejből hirtelen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.