Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143001) jézusom válasza Borisz76 (#142999) üzenetére


jézusom
addikt

Ez a kleinanzeigen nekem új, ez egy eladó ebayen belül?

(#143002) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Yamaha RXV-683-n DSD fileokat hogyan lehet lejátszani? Úgy értem nem lekonvertálva. USB-ről, vagy DLNA-ről lehetséges?

(#143003) jaszy76 válasza jézusom (#143001) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Ezek apróhirdetések. Kincsek vannak... :)

(#143004) BBéci válasza Borisz76 (#142999) üzenetére


BBéci
titán

Nálam csak egy darab volt, és nem szívesen adtam vissza az importőrének.

(#143002) jézusom
Nem tudom a választ, de az tuti, hogy azzal az erősítővel semmi értelme DSD-t megszólaltatni, még a CD felbontás is túl nagy falat számára.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143005) Borisz76 válasza BBéci (#143004) üzenetére


Borisz76
veterán

Nekem csak egy Sunfire HRS-10 van a birtokában de már ez is nagyon jó.
Gondolom ettől fényévekkel jobb az SVS modellje , így meg is értem , hogy miért nem akartad visszaadni.

Mod : amúgy pont a linkelt apróhirdetési oldalról vettem használtan 600 euróért.
Előtte azért rákerestem és akkor láttam, hogy az új ára valamivel több mint 1100 euró.
Mindez azonban már több mint 1 éves történet.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#143006) BBéci válasza Borisz76 (#143005) üzenetére


BBéci
titán

Annyiért jó vétel volt és ha 20 négyzetméternél nem nagyobb szobában használod, akkor elegendő lehet az ereje. Nálam az eggyel nagyobb volt, szerettem a hangját de volt némi hiányérzetem a hangnyomását, brutalitását illetően.
Ha Sunfire, akkor az XTEQ 12 jöhetne állandóra, de a 630000 forintos listaár eléggé riasztó, bár korrekt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143007) daniel2121 válasza Borisz76 (#143005) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ez licit oldal vagy az árak irányárak? Van most egy Cambridge 650R 250 euróért,nem rossz ár.

(#143008) Borisz76 válasza daniel2121 (#143007) üzenetére


Borisz76
veterán

Az oldal olyan mint a magyar hardver apró pl.
Magánszemélyek és cégek is hirdetnek.
Az ár lehet fix vagy irányár.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#143009) jézusom válasza BBéci (#143004) üzenetére


jézusom
addikt

Szegény ember vízzel főz! Esetleg más tudja a választ?

[ Szerkesztve ]

(#143010) Patice válasza jézusom (#143002) üzenetére


Patice
nagyúr

Gyorsan megnéztem most neked: natívan sehogy, ahogy USB-ről sem fogja tudni, sem DLNA-ról.

Valamilyen külső eszközzel a DSD-t először át kell konvertálni PCM-be és ezt már tudná fogadni az erölködőd analógon, koaxon, optikán, HDMI-n.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#143011) BBéci válasza jézusom (#143009) üzenetére


BBéci
titán

Meséld már el, miért nem felel meg a FLAC és a WAV?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143012) jocoka75


jocoka75
tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni házimozi hangfalat szeretnék vásárolni,de nem tudom eldönteni melyiket a lényeg ,hogy falra szerelhető legyen kis helyet foglaljon két kiszemelt van Bose acoustimas 10 vagy Logitech Z 625 5.1 hangfalai tudom ,hogy nem egy kategória a kettő ,de érdemes e beruházni a Bose ra van e hangzásban nagy észrevehető különbség tud e annyival többet a Bose hogy azt mondjam ez igen gyönyörűen szól zenére ,filmezésre , kellene a válaszokat előre is köszönöm😁

(#143013) jézusom válasza BBéci (#143011) üzenetére


jézusom
addikt

Nem mondtam, hogy nem felel meg. Mivel a yamaha úgy hirdeti, hogy DSD képes, ezért bátorkodtam megkérdezni hogyan kell lejátszani.

(#143014) jézusom válasza Patice (#143010) üzenetére


jézusom
addikt

Ezt mondjuk nem nevezném DSD képes erősítőnek.

(#143015) virkir válasza jézusom (#143014) üzenetére


virkir
veterán

Nem lehet, hogy a fájl nem jó?
Max 5,6MHz a yamaha szerint.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#143016) jézusom válasza virkir (#143015) üzenetére


jézusom
addikt

De lehet! Erre sem találtam semmi infót :(

(#143017) lemmy9 válasza zsolesz7503 (#143000) üzenetére


lemmy9
őstag

Mennyivel változik hátralévő életed, ha azt mondják tipushiba, vagy hogy nem tipushiba. Merre fog utad vezetni? Esetleg szerviz?

Szerintem!

(#143018) Ear001 válasza jocoka75 (#143012) üzenetére


Ear001
addikt

Hát a haladó szintre egyik se fér be, de igen, a Bose jobb. Hogy aztán a hangjára azt mondod-e, hogy gyönyörű.... :O Menj, és hallgasd meg egy bemutatóteremben.

(#143019) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Valaki kiprólta használta már a mathaudio- eq apo párost? Tapasztalat? Buktató esetleg?
[link]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#143020) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

urak!

melyiket szeressem: dynavoice thunder t-12 vagy monitor audio gsw12 vagy svs sb2000?

most egy velodyne impact 10 subom van, brummogósnak, kenődősnek, lassúnak találom a hangját. nem a mozihoz kellenek a falrengető mélyek, hanem inkább (rock)zene hallgatáshoz. gyors és erőteljes dob és társai, szóval a sebesség és pontosság fontosabb, mint az erő.

köszi előre is!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#143021) robi-k válasza Parci (#143020) üzenetére


robi-k
őstag

1 szavazat az SVS SB2000-re :K

(#143022) Dorian válasza Parci (#143020) üzenetére


Dorian
félisten

Velo imp 10-nél mindegyik nagyon jelentősen jobb.

SVS sb2000 kicsit jobb a T12-nél, viszont jelentősen drágább, de ha a listaárnál olcsóbban tudod venni, akkor talán azt venném. A gsw 12 ára meg nem is tudom mennyi, de sztem csillagászati lehet, annyival biztos nem jobb, ha jobb egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#143023) Tamoo válasza Dorian (#143022) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

180ért van most lakk fekete GSW12 AVX-en. Menne a szettedhez. :D

(#143024) Parci válasza Tamoo (#143023) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is azért raktam a listába -- viszont nem tudom, hogy jobb-e a másik kettőnél, és ha igen, mennyivel. nem tudok varázsáron vásárolni, szóval, ha újonnan veszek, valószínűleg a dynavoice lesz a befutó, nem ér meg plusz 100e ft-ot az svs nekem (hacsak nem mondjátok, hogy agyonveri a dynát).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#143025) Parci válasza robi-k (#143021) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a másik kettőt ismered jól? :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#143026) Tamoo válasza Parci (#143024) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

GSW12 400e volt 2010 körül, de hallani sajnos azt nem hallottam.
T12 illetve SVS SB12-NSD kb. egy kategória, ezektől valamivel jobb lehet az SB2000, de nem hiszem hogy 100at megér a különbség. Viszont 280-290 körül lehet osztrákoknál venni Elac 2070-et Mediamarktból ha még jobbat akarsz.

[link] pár napja mondjuk még 899 Euro volt. Biztos vissza lehet alkudni. :D

[ Szerkesztve ]

(#143027) Dorian válasza Tamoo (#143023) üzenetére


Dorian
félisten

Ne uszíts! ;]
Aztán a gyereket hová teszem? :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#143028) robi-k válasza Parci (#143025) üzenetére


robi-k
őstag

Nem, de az SVS-t igen :)
De amikor én keresgéltem, akkor több típust is meghallgattam (igaz, boltban, nem nálam itthon), és végül az SVS-t vettem, és nem bántam meg.

(#143029) Parci válasza Tamoo (#143026) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, a gsw12 jó drága volt anno. és a monitor audiónak vannak másfél milliós subjai is. akár jó is lehet, de nem találok róla érdemi tesztet, amibe tudnék kapaszkodni.

az elac nagyon tetszik, de közel 300e ft-ot igazából nem szívesen adnék ki ilyesmiért. itthon újonnan, áfás számlával a 250e ft még talán-talán oké.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#143030) Tamoo válasza Parci (#143029) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A tulaj korrekt srác, kérd ki a véleményét. Neki korábban emlékeim szerint T12 is volt, így van összehasonlítási alapja. Jobb ötletem nincs, nem egy gyakori szub.

[ Szerkesztve ]

(#143031) Parci válasza Tamoo (#143030) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

thx!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#143032) mettek válasza Parci (#143029) üzenetére


mettek
addikt

Sb2000-et nem ismerem de egy kategóriába sorolják a t12-vel. Nekem a t12 2 hete ment el, egy évet használtam. Szép feszesen szól de nekem amikor a yamaha jobb bemérőrendszere bemérte akkor elég kevés lett a mély 25négyzetméteren. Előtte Marantz7010-el kicsit többet mutatott de ott meg eleve szarul dolgozik az audissey.

Szóval max 20m2-ig mondanám jónak. A másik dolog hogy az automata üzemmódja elég érzéketlen...alacsonyabb hangerőn nem kapcsol be a láda illetve elég rövid idejű a készenléti ideje is. Szóval egy belépő kategóriás zárt szub.

Ennek fényében lehet jobb az svs de teljesitményben kb egy liga.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143033) Parci válasza mettek (#143032) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

te jó ég, ha a t-12 500w rms-e gyenge, akkor mennyi kell? :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#143034) Dorian válasza Parci (#143033) üzenetére


Dorian
félisten

Dehogy gyenge. Nekem 20m2-en 1/3-on áll a potija, és a menüben -2dB-en áll, és ha olyan jelenet van simán megvan a dől a ház érzés.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#143035) mettek válasza Dorian (#143034) üzenetére


mettek
addikt

Azon az erősítő hangerőn ahol te mozizol elhiszem de kevesen hajtják úgy a mozit. Akkor jó a rendszer ha alacsonyabb hangerőn is dinamikus tud lenni.

Nekem a szobaakusztika és elrendezés miatt bántó már -25 hangerőn is ha sok a hangeffekt.

Pl most apple tv-ről apple music olyan erőteljesen szól hogy -45 hangerőn bőven élvezhető.

A mostani szubom visszafogottabb mozin is szépen szól, nem keveslem pedig be sem járattam.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143036) Dorian válasza mettek (#143035) üzenetére


Dorian
félisten

Kevered a dinamikát az arányosnál több, erősebb mélyhanggal.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#143037) mettek válasza Parci (#143033) üzenetére


mettek
addikt

A velodyne ládái nem véletlenül 1000-1200 wattosak. Illetve az svs sb13 sem véletlen annyi amennyi. Zártba kell az erő vagy egy kisebb erősítős jó reflex de annak is kell az 500w. Nem olcsó egy jó mélyláda.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143038) Lacielvtárs válasza Dorian (#143036) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ez igy van :K
Én is azóta tudom mi a különbség a kettő között amióta a CXR200 megvan :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#143039) arcitec


arcitec
addikt

Egy "jobb" bemérőrendszer hogy tudja ellehetetleníteni a szub-ot. Érdekes megközelítés,ami nem kicsit hibás,pedig csak tapasztalatom van.Egy szub paramétereiből adódó képessége nem veszhet el. Max hibásan rossz beállításokkal megy. Az persze lehet erősítő válogatja is , de nem ekkora mértékben, szerintem. Vicarious1 : A Phase matching, hát nagyon nem jött be. Úgy, hogy csak egy teszt erejéig volt bekapcsolva. Durván felemeli a hangerőt , min a duplájára. Jó a kalibrált beállítás bőven. Phase matching alatt a szub vitte a mozit, ami bőven nem jó. Lehet létezik, ahol hasznos, az én rendszeremben sok volt. Azért az RZ900 mélyhang kezelését minden teszt dícséri. (Csak halkan jegyzem meg :B )

[ Szerkesztve ]

(#143040) mettek válasza arcitec (#143039) üzenetére


mettek
addikt

Egy biztos. Marantz alatt feles állás alatt elég volt a t12. Yamahánál feles fölött is soványabb volt. Az okát nem tudom.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143041) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

srácok, még annyit mondjatok meg nekem, hogy szokott-e lenni akció az svs subokra? bármikor, fekapéntek, mittomén.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#143042) robi-k válasza Parci (#143041) üzenetére


robi-k
őstag

Igen, pl. korábban nagyon jó áron "szórták ki" az SB-200 elődjét, az SB-12NSD-t.

(#143043) Parci válasza robi-k (#143042) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja, hogy kifutó termékre. hát, az oké, jó is lenne, de ha még öt évig nem cserélik az sb-2000-et? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#143044) BBéci válasza mettek (#143040) üzenetére


BBéci
titán

Egyszerű a magyarázat, hibásan mér és szabályoz az erősítőd. Esetleg máshová kellett volna tenni a mélyládát.
Ugyanaz a tapasztalatom T-12-vel, mint Doriannak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143045) Parci válasza BBéci (#143044) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

úgy érzem, tök jó lesz nekem az olcsóbb dyna. majd meghallgatom, mielőtt lerakom a pénzt, és ha nagyon nem tetszik, ott hagyom, de szerintem teljesen jól megy majd a goldenear cinema3d array vagy hogyishíjják soundbáréhoz :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#143046) BBéci válasza Parci (#143045) üzenetére


BBéci
titán

Csodálkoznék, ha nem tetszene.
Viszont egy jó tápkábelt megérdemelne az a szubláda, erről Dorian tudna mesélni, illetve már leírta az ezzel kapcsolatos tapasztalatait.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#143047) Tamoo válasza Parci (#143045) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az automata bekapcsoló elektronika viszont kis hangerőn gyenge jelnél valóban okozhat kellemetlenségeket. Ha halkan is hallgatod megszívathat ki-bekapcsolgatással. Ilyenkor jobb ha átnyomod a hátulján always on-ra.

[ Szerkesztve ]

(#143048) Parci válasza Tamoo (#143047) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az nem jó, szoktam halkan hallgatni :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#143049) mettek válasza BBéci (#143044) üzenetére


mettek
addikt

Biztosan igy van hogy az audisseynél jobb ypao rosszul mér :C a rossz akusztikát el tudom fogadni de a mérést nem. Mondjuk érdekes módon az elac beméretlenül is nagyobbat szól. :U

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#143050) Quetz válasza mettek (#143049) üzenetére


Quetz
őstag

A mélynyomó hátulján található "volume" potméter igazából egy gain-controll állító. Mivel a Yamaha pre-out szekciója gyengébb mint a D+M csoport erősítőié, ezért érthető, hogy halkabban szól a ládád változatlan gain mellett.

Denon 3300-on 4.5Vrms , Yamaha A860-on 1.6Vrms pre-out jelszintet mértek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.