Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#171701) Dorian válasza Zigi (#171698) üzenetére


Dorian
félisten

Nem a sùly a lènyeg. Az csak alapfeltètel.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#171702) Zigi válasza Dorian (#171701) üzenetére


Zigi
senior tag

Tudom, de ez magas labda volt ;)

(#171703) -KP- válasza BIGi75 (#171700) üzenetére


-KP-
addikt

Nagyon kevés gyártó tud normális ládát készíteni. Legtöbbnek csak úgy "van". Hogy legyen. Meg mert kell. Vagy hogy tudjanak komplett szettet adni. Illetve átfogalmazom. Jó ládát biztosan sokan tudnak készíteni. De kevés olyan gyártó van, aki jó szubot ad jó áron. Sajna hatalmas árban a szórás. Igen gyakori, hogy egyes gyártók eléggé áron felül adnak modelleket másokhoz képest. Sajnos sok esetben teljes tévút ill. zsákutca ugyanahhoz a márkához ragaszkodni amiből a fő rendszer áll. Kivéve ha mosolyogva élvezed, hogy jól megborotválnak.

[ Szerkesztve ]

(#171704) Saughassy válasza BIGi75 (#171696) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Az en regi Triangle subom azt hiszem 23, vagy 25 kilo. Pedig csak 130 watt RMS, es igazabol zenere talaltak ki, nem hazimozira. Masszivnak massziv, de a 35 nm-es nappaliba kicsit keves hazimozi eseten.

(#171705) BIGi75 válasza Zigi (#171698) üzenetére


BIGi75
senior tag

Oké, oké.
Veszem az adást..

(#171706) BIGi75 válasza Saughassy (#171704) üzenetére


BIGi75
senior tag

Nemeladó? :D

(#171707) BIGi75 válasza -KP- (#171703) üzenetére


BIGi75
senior tag

Onnan ez a Triangle mánia, hogy először csak egy comet 902-es párt vettem egy sztereó rendszerhez. Aztán úgy megszerettem a hangját, hogy begyűjtöttem még a 2 állót meg a centert is.
Hát itt tartunk most...és a kérdés még nyitottabb számomra, mint tegnap volt.
Mindesnesetre köszönöm az észrevételeket és az építő javaslatokat, szélesíteni kell a látókörömet azt hiszem...

(#171708) Saughassy válasza BIGi75 (#171706) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Hazimozihoz dragallanad, zenehez meg nem akarnad. :) Kozeptavon tervben van a csere, csak ami zenen is igy szolna, az olyan aron van, amit egyelore emesztenem kell.

(#171709) BIGi75 válasza Saughassy (#171708) üzenetére


BIGi75
senior tag

Hmm, pedig jó lett volna. Triangle...23kg :)

(#171710) -KP- válasza Saughassy (#171704) üzenetére


-KP-
addikt

Már elnézést de 130W még 10m2-re is lópikula. Főleg ha eqzni is kell. Márpedig szinte mindig kell.

(#171711) Tamoo válasza I'am Dony (#171645) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ja ... leesett. A sima kapcsán különböző plugint néztünk, azért mondtál Te 2x6-ot én meg 2x5-öt. Én a "2x4 Advanced" plugint választottam.

(#171712) Saughassy válasza -KP- (#171710) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Elnézem. :) Egyelőre ez van. Bár a 130watt az erositore igaz, a hangszórók erzekenysege (dual a sub) azért javít a helyzeten. 20nm en bőven sok volt. Zenére meg a 35nm-en is, pedig szeretem a hangerőt.

(#171713) BIGi75 válasza -KP- (#171710) üzenetére


BIGi75
senior tag

Nna, mámeg a Wattok..(megawattok)
Akkor egy 25m2 szobába milyen teljesítményű szub kell, ami nem Triangle és legalább 20kg és ha robban a bomba, akkor az robban? :F

Ui.: Gondolatmegosztás; lehet, hogy ki fogtok toloncolni a Házimozi belépő szinten topikba....

(#171714) Quetz válasza BIGi75 (#171713) üzenetére


Quetz
őstag

16nm-en két DIY 18"-as mélnyomóm van, egy-egy Crown XLS1502 hajtja őket hidalva(1500W). De elismerem, mindenkinek mások az igényei :D

(#171715) Dorian válasza BIGi75 (#171713) üzenetére


Dorian
félisten

Ha nem az a cèl, hogy csak nagyot dübörögjön, hanem a kiemelèseket rendesen eq-zni akarod, akkor aztán kell a teljesìtmèny.
25m2-re nekem 1db Klipsch r115 elèg, de ha majd lesz időm jobban foglalkozni vele, veszek mèg egyet az egyenletesebb mèlyèrt ès egy kisebb kioltás kiküszöbölèsère.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#171716) BIGi75 válasza Quetz (#171714) üzenetére


BIGi75
senior tag

Az szép! Hiphoppot hallgatsz?
Hát én olyat keresek, amivel elbír egy Yamaha rx-v685.

(#171717) Saughassy válasza BIGi75 (#171716) üzenetére


Saughassy
aktív tag

A subok többsége aktív, szóval a házimozi erősítőd ilyen értelemben nem lesz szűk keresztmetszet.

(#171718) Quetz válasza BIGi75 (#171716) üzenetére


Quetz
őstag

Mozizok. Szeretem érezni, amikor Godzilla végig gyalogol rajtam, vagy a Dunkirk repülőgép propellerre püföli a mellkasomat. :)

(#171719) spiky03


spiky03
veterán

Ez a mini pc ugyan elég a Kodihoz meg Netflix, Amoazon Primehoz meg ahhoz az EQs progihoz?
link

Vagy ez kevés?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#171720) Tamoo válasza spiky03 (#171719) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én még mindig lebeszélnélek a PC-ről. Nem hiányzik ez neked.

Ha veszel tiltólistára raklak! ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#171721) python1 válasza Tamoo (#171720) üzenetére


python1
veterán

:D

(#171722) Dudee


Dudee
senior tag

Amúgy ha EQzol, és -jó esetben vágsz, illetve csillapítasz-, akkor miért kell a subnak erőtartalék?
A kioltott tartományok felhúzásánál értem (mert emiatt más helyeken komoly kimelések jöhetnek össze), de ezt amúgy sem igazán jó csinálni, nem? Törekedni kell az elhelyezéseknél arra, hogy a simítás inkább csillapítással történjen meg, nem?

(#171723) Tamoo válasza Dudee (#171722) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Igen, ha pozitív EQ van ahhoz kell energia. "Szerencsés" eset amikor csak kiemelés van. Max 5-6dB-t szokás pozitív irányba is húzni ha van értelme.
Amire nem gondoltál. Mondjuk egy átlag szobában van 15dB-es kiemelési csúcs amivel megvan az elvárt hangnyomás beméréskor. Ha az eltűnik, mindjárt hangosabbra kell venni a szubot. Nem is kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#171724) -KP- válasza Tamoo (#171723) üzenetére


-KP-
addikt

Ja, csak 6dB az konkrétan 4x erősítőteljesítmény.

(#171725) spiky03 válasza Tamoo (#171720) üzenetére


spiky03
veterán

Megfontolandó ajánlat. :DDD

Csak azért is gondoltam rá, mert ott a streamingeket is lehet rendes minőségben nézni (24p) mert most CE alatt használok Netflix addont, ami 720p-t tud csak, az Amazon Primeba meg nem tudok bejelentkezni, amíg laptopon a KODIbe meg a honlapra simán betudtam.

Gondolkodtam még Mi Sticken vagy egy Amazon Fire Stick-en, de elvileg ezek sem tudják a 24Hzes lejátszást csak 60Hzen. :((( Ezeket csak streamingre használnám, a NAS-os filemkre meg megmaradna a CE akkor.

De a PC-n meg egyhelyen lenne minden, KODI a NAS-on tárolt filmekhez, a Win10en letöltött Netflix/Amazon Prime appal meg a streaming. Igaz ezt még kikell próbálnom, hogy tudja-e a 24Hzes lejátszást.
Xboxon sajnos csak 60Hz van meg 2.0 hang az Amazon Primenál, Netflixnél is csak 60Hz van, de ott ha jól emlékszem van 5.1.

Nah meg a PC-n mehetne az EQ is. :D

2 hét múlva kiderül majd, hogy mit mutat a rendszerem meg a nappali.
Meglesz az első mérés. :C

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#171726) Khaosz55 válasza Tamoo (#171723) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én pluszba nem használom az EQ-t, csak negatívba. Ha toltam 5-6db-t pluszba az ultik egyből elfogytak klippelt az erősítő, hangsugárzó meg olyan táncot járt hogy csak lestem. Ráadásul hiába dobtam 5-6 mérésnél nem 5-6-db-vel ugrott feljebb hanem sokkal kevesebbel.

(#171727) BIGi75


BIGi75
senior tag

Az hülyeség, hogyha keresek két kissebb mélyládát a TV állványom két alsó sarkába?
Fotó: [kép]
Kb. így: [kép] (Nem röhög a photoshoppon!)
Beállítható így pl.egy első- vagy alsóhangszórós, vagy felejtsem el?

(#171728) Dudee válasza BIGi75 (#171727) üzenetére


Dudee
senior tag

én nem tudom, de szép a nappali :)

amúgy egy dolog mégis eszembe jutott: a két vagy több sub előnye pont az, hogy a megfelelő elhelyezésükkel ki tudod jobban egyenlíteni a szobából adódó emeléseket/kioltásokat.
Itt viszont semmi esélyed őket áthelyezni. Fix helyre kerülnek, aztán vagy jó lesz, vagy rosszabb.. szerintem

(#171729) Tamoo válasza Khaosz55 (#171726) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mert a visszaverődő hangok amik kioltást okoztak is erősödtek.
Azért írtam, hogy ott ahol van értelme. Meg ha van tartalék rá.

(#171730) BIGi75 válasza Dudee (#171728) üzenetére


BIGi75
senior tag

Köszi..
Hát nem teljesen fix, mert visszatehetem a tárolódobozt a helyére és viszem a kis subot máshová... Csak optikailag tetszett meg így, de ez bekorlátoz méretben rendesen, és nem tudom érdemes-e keresgetni ebben a formában vagy eleve szarul szól gyakorlatilag beépítve.. 32x36x38cm van maxszxmé

(#171731) VoidXs válasza BIGi75 (#171727) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Zárt vagy előre nyíló reflexes, első hangszórós, jó lábakkal elcsatolva talán belefér, minden más brutálisan zengeni fog.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#171732) BIGi75 válasza VoidXs (#171731) üzenetére


BIGi75
senior tag

KEF Kube 8b, B&W ASW608 vígan, ASW610 éppen befér... Vélemény a típusokról?

(#171733) VoidXs válasza BIGi75 (#171732) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én sajnos egyiket se hallottam vagy mértem.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#171734) BBéci válasza BIGi75 (#171732) üzenetére


BBéci
titán

Kube 12b volt nálam, tetszett, az eggyel kisebbet még éppen elfogadhatónak tartom, de 8 colos hangszórósat a rendszeredbe nem ajánlok.
Akkor sem tennék szubládát szekrénybe, polcra, ha fegyverrel kényszerítenének rá. A bútor befolyásolja, módosítja a hangját. Ráadásul szinte biztosan nem az a legjobb helye a szobában.
A centersugárzód hangját drámai mértékben javítaná, ha kivennéd arról a szűk helyről és a szekrény tetejére tennéd. Nálam ugyanúgy volt, mint nálad és amikor áthelyeztem, falba verdestem a fejemet mérgemben, amiért évekig a sokkal vacakabb hangot hallgattam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#171735) BIGi75 válasza BBéci (#171734) üzenetére


BIGi75
senior tag

Olvasgatok, nézelődök és már én is ott tartok, hogy ejtem ezt a szekrényes témát... Csak kevés az, ha kettőt veszek is, a helyezgetési és az esetleges hangmódosítási problémákról nem is beszélve. Inkább 1db komolyabb, árban is jobban jövök ki. Egyébként a jobb front és a szekrény között volt a legjobb helye a subnak sztem, kissé befordítva, csak úgy útban van a teraszajtóhoz. De hát valamiért valamit.
A centert kipróbálom, köszi.

(#171736) -KP- válasza BIGi75 (#171735) üzenetére


-KP-
addikt

Nem állódobozt kellett volna venni, és akkor a szekrényed két oldalán elférne két szub. Vagy kisebb szekrény kellett volna oda, és akkor megint csak lenne hely két szubnak.

(#171737) mettek


mettek
addikt

Ez lett az nappali átalakításom eredménye:

A basszusban vannak gondok, létrejönnek állóhullámok de kísérletezem majd elhelyezéssel, ugyanis ha a front oldalról kikapom a szubot akkor már más a helyzet.

A szobában jelenleg sem függöny, sem akusztikai panelek, sem szekrény nem volt, csak a hangrendszer, tv asztal, kanapé és szőnyeg.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#171738) Tamoo válasza mettek (#171737) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Korábban pedig az ilyenekre fapaci is simán rámondta, hogy túlcsillapított. Ha felrakod a függönyöket a magas is lentebb fog jönni 200-250 környékére. De moziszobába ez teljesen jó. Azért látszik, hogy hol dolgoznak igazán a csapdáid. Mély teteje - közép alja.

[ Szerkesztve ]

(#171739) mettek válasza Tamoo (#171738) üzenetére


mettek
addikt

Igen, középtartomány alját nagyon megfogja.
Összességében viszont a teljes tartományt "helyre tette". Nyoma sincs bántó magasaknak. Most még EQ nélkül megy a rendszer de már így is nagyon rendben van.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#171740) alphamooncam válasza mettek (#171739) üzenetére


alphamooncam
őstag

Azt mondják, ha rendesen meg van csinálva csillapítás, ott szeretnek az emberek beszélgetni, akkár többen is, nem szükséges túlkiabálni az esetleges másik beszélgető partnert, film dialógust, zenét, akkor is érthető marad az élő beszéd.

Ha mint írtad ez EQ nélkül is megvalósul, akkor egy nappaliban eljött a Kánaán. Grat.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#171741) -KP- válasza mettek (#171739) üzenetére


-KP-
addikt

Ez enni mit enni, zabálni fogja az energiát :)

(#171742) mettek válasza -KP- (#171741) üzenetére


mettek
addikt

Igen az azonnal kiderult. Ugy toltam fel 50esre a hangerőt hogy korábban ugyanezt a hangnyomást éreztem 40esen. Lehet hogy a frontokat megtámogatom majd egy végfokkal és akkor több marad az avr-ben a többi hangfalnak is.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#171743) Dorian válasza mettek (#171737) üzenetére


Dorian
félisten

Ez sztem nagyon jó, én szeretem az ilyen enyhén túlcsillapított környezetet zenével is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#171744) alphamooncam válasza -KP- (#171741) üzenetére


alphamooncam
őstag

Amennyiben arra gondolsz, hogy egy jól csillapított helyiségben a még a magasabb hangnyomás sem olyan zavaró, mint ugyanakkora, de csillapítatlanban, akkor egyetértünk.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#171745) BIGi75 válasza -KP- (#171736) üzenetére


BIGi75
senior tag

Az állódobozok már olyan rangban vannak nálam, hogy hozzájuk kell igazodni a többieknek.
A szekrény meg még egy korábbi koncepcióhoz készült, méretben már lehet most nem teljesen optimális. Viszont én csináltam a kis kezemmel fából, úgyhogy tiszteletből az is marad.
De köszönöm az észrevételt, csak olyan dolgot érintett, amin nem szeretnék változtatni, úgyhogy marad az 1 szub csere, szekrényen kívül.
Ez az egész mindenesetre arra jó volt, hogy most már biztos vagyok benne, hogy zárt szubot keresek,ami eddig eszembe sem jutott volna...
Azt hiszem, meg kell tanulnunk kompromisszumokat kötni az életben, különben sosem leszünk boldogok és elégedettek...

(#171746) VoidXs válasza mettek (#171737) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez nagyon szép eredmény, a függöny és panelek tovább fogják lapítani, egész jó térérzet lesz itt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#171747) mettek válasza VoidXs (#171746) üzenetére


mettek
addikt

Köszönöm szépen. Igazából kicsit szerencsésen is alakult mert fejből kipattant ötlet alapján álltam neki.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#171748) Dudee válasza mettek (#171737) üzenetére


Dudee
senior tag

és hogy kell ilyen mérést csinálni?
ugyanúgy, mint az átvitelt, csak utána átkattintok az rt60 fülre, vagy van valami trükk?

köszi

(#171749) VoidXs válasza Dudee (#171748) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Pontosan.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#171750) Dudee válasza VoidXs (#171749) üzenetére


Dudee
senior tag

És ha jól sejtem, a felvétel adataiból tehát nem csak az olvasható ki, hogy adott frekvencia milyen amplitúdóval jelenik meg, hanem az is, hogy mennyi ideig zeng tovább a terem az adott frekvencián, miközben a gerjesztés megy tovább magasabb frekvenciával. Tehát amikor a szinuszos sweep megy végig, közben a rew teljes spektrális tartományt rögzíti, és aztán abból számol mindenféle jóságot. na majd este kipróbálom nálam milyen szörnyű :)

viszont rew manual szerint mezei szobában párszáz Hz alatt nem méregetünk ilyet (rt60), mert nincs értelme. Ha ez így van, akkor miért vonunk le következtetéseket belőle a basszusra nézve?

"RT60 is a measure of how long sound takes to decay by 60 dB in a space that has a diffuse soundfield, meaning a room large enough that reflections from the source reach the mic from all directions at the same level. Domestic rooms are usually too small to have anything approaching a diffuse field at low frequencies as their behaviour in that region is dominated by modal resonances. As a result RT60 is typically not meaningful in such rooms below a few hundred Hz. "

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.