Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105001) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Most nézem a Wiplash című filmet,ami elég jó. :K

Azon gondolkodom,szeretném-e,hogy a kopasz állítsa be a cuccomat,mögötte állva egy sokkolóval,vagy nem. :DDD

(#105000) Rbert Próbálj kölcsönkérni egy jobb kábelt,hátha gyártási hibás az egyik.

[ Szerkesztve ]

(#105002) slick-adam válasza Gabesz26 (#104987) üzenetére


slick-adam
aktív tag

igen, külföld.:)
itt jelenleg egy Denon 720-as kb 70e ft-ert kaphato. X2000-esemet pedig tippre 300 euroert tudnam eladni, de eBay lecsapol 10%-ot (ez a leggyorsabb modja az eladasnak, nem ismerem a helyi aprokat), tehat marad vagy 80e ft.
mindegy egyebkent, a matekod meg igyis helytall. egy gond van csak (tudom butasag, de mar sok a rossz tapasztalatom...): nem szivesen veszek hasznalt kutyuket.:S

egyelöre egy Nubert nuLine 34-es par van nalam tesztelesre (335 € / db), de mindenkeppen hasonlo kaliberu dobozok lesznek vegul (es kesöbb a maradek az adott szeriabol).

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#105003) slick-adam válasza Tamoo (#104999) üzenetére


slick-adam
aktív tag

igen, nezelödök es mar latom, külön elemek baromira sokra jonnenek ki.

ha mar nezelödes...
csak ugy erdekessegkepp rakukkantottam egy Cambridge Audio Azur 351A leirasara. nem is veszes az ara (nyilvan tobb, mint a lentebb irt Denon), s raadasul van benne egy DAC is (sajnos csak USB bemenettel). ez a DAC vajon mit tud? :F

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#105004) Tamoo válasza slick-adam (#105003) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem hiszem, hogy sokat...

(#105005) Rbert


Rbert
aktív tag

Ma kölcsön kértem egy aktív mélynyomót tesztelésre ,ha be van kapcsolva búgnia kell?

(#105006) Norbi 72 válasza slick-adam (#105003) üzenetére


Norbi 72
veterán

Minden mozivasban van DAC,ami olyan,amilyen..

(#105005) Rbert Nem.

[ Szerkesztve ]

(#105007) slick-adam válasza Norbi 72 (#105006) üzenetére


slick-adam
aktív tag

351A, kis sztereo erosito. :)

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#105008) swarz válasza Jaded (#104952) üzenetére


swarz
csendes tag

Köszönöm a segítségedet.

(#105009) Norbi 72 válasza slick-adam (#105007) üzenetére


Norbi 72
veterán

Jaa,nem mindegy. Azt a betüt nem figyeltem.:)

[ Szerkesztve ]

(#105010) dio001 válasza Pöttön (#104989) üzenetére


dio001
tag

Nekem olyan 1 hete van meg az R12SW, én nekem tetszik. Persze még bejáratós, és csak én hallottam, valamikor átugrik Devil-k...és meghallgatja ő is! :-)

"Soha ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel... Mert a személyiségem az én vagyok, a viselkedésem meg attól függ, hogy Te ki vagy."

(#105011) Norbi 72 válasza Norbi 72 (#105001) üzenetére


Norbi 72
veterán

Atyaúristen,a végső dobszóló...na ezt meg kell hallgatnom majd "rendesen" is!Király film!

(#105012) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

Ajánljatok már nekem pár filmet amin "etalon" minőségű HD-s hangok vannak !
Lehet akár csak filmjelenet is !

Most, hogy édesanyám kórházban, a szomszédom a csajánál....
Szóval egyedül vagyok és nem gond ha kicsit nagyobb hangerőn filmezek :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#105013) Csabroncka válasza Borisz76 (#105012) üzenetére


Csabroncka
addikt

A legtöbb eredeti nyelvű jó filmen jó hangmérnökök dolgoztak, ízlés kérdése mi jön be. A Nagy fimeknek a hangja is jó. pl az AVATAR mind képben, mind hangban "referencia" minőségű, 100%-ban 70mm-es filmre készült, pontosabban ez is csak 2K, igaz van akinek nem jönnek be a hupikék rohangáló "őslakók ;] .

"in medias res"

(#105014) Borisz76 válasza Csabroncka (#105013) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm.

Avatar megvan.
Prometheus-ról is jókat olvastam.
Inkább Sci-fi filmeket szeretem.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#105015) Norbi 72 válasza Borisz76 (#105012) üzenetére


Norbi 72
veterán

Transformers filmek,Terminator 4,Marvell filmek ,Batman új triológia,magányos lovas,stb..

(#105016) robi-k


robi-k
őstag

Ma elvégeztem az OPPO BDP-103 lejátszóm korszerűsítését - be lett építve a speciális ReClock áramkör (a neve: StreamLock), amely áramkör fő feladata, hogy a szintetizált frekvencia helyett pontos, minőségi (high-end Crystek) oscillátorok osztott frekvenciáját adja be a lejátszónak. Az áramkör gyakorlatilag egy speciális végkészülék, saját tápegységgel (toroid trafón) és Atmel mikrontrolleres vezérléssel:

Mellékesen ez az új áramkör tartalmaz egy új, galvanikusan leválasztott optikai, és Murata DA101C audói transzformátorokkal leválasztot coax és AES-EBU (balansz) digitális hangkimeneteket is, amelyekből most csak a coax-ot vezettem ki (most nincs XLR csatlakozójú AES-EBU DAC-om). ha majd szükségem lesz, akkor felteszem az AES-EBU csatlakozót is az OPPO-ra.

[ Szerkesztve ]

(#105017) Norbi 72 válasza robi-k (#105016) üzenetére


Norbi 72
veterán

És hogy érzed a minőségi javulást,és milyen rendszeren?Szoba mérete,és formája?Akusztikai panelekkel fel van turbózva?Kábelek minősége?

[ Szerkesztve ]

(#105018) #54715584 válasza Borisz76 (#105012) üzenetére


#54715584
törölt tag

Oblivion
Pandorum
És nagy meglepetésemre nálam a Serenity is nagyon jól szólt. Bár nem tudom van-e hozzá HD hang?

(#105019) zozy84 válasza dio001 (#105010) üzenetére


zozy84
senior tag

Végre. :D
Pont én is R12SW és Polk PSW125 között vacilálok. (mivel használtat nem találok.)
Várom a beszámolókat. :))

(#105020) Patice válasza Norbi 72 (#104957) üzenetére


Patice
nagyúr

No, akkor egy kis beszámoló a mai nap délutánjáról:

Elvittem Norbihoz a teljes mostani front endemet, tele volt a hátizsákom minden jóval, mint a mikulásnak, Norbi nézett is, amikor elkezdtem kipakolni.

Először zenéltünk, bekötöttük a kis kockát (Cubox-i2ex) Volumio-val üzemeltetve, AQ Carbon USB-vel Bladelius DAC-ra kötve, ValhallA CuAgSS IC-vel Norbi új Yamaha házimozi erősítőjébe. A vezérlés helyi hálózaton keresztül ment, úgy hogy még egy hosszú LAN kábelt is vittem, hogy zenélésre tudjam fogni. A zenék egy mezei pendrive-on voltak, nem hálózaton (itthon hálóról/NAS-ról etetem.)

A Yamaha megmutatta, hogy szépen tud zenélni az amúgy mozis hangú Polk dobozokkal, számomra más világ volt a hangzás monitorokhoz szokott fülemnek, de örömmel konstatáltam, hogy bőven jobb bármelyik forrásnál ez a felállás, ami ma ott volt az állványon.

A mozi is hamar elindult, mert többek között én is kíváncsi voltam a 7.1-es hangzásra, meg a vetítős élményre. Forrásnak volt ott Popi A410 (Norbi, ugye jól emlékszem?), és blu-ray lejátszó is. Mindkettővel kipróbáltuk, a szokásos filmjelenetekkel.

Utána jött a HTPC-m, amivel a bekötés után sikerült egy kört bénáznom, hogy legyen Linux alól is HD hang, de egy kis Windows-os/Kodi-s/Aeon Nox-os kitérő után egy restart megoldotta a Linux problémát is és mehetett tovább a buli. (Ekkor már túl voltam én is két kör páleszen és egy sörön, még szerencse, hogy vonattal mentem. :C --> Legolcsóbb tuning...)

Amíg itt volt Dunkel fórumtársunk is, addig sikerült a HTPC-met és a blu-ray lejátszót összevetni egyszerre bekötve, beüzemelve ugyan azzal a filmrészlettel, folyamatosan váltogatva a bemenetek között. Hajszálnyi, nem AB-zhető különbségek voltak csak, és megegyeztünk abban, hogy egy HTPC-ből simán kihozható olyan kép vetítőn is, mint egy asztali blu-ray lejátszóból, csak a HTPC le tudja játszani a 4K demo videót is. ;]

Aztán a nap vége felé, már csak szórakozásból nézegettünk még pár kisfilmet, koncertet, stb. Közben még tudtunk beszélgetni a hangzás javítás lehetőségeiről, de az adott konfiguráció esetén már igen csak zsebbe nyúlós lesz bármelyik, de ahogy Norbit ismerem, nem fog sok idő eltelni addig. :D

A búcsú pálesz után összepakoltam a cuccaimat és kellemes élményekkel gazdagodva indultam hazafelé.

Köszönöm szépen a lehetőséget! :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#105021) Ance válasza Rbert (#105000) üzenetére


Ance
őstag

Amikor két kábelt használsz, akkor a tv-be megy a hama, az erősítőbe megy a mede8er kábele. Nos nálam a mede8er eredeti hdmi kábele volt egyértelműen a gyenge pont. Olyan rossz volt, hogy a feliratok nem a beállított színben jelentek meg. Nem gondoltam volna, de sajnos ez van. Lehet, hogy a lejátszót a hama kábellel kötötted közvetlenül a tévéhez, ezért nem is gondolsz a másik kábelre.

(#105022) Norbi 72 válasza Patice (#105020) üzenetére


Norbi 72
veterán

Popi A400-as. :)

Köszönjük a beszámolót,és az élményt,nagyon jó volt! :C :R

A Vilmos elfogyott.. :DDD

Dunkel-el majd megdumáljuk,áthozza a Focal-okat,persze segítek neki. :B

[ Szerkesztve ]

(#105023) demars válasza Borisz76 (#105012) üzenetére


demars
addikt

Birdman
Ray :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#105024) e.vid válasza Borisz76 (#105012) üzenetére


e.vid
senior tag

Az útvesztő

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#105025) agabe válasza Borisz76 (#105014) üzenetére


agabe
addikt

Avatarral vigyazz, mert dts hangja gyengebbre sikerult mint a DD...jopar erositovel kiprobaltam, es sirtam mindig, hogy mi a fene lehet veluk, mert nem tetszettek (egyezeruen eltunik a dinamika, sok helyen szimplan a melyek is) aztan olvastam mashol is, hogy ugyanezt tapasztaljak.

[ Szerkesztve ]

(#105026) gyerecske válasza Borisz76 (#105012) üzenetére


gyerecske
senior tag

The Cave

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#105027) devil-k válasza Borisz76 (#105012) üzenetére


devil-k
nagyúr

[link]

- mozi bolondéria -

(#105028) taknyí válasza Rbert (#104994) üzenetére


taknyí
senior tag

Egyelőre nincs médialejátszó a láncban. A TV halóban van a szamítógéppel, a tv medialejátszóját használom a számítógépen lévő filmek lejátszásához. ARC-n megy a hang az erősítőbe, átküldi a hangformatumokat. Közvetlenül az erölködőbe egy t-homeos settopbox van kötve, nem vettem észre képromlást, ahhoz képest, mikor még közvetlenül a tv-be ment a box, pedig van jó pár HD csatorna is.

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#105029) dio001 válasza devil-k (#105027) üzenetére


dio001
tag

A 7 filmből 3-at láttam, de azt hiszem a többit is kikölcsönzöm! :-)

"Soha ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel... Mert a személyiségem az én vagyok, a viselkedésem meg attól függ, hogy Te ki vagy."

(#105030) devil-k válasza dio001 (#105029) üzenetére


devil-k
nagyúr

Tedd azt, jók! :)

- mozi bolondéria -

(#105031) Borisz76 válasza devil-k (#105027) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszi a linket !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#105032) mp54


mp54
senior tag

Filmajánlóm:
A bíró/The Judge
Számomra kifejezetten érdekes történet.

(#105033) Dagidög válasza Norbi 72 (#104852) üzenetére


Dagidög
senior tag

Bár igaz, amit írsz, én hoznék egy ellenpéldát: a 607-esem ~5 éve teszi a dolgát. Tény, hogy ezek a darabok klausztrofóbiásak, de ha nem szorítja be őket az ember, akkor meghálálják.

(#105032) mp54: A bíró karakterében számomra semmi szerethető nincs, így bennem elég vegyes érzetet keltett a film.

Bepótoltam hosszú idő után a Prometheust. A hangzásvilág tetszett, a film alapötlete nem rossz, de a kivitelezés elrontja az élményt. :(

[ Szerkesztve ]

(#105034) Norbi 72 válasza Dagidög (#105033) üzenetére


Norbi 72
veterán

de ha nem szorítja be őket az ember, akkor meghálálják.

Meg ha nem hajtod folyamatosan határon.

És ha megnézed a 807 és a 808 belsejét,jelentős átalakítást végeztek benne.

(#105035) kabar válasza Norbi 72 (#105034) üzenetére


kabar
senior tag

Múlt hétvégén voltam olyan helyen, ahol az egész HM motyó bent volt egy üvegszekrényben, erősítőn rajta a Blu-Ray lejátszó, és az üvegajtó az elején becsukva. Az üveg menet közben nem langyos, hanem meleg/forró volt. Erre szoktam azt mondani, hogy a kommersz cuccoknak jóval többet kell elviselni mint prémium társaiknak, mert azokat általában hozzáértőbbek veszik/használják. Persze ha az ajtó nyitva van előtte, akkor meg veszélyesebb, meg sérülékenyebb az ajtó meg a szekrény. Könnyebb lerúgni.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#105036) liszi70


liszi70
nagyúr

Tudja valaki, hogy a mondjuk a Boxernak, Huskynak hány mm2-es a két vezetője?

Szóval úgy általában a jobb szubkábelek milyen vastag vezetőeret tartalmaznak?

Nincs véletlenül valakinek egy Husky-ja szétvágva? :D (Nálam mindig szokott lenni egy szétvágott husky, de most épp nem találom.) :D

[ Szerkesztve ]

(#105037) mp54 válasza Dagidög (#105033) üzenetére


mp54
senior tag

A " nem szerethető karakter" és az "érdekes történet" nálam teljesen különböző kategória...Jól elférnek egy filmben.

(#105038) Norbi 72 válasza kabar (#105035) üzenetére


Norbi 72
veterán

No comment...

Tegnap mondtam Patice-nak mielőtt hazament,tegye rá a kezét a vasra.Épphogy csak langyos volt.Igaz,egy-két jelenetet kivéve kultúráltan hallgattuk. :D

[ Szerkesztve ]

(#105039) kabar válasza Norbi 72 (#105038) üzenetére


kabar
senior tag

Szokatlan az Onkyo után, mi? Én mondjuk az NR906 felett is hagytam vagy 30cm helyet, de mindig tartottam tőle, hogy megnyekken mert az nagyon forró volt. Az NR818 nem volt olyan meleg, olyan kb mint a yami, szóval ez inkább a fejlődés, mintsem a gyártók közötti különbségek.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#105040) rgeorge válasza liszi70 (#105036) üzenetére


rgeorge
addikt

Ezt a hozzászólást csak félreérteni lehet... szétvágott husky... ebédidő van, én kérek elnézést.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#105041) #75912448 válasza Patice (#105020) üzenetére


#75912448
törölt tag

....Ahogy bőven jobb bármelyik forrásnál ez a felállás, ami ma ott volt az állványon....

A kis Volumio zenedobozod és HTPC-d a Popival és BD játékossal lett összevetve sztereón? És mozihang tekintetében? Bár ott ha jól emlékszem a tápod még nincs rendben.

(#105042) Patice válasza #75912448 (#105041) üzenetére


Patice
nagyúr

Csak a kocka vs. Popi hangját hallgattuk meg, bár a kocka a Bladelius-szal együtt művelte ezt, és analógon volt az erősítőre kötve, míg a Popi HDMI-vel. Később a HTPC-m hangját is meghallgattuk zenével, ami szintén HDMI-vel volt a Yamahára kötve, de a KODI az inkább mozira való, a zene olyan élettelen, olyan semmilyen volt vele.

Tehát csak zene szempontjából volt jobb forrás bárminél tegnap a kis kocka, külső DAC-kal.

Arra mondjuk még kíváncsi lennék, hogy más USB-s DAC-okkal, vagy USB-s erősítővel, hogy muzsikál a Cubox-i, ezt majd ki is akarom próbálni, pl. egy FiiO E10-es fejeserősítős cumóval.

Pl. Fejhallgatóhoz is korrekt forrásnak tűnik PC mellett/helyett a Cubox-i Volumioval.

De ez csak egy lehetséges párosítás volt most, lehet, hogy nem is ez a legjobb megoldás. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#105043) liszi70 válasza rgeorge (#105040) üzenetére


liszi70
nagyúr

:DDD
Basszus tényleg, eszembe nem jutott a kutya! :D

[ Szerkesztve ]

(#105044) #75912448 válasza Patice (#105042) üzenetére


#75912448
törölt tag

Értem, Kodival felesleges zenélni, érdekes lett volna összevetni őket az alakuló HTPC-vel, de jobb sztereó lejátszó progival. Bár ott is millió a lehetőség, még nincs "rendes" tápod és használsz több rendszert azonos SSD-n. Vagy HTPC HDMI vs Popi HDMI koncerten, mozin. Néhányan itt már csináltunk hasonlót, még a tiédhez hasonló hardveren is, de pl nem Linux-Kodi kombóval.

(#105045) Norbi 72 válasza Patice (#105042) üzenetére


Norbi 72
veterán

Jut eszembe,a popin is elindithattuk volna a Terminatort,ABC tesztre! :DDD

(#105046) lemmy9 válasza mp54 (#105032) üzenetére


lemmy9
őstag

Érdekes?
Klissé halmaz.

Szerintem!

(#105047) BBéci válasza mp54 (#105037) üzenetére


BBéci
titán

Nekünk is kifejezetten tetszett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#105048) spiky03 válasza mp54 (#105032) üzenetére


spiky03
veterán

Szerintem is jó film volt.
Nekem is tetszett.
Így a Birdman is meg a Whiplash, nah meg a Szerelemre hangszerelve is. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#105049) BBéci válasza spiky03 (#105048) üzenetére


BBéci
titán

A Begin Again óriási csalódást okozott, alig tudtuk végignézni. A másik kettőt nem láttam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#105050) Gigi01 válasza BBéci (#105049) üzenetére


Gigi01
őstag

Nekem meg pont az tetszett! :) A Birdman-t meg kikapcsoltam,lehet még adok neki egy esélyt,de nem tudom. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.