Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93001) CHaooSS válasza kimi02 (#92999) üzenetére


CHaooSS
őstag

Klipsch-t akartam én is mondani, szerintem ez a szett bőven megéri az árát.
( 1600 euróért néztem )

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#93002) ProdyG


ProdyG
senior tag

Megérkezett ma az SVS SB-12, természetesen rossz. A power led világít, de a cucc meg se nyikkan. Semmiféle hangot nem ad ki, bármit csinálok vele.
Nem tudom, hogy ez a német eBay-es bolt kicseréli-e, nem tudom elolvasni a feltételeket, mert nem tudok németül. Itteni SVS tulajok, ilyen jellegű tapasztalat van esetleg? Bár gondolom mindenki cucca hibátlan, csak az enyém rossz.

(#93003) robi-k válasza ProdyG (#93002) üzenetére


robi-k
őstag

Ilyen gondom nem volt az én SVS SB12-NSD subommal, pedig u.a. az eladónál vettem én is. Jól vagy csatlakoztatva és az AVR be van állítva (bocsi a kérdésért), a hangerő, stb. is be van állítva?

(#93004) Anubis_9 válasza ProdyG (#93002) üzenetére


Anubis_9
őstag

Tudom, utólag okoskodom, de én tuti nem rendeltem volna ilyen értékű dolgot eBay-ről. Amúgy kívánom, hogy valami kis buta hiba legyen az oka és jó legyen a cucc. :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#93005) Goyee


Goyee
tag

Sziasztok!

Ma voltam a Stream Audio-ba hallgatózni, mivel szeretnék egy belépő házimozi rendszert építeni.
Előtte erősítő fronton egy Denon X-1000-es mellé raktam le a voksomat, amit a Stream Audio-ba meg is erősítettek, hogy egy belépő rendszerhez jó választás lesz. A következő szetteket javasolták hozzá, melyeket persze meg is hallgattam: Dynavoice Magic F-6 EX V3, Quadral FERRUM 7000, Melodika BL40
A Dynavoice és a Quadral között az igazat megvallva én nem hallottam túl nagy különbséget, egy picit azért jobb volt a Quadral. A Melodika vitte a prímet, pedig még nem is hallottam róla, (mondjuk ez nem jelent semmit :DD ) viszont ez árban már nekem sok lenne. Szóval az lenne a kérdés, hogy 200k környékén szerintetek milyen szettet lenne érdemes meghallgatnom? Vagy jó lesz nekem az a Quadral?
Heco Victa Prime 702 + 202 + C102 nézegettem még, de nem tudom, hogy hol tudnám meghallgatni. :F

(#93006) Oldfighter válasza Goyee (#93005) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Vedd figyelembe az eredeti árakat is. Az a Quadral szerintem nagyon jó vétel a lehetőségeidhez.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#93007) Borisz76 válasza Patice (#92984) üzenetére


Borisz76
veterán

Kicsit megkésve de töretlenül.

Sok idő volt a rendszertelepítés és még több a idő volt az új Majmok bolygója film :)

Maga az alaprendszer usb3.0-ról 8-10 perc alatt felment.
A frissítések a netről már kevésbé pörögtek...

A lényeg, hogy eddig kifogástalan. ( Majdnem :) )
Ismerkedek a "csempékkel" mi-mire is használható.
Nem rossz csak szokatlan.

Ami hibát eddig találtam az pont a filmezéshez köthető.
A Media Player Classic Home Cinema-ban be lehet állítani, hogy közvetlenül küldje a jelet az erősítőnek és majd az dekódol. Kijelzi az erősítő, hogy éppen Dolby Digital 2.0 / 5.0...DTS ....stb jel jön.

Most is beállítottam de az erölködő csak annyit ír , hogy LPCM ( 44KHz ).

Passz...majd holnap ránézek kipihenten.
Jó éjt mindenkinek !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#93008) Tamoo válasza ProdyG (#93002) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

100% hogy kicserélik ha nem jó.
De azért ne kapkodd el, hátha csak user error. :F

Azt írják hogy 1hónapon belül indoklás nélkül is visszaküldheted. Saját költségre...
Hibás termék esetén rájuk kell verni, de nem olvastam végig hogy erről van-e valami. Német tudásom finoman szólva is berozsdásodott.

[ Szerkesztve ]

(#93009) Csabroncka válasza Borisz76 (#93007) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem még a windows a hangbeálításoknál is nézz rá, hogy hogyan van beállítva a hdmi hang!

Sok előítélettel, de én is most raktam újra a rendszert 8.1-re. Sokkal rosszabbra számítottam, a startmenüvel és asztallal teljesen használható.

Jelentősen gyorsul a renszer és rendszerindítás a 7-hez képest, még úgy is, hogy ssd-n volt előtte a 7. Nekem nem alap a gépem, egy jó közép kat. játékos gép (i7 3770/gtx 670). A legfontosabbak megvannak: driverek mind, win 7-es programok futnak (foobar, serviio is) és stabil, valamint gyors.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#93010) devil-k válasza Borisz76 (#93007) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem is jó volt az új Majmok bolygója, viszont kevés volt a mély, a kép lehetett volna egy hangyafasznyival jobb.

- mozi bolondéria -

(#93011) Kroland25


Kroland25
tag

Helló!Beszélgettem pár fórumtárssal,cseréljem le a két Velo subomat,igaz én megvagyok velük elégedve,de hajt másfele is a kíváncsiság mindenképp 2 sub-os megoldáson gondolkodom,jókat írtok a T-12-ről!!! Kecskemét környékén esetleg egy t 12 tulaj akinél lehetne hallgatolozni?Esetleg valaki akinél van 2db belőle? :C

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#93012) devil-k válasza Kroland25 (#93011) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nálam 4 van, gyerek nyugodtan. ;]

- mozi bolondéria -

(#93013) velizare válasza ProdyG (#93002) üzenetére


velizare
nagyúr

küldd át a szöveget, lefordítom.

@Tamoo: az elállás lesz, hibás teljesítésnél hadd ne legyenek már ugyanazok a feltételek.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#93014) Tamoo válasza velizare (#93013) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Persze, az az elállás. itt van egyébként

(#93015) velizare válasza Tamoo (#93014) üzenetére


velizare
nagyúr

az ászf tartalmaz kikötéseket garancával kapcsolatban, pl. új terméknél két év, kivéve ha a gyártó ennél többet állapít meg.
nem tartalmaz viszont a leírás semmit a garanciális ügyintézéssel kapcsolatban. fel kell venni a kapcsolatot az eladóval. ez a shop egyébként ugyanaz, mint ami az md-sound.de-n van?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#93016) Tamoo válasza velizare (#93015) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Igen, szerintem ugyanaz. Ott is ugyanennyiért van ez a szub.

[ Szerkesztve ]

(#93017) Kroland25 válasza devil-k (#93012) üzenetére


Kroland25
tag

4 van belőle? :Y Merre laksz?

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#93018) ProdyG válasza velizare (#93015) üzenetére


ProdyG
senior tag

köszi, írtam már nekik levelet, még nem válaszoltak, de megírom, ha van valami fejlemény. elég korrektnek tűnnek amúgy, valszeg nem lesz gáz, de én nem akarok semmiféle plusz postaköltséget fizetni. így is elég szívás ez.

(#93019) Tamoo válasza ProdyG (#93018) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Biztosan nem user error?

Jelre bekapcsol és nem szól? Vagy nem is reagál az automatika a jelre?

[ Szerkesztve ]

(#93020) ProdyG válasza Tamoo (#93019) üzenetére


ProdyG
senior tag

most erre mit írjak? :) mindent kipróbáltam amit lehet, ha más nem is, a főkapcsoló ki-bekapcsolásakor is kéne valamiféle hangot kiadnia, de ez teljesen néma. pedig a ledek világítanak.

Ahogy visszarakom a rendszerbe a BX szubot, az tökéletes.

(#93021) dragonfx válasza MasterMark (#92994) üzenetére


dragonfx
veterán

mit csinálsz??? :Y
normális???

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#93022) cekkk válasza ProdyG (#93020) üzenetére


cekkk
veterán

Itthon nem kapható ez a sub azért van ki akciózva?
Mert kb 12-15 ezer köztük a különbség annyit meg ér a garancia szerintem, mondjuk sok 10 ezret már nem.

(#93023) Borisz76 válasza Csabroncka (#93009) üzenetére


Borisz76
veterán

Meglett a megoldás....

Új win 81. és persze az update-ről leszedtem mindent.

A hangeszközöknél pedig ( mivel AMD VGA-m van ) csodálkoztam , hogy intel driver szerepel.

Leszedtem az utolsó stabil ( nem béta ) Catalyst verziót...telepít, restart és megy.

Ez az 1 lépés maradt ki tegnap de már fáradt is voltam.....

Az alvás csodákra képes :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#93024) Tamoo válasza cekkk (#93022) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Itthon már rég elfogyott állítólag. :F Mondjuk nem értem, hogy azóta miért nem vették le a weblapról. Mondjuk nincs is ott a "kosárba" gomb... Az utód kapható, csak 70-80e-rel drágább mintha 12nsd-t megveszed a németektől.

[ Szerkesztve ]

(#93025) devil-k válasza Kroland25 (#93017) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez csak irónia volt. :) Arra értettem, hogy még az is ritka, akinek kettő van belőle. Valakinek van a fórumon, ha jól emlékszem, de már nem tudom ki is volt az. :( Tamoo lehet, hogy tudja!

Nekem csak 1 db van Debrecenben. :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#93026) Tamoo válasza devil-k (#93025) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Annyi erővel a streamhez is bemehet.

(#93027) chros válasza adodaniel (#92687) üzenetére


chros
őstag

"Ahogy írták, a 7.1 sok lesz oda. 5.1-ből is inkább állványos frontokkal csak."
Akkor a kerdes ez: van e olyan nem aranyaru rendszer, amiben az erosito kepes 7.1-re (kesobbi bovithetoseg miatt) , de 5.1-el adjak a szettet (also-kozepkategoriaban), es meg kaphato.

Koszi

UI: bocs a kesoi valaszert.

(#93028) cekkk válasza Tamoo (#93024) üzenetére


cekkk
veterán

Azt nem is figyeltem. Elég megtévesztő így akkor :(

(#93029) Norbi 72 válasza chros (#93027) üzenetére


Norbi 72
veterán

Mi nálad az aranyár?Ez a szett+Sub már elég jó,késöbb bővithető.

(#93030) liszi70 válasza cekkk (#93022) üzenetére


liszi70
nagyúr

Már rég nem kapható itthon, én is akartam venni és lemaradtam róla. Így maradt az íbéj, de minden rendben volt és van. A magyar honlapon az utolsó, akciós, kifutó ára szerepel, és ott van az is az ár felett, hogy megszünt, nem elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#93031) szdavid válasza ProdyG (#93002) üzenetére


szdavid
tag

Nálam minden rendben volt, 1 nap alatt itt volt, ugyan attól az eladótól!
Régi sub helyére kötöttem, LFE bemenetre és azonnal szólt
Ebay szabályzat szerint, tudod érvényesíteni a garanciát.
Van ebay-es topik, abban tudnak segíteni pontosan hogy megy ez.

(#93032) Goyee válasza Oldfighter (#93006) üzenetére


Goyee
tag

Nemrég hívtak a Stream-től, hogy jóárasítva elvihetném a Melodika-t
Nincs senkinek sem tapasztalata ezzel a szettel kapcsolatban???
Kicsit félek attól, hogy egy X-1000-es Denon-nal nem szólna úgy, mint ahogy tegnap hallottam, mivel ott valamilyen NAD-al hallgattuk. :F

(#93033) devil-k válasza Goyee (#93032) üzenetére


devil-k
nagyúr

A véleményem az, hogy az X1000 elég gyenge lesz. :(

- mozi bolondéria -

(#93034) cekkk válasza liszi70 (#93030) üzenetére


cekkk
veterán

Én csak piros akciós árat láttam :)
Azért nem értetem miért kintről rendelte :D

Ha tényleg hibás biztos kicserélik neki. :K

(#93035) Goyee válasza devil-k (#93033) üzenetére


Goyee
tag

Ettől félek én is. :(
Pedig a Stream-be bátran ajánlották hozzá. (mondjuk lehet azért, mert látták rajtam, hogy nem értek hozzá)
Egyébként Te hallgattál már ilyen Melodika-t, vagy csak nekem van valami a hallásommal, hogy olyan jónak hallottam a Quadral-hoz képest?

[ Szerkesztve ]

(#93036) devil-k válasza Goyee (#93035) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért nem Dynavoice Challenger M-65 EX ? Nagyon dicsérik ezt a szettet.

- mozi bolondéria -

(#93037) Tamoo válasza devil-k (#93036) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ott volt meghallgatni, tetszett neki, kapott egy jó árat. Miért akarod "rábeszélni" egy másikra amit nem is hallottál? :F

(#93035) Goyee: Ha tetszett és jó az ár vedd meg ... X1000 helyett meg 150ért találsz használtan 3808-at. Sokkal jobban jársz.

[ Szerkesztve ]

(#93038) devil-k válasza Tamoo (#93037) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miből gondolod, hogy nem hallottam? :) Nekem, az én ízlésemhez nem jött be, de ettől függetlenül:

1. nincs rossz hangja
2. másoknak nagyon bejön
3. a Streambe is dicsérték

Isten ments, hogy bárkit bármire rábeszéljek, az nem én vagyok.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#93039) Goyee válasza devil-k (#93036) üzenetére


Goyee
tag

Én is kérdeztem, azt mondták, hogy ebbe a szobába (hosszúkás szoba, képek lent), mivel étkező+konyha+nappali úgymond egybe van, de én csak viszonylag kis területen használnám a cuccot, ezért ez a több hangszórós front nem lenne megfelelő, meg ahhoz az X-1000 is kevés.

kép1
kép2
kép3
kép4

(#93040) devil-k válasza Goyee (#93039) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor nem szóltam.

Egyébként miért nem költözteted át a mozit más szobába? Persze ha van rá lehetőség.

- mozi bolondéria -

(#93041) Goyee válasza devil-k (#93040) üzenetére


Goyee
tag

mert a nappalin kívül csak egy hálószoba van, ott meg aludni szoktunk :))
akkor nincs mese, meg kell hallgatnom egy X-1000-el is :)
ez viszont egy kicsit aggaszt :F

(#93037) Tamoo: 150k már sajnos nem fér bele :(

[ Szerkesztve ]

(#93042) Tamoo válasza Goyee (#93041) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

X1000 helyett 3808A nem jöhet szóba? Bőven megéri azt a ~40et ráfizetni. Ez egy új áron 400+os erősítő.
Vagy ha megvagy HDMI nélkül akkor 100 alatt vehetsz Arcam 250-et, 300-at.

A Melodika szettet nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#93043) spiky03 válasza Goyee (#93039) üzenetére


spiky03
veterán

Nálam is hasonló a felállás szobaügyileg. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#93044) Oldfighter válasza Goyee (#93039) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Sajnos ez a fajta elhelyezés nem éppen házimozi kompatibilis. Keskeny, hosszúkás szobában a rövidebbik oldalra rakjuk a front oldali cuccost.
Én is azt tanácsolom, hogy inkább egy jobb, használt hm erősítőt nézz a hangsugárzókhoz.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#93045) devil-k válasza Goyee (#93041) üzenetére


devil-k
nagyúr

Így van, hálószobában nincs helye mozinak!

- mozi bolondéria -

(#93046) dunkel válasza Oldfighter (#93044) üzenetére


dunkel
őstag

Szegény kérdezőt nem illik félrevezetni és szerintem kedvét szegni sem kellene.
Te a képeket is megnézted, vagy csukott szemmel mondod, hogy tegye a rövidebb oldalra a mozit? Oda ahol az ablak és erkély van, vagy oda ahol közlekedik? :F

Ki kell találni hogyan lehet normálisan elhelyezni a front sugárzókat (médiatároló csere) és ennyi volt a történet. A jobb hangzás érdekében indokolt lehet a TV felé húzni még picit a kanapét.

[ Szerkesztve ]

(#93047) netta12


netta12
csendes tag

Sziasztok! Karácsonyra szeretném meglepni magamat, és páromat egy házimozival, és az lenne a kérdésem, hogy szerintetek ez megfelelő lenne az otthoni mozizáshoz? :) http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/SONY-DAV-TZ-140-DVD-h%C3%A1zimozi,103952,505041,719875.html?langId=-19

(#93048) dunkel válasza netta12 (#93047) üzenetére


dunkel
őstag

Szia!
Az oldal tetején lécci olvasd el az összefoglalót. Kösz.

(#93049) Oldfighter válasza dunkel (#93046) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Nem, csak süketelek, vakon adom a tanácsokat. :P

Nem azt mondtam, hogy pont abban a helyiségben rendezze át a mostani és a leendő készülékeit, hanem általánosan adtam a tanácsot, hogy ilyen méretű és alakú helyiségben hogy jár jobban. Én biztos megoldanám, apróbb kényelmetlenségek árán is, hogy abban a szobában ez működjön.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#93050) Oldfighter válasza netta12 (#93047) üzenetére


Oldfighter
senior tag

A topik kompakt "házimozi" szettekkel nem foglalkozik.

-Ez ott áll ennek az oldalnak a jobb felső sarkában.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.