Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69001) Dorian válasza ricsik (#69000) üzenetére


Dorian
félisten

Nálamnál nagyobb biztos nem ;]

spiky03:
Nálad is hallottad, hogy hoz. (ha a 30-ason hozott, akkor a 25-ösön is)
De ha rászánom magam és veszek is T12-t, nem biztos, hogy eladnám, ill. biztos nem azonnal.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69002) spiky03 válasza Dorian (#68999) üzenetére


spiky03
veterán

Ha esetleg eladnád a KÁCSÁ-t akkor gondolj rám. :)
Gondolom az én kis Heco-mon is hoznak valamit.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#69003) BBéci válasza ricsik (#69000) üzenetére


BBéci
titán

Maximalizmus a Wild Dog lenne.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69004) hétalvó válasza spiky03 (#69002) üzenetére


hétalvó
addikt

jo az meg focalhoz is. ;]

ki kell probalni oket sajat rendszerben es nem kell sajnalni az idot rohangalasra. a kacsa egesz jo viszonyitasi alap, nem is draga, kezdesnek jo.

bbeci: szerencsere nem volt benn wild dog :) pedig az illene az icmhez :(((

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#69005) ricsik válasza BBéci (#69003) üzenetére


ricsik
őstag

Az már hülyeség lenne. :)
Amúgy vehet az ember hozzá 1 milláért is kábelt, biztos hozna hangban még a kutya után is, de a csóró mindig az ár / értéket nézi. Ebből a szemszögből viszont kimondottan maximalizmus a felébe kerülő kábel is.

(#69006) BBéci válasza ricsik (#69005) üzenetére


BBéci
titán

Nagyjából igazad van, de ettől függetlenül vétek egy T-12-höz sajnálni pénzt Huskyra, annyival jobb, mint a Boxer. Teljesen más kategória, a vastagságán, a csatlakozóin és a DBS-en is látható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69007) spiky03 válasza hétalvó (#69004) üzenetére


spiky03
veterán

Már ki volt próbálva, amikor Dorian áthozta az ő Heco-ját, és volt változás az én jelenlegi kábelemhez képest.
Igaz nekem a 25A-s Heco-m van neki meg ugye a 30A-s, ezért gondolom, hogy hozna az enyémen is. :)

De gondolom tápkábelt is cserélnem kell majd hozzá, de az is tervbe van, miután meglesznek a 714-es frontok. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#69008) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Ha már tápkábel is...

Ha valaki olcsón barkácsolna PC-s drótok helyére, annak ajánlom figyelmébe:
Lapp Ölflex Classic 100CY 3x2.5
(hangjáról nem fogok írni, ne is kérdezzetek :D)

[ Szerkesztve ]

(#69009) dunkel válasza Tamoo (#69008) üzenetére


dunkel
őstag

Akkó minek vegye meg az ember ha nem tudja mit csinál a hanggal?

(#69010) Tamoo válasza dunkel (#69009) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem vagyok se marketinges, se jós hogy megmondjam adott helyen mit csinál. :) Én meg még csak most járatom. Elég népszerű drót diy körökben. Csak adtam egy tippet, hogy pár ezerért miből lehet PC dróttól biztosan jobb tápkábelt barkácsolni.

[ Szerkesztve ]

(#69011) Játékos válasza Tamoo (#69010) üzenetére


Játékos
addikt

Ezek a tápkábelek akkor is eredményre vezetnek, ha egy 1000 Ft-os elosztóba vannak dugva, ami előtt egy 40 éve aluminium kábel van a falban?
Vagy csak akkor érdemes használni, ha "szép" jelet kap eleve? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#69012) ricsik válasza BBéci (#69006) üzenetére


ricsik
őstag

Abban az esetben még igazad is lehet, ha 240 ért (160+80) nincs jobb sub olcsóbb kábellel, mert akkor megéri a kábel horror áron is, annak, aki felfele akar lépkedni.

Amiért igazából kezdtem a dolgot az az, hogy annyit hangoztatjátok a készülék felébe/ egészébe kerülő kábeleket, hogy az rögzül és egy idő után olyan, mintha olcsóbb kábellel szart sem érne az egész. Pedig nem így van.

(#69013) KisTücsök válasza Tamoo (#69010) üzenetére


KisTücsök
addikt

De akkor már inkább érdemesebb használtan nézegetni, nem? 10k alatt, sőt 5k körül azért van választék, és talán jobban kijön az ember.

Mihez használod?

A Habia milyen volt?

[ Szerkesztve ]

(#69014) BBéci válasza Játékos (#69011) üzenetére


BBéci
titán

Az elosztó szerepe legalább annyira meghatározó, mint a tápkábelé. Előbb vennék spéci elosztót, mint tápkábelt.

(#69012) ricsik
Ha már megvan a jó (T-12) szubláda, akkor inkább kihozok belőle mindent, mint eladjam és vegyek helyette egy másik, drágább mélynyomót, ami szintén nem lesz megfelelően kiszolgálva.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69015) hétalvó válasza ricsik (#69012) üzenetére


hétalvó
addikt

kicserelem a kabeleimet itthon es szamomra hallgathatatlan lesz a rendszerem.

nagyon nem hulyeseg ez a kabelezes. ha egyszer hallod a jobbat tobbet nem jo a regi.

masik megkozelites. feljebb akarsz lepni kicsit, eladsz valamit vagy cserelsz egy kabelt?!
es tenyleg van egy szint mikor mar azt mondjuk a kabelen mulik minden.

azert egy kco subkabelnek es hozza egy fapaci t3-nak bele kell fernie a 160ezres sub koltsegvetesebe.

egyebkent a subkabel nagyon szubjektiv, kinek mi tetszik. bbeciek a pontos feszes melyet keresik, de van aki a bugos lengoset szereti, ezert van tobbfele kabel. tessek valogatni.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#69016) xtremetuning válasza ricsik (#69000) üzenetére


xtremetuning
addikt

Te vagy smucig. :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#69017) zolikzolik


zolikzolik
csendes tag

OFF
Mivel az Avforumra nem lehet regisztrálni, itt érdeklődnék. Készül a moziszoba és szeretnék bele logókat, de link innen nem tudom letölteni őket. Nincs meg valakinek véletlenül, vagy nem tudja, honnan lehetne megszerezni? Nagyon szépen köszönöm!

PSN: pzolii

(#69018) spiky03 válasza zolikzolik (#69017) üzenetére


spiky03
veterán

Pl innen letudod tölteni ami kell ;)
[link]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#69019) dunkel válasza Tamoo (#69010) üzenetére


dunkel
őstag

Ha még meg sem hallgattad, miért mondod, hogy biztosan jobb a gyárinál?
Ha meg meghallgattad már, csak el tudod nagy vonalakban mondani mi várható a kábeltől egy PC-hez képest, ha már ahhoz hasonlítod és ajánlod, nem? :F

[ Szerkesztve ]

(#69020) Peak válasza zolikzolik (#69017) üzenetére


Peak
addikt

logókat :Y
mi a f@xnak? :F :Y

nem bemutatótermet csinálsz maganak, hanem moziszobát :W

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#69021) bajnokpityu válasza hétalvó (#69015) üzenetére


bajnokpityu
félisten

T12hez ne hasznalj sub3 kabelt. Penzkidobas ilyen subot venni hozza.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#69022) Tamoo válasza dunkel (#69019) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hallgattam. Nem PC-s drót helyén van most hanem egy Lorad-én. Nem akarok rávenni senkit, nem fogok "érzéseket" leírni. Csak "tippet adtam" annak aki kísérletezne.

(#69013) KisTücsök: Használtan 5-10 közt pont ezeket kapni kb. vagy rosszabbat. Jobbat nem hiszem. Habia nekem PC előtt volt. Nem tudok róla mit írni. Nem AB-zek ezzel sem, bedugtam, használom.

[ Szerkesztve ]

(#69023) devil-k válasza Dorian (#68991) üzenetére


devil-k
nagyúr

Csak vedd meg! ;)

- mozi bolondéria -

(#69024) bajnokpityu válasza BBéci (#69014) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Sztem fontosabb azert a tapkabel. Tescos eloszroba bedugsz jo tapkabelt, akkor is mutat vmit.

Elosztot ez utan erdemes venni. Szerintem.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#69025) Dorian válasza bajnokpityu (#69024) üzenetére


Dorian
félisten

Én teszkós elosztóba dugta egy Néhai Subkábelt ami kipróbálásra volt itt, bizony hozott a Heco-n is, ugyanúgy, mint amikor a fali aljzatba dugtam.

Tényleg, fordítsuk meg a kérdést:
Mi az a sub, ami mellé elég (= ár/értékben nem hoz ki többet egy drágább) 15.ezres tápkábel és Kácsa subkábel?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69026) Tamoo válasza Dorian (#69025) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kérdésedre. Te nem forgatnád a szemed ha valaki ilyet kérdezne Tőled? :D

(#69027) bajnokpityu válasza Dorian (#69025) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem mondanék márkát, tipust pláne de reflexesebb hangot csinál a zárt dobozból.

Ha minimum boxer szintű kábelt nem veszel a leendő subodhoz, felesleges zárttal foglalkoznod. ÉS a boxer már jobb a kácsás kábelnél.

Azért hozzáteném, hogy ezek a husky, meg zárt doboz olyan úri huncutságok, amikre nem mindenki vevő.

Ha az a legfontosabb, hogy mozogjon a kanapé, és üssön,mint a lassú pöröly, akkor sub3, és reflex. Ha zenére kell, vagy fontos, hogy pontosan, és csak akkor üssön, amikor kell, akkor sztem nincs mese, zárt, jó nagy erősítővel megáldott láda, és komoly subkábel.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#69028) Dorian válasza Tamoo (#69026) üzenetére


Dorian
félisten

Miért? Ha T3 táp meg Kácsa subkábel mellé nem érdemes T12-t venni, akkor bizonyára van olyan szint ami mellé érdemes. Sosem abból indulok ki, hogy mi hozza ki a maximumot, mert véges összegből garázdálkodom, hanem abból, hogy X Ft-ból mit érdemes venni. Mi ér többet, egy jobb sub gyengébb kábelekkel, vagy rosszabb sub jobb kábelekkel?

Nyilván nem cél, hogy lassú de izmos legyen, mert az most is megvan. De reflexesek közt is vannak fokozatok.
Engem kevésbé érdekelnek a koncertek, viszont filmeknél sem csak a robbanások a lényeg, hanem pl. közben a filmzenék hangja is. Tudom, nehéz eset vagyok és skót is.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69029) Tamoo válasza Dorian (#69028) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én a T12-t csak Néhai subx ill. Boxerrel hallgattam. Mindkettővel bőven átlépte a Klipsch-et és azt mondtam rá, hogy na ez az. :) Szerintem Neked is csak meg kell hallgatni mondjuk egy Boxerrel aztán el tudod dönteni ér-e annyit. Megkockáztatom, hogy még olcsóbb kábellel is bőven élvezhető és megéri. Mindenkinek más a mércéje. Bécinek, Pityunak valószínűleg magasabb mint nekünk.

[ Szerkesztve ]

(#69030) bajnokpityu válasza Tamoo (#69029) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nah, kezdd el pakolászni a szobában a dobozt ;]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#69031) Ursache válasza Peak (#69020) üzenetére


Ursache
senior tag

Én is gerjedek a logokra. Mellesleg valaki mashogy definialja a moziszobat!

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#69032) ricsik válasza xtremetuning (#69016) üzenetére


ricsik
őstag

És sokan vagyunk így. :D Sajnos előbb utóbb be kell látni, hogy nem fogtechnikusoknak való ez a szakma. :)) Persze komolyabban belemélyedve.

Béci: igazad van, de az a lényeg, hogy sokaknak nincs meg a T12, de hallva, hogy rá kell költeni még egy tonnát, meg sem veszik, pedig Kácsa sub kábellel is biztos, hogy vállalható a hangja, még ha benne marad is a java. És ez más készülékekre is igaz. Pl elhangzott, hogy egy egyszerűbb 2-300 ezres szetthez is illene 50-80 körül HF kábelt vásárolni, hogy ki legyen hajtva.

C6 is vállalható 1000 Ft /m kábellel, nem dőlök a kardomba, pedig megérdemelne jobbat. Majd lesz, de addig is lehet élvezni.

[ Szerkesztve ]

(#69033) Dorian


Dorian
félisten

De tényleg, feltételezve, hogy marad a Kácsa kábel és veszek valami tápot 15-ért:
Jobban járok (ár/értékben), ha veszek 100-ért használtan valami ennyibe kerülő subot, vagy ha megveszem a T12-t?

(Nem, nem fogok 50ezres subkábelt és 30ezres tápot venni)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69034) Tamoo válasza Dorian (#69033) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintem T12. Ha "nincs kiszolgálva", akkor is hozza a zártak előnyét a reflexeshez képest. Legalábbis nekem úgy is tetszett "és megérte". Finom részletek, finomságok bukta. De ez nem is mindenkinek kell / ér még annyi ráfizetést plusz. Én így látom.

[ Szerkesztve ]

(#69035) bajnokpityu válasza Dorian (#69033) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Tápot sztem spórold le.akkor 30al többed marad subra. a subkábelt én nem tudnám lespórolni, tápot könnyen.

Szed hány mérvadó ember próbálgatta végig az összes 100-300e közötti subot? Akit úgy igazán érdekel a téma, az 400rugós használtat vesz. Vagy 700ért újat.

AVXen van 1-2 ember, aki néhányat megvett, majd eladott, de amikor olyat olvasok, hogy a "klipsch pontos", akkor mondom mivan, hol hagyta a fülét? Boltba meg nem viszed magaddal a dobozaidat, szobádat, kábeleidet, hogy meghallgasd őket..

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#69036) Dorian válasza bajnokpityu (#69035) üzenetére


Dorian
félisten

Tudom jól, nem is a megfellebbezhetetlen igazságot várom csak véleményeket.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69037) hétalvó


hétalvó
addikt

ma vegre talaltam a vegfokomhoz illo tapkabelt, ezt vegre hallom is, hogy bekotottem.
oyaide lett. csak hogy a kabelkerdeseknel maradjunk :)

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#69038) BBéci válasza bajnokpityu (#69024) üzenetére


BBéci
titán

A Nordost trénere szerint az elosztó többet javít, ezt demózta is.

(#69025) Dorian
12 éves Yamaha YST-SW300 szubládámon is kijött a Boxer és a Husky különbsége, de ahhoz már elég lenne az olcsóbbik, mert kicsi volt a javulás mértéke. Alighanem az egyszerű Y toldat is beleszólt, csökkentette a jótékony hatást.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69039) Játékos válasza BBéci (#69038) üzenetére


Játékos
addikt

Kiváncsi vagyok. Tudtok mutatni nehány ilyen elosztót? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#69040) bajnokpityu válasza BBéci (#69038) üzenetére


bajnokpityu
félisten

bármit le lehet demozni, ezt Te is tudod, meg az ellentétét is.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#69041) BBéci válasza bajnokpityu (#69035) üzenetére


BBéci
titán

Jelentősen javult az SVS SB-13ULTRA hangja az AQ NRG10 tápkábeltől, ami nem nagy szám. Kb. annyit, mint a Boxer és a Husky különbsége.

Mivel Bjorn kábeleket és elosztót egyaránt demózott, mi érdeke lett volna ferdíteni a valóságot?

A T-12 simán kerülhetne többe, mondjuk 250-be, ha a tudását hasonlítjuk a konkurenciához.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69042) z123456789


z123456789
addikt

Szép estét!

Hülyét fogok kérdezni, de kérlek nézzétek el nekem!
Úgy néz ki hogy le tudom csekkolni ezt a kábelt. Ugye a hirdetésben 2x3m van írva.
Ez elég egy sztereó rendszerhez igaz? Ez egy pár hangfalkábel, ami elég 2 db hangfalhoz.
Csak mert megnéztem a leendő hangfalam hátuláját, és ott van 4 aljzat. Ebből gondolom 2-t kell használnom majd.
Csak mert a képeken egy db kábel van, de ettől még nehezen elképzelhető hogy egy darabot árul nem igaz?

(#69043) bajnokpityu válasza BBéci (#69041) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az svs 2000esre majd kivi leszek. papiron nagyon jó cucc, kár,hogy rettentően hazudott a gyártó az 1000esnél, a toteles mérés során ez derült ki.

Nem azt mondtam,h nem javitana. De, javit rajta valamennyit, kipróbáltam, és most is tápkábellel használom, mert van itthon talonban. De ha fix keretből akarok jobbat kihozni, akkor a legkönnyebben feláldozható T12 esetén a tápkábel. szerintem. Svs esetén akkor meg nem.

T12n nem hallottam még olyan tápkábelt, ami tudta volna a boxer vs husky differenciát. Talán,mert ez harmadába kerülő sub, ebben nincs már ennyi, talán mert nem oda valót próbáltam.

Nekem a kiállitási demojuk totális vakitás volt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#69044) Dorian válasza z123456789 (#69042) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, jól gondolod.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69045) Dorian


Dorian
félisten

És inkább a T12, mint a Velodyne CHT-12Q?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69046) z123456789 válasza Dorian (#69044) üzenetére


z123456789
addikt

THX!

(#69047) t-bali3 válasza t-bali3 (#68998) üzenetére


t-bali3
senior tag

Led Zeppelin Celebration Day koncerttel teszteltem most a mélyládát.
Az a helyzet, hogy irtózatosan elkeni a basszgitárt a sima sztereóhoz képest.

Ezt lehet kábellel hangolni vagy csodát nem szabad várni? :)
Igaz a gond ott is lehet, hogy nagyon rá van tolva egy szekrényre a jobb oldalával és nem tudok neki jobb helyet.

(#69048) Dorian válasza t-bali3 (#69047) üzenetére


Dorian
félisten

Olcsó subok alkalmatlanok zenére.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69049) t-bali3 válasza Dorian (#69048) üzenetére


t-bali3
senior tag

Ez azért nem olyan olcsó...bár f*ngom nincs mennyi lehetett.

(#69050) Dorian válasza t-bali3 (#69049) üzenetére


Dorian
félisten

Akkor úgy mondom, hogy a nem-méregdrága (és zárt) subok.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.