Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#171601) alphamooncam válasza Tamoo (#171600) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nem értettem félre semmit.

Továbbra is szeretnék beszélgetni Veled, de felesleges sértegetések nélkül.

Szóval szivesen látnám a mérésedet, ahogy én is közzétettem az enyémet, vállalva azt hogy aki akarja szétcincálja.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#171602) alphamooncam válasza mettek (#171567) üzenetére


alphamooncam
őstag

A kész szobáról kaphatunk képeket, illetve frekvencia válasz, és utózengésről "előtte-utána" diagrammot közzé tudnál tenni?

Egyébként gratulálok, és egyben köszöntelek a kezelt szobában mozizók táborában ! :C

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#171603) Quetz válasza Dudee (#171597) üzenetére


Quetz
őstag

Külső hanggenerátor jele átmegy az AVR szobakorrekcióján, a belső pedig kikerüli azt. Mivel azt szeretnéd, hogy a korrigált hangzás legyen adott szintre állítva, ezért bekapcsolt Audyssey mellett érdemes mérni REW-el.

Mivel te nem moziban, hanem otthon használod a rendszeredet, érdemes -30-as mérőjel mellett 70dB-re korrigálni az eredményt.

A különbséget az okozza, hogy az AVR és a REW más pink noise-t használ.

(#171604) Quetz válasza alphamooncam (#171587) üzenetére


Quetz
őstag

Kaptál linket, látom később te is használtad. Ha ezen felül nem találtál információt R.C. Bonerről, akkor vagy nincs elérhető anyag róla, vagy rosszul kerestél. Vedd figyelembe, hogy 60 évvel ezelőtti kutatásokról van szó. Az AES keresője 12 találatot ad ki, de a hozzáféréshez tagnak kell lenned, vagy fizetni a cikkekért.

(#171605) alphamooncam válasza Quetz (#171604) üzenetére


alphamooncam
őstag

Köszönöm, hogy válaszoltál, de még így sem érzem a segítséget a részedről.

Ahhoz az kéne, hogy amit felhoztál érvet, R.C Boner munkásságra hivatkozva, azt én is megismerhessem.

Mivel erre nincs lehetőségem, így ebben a formában nem fair a részedről, amit a válaszomban kifogásoltam is korábban.

Abba a kérdésbe, meg bele sem merek gondolni, hogy mennyire aktuális ma, - egy mint írtad 60 éves publikáció- mennyire lehet ezt a mai igényekre, lehetőségekre vonatkoztatni.

De ha Neked úgy is rendelkezésedre áll az információ, nyilván, hiszen idézted, hivatkoztál rá - nem miattam, hanem hogy mások is megismerhessék - megosztanád velünk, pontosabban a többiekkel - akik szintén nem férnek hozzá az anyaghoz - , hogy pontosan miről publikált R.C Boner, és az milyen kapcsolatban van house-curve szükségességével-témával? :R

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#171606) Tamoo válasza alphamooncam (#171601) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem látom értelmét, hogy mérést rakjak be. Minek, mit akarsz az alapján bizonyítani? Grafikon nélkül is megmondom, hogy lefelé esik a magasam EQ nélkül a 20kHz felé közeledve. EQ-val is, mert valami hasonlót célzok.

[ Szerkesztve ]

(#171607) VoidXs válasza alphamooncam (#171588) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Tök jó, hogy észreveszel egyetlen elírást, és jogos, de ettől még a teljes többoldalas hsz érvényes marad, és nem lesz igazad abban, hogy a flat közelében állna a valóságnak. Vesszőhiba szintű, és mindenhol máshol helyesen írt dolog helyett inkább arról írj valamit. Nem kell ismernie a többségnek a magasat ejtő görbéket, ugyanis alapbeállítás minden önbemérőn, illetve kalibrálás nélkül a hangszórók karaktere is ilyen. A csonkolás szót se használd, mert vagy 20x elmondtuk, hogy nem az, hanem csillapítás, ami a hanganyagban ellensúlyozva van, így a végeredményben nem lesz semmiféle változás.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#171608) VoidXs válasza alphamooncam (#171589) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem tévesztelek össze senkivel, folyamatosan azt mondtad, hogy nálad mennyire nem kell elektronikus korrekció, nem használnád, mert jó így, jöttek az ezt "igazoló" görbék, amikhez látványosan kell. A szobád nem magas szinten kezelt, az a teljesen lefedett felületeket és légzárat jelentené. Van pár dolog, ami egész jó nálad, de ettől még nem referencia szoba, a 0.3-0.4 s (ms azért elég hihetetlen lenne, ha már a 105 helyett írt 115-ömet piszkálgattad) lecsengés pedig annyira nem kiemelkedő, hogy a teljesen kezeletlen szobám lecsengése is ennyi. Van olyan vélekedés, hogy kis szobába nem kell annyi csökkentés a magasakra, mert több veszik el a zengések miatt (mint ahogy azt le is írtam a hosszú hsz-ben), de valamilyen mértékben kell. A különbség a room/house és X között minimális, felnőtt hallástartományon belül 0-4 dB. Ettől függetlenül a Dolby szerint ez nincs így, ők mindent szigorúan X-re mérnek, legyen az 30 vagy 80000 köbméter.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#171609) alphamooncam válasza Tamoo (#171606) üzenetére


alphamooncam
őstag

"Nem látom értelmét, hogy mérést rakjak be. Minek, mit akarsz az alapján bizonyítani? Grafikon nélkül is megmondom, hogy lefelé esik a magasam EQ nélkül a 20kHz felé közeledve. EQ-val is, mert valami hasonlót célzok"

Nem igazán lepődtem meg, hogy nem vállalod be a nyilvános megmérettetést, és így nincs lehetőségem "szétcincálni" a grafikonodat, és ez így nem fair ;) , :DD mint ahogy Neked lehetőséged volt erre, és amit nem is hagytál ki.

Így természetesen nem bizonyítható azon feltevésem, hogy igazából talán nincs is szükséged a house-curve görbére, mert esik annyit fent a magassugárzód frekvenciaválasza, hogy ne kelljen "csonkolni", hoppá elírtam, vágni.

Hoppá-hoppá, de hiszen írtad is, hogy Neked is esik, mint Nekem, bocsi.

Szeretném végre félretenni azt a rossz szájízt, amit az okoz, ahogy egyesek viszonyulnak a hozzászólásaimhoz, de eddig, és ezután sem fogom szó nélkül hagyni a rosszindulatú beszólásokat...

[link] [link]

Neked például vannak jó meglátásaid, amivel egyet tudok érteni, de sajnos nem mind ilyen. Ennek ellenére szívesen beszélgetnék normális hangnemben veled (is), már ha lehet...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#171610) Dorian válasza alphamooncam (#171609) üzenetére


Dorian
félisten

"szeretném végre félretenni azt a rossz szájízt, amit az okoz, ahogy egyesek viszonyulnak a hozzászólásaimhoz"

Akkor esetleg először magad szemèben a gerendát... Ugyanis van egy olyan kellemetlen stìlusa az ìrásaidnak, ami másokban igen rossz szájìzt kelt.

Bevallom, igazábòl nagy èlvezettel olvasnèk vitát közted ès Dgyuri közt, talán sejted mièrt:
Pont ugyanaz a stìlus ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#171611) Tamoo válasza alphamooncam (#171609) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Te erősködsz, hogy márpedig flat kell, ne legyen "csonkolás". De a dobozod is ezt csinálja. A mélyed meg meg van emelve, tehát valamiféle house curve van nálad is. Nem flat! Az hogy ezt hogy éred el, EQ-val, EQ-nélkül vagy ilyen a doboz, annak most semmi jelentősége ebből a szempontból.
Többször már nem írom le, aki akarta már rég megértette miről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#171612) alphamooncam válasza Tamoo (#171611) üzenetére


alphamooncam
őstag

Tévedés!

Eddig is ezt írtam, és most is, nincs lehetőségem EQ-ra.

"Csonkolás", helyesebben vágás szükségességéről vitatkoztam volna, ami nem egyenlő a dobozok természetes esésével.

Szándékos beavatkozás vágással vs. természetes esés, ez a különbség, ezt vitattam volna meg, hogy valóban szükség van-e rá otthon, nem mozi méretű körülmények között.

Ismétlem, nem tudok belenyúlni, EQ-zni, és a frekvencia válaszom most nekem pont annyira lapos - ha úgy tetszik mélyben kiemelt, magasban eső -, amennyire kell, ezért nem is törekszem ezen változtatni.


"A mélyed meg meg van emelve, tehát valamiféle house curve van nálad is."

Nincs !

Ez nem a klasszikus értelemben vett EQ-zás, mert olyanra nincs lehetőségem, mint fent többször írtam, ez az AV processzorom menüjében is szintezésnek - Speaker Level - van jelölve, felteszem ha lenne house-curve beállításának a lehetősége, tudnék róla.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#171613) lenox válasza alphamooncam (#171612) üzenetére


lenox
veterán

Igy nez ki a vagas:

Nyilvanvaloan nem errol van szo, legyszi nez ezt a szot hasznald.

(#171614) Tamoo válasza alphamooncam (#171612) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szó sem volt a dobozok "természetes eséséről", talán én hoztam fel először.
A célgörbe a végeredményre vonatkozik, flathez képest kell érteni és nem egy eleve a magasat ejtő hangsugárzó van tovább csillapítva ennyivel. Ezért is írtam, hogy mindegy hogy éred el, de nálad is house curve jellegű a görbe. Egy szóval sem mondtam, hogy EQ-zod.

Szóval ... Te azt írtad manapság inkább sznobság ejteni a magasat. :DDD Valahonnan innen indultunk és közel sem onnan amit most írsz.

[ Szerkesztve ]

(#171615) python1 válasza Tamoo (#171614) üzenetére


python1
veterán

Az én driveremből indult, hogy konyul 13kHz -től, és írtam, hogy legalább nem kell korrekciózni.
De tényleg pontosan követi az x curve vonalát, ahogyan VoidXs leírta pontosan úgy eszik a driverem frekvenciamenete, tehát mozis driver. :D Ugyanitt eladó mozisdriverek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#171616) alphamooncam válasza lenox (#171613) üzenetére


alphamooncam
őstag

Bocsi, de :)) :)) :)) [link] itt a hangmérnök 14 alkalommal beszél vágásról, és az egyik esetben sem az általad beollózott limiter okozta torzításból fakad. :W

Lehet nem kéne alapos ismeretek nélkül sületlenségeket megosztani. Bocsi :P

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#171617) Tamoo válasza python1 (#171615) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Lehet tévedek, de nekem úgy jött le, hogy Nálad többet esik mint kellene. :)
X-Curve 2k-20kHz-ig -6dB.

[ Szerkesztve ]

(#171618) VoidXs válasza alphamooncam (#171616) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez a hangmérnök az angol cut szó rossz fordítását használja. Itt csökkentés a jelentése, a tényleges vágásra angolul ebben a szakmában a lowpass és a highpass vonatkozik. A vágás az, ha valamiből minden eltűnik. -6/-12 dB közel nem vágás (ha ennyit halkítasz a rendszereden, megszűnik a hang? Na látod), legtöbb esetben egy szobakorrekciónak is ekkora kiemelést kell ellensúlyozni, a te görbéiden is volt ekörüli hiba. Az Academy Curve vágás volt, mert -végtelenbe tartott, de az X már nem. Azt értsd meg, hogy nem tűnik el hang, csak halkabb lesz az, amit szándékosan hangosabban tettek a filmbe annak reményében, hogy otthon vissza fogod halkítani.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#171619) alphamooncam válasza alphamooncam (#171616) üzenetére


alphamooncam
őstag

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/ca/Clipping_waveform.svg/1065px-Clipping_waveform.svg.png

Bocsi, de már kifutottam a szerkesztési időből.

Szóval amit ide ollóztál képet, azt magyarul nyírásnak lehet nevezni. [link]

Ha többet szeretnél tudni a limiterekről, akkor meg [link] :)

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#171620) alphamooncam válasza VoidXs (#171618) üzenetére


alphamooncam
őstag

"Ez a hangmérnök az angol cut szó rossz fordítását használja. "

Ezt talán nem velem, hanem a hangmérnökkel kellene megvitatnod. :)

A többit inkább nem is kommentálom... :O

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#171621) spiky03


spiky03
veterán

Előre is elnézést az OFFert. :R
Azokhoz szólna a kérdésem akik HTPCt használnak film lejátszásra, hogy ők használnak-e valamilyen streaming szolgáltatót (Netflix, Amazon Prime).
Esetleg Win10re feltették valamelyiket? Hogy az megy rendesen pl full hdn meg 24hzen?
Vagy ott is csak 60hzen, mint az androidos saját appban?
Gondoltam veszek valami cél eszközt hozzá, Mi stick vagy Amazon fire szick, de ezek is csak 60hzen játszák le.:(((

Jelenleg egy androidos boxot használok CE alatt és ott nem tudom meddig lesz támogatott a Netlix, meg az Amazonra nem tudtam bejelentkezni. :(((

Köszönöm az infókat, jöhet PMbe is, hogy ne itt szemeteljünk.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#171622) lenox válasza alphamooncam (#171616) üzenetére


lenox
veterán

Csonkolas/vagas az clipping, ahogy linkeltem.

EQ-nal 6, 12, ... db/oktav szurok vannak, ez meg 3. Akkor szerinted moziban 4 kHz-nel vagnak? (Itt eri el ugyanis a -3 db-t, tehat ez lenne a cutoff point, ha ez vagas lenne).

A hangnemmel kapcsolatos igenyeid mennek a levesbe, remelem tudod, es meg te akarnad eldonteni, hogy ki fair?

[ Szerkesztve ]

(#171623) alphamooncam válasza lenox (#171622) üzenetére


alphamooncam
őstag

"EQ-nal 6, 12, ... db/oktav szurok vannak, ez meg 3. Akkor szerinted moziban 4 kHz-nel vagnak?"

:DDD Nem tudom, még sosem csináltam ilyet, egyébként ebben Void a szakértő, miért nem tőle kérdezed? :DDD

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#171624) lenox válasza alphamooncam (#171623) üzenetére


lenox
veterán

Akkor "nem kéne alapos ismeretek nélkül sületlenségeket megosztani."

(#171625) #03969024 válasza alphamooncam (#171619) üzenetére


#03969024
törölt tag

Bocsánat, hogy beleokoskodom, moziban nem vagyok otthon, de szerintem ez valahogy úgy működhet, mint a zajcsökkentők még a kazettás időkből. Ha jól veszem ki (ha nem, majd kijavítanak) a nagy mozitermeknek van egy sajátos frekvenciacsillapítása. Ehhez hasonló stúdióban keverik az anyagot, viszonylag nagy magasemeléssel, hogy korrigálják a terem veszteségeit. Ahhoz, hogy neked otthon, a kis szobádban ne legyen magaskiemelésed, bizony csökkenteni (vágni) kell a magasak szintjét... Így lesz flat.

(#171626) -KP- válasza spiky03 (#171621) üzenetére


-KP-
addikt

Szerintem ebben az esetben a windowsban beállított érték lehet a döntő. Ha azt 24-re állítod, akkor az app is azon fog működni szvsz.

(#171627) alphamooncam válasza #03969024 (#171625) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ne kérj bocsánatot, teljesen logikus amit írsz.

Én ugyan kissé másképp vélekedem, szerintem már fejlődött annyit a technika, hogy ne keletkezzen annyi zaj a magasabb régiókban, hogy azt látványosan szűrni kelljen.

Azt meg simán el tudom képzelni, hogy más a hanganyaga a nagy mozik részére kiadott filmeknek, mint ugyanazon filmnek mondjuk DVD, BR, vagy straeming változatának.

Nekem halvány fogalmam sincs, mi megy a mozikban, erre ott van Void, akinek ez a szakmája, viszont házimoziban méréseim, hallásom alapján én nem látom feltétlenül szükségesnek ezen technika (house-curve) létjogosultságát. Kb ennyi.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#171628) alphamooncam válasza lenox (#171624) üzenetére


alphamooncam
őstag

Bocsi kicsúszott!!! Kérem a topikgazdát törölje ! Köszönöm.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#171629) VoidXs válasza alphamooncam (#171620) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Persze, hogy nem kommentálod, mert így van helyesen. :))
Amiről beszélünk, nem volt vágás. A mélykezelésben/crossoverben/védelmi szűrőkben van vágás, itt csak tompítás/csillapítás/csökkentés/egyéb hasonló szavakkal leírt jelenség.

#171625 lancerboy: Jól mondod, annyi korrekcióval, hogy nem a terem eséséről, hanem elektronikusan szándékosan okozott esésről van szó. Nagyon jó a kazettás referencia, és még a RIAA korrekciót is ide lehet csatolni, ott is pontosan ez az elv.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#171630) VoidXs válasza alphamooncam (#171627) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A zajszűrés csak analógia volt, lancerboy a módszerről beszélt, nem a céljáról. Természetesen ma nincs semmi szükség zajszűrésre, amikor egy átlagos házimozi ~90 dB, egy belépő PC ~110 dB, egy kommersz mozi pedig ~120 dB feletti SNR értékeket produkál. Arra utalt, hogy a forrásoldalon valamerre EQ-zott, majd lejátszáskor ugyanannyival visszafelé EQ-zott (tehát végeredményben tökéletesen módosítatlan!) hangzásra van több történelmi példa is, mint például a kazettás zajszűrés, vagy az előző hsz-emben szereplő bakelit szabvány:

Abban részben van igazad, hogy változik az otthoni hang, de ez szinte sosem az EQ-ra igaz. Itt egy Atmos mix, ott egy kompresszor, de ettől még X marad. Egyedül a TV-sorozatok hangja flat, mert azokat nem mozira keverték, így egyedül az LU-s szabályok vonatkoznak rájuk. Össze is tudod hasonlítani mozifilmekkel, mennyire más főleg a beszédhangjuk, mindig azon a legegyszerűbb érezni.

Ott a végén a lényeg. Hallásod alapján, neked így tetszik, és ebben nincs is semmi kivetnivaló, mondtam azt is korábban, hogy már én sem referencia szerint mozizom. Ott a gond, hogy a szabványt a valóságtól távol álló csonkításnak akartad beállítani.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#171631) spiky03 válasza -KP- (#171626) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi az infót.ert ha kivitelezhető a rendes lejátszás akkor át állok erre. Úgyis kell majd a PC az EQzashoz. :D
Csak valami távirányítót kell hozzá szerezni, hogy azzal is be lehessen kapcsolni.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#171632) VoidXs válasza spiky03 (#171631) üzenetére


VoidXs
nagyúr

[link]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#171633) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy... mire cseréljem le a Denon 3806-omat?
~35nm-es nappaliban egy komplett Polk Audio Signature szettem van bi-ampolt (QED Reference XT40i és Silver Anniversary-XT kábellel) S60e front , S30e center és S15e hátterek, + HTS 12 sub.
Költözés miatt az egész szettem átalakul(t) és a korábban PC-ről etetett rendszerből kiesett a PC, a videó lejátszást megoldottam egy xiaomi mi box s-el, de az igazi zenehgallgatós Tidal, FLAC/WAW és DTS zenék lejátszása problémás lett. Háttérzennének jó a box s optikán összekötve, másra nem. Sztereo és házimozi hangminőségileg alapvetően elégedett vagyok a 3806-al (de azért feljebb lépnék még ha nem is hiszem, hogy a hangfalaimban sokkal több tartalék lenne, de javístatok ki ha tévedek), viszont most már jó lenne legalább a hálózati lejátszás. Ezért arra gondoltam, hogy ahelyett, hogy vennék külön ~100e forintért egy hálózati lejátszót, inkább eladom a 3806-ost és veszek egy jobb AVR-t ami már elég okos ahhoz ami nekem kell. A Denon 4308-at néztem ki mint tökéletes utód, viszont több mint fél éve nem bukkant fel a használt piacon. Sajnos csak a Denon termékpalettáját ismerem (és szeretem a hangját) így lövésem sincs, hogy mit keressek a többi márkától ami a Denon 4308-as hangminőség és tudás szintjén van és felbukkanhat a piacon.


Még építés alatt van, egyelőre ez egy akusztikai rémálom. :(

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#171634) Dudee


Dudee
senior tag

Múltkor valaki említette, hogy inkább egy svs pb1000 + minidsp, mint egy pb 1000 pro.
Valóban jobb eredményt érhetek el szerintetek az első setuppal? Ahogy nézem a rew-es eq megoldást, az tényleg elég jól össze van rakva.

illetve még egy kérdés:
a minidsp HD jóval drágább, mint a sima 2x4, mégis sokan azt ajánlják?
Egy pici szobában, 1 szubbal (kettőben egyelőre nem gondolkodom 10m2-en) volna bármi gond a kicsivel?

(#171635) I'am Dony válasza Dudee (#171634) üzenetére


I'am Dony
őstag

Én említettem igen. Jobban járnál Te is vele. A HD jóval drágább valóban. Nálam volt mindkettő, a HD van is. Erősebb a kimenete ami jól jön, ha nem vmi erőmű subod van. A szoba méret nyilván befolyásolja a választást ill. a mélyládát érzékenysége, erősítője is, ahogy az is, hogy mennyit kell majd elvenned dB-ben a hegyekből. A simának 2x6 PEQ lehetősége van míg a HD-nak 2x10. Mérés nélkül nehéz megmondani, hogy nálad mennyi lenne elég. Ha belefér a keretbe akkor inkább HD.
Ha nem sürgős, akkor nálam kb. 2 hét alatt kiderül, hogy marad-e a HD vagy elég lesz a Diracom.

[ Szerkesztve ]

(#171636) I'am Dony válasza Dudee (#171634) üzenetére


I'am Dony
őstag

Még annyi, hogy ha nincs meg az SVS és most vásárolnál egyet, van sokkal jobb sokkal jobb áron.

(#171637) Tamoo válasza Dudee (#171634) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én úgy gondolom elég lehet a sima a gyári aktív szubok nagy részéhez. Jelszint terén.
(Viszont PB1000-t nem vennék.)

[ Szerkesztve ]

(#171638) Dudee válasza I'am Dony (#171635) üzenetére


Dudee
senior tag

köszi szépen. 2 hét vagy hónap, vagy valami más? :)

amúgy először egy subot kéne venni (ez volna a pb1000 vagy 1000pro), a mostani egy pici olcsó wharfedale, ami hiába nyitott, 30Hz alatt elfogy. Vagy a szoba öli meg, de azért nem hiszem, mert raktam több helyre, és ott már nem szólal meg.
Elcseszett alakú a szobám, nem tudom 1 szubbal 1 ülőhelyre össze lehet-e hozni valami épkézlábat.
De most már legalább meg tudom mérni, és látom amit hallottam is. Mármint hogy az egész egy hullámvasút :)

(#171639) Tamoo válasza I'am Dony (#171635) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem 2x5 filtere van a simának? Amúgy az darabra szerintem simán elég szubra. :)

A HD-nál is úgy van a 2x10, hogy külön 10 input 10 output?

Nálam is itt van jelenleg mindkettő, csak még nem volt időm/kedvem foglalkozni vele. :B Nyilván valszeg a HD-t tartom meg, mert a Crown-hoz nekem kell a magasabb jelszint, de ki akarom próbálni a simát is.

[ Szerkesztve ]

(#171640) Dudee


Dudee
senior tag

Jöhetnek a tanácsok subot illetően is, de nálam most minden legózva lett. Ezért talán nem is annyira illek a haladó szekcióba, viszont a szándék és érdeklődés megvan, és lehet a rew-vel méregetés/állítgatás nem is annyira kezdő téma.

szóval a center SVS prime, a frontok tannoy M3 (korábbi hifiből), hátsók gagyi pici wharfedale, és a két felső svs prime elevation.

Nem mondom, hogy minden tanácsot megfogadok, ami itt elhangzik. Nem azért, mert ne értenék vele mondjuk egyet, de korlátozottak az anyagi eszközeim és az időm.
Pl sokszor mondtátok már, hogy ebbe a szobába AT vászon kellett volna mögé elrejteni a hangszórókat. Nem az lett, k-drága volt a vászon, úgyhogy nem fogom lecserélni :)
Elfogadom, hogy most ilyen. Biztos a jobbakhoz szokottak azt mondanák szarul szól, de
szerencsére én tudom nagyon élvezni így is, és végső soron ez a lényeg.
(de azért a sub tartományt meg kell oldani valamivel)

(#171641) Quetz válasza alphamooncam (#171605) üzenetére


Quetz
őstag

Én egy hometheaterhifi cikkre hivatkoztam és abból idéztem. A cikk érdekes volt, mert történelmi áttekintést adott arról valójában miért is alakult ki a mozis X-curve. Amennyiben ma is használják, akkor releváns, ha nem, akkor pedig nem.

(#171642) spiky03 válasza VoidXs (#171632) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm:R
Megnézem majd, hogy bele lehet e integrálni a Broadlinkbe.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#171643) Quetz válasza Dudee (#171638) üzenetére


Quetz
őstag

Próbáld meg, rakd a mélynyomót közel az ülőpozícióhoz, esetleg a hátad mögé, vagy pedig egy közeli sarokba. A sarok megtolja mély szekciót, viszont a túltolt részeket rew+eq segítségével vissza tudod fogni.

(#171644) Dudee válasza Quetz (#171643) üzenetére


Dudee
senior tag

most is sarokban van, este mérek egyet, dobok fel képet.
de amúgy jelenleg a két frontot használom large módban, sokkal lejjebb mennek mint sub.

(#171645) I'am Dony válasza Tamoo (#171639) üzenetére


I'am Dony
őstag

2x6 a sima és 2x10 a HD, amik igazából 12 és 20. Mert ha a kimenetre feltöltöd a REW EQ-ját (a 6-t ill. 10-t) és utána újra mérsz, a maradék hibákat az inputba írva még tovább javíthatsz. A végeredmény összeadódik így. Én a simát pl. úgy haszánltam, hogy a a REW-ben kiválasztott HD 10 EQ-ját, manuálisan írtam be a két helyre. Nálam jól jött, hogy így működik, mert a 6 kevés lett volna. Vannak bajok a helyiséggel. A HD egy pár napja jött meg, de a kimenet erőssége egyből kiderült és nagyon jól jön egy AVR-SUB kombónál.

[ Szerkesztve ]

(#171646) I'am Dony válasza Dudee (#171638) üzenetére


I'am Dony
őstag

Kettő hét, azóta szerkesztettem. Össze lehet hozni egy szubbal egy helyre és egy kanapéra is. Jó szub kell hozzá és türelem.

(#171647) Dudee válasza I'am Dony (#171645) üzenetére


Dudee
senior tag

Nekem lefordítva: a hd pontosabban tud illeszteni a target curve-re?

(#171648) I'am Dony válasza Dudee (#171640) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nem ismerem az anyagi lehetőségeidet és nem is fontos igazából, de az SVS árából indulva ezekre nyugodt szívvel ránézhetsz...
[link] [link] [link]

(#171649) I'am Dony válasza Dudee (#171647) üzenetére


I'am Dony
őstag

Igen és nem :)
Ha kicsi a baj elég a sima, a kevesebb lehetőséggel, ha nagyobb akkor nagyon jól jön a több opció.

(#171650) Dudee válasza I'am Dony (#171648) üzenetére


Dudee
senior tag

Köszönöm szépen! És mondanál róla pár szót, hogy miért ‘sokkal jobbak’ ezek, mint az svs?
azért ahogy olvasgattam, azért sokan szeretik a pb-t. Ez most kb 200.000 ft.
ez most kb amúgy erre a keretem, tehát kb 200-250.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.