Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65201) f4lcon válasza RetepNyaraB (#65200) üzenetére


f4lcon
őstag

van HDS1-em, kicsi driver flex azért előfordul rossz behelyezésnél.
ha veszel egy szilikon bigyót hozzá akkor egészen sport füles lesz :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#65202) RetepNyaraB válasza f4lcon (#65201) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Aha. Igazából most jobban érdekel az előző hsz-ben talált két aspiráns.

ED9

ATE S

Ezek ránézésre is komolyabb darabok, bár persze a külcsín nem jelent semmit. Az ATE S memóriahabos szivacsa is elvileg szimpi. Kérdés továbbra is áll, hogy vajh a KZ kiegészítő harangjai kompatibilisek-e a termékeikkel?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#65203) f4lcon válasza RetepNyaraB (#65202) üzenetére


f4lcon
őstag

igen kompatibilisek. és a KZ memória habot is gyárt, ha arra fáj a fogad. viszont az ATE-hez adott hab egy kalap bélsár, mert nincs belső műanyag vetőcsőre ráhúzható "béléscsöve" ami miatt összenyomva torzul a hang.

a HDS1 meg az ATE között kb 1:3 a méret arány különbség.
bár az ATE amúgy nem nehéz, de nem szeretem mindig ki-be tenni a fülembe
nekem a HDS1 hangja is jobban tetszik :)

az ED9 meg egy remek füles (sokak szerint a legjobb KZ) de az összes közül azt a legnehezebb fül mögött elvezetni

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#65204) pulutodurumo válasza RetepNyaraB (#65200) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Jó rá a "standard" szilikon bogyó, méretét most nem tudom pontosan.

A hangja viszonylag kiegyenlített, én szeretem. Van benne egy kis populáris karakter, de futás közbeni bartókozáshoz szerintem megfelel.

ED9 a cserélhető vetőcső miatt lehet érdekes, méretre kb. ua. mint a HDS1, hangra -ha jól emlékszem- jobban V.

ATE nem rossz, van az is. De azt rendesen be kell tolni a fülbe, kis hallójáratnál lehet hogy kiesne.

Na mire megszültem a Sólyom megelőzött. :D

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#65205) RetepNyaraB válasza pulutodurumo (#65204) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

:R

Köszi mindkettőtöknek!

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#65206) matyiGo


matyiGo
aktív tag

Szisztok,
keresek original Piston 2-t de sehol sem találok olyat ami biztos hogy eredeti.
van ötletetek?

(#65207) kemcso válasza matyiGo (#65206) üzenetére


kemcso
Ármester

Lassan a Piston 3 sem kapható, így nem lesz egyszerű dolgod... A Piston hybrid hasonló hangzásban (több a mély, de a magasak is szebbek)

(#65208) matyiGo válasza kemcso (#65207) üzenetére


matyiGo
aktív tag

nagy kár :(
Piston hybrid sajna nem kényelmes fülemnek, s a piston kettőnél pont jó a mély is és szuper kényelmes, meg nagyon szép. a piston 3 meg egyáltalán nem jött be... szóval kell találni valamit mert sajna elhagytam a piston 2-esem.

szerk: amerikában találtam de az meg horror a posta miatt :)

[ Szerkesztve ]

(#65209) Tulku válasza kemcso (#65207) üzenetére


Tulku
veterán

Megérjük hogy lesz vintage piston3....mondjuk 100 fölött :)

(#65210) vicze válasza matyiGo (#65208) üzenetére


vicze
félisten

"amerikában találtam"

Az jó eséllyel nem az, hanem Piston Classic, ha fejszétverős mélyet akarsz az nem a te fülesed.

(#65211) megott


megott
tag

Sziasztok! Nem lesz RHA T10 fülesem, nem tudják beszerezni, esetleg jo választás lehet az AKG N20? GR07-et váltana le! Köszi a válaszokat!

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#65212) kemcso válasza megott (#65211) üzenetére


kemcso
Ármester

Az AKG-t szerintem itt senki nem hallotta még...
Én találtam T10-et: [link]

(#65213) megott válasza kemcso (#65212) üzenetére


megott
tag

Az edigital nem tudja beszerezni mar. Mashoz most nincs bizalmam, plane ugy hogy miskolci vagyok es nem szeretnek ezert Pestre utazni.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#65214) kentucky


kentucky
őstag

Sziasztok! Xiaomi fülesekből melyik most az ajánlott? Egy Samsung earpodom van most, de nagyon zavaró, hogy nem szűri a külső zajokat, így koordinációs problémák lépnek fel menet közben :D

(#65215) f4lcon válasza megott (#65213) üzenetére


f4lcon
őstag

sorry, benéztem

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#65216) RetepNyaraB válasza kentucky (#65214) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

nekem a Piston 3. De a hibridet nem ismerem, az is igaz. A hármas elég rendesen szigetel és elég vállalható hangja van az áráért.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#65217) kemcso válasza megott (#65213) üzenetére


kemcso
Ármester

Itt vannak a Mo-i hivatalos RHA forgalmazók: [link], és tudomásom szerint a garanciális ügyintézést közvetlenül végzi az RHA (pár éves infó szerint kb küldik a cseredarabot). De persze a te döntésed :)

(#65218) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Mindenhol 9000 ft körül van a Xiaomi Piston 3 Itt meg csak 1500 - 3000ft. Ez mi?

(#65219) kentucky válasza Erwinke (#65218) üzenetére


kentucky
őstag

Úgy hogy ez kamu, egyik ismerősöm vett innen ebayről ilyen 1500 Ft-osat. Katasztrófa copy :D

(#65220) VoidXs válasza kentucky (#65219) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem minden eBay-es olcsóság katasztrófa copy. Nekem van egy tökéletes Arduino Megám 2000 forintért, és egy Leap Motion-öm 6000-ért. Mindkettő 20000-es cucc lenne. Persze, van sok hamisítvány (legjobbak a videokártyák), de egy próbát megér. Hosszútávon többet spórolsz.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#65221) DemonDani


DemonDani
addikt

Hello!

5000 alatt kifejezetten mély orientált fülest tudtok javasolni? Néztem az ajánlottakat, de mindegyiknél csak annyit láttam, hogy V, hogy mennyire, azt nem.

Előre is köszönöm! :)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#65222) Bodz


Bodz
nagyúr

WRZ X6.
Utalok koran kelni, kave melle gyakran veszek valami filleres bizbaszt. :D

(#65223) Tulku válasza Bodz (#65222) üzenetére


Tulku
veterán

Kérem írd meg...mit vársz tőle? :D
(már annak tudatában, hogy sok százezres fejes láncot hallgatsz egyébként és ott is válogatós vagy)

(#65224) detroitrw válasza Bodz (#65222) üzenetére


detroitrw
addikt

ez sokmindent elárul

:))

[ Szerkesztve ]

(#65225) tothl válasza kentucky (#65214) üzenetére


tothl
addikt

A hybrid szerintem nagyon jó, én meg a Piston3 -mat nem hallottam még. :D

(#65226) megott válasza kemcso (#65217) üzenetére


megott
tag

Nagyon köszönöm, futok még egy kört akkor a többivel!

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#65227) Tulku


Tulku
veterán

Spinfit illeszték gyors jellemzés...

Sheratantól oroztam, bár ilyet hozott volna tavaly, nem spindots-ot...de ez az én hibám...

Különleges felépítésű, van egy része amibe belefut a vetőcső (szerintem minimum 3-4 mm-es kell neki) és van egy csuklós megoldású áttét. Ez az áttét segít fülbe helyezésnél minden irányban forgatni az illeszték kivezetését, ami a megfelelő hallójárati illeszkedést hivatott segíteni. Már adott egyénnél megfigyelhető a bal és jobb fülcsatorna eltérése (nem szimmetrikus) de természetesen két azonos fülnyomat sem létezik...csakúgy mint ujjlenyomatnál. Ezeket az eltéréseket hivatott kompenzálni a spinfit csuklós felépítése.
És vajon sikerül neki?
A válasz: teljesen!
A titok, hogy olyan nagyságot kell választani, amit a hallójáratba fel tudunk tolni úgy, hogy teljesen "bedugaszolja" azt. Ez számos embert elrettenthet, de egyáltalán nem veszélyes, sőt, maga az illeszték az eddigi legpuhább szilikonból van, kizárólag a belső kialakítás keményebb, de azt nem érezzük.
Én spec azt is érzem, mikor bekanyarodva illeszkedik.
Kényelmes, nem zavaró, izolációja közepes, tehát nem leszünk teljesen süketek tőle.
Hang: Na itt van az eddigi legnagyobb eltérés nálam a többi illesztékhez képest. Írták Angie fórumon többen, hogy feltétlenül próbáljuk ki, de én annyi illesztékkel kísérleteztem, hogy csak legyintettem egy újabbra...kár volt.
tehát kapunk egy igen fókuszált hangot. Teljesen megváltoztatta az Angie hangképét. A fókuszáltság itt a következőkből áll;
Magasak határozottabbak, több nincs belőlük, de mintha a lecsengés sokkal tisztább lenne (cinek), az érthetőség lett nagyobb, a finom részletek megjöttek.
Közepek szintén fókuszáltabbak, kontúrosabbak. Hangszerek sziklaszilárdan a helyükön, ebben is előrelépés történt.
Mélyek: Elsőre mintha kevesebb lenne, de aztán rájövök miért...a gyors lefutás miatt, nincs az elhúzódó mélybrumm, minden ütés szerű, gyors. Mennyiségileg ezért valóban kevesebbnek érezzük, de a minősége egyértelműen javult.

Ajánlom: Erőteljes mély energiákkal rendelkező fülesek megzabolázására, ha cél a nagyobb részletesség, a pontosabb előadásmód. Magas minőségű fülhallgatók minden bizonnyal többet profitálnak belőle.
Nem ajánlom: magasba húzó, eleve nagyon részletes hangú, vékony fülesekhez. Bár azért egy maghallgatást ekkor is megér.

És a körmöm nem piszkos...fogalmam sincs, napfényben miért ez lett belőle.... :)

(#65228) detroitrw válasza Tulku (#65227) üzenetére


detroitrw
addikt

A vetőcső mennyire merev?

(#65229) Tulku válasza detroitrw (#65228) üzenetére


Tulku
veterán

Gumi...keményebb mint a harang anyaga...de tágul...nekem az 5-6 mm-es Angie-ra lazán ráment...fül felőli része a harang anyaga, tehát puhább...nem bántja a fület...

(#65230) VVoid válasza Tulku (#65227) üzenetére


VVoid
aktív tag

Honnan lehet/érdemes ilyen Spinfit illesztéket beszerezni? Jól látom, hogy csak két típus, a CP100 meg CP800 van? Ennyire rugalmas lenne, hogy különböző méretű vetőcsövekre is ráhúzható? Köszi előre is

(#65231) Tulku válasza VVoid (#65230) üzenetére


Tulku
veterán

Elég rugalmas...tágulékony a gumi...

Perpill csak külföld (gondolom ebay, aliexpress) de szerintem hamarosan itthon is forgalmazzák majd...

(#65232) doddencs válasza Tulku (#65159) üzenetére


doddencs
senior tag

én A880BL-t rendeltem futáshoz, remélem az is hozza ezt a szintet. :)

(#65233) oAcido


oAcido
aktív tag

Sziasztok!

Soundmagic ES18 vagy Piston 3 ajánlottabb az 5k-s kategóriában? Én előbbit preferálnám, mert már a héten megérkezne.

Páromnak lenne. Zenetéren mindenevő, bár a legtöbbször rock(?) bandákat hallgat mint RHCP, Green Day, Nirvana. Néha lenne nálam is, én pedig Hard Techno-t hallgatok.

A válaszokat köszönöm! :R

(#65234) vicze válasza Tulku (#65227) üzenetére


vicze
félisten

2 verziója van különböző vetőcsövekre, szóval vékonyra is rámegy.

(#65235) Bodz válasza Tulku (#65223) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szeretném ha a mikrofon működne. :DDD

(#65236) fgo


fgo
tag

Bluetooth-os sport fülhallgatót keresek.Egyik kiszemelt JBL Reflect Mini Bluetooth-os .Véleményetek róla?Vagy hasonló alternatíva?Keret max 45k

(#65237) Joco_77


Joco_77
aktív tag

Sziasztok!

5000Ft ig milyen fülhallgatót ajánlotok amihez könnyű hozzájutni (van készleten a nagyobb boltokban Budapesten).
Van egy Maxell Metallicsom amit imádok de asszony "igényt tartott rá" :)
Sajnos ahogy nézem már nem lehet kapni pedig biztosan azt venném.

(#65238) Tulku válasza Joco_77 (#65237) üzenetére


Tulku
veterán

Soundmagic es18....

(#65239) stefi81


stefi81
tag

Üdv

Van egy xduoo x2 lejátszóm és hozzá egy AWEI Q9 füles.
Szeretném valami más fülessel is kipróbálni és ehhez kérnék segítséget.
Nem kell mic, mindenevő vagyok, de nem szeretem a nagyon V karaktert.
Látom hogy 5eft körül a ES18-at ajánljátok általában, én is kb 5 max 10eft-ot költenék most.
Esetleg innen valaki próbálta a Awarded kategóriát:
https://audiobudget.com/product.php

Esetleg megnézném a DZAT DF-10 vagy a VJJB K4 fülest, ha csak nem próbálta valaki és tud valami rosszat mondani róla.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#65240) f4lcon válasza stefi81 (#65239) üzenetére


f4lcon
őstag

sok kínaim van, de az Igor által ajánlottak közül még csak a Rock Zircon-t hallotam (van is) ami atom V hangkép, szép mosolygós meleg mélyekkel meg a Boarseman CX98S-t ami meg tök kiegyenlített, inkább magas kiemeltbe hajló füles. egyáltalán nem értem hogy lehet mindkettő egyformán ajánlott...

szóval óvatosan kezeld a listát, mint mindent - szubjektív dolog, egy ember véleménye

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#65241) stefi81 válasza f4lcon (#65240) üzenetére


stefi81
tag

Köszi az infót!

Pont nemrég néztem a Rock Zircon
ami jó árban van és gondoltam rendelni kellene egyet kipróbálni.

Akkor ki mit ajánlana még?

[ Szerkesztve ]

(#65242) #16820480


#16820480
törölt tag

Legjobb fülhallgató 100$ alatt, ki gondolta volna az eredményt ;]

(#65243) Bodz válasza #16820480 (#65242) üzenetére


Bodz
nagyúr

Még rá se böktem a linkre... E40? Nyilván, más nem lehet. :D

Ráböktem... Tudja a fene, pont Marshall lenne?? Hallotta ezt már egyáltalán valaki innen?

[ Szerkesztve ]

(#65244) #16820480 válasza Bodz (#65243) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én egyik fülesüket sem hallottam még, de nem vagyok benne biztos, hogy ez lenne a megváltás. Még azt is jobban elhittem volna, ha valamelyik RHA nyer.

(#65245) Bodz válasza #16820480 (#65244) üzenetére


Bodz
nagyúr

Én sem. Fejhallgatóból is csak a legelső Majort, az finoman szólva sem hagyott bennem mély nyomokat.

(#65246) RetepNyaraB válasza Bodz (#65243) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

@ah Bodz beelőzött

A headset fícsör sokat nyomott a latban (a borravaló mellett, nyilván).

Az on ear Marshallok elég hergyák szerintem; meglepő következtetés azok alapján. Nem beszélve a low budget csíkszeműekről, akik ennyi léből már elég komoly dolgokat tudnak összerakni :U

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#65247) #16820480 válasza Bodz (#65245) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát igen. Mondjuk nekem nem volt különösebb bajom a Majorral, igaz, hogy én AK100-ról hallgattam, az sokat dobhatott a hangján :)

RetepNyaraB: Pont egy kínai lett a "runner up", bár látatlanban szerintem annak jobb hangja van.

(#65248) vicze válasza #16820480 (#65247) üzenetére


vicze
félisten

Meg a runer up anyagminőségre agyonveri azt a műanyag borzalmat.
Legalább megtudtam hogy van ahol még forgalmazzák a H1-et. :P

(#65249) #71562240 válasza Bodz (#65245) üzenetére


#71562240
törölt tag

Tudjuk, hogy bennem hagyott mély nyomokat a Major, azóta kiemeltebben figyelek a márkanévre, hovatovább valamelyest kedvelem is. A későbbi fejhallgatóik kevésbé ízlésfüggőek és kiegyenlítettebbek, mint a Major volt, ugyanez igaz a Mode-ra is (earbud fülhallgatókról manapság nem nagyon van mit beszélni, azok olyanok, amilyenek).
Szóval nem rossz ez a Mode, kicsit konkrétabb hangja van mint ami a dinamikusoknál szokásos, de lágyabb, mint az egyszerűbb BA-k. Kicsit mélyorientált, ami egy picit persze ráül a közepekre, de nem mos, konkrét marad - igaz, én a kifejezetten középsávorientált Majornél is részben a konkrétságát dicsértem, miközben az ajánlólistába kissé mosósként került be. Természetesen nem csak azért nem a legjobb az árkategóriában, mert nincs legjobb, de a bevett márkanevek között az árkategóriában a legjobbak között van a hangot és ár-érték arányt tekintve is, inkább csak alulárazott kínaiak tudhatják egyértelműen verni.
Szerintem a Zound Marshall termékvonalában a Major kirívó hibáinak kijavítása utáni (tehát a "megszokottabbhoz" közelítő, a Majornél kevésbé "okkult") készülékeknek is létezik egy jellegzetes Marshall Headphones karaktere, aki azt kedveli, a Mode-ot is nagyon jónak tartja - nem ok nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#65250) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani jóféle hangzású erős basszus ellátott fülhallgatót xbox one-ra és telefonhoz lenne csatlakozva, tehát játék és zenére lesz használva.
Ár max-> 20ezert ft.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.