Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64201) malphitee válasza MaxxDamage (#64200) üzenetére


malphitee
senior tag

Nyilvân sokkal dinamikusabb , teltebb hangokat,nagyobb hangerőt várhatsz a nagyobb erőtöl.

(#64202) helltp


helltp
aktív tag

Sziasztok, fülhallgatót keresek. Alapból fejhallgatót használok, de sajnos nem fér a napszemüveg mellé, így nyárra kénytelen vagyok váltani. Az előző fülhallgatóm egy Piston 2, annak a hangja megfelelt nekem, de elég kényelmetlen darab így nem is bántam amikor barátnőm lenyúlta. :D
Igazából utcára most egy Sony V55-öt használok, annak a hangjával is meg vagyok elégedve, olyasmit keresek csak fülhallgatóban. Leggyakrabban klasszikus rockot, punk-rockot, indie popot meg glitchet és electroswinget hallgatok, így leginkább a V karakter lenne jó, csak a mély ne tegye tönkre a közepet (a sok méllyel nincsen bajom, csak a túl sok mindenre rámászó méllyel). Árban max 5e Ft-ra gondoltam.
Nagyon szemezek a Rock Zirconnal, legszívesebben ezt venném, de tartok a túl sok mélytől, szerintetek mennyire különbözik hangban a Piston 2-től. Vagy vegyek inkább Piston 3-at? Vagy van még valami alternatíva ebben az árkategóriában?

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#64203) MaxxDamage válasza malphitee (#64201) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog (1)

Ha nem is nagyobb hangot, de szebb minőségben hallható majd a jobb zene (.flac vagy egyéb formátum, 24/32 bit zenei forrás..) pl. :R

Majd többet tudok mondani, ha megjött a kellék ennek az eléréséhez :B

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#64204) #16820480 válasza MaxxDamage (#64200) üzenetére


#16820480
törölt tag

De ha megy a 32bits DAC mód, akkor mi a probléma még? A high-gain azt jelenti, hogy nagyobb lesz a végfok erősítése, hogy a nehezebben hajtható füleseket/fejeseket is meg tudja valamennyire tolni. Az IE7 nem nehezen hajtható, erre te most csakazért is csinálsz belőle egy nehezen hajthatót, hogy a telefon átváltson nagyobb erősítésre? :N

Örökérvényű autós példával élve: van egy jó kis M3-ös BMW, ami simán megy városban 1-2 ezres fordulatszámmal járatva, nem terhelve a motort. Erre ráakasztasz egy három tonnás utánfutót, mert úgy jobb lesz vezetni, ha 5-6 ezer rpm körül pörgeted? :R

A high-gain mód csak a kimeneti teljesítményt növeli meg, aminek egy jó része így a közbeiktatott ellenáláson fog eltűnni hő formájában, valószínűleg láthatóan jobban fog merülni a teló, és ha szerencséd van, akkor a placebo hatás miatt egy darabig el fogod hinni, hogy jobban is szól :B

(#64205) BigBlackDog válasza MaxxDamage (#64200) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem inkább hallgasd élvezettel a zenét rajta és ne görcsölj ennyit a színmélység és az impedancia kapcsolatán! :DDD

Egyébként, meg jó eséllyel a nagyobb erősítés = nagyobb torzítás esete fog bekövetkezni (mivel ideális erősítő nincs a gyakorlatban), bár valószínűleg nem fogod meghallani.

32 bithez van zenei anyagod is? Mármint olyan felvétel, ami tényleg 32 bites és nem csak a CD-ről lett lehúzva 32 bites flacba. Mondjuk én a 24-32 bit között komolyabb rendszereken sem hallottam különbséget, de nekem nem túlzottan kifinomult azért a fülem hifis körökben.

[ Szerkesztve ]

(#64206) kemcso válasza malphitee (#64201) üzenetére


kemcso
Ármester

Ne beszélj már hülyeséget, mi a szösztől lenne jobb a hang, ha ugyanaz a rendszer? :)

(#64207) MaxxDamage válasza #16820480 (#64204) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog (1)

& BigBlackDog : Igazat megvallva, nekem az az észrevételem, hogy alap esetben a BT-s füles és Jack csatis IE-7 között hallható különbség ha van is, akkor az nagyon minimális... (szerintem) és pont ezért akarom kipróbálni az elérhető "legjobb" tartomány elérését. (ez csak egy próba lesz) :R

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#64208) #16820480 válasza MaxxDamage (#64207) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, nem akarom mondani, hogy az IE7 ennyire gyenge, de elképzelhető, hogy nem tud sokkal többet kihozni belőle a jobb DAC sem, a BT fülesnél meg ugye a telefonban levő DAC semmit nem csinál, az külön rendszer. Esetleg próbálj ki egy másik fülest, hogy az hogyan szól.

(#64209) BigBlackDog válasza #16820480 (#64208) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Vagy egy normális fejest (pl. egy 600-as Beyert, vagy valami planárt :DDD ). Elvileg a speckó szerint 600 Ohmig kéne működnie... ;]

[ Szerkesztve ]

(#64210) malphitee válasza kemcso (#64206) üzenetére


malphitee
senior tag

Most latom fülhallgató,es az is eleg gyatra. Azon nem segit a high gain tuti.

(#64211) MaxxDamage válasza #16820480 (#64208) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog (1)

Már gondolkodtam a cserén (mivel az IE-7 nem mai darab..) de még nem tudom mire lenne érdemes cserélni (mai gyártástechnology) :B

(#64209) BigBlackDog: jónak nézem, nem is drága , de nekem füles kellene, nem ilyen "fejes" (hasonló paraméterekkel rendelkező) :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#64212) MaxxDamage válasza BigBlackDog (#64209) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog (1)

Megnéztem a gyártói oldalon és max 47 Ohm -os füles van... Headphones & Headsets (technical data)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#64213) Nigér


Nigér
őstag

No, "nesztek", itt van az igazán vezetéknélküli füles...
Nem óccsó... :Y

lumiapeiz:

Nem nyert, itt van például ez a 75 Ohm-os TDK füles

[ Szerkesztve ]

(#64214) MaxxDamage válasza Nigér (#64213) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog (1)

Köszönöm! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#64215) #43960832 válasza kemcso (#64197) üzenetére


#43960832
törölt tag

Köszönöm a reakciókat, akkor jól gondolom hogy jelenleg nem lehet itthon kapni a Metallics-hez hasonló árú / minőségű fülest? :F

(#64216) #16820480 válasza MaxxDamage (#64211) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ki kellene próbálj néhányat. Attól függ merre laksz, de szerintem BP-en nem túl nehéz feladat ez, az ajánlottak nagy része van valakinek a tulajdonában legalább, ha boltban nem is találnád meg őket.

(#64217) MaxxDamage válasza #16820480 (#64216) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog (1)

Zala-Megye (Nagykanizsa és körzete) a lakóhelyem (tart.helyem - még Zalaegerszeg) :B

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#64218) M@rdel válasza #43960832 (#64215) üzenetére


M@rdel
őstag

Talán ez. Xiaomi Hybrid
Van róla pár vélemény a fórumban, olvass vissza. / és majdnem magyar webshop :)

(#64202) helltp Szerintem belevághatsz a Zirconba, azért még nem bass head, legalább is nekem.
A kínaiak közül /van egy pár KZ-m/ az egyik kedvencem. Általában mindenkinek tetszik a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#64219) #43960832 válasza M@rdel (#64218) üzenetére


#43960832
törölt tag

Végül egy Soundmagic ES18-at rendeltem, kíváncsi leszek, majd írok róla véleményt. Remélem hozza majd a Metallics szintjét...

(#64220) f4lcon válasza MaxxDamage (#64212) üzenetére


f4lcon
őstag

a véleményem, hogy engedd el ezt a kimeneti impedancia dolgot.
ahogy sheratan is leírta félreértelmezed a telefonod funkcióját.

azért van benne olyan, mert ha van egy fejesed most, amit mindenképpen a telefonról akarnál hajtani akkor legyen lehetőséged (több-kevesebb kompromisszummal) nem azért, mert ez a másiknál egy JOBB mód.

amit most csinálsz, attól csak az lesz, hogy nem a telefonod veszi gyengébbre a jelet default, hanem egy ellenállás lecsökkenti az erősebb jelet. de utána a fülesedig pont ugyan annyi fog eljutni. hogy az elejétől 10 egység megy át, vagy a telefonból 20 megy ki és az adaptered után csökken 10-re szerinted min változtat? ;)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#64221) MaxxDamage válasza f4lcon (#64220) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog (1)

:R
Sokat nem változtat, igaz!
Inkább ez csak egy elméleti opció csupán.... :B

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#64222) thingol válasza Nigér (#64213) üzenetére


thingol
tag

én az itech twinst próbáltam, az nem volt rossz, bár én félnék azért, hogy elhagyom...

http://www.itechdynamic.com/FreeStereoTwins

de kétségkívül szerintem az egyik legizgalmasabb jövőbe mutató technológia!

audiophile.blog.hu // http://www.head-fi.org/u/447468/thingol

(#64223) tknof1871 válasza #16820480 (#64156) üzenetére


tknof1871
őstag

Ha a csipesz működik, akkor ráteheted a kábelre szerintem simán, ahogy mondjuk a ruhát felteszed a szárítókötélre :K

Többszöri próbálgatás után ellenkező véleményt kell elfoglalnom. A csipesz hiába működik, a horog kell.

A hibátlan shirt clip (vagy magyarul csipesz) és a kábelt tartó és korlátlan 1 tengelyes forgó mozgásra képes horog mint koncepció jó. Nagy szolgálatot tesz. Pótolhatatlannak latrom, szerepét maradéktalanul semmi sem tölti be.

Szégyen a Mee részéről, hogy azt a horgot olyan gyengére alkotta meg, hogy a csipesz első és egyben óvatos áthelyezése a kábeltartó horog végleges megsemmisüléséhez vezetett.

Inkább fogok egy nagyobb ruhaszárító csipeszt és egy jó duct tape-el arra rögzítem a kábelt. Nem fog forogni, de ez legyen a legnagyobb baj.

Valamit távibbra is fenntartom, hogy szükség lenne egy nem veszélyes drótra, amit úgy lehet a fejre tekerni, hogy megtartja alakják. Feltámaszkodik a két fülkagylóra és a tarkóra, a száj előtt véget ér és a headseet mikrofonját a száj előtt fel lehetne csíptetni rá.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#64224) Lambrusco


Lambrusco
újonc

Sziasztok!

Új fülhallgatót szeretnék zenehallgatáshoz venni, amelynek kiválasztásához a segítségeteket kérném.

Kritériumok:
Leginkább a mély hangokat emelje ki
In-Ear típusú legyen, sima kialakítással
Jól zárjon, ne essen ki könnyen a fülemből
Max. 3000-4000 Ft értékben
Lehetőség szerint jól nézzen ki és hosszú ideig bírja

Nem tudom, hogy ilyen feltételekkel kapható-e viszonylag jó minőségű fülhallgató? :)

Én találtam párat a következő márkákból (típust most nem írtam egyikhez sem, mert nem tudom, hogy szabad-e):
Pioneer
A4-Tech
Arctic Sound
Philips
JVC
Trevi
TDK

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#64225) Nigér válasza thingol (#64222) üzenetére


Nigér
őstag

Ugyanígy vagyok én is, tuti hogy első nap elhagynám, de csak az egyiket...
Van egy pár fülesem, de ilyen sosem lesz.

(#64226) kemcso válasza Lambrusco (#64224) üzenetére


kemcso
Ármester

Összefoglaló...

(#64227) Dinter


Dinter
addikt

Mi a különbség az eredeti és hamisítvány Comply párna között? Hol van aliexpressen kívül (paypallel fizetnék)?

(#64228) Lambrusco válasza kemcso (#64226) üzenetére


Lambrusco
újonc

Az összefoglalót elolvastam.
Konkrét termékekkel kapcsolatban kérhetném a véleményed?

(#64229) schawo válasza MaxxDamage (#64200) üzenetére


schawo
titán

Tegyük tisztába a dolgokat a V10, meg a többi hasonlóan működő telefonnal kapcsolatban.

A V10-ben két külön, fix erősítésű füles előfok van. Az egyiket akkor kapcsolja, ha kis impedanciát érzékel, a másikat nagy impedancia esetén. Azért van ez a kettősség, hogy megfeleljen az eu-s hallásvédelmi szabályoknak (emiatt gyenge az ak dapok kimenete is), mégse legyen gondja egy nagyobb feszültséget igénylő fülessel sem. A Meizu Prók (és szerintem a többi dap-funkciós kínai telefonok) is pont ugyanígy működnek. A V10-ben a két opamp teljesen különböző, és a megfigyelések szerint a nagyimpedanciás álláshoz rendelt opamp amellett, hogy nagyobb gainje, kicsit jobban is szól. Ezért találták ki, hogy ha egy nagyobb ellenállással behazudnak egy nagyimpedanciás fülest (jackdugóban két mezei ellenállat), majd a lejászás eljén a műterhelést kihúzzák, és bedugják a fülest, akkor a nagyimpedanciás állás megmarad a kisimpedanciás füles ellenére. A Meizukben egyetlen fülesmeghajtó opamp van, csak a gaint állítja a két állás, emiatt ott ilyenre nincs szükség.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#64230) Nigér válasza schawo (#64229) üzenetére


Nigér
őstag

+1

(#64231) Tulku válasza schawo (#64229) üzenetére


Tulku
veterán

Én is vmi ilyesmire gondoltam...de miért nem tudták ezt megcsinálni vmi kapcsolóval?
Az EU szabályzás miatt?

(#64232) burjancsaba


burjancsaba
csendes tag

Sziasztok!
Néztem az összefoglaló guidot és megtetszett a Xiaomi Piston 3.De néztem sok helyen megoszlanak a vélemények pl Amazonon sok a FAKE. Tehát csak az lenne a kérdésem hogy honnan lehetne ilyet megbízható forrásból rendelni?Vagy Itthon hol kapható esetleg?
Előre is Köszi!

(#64233) kemcso válasza Lambrusco (#64228) üzenetére


kemcso
Ármester

Ha az összefoglalót elolvastad, akkor mi a gondod az ajánlottakkal? Azok kipróbáltak, jó ár/érték aránnyal rendelkeznek ellenben az általad felsorolt márkákkal.

(#64229) schawo köszi az infót, ezt nem tudtam.

(#64232) burjancsaba pl banggood

(#64234) atti29


atti29
tag

Sziasztok!
Nagy az öröm hiszen megérkezett tegnap a fülesem és ugyebár a Ti ajánlásaitokkal (soundMagic E80s) ! :Y :C :R
Először is köszönöm a segítségeteket ,mert tuti nem vettem volna meg ezt mivel nem is tudtam,hogy létezik!! :D :R :R
Jah és sok köszönet a Muzixnak is ,a gyors precíz ügyintézésért! (1 nap alatt megkaptam a fülest,futárral) :R
Nah tegnap hazaértem első dolgom kézbe vettem a dobozát és nyersen tetszett amit láttam .
Egyből csomagoltam és meglepődtem mennyi "alkatrész" jár hozzá ! (7 pár fülgumi,3 pár Comply memória szivacs,pc adater,bőr tok)
Gyorsan kiválasztottam a számomra fülbe illő gumit ,aztán szemügyre vettem a kicsikét ..
A kábelezése Nekem kicsit fura,mert nem volt még ilyen fülesem amin csavart kábelezés volt de majd megszokom és nehezebben törik ,ahogy olvastam szóval Megfelel !
A jack dugasz is tetszik ilyenem se volt amin nem 90 fokban,hanem 45 fokban döntött ,aranyozott és fém házas,szóval strapabíró és minőségi!
A "zajongó" része és nagyon tetszik fémházas a megfelelő gumival tökéletesen passzol a fülbe !
Jelenleg egy iphone lesz a forrás,ameddig nem sikerül beszereznem egy fioo M3-t ,azt olvastam nagyon minőségi masina és árban is emberi !
Egy Vox nevű lejátszót fogok használni az apple losslessek lejátszására.
Eddig kb 7-8 órát járattam a fülest : pinknoise,whitenoise(stereo),brownnoise(stereo),brownnoise(stereo +60HZ) ,ezek 1 perces periódusokban egymás után repeat !
A lényeg pedig ,hogy nem bírtam és meghallgattam pár zenét alacsony hangerőn de hát azt kell mondjam ,hogy :C :DD :Y ..
A mély hangok számomra már most eszméletlen szépen és dinamikusan szólnak azt tetszik még nagyon ,hogy alacsony hangerőn is van ereje dinamikája !
A közép is nagyon tetszik nem nyomja el a mély és csak jobb lesz ..
A magas is szépen szól de még érezhetően nyers de ez is javulni fog !
Ami még meglepett olyan hangokat is hallok ami az eddigiek során nem "mutatott" meg egyik füles sem !
Egy szó mint száz tökéletes vásár volt!
Biztos van ennél jobb de Nálam eddig ez a favorit !
Elnézést ,hogy ilyen hosszú lett és nem egy profi írás ! :B :B

[ Szerkesztve ]

(#64235) schawo válasza Tulku (#64231) üzenetére


schawo
titán

igen :K

A Meizun egyszer véletlenül beerőszakoltam a fülesemet nagy erősítésre (menet közben cseréltem a T70-et IEM-re), és úgy téptem ki a fülemből. Ezt nem szabad a népre bízni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#64236) MaxxDamage válasza schawo (#64229) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog (1)

:R
Nem költséges beruházást tettem (már úton van felém) Adapter + Converter

Ezt mindenképp kipróbálom és vagy-vagy (nincs tapasztalatom hasonló téren, így ezzel a lehetőséggel élek)
:R (részemről a téma zárva, nem akarok ebből kellemetlenséget, magamnak vagy másnak) :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*2x32GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 16GB MXM*4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#64237) darvinya válasza schawo (#64229) üzenetére


darvinya
titán

Most előfok vagy opamp?
Előfok akármilyen erős lehet, ha végfok lekorlátoz, max. torzítás lesz a vége, mint gitár pedáloknák/erősítőknél.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#64238) monti0222w válasza atti29 (#64234) üzenetére


monti0222w
addikt

Gratulálok és használd nagy örömmel. :K

(#64239) schawo válasza darvinya (#64237) üzenetére


schawo
titán

Fejhallgatóra nem használunk végfokot. Fejhallgatóra, mikrofonra csak előfokot használunk.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#64240) darvinya válasza schawo (#64239) üzenetére


darvinya
titán

:U :R

Tehát 1 opamp 2/4 erősítő van, akkor azok összekapcsolása terhelés fügvényében is csak 4-es jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#64241) kemcso válasza atti29 (#64234) üzenetére


kemcso
Ármester

Örülök, hogy tetszik. Azt a Fiio-t meg hallgasd meg mielőtt megveszed, nekem vannak kétségeim, hogy jobban szól-e mint egy szifon ( vagy bármilyen jobb hangú telefon)

(#64242) malphitee válasza kemcso (#64241) üzenetére


malphitee
senior tag

Ne legyen kétséged ,kenterbe veri az en LG G3 mat. Minden telefont is.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#64243) kemcso válasza malphitee (#64242) üzenetére


kemcso
Ármester

Hiszem ha hallom, eddig a Fiio olcsó lejátszói nem igazán váltották be a reményeket nálam, az X1 konkrétan szar hangra szerintem, így erősek a kétségeim, hogy az alá pozicionált M3 jobb lenne. De egy meghallgatás után mondok majd tényleges véleményt, addig viszont mindenki figyelmét felhívom a meghallgatásra, mielőtt vásárol.

(#64244) malphitee válasza kemcso (#64243) üzenetére


malphitee
senior tag

Kölcsön adnám, de nálam is kölcsönbe van :R

(#64245) E2E4


E2E4
aktív tag

Sziasztok!

Az LG V10 topikról jöttem át (amúgy ott vagyok Topikgazda), mivel az egyik felhasználó „troll szintű” hozzászólásaiban erre a helyre utalt, mint referencia, ahol "csillogtassatok meg ó nagy tudasotokat. Lehet irni a HIFI szakmai topicba , e remek mokolasi dolgaitokkal az impedanciarol. Hajrá, készitem a popcornt :W "

A felkérés nem közvetlenül nekem szólt, és nem is ezért jöttem ide, csupán - hozzászólásaitokat átfutva - szeretnék néhány dolgot lereagálni, tisztázni, - ha megengeditek.
Előre is köszönöm a lehetőséget, és az esetleges szakmai válaszotokat, reakciótokat.

(#64187) sheratan
Önmagában attól, hogy magasabb a kimenő jelszint, nem fog jobban szólni, csak hangosabban legfeljebb. De amúgy van valami hack arra, hogy folyamatosan high-gain módban menjen a telefon.
Sajnos pontos adatokat megfelelő műszerezettség nélkül nem tudok írni, így csak a füleimre, mint számomra hitelesített műszerekre hagyatkozhatom.
Amellett, hogy kb. 67%-al hangosabban szól, hallhatóan nagyobb a dinamika is. (Nekem pl. egy réges-régi AKG K66-ot képes volt úgy meghajtani a high-gain trükkel, ahogy én még azt a fülest nem hallottam előtte úgy szólni. Kb. mint ha egy drágább cucc lett volna a füleimen. :K

Amit linkeltél, az nem az a hack. Csupán magát a Hi-Fi üzemmód bekapcsolását teszti lehetővé az app. Android 5.1.1 alatt, ugyanis azon Andrid verziónál - a gyári zenelejátszó kivételével - számos app.-nál előfordult az, hogy a Hi-Fi üzemmód hallhatóan nem kapcsolt be (ami a V10 esetén a kimeneti jel ESS Sabre 9018C2M DAC és ESS Sabre 9602C AMP IC-ken történő útját jelenti, ugyanis alap esetben egy-egy kommersz (típusát tekintve nem specifikált) DAC+AMP páros üzemel. (Pl. BT hangátvitelnél nem is kapcsolható a Hi-Fi üzemmód, s erre amúgy - az átvitel jellege miatt - nem is lenne szükség.)
Jelzett DAC fix app amúgy szépen "ette" az akkut, s mivel az LG Android 6.0-nál a fenti hiányosságot javította, így az app. használata indokolatlan illetve okafogyott lett.

(#64192) Tulku
a rákötött hangkeltő impedanciája nagyobb mint 70 ohm (pl....valami ilyet olvastam.
(Kis javítás: 70 helyett 50 Ohm a határ.)

(#28874) malphitee
Nem hiszek a szememnek. :Y :C
Lehet olyan kérésem, hogy a V10 topikban is ehhez hasonló, tisztelet tudó, a szakmaiságot már megütő válaszokat írj, az arrogáns "troll-stílus" helyett?
Hálás lennék, ha az ottani tagokat is megtisztelnéd ezzel. Előre is köszönöm. :R

(#64204) sheratan
A high-gain mód csak a kimeneti teljesítményt növeli meg, aminek egy jó része így a közbeiktatott ellenáláson fog eltűnni hő formájában, valószínűleg láthatóan jobban fog merülni a teló, és ha szerencséd van, akkor a placebo hatás miatt egy darabig el fogod hinni, hogy jobban is szól :B
Az impedancia illesztőn nem megy át jel, így nem is fok keletkezni semmi hő. Csak addig van rá szükség, amíg a V10 átvált high-gain-be. Ezt követően a kimeneti jel csak egy (elméletileg) nulla ellenállású L-extenderen megy át, ami nem csillapítja a high-gain magasabb erősítését.

(#64209) BigBlackDog
Elvileg a speckó szerint 600 Ohmig kéne működnie... ;]
Igen, így van.

Megtisztelő, hogy egy Beyerdynamic DT 880 Premium 600 OHM fejhallgató szintet ajánlasz az LG V10-hez. Most nézem, hogy nem is olyan rossz az a fejes. ;]
De talán nem a leg "akku kímélőbb" megoldás lenne egy 600 OHM-os fejest meghajtani. ;]

Most kicsit elbizonytalanítottál. Eddig egy Audio-technica ATH-MSR7-et céloztam meg, hogy kiaknázhassam a V10-ben rejlő Hi-Fi adottságokat. :)

Beyerdynamic DT 880 kontra Audio-technica ATH-MSR7. Szerintetek? ;)
Avagy mit ajánlotok az LG V10-hez? Mi lenne a legjobb minőség/ár arányú fejes/füles? Az árszint max. a AT ára, (68 eFt) illetve a headset funkció megléte jó lenne. (Ha meg szabad kérdeznem.)

(#64220) f4lcon
amit most csinálsz, attól csak az lesz, hogy nem a telefonod veszi gyengébbre a jelet default, hanem egy ellenállás lecsökkenti az erősebb jelet. de utána a fülesedig pont ugyan annyi fog eljutni. hogy az elejétől 10 egység megy át, vagy a telefonból 20 megy ki és az adaptered után csökken 10-re szerinted min változtat? ;)
Ha így lenne, semmit nem változtatna, de nem ez a helyzet. Lásd. a (#64204) sheratan-re írt válaszomat.

(#64221) luimapeiz
Nem elméleti, hanem füllel hallható, gyakorlati. Majd ha megjönnek a javasolt kiegészítők (L-extender és impedancia illesztő) magad is meghallhatod. :K

(#64229) schawo
A V10-ben két külön, fix erősítésű füles előfok van.
Tehát nem egy, hanem kettő darab ESS Sabre 9602C OP-AMP IC van benne? :Y

Az egyiket akkor kapcsolja, ha kis impedanciát érzékel, a másikat nagy impedancia esetén.
OK, de mi a helyzet a harmadik szintű aux üzemmóddal, mely esetben egy haramdik kimeneti jelszint tapasztalható?
Akkor már nem is 2, hanem 3 darab ESS Sabre 9602C OP-AMP IC van benne? :Y :F

Azért van ez a kettősség, hogy megfeleljen az eu-s hallásvédelmi szabályoknak
Ez biztos? Nézőpontom szerint nevezett hallásvédelmi szabályokat úgy oldották meg, hogy a 100-as hangerő skálán a maximum a "75-ös" jelszint. (Ami ugye elméletileg rootolva ki is "üthető", s így elérhető lenne a 100-as max. skála is.)

A V10-ben a két opamp teljesen különböző, és a megfigyelések szerint a nagyimpedanciás álláshoz rendelt opamp amellett, hogy nagyobb gainje, kicsit jobban is szól.
Auxnál van egy harmadik opamp? Amúgy a high-gain-ben tényleg jobban is szól, ez füllel hallható. :K

Ezért találták ki, hogy ha egy nagyobb ellenállással behazudnak egy nagyimpedanciás fülest (jackdugóban két mezei ellenállat), majd a lejászás eljén a műterhelést kihúzzák, és bedugják a fülest, akkor a nagyimpedanciás állás megmarad a kisimpedanciás füles ellenére.
Pontosan így van. Szép megfogalmazás. :C Jöhetnél újra a V10 topikba is. :K (Mostanában nem nagyon vagy ott jelen. :( )

Köszönöm a megtisztelő figyelmet, s válaszaitokat köszönettel várom.

[ Szerkesztve ]

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#64246) BigBlackDog válasza E2E4 (#64245) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hát, az MSR7, illetve a 600-as DT880 közül biztosan az utóbbit választanám. De!
- A 600 Ohmos Beyernek kell egy tisztességes erősítő. Az eddigi tapasztalataim és ízlésem szerint a csöves vonal fekszik legjobban ennek a fejesnek, legalábbis -egy bizonyos- csöves erősítővel a legszimpatikusabb a hangja számomra.
- Az az ATH alapból nem az esetem, számomra túlzottan populáris hangképű. Viszont sok embernek bejön, szóval szerintem érdemes meghallgatni mindenképpen.
- 600 Ohmig támogatja spec. szerint, de én mindenképpen rápróbálnék, hogy a gyakorlatban mennyire működik ez teljes értékűen.
- A DT880 egy félnyitott fejes, szóval utcán, tömegközlekedés esetén nem nagyon lehet szerintem használni értelmesen.

Az MSR7 mellett még szerintem hallgass meg egy 80, vagy 250 Ohmos DT770-et, illetve a zárt ATH-A szériából valamelyiket (A500(x)/A700(x)/A900(x)). Nyitottakat, félnyitottakat nem ajánlanék, mivel gondolom telefonról való hajtás miatt nemcsak otthon a szobában lenne használva. Ha mégsem így van, azért kitágul a lehetőségek halmaza.

[ Szerkesztve ]

(#64247) #16820480 válasza E2E4 (#64245) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha nem haragszol, akkor én tömörebb leszek, nem szeretek ilyen sokat gépelni :R

A high-gain mód nyilván hangosabb lesz, de általában nem szokott dinamikusabb lenni, meg egyéb módon nem javít a hangon, inkább a nehezen hajtható hangkeltőből adódó hátrányt tudja kompenzálni. Inkább DAP-ok esetén van tapasztalatom, de ott nem szokott javítani a hang minőségén a high-gain, csak a hangerején.

Az a DAC fix amúgy el tudom képzelni, hogy azért ette az akkut, mert nem átkapcsolta, hanem bekapcsolta a másikat is, és egyszerre a két chip ment :F Sajnos az ilyen megoldások ritkán optimálisak :N

Az, hogy papíron 600 Ohmig "bírja" a fejeseket, az nem azt jelenti, hogy azzal még jól is fog szólni. Lehet, hogy elfogadható hangerőt ad még, de sok más tekintetben gyengébb lesz egy rendes erősítőnél. Erről egyébként bővebben a fejhallgatós topikban tudsz informálódni.
Én telefonhoz inkább fülest vennék amúgy. Pont most megy a vita/beszélgetés erről az mp3 lejátszós topikban, hogy igazán DAP-ról, telefonról nem szólnak jól a fejesek. Van egy olyan telefonod, ami telefon szinten nagyon jól szól, és még az olcsóbb DAP-okat is lepipálja, de ez nem azt jelenti, hogy egy csúcs hifis rendszered lenne. Ezt nem azért mondom, mert lenéző aknék lenni, csak itt sokan megjártuk már az utat, hogy vettünk valamit, ami akkor drágának és jónak tűnik, és úgy gondolja az ember, hogy megnyílik a világ, de sok próbálgatás után azért rá lehet jönni, hogy nagyon fontos az illesztés, és ha nem azt akarod hallgatni, hogy mennyi potenciál van a hangkeltődben, hanem hogy milyen jó hangja van, akkor az összhangra, szinergiára kell figyelni leginkább.

Az aux (illetve line-out) kimenet általában annyit csinál amúgy, hogy a hangerőszabályzód szintjétől függetlenül maximális jelszintet küld ki.

(#64248) E2E4 válasza BigBlackDog (#64246) üzenetére


E2E4
aktív tag

- Tisztában vagyok azzal, hogy a A 600 Ohmos Beyernek - már csak szintetikusan nézve az impedanciát - kell egy tisztességes erősítő, illetve hogy ha tisztességesen meg van hajtva, az bizony a V10 akkumulátorát nem fogja kímélni. Hát' igen, elfogadom, hogy egy teljes analóg meghajtás az lenyűgöző lenne, azonban a csöves erősítő érdekes látványt nyújtana mondjuk az utcán hordozva. :D (Tudom, van kis hordozható kivitel is. :) )

- Mindenképpen kell egy szeánszt tartanom a kiszemelt fül/fejhallgatóval, ez esetben pedig a specifikáció határán lévő impedancia érték hatványozottan indokolja is. (600 Ohm az nem kis pálya.)

- Esetleg mi a vélemény a BEYERDYNAMIC DT 880 EDITION-ról, ami már az alacsony impedanciás mezőny közepében foglal helyet, a maga 32 Ohm-jával? (Bár sajnos az is csak félig nyitott kivitel - lsd. következő bekezdés.)

- Jól gondolod, a telefonról való hajtás miatt nemcsak otthon a szobában lenne használva. Tehát szempont az izoláció is, ami a zárt kivitelt "megköveteli". Ezen túlmenően, a hordozhatóság is az elvárás részét képezi. (S bár szívem szerint egy fejhallgatót vennék az in-ear fülhallgató helyett, azért utcán az picit "érdekes" látványt kelt(het egy "fejes".

- Köszönöm az egyéb ajánlásokat is.:
a.) A Beyerdynamic DT770 zárt stúdió fejhallgatónál esetemben (V10) a 80 és 250 Ohmos mellett szóba jöhetne a 32 Ohmos kivitel a high-gain trükkel? (Bár a 80 Ohmos is egy jó alternatívának tűnik, az alapból high-gain tartomány alsó részére pozicionálva.)

b.) Az AUDIO-TECHNICA ATH-A sorozata is ígértetés, bár a 900X ára már közel duplája a kitűzött limitnek.

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#64249) BigBlackDog válasza E2E4 (#64248) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Folytassuk erre! :)

[ Szerkesztve ]

(#64250) E2E4 válasza #16820480 (#64247) üzenetére


E2E4
aktív tag

Számomra is optimálisabb lenne a telefonhoz inkább egy remekül izolált "füles" vásárlása.
Ha már ez a FÜLhallgató topik. :)
Úgyhogy akkor térjünk is át ezen kérésemnél a fülhallgatókra. :K

Egyébként elismerésem a Topikgazda kollégának a TIR megírásáért, és a topikban tanúsított végtelen türelméért. (Utóbbira engem még csak most "tanítanak" az olyan "kedves felhasználók", akik egyike miatt pl. ide is "bekukkantottam".)

...akkor az összhangra, szinergiára kell figyelni leginkább.
Maximálisan egyetértek veled.
Annyiban megvan a kellő bizalmam a V10-el szemben, hogy - ahogy azt a V10 topikban le is írtam - egy (picit nehezebben hajtható) FEJhallgatónál a "telefon" már bizonyított high-gain üzemmódban, ahol azért a megnövekedett hengerlő mellett észre lehetett venni némi dinamika növekedést is, ami a minőség érzetet emelte. (Számomra a szóban forgó fejhallgatónál ez szignifikáns volt.)

Az aux (illetve line-out) kimenet általában annyit csinál amúgy, hogy a hangerőszabályzód szintjétől függetlenül maximális jelszintet küld ki.
A tapasztalatok azt mutatják, hogy aux módban a low-gain szint maximális hangerején (75/75) túlmenő jelszint növekedés érzékelhető. (Persze ezt műszerezettség - és a mérési eljárás nehézségének - hiányában nem tudom pontos értékekkel prezentálni.)

Köszönöm neked is a szakmailag korrekt és intelligens választ. :R

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.