Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65151) Shia-ko


Shia-ko
aktív tag

Hello,

végképp meghalt Vsonic GR07 Classic fülesem. Most keresnék egy helyettest, mit ajánlotok? Próbáljak ugyanilyet szerezni, vagy van, ami ugyanezt tudja, akár még olcsóbban is? :D
Napi szinten használom kerekezés közben.

Köszi

Üdvözlettel: Gabi

(#65152) kemcso válasza Shia-ko (#65151) üzenetére


kemcso
Ármester

Csodák nincsenek, a GR07 egy nagyon jó hangú füles, annyiért szvsz jobb hangot nem kapsz. Mennyit szánsz rá?

(#65153) Shia-ko válasza kemcso (#65152) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Mondhatni minél kevesebbet, de ha még mindig nincs helyettese, akkor veszek egy ugyanilyet, de ha van valami, ami közel ilyen, de olcsóbb, akor azt, mert már csak kerekezés közben használom, annyira nem jön ki a zaj miatt a hangminőség, mint mikor séta közben is hallgattam.

Üdvözlettel: Gabi

(#65154) schawo válasza kemcso (#65152) üzenetére


schawo
titán

Hogyan viszonyul a gr07 a 1more Hybridhez dinamika és részletesség telén?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#65155) Nigér válasza schawo (#65150) üzenetére


Nigér
őstag

Nem 400k, hanem 400 dollár, ha jól láttam.

Amúgy érdekesen néz ki, két királykobra feje az ember füleiben

(#65156) Tulku válasza Sonja (#65147) üzenetére


Tulku
veterán

Az hogy szifon jelek vannak a weboldalon sejtet számomra valamit:

- persze ámerkia és alma...ez rendben van...de remélem nem csak almás kábellel lehet megvenni?
- spec csatik miatt stock kábel lesz egyelőre hozzá csak...
- ha telóra szánják könnyen hajtható lesz
- planár hangzást szűk csövön elvezetni...hmmm..de legyen igazuk...
- CIEM se kutya, de ez barom rondán néz ki fülben....női tulajok száma konvergálni fog a nullához
- audeze fanok biztosan venni fogják

Mélyekkel kapcsolatban vannak aggályaim, de a közepei biztosan mesések lesznek...várjuk meg mit hoz as jövő...mert hordozható felé orientálódik mindenki...

Mióta CIEM-em van, könnyebb a közlekedés...öregek is gyakran előre engednek, fiatalok külpnösen...n éha feszengek is emiatt....gyerek hatósági igazolványát sem vizslatják, jó előre beengednek az ellenőrök mindenhová....lehet hogy siketnémának hisznek :D

(#65157) Sonja válasza Tulku (#65156) üzenetére


Sonja
veterán

Ejj, lap alja. :)

Package Includes
- Certificate of authenticity
- User guide and warranty
- 1/8” to 1/4” adapter
- 1.5m audio cable, 1/8” stereo plug input to 2-pin plug ouput
- 1.5m Cipher cable, Lightning plug input to 2-pin plug ouput

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#65158) Tulku válasza Sonja (#65157) üzenetére


Tulku
veterán

OK...gondoltam persze..de ezek a mai PR honlapok százezer nagyképpel amin egy tulajdonságot ecsetlenek...hol van már a jobb oldalon választható képek, bal oldalon specifikáció, tartozékok, miegymás...mindegy lehettem volna figyelmesebb.... :)

(#65159) Tulku


Tulku
veterán

Na Awei 980BL…már írtam, hogy pozitív csalódás…ez nem változott…

A hozzáadott illesztékek nekem kuka, mert a legnagyobb is kipottyan a fülemből.
Keresgéltem a 6millió otthoni közül, amit elsőre rátettem (Angie legnagyobbja…tucat kínai darb) az a legjobb hangú.
Gyorsan, könnyen párosodik (nem Attenborough film részlet :) ) nem szakadozik, hatótávja nagyon jó.
Hangja: Szokásos mély-magas kiemelés, de a mélyek egyáltalán nem döngenek (!). Magasak sem a mennyiségükkel tűnnek ki, inkább valami kis ércesség figyelhető meg, de megfelelő illesztékkel nagyban korrigálható..el nem tüntethető. Ami nagyon meglepő, hogy vannak közepei, nem is rosszak….ettől hallgatható számomra…persze a BT íz fellelhető, de nem igazán pregnáns…azt mondom, hogy vakteszten sokan nem tippelnék meg, hogy egy vezetékes vagy egy BT fülest hallanak…na jó mondjuk 5 ezerig…

Ja...nagyon háklis nálam az illeszték elhelyezésére...valószínű a nagy illeszték miatt

Én ebben az ársávban (7-8 ezer környéke) nagyon melegen ajánlom, ennyit bőven megér a vezeték nélküliség, viszonylag hallgatható hanggal párosítva…

(#65160) szentkuti11 válasza Sonja (#65147) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ma volt szerencsém egy előszériás modellhez... EL-8 szintet (azzal tudtam összehasonlítani, szintén Apple Lightning csatlakozóval kézenfekvő volt) nem érdemes várni tőle, de borzasztóan testes, mondhatni jellegzetes planáros hangja van, ami in-eartől elég durva. Ráadásul a batár mérete ellenére nem túl nehéz és nem is kényelmetlen.

(#65161) Tulku válasza szentkuti11 (#65160) üzenetére


Tulku
veterán

Az nem baj ha nem EL8 hangját hozza :DD

Bocs Biokox....

Kíváncsivá tettél!

(#65162) #71562240 válasza szentkuti11 (#65160) üzenetére


#71562240
törölt tag

Akkor lesz belőle cikk is, nyilván?

(#65163) szentkuti11 válasza #71562240 (#65162) üzenetére


szentkuti11
addikt

Villámteszrt volt csak, összesen néhány percem volt rá, de publilálunk róla, persze.

(#65164) vicze válasza szentkuti11 (#65160) üzenetére


vicze
félisten

És hány méteres környezet élvezi a zenéket a 3cm full nyitott hangszóróból?
Valahogy úgy érzem nem teljesen értik az IEM lényegét.

(#65165) szentkuti11 válasza vicze (#65164) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nem tudom, mennyire hallatszik ki, nyilván nem kicsit, de én otthon szívesebben hallgatnám több órán keresztül, mint bármelyik sárnehéz fejesüket.

[ Szerkesztve ]

(#65166) kippi86


kippi86
tag

(#65167) vicze válasza szentkuti11 (#65165) üzenetére


vicze
félisten

IEM-nél szerintem ez egy nagyon fontos szempont, úgy ahogy az is hogy a környezet mennyire hallatszik be, itt ez megintcsak teljes egészében. Mindenesetre elég furcsa termék, otthonra nem tudom ki venné meg.

(#65168) kemcso válasza szentkuti11 (#65165) üzenetére


kemcso
Ármester

Abban igazad van, hogy a nehéz fejesek helyett jó alternatíva, de akkor 100x inkább már egy könnyű fejes :DDD És miután a hallójáratba ugyanúgy befülled, mint az IEM nem tudom elképzelni, hogy hol érné meg erre lecserélni. Az EL-8-ból meg ugye nem a zárthoz hasonlítod, az sztem vmi szörnyű bocs Biokox :DDD

(#65169) szentkuti11 válasza kemcso (#65168) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nyitottat és zártat is próbáltam EL-8-ból most.

[ Szerkesztve ]

(#65170) #16820480 válasza vicze (#65167) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem igazán tudjuk egyelőre, hogy mennyire szigetel ez a füles, majd kipróbáljuk, akkor ez is kiderül :)

Amúgy sok IEM nem szigetel valami fényesen. A 1more hibrid is majdnem úgy beengedi a külvilágot, mintha nem is lenne a fülemben.

(#65171) BigBlackDog válasza szentkuti11 (#65169) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Részvétem. :DDD

;]

(#65172) szentkuti11 válasza BigBlackDog (#65171) üzenetére


szentkuti11
addikt

A Berlinben menő zenékhez képest már Adele is megváltás a zárt EL-8-cal, az előbb valamelyik német standnál egy Für Elise rap-feldolgozás szólt, na azzal ölni lehet!

[ Szerkesztve ]

(#65173) Latitude


Latitude
tag

Sziasztok,

Earbud (hagyományos) füllhalgató vásárlásán töröm a fejejmet, de nem szeretném túl nay költségekbe verni magam. Ami követelmény lenne még, hogy legyen mikrofonos, mert telefonálásra is használnám. (Szívesen választok kínai márkát is, jó ár/érték esetén) Van esetleg valakinek tapasztalata az alábbi fülesekkel?
- Meizu EP-21HD
- DZAT DR-05

Köszönöm a válaszokat.

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#65174) kemcso válasza szentkuti11 (#65172) üzenetére


kemcso
Ármester

Azért most nem sajnállak jó? Hétköznapi ember húzza a munkahelyén az igát, te meg Berlinben az IFÁ-n próbálgatod az újdonságokat, ráadásul munkaként :U :O ;] :P

(#65175) schawo válasza szentkuti11 (#65172) üzenetére


schawo
titán

Igen, pont ahhoz van szükség egy LCD-re :DD Tökéletes párost alkotnak.

(#65170) sheratan
A 1more hibrid is majdnem úgy beengedi a külvilágot, mintha nem is lenne a fülemben.
Igen, ez elég szomorú, én is utálom ezt. De legalább kifelé nem szól.

(#65165) szentkuti11
Én meg egyre biztosabb vagyok benne, hogy az LCD ezt a fülest trollkodásból csinálta: Nesze nektek planárbuzik, kaptok egyet a fületekbe bele is :DD Semmi egyéb indokot nem tudok elképzelni ennek a létezésére.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#65176) Tulku


Tulku
veterán

Szerintem várjuk meg mit mutat....hát ha jó lesz a végén, senki nem hall semmit kifelé, befelé meg szigetel valamit..mondjuk rondának ronda, de hát ilyen szakma ez a mélymerülés :)

(#65177) fi:zi'k válasza #16820480 (#65170) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kb egy nyitott fejes szintjén van a szigetelési képessége.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#65178) #16820480 válasza fi:zi'k (#65177) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az király, akkor ezt sem nagyon lehet utcán használni :N

(#65179) fi:zi'k válasza #16820480 (#65178) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Legalábbis elég korlátoltan.
Az audeze anyagot meg elvitték a manók. :(

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#65180) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Sziasztok! Fülhallgatót szeretnék EQ-zni, ezért azt kérdezném, hogy lehet a frekvenciaválaszát mérni? A mikrofon szinte csak a magasakat hallja, a mélyeket olykor -40 dB körül látja, még ha a legközelebb is tartom hozzá.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#65181) Tulku válasza VoidXs (#65180) üzenetére


Tulku
veterán

Válasz az IEC 711 illesztő itt láttam is hogy árulják.

Program pedig ARTA szokott lenni....

(#65182) #16820480 válasza fi:zi'k (#65179) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk sokan szeretik az utcán is a nyitott kialakítást, earbudokat, mert nem árja ki a külvilágot, na ez lesz az ő termékük.

(#65183) Tulku válasza #16820480 (#65182) üzenetére


Tulku
veterán

Igen de az earbud-oknak is a mély energiák átadása a gyengéjük...kívácsi leszek itt erre a szegmensre...

De én drukkolok neki...mi van ha egy bitang jó, sima hangú füles lesz?...nem elképzelhetetlen...

(#65184) darvinya válasza Tulku (#65183) üzenetére


darvinya
titán

Igen de az earbud-oknak is a mély energiák átadása a gyengéjük

Ez így nem teljesen igaz.
Én pl: pana Hs 6-on soha nem ilyen hiányom, pedig majd 4 évig azzal BKV-tam.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#65185) Tulku válasza darvinya (#65184) üzenetére


Tulku
veterán

Nem minden fülben egyformán azt mutatja...mert míg in-ear-nél ott vannak az illeszték méretek, itt egy méretű a tányér és biza különböző méretűek a hallójáratok...tehát szinte minden earbud-ban megjön a mély, ha rá tudod szorítani rendesen a hallójáratodra (nincs rés) illetve ha keresztbe rakod be...

(#65186) schawo válasza Tulku (#65183) üzenetére


schawo
titán

Yuin pk1. Minden fülben van mély, nem a szigetelés teszi.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#65187) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sziasztok népek!

az összefoglalóban lévő MEElectronics M6 még mindig ajánlott futós füles, vagy van 10k forint alatt alternatíva?

Köszi :R

ui.: fontos a fül fölötti kábel; a barátnőm az évszázad legkisebb füleivel rendelkezik :)

ui2.: itthoni beszerzés nagy előny, kivéve, ha Csíkszemisztánban fele az ára.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#65188) kemcso válasza RetepNyaraB (#65187) üzenetére


kemcso
Ármester

Ühüm, én nem venném, csak akkor ha kif. igény az olcsó, nem túl jó hangú de kényelmes füles. Sokkal jobb választás egy KZ, hogy melyik a kollégák segítenek, ha megmondod milyen hangot keres :)

(#65189) fi:zi'k válasza #16820480 (#65182) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Igen, erre értettem én is. :K
Mondjuk mióta nagy, nyitott fejeseket is láttam már utcán használva, azóta semmin nem lepődök meg. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#65190) vicze


vicze
félisten

Mosott már ki valaki fülest? Mármint zsebben felejtve 40fokon, szárító programmal. :)
Kérdése azt lenne, hogy milyen baja lehet? A nyilvánvalón kívül presze, inkább hosszzabtávú kihatás érdekel, korrodálódás ilyesmi. (16GBP most az új és eléggé kifutó modell.)

A Sony ANC-s fülesem járt így, és úgy néz ki gond nélkül túlélte, hangja amennyire hallom változatlan, mind a két mikrofon gond nélkül működik csináltam felvételt velük. Ezen egy kicsit meglepődtem, mert azért nem kis behatás érhette. Annyi szerencsém volt, hogy a zsebemben volt egy zsebkendő is, talán az kicsit tompította a dolgot... Még a matrica se ázott le róla. :P

(#65191) VoidXs válasza vicze (#65190) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Semmit nem árt neki a víz, ha nem fut benne áram.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#65192) Tulku válasza vicze (#65190) üzenetére


Tulku
veterán

Igen....sajna az első pár hónapban csak mély brumm jött ki belőle...valószínű magába szívott valamit a tisztítószerből is...de a megoldás az alkohol volt...szépen átöblítette az egészet (ebben volt vmi szubbassz cső is) és teljesen helyreállt a hang.
Persze ez dinamikus volt...BA-nál kakukk...

(#65193) #16820480 válasza vicze (#65190) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ragasztások felázhatnak, amitől kilazulhat a driver, vagy egyáltalán felszedhet olyan szennyeződést (mosószer, vízkő), amitől megváltozik a hangja, stb.

(#65194) RetepNyaraB válasza kemcso (#65188) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Igény az olcsó :K
Hulladékhalmaz Nokia 520-hoz lesz, hogy ne az én Nocs800-omat tegye tönkre a továbbiakban.
Ennek fényében is érdekes a KZ? Gondolom Kínából...?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#65195) stroge válasza stroge (#64857) üzenetére


stroge
csendes tag

sziasztok,

erre esetleg van valakinek ötlete?
köszi!

(#65196) pulutodurumo válasza RetepNyaraB (#65194) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nézd meg a KZ HDS1-et. Marha pici, és simán be lehet rakni fejjel lefelé hogy fül felett menjen a kábele. Én is úgy használom.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#65197) f4lcon válasza RetepNyaraB (#65194) üzenetére


f4lcon
őstag

KZ gyakorlatilag csak kínából, igen

esetleg Rock Zircon Sport

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#65198) Barnez


Barnez
csendes tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám:

Vettem Xiaomi Hybrid Dual fülest. Magát a fülhallgatót, amikor megkaptam az első hallgatáskor a jobb oldali fülhallgató sokkal csendesebben szólt, basszus nélkül. Eleinte furcsálltam, de aztán a jack dugó kihúzása, bedugása után teljesen megszűnt a probléma gyönyörűen szólt. Eleinte úgy gondoltam, hogy a fülhallgató "bejáratása" után ilyen nem fog történni. Azóta sajnos többször megint előjött a probléma, az előbbiekben használt megoldással működött újra, de egy idő zenehallgatás után folyamatosan (eddig mindegyik próbált eszköznél) elhalkul a jobb oldali fülhallgató, míg nagyon halk nem lesz.

Valakinél fordult elő ilyen probléma? Köszi előre is a segítséget!

(#65199) darvinya válasza Barnez (#65198) üzenetére


darvinya
titán

Ez tipikus Xiaomi hiba, azaz eltört jack-nél kábel.
Csere jack-kel javítható.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#65200) RetepNyaraB válasza pulutodurumo (#65196) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Megnéztem. Csinos, olcsó. Egy db szilikon haranggal szállítják. Ha veszek extra KZ kiegészítőt is, akkor az tuti jó lesz rá?

Ezen kívül barátnőm hajlamos komolyzenét hallgatni (Bartók rádió futás közben, no comment). Vállalható lesz? Tudom, ennyi pénzért, meg a szutyvadt Nokián ne legyenek elvárásaim, de van füles, amelyen fájdalom vonószenekart hallgatni, nemhogy rezeket. :B

ui hegyek: néztem még az ED9-et, amely jóval komolyabbnak tűnik, illetve az ATE S nevű sportverziót (fül fölötti kábel). Mint KZ. Vélemény?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.