Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) Shufny válasza slfln (#19400) üzenetére


Shufny
őstag

Raz kommentjein már néztünk furán egyszer. Szóval abból sokra nem lehet következtetni. $100 -ra van tervezve, tehát nagyon olcsó sem lesz. Már a 3 Xcape is máshogy szól ugye, nem hogy a két hifiman meg az Xcited. Pedig ugyanaz a driver, és külsőre legalább ennyire hasonlító ház.

(#19402) vadászcsiga válasza ko9 (#19397) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ha szól úgy mint a CX400, akkor már jó.
Ha tőlem kérdezed sosem tudod meg mert nincs ilyen fülesem.
Tolómérőm van de csak hétfőn jutok hozzá mert nem vagyok otthon.

Shufny
Azt hittem te pontosan tudod mire használják "jellemzően".

(#19403) Shufny válasza vadászcsiga (#19402) üzenetére


Shufny
őstag

Legtöbben kényelmi okokból használják, vagy jobb izolációt tudnak elérni vele (ami mondjuk összefügg a hanggal). Persze van olyan is, aki a hangja miatt használ szivacsot. Emiatt szerintem nem lehet kijelenteni, hogy ez a célja, mert a többi legalább annyira.

(#19404) schawo válasza vadászcsiga (#19402) üzenetére


schawo
titán

Ahogy shufny is írja. Ki kell próbálni szivacsossal is, és ha jó, használni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19405) veector válasza Shufny (#19403) üzenetére


veector
senior tag

XE200-nál nekem a szivacs mind kényelmileg, mind hangzásilag a legjobb volt a hozzá kapottak közül.

ez a hsz inkább vadászcsigának kellett volna, hogy menjen.

[ Szerkesztve ]

(#19406) Ákos97


Ákos97
aktív tag

Üdv!
Ugye, mint bigmasterg kolléga említette, ma van az utólsó nap(ha jól látom :) ), hogy igénybe lehet venni az akciós kupont az mp4nation-ön, amivel 40$-t lehet megtakarítani a brainwavz B2 árából.
Hogyan lehetne lebonyolítani a vásárlást?
Nekem nincsen se VISA, se Master Card-os bankkártyám, se paypal-os.
Utánaolvastam, hogy be kell regisztrálni, a pay-pal igénybe vevéséhez, és Master Card-dal fizetni? :F

(#19407) Shufny válasza Ákos97 (#19406) üzenetére


Shufny
őstag

PayPal -lel és WorldPay -jel lehet fizetni. Az első javasolt. Van PH! -n is topic -ja, de google -lel találsz rengeteg (akár magyar) leírást a használatáról.

(#19400) slfln: Egyébként a B2 nem indult másnak. Kizárólag a kábelt akarták lecserélni sajátra. Aztán hogy ennek a hangra gyakorolt hatása mennyire volt igaz, az már soha nem derül ki.

[ Szerkesztve ]

(#19408) Ákos97 válasza Shufny (#19407) üzenetére


Ákos97
aktív tag

Utánaolvastam.
Mindent értek, most már.
CSAK, hogy nekem, nincsen Master Cardom, ezért, a bankomnál, ami hozzávetőlegesen az OTP, igényelnem kell egyet. És tudomáson szerint az egy hónap, mire kinyomtatják, úgyhogy ugrott a 40$-os akció az mp4nation-ről. :(

[ Szerkesztve ]

(#19409) Shufny válasza Ákos97 (#19408) üzenetére


Shufny
őstag

Ha még tegnapelőtt kitalálod ezt, akkor így megoldható lett volna.

(#19410) ALI_G válasza schawo (#19382) üzenetére


ALI_G
veterán

:F

(#19411) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Rendben köszönöm a tanácsokat tényleg az a legjobb ha kipróbálom. Egyebkent olyan mint a vattacukor, összenyomom úgymarad :) tudom miért csak vicces.

(#19412) ko9 válasza vadászcsiga (#19402) üzenetére


ko9
addikt

Na akkor esetleg megtennéd, hogy annak a résznek a legnagyobb átmérőjét, amire ráhúzod a szivacsot/bármit, azt lemérnéd, akkor azt megköszönném :)

Nem tudom érthető-e erre gondoltam:

Háttért nem kell nézni ;]

:R

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#19413) stigma


stigma
addikt

Válasz esetleg erre?

Ki mit ajánl, mert ezt be tudom szerezni pikk-pakk.Sennheiser CX400, CX500(használtan) vagy AKG K324P(új)??
Utánaolvasgatás után CX400 ~ AKG K324P, de kérdés mennyivel tud kevesebbet mint az 500?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#19414) vadászcsiga válasza ko9 (#19412) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Érthető igen, vasárnap este ha minden jol megy már otthon leszek és lemérem neked.

(#19415) zümzümm


zümzümm
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek innen merjemmegrendelni a CX500ast? VAgy ez tuti valami gagyi utánzat? Elég óccsó...
CX500

(#19416) choorka


choorka
csendes tag

Hali!
Vonaton való filmezéshez (laptopról) valamint telefonról való zenehallgatáshoz milyen IEM fülest ajánlanátok 3-4, max 5k körül?

(#19417) vadászcsiga válasza choorka (#19416) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Olvasgatva a topikot ezeket ajánlanám:

Panasonic RP-HJE 120
Sennheiser CX300
Canyon CNR-EP8O

(#19418) Shufny válasza zümzümm (#19415) üzenetére


Shufny
őstag

Természetesen hamisítvány.

stigma: Ha hiszed, ha nem, a felsoroltakat már nagyon rég nem gyártják, így a pár hónapos darabok is tutira hamisítványok valami olyan helyről, mint amit zümzümm linkelt.

Továbbá MX471 -et szoktuk ajánlani, azoknak, akik semmiképpen nem akarnak IEM -et. A CX270/271 hangerőszabályzós változata a CX280 és 281. Amik sajnos már 8k -ba kerülnek.

Ha lehet lebeszélnének a hangerőszabályzóról, mert kábelre nem lehet normális potmétert rakni. Akkor már inkább 3 gombos távirányító iPhone -hoz (vagy talán lassan Androiddal sem lesz probléma), de az egyelőre ebben az árkategóriában nem elérhető.

vadászcsiga: A CX300 határozottan nem ajánlott, a többihez nem tudok hozzászólni. PL30 -cal többen elégedettek, akik hallottak komolyabb fülest is.

(#19419) vadászcsiga válasza Shufny (#19418) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A CX300 határozottan nem ajánlott
Melyekhez a vonaton való filmnezeshez vagy a telefonos zenehallgatáshoz?:)

(#19420) Shufny válasza vadászcsiga (#19419) üzenetére


Shufny
őstag

Ha arra kívánsz kilyukadni, hogy oda nem kell minőség, akkor ilyen alapon nyugodtan mehet kukázni valami gazdagabb környékre is. A PL30 filmekhez biztosan sokkal jobb lesz. (de még telefonos beszélgetéshez is)

(#19421) CHIPman válasza Shufny (#19420) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nem igaz, hogy némi felárért nincs olyan, aki itthon forgalmazna ilyeneket, nincs kedvem heteket várni, inkább fizetnék egy kicsit többet. :F

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#19422) bigmasterg válasza CHIPman (#19421) üzenetére


bigmasterg
addikt

Itt vannak superlux fülhallgatók is, de nem hallottam még őket, úgyhogy azt sem tudom, hogy melyik-hova pozicionálható. De cx300nál jobbak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#19423) schawo válasza bigmasterg (#19422) üzenetére


schawo
titán

Nagyon jól szólnak, csak éppen nyitottak...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19424) tipuka


tipuka
addikt

erre vki ?:)

(#19425) CHIPman válasza schawo (#19423) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Egy agybadugós füles hogy lehet nyitott? :F

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#19426) schawo válasza CHIPman (#19425) üzenetére


schawo
titán

Így :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19427) vadászcsiga válasza Shufny (#19420) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A PL30 filmekhez biztosan sokkal jobb lesz

Kérdés hogy milyen minőségű a forrás mert ezt rendszerint sokan elfelejtik megemlíteni -tisztelet a kivételnek- pedig mint tudjuk legalább olyan fontos mint a füles kérdése. Igényes e a kedves kuncsaft vagy elég ha hallja a szereplők hangját, esetleg jobb minőségű e a telefon amin a zenét akarja hallgatni? Ezért írtam amit írtam. Ajánlhatsz neki superlux, xears stb. füleseket ha nincs igénye rá, persze tágítható az érdeklődése ezáltal megismerhet olyan hangokat is amit eddig nem hallott úgyhogy Choorkán múlik kérdez e még vagy leemel egy panát a polcról.

(#19428) schawo válasza vadászcsiga (#19427) üzenetére


schawo
titán

Ebből még mindig nem értem, hogy ugyanannyi pénzért miért kellene szart venni, ha kaphat jobbat is?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19429) Gabi 8906


Gabi 8906
senior tag

Érdeklődnék hogy valaki ismeri e a Philips SHE6000 nevű fülhallgatót? Aki ismeri, attól kérdezném hogy jobb e egy gyári Samsung, vagy LG hallójáratos fülestől? És hogy a Philips füles jó e a Galaxy S-hez vagy X10i-hez? :U
A válaszokat előre is köszönöm! :R
Üdv mindenkinek!

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#19430) vadászcsiga válasza schawo (#19428) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én legalább ajánlottam neki valamit.

Gabi 8906
Én is nézegettem azt de nem sok tesztet találtam róla sztem nem jobb mint a gyári fülesek viszont jóbban néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#19431) schawo válasza Gabi 8906 (#19429) üzenetére


schawo
titán

Vigyázz, ez nyitott füles.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19432) Gabi 8906 válasza schawo (#19431) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

És az mit jelent? :F
Van egy másik füles, amit néztem: Philips SHE9550 :U

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#19433) szekra


szekra
őstag

Erre valaki? [link]

(#19434) themebuilder válasza szekra (#19433) üzenetére


themebuilder
senior tag

Már meg lett válaszolva.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#19435) choorka válasza vadászcsiga (#19427) üzenetére


choorka
csendes tag

A film forrása változó, ha tudok, igyekszem jobb minőségű filmeket tölteni, amiben van dts hangsáv. Nem vagyok vájtfülű, de azért szeretném, ha a hangok nagyrészét vissza tudná adni a füles. A telefonos zenehallgatás inkább csak másodlagos szerepű, arra jó nekem a saját agybadugósa is, amit adtak hozzá, szóval inkább a filmezés a szempont (csak az valamiért szarakodik, a laptoppal együttműködve). Nem tudom ezzel változik-e valami az ajánlott dolgokkal kapcsolatban.

(#19436) vadászcsiga válasza ko9 (#19412) üzenetére


vadászcsiga
félisten

ko9
Na akkor esetleg megtennéd, hogy annak a résznek a legnagyobb átmérőjét, amire ráhúzod a szivacsot/bármit, azt lemérnéd, akkor azt megköszönném

5,76 mm

(#19437) vadászcsiga válasza choorka (#19435) üzenetére


vadászcsiga
félisten

choorka
A forrás alatt a hardvert értettem, laptop esetében alaplapi hangkártya vagy külső, telefon esetében meg átlag, vagy valami komolyabb mondjuk egy iphone 4?

Én vonaton, filmnézéshez biztos valami fejhallgatót használnék mert sokkal jobban kizárja a külvilágot, egyébként meg ha nem akarsz heteket várni választasz azokból amiket itt néha ajánlanak ehhez át kellene futnod a topikot. Vagy marad amit Shufny ajánlott de az 2 hét mire ideér.

De most már kussba maradok mert kiutálnak innen :)

(#19438) fi:zi'k válasza vadászcsiga (#19437) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Miért is szigetel jobban egy fejes?
Szerintem egy átlag IEM egy jól megválasztott bogyóval többet szigetel, mint egy átlag zárt fejes (főként ha hordozható).

Az i4-ben jó a DAC? :F

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19439) vadászcsiga válasza fi:zi'k (#19438) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ha egy Wolfson 24bit-es high-end DAC jónak mondható egy telefon esetében akkor igen.

Az Isten szerelmére egy max. 5 ezres fülesre kéne szegény kollégának egy ajánlat ti meg csak kötekedni jártok ide, szánalmas. Gondolom te a fenti DACnál is tudsz jobbat mondani. Talált?

(#19440) Shufny válasza vadászcsiga (#19439) üzenetére


Shufny
őstag

Jajmár, a high-end muszáj oda. :))

Mellesleg téves. Cirrus Logic 338S0589 van az iPhone 4 -ben. Az iPod 5.5 óta nincs Wolfson bennük. Nincs ezzel egyébként semmi baj. Az iPhone 4-nek állítólag a kiemenő impedanciája is egészséges (~1 ohm) és a 3G -nek ez volt az egyetlen igazi problémája.

Ajánlottam 5k -ért. Ha nem tud várni, akkor mondja azt, de most úgy csinálsz, mintha emiatt nem létezne... Most miért jobb, ha ajánlok helyette valami szart? Pláne hamis CX300 -at, aminél jó eséllyel mondjuk bármelyik Philips jobban szól.

(#19441) vadászcsiga válasza choorka (#19435) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Na Choorka akkor most már tiéd a döntés gondolom most még jobban összezavarodtál :D

(#19442) ko9 válasza vadászcsiga (#19436) üzenetére


ko9
addikt

5,76mm??? Szivacs nélkül??
Az XE200Pro-val is az a bajom, hogy kb 3,9mm, míg a CX400 3,3.
A CX400 kényelmesen elfért a fülemben az XE200Pro meg nagyon nem akar :F

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#19443) vadászcsiga válasza ko9 (#19442) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hát ja a legkisebb bogyóval is zsibbad kicsit a fülem miután kiveszem, egyébként kényelmes finom puha gumiból van.

(#19444) fi:zi'k válasza vadászcsiga (#19443) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kóstoltad? ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19445) vadászcsiga válasza fi:zi'k (#19444) üzenetére


vadászcsiga
félisten

:D Tényleg, így visszaolvasva olyan mintha megkostolom volna.

(#19446) k.soma


k.soma
senior tag

Sziasztok!

5000Ft körül kerestem jó minőségű fülhallgatókat.. Nekem csak az agybadugós a jó, mert a fülbe "akaszthatós" megoldással nekem mindig is gondjaim voltak.. :D Folyton kiesett valamelyik oldalt.. Végül EZT találtam meg.. Valakinek van hasonló árkategóriában ennél jobb javaslata?
Igazából telefonon szeretnék mp3-as számokat hallgatni, szóval nem flac-okat szeretnék kristálytisztán hallgatni. :) :R

Szerk.: Elkezdtem olvasgatni a hsz-eket, de valahogy nem sikerült a végére jutnom, ezért tettem fel ezt a tucatkérdést mégegyszer nektek. Kérlek ne haragudjatok rám emiatt! :R

[ Szerkesztve ]

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#19447) choorka válasza vadászcsiga (#19441) üzenetére


choorka
csendes tag

A forrás egyik eszköznél sem valami profi, laptopban egy integrált nem tom milyen, a telefon meg egy Sony Ericsson x8-as. Igazából nem sürgős, lehet bepróbálkozom a pl30-assal. Amugy erre az árra jön még rá bármi plusz adó/vám/postásbácsinakolyankedvevanésfizettetpluszbamégvalamennyit dolog?:)

[ Szerkesztve ]

(#19448) soldierboy


soldierboy
tag

Apple vagy Beats by Dr. Dre! :DD

(#19449) schawo válasza choorka (#19447) üzenetére


schawo
titán

:N

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19450) Gabi 8906


Gabi 8906
senior tag

Philips SHE9550 fülhallgatót ismeri valaki?(Philips SHE6000-ről letettem. :( )
Olyan 4000-5000 Ft ig keresek fülest mobilhoz, Galaxy S-hez vagy X10i-hez.(Ez még a mai nap folyamán kiderül hogy melyikhez lenne pontosan. :D )
Füleseknél a basszus orientáltat kedvelem. :)) :R

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.