Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19801) Shufny válasza kolosanyi (#19800) üzenetére


Shufny
őstag

Adapterrel, vagy átforrasztva az összes iPhone kompatibilis headset tudja azt, amit az S4A.

(#19802) EczkE


EczkE
addikt

SENNHEISER CX 200 Street II jó vételnek számít mostanság?

Asszem mindenféleképpen!

(#19803) CHIPman válasza Shufny (#19801) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ez milyen esetben kell? Normál fülest(tehát nem mikrofonost) androidos mobilon használva ugye nem kell?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#19804) Luissimo válasza CHIPman (#19803) üzenetére


Luissimo
veterán

már mértis kéne akkor ? :F

(#19805) CHIPman válasza Luissimo (#19804) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Mert próbáltam iPod fülest Androidon, és Android fülest iPodon, semmi gond nem volt, tehát nem látom, hogy mikor kéne. :D

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#19806) Tweaky


Tweaky
csendes tag

Na kérdezek még egyszer, mert eddig 1 tippet kaptam, és neki köszönöm is. Ez a Xears TD II vagy III volt. [TD III]
Találtam még pár másikat, és szeretném tudni hogy mit gondoltok róluk, illetve ha ezektől van jobb akkor mi az? Olyan 10e Ft alatt kellene lennie és Nokia 5800 XpressMusic-hoz kell. ( Hallójáratba dugható )
Első [Beyerdynamic] DTX 60 / 71 / 101
Második [Klipsch S4]
Harmadik [a-Jays Three]
Illetve van még [Xears XE200Pro]
de ennek 2 hátrányáról olvastam: aggasztó driver-flex, zajos textilkábel
A többiról még nem igazán olvastam, esetleg a másik Xears-ról.
Ja és még olvastam hogy Sony-nak lesznek novemberben új [fülhallgatói] ezek milyenek lehetnek?
Ha ezekből nem, akkor milyen másik fülhallgatót ajánlanátok kb 10e Ft alatt?

[ Szerkesztve ]

(#19807) kolosanyi válasza Shufny (#19801) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hm, ez jó, csak én Apple kompatibilis fülest se ismerek, csak ugyanennek a Klipschnek a "I", azaz az iPhone kompatibilis változatát, illetve egy AKG cucc hasonló áron, hasonló tudással. Ha meg már ugyanannyi, akkor a gyári megoldás. Úgy látom nemv egyszerű a dolog. :D

(#19808) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Még mindig nincs Beta. :(
Ezek közül valaki tudna olyat mondani, aminek elég jó a mélye? PL30-nak állítólag elég gyenge, azt azért nem vállalom be.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#19809) Shufny válasza kolosanyi (#19807) üzenetére


Shufny
őstag

Ennek a végén van egy összesítő táblázat. Az "i" oszlopban be vannak jelölve azok, amikből létezik mikrofonos verzió. Brainwavz -ből is tervbe van véve mikrofonos változat. Nem tudom mikorra fog megvalósulni.

CHIPman: Természetesen headsetnél kell.

(#19810) kolosanyi válasza Shufny (#19809) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hú köszi szépen, itt aztán van választék bőven. :) Viszont most kicsit elbizonytalanodtam. Ezek alapján nekem jó választás lenne a Xears Communicate C100iP, árban sem vészes, a leírások alapján a füles hangzása is közel állna hozzám, viszont ez iPhone kompatibilis, droidot, illetve egyéb készülékeket nem említenek. Viszont ez csak sima felvevőgombos, úgyhogy elvileg működni kell neki más készülékekkel is. Ezt megerősíteni látszik az általad említett táblázat előtti link is, ami a különböző platformokkal való kompatibilitást boncolgatja.

(#19811) kolosanyi válasza kolosanyi (#19810) üzenetére


kolosanyi
veterán

Közben leesett, bocsi. Későn van már, illetve korán. :D Erre való az átalakító... :))

[ Szerkesztve ]

(#19812) Falconer


Falconer
aktív tag

Visszaterve a B2re, hiszen jon a karacsony nemsokara... :DDD

Szoval, van az MP4 nationon ilyen 200 dollaros deal, hogy adnak hozza egy Ampot. Iphone 3gs-rol lenne meghajtva a cucc. Innestol kezdve nekem arra az Ampra lenne szuksegem?
Mas:
Ilyen arban ha rendelsz akkor arra nem jon vam? Vagy Amazonrol Europan belulrol is szallitanak? (sry, a legdragabb cuccom amit rendeltem kulfoldrol kb 50usd volt :) )

(#19813) fi:zi'k válasza Falconer (#19812) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Valószínűleg (nem) random függvényt használnak arra, hogy mit vámoljanak meg. Hivatalosan, ha rendes értékmegjelöléssel érkezik, akkor megy rá vám és vámáfa.
EU-n belül pedig csak az esetleges áfakülönbözetet kell kifizetned.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19814) veector válasza Falconer (#19812) üzenetére


veector
senior tag

Ha mp4nation oldalán a menüben az Amazon(Euro) menüre kattintasz, akkor ott UK-s raktárukból lehet rendelni.

A vámot és áfát én már próbáltam megérteni, van egy csomó hivatalos közlemény (pl. ez, de itt még csak az EU-s dolgokról sincs külön infó).

(#19815) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Találtam egy érdekes (számomra legalábbis) mikrofonos fülest. Ez elvileg univerzális, nem az Apple-féle megoldást követi. Esetleg nincs valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Sennheiser MM50, nokiás változat.

[ Szerkesztve ]

(#19816) kolosanyi válasza kolosanyi (#19815) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem jó a link. Itt a javított: [link]

(#19817) Shufny válasza kolosanyi (#19815) üzenetére


Shufny
őstag

Valamelyik régi CX mikrofonos változata, gondolom a 400 -nak. Nem egy kategória a CP100iP -vel sem.

Tweaky: Egyik új Sony sem lesz 10k alatt. Ezek közül Xears, vagy a DTX 71, de ha rákeresel ezekre a topicban, akkor találsz rengeteg véleményt.

CHIPman: Valakinek már ajánlottam ilyen igényekre az E10 -et joker leírása alapján. A HPM-70 -nél nem egyszerű rosszabbat találni, tehát igen, mindegyik jobb.

(#19818) Tweaky válasza Shufny (#19817) üzenetére


Tweaky
csendes tag

Köszi a választ, egyébként a Sony-k lesznek annyira jók hogy megérjék azt a pár 1000Ft pluszt?

(#19819) Shufny válasza Tweaky (#19818) üzenetére


Shufny
őstag

Ki mondta, hogy "pár" 1000Ft -tal lesznek drágábbak 10 -nél? Itthon szinte biztos, hogy a legolcsóbb is 20 felett lesz.

(#19820) Falconer válasza veector (#19814) üzenetére


Falconer
aktív tag

Ok, köszi, akkor a vám dolog megoldva. AMP ehhez gyakrolatilag felesleges ugye?

(#19821) kolosanyi válasza Shufny (#19817) üzenetére


kolosanyi
veterán

Köszi szépen még egyszer. Akkor szerintem marad a Xears ha minden jól megy. :R

(#19822) veector válasza Falconer (#19820) üzenetére


veector
senior tag

(#19823) Ákos97 válasza szekra (#19750) üzenetére


Ákos97
aktív tag

Kicsit sem. :N

(#19824) MPeter87


MPeter87
őstag

Szeretnék venni a Galaxy S-emhez egy fülhallgatót!
A fórumban visszább olvasva láttam, hogy a Xears TD III fülest nem ajánljátok, mert sok a meghibásodott darab. Ez vonatkozik a most kapható TD III v2-re is?
Igazából 10ezer Ft-tól többet nem szívesen szánnék rá, ezért szeretném kikérni a véleményeteket, miket ajánlanátok?!

Sikerült találnom 3at, ami ugyan drágább, de a leírások alapján jónak tűnnek:
- Klipsch Image S4
- Beyerdynamic DTX 101 IE
- Xears TDIII V2 BLACKWOOD

Leginkább mikrofonos verziót szeretnék, viszont a Beyerdinamic és a Xears alsó-felső frekvenciája papíron elég szépen mutat, nem próbáltam egyiket sem és nem is igazán értek hozzá, de ezek alapján biztosan szépen szólnak... :)

Mi a véleményetek? Esetleg valami jobbféle mikrofonosra van valakinek ajánlata 10ezerig?

(#19825) Bodor válasza Falconer (#19812) üzenetére


Bodor
veterán

Látva az előző és linkelt hozzászólásokat a B2 és AMP témában, nem szeretnék vitatkozni senkivel, csak megosztanám a fülem tapasztalatát e kérdésben.
Persze ez nem azt jelenti, hogy a Iphone 3gs-nek is hozzáadná az erősítő azt a pluszt, amit én a Sanza Fuze-zal tapasztaltam. Én azt mondom, hogy számomra megérte megvenni az erősítőt együtt a B2-val, mert van hallható többlet a hangzásban.

(#19826) bigmasterg válasza Bodor (#19825) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ájfónnal még talán nagyobb is lenen a különbség, ha LOD kábelt is rakna a két eszköz közé az ember.

(#19827) Bodor válasza bigmasterg (#19826) üzenetére


Bodor
veterán

Hát én is rendeltem a Fuze és a FiiO E11 közé egy ilyet .
Kíváncsi leszek hogyan szerepel majd, de már csak kényelmi szempontból is jó lesz, mert nem kell 2 eszközön is beállítanom a hangerőt, és bár nem értek hozzá, de gondolom ha csak kimenő jel megy a Fuze-on,nem pedig erősített, akkor a lejátszási idő is meg fog növekedni, mert nem használ annyi áramot.

(#19828) madd dogg


madd dogg
senior tag

Sziasztok srácok. Vaterán leütöttem egy sennheiser CX550 Style II-es fülest. Elvileg eredeti, nem hamis, de a képeken a dobozban a füles szára fekete, míg a gugli ezüst szárral hozza ki a képeket.

Létezik ebből a típusból fekete szárú? Mire figyeljek átvételnél? A képek alapján (csak csomagban van) szerintetek hamisítvány?

Itt van a cucc, nézzétek meg, én nem vagyok pro.

(#19829) hugeboy


hugeboy
tag

Jó estét mindenkinek!

Szeretném kikérni a hozzáértők véleményét, hogy a -Motorola Defy típusú - telefonomhoz milyen fülest vegyek.

Szempontok:
-hallójáratos
-tartós (ne kelljen fél év után kidobni)
-5k alatt legyen

Előre is köszönöm.

(#19830) mrlujoak válasza hugeboy (#19829) üzenetére


mrlujoak
veterán

Hallójáratos alatt gondolom a szilikonharangos "in ear" fülest érted...

Mindegy, én pont a kettő közötti, (hagyományos és in ear) groove fülest javaslom:

MDR-ED12LP

Sony márkaboltban 3900 forint, 3,5-es mini L csatlakozója van.
Idestova 5 éve a tesóit használom (MDR-ED21LP és 12LP, eddig egyik sem adta be a kulcsot csak úgy, mindet én vágtam tönkre - pl. rácsuktam a kocsiajtót...)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#19831) madd dogg válasza madd dogg (#19828) üzenetére


madd dogg
senior tag

erre valaki délután 3ig?

(#19832) Falconer válasza madd dogg (#19828) üzenetére


Falconer
aktív tag

Ennyi penzert szerintem teljesen kizart, hogy eredeti. De atvetelkor hallgass bele, az elarul mindent mar az elso masodperc utan. Hallod, hogy szar, es nem fizeted ki, ennyi.

(#19833) hugeboy válasza mrlujoak (#19830) üzenetére


hugeboy
tag

Köszönöm a választ, de mindenképpen in-ear fülest szeretnék. Abból esetleg nem tudsz valamit javasolni?

(#19834) madd dogg válasza Falconer (#19832) üzenetére


madd dogg
senior tag

én is úgy gondoltam. meg megnézem a dolgait. Fasz kivan, szerintem veszek egy Arctic fülest ennyiért. Semmi tapasztalatom velük, de legalább nem hamisítvány szar. És az Arctic cuccaiban még nem csalódtam.

(#19835) fi:zi'k válasza madd dogg (#19834) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor már inkább a korábban javasolt Canyon. arról legalább van tapasztalat és még ha neked nem is tetszik, elég olcsó ahhoz hogy ne nagyon bánd meg.
Attól, hogy AC jó hűtőket és ventiket csinál, nem garantálja, hogy egy OEM-től vett cucc is jó lesz.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19836) bigmasterg válasza Falconer (#19832) üzenetére


bigmasterg
addikt

Dehogy.
Sokan nem hallják, sőt, ha nem is hallott belőle eredetit, akkor nem is tudja, hogy mit kellene hallani. Sokan sosem jönnek rá, hogy hamisat vettek.
Ebay-n, vaterán és hasonló aukciós oldalakon rengeteg hamisat árulónak van sok pozitív visszajelzése.
Nem szólnak ezek a hamisítványok annyira rosszul, hogy rögtön leessen mindenkinek(tapasztalatlanabbaknak -> többségnek), hogy ezzel valami nem OK.

(#19837) mrlujoak válasza hugeboy (#19833) üzenetére


mrlujoak
veterán

Akkor Sony-k esetében az EX széria lesz az...

MDR-EX33LP-t már kapni 5E alatt.

Nekem is volt, csak ajánlani tudom. Egyedül a kicsit több magas volt, ami elsőre feltűnt a többi (groove) fülesemhez képest.
Nem használtam, majd eladtam. iPod tulajhoz került, és amikor kipróbálta meglepetten konstatálta, hogy mennyire jól szól...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#19838) Luissimo válasza bigmasterg (#19836) üzenetére


Luissimo
veterán

a számból vetted ki a szót ... :)) :C

@ fi:zi'k:
TEIS ! :D

[ Szerkesztve ]

(#19839) sapgabor


sapgabor
csendes tag

Két év használat után a múlt héten adta meg magát sennheiser cx400 fülhallgatóm.

Körülnéztem itt is, máshol is, hogy mit vegyek a 10 000 Ft körüli árkategóriában. Bár nagyon meg voltam elégedve a cx400-zal, de szerettem volna kipróbálni valami mást ezalkalommal.

Sokféle zenét hallgatok, legfőképpen akusztikus gitárzenét, bluest, jazzt.
Néhány óra olvasás után, jól megkavarodva megint beláttam, hogy ez továbbra is nagyon szubjektiv müfaj, nincs abszolút best-buy.

Fülhallgató meg kellett sürgősen, mert munka közben hányzik a zene.

Egy Denon AH-C260-ra esett a választásom.
Dobozból kicsomagolva a kábel minősége és az egész fogása nem volt túl bizalomgerjesztő a sennheiser kábelminősége után. A fülben viszont tényleg észrevehetetlen, egyáltalán nincs semmi idegentest érzet - akár egész nap bennt lehet.

Pár nap zenehallgatás utáni tapasztalataim:
A cx400 erős basszuskiemelése, zene-cukrozása a denonnál hiányzik.
Igy kevésébé fárasztó hosszú távon a zenehallgatás, ugyanakkor igazán megmutatja a zenében a jót és a rosszat is. Kiválóan meghallhatóak az apró részletek: Axl Rose mellett valami még mély hangon dörmögi a szöveget a paradise city elején, Tommy Emmanuel Since We meet-jében egy húrt rosszul lefogva kellemetlenül rezeg a húr egy másodpercig. Ezek a részletek a cx400-nál nem voltak hallhatóak. Hétvégén ellenőriztem egy Sennheiser HD-555-tel a nagy hifimen. Azzal már hallhatóak ezek a részletek, de természetesen a nyitott kialakitás miatt nem feltünő mert nem az agyamban szólal meg a zene mint itt.

A finom - részletező hang mellett szépen elboldogul mélyebb hangokkal is: Imádom hallgatni ahogy kraftosan bőgnek a humbuckeres gibson gitárok a ZZ TOP számokban.

Jó szivvel ajánlom mindekinek aki kénylemes, részletező fülhallgatót keres. Tényleg élmény vele a zenehallgatás.

(#19840) v_angelus


v_angelus
tag

Sziasztok,

ha van köztetek olyan, aki rendelt a xears.com ról, akkor elárulná, hogy sikerült, mert Magyarországot nem találom a listában.

köszi

[ Szerkesztve ]

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#19841) slfln válasza v_angelus (#19840) üzenetére


slfln
senior tag

Ungarn

(#19842) v_angelus válasza slfln (#19841) üzenetére


v_angelus
tag

köszi

pedig anno tanultam németül :), azért az fura, hogy angolul is Ungarn.

[ Szerkesztve ]

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#19843) snemeth válasza v_angelus (#19840) üzenetére


snemeth
aktív tag

Magyarország németül Ungarn.

(#19844) xnace


xnace
őstag

Hali!

Füles kellene, max 18-20k-ig, alapvetően Rock zenére, de néha egy kis Dubstep is befigyel. Szeretem a karakteres mélyhangot, és ha nem lóg ki túl nagy "pecek" a fülemből(ez annyira nem lényeg) Hallgatom az ajánlatokat! :)

Ezzel szemeztem eddig: Supreme Reference XSR330PRO Nem tudom, hogy ez milyen.

:R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#19845) Bodor válasza xnace (#19844) üzenetére


Bodor
veterán

Részemről ez lenne az ajánlat: Xears Giant Force XGF500PRO
Csak ki ne essen a dobhártyád a sok mélytől!
Ártól nem kell megijedni, KLANGFUZZIS kuponkóddal innen most minden füles 30 Eur + 8Eur postaköltség.

(#19846) xnace válasza Bodor (#19845) üzenetére


xnace
őstag

Nek kenyelmetlen az a furcsa harang? Es honnan lesz olyan kuponom?

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#19847) Bodor válasza xnace (#19846) üzenetére


Bodor
veterán

Adnak hozzá szivacsos bogyót is meg még sok fajtát. Már van kuponkódod, csak be kell írnod amikor kéri, hogy KLANGFUZZIS.

(#19848) PR0JECTNR56 válasza xnace (#19846) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Miután egy terméket beraktál a kosárba, a jobb alsó részén az oldalnak lesz egy mező, és oda kell beírni hogy "KLANGFUZZIS". Ez jelentős kedvezményt ad az eredeti árból.

Szerk.: Bodor megelőzött. :)

[ Szerkesztve ]

(#19849) fi:zi'k válasza xnace (#19844) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

:DDD
Mindig jót mosolygok a Xears megnevezésein. De ez a Supreme reference eddig mindent visz. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19850) madd dogg válasza Falconer (#19832) üzenetére


madd dogg
senior tag

Na, mégis megvettem a cx550-est. Minden neten található fake vs. origi összehasonlításon átmegy, a csomagolás, a betűtípusok, a varrás, minden. A fekete az fekete, jelölve van a csomagján, hogy fekete. A srác fősulis/egyetemista lehetett, mondta h már régóta hirdeti, még 2 éve kapta anno, de soha nem használta, nem hallgat zenét max rádiót. Neki a pénz másra kell.

A hangja? Gyönyörű. Az MX460-asom anno Iponban vettem, tehát az eredeti. Ez meg kenterbeveri mind basszusban, mind magasokban, szép hangzása van. Jelentem, 5-ért vettem egy fasza fülest, vannak csodák :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.