Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21701) TeeJay válasza Gyufaaa (#21700) üzenetére


TeeJay
félisten

írta valaki fentebb hogy így lehet összekötni vagy mi és akkor a ZTE csak a telefont fogja üzemeltetni mást nem. kérdés hogy 10watt körüli fogyasztással éves szinten megér-e x ezer forint áramszámlát az hogy legyen telefon. persze ez legyen azok baja akiknek van, nálam csak kábel TV meg net van így no para :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#21702) Flashget válasza TeeJay (#21699) üzenetére


Flashget
félisten

csak az a baj, panelba eddig nem mindenki használt wifis routert..most majd mindenki azt fog és teszi ezt 2.4GHz-en fasza lesz ilyen környezetben a net biztos telón vagy laptopon. :D

Realme GT Master Edition

(#21703) ACE- válasza Gyufaaa (#21700) üzenetére


ACE-
addikt

Ha át lehet állítani DHCP-re a routert, akkor miért ne működne? Kérdés az, hogy a csatlakozási módot admin felületen, vagy a user-es felületen is állítani lehet-e? Akinek van ilyenje az megnézhetné.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#21704) Flashget válasza TeeJay (#21701) üzenetére


Flashget
félisten

okos csomag miatt nagyon sok embernek van teló. majd most csak papíron lesz legfeljebb ;)

Realme GT Master Edition

(#21705) Gejza1981 válasza TeeJay (#21699) üzenetére


Gejza1981
tag

"aki nem akarja használni vegyen rendes routert"

ok, de akkor azzal menjen is a net+telefon

"max nem lesz telefonja"

tényleg ez a megoldás szerinted, hogy ne legyen telefonja? :)

"a ZTE cuccot a saját routere után köti"

miért használjak két eszközt olyan dolog miatt ami eddig tökéletesen működött 1 (vagy ha nem volt router) akkor 0 eszközzel?

a zte pluszban foglalja a helyet és fogyasztja az áramot (igen, keveset, de ha 0ft-nál több akkor plusz kiadás)

adjanak rendes eszközt amivel megy a d1000 + telefon és a wifi is VAGY ne adjanak semmit, de akkor néhány elfogadott és elterjedt routerrel működjön a dolog...

[engem rohadtul hidegen hagy, mert nekem elég lesz a zte csoda hiszen d500-as csomag + wifin se kell óriási sebesség, csak a hozzáállás furcsa]

(#21706) ACE- válasza Flashget (#21702) üzenetére


ACE-
addikt

Aki eddig nem használt Wifi-t az most hirtelen miért is használna? Ha pedig csak a jelet adja de nincs rajta adatforgalom (javítsatok ki ha tévedek) az nem szól bele jelentősen más router adatforgalmába.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#21707) Flashget válasza ACE- (#21706) üzenetére


Flashget
félisten

Azért mert eddig 20 megás nete volt amihez a régi SMC vezetékes routere elég volt. most kap ingyen wifiset 200 vagy 500-hoz..hát csak ezért.

Realme GT Master Edition

(#21708) Gyufaaa válasza ACE- (#21703) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ez az elmélet mindaddig szép míg ki nincs próbálva. Azért ne vegyük ezt kp-nek, ameddig nem lett letesztelve.

(#21709) wwenigma válasza Gejza1981 (#21705) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Azert hasznalj, mert igy biztositjak a telefont. Ennyi. Ha nem kell telefon nem hasznalod es slusszpassz.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#21710) TeeJay válasza Flashget (#21707) üzenetére


TeeJay
félisten

jajj már a wifit nem tegnap találták fel, aki használta annak eddig is volt router aki meg nem használta annak eddig sem kellett mert lehet csak egy laptopon olvasgatott recepteket...
akinek van okostelefonja vagy táblagép és laptop meg egyebek az majd használja ezt a csodát aztán ha max nem bírja a kiképzést visszateszi a jófajta routerét és a ZTE csodát a sajátja után akasztja vagy nem használja a telefont. ennyi

a 2,4GHz zavarást is túllihegitek, egy 11emeletes panelban 2emelettel fentebbi wifi már mit zavarja az én hálózatomat? van annyi vasbeton köztünk hogy csoda hogy látszik az SSID nem hogy még bezavarjon
de ha látom az SSID-t még az nem 100% hogy 0-24-ben megy is rajta adat és akkor nem zavar.
mondom én egy 231 lakásos tömbben vagyok, szemben velünk olyan 100méterre van egy 300 lakásos 10 emeletes, balra mellette még egy 300 lakásos, a miénk mellett jobbra balra meg szintén 1-1 231 lakásos
aztán ha kiállok a 4.-en az erkélyre telóval látok úgy 30 SSID-t de az én hálózatom -30dB körül van míg a többi -80 alatt vagy némelyik -90 alatt...
szerencsére a vasbeton elég jól árnyékol így max a szomszéd lakásokkal kell számolni esetleg alattam felettem levőt látom a többi már esélytelen, és a szemközti panel 100méteres távjából meg max csak szintén halovány jel zavarhat.
maxon megy a wifi nem is használom 40MHz-en mert 20MHz is bőven jó és a telefon úgyis csak 1x1:1-es N-es

nem számítok nagy változásra ha most hirtelen itt is ZTE csodát osztogatnának az előfizetőknek
ráadásul ha jól látom beépített antennás ami kb. 2-3dBi szokott lenni, na az max az 5x négyzetméteres panelra elég semmi másra.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#21711) Flashget válasza TeeJay (#21710) üzenetére


Flashget
félisten

alattam lakó idősebb ember napokig ugyanazt a 11-es csatornát használta mint én wifin.
de ez mind semmi...androidos progi szerint ZTE routere van .D
meg még vagy 4 másik 11-es csatornásat talált..nincs ez annyira túl lihegve.

Realme GT Master Edition

(#21712) zsolt501 válasza Flashget (#21711) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ugyan ezt tapasztalom a mi ház tömbünkben is az 1-es 6 os és a 11-es csatornán WIFI esetén, én már le is kapcsoltam az én készülékemben a 2,4GHz-t és csak az 5GHz-t használom, mert annyira ingadozott a sebesség a telítettség miatta 2.4GHz-n, és ez most még rosszabb lesz, ha mindenhol ahol Digi telefon van Wifi-s routert fognak kirakni.
Ja és a Telekom nethez, és a telefonhoz is Wifi-s routert raknak ki, ami ha nem is használják akkor is megy benne a wifi.
A mi lépcsőházunkban is van 3 t-s wifi, amiről tudom hogy nem használják.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#21713) Lin3Lord


Lin3Lord
tag

ez a wifi szal mar nagyon offtopik :)

akkountvadasz

(#21714) Flashget válasza zsolt501 (#21712) üzenetére


Flashget
félisten

korábban írtam az Invitel cupra ezt a routert adja az ügyfeleinek.
50 ezer IPTV előfizetőnél tart az Invitel
egyébként fél éve kb. valaki itt azt írta, hogy a digi tesztel egy jobb IPTV-t mint ami a T-nek van. Most akkor ez nem igaz mert a gigás net volt az vagy ez lesz a következő dobása a diginek?

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#21715) zsolt501 válasza Flashget (#21714) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Hát nagyon remélem, hogy az IPTV-böl nem lesz semmi, mert akkor a TV szolgáltatástól is búcsút veszek, de szerintem az IPTV sávszélesség igénye miatt a gigabites nettől is búcsút kell majd venni, főleg olyan helyeken, akkor több tv készülék is lesz, leginkább HD-s adások esetén.

A képminőség felbontásban és egyebekben is fényévekre van a mostani Digi digitális képminőségétől a tömörítés miatt.
Amúgy magánházas környezetben nem egy helyen láttam az Invitel IPTV-jét és az a Telekom IPTV-jéhez képest képminőségben sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#21716) szili.tamas1 válasza Flashget (#21714) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

En rohadtul remelem hogy nem, bar azert a thez kepest jobb minosegben tudnank tvzni. Anno az allam (Matav) kikaparta nekik a gesztenyet, mostmeg azon eloskodnek piocakent. Rohadtul ruhellem oket, na. Optikan 20-30 megas netet tizezerert, 1-2-5 mega feltoltessel? Hat, anyatokat bazzeg... Es csodalkoznak hogy menekulnek az ugyfelek....

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#21717) wwenigma válasza szili.tamas1 (#21716) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A mostani önmagahoz kepest meg sokkal rosszabban... Isten orizz iptv-tol, ha csak az lenne akkor mondanam le, de nem hiszem hogy a meglevo es jol mukodo dvb-c infrastrukturat sutbadobnak.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#21718) szili.tamas1 válasza wwenigma (#21717) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Erdekes modon csak a t-sek szajkozzak hogy azert jo az iptv mert ertekes frekvenciakat szipolyoz el. De mi elol? Ki nem szarja le (mar bocs), hogy a szolgaltato milyen frekvencian es milyen savszelen sugaroz? Amit kifizettem, azt tessenek szolgaltatni. Ne legyen benne az aprobetusben, hogy optikan adunk 20/1-et havi tizezerert, de ha tvzel akkor hd eseten a felere csokkenhet... Kitol vesz el savszelt? A szolgaltatotol? Oldja meg... Esetleg kellene fejleszteni, nem aszfet modositani, az eddigi nevetsegesen alacsony uploadot meg alacsonyabbra modositva. Optikan tenyleg nem lehetne megoldani hogy ne 10 rugoba keruljon huseg nelkul a legolcsobb csomag? Erre tenyleg nem lehet mit mondani, mindenki tegye ossze a kezet es sajnalja a t-t....

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#21719) eisento


eisento
addikt

skacok meglevo ugyfel vagyok digi+ es topnet telefon nuku. husegem sincs, ha most online megrendelnem az 500-as netet akkor gondolom szolnak hogy menjek be szerzodest kotni vagy csak jonnek vmikor atallitjak es minden megy tovabb (persze a csekken modosul az ar) vagy mondjak hogy irjam ala 2 evre a huseget mert maskulonben nem emelik meg?
masik tudom router topik de az 500-as nethez jo a tp-link 10xx v2 ugye?

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#21720) front3r válasza eisento (#21719) üzenetére


front3r
őstag

Mindenképpen alá kell írnod a szerződést, ők nem változtatnak, mert rákattintottál egy gombra. Volt akinél a szerelő hozta a szerződést megbeszélt időpont, volt ahol behívtak az ügyfélszolgálatra aláírni.
Készülj fel, nagyobb az esélye hogy sok hét, akár hónap míg lesz ilyen neted, én is június végén igényeltem, a múlt héten mentem még csak be aláírni a szerződést és a szerelő sem jelzett azóta, szóval itt türelmesnek kell lenni.

Az 1043ND V2 megfelelő ehhez a csomaghoz, igen.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#21721) radi8tor válasza front3r (#21720) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

15 napot mondtak nekem tegnap szerződéskötéstől számítva bekötésre.
Ez nekem 1 hét múlva jár le.

⭐ Stella

(#21722) Nferi1 válasza radi8tor (#21721) üzenetére


Nferi1
csendes tag

Nekem 30 napot mondtak múlthét pénteken, amikor az 1000-es szerződés lett aláírva.
Kedden hívtak a szerelők, hogy ma jönnének bekötni.
Már meg is csinálták. Nem húztak be új kábelt, csak átkötötték a 2 végét és adtak egy gigabites routert.(telefon előfizetés is van)
Nem vagyok otthon, majd este letesztelem a kütyüt és a sebességet.

(#21723) cantus


cantus
tag

Csak tudnám, hogy az eddigi legtöbbet fizető ügyfeleknek (TopNetesek) miért nem 100/50-re emelték a csomagot, miért "csak" 100/25-re? Megbecsülés itt is nuku. Megnézem én, ezzel a tempóval mikor lesz nálam Diginet 200, mikor telefonom is van.

(#21724) radi8tor válasza cantus (#21723) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem emelték 100/25-re. Nálam továbbra sem kúszik 75mbit fölé.

⭐ Stella

(#21725) wwenigma válasza cantus (#21723) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Honnan hianyzik az a +25 Mbit?

Egyébként másik csomagokat sem emelték csak atrakták az embereket az újakba:

Startnet -> Diginet50
Basenet -> Diginet100

A Topnet is valtozni fog Diginet200-ra az év végéig folyamatosan ahogy haladnak a fejlesztésekkel. Tehát nem sávszélesség-emelés volt hanem a csomagok módosultak.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#21726) zsolt501


zsolt501
nagyúr

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#21727) kisbalazs83 válasza wwenigma (#21725) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Rosszul tudod mert megemelték a TopNET-et 100/25Mbps-re...
...jelenlegi TopNet csomaggal rendelkező ügyfelek szolgáltatásának fejlesztése pedig folyamatban van, átmeneti lépésként a DIGI 100/25 Mbps-re gyorsította ezt a csomagot.
Gigantikus internet sebesség növelés a DIGI-nél!

Én júl25 írtam alá a szerződést az 1000-res csomagra, amiben 15napos határidőt vállaltak a szolgáltatás megkezdésére. Az két nap múlva jár le. Júl24.-én kicserélték a switch-et gigabitesre, telefon nincs, szóval nem értem miért nem állították még át, de várok türelmesen.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#21728) zsolt501


zsolt501
nagyúr

No voltak a szerelők és nem hoztak ZTE routert nekem, nálam marad a 2 kábeles megoldás :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#21729) allein


allein
addikt

Szevasztok. Van valaki aki használ lanon digis internetet OS X alatt? Szeretnék mérni egy sebességet lanon de nem bírok csatlakozni, win alol egyszerű a történet :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#21730) gxyb válasza zsolt501 (#21728) üzenetére


gxyb
aktív tag

Megvan a sebesség?

(#21731) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Van olyan aki Top netes és megemelték már a sebességét? :U

(#21732) zsolt501 válasza gxyb (#21730) üzenetére


zsolt501
nagyúr

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#21733) gxyb válasza zsolt501 (#21732) üzenetére


gxyb
aktív tag

500-ast kértél ugye? Bár csak nálam is jó lenne végre...
Merre laksz?

[ Szerkesztve ]

(#21734) Calogero válasza radi8tor (#21724) üzenetére


Calogero
addikt

Nálam meg volt emelve 100/25-re a Topnet.

(#21735) zsolt501 válasza gxyb (#21733) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen 500-ast kértem, igaz volt pár nap, míg az 1000-est is tudtam tesztelni, főleg a felfele irány volt az izgalmas :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#21736) Multibit válasza ToBeY (#21731) üzenetére


Multibit
veterán

Van.

(#21737) ToBeY válasza Multibit (#21736) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi a megereősítést.Jó tudni,hogy azokkal a top netesekkel is törődnek akik nem kérne emelést.

[ Szerkesztve ]

(#21738) allein válasza allein (#21729) üzenetére


allein
addikt

Megvan, kaptam segítséget más fórumon :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#21739) gxyb válasza zsolt501 (#21735) üzenetére


gxyb
aktív tag

Igen emlékszem arra a 100/1000-re :)
Szeged?

(#21740) radi8tor válasza ToBeY (#21737) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

LOL

⭐ Stella

(#21741) zsolt501 válasza gxyb (#21739) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen Szeged

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#21742) Kecskoss


Kecskoss
csendes tag

Na ez itt Nyíregyházán igazán fürgén ment.

Délelőtt 10-kor voltam bent az ügyfélszolgálaton, hogy érdekelne az 500-as net, fél 1-kor szóltak, hogy menjek be szerződést írni. Hétfőn délután jönnek is bekötni. Hoznak routert is, és mondta a hölgy, hogy lesz a lépcsőházban egy switch csere is.

Nem gondoltam volna, hogy ennyire gyorsan megy a dolog...

[ Szerkesztve ]

(#21743) Multibit válasza ToBeY (#21737) üzenetére


Multibit
veterán

Én kértem (500/100), csak még nem adottak a feltételek. Gondolom, addig is nyomtak egy kicsit a feltöltésen.

(#21744) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Voltam ma bent a diginél, rendeltem 500 as csomagot. Most megemelt topnetem van. A csaj nem nagyon tudott semmit mondani, hogy mikor lesz ebből valami. Ha optika jön be a hazámba, akkor ki kell jönnie a szerelőknek előtte?

(#21745) ToBeY válasza Multibit (#21743) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ja ezt nem tudtam :U

(#21746) zsolt501 válasza hkari (#21744) üzenetére


zsolt501
nagyúr

És top net esetén milyen sebességed van, mert az is meg határozza, hogy kell e a szerelő.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#21747) hkari válasza zsolt501 (#21746) üzenetére


hkari
őstag

Most ezt tudja:

Még amikor 2 éve kötötték a netem, és itt tesztelgették a hálózatot, akkor tudott 720/220-at, szóval gondolom nem kell szerelgetni semmit.

[ Szerkesztve ]

(#21748) zsolt501 válasza hkari (#21747) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Akkor nem kell szerelő, egyszerűen a központban átállítják és kész is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#21749) radi8tor válasza zsolt501 (#21748) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez nem így működik. Mindenképpen kimegy a szerelő lemérni.

⭐ Stella

(#21750) zsolt501 válasza radi8tor (#21749) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Van benne valami, mert most hogy hivatalos lett kijöttek.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.