Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21551) ACE- válasza Flashget (#21549) üzenetére


ACE-
addikt

Miből gondolod hogy kénytelen oda dugni? Az egy router, átállítod DHCP-re, bedugod a saját routered LAN portjába, és már megy is rajta a net, és ezzel együtt a VoIP is...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#21552) ACE- válasza ACE- (#21505) üzenetére


ACE-
addikt

Változás állt be.
Aktív csomagok:
Digifon, Top net, Digi+, Diginet 500

:DDD

Nemtom mit trükköznek.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#21553) sethyx válasza ACE- (#21551) üzenetére


sethyx
csendes tag

Szerintem az FXS portot kell használni a telefonhoz, nem véletlen adnak "speciális" routert.

[ Szerkesztve ]

(#21554) Gyufaaa válasza ACE- (#21551) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Hogy jelentkezel fel a hálózatra? :N

(#21555) Tharkoul válasza szuecsg (#21407) üzenetére


Tharkoul
tag

Neked alaplapi hálókártyád van, vagy valami extra?
Enyémben sima Realtek 8111G van, direktben és 1043nd v1-en keresztül is maximum 95/55 a 200/50-es Digi sebessége. Ha nem az alaplapi gyenge, akkor már csak arra tudok gondolni, hogy a cat5e a ludas, de 30 méter csak nem ennyire sok neki. (a hardver elég komolynak mondható, nem az fogja vissza)

(a padláson van a doboz amibe fut az optikai, onnan jön az UTP a routerig, a router a géptől nincs messzebb fél méternél. azt hiszem akkor marad az, hogy felmászok egy kisebb UTP-vel aztán fél centiről, egyenesen a dobozba kötve próbálom ki a netet, hogy úgy mennyit mér)

[ Szerkesztve ]

(#21556) Flashget válasza ACE- (#21551) üzenetére


Flashget
félisten

Mondjuk vegyük a V2 routert példaként.
V2-be megy az UTP kábel és ezutánra rakom a ZTE-t és abba megy a telefon kábel?
Így gondoltad?

Realme GT Master Edition

(#21557) kali válasza Tharkoul (#21555) üzenetére


kali
legenda

gondolhatsz arra is, hogy a digi még 100-as hálózatot ad ott, a 100-as eszköze miatt, és azért korlátoz 95-nél a sebesség.
milyen típusú eszközt tett a padlásra a szolgáltató?
a gigabit képes hálókártya és cat5e kábel okés.

[ Szerkesztve ]

(#21558) Flashget válasza Tharkoul (#21555) üzenetére


Flashget
félisten

a routered a leggyengébb láncszem csak pont azt nem említetted. ;)

Realme GT Master Edition

(#21559) Gyufaaa válasza Tharkoul (#21555) üzenetére


Gyufaaa
veterán

"(a padláson van a doboz amibe fut az optikai, onnan jön az UTP a routerig"

Családi házban laksz? Vagy is FTTH-s területen? Ha igen,akkor lehet, hogy rossz portba van dugva a netes kábeled. Van olyan ONT, aminek csak 1 portja Gigabytes, a többi csak 100-as. Ezt ellenőrizd.

(#21560) ToBeY válasza Flashget (#21558) üzenetére


ToBeY
nagyúr

1043V1 is kéne hoznia vagy 120mbit gyárival openwrt-vel meg vagy 160mbit-et

Így van.De ő azt mondta,hogy 1043v1 kb 95mbit van meg.Erre te írtad router a ludas.Azért 95mbit-nél többet tudd a 1043V1. :U

[ Szerkesztve ]

(#21561) Flashget válasza ToBeY (#21560) üzenetére


Flashget
félisten

de 200-at nem fog...és az a 165 esetében is maxon vagy azon túl van járatva erősen fagyogathat tartalék nélkül.
200-ra már kell a gigabites router.

Realme GT Master Edition

(#21562) ACE-


ACE-
addikt

Délelőtt kötöttem a szerződést 500-asra, és érdekes módon már most át van állítva a feltöltés:

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#21563) somnia válasza Flashget (#21512) üzenetére


somnia
őstag

Nem, nem, csak netet vettem tőlük.
Pest XVII. kerület.

(#21564) ACE- válasza Flashget (#21556) üzenetére


ACE-
addikt

Ami bejön kábel, ahogy eddig, azt dugod a routeredbe, az ő routerüket pedig összekötöd a tiéddel az övék WAN, a tiéd egyik LAN portját használva.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#21565) Multibit válasza ACE- (#21562) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, a feltöltési sebességet nekem is megemelték (TopNET -> DigiNET 500).

(#21566) ACE- válasza Multibit (#21565) üzenetére


ACE-
addikt

Meglepetés volt mert azt gondoltam majd akkor lesz emelés, ha jönnek és bekötik az új kábelt. Ezek szerint ha beosonnék a dobozukba, és kiiktatnám a telefont, már meglenne az 500 letöltés is :)

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#21567) Multibit válasza ACE- (#21566) üzenetére


Multibit
veterán

Én arra tippelek, hogy még 100-as switch működik nálam, ezért csak a feltöltés emelkedést érzékelem.

[ Szerkesztve ]

(#21568) ACE- válasza Multibit (#21567) üzenetére


ACE-
addikt

Szerintem meg egyszerűen átraktak a nagyobb csomagba, csak a switch, vagy a 2 érpár miatt több nem megy át rajta... ezért kell a telefon kiiktatása, vagy új kábel, vagy VoIp router.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#21569) Flashget válasza ACE- (#21564) üzenetére


Flashget
félisten

Értem.
És az én routerem át viszi a voipot a másikba?

Realme GT Master Edition

(#21570) Flashget válasza somnia (#21563) üzenetére


Flashget
félisten

ja úgy ok.

Realme GT Master Edition

(#21571) ma.ci23


ma.ci23
tag

Mit lehet arról tudni hogy a topnetet automatikusan átállítják 100\25-ről 200\50-re?Vagy be kell menni az üfsz.ra szólni?

(#21572) Vakegérke válasza ma.ci23 (#21571) üzenetére


Vakegérke
veterán

Automatikus, év végéig meg is lesz. Egyébként a TopNet nem 100/25, hanem 80/25. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21573) Flashget válasza ma.ci23 (#21571) üzenetére


Flashget
félisten

nem kell bemmeni..automatice megy.

Realme GT Master Edition

(#21574) Lin3Lord válasza Vakegérke (#21572) üzenetére


Lin3Lord
tag

mar 100/25, mert ket lepcsoben megy az atallas 200-ra. elso korben (mar lezajlott) mindenki 100/25 lett

akkountvadasz

(#21575) gxyb


gxyb
aktív tag

Van rajtam kívül még valaki aki gigabitet köttetett be és a sebesség gondok vannak?
Pénteken jött a szerelő, átkötötte de azóta is csak max 270/107-et mérek speedtesten a Digi szerverén.
A Digi saját mérőjével meg kb. 138/107.
A feltöltés jó de a letöltés nagyon el van maradva a 920-940-től.
Azóta volt itt ma is, akkor megnézte a lakásba bejövő UTP kábelt, hogy nincs-e szakadás, azzal is minden rendben.
Holnap újra jön, de igazából nincs már sok ötlete, azt mondja rámérünk a dobozban is amiből feljön a kábel, de nekem kell levinnem a laptopot, még szerencse, hogy van benne gigabites lan...

(#21576) zsolt501 válasza gxyb (#21575) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Gondolom panelházban laksz, hány lakásos a panel, mert ez is meghatározhatja a problémádat.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#21577) gxyb válasza zsolt501 (#21576) üzenetére


gxyb
aktív tag

Igen négy emeletes panel, 15 lakással.
Csak nekem van a lépcsőházban gigabit és kb. a negyedének van Digi.

(#21578) fuze


fuze
őstag

Nekem 20/10-es netem volt, aztán egyszer csak észrevettem, hogy brutális lett a sebesség. Akkor tudtam meg, hogy emelt a digi. Viszont ma arra lettem figyelmes, hogy megint a régi sebességem van... a 20/10. speedtest.net is ezt mutatja...

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#21579) zsolt501 válasza gxyb (#21577) üzenetére


zsolt501
nagyúr

És a swich-böl megy a net hozzád, vagy közvetlen az ONT-re van a te kábeled dugva?
Nálam egyből az ONT böl jön a net a többi lakónak meg a swich-böl, próbáld rábeszélni a szerelőt, hogy a te kábeledet is dugják az ONT-re, talán akkor megoldódik a gond.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#21580) gxyb válasza zsolt501 (#21579) üzenetére


gxyb
aktív tag

Ez majd holnap kiderül, hogy mire van kötve, akkor újra jön aztán meglátjuk, hogy mi van abban a dobozban meg hova van kötve.

(#21581) Tharkoul


Tharkoul
tag

@21557 @21559 @21561

Abból a szempontból most mindegy a router, hogy direktben sem produkál nagyobb sebességet 95/55-nél, szóval nem feltétlenül az 1043ND v1 fogja csak vissza. (ha a nélkül meglenne, fejet hajtanék annak, hogy oké, ez ennyit bír és elgondolkodnék azon, hogy mindenképp megéri váltani a v2-re, mert ez már elavult).

Amúgy a XV. kerületben lakom, és bár nem világos, hogy mi ez az FTTH terület, de inkább csak családi háznak mondanám, mert ez az új kiépítés ahogy nézem inkább a külsőbb kerületekre vonatkozik, Mogyoród, stb.

Az ONT egy Huawei HG8242-B, a Cat5e-ből az érpár fele le van vágva (telefon miatt?), illetve a LAN1-be van dugva. Vegyem le valami egyéb információért, hátha szerepel valami a hátlapon, vagy elegendő ez?

Nem tudom, hogy mennyire normális az, hogy a kábel fele el van nyesve, de ahogy olvasom egy korábbi posztban, a 8 érre gigabites kapcsolat esetén van szükség, 4 szál elég a százhoz is. Ha ez a gond, nem értem miért nem lehetett volna eleve meghagyni 4 érpárnak.

[ Szerkesztve ]

(#21582) TeeJay válasza zsolt501 (#21579) üzenetére


TeeJay
félisten

ne hidd hogy mindenkit így kötnek be...
az ONT-on nem igen van olyan sok LAN port, nálatok gondolom más nem kért 100megástól nagyobb csomagot rajtad kívül ezért így oldották meg olcsóbban. normális megoldás az lenne ha a switch-en mindenkit átraknak gigabit portos switch-re és az ONT-t elfelejtik onnan.
2,5gigabit megy switchekig GPON-on és ezeken van kapásból optikai kábel számára port
ahol te lehetsz ott még egy gyengébb megoldás lehet az ONT miatt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#21583) gxyb válasza TeeJay (#21582) üzenetére


gxyb
aktív tag

Most, hogy írtad beugrott nekem is, hogy valami GPON-ról beszélt a szerelő is,
de 3 gigabitet mondott nem 2,5-öt. Mert állítólag ezt már valami új rendszerben szerelték.

(#21584) ma.ci23 válasza Flashget (#21573) üzenetére


ma.ci23
tag

Köszi akkor megnyugodtam :)

(#21585) Flashget válasza ma.ci23 (#21584) üzenetére


Flashget
félisten

De hogy ki mikor kerül sorra azt senki nem tudja megmondani.

Realme GT Master Edition

(#21586) zsolt501 válasza TeeJay (#21582) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Írtam én hogy mindenkinek így kötik a netet??? ne láss olyat amit nem írtam...
Régebben írtam, hogy azért lettem az ONT-re rakva, mert nem cseréltek swich-et a lépcsőházban, mert nem volt más aki Top nettel rendelkezett itt, illetve nem kért senki 500 és 1000-es netet.
A másik, hogy tesztelés miatt is a környékben én voltam az első aki megkapta a rendszert tesztelésre, de ezt is írtam már.

Az is biztos, hogy sok hely lesz ahol cserélni fogják a swich-et, mert ott már több a Top netes előfizető, illetve már a 100-as swich nem bírja a terhelést.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#21587) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

Átlagosan mennyi idő, mire reagálnak (vagyis hív/jön a szerelő)?
Már ~2 hete megkötöttem a szerződést, de még semmi (jó tudom, 30 napot mondtak).
Fogom tudni díjazni ha elmegyek szabira és pont akkor jönnének.
(pest külső kerület)

[ Szerkesztve ]

(#21588) Vakegérke válasza Lin3Lord (#21574) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez érdekes. Mióta TopNet-es vagyok, ekkora a sebességem:

A saját mérőjük szerint 93/27.
No most azért hadd higgyek az első mérésnek, ha már hosszú évek óta hasonló értékeket mutat. Ha valóban megkaptam volna a 100/50-et, akkor a mérés(ek)nek meg kéne haladniuk a 100-as letöltési értéket.

Aki Budapesten, a Kőbánya-Újhegyi lakótelepen lakik, megcáfolhat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21589) Dictator^ válasza Vakegérke (#21588) üzenetére


Dictator^
veterán

Regisztrálj a Digi ügyfélkapun és le tudod ellenőrizni..
Nekem hasonló volt, de a router fogta meg, persze egy picivel nagyobb volt a sebességem ennél.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#21590) Tharkoul válasza cSuwwi (#21587) üzenetére


Tharkoul
tag

Nyáron általában nagyon sokat kell várni, főleg mivel új szuper csomagok vannak, biztos sokan váltanak. Két éve, mikor megrendeltük a 80/40-es csomagot, akkor egy masszív 2 hónapos várólista volt, de mivel előző szolgáltatót meg kellett szüntetni, ez azt jelentette, hogy 3 hétig nem volt se internet, se telefon, se tévé.

(#21591) cSuwwi válasza Tharkoul (#21590) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Kicsit félreérthető voltam sry.
Szóval nem új igény, hanem kb. 5 éve topnetem van, most kértem 500-asra.

(#21592) poli27 válasza Tharkoul (#21590) üzenetére


poli27
veterán

Miért kellett volna megszüntetni? Ez a ti döntésetek volt, nem nyomtak a fejedhez stukkert hogy márpedig most kikötlek....

(#21593) Vakegérke válasza Dictator^ (#21589) üzenetére


Vakegérke
veterán

Regisztrált ügyfél vagyok, TopNet.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21594) fuze válasza fuze (#21578) üzenetére


fuze
őstag

Tárgytalan. A router hülyült meg.

adms.hu | UI Designer

(#21595) Lin3Lord válasza Vakegérke (#21593) üzenetére


Lin3Lord
tag

Július 6-val befejeződött a 20/10 és 40/20 Mbps csomagok sebességének növelése, a jelenlegi TopNet csomaggal rendelkező ügyfelek szolgáltatásának fejlesztése pedig folyamatban van, átmeneti lépésként a DIGI 100/25 Mbps-re gyorsította ezt a csomagot. via
Ha 100-as a switch port nem nagyon lesz tobb 94-nel.

[ Szerkesztve ]

akkountvadasz

(#21596) Tharkoul válasza poli27 (#21592) üzenetére


Tharkoul
tag

T-vonalról váltottunk Digire, teljesen más technológia. Kötelezően meg kellett szüntetni előtte, mert Digi közölte, hogy addig nem jön ki.

(#21597) TeeJay válasza Vakegérke (#21588) üzenetére


TeeJay
félisten

router restart, és újramérés 93/54 körül kell lennie a 100/50-nek amíg nincs gigabites switch
ha már gigabites lesz a portja akkor 108-110/54-re fog emelkedni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#21598) Zsolteecah válasza Flashget (#21561) üzenetére


Zsolteecah
tag

Miért ne vihetne ki 200at? A doboza szerint sok mindenre képes. :U

(#21599) Gyufaaa válasza Tharkoul (#21581) üzenetére


Gyufaaa
veterán

FTTH = Fiber To The Home, azaz az optikai szál bemegy a lakásba egy a Te címedre "dedikált" ONT eszközzel végződtetve. A padláson van az ONT és abból 1 db CAT5e UTP-t hoztak le és azon küldték a telefont is úgy, hogy kombi fali aljzattal szakították meg? Mert csak ebben az esetben tudom elképzelni, hogy nincs meg a sebességed, mert 2 érpár van csak "kifejtve". Vagy T elosztót használtak, ami "szétszedi" a telefon szálait az UTP-ről. A Te ONT-dnek mind a 4 portja Gbit-es. Azzal nincs gond. 30m UTP sem fog korlátot okozni (természetesen ha nincs rajta 3 csomó). Sebesség problémád így leszűkíthető a plusz 2 érpár hiányára. Ha nem kombi fali aljzatod van, hanem T elosztó, akkor iktasd ki és dugd be direktbe az ONT bármelyik portjába a kábelt és mennie kell. Ha kombi fali, akkor krimpelj rá egy csatit, hogy meglegyen mind a 4 érpár.

(#21600) Lin3Lord válasza TeeJay (#21597) üzenetére


Lin3Lord
tag

de csak 100/25 a hivatalos, nem 50

akkountvadasz

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.