Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40301) Laszmen válasza SeniorTilla (#40300) üzenetére


Laszmen
aktív tag

Nekem ROG-om van, azon van ilyen is olyan is(szerencsére) Igaz ami igaz meg lehet oldani USB3-al is a telepítést, de ott korlátozott BIOS-nál(már mint nem sok állítási lehetőség) elég nehéz! 7db Pendrival próbáltam tegnap, minden féle formatálás(Fat32 NTFS) de semmi, aztán egy kommentelő írta hogy usb2-vel próbáljam, és lám csodát, felment mint a meszes!

(egyébként ha a bios nem látja az eszközt akkor ott vagy az eszközzel van a hiba, vagy a port-al, mert még az üres adathordozót is látnia kellene a biosnak, szóval nem hinném hogy szoftveres minden esetben a probléma)

(#40302) Lordi88 válasza Laszmen (#40301) üzenetére


Lordi88
csendes tag

Én nem tudom mi lehet a hiba, de egytől egyig az összes usb portot ami a gépen található megpróbáltam, és nem mutatta a pendrivet. Pedig én is megpróbáltam minden féle formázási lehetőséget szinte.
Azért köszönöm a segítséget.

(#40303) gaborn1 válasza Lordi88 (#40302) üzenetére


gaborn1
tag

Sziasztok!

Adott egy Asus TUF fx505dy-al071 laptop
8 gb 2400mhz-es ram van benne
Ha én ezt bővíteni szeretném, akkor kell másra figyelni, vagy csak arra, hogy a második ram stick is 2400mhz legyen? (Dual channel miatt)

Köszöntem.

szerk: ne haragudj, nem neked akartam, véletlenül a Válaszra nyomtam Új helyett. :W

[ Szerkesztve ]

(#40304)



addikt

Sziasztok!

Van egy régebbi laptop, egy elég tropa akkumulátorral. Kb 5 percet bír, ami arra azért jó, hogy átvigyem egyik szobából a másikba és ott újra bedugjam.

Valamelyik nap elfelejtettem bedugni és persze kikapcsolt a gép. Azóta minden újraindításnál boot képernyőn kiírja, hogy "The battery has experienced permanent failure and needs to be replaced... stb nyomjak F1-et a folytatáshoz és F2-t a bioshoz".

Kérdés, hogy lehet valamit csinálni vele, hogy legalább azt a pár perces üzemidőt visszanyerjem? Most olyan, mintha igorálná, hogy ott az akksi és nem is használja semennyire.
Ha ezt nem lehet, legalább megoldható, hogy ne jöjjön fel ez az üzi minden indításkor?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#40305) gaborn1 válasza gaborn1 (#40303) üzenetére


gaborn1
tag

SKHynix 8GB 2400MHz DDR4 HMA81GS6AFR8N

Ez lehet a gyári Ramja? találtam hardveraprón ilyet, azért kérdezem? :F

(#40306) SeniorTilla válasza (#40304) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Csak akkucserével. Nem szabad rossza akkuval sokáig használni a gépet, mert tönkre fog menni a kiszolgáló tápáramkör is, ami kb. alaplacsere...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40307) Laszmen válasza Lordi88 (#40302) üzenetére


Laszmen
aktív tag

Esetleg másik pendrive-al próbáltad? :DDD

Esetleg próbáld újra felmásolni az usb-re a rendszert, és úgy nézd meg!

(#40308) Pyttawrx válasza (#40304) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Sajnos, csak akksi csere a megoldás. Ezt meg vedd is ki belőle

(#40309) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Ma ezt kezdte el kiírni a laptopom. Mi lehet a gond?Eddig ilyet még nem írt ki.

(#40310) sajby válasza fecaga21 (#40309) üzenetére


sajby
senior tag

Kezd kihalni az akkumulátor.

(#40311) fecaga21 válasza sajby (#40310) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Kihalni? :Y

(#40312) sajby válasza fecaga21 (#40311) üzenetére


sajby
senior tag

Azt irja,egyszerűen megfogalmazva :D

(#40313) fecaga21 válasza sajby (#40312) üzenetére


fecaga21
aktív tag

még alig ment, egy évet nem használtuk .

(#40314) sajby válasza fecaga21 (#40313) üzenetére


sajby
senior tag

A nem használat mit jelent?Alig ment akkumulátorról(mindig töltőn lógott) VAgy 1 évet pihent valahol a gép,úgy,hogy soha nem volt elővéve és megjáratva az akkumulátor? (mondjuk 1-2 heti lemerítés 20%ig ,utána töltés kb80%ig)
De normál használattal is előfordulhat bibi 1 év alatt.

[ Szerkesztve ]

(#40315) Pyttawrx válasza fecaga21 (#40313) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Simán tönkremehet, ha pl nem feltöltött állapotba tetted le, vagy legalább egy vagy kétszer nem töltöttél rajta. Az akksik ha nem használod, akkor is tönkre tudnak menni. :)

(#40316) flikenflaken


flikenflaken
tag

Sziasztok!

Párom rendszeresen panaszkodott a laptopjára, hogy melegszik meg lassú, letöltöttem gyorsan egy cpuid-t és ezek az értékek fogadtak youtubeozás közben. Jól sejtem, hogy ez egyátalán nem normális?

(#40317) fecaga21 válasza sajby (#40314) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Van hogy nem megy egy hétig, de olyan is van hogy csontra lemerül. De volt hogy állt egy hónapot.

(#40318) blue_23 válasza flikenflaken (#40316) üzenetére


blue_23
senior tag

Nagyon meleg. Szakemberhez vidd el újrapasztázni, kitisztítani.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#40319) Pyttawrx válasza flikenflaken (#40316) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Igen ez nagyon nem normális. Pasztából mx-4 vagy noctua nt-h2 használj, vagy aki csinálja.

(#40320) flikenflaken válasza Pyttawrx (#40319) üzenetére


flikenflaken
tag

Sajátomhoz rendeltem thermal grizzly kryonaut-ot, lehet megpróbálom újrapasztázni.

(#40321) Pyttawrx válasza flikenflaken (#40320) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az is jo

(#40322) Kbali válasza (#40304) üzenetére


Kbali
nagyúr

cmos elemet kell cserélni

(#40323) Kbali válasza gaborn1 (#40305) üzenetére


Kbali
nagyúr

Dobj fel egy speccy-t vagy hwinfo-t, ami megmondja, milyen van benne most

(#40324) válasza (#40304) üzenetére



addikt

kösi szépen a válaszokat mindenkinek!

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#40325) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok adott egy asus rog gl502vsk gép sajnos 60hz-es kijelzővel van szerelve gyárilag (LP156WF6-SPB1). Ezt szeretném 120hz-re kicserélni tudtok nekem ajánlani bele másik kijelzőt? :)

(#40326) gaborn1 válasza Kbali (#40323) üzenetére


gaborn1
tag

Köszönöm, erre nem is gondoltam, hogy programmal is meg lehet nézni. Az volt bennem, hogy valakivel leszedtem a hátulját.

(#40327) gaborn1


gaborn1
tag

Samsung 8GB DDR4 2666MHz M471A1K43CB1-CTD van a gépben, viszont feladatkezelő/teljesítmény/memória fül alatt ha nézem, akkor 2400 mhz-t ír, ha jól láttam erre fogja vissza a ryzen 5?

Samsung 8GB DDR4 2400MHz M471A1K43CB1-CRC ilyen kapható a hardveraprón, ezek mennének dual channelbe?

(#40328) Laszmen


Laszmen
aktív tag

Hali mindenki!

A következő a problémám, kb 2 napja mgfigyeltem hogy többszöri bekapcsolásra ál fel rendesen a rendszer! Windows 10 64bit, HDD-ről van indítva, van hogy beenged a rendszerbe, de semmit nem nyit meg, illetve megnyitja, fut is a feladatkezelőben de pl egy chrome fut a háttérben de nem látni semmit, ugyan ez van ha pl egy zenelejátszót indítok, van hogy ujraindításnál beenged, minden sima liba, működik minden aztán kékhalál, majd "memory managment" hibával kidob...
Na már most futtattam egy Aida rendszerstabilitás tesztet de már az elején K.O-z..
Valakinek valami ötlet? HDD kuka esetleg memoria hiba? Most lett tlepítve a rendszer, a gépet pár napja vettem!(ASUS ROG G771JM) :R

[ Szerkesztve ]

(#40329) flikenflaken válasza flikenflaken (#40316) üzenetére


flikenflaken
tag

Ha esetleg valakit érdekel újrapasztáztam a procit, meg kipucoltam a gépet, most játék alatt sem melegszik annyira.

(#40330) Pyttawrx válasza flikenflaken (#40329) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ezek jó értékek már. :)

(#40331) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy ASUS A52N Notebook amibe ramot szeretnék bővíteni. Csak 1066-os memóriát lehet tenni?
Válaszokat előre is köszönöm.
Üdv Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#40332) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Hogyan tudnám a laptopom akksiját kímélni ha csak mondjuk sorozatot nézek rajta, vagy ha nincs nagyon igénybe véve a laptopom hogy ne merüljön olyan hamar?

(#40333) blue_23 válasza fecaga21 (#40332) üzenetére


blue_23
senior tag

Minden nélkülözhető háttérben futó alkalmazást leállítasz, CPU teljesítményét korlátozod az energiagazdálkodási beállításokban, fényerő nullára, wifi, bluetooth, stb ami nem kell kikapcsolsz. Avagy tápforrásra kötöd vagy veszel egy új aksit. :)

[ Szerkesztve ]

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#40334) SeniorTilla válasza blue_23 (#40333) üzenetére


SeniorTilla
veterán

fényerő nullán király lehet filmet nézni :D

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40335) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Adott egy Series 9 Notebook NP940X5N . a Amin win 10 64 bit van. A gyári oldalról felraktam az SW updatert [link] ami fel is telepítette a gyári drivereket. A probléma az hogy ha AZ FB ről videón próbálnak hívni a következő üzenet jelenik meg. A notin engedélyezve van a kamera és a mikrofon is.És a driver is jó,mert ha a notin ki próbálom a kamerát tökéletesen müködik,és az ugye egybe van a kamerával.Illetve ki probáltam a diktafon funkciót is,ott is tökéletesen működik a mikrofon.facebook video call plugin is fent van.Mi lehet a gond. A kamera és a mikrofon is engedélyezve van a notin, :R

(#40336) Pyttawrx válasza kromatika (#40335) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, vagy virusírtó krlátozza, vagy az alkalmazás engedélyeknél kell engedélyezni a böngészödnek, hogy használhassa ezekez az eszközöket. :)

(#40337) waffenelit


waffenelit
csendes tag

sziasztok,
van egy olyan problémám, hogy feltettem az MSI afterburnert mert meg akartam nézni milyen fps-el mennek a játékok, viszont amint ezt megtettem le is körlátozódott minden 60fps-re...
Letöröltem , nem használt, COD Warzone-t is letöröltem majd újraraktam ugyan az a gond...menuben fix 40fps, jatékban fix 60 előtte viszont jóval 100fölötti volt , olyan 150 körüli...
Hogy lehetne ezt helyrerakni? Telepítsem újra a windows-t vagy mi segítene?

(#40338) kromatika válasza Pyttawrx (#40336) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Köszi a választ.Ki kapcsoltam a defendert,a win biztonságnál a tüz falat,a felhasználósi fiók ügyeletet is.És a mikrofont és a kamerát is engedélyeztem minden alkalmazásnak is. Bele értve a Cromet-is.Nem értem bi lehet a gond.

(#40339) kromatika válasza Pyttawrx (#40336) üzenetére


kromatika
veterán

(#40340) Laszmen


Laszmen
aktív tag

Üdv! Olyan kérdésem lenne hogy a funkció billentyűket lehet e Windowson belül kapcsolgatni? Mondjuk cms vagy valami màs alternatívaként? ( Fn+f4..stb)? :R

(#40341) Kbali válasza kromatika (#40338) üzenetére


Kbali
nagyúr

próbáld ki firefox-szal

(#40342) npnp


npnp
tag

Sziasztok

Van most Office 365 akció valahol?
Laptop mellé ajándék egy év?
Nagy igény nincs, I3 + 4GB RAM +128 GB SSD

P

(#40343) kromatika válasza Kbali (#40341) üzenetére


kromatika
veterán

Ok.Megpróbálom.

(#40344) Pyttawrx válasza kromatika (#40339) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Látom. Azt is nézd már meg a javasolt firefoxon kívül, hogy pl a chrome naprakész-e. Ez már nálam okozott galibát. Jobb felső sarokba a3 pötty, majd súgó és a chrome névjegye. Ott írja-e, hogy naprakész, vagy akar frissíteni?

(#40345) Heimdallr75


Heimdallr75
őstag

Sziasztok,

régóta már csak felhasználóként kerülök kapcsolatba gépekkel.
A következőben kérnék segítséget.
Jelenleg egy asus GL553VE laptopon dolgozom, most úgy használom, hogy külső monitor és a laptop kijelzőt egyidőben, nagyon zavaró hogy eltérő a képátló. (külső monitor 24-es eizo)

Milyen eszközre lenne szükségem, mit javasoltok, hogy 2 külső monitort tudjak egyidőben használni?
(az elöző laptopon ez nem volt gond volt rajta dsub és hdmi is, ezen viszont csak 1 hdmi kimenet van)

الغريبة في هذا الكوكب

(#40346) SeniorTilla válasza Heimdallr75 (#40345) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha van Thunderbolt rajta, akkor egy usb-c - hdmi átalakítóval rá tudsz kötni még egy monitort pl.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40347) Heimdallr75 válasza SeniorTilla (#40346) üzenetére


Heimdallr75
őstag

sajnos nincs rajta.

الغريبة في هذا الكوكب

(#40348) SeniorTilla válasza Heimdallr75 (#40347) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha a windows asztalt kiterjeszted a monitorra, be tudod állítani más felbontásra is, mint a laptop kijelzője

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40349) Heimdallr75 válasza SeniorTilla (#40348) üzenetére


Heimdallr75
őstag

Ez igaz, de a 15,6 és a 24 közt így is óriási az eltérés.

[link] esetleg valami ilyesmit próbált már valaki?

الغريبة في هذا الكوكب

(#40350) SeniorTilla válasza Heimdallr75 (#40349) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Tudom, nekem 32"-os monitorom van. Nem a méret, hanem a felbontás számít a VGA-nak. Gondolom egyszerre akarod nézni ugyanazt a képet a kettőn. Ha nem, akkor nem igazán értem a problémádat :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.