Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37301) ricsi99 válasza smorell (#37299) üzenetére


ricsi99
addikt

Bios--- load setup defaults?
+kérdés... szerinted érzésre amikor bekapcsolod a gépet akkor is lassan tölti be a windowst?
arra gondolok ,hogy szerinted már alapból lassú ,vagy inkább a "windows feature" hogy lassan megy?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#37302) persil válasza ricsi99 (#37300) üzenetére


persil
nagyúr

Ezt en mind tokeletesen ertem. Es pont ezert kerdeztem, hogy mire ertetted, amit feljebb irtal, hiszen egy laptopban is pontosan arra valo az elem, mint az asztaliban.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#37303) ricsi99 válasza persil (#37302) üzenetére


ricsi99
addikt

Arra értettem ,hogy nem lehet az elem hibája hogy rosszul jegyzi meg a bios a beállitásokat. Ha még teljesen elfelejtené akkor oké , de igy é 99,99999 % mondom ,hogy nem lehet elem hiba... egy laptopba meg nem egyszerű ezt cserélni... szétszedni... öszerakni... nem mindig jó megoldás ha nem szakember csinálja.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#37304) persil válasza ricsi99 (#37303) üzenetére


persil
nagyúr

Ertelek, vilagos. :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#37305) cellpeti válasza ricsi99 (#37295) üzenetére


cellpeti
veterán

Igen megjelenő és még ugrál is. Én nem nyúltam hozzá. Telepítés utáni első indítás al ezt csinálja

Tigris, tigris, csóvafény...

(#37306) ricsi99 válasza cellpeti (#37305) üzenetére


ricsi99
addikt

Ez az ugrál mit takar?
Szétnéztél amugy az összes hang beállitásnál? pl nem rakta magát ,hdmi kimenetre... vagy 5.1 hangrendszerre vagy ilyesmi?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#37307) Because


Because
őstag

Sziasztok!

Adott egy HP laptop amiben wifi kártya csere lesz, de csak 1 antennakábel van, azt elég lesz ha az új, amire kettő megy main pontjára kötöm?

:R

(#37308) RetroJack


RetroJack
tag

Intel i5 7200u procival lenne gondom, csináltam egy benchmark tesztet és folyamatosan 20%-kal alul teljesít, a turbo boost-nal csak 2.5ghz-et ír, valami megoldás?

(#37309) ricsi99 válasza Because (#37307) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem , annak 2 antenna kell ,nagyon gyenge lessz a vifid, cserélni kell akkor a kábelt is

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#37310) Tocika


Tocika
aktív tag

Sziasztok!
Egy samsung r580 notebookban szeretnék wifi kártyát cserélni ac-s kártyára azt szeretném kérdezni , hogy milyen tipust rendeljek hozzá ?
A válaszokat köszönöm szépen .

(#37311) Because válasza ricsi99 (#37309) üzenetére


Because
őstag

na majd akkor összehozok valamit :)

[ Szerkesztve ]

(#37312) Because válasza ricsi99 (#37309) üzenetére


Because
őstag

bár érdekes, hogy ahol kettő csatlakozás van gyárilag ott is csak egy antennát használ a HP :U

youtube:

(#37313) Attila5603


Attila5603
újonc

Van egy problémám Lenovo g50 laptop. Ha a wincseszter benne van a gépben , csak a logo felirat jelenik meg ,még a Biosba sem tudok belépni. Ha kiveszem akkor igen. Beállítottam ,hogy adathordozóról induljon ,majd visszatettem Nem butol be . csak a logo felirat jön be . Mit lehetne tenni vele? van valaqkine4k ötlete?

(#37314) szaki1


szaki1
tag

Sziasztok!
Van egy kis gondom a laptoppal. A BIOS szerint is 4 magos 8 száás a processzor.

Intel® Core™ i7-7700HQ Processor (6M Cache, up to 3.80 GHz

Na most a windows feladatkezelő, a HWinfo és CPU-Z is azt irja és jelzi ki, hogy 2 magos 4 szálas a processzor.

Ilyenkor mi van?

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=8124_magos_processzor2.jpg

[ Szerkesztve ]

(#37315) Papooo válasza Attila5603 (#37313) üzenetére


Papooo
senior tag

N-es cerkás vagy E procis?
Ha igen, akkor várj még 10 percet a gépindítás után, hátha addigra feláll a rendszer.
Érdemes lenne tesztelni a vinyót más géppel, mobil rackben.
Ezen a gépen telepítetted a rendszert, vagy más gépből átpakolt vinyó?

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#37316) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Szerbusztok!

Van egy Sony Vaio SVE1512W1EB laptopom. Jelenleg egy VGP-BPS26 aksi van benne. Ha ez kileheli a lelkét megérné venni bele egy VGP-BPS26A aksit? Kompatibilis lenne? Tényleg 1,5x akkora a kapacítása?

(#37317) ricsi99 válasza Because (#37312) üzenetére


ricsi99
addikt

Kipróbálod.. próba cseresznye.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#37318) ricsi99 válasza Attila5603 (#37313) üzenetére


ricsi99
addikt

Van asztali géped? Ha igen tedd bele ,és nézd meg hogy ott okés e...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#37319) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Lenovo IdeaPad Flex 10-zel volt már dolga valakinek? Van egy nálam, aminek betört (remélhetőleg csak) az érintője, viszont a készülék abszolút nem indul, se LED-ek nem világítanak, semmit se csinál. Próbáltam akksi nélkül, akksival, de meg se moccan. Az akksi csatlakozóján 3V körüli feszültséget tudok mérni, de ezen túl semmi aktivitást nem mutat. A törött érintőkijelzőnek lehet köze a nem-induláshoz?!

Köszi a válaszokat előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37320) Papooo válasza csabyka666 (#37319) üzenetére


Papooo
senior tag

Repedt érintős Flex 14-et használtam bő fél évig, mindenféle probléma nélkül.
Le kellett tiltani a touch működését a windowsban, más probléma nem volt vele.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#37321) csabyka666


csabyka666
addikt

Aha, én is csodálkoznék, ha nem indulna el emiatt...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37322) bope87


bope87
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy Lenovo ideapad 110-15isk 80ud003rhv gép kapcsán. Memóriát szeretnék bővíteni, de nem tudom megállapítani milyen van a gépben. Egyik oldalon DDR3-at írnak, másikon DDR4-et. Megnézném én magam, de ahhoz szét kellene szerelni. Létezik olyan oldal ahol ezt meg lehetne nézni tutira? Egyáltalán tudok benne bővíteni?

Előre is köszönöm,
Üdv

(#37323) ricsi99 válasza bope87 (#37322) üzenetére


ricsi99
addikt

Aida64 nevű program.
30 napig ingyenes. Csak arra való hogy kilistázza ,pontosan hogy milyen alkatrészek vannak a gépedben.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#37324) prabhu válasza bope87 (#37322) üzenetére


prabhu
senior tag

CPU-Z. Telepíteni sem kell, alap rendszernézésre jó.
Bővíthetőnek tűnik, de mivel a 4 GB elvileg forrasztott, ezért maximum egy 16 GB mehet mellé. Az viszont zavaró, hogy DDR3L és DDR4 rammal is találni leírást róla.

[ Szerkesztve ]

(#37325) ricsi99 válasza prabhu (#37324) üzenetére


ricsi99
addikt

Aida bol is van portable de nekem mind1 mit ajánlasz.... az a lényeg hogy KIIRJA mi van benne..
jah aida azt is megsugja ,hogy van e még slot hely - cpu-z meg nem

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#37326) prabhu válasza ricsi99 (#37325) üzenetére


prabhu
senior tag

"A 30 napos próbaverzió korlátozott funkcionalitással működik: nem jelenít meg minden, a számítógépről összegyűjtött információt, illetve mérési eredményt."
Lekaptam, nekem pont nem írta ki a ramokat: "Trial Version".
A HWInfo is valós free alternatíva.

(#37327) Kbali válasza bope87 (#37322) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én speccy-t szoktam használni hardware elemek kiolvasásához.

(#37328) AtHoS válasza Kbali (#37327) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az kemény, teljesen naprakésznek tűnik :Y : "v1.32.740 (21 May 2018)"

read-only mode on the forum

(#37329) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Van egy Toshiba Satellite L500-24V laptop, amiben cpu-t szeretnék frissíteni.
Jelenleg i3 330M van benne, és vettem bele egy i7 640M-et (ma jött meg ebayről), de nem indul el vele (konkrétana aképernyő már nem kapcsol be), és nem értem miért. Ha jól sejtem a bios nem támogatja. Anno frissítettem rajta bios-t (, de utána volt egy hektikus leállása. Ráadásul nem találom a driver oldalát, mert mindegyik találat régebbi core duo-s laptopra mutat (szeretnék nézni egy bios change listet). A honlapja megvan, csak a driver (support) oldala nincs meg.

Innen frissítettem a bios-t, (az 1.5-öst), de pl ennek a readme-jében (kicsomagolja magát a C-re egy mappába, utána lehet választani a show instruction only-t és ott nem található a "PSLS6E" (a cikkszáma, ami a laptop alján, illetve itt is megtalálható).
Minden segítséget/tanácsot köszönök!

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#37330) Papooo válasza bope87 (#37322) üzenetére


Papooo
senior tag

A hivatalos szervízkönyv szerint 1 db ddr4 slot van benne, ami max 8 gb-ot fogad.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#37331) laca891 válasza bope87 (#37322) üzenetére


laca891
aktív tag

CPU-Z még a típusát is kiírja. (Part Number, Serial Number)

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#37332) laca891 válasza ArthurShelby (#37329) üzenetére


laca891
aktív tag

Az alaplap támogatja?

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#37333) ArthurShelby válasza laca891 (#37332) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szerintem kéne. De ezt honnan tudom meg egy laptop esetében?
Ennél a laptopnál már alapból a számozásnál elvesztem (l500 van core 2 duokkal is, és i330m-el is).
A chipset szerintem támotaja, de össze kell tennem hozzá, hogy leellenőrizzem mi is van benne.

Az alaplapra NSWAA 1.6 bios matrica van téve (és én is 1.6-os bios-ra emlékszem), illetve még egy u22 8 a88 van alatta.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#37334) Kbali válasza AtHoS (#37328) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az aktuálisat nem néztem, anno rendszeresen frissült

(#37335) Zenesz88


Zenesz88
csendes tag

Sziasztok!
Olyan gondom van lenovo Y700 notebookommal, hogy cseréltem benne ramot.
2x4Gb -ról 2x8GB -ra.

Viszont azóta nehezen tölt be, vagy be sem tölt. Lenovo logo- Windows logo - majd fekete képernyő
Ilyenkor bekapcs gomb hosszan nyom, gép kikapcsol, majd vissza kapcsolom, ezt eljátszom kb 3-4x mire betölt rendesen. Van hogy elsőre jó .

Ha kiveszek egy ramot és marad benne 1db 8Gb akkor tökéletesen működik. Viszont a 2x8Gb-al már nem mindig. A gép felismeri hogy 16Gb -ram van benne.(Bios és windows 10 pro 64bit is)

Az eddig ramok:

Az újjak:

A ram nem lenne vele kompatibilis vagy az a gond mert ez 2400mhz?

A gép: Lenovo Y700-17isk
- 17,3
- Intel Core i7 6700HQ 2,6Ghz
- 16Gb DDR4 (2x8GB) 2400Mhz
- KINGSTON SSD SM2280S3G2120G (128 GB, SATA-III)
- Samsung SSD 840 EVO (256 GB, SATA-III)
- Intel(R) HD Graphics 530
- Nvidia Gforce GTX 960M

(#37336) zozo72


zozo72
csendes tag

Sziasztok
Van egy Dell XPS 15 9560 gepem . Pentek ota mejelent a “KEK HALAL” kulombozo error kodokkal.(lefagy 1 percen belul kek halal, stb) futtatam a support assist-et de lefagy nem tudja vegig vinni.
Jotallas:
Onsite Service After Remote Diagnosis (Consumer Customer)/ Next Business Day Onsite After Remote Diagnosis (Commercial Customer) 16 szeptember 2020
Tud valaki javasolni Dell markaszervizt Budapesten akik megbizhatok?
Elore is koszonom

(#37337) Duree válasza zozo72 (#37336) üzenetére


Duree
veterán

Szia
A Getronics II.ker Henger u 2 nagyon korrekt becsületes szervíz, nem fogsz csalódni bennük.

duree54

(#37338) Duree válasza Zenesz88 (#37335) üzenetére


Duree
veterán

Próbálj lefuttatni egy Linuxos mem tesztet, nekem ez nagyon memória inkompatibilitásnak tűnik.

duree54

(#37339) ArthurShelby válasza Zenesz88 (#37335) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Így mobilról a tippem az lenne, hogy a régi DDR3L (L=low voltage), az új pedig sima DDR3.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#37340) laca891 válasza ArthurShelby (#37333) üzenetére


laca891
aktív tag

A gyártó ügyfélszolgálatát meg kell kérdezni vagy küldjenek leírást az alaplaphoz.

[ Szerkesztve ]

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#37341) Papooo válasza Zenesz88 (#37335) üzenetére


Papooo
senior tag

Guglizz rá: lenovo y700 hardware maintenance manual.

Ez a hivatalos szerelési kézikönyve, ami a lenovo oldaláról letölthető. Ebben minden fontos infó benne van.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#37342) ArthurShelby válasza laca891 (#37340) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem hinném, hogy ők támogatnák a problémám, a processzor cserét. De akkor majd azért megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#37343) Mr President


Mr President
senior tag

Sziasztok
Egy érdekes dologra lettem figyelmes. Adott egy Dell 5537 laptop. Caddyben van egy 2 terás vinyó az optikai meghajtó helyén, másik helyen pedig egy SSD.
Most cseréltem merevlemezt mert megadta magát az előző. És arra gondoltam, hogy jobb lenne ha az ssd lenne az optikai meghajtó helyén a caddyben, vinyó meg az eredeti helyén.
Viszont ebben az esetben nem látja a rendszer a merevlemezt. Ha megcserélem akkor igen.
SSDről a rendszer bootol mindkét helyről, a merevlemez viszont csak az optikai meghajtó helyén látható a rendszernek.
Ez miért lehet? Valamint ezzel kapcsolatban, jó ha a merevlemez marad az optikai meghajtó helyén?

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#37344) prabhu válasza Mr President (#37343) üzenetére


prabhu
senior tag

Én maradnék az eredeti felállásnál.

(#37345) Papooo válasza Mr President (#37343) üzenetére


Papooo
senior tag

Ne erőltesd. :N
Az ssd mindig a vinyó helyére megy, mert ott tudod a legjobban kihasználni a sebességét.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#37346) Mr President


Mr President
senior tag

Rendben, köszönöm a válaszokat. :)

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#37347) Bandi821


Bandi821
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy dell xps 15 9550, amiben minden gyári, kivéve a m2-es ssd, ami egy Samsung 950 pro. Minden rendben lenne, de internetezés közben egyszer csak nem nyit meg új lapokat a böngésző. Egy darabig még tudok az ablakok között váltani vagy pl start gombra rákattintani, de akkor már csak a start menü fekete háttere jelenik meg. A vicc, hogy közben folyamatosan jön a zene Soundcloudról és egy esetben még azt is hallottam, hogy megjött egy üzenet Facebookról, de aztán kis időn belül a zene is megáll és a gép nem reagál semmire. Már többszőr újra lett húzva a jogtiszta Windows 10 64 bit és minden drivert még a Samsung nvme és magician sw-jét is feltelepítettük, de továbbra is él ez a hibajelenség. Mi a lehet ez? A HD-Sentinel és a Magician hibátlan állapotot dob a ssd-re.

Válaszotokat előre is köszönöm.

üdv. Bandi

(#37348) Kbali válasza Bandi821 (#37347) üzenetére


Kbali
nagyúr

Task manager-t ilyenkor meg lehet még nyitni? Frissítések lementek, nem tekeri valami a procit a háttérben, memória nem fogyott el?

(#37349) Bandi821 válasza Kbali (#37348) üzenetére


Bandi821
tag

Szia, semmire nem reagál, így sajnos a taskm-et se tudom előhívni (32 GB DDR4 van benne), frissítések már korábban lementek.

(#37350) Kbali válasza Bandi821 (#37349) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor elsőként meg kellene nézni egy másik SSD-vel (te is arra gyanakszol).

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.