Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31251) rabbit87 válasza tserrof77 (#31222) üzenetére


rabbit87
tag

Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat,próbáltam többféle 1GB-os RAM-mal is párosítani a 2GB-osat, de az egyik foglalatban fel sem ismeri a 2gigát, a másikban pedig ha egyedül van benn akkor 2 GB, ha mellé teszek bármilyen 1GB vagy 512-eset, akkor max 2GB-ot lát!
:O

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#31252) rabbit87 válasza NEMO1968 (#31228) üzenetére


rabbit87
tag

Szia!
Neked is köszi a RAM-os választ, itt válaszoltam:
[link]

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#31253) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, tudnátok ilyen "univerzális" dokkolót ajánlani. Azaz nem üzleti laptop amire mondjuk usb vel rádugom a kütyüt, és a kütyüre tudnám rádugni a külső monitort, a perifériákat, hogy ne kelljen a laptopot mindig szétbombázni hanem csak egy kábelt ki be dugni mikor el akarom vinni.

(#31254) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Sziasztok!

HP 15-AY108NH (1AN84EA) full műanyag?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#31255) tserrof77 válasza Tomi_Sci (#31254) üzenetére


tserrof77
senior tag

Mivel nincs 2 kg akkuval együtt, így erős a gyanúm, hogy igen :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#31256) Kbali válasza glspeter1 (#31250) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor hagyd, ahogy van.

(#31257) csixy válasza glspeter1 (#31233) üzenetére


csixy
addikt

Örülj neki, hogy nem ismeri fel a "35-ös"t, a nagy gond akkor lenne, ha feltett "35-ös" nem ismerné fel gépedet!
Hiányzik neked egy döglött gép?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#31258) glspeter1 válasza csixy (#31257) üzenetére


glspeter1
őstag

& Kbali

Köszönöm a válaszokat, akkor marad minden ahogyan van. :R

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#31259) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Hello! Asus X550L laptopom nem látja a hálót ha kábelen dugom bele, csak a wifivel tudok netezni. Lecsekkoltam a routert, a kábelt, de mindennek okesnak kellene lennie. Mégsem lát semmit a winfos..

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#31260) Armagedown


Armagedown
őstag

A Hp 6910p laptopom mostanában egy kicsit rakoncátlankodik.
Kb 10 perc alatt bootol a Windows 7 Home Premium, úgy, hogy nincs fenn semmilyen felesleges program.Az alvó állapotból történő visszatéréshez is kell 1-2 perc.
A hdd 100/100as a Hard Disk Sentinel szerint, a MBAM szerint tiszta a gép, a memtest szerint jó a memória.
Ha ujraindítom, akkor normálisan indul, mintha be kellene melegedjen ahhoz, hogy normálisan működjön.
Mi lehet a gond?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#31261) Duree válasza K1nG HuNp (#31259) üzenetére


Duree
veterán

Előfordul , hogy a csatlakozó tönkremegy ez a gyakoribb a lan vezérlő is lehet hibás ez a ritkább.Mindenképpen meg kell nézetni egy szakemberrel.

duree54

(#31262) Duree válasza Armagedown (#31260) üzenetére


Duree
veterán

Gyanús ,hogy mcp hibás (chipset) a déli híd kezd rakoncátlankodni.

duree54

(#31263) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
Van egy Asus Eee PC X101CH gépem.
Nagyon melegszik. Pedig így néz ki belülről. Tiszta.

Mi lehet a baja, hogy orvosolhatnám?
Köszönöm szépen! /Teo

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#31264) tserrof77 válasza teo77 (#31263) üzenetére


tserrof77
senior tag

Az alsó fele az alaplapnak, ott kellene lennie a hűtésnek, procinak (szerintem) azt nézted?

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#31265) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Urak, jó napot, érdeklődnék hogy adott egy Acer Aspire V3-771G-53216G75MAII laptop.
az acer oldala szerint csak win 8.1-ig van hozzá driver.
a külön paraméterek alapján a neten a hálókártyához nem találok drivert. (lásd a képet)
érdekes a wi-fihez találtam drivert.
jó gondolom hogy ha a gyártó oldalán nincs driver, akkor a win 10 sem fogja alapból kezelni?
tehát akkor nekem esélytelen a laptopon a win 10 futtatása?
max használom wifin a laptopot, ha jól gondolom.
de azért megköszönnék egy megerősítést :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31266) teo77 válasza tserrof77 (#31264) üzenetére


teo77
őstag

Köszi szépen! Ott még nem.
Akkor felszedem az alaplapot.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#31267) teo77 válasza tserrof77 (#31264) üzenetére


teo77
őstag

Alul sem koszos. A winyo haldoklik. Lehet, az okozza?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#31268) adika4444 válasza Lacielvtárs (#31265) üzenetére


adika4444
addikt

Lehet win10 tudja kezelni vmennyire.
Nekem van egy TP8200ND hálókártyám, driver nem volt hozzá amikor néztem Win10-re, ennek ellenére úgy-ahogy működgetett bár az eredmény nagyon messze volt a jótól, még a használhatótól is. Elméletileg tehát lehet hogy megküzd vele, de gyakorlatilag az éles próba igazolja.

üdv, adika4444

(#31269) SZIGMA válasza teo77 (#31267) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Újrapasztázás után is nagyon melegszik? Vinyó is lehet, ha a döglődés okán nagyobb áramot húz. (mondjuk kézzel behatárolható, melyik rész melegíti fel és ott keresni a hibát, talán gyorsabb lenne) Töltő gyári, hozzávaló vagy utángyártott?

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#31270) Armagedown válasza Duree (#31262) üzenetére


Armagedown
őstag

Mennyi ideig működhet még így?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#31271) Lacielvtárs válasza adika4444 (#31268) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, köszönöm a választ :R
Nem tudom van e kedvem próbálgatni, lehet marad a win8. 1 :K
Igazából semmi bajom a 8.1el, csak kíváncsiság hajtana a win 10 felé :B

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31272) K1nG HuNp válasza Lacielvtárs (#31271) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

8.1=10 nem lesz inkompatibilitasi hibad

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#31273) SZIGMA válasza Lacielvtárs (#31271) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Ilyen esetekre van a fiókban egy régi "játszós" vinyóm. Ha valamit ki akarok próbálni, akkor kicserélem, telepítek, próbálgatok és ha nagyon nem jön be a cucc, akkor csak visszapattintom az eredeti vinyót és ott folytatom,ahol abbahagytam.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#31274) tserrof77 válasza teo77 (#31267) üzenetére


tserrof77
senior tag

Attól papíron nem kellene melegednie, de mivel egy döglődő hdd többet dolgozik, így hőt is többet termel, ergo a lassúság és a melegedés (főleg előbbi) ettől van.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#31275) Hogen


Hogen
tag

Sziasztok!
Lenovo Z510 Pentium 3550M -el
valaki tud segíteni processor upgradeban ?? milyen kell bele pontosan ? kompatibilitás ?
köszönöm

(#31276) Diplomata


Diplomata
aktív tag

Üdv.

Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy Toshiba L775 laptop, amiben gyárilag i5 2430M proci van, és ez helyett került bele egy i7 2670qm, nem tudom hogy proci csere óta vagy nem, de most jelenleg friss pasztázással és tiszta hűtővel is erősen melegszik a processzor. Játék alatt előfordul hogy ki is kapcsol, de alapban is 58-60 fok körül van. A pasztázás előtt is ugyanez volt. Létezhet hogy ekkora különbség van a két példány között melegedésben?

(#31277) Mobildeck


Mobildeck
tag

sziasztok

valóban nem érdemes (nem lehet) új (HP) laptopra windows 7-et telepíteni? nagyon nem szeretnék windows 10-et, de a laptophoz adott brossúrában is az van, hogy a gép nem támogatja a win7 és win8 rendszereket, én pedig nem szeretném ha gondja lenne a gépnek e miatt

ezt mennyire kell komolyan venni (ie mennyire marketing csak ez) ? :F

[2007] [sajnos nem mindig tudok a privátokra időben válaszolni]

(#31278) Lacielvtárs válasza K1nG HuNp (#31272) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Tuti?
És ha mégis?... Sajnos, láttam mar megyfan pókot :C

SZIGMA: Ez mekkora ötlet :C
Köszönöm a tippet :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31279) KubanitoS válasza Diplomata (#31276) üzenetére


KubanitoS
veterán

Hello

Az i5-2430M-as proci max 35 wattot kér, míg amit beletettél már 45 wattos. Ebből fakad a probléma és ezért nem tudja lehűteni a géped. Szerintem célszerű lenne visszatenni az eredetit.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#31280) Lacielvtárs válasza KubanitoS (#31279) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1
Valamint az az i7es cpu alapvetően is egy kazán...
Volt ilyen procival gyárilag szerelt laptopom es az még a gyari tervezésű hűtővel sem ment rendesen. Mindig tul melegedett es vissza vette az órajelet.
Mindenképp vissza kellene cserélnie a kerdezonek mert szerintem haza is vaghatja a gépet a túlzott hotermeles... :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31281) Diplomata válasza Lacielvtárs (#31280) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Köszi a választ, ez jó hír, mert elvileg többet ér az i7 ha eladom és veszek egy ilyen i5-öt, nekem az is megfelel, csak így vettem a gépet. Mondjuk egy packard b. tk81-nél, amd p360-ról n830-ra való váltás nem nagyon okozott érezhető hőfok emelkedést, de itt más a helyzet ezek szerint. Most levettem a turbo boost-ot, pár fokot nyertem vele, de nem jó így sem még. Aida stressz teszt fel megy elég hamar 91 fok köré.

(#31282) csixy válasza Lacielvtárs (#31278) üzenetére


csixy
addikt

Tuti. (pont)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#31283) SZIGMA válasza Lacielvtárs (#31278) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szívesen. Azt hittem már mindenki ezt a "tépőzáras" trükköt használja, mert így egy csomó macerát megspórol az ember.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#31284) Lacielvtárs válasza SZIGMA (#31283) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Lehet hogy mindemki, csak én nem :D

csixy: értem, akkor lehet holnap neki is hasalok :R
De ha tévedtek, mindenkit meghívok egy sörre és nem fizetem ki ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31285) csixy válasza Lacielvtárs (#31284) üzenetére


csixy
addikt

Akkor megisszuk az egészségedre! ;]

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#31286) Lacielvtárs válasza csixy (#31285) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31287) csixy válasza Lacielvtárs (#31286) üzenetére


csixy
addikt

Recursív formula. :B

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#31288) teo77 válasza tserrof77 (#31274) üzenetére


teo77
őstag

Köszönöm, remélem, az új HDD segít a helyzeten.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#31289) Diplomata válasza Diplomata (#31281) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Még egy kérdés, ez a I5 3210M proci kompatibilis az I5 2430M-al?

(#31290) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Asus G56JR notimban most cseréltem ssdt. A jelenelegi HDD kiment optibaybe,az ssd meg a hdd helyére. Feltelepítettem minden oké. Azonban némelyik inditásnál vagy alvásból való felébredés után NO BOOTABLE DEVICE fogad,olyankor kikapcsolom a gépet és utána jó. MItől csinálhatja ezt?

Köszi.

Minden szinten,szinte minden.

(#31291) Lacielvtárs válasza Diplomata (#31289) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szerintem nem...
tekintve hogy az két külön generáció
ezen lista alapján keresgélj a megfelelő cpura, szerintem

én nem a cpunak kell kompatibilisnek lennie, hanem az alaplapnak, foglalatnak és természetesen a laptop alaplapjának a biosa is számít :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31292) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Urak, rá akartam szánni magam a win telepítésre, melyről tegnap kérdeztem.
SD kártyáról nem akarja indítani, fel sem ajánlja mint lehetőséget.
pedig már nem egy laptopra raktam sd kártyáról.
az usb pendrive-t nem próbáltam de annyi ajánl fel hogy usb dvd vagy usb hdd :(
ezlért gondolom a pendrive sem fog menni...
a biosban nem vagyok annyira képben.
valamit be kell álltanom a bootoláshoi hogy ezek a lehetőségek megy legyenek, vagy nem?
előre is köszönöm a választ :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31293) wikings2


wikings2
őstag

Sziasztok!

Révén hogy nem vagyok nagy laptopos kérdeznék egyet ami megfogott :
Adott egy packard bell laptop (nem tudom pontosan milyen, annyi rémlik hogy i5 2,5GHZ proci 8gb ram és egy 630m nvidia kártya az integrált mellett).
A problémám, hogy amint drivert raknék fel a dedikált videókártyához, a gép a driver településéhez szükséges első ujrainduláskor a windows logó alatt betöltés után kikapcsol. Nem újraindul, hanem teljesen shutdownolja magát. Ekkor újraindítás után a driver telepítése elölről kezdődik mintha misem történt volna. (a biosban levő integratedről switchedre beállítás marad a régi, gondolom csak annyi, hogy a 630m driver nélkül ugyan, de működteti a gépet.)
Esetleg valaki találkozott hasonló jelenséggel, vagy van tippje, hogy mi idézheti ezt elő?

Köszi szépen! :R

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#31294) tserrof77 válasza Lacielvtárs (#31292) üzenetére


tserrof77
senior tag

USB hdd lesz a jó, a pendrive-ot meg Rufus-szal csináld meg image-ből. Vagy eleve lemezről, ha lehetséges, csak úgy lassabb lesz.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#31295) tserrof77 válasza wikings2 (#31293) üzenetére


tserrof77
senior tag

Azt nem írtad, melyik windows. Ettől függetlenül GYÁRI vga drivert javaslot, pontos típusszám alapján. Ha win10, a 8-as driverrel próbálkozz lehetőleg. Ha az nincs, a 7-esé is jó lesz. Ha így is ilyeneket csinál, gyanús, hogy döglődik a VGA-ja a gépnek :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#31296) Lacielvtárs válasza tserrof77 (#31294) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, csak az a gond hogy nincsen pendrivém, mert nálam minden lanban megy...
ha egy hordozható usb-s hdd-n csinálok egy megfelelő méretű partíciót és rufussal oda csinálok egy telepítőt, akkor gondolom az is megfelelhet erre a célra.
jól gondolom?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31297) tserrof77 válasza Lacielvtárs (#31296) üzenetére


tserrof77
senior tag

Végső soron igen, de akkor arról törölj le mindent, mert újra fogja a Rufus particionálni.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#31298) Lacielvtárs válasza tserrof77 (#31297) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, így fogok tenni, vagyis csinálok egy 16 GB-os particiót és a többit egyben hagyom.
remélem így menni fog, no ki is próbálom, csak előtte menteni kell róla :K

köszönöm a gyors választ :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31299) Flowtation válasza Lacielvtárs (#31298) üzenetére


Flowtation
őstag

Ha jól tudom a rufus mindent töröl az eszközről...uh inkább mentsd le teljesen.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#31300) wikings2 válasza tserrof77 (#31295) üzenetére


wikings2
őstag

Igen elnézést, Windows 7- ről van szó. Most utána olvastam és páran a táp nélküli futtatást és használatot próbáltatták ki vele, mondván, hogy az erősebb vga erőforrásigényét már lehet nem képes a táp kiszolgálni, viszont telepről ez nem jelenthet ugye problémát. (nem tudom mennyire lehet releváns az infó, igazából ma este lesz időm foglalkozni a géppel komolyabban) .

Mindenesetre köszi a választ! :R

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.