Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93501) AtHoS válasza wolfman (#93494) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam G500 és első sorozatú G15 van használatban W10 pro x64 alatt

read-only mode on the forum

(#93502) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok,

Tegnap kitakaritottam a gepemet, es azota a hangfalaim furcsa hangoat adnak ki, mintha valami erintkezesi baja lenne vagy a fene tudja.

Amikor egy weblapon tekerek le-fel akkor hangosabban van ez a hang....

Anno volt mar ilyen bajom, de akkor megszunt egy ido utan, meg azt hiszem par eve en mar kerdeztem ezt es akkor azt ajanlottatok, hogy vegyek egy hangkartyat es ne a dedikaltat hasznaljam de ezt azert se ertem, mert eddig nem csinalta ezt, most mi tortenhetett?

Koszi szepen.

(#93503) sensejke válasza Megane2000 (#93500) üzenetére


sensejke
aktív tag

A homesekletekkel minden rendben. A legfurabb h prime 100 %-on futtatja a procit, heaven a vga-t igy ment legalabb fel orat es nincs problema. Elinditok egy jatekot es lefagy.

ID: sensejkehun / steam: http://steamcommunity.com/id/Eeeyore

(#93504) bihariszabi


bihariszabi
aktív tag

Csoki.

Asus USB AC51 wifi+laptop kombinációval nem tudok a routerre csatlakozni 5GHz wifin. Nem látja. A telefon látja a routert. Milyen beállítást nézzek át? Eddig jó volt, csak újraindítottam a routert, azóta semmi.

(#93505) wolfman


wolfman
veterán

Milyen program nyitja meg a djvu fájlokat? Egyáltalán mivel lehet ilyet kèszìteni? Mi ez egyáltalán?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#93506) kispx válasza wolfman (#93505) üzenetére


kispx
addikt

(#93507) #65675776 válasza wolfman (#93505) üzenetére


#65675776
törölt tag

Vagy akár az IrfanView is.

(#93508) mezis válasza bihariszabi (#93504) üzenetére


mezis
nagyúr

Az az "újraindítás" a router menüjéből történt vagy kikapcs/bekapcs volt avagy 10mp-ig nyomtad a "reset" gombját ?

mezis

(#93509) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok! Azonnali egeres topicot nem találtam igy megkérdem itt hátha tud valaki segíteni!
Van egy SideWinder egerem és a középső gombot (ahol scrollozik az ember) már erősen kell benyomni , hogy érzékeljen.
Honnan lehetne megtudni vagy nem tudja-e valaki, hogy milyen mikrokapcsoló van ott!?

köszi

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#93510) Vakegérke válasza cikasz (#93509) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

A választ nem tudom, de itt az egér topic.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#93511) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Sziasztok!
van olyan program, amivel kontrollerrel játszhatóvá lehet tenni olyan játékot is, amelyik gyárilag nem ajánlja fel?
Nagyvonalúan megvettem magamnak a hitman blood money-t 1,3 euroért, de biztos,hogy nem fogok billentyűzettel játszani vele... :(

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#93512) ZeroCaptan


ZeroCaptan
tag

Van egy eredeti HAWX repülős játékom.... Elindítom.... Csak hang van, kép nincs... Hallom az intot, később bejön a menü zene... Mi a gond? Gépem amd 750k 3.4 ghzx4, 8gb ram, hd6570 videokártya.. a játék talán 2008-as... :Y

NHL, NBA, Soccer

(#93513) jamnat


jamnat
csendes tag

Sziasztok!

Érzem, hogy megcsináltam a kis második "karácsonyomat".

Ma tesztelés céljából már egy régebben használt ramot, visszaraktam a gépbe.A gépben volt alapból GEIL 3x2GB DDR3 1333MHz-es ramok, a negyedik slotba beleraktam egy Kingston 4GB DDR3 1333MHz-es ramot.
Elindítottam a gépet,felpörögtek a ventik, majd a gép leállt, de kísérte egy kis égett műanyag szag.Oké, elkezdtem külön-külön egyesével, külön az összes slotban kipróbálgatni a ramokat.Eddig az volt rá erre az alapra a jellemző, ha nem"sorrendben"pakolód be a ramokat, akkor elindul majd 1-2 secen belül leáll, majd újra elindul, újra leáll, újra elindul....és így tovább.
Elindul jelenleg, a ventik mennek, a videókártya ventije is megy, a hangkártya kis lámpái is égnek, viszont nincsen kép a monitoron...olyan mintha nem volna benne ram.
Az alaplap egy:ASRock B75 Pro3-M

Ötlet, bármi esetleg, mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#93514) RedCactus válasza ZeroCaptan (#93512) üzenetére


RedCactus
senior tag

Azt hiszem, kell hozzá az 1.02-es patch.

(#93515) RedCactus válasza jamnat (#93513) üzenetére


RedCactus
senior tag

Hirtelen egy BIOS resetet tudok javasolni. Az égett szag viszont kicsit aggasztó!

(#93516) pjen


pjen
félisten

Szevasztok.Van egy WIN 10 pró a gépemen,win 7 ről hivatalos frissítés,termék kód rendben,aktiválva van.Újra szeretném rakni a rendszert.A win 10 et honnan tudom kiírni dvd lemezre?Elvileg megvan valahol a win mappában is,de nem tudom milyen néven.Minden segítséget megköszönök.

(#93517) varmi2 válasza pjen (#93516) üzenetére


varmi2
nagyúr

Keresd meg a win10 topikot, ott az összefoglalóban vannak letötlési linkek.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#93518) pjen válasza varmi2 (#93517) üzenetére


pjen
félisten

:R

(#93519) jamnat válasza RedCactus (#93515) üzenetére


jamnat
csendes tag

Köszi megnézzem, igaz nem tudom hogyan kell.:)
Ami fura, hogy csak akkor volt szag, utána már nem, a lapon semmi nem látszódik ettől függetlenül, se korom(szerű), se puffadás.Ami jó hír, hogy a lapon és a procin kívül mindent letudtam tesztelni, és azokkal nincsen gond.

(#93520) pjen válasza varmi2 (#93517) üzenetére


pjen
félisten

Azokat ismerem,de mégsem egyértelmű.

(#93521) cikasz válasza Vakegérke (#93510) üzenetére


cikasz
őstag

:R

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#93522) Simi37


Simi37
őstag

Sziasztok!

Olyan probléma adódott, hogy minden 2. indítás 0x0000007e kékhalál. Utána a legutóbbi helyes beállításokkal jól indul, de azzal fogad, hogy a beállítások módosításához újra kell indítani a gépet...és kezdődik elölről. Csak pár napja csinálja és nem tudom mi miatt. Annyi történt, hogy USB hubot cseréltem, mert a másik tönkre ment...

Gép aláírásban.

Köszi: Simi37

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#93523) prolad


prolad
őstag

Sziasztok

Lehet nem a legjobb topik,de hátha.Egy satás gépbe kéne egy régi floppy meghajtót tenni.Van erre valami átalakító?Win 7 kezelné egyáltalán?

(#93524) #65675776 válasza prolad (#93523) üzenetére


#65675776
törölt tag

USB-re rá lehet kötni megfelelő átalakítóval.

(#93525) RedCactus válasza Simi37 (#93522) üzenetére


RedCactus
senior tag

És az USB hub nélkül is csinálja?

(#93526) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Valaki erre?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#93527) Simi37 válasza RedCactus (#93525) üzenetére


Simi37
őstag

Azt még nem próbáltam de fogom :B Megpróbáltam visszaállítani 2 héttel ezelőttre (az egyetlen visszaállítási pont). De nem sikerült neki...a félkész valamit sikerült visszavonni az újabb("szokásos") kékhalál ellenére is...

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#93528) naomek


naomek
tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy telepítenék egy laptopot, de állandóan ezt a hiba jelenséget produkálja, Win7, Win8-al is; "A Windows nem tudta beállítani az offline területi beállítások információit. Hibakód: 0x80FF0000"

Tudnátok segíteni?

(#93529) RedCactus válasza naomek (#93528) üzenetére


RedCactus
senior tag

Esetleg az idő, dátum nincs beállítva a bios-ban

(#93530) wolfman


wolfman
veterán

Windows10en mivel lehet Blu-ray filmeket nèzni? PowerDVD 15-öt nem tudom aktiválni, a TotalMediaTheatre meg nem indìtja el a filmeket! (Termèszetesen bluray fájlrendszerrel együtt szeretnèm nèzni,nem csak az m2ts-t!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#93531) naomek válasza RedCactus (#93529) üzenetére


naomek
tag

Igen, Google is ezt írta, de be van állítva. :R

(#93532) Vakegérke válasza naomek (#93528) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Mikor a telepítő eljut odáig, hogy megmutatja a HDD-t, akkor törölj róla minden partíciót, aztán hozz létre újat, és formázd. Szólni fog, hogy több partíciót hoz létre, engedd meg neki. Utána mehet a telepítés.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#93533) naomek válasza Vakegérke (#93532) üzenetére


naomek
tag

Szia, így csináltam.

(#93534) RedCactus válasza naomek (#93531) üzenetére


RedCactus
senior tag

Nem hiszem, de esetleg a logikai meghajtóra akarod telepíteni és nincs elég hely.
Jaj, megrlőztek.

[ Szerkesztve ]

(#93535) Vakegérke válasza naomek (#93533) üzenetére


Vakegérke
veterán

Eredeti és hibátlan a telepítő? Biztos jó a HDD? A BIOS látja a HDD-t?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#93536) naomek válasza RedCactus (#93534) üzenetére


naomek
tag

320-as a vinyó, telepítésnél kitöröltem a partíciókat, majd amikor elkezdem telepíteni létrehozta a 2 új partíciót, egyik a rendszernek való 100mb a másik meg a rendes Primary partíció.

(#93537) Vakegérke válasza naomek (#93536) üzenetére


Vakegérke
veterán

Miről akarsz telepíteni? Ha pendrive-ról, akkor lehet, hogy az a probléma. Próbáld lemezről.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#93538) naomek válasza Vakegérke (#93537) üzenetére


naomek
tag

Igen, ez is az eszemben volt, próbáltam lemezről is, de ugyanaz. :(

(#93539) Vakegérke válasza naomek (#93538) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem ismerem a laptop BIOS-át. Ha van benne olyan lehetőség, hogy AHCI, arra legyen állítva a SATA eszköz.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#93540) naomek válasza Vakegérke (#93539) üzenetére


naomek
tag

HP Cq56, nincs rajta ilyen beállítási lehetőség.

(#93541) barni1122


barni1122
tag

Frissen a fa alól érkezett Kingmax 4GB DDR3 FLGF 1600 kifagyasztja a windows 7-et indításnál.Egy másik ugyan ilyen típus mellé lett beszerezve, de még önmagában is kifagy indításnál a rendszer, ugyan úgy, mint dual channelben. Lap: gigabyte 970a-ds3, proci: amd athlon ii X4. Tudom, hogy a proci 1333-on kezeli, úgy is van beállítva. A BIOSban elvileg minden jó, látja dualban meg simán is, csak ugye az a fagyás. Vmi ötlet, vagy tuti rossz a termék?

(#93542) Vakegérke válasza naomek (#93540) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha van rá lehetőség, másik gépben kéne formázni (NTFS-re) a HDD-t, aztán úgy telepíteni, hogy ne formázzon.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#93543) Vakegérke válasza naomek (#93540) üzenetére


Vakegérke
veterán

Van HP topic, ott biztos jobban értenek hozzá. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#93544) Met válasza barni1122 (#93541) üzenetére


Met
nagyúr

Próbáld ki mind a 4 slotban a ram-ot, esetleg másik gépen nem tudod kipróbálni?
Bios frissítés?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#93545) naomek válasza Vakegérke (#93542) üzenetére


naomek
tag

Most Hiren's Boot Mini XP-jével formáztam le NTFS-re, megnézem így. :R

(#93546) Vakegérke válasza naomek (#93545) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kíváncsian várom az eredményt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#93547) naomek válasza Vakegérke (#93546) üzenetére


naomek
tag

Így sem jó :((

(#93548) RedCactus válasza naomek (#93547) üzenetére


RedCactus
senior tag

Esetleg nem egy olyan windowst próbálsz telepíteni, amiben nincs benne az a nyelvi csomag, amit kiválasztottál a telepítésnél?

(#93549) naomek válasza RedCactus (#93548) üzenetére


naomek
tag

Neeem, rég óta ezt használom. De próbáltam Win8-al is a bulit, az se ment fel.

(#93550) naomek


naomek
tag

Diskpart azt írja a list disknél, hogy méret 298gb szabad 0b. Ha számít valamit. Pedig 2 partíciót csináltam, és az egyik 80gb

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.