Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89002) nyunyu


nyunyu
félisten

Frissen telepitett Win 7.1-rol hogyan lehet levakarni a Windows Update altal kerdezes nelkul felrakott GWX.exe-t?

Valahogy nem talalom benne azt az opciot, hogy ne b*szogasson a 8.2-re valo upgradedel, nem kerek belole.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#89003) nyunyu válasza nyunyu (#89002) üzenetére


nyunyu
félisten

Mar nem zaklat :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#89004) killergyuszi


killergyuszi
tag

Sziasztok!
Nagyon régóta (kb 5-6 éve) használom az SRS Premium Sound vagy SRS Audio Essential nevő programot, viszont mióta Windows 10 van a gépen, nem tudom feltelepíteni (előtte win8.1 volt és azzal ment), mert egy hibaüzenetet dob ki, miszerint nem rendelkezem elég joggal a szolgáltatások indításához.
Valaki tud valamilyen megoldást erre a problémára, esetleg egy hasonló programot ajánlani helyette?
Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

"Pain is temporary Victory is forever"

(#89005) mezis válasza killergyuszi (#89004) üzenetére


mezis
nagyúr

Vissza a 8.1-et.

mezis

(#89006) Shingen


Shingen
addikt

Sziasztok !

S.O.S a dolog!

Ma néztem az auchan újságot és láttam egy laptopot.
Erről lenne szó:
[link]

Itt az árgépen 150 körül van mindenhol, az auchanba most 130 meg lehet venni, szerintem nagyon jó ár főleg I5 procival van.

Véleményetek?

Felhasználás hosszabb távú irodai felhasználás!

Köszi!

風林火山

(#89007) pzolika9512 válasza Shingen (#89006) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

hát, gariról kérdez rá a boltra, hogy hogyan van, mert maga a bolt vállal rá, az szerintem necces, de ha gyártói van rajt mondjuk három év, akkor okés :R

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#89008) adika4444 válasza Shingen (#89006) üzenetére


adika4444
addikt

Szerintem a Milyen notebookot topicban is kérdezzél rá, ott erre a témára specializálódottak vannak.
Mondjuk nekem a dedikált VGA miatt a hűtéssel kapcsolatban vannak aggályosságaim, úgyhogy kérdezz rá az említett topikban.

üdv, adika4444

(#89009) Adebayor


Adebayor
aktív tag

hali. az mitől lehet, hogy a windows kiirja hogy üdvözöljük.
aztán kb 2 percig fekete a kép?

Aztán utánna visszajön az asztallal. de nem őgy hogy onnantol kezdi betölteni a dolgokat, hanem egy betöltött windowsal tér vissza. Szóval valószinüleg a fekete képernyő alatt dolgozik, csak nem látszik a monitoron semmi :)

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#89010) pzolika9512 válasza Adebayor (#89009) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

ilyen nekem is szokott lenni, és nekem lassú a HDD-m, szerintem azért csinálja :R

[ Szerkesztve ]

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#89011) snecy20 válasza pzolika9512 (#89010) üzenetére


snecy20
veterán

Attól még nem kéne hogy elmenjen a kép, hogy lassú a HDD.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#89012) pzolika9512 válasza snecy20 (#89011) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

pedig arra gyanakszom, mert mikor elmegy a kép (kb 7-8mpre), a hdd led folyamatosan világit, ezért gyanakszom rá

egyébként annyira nem izgat, mert reggel bekapcsolom, este meg kikapcsolom a gépet :R

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#89013) mezis válasza Adebayor (#89009) üzenetére


mezis
nagyúr

Készíti, küldi a jelentést a KÖZPONTNAK..... ;]

mezis

(#89014) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Sziasztok!

Leírom röviden, remélem lesz megoldás.

VGA-t cseréltem a gépemben, és azóta fagy játék közben.
HD4850-ről váltottam 6970-re. Egy darabig megy a játék (3D lövölde, cím mindegy), aztán egy pillanatra vízszintesen csíkok jelennek meg, és a gép újraindul, vagy mifene. Igazán nem kapcsol ki, de nem is indul el. A power led világít, hallom az ODD-t resetelni, és itt meg is áll. Se előre, se hátra. Reset gombra nem reagál. Kikapcs-bekapcs megoldja az indulást.
Először tápegységre gyanakodtam, így mivel már régóta esedékes volt, kicseréltem egy 600 watt-os FSP-re.
A probléma persze még mindig fent áll. Win 7 van fent, de régi darab, még SP1 előtti. Volt, hogy win reinstall után majdnem 200 frissítést próbált telepíteni. Nem sikerült, majd visszavonta őket aztán apránként felpakolt mindent, most naprakész.

A vga hőmérsékletének (MSI Afterburner-rel) monitorozása nem jelez túl magas hőfokot, a legmagasabb regisztrált hő, az 55 fok. Gondolom játék alatt lehet melegebb, csak az nincs naplózva a fagyás végett.
Várom az ötleteket!

Rip and tear

(#89015) iceool20 válasza Zolaash (#89014) üzenetére


iceool20
tag

Szia! Ezt álltalában vram hiba okozza... Főleg ha becsíkoz a kjóép és utánna indul újra fagy le a gép... sajnos itt a vga lesz a ludas. :(

Arra ébredtem reggel, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja. https://www.youtube.com/user/20icecool/videos

(#89016) Zolaash válasza iceool20 (#89015) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Klassz. Köszi. Még várok, hátha lesz jobb hír is. :((

Rip and tear

(#89017) nyunyu válasza Zolaash (#89014) üzenetére


nyunyu
félisten

Radsoztak egy memoriahibas VGAt?

A probléma persze még mindig fent áll. Win 7 van fent, de régi darab, még SP1 előtti. Volt, hogy win reinstall után majdnem 200 frissítést próbált telepíteni. Nem sikerült, majd visszavonta őket aztán apránként felpakolt mindent, most naprakész.

- Win 7.1 telepites pendriverol: 20 perc
- 205 patch feltelepitese: 5 ora

Anyam gepet telepitettem ujra par napja...
Aztan Office frissiteseivel is elszorakozott meg vagy egy orat.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#89018) Shingen válasza adika4444 (#89008) üzenetére


Shingen
addikt

Rákérdeztem ott is azt mondták hulladék.
konzumer kategória legalja, mind anyagminőségben, mind megbízhatóságban.

Helyette ezt ajánlották: Fujitsu A514

風林火山

(#89019) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok,

nem teljesen ide tartozik, de nem találtam más helyet ahol kérdésemet feltehetem.....

Adott egy garanciális Nikon D3200-es váz melyet eladás előtt szeretnék kitisztíttatni:

hol és milyen összegért tisztítják ki?

hogyan lehet elküldeni a szervizbe?

köszönöm Á

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#89020) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Samsung DVD C550-sen szeretnék szoftver frissiteni. Itt a leírás:
Itt
De ezt a dummy fájlos dolgot nem értem.Tudna valaki segíteni?PLS!! Fontos lenne,köszönöm előre is.

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#89021) Vakegérke válasza Potyka03 (#89020) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Csináld az USB-s dolgot, az egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#89022) Potyka03 válasza Vakegérke (#89021) üzenetére


Potyka03
senior tag

Köszi,megpróbálom.
Bár az a bajom hogy 16 GB-os pendrivem-o van,és a rajta lévő ilmeket nem játsza le így sem :(

[ Szerkesztve ]

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#89023) Potyka03 válasza Vakegérke (#89021) üzenetére


Potyka03
senior tag

továbbra is ugyan az a probléma,nem lát fájlt a 16 GB-oson :(
Pedig felmásoltam,átneveztem C550.BIN-re s nem látja :)

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#89024) Vakegérke válasza Potyka03 (#89023) üzenetére


Vakegérke
veterán

Próbáld meg úgy, hogy a bin kiterjesztés kisbetű legyen.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#89025) Potyka03 válasza Vakegérke (#89024) üzenetére


Potyka03
senior tag

úgysem,not supported,not device

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#89026) Vakegérke válasza Potyka03 (#89025) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megjegyzendő letöltöttem a fájlt, Total Commanderrel meg akartam nyitni, de hibásnak találta.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#89027) Potyka03


Potyka03
senior tag

van a hivatalos honlapon is egy upgrade fájl:
ITT

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#89028) Vakegérke válasza Potyka03 (#89027) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ezt sem nyitja meg, de rájöttem, hogy erre a Total nem képes.

Azt a dummy fájlt én sem értem, megtalálható valahol? Lehet, hogy az hiányzik neki.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#89029) Potyka03 válasza Vakegérke (#89028) üzenetére


Potyka03
senior tag

Pont ez a baj hogy nem tudom hogy mi az.Az eredeti leírás itt található:
Itt

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#89030) #65675776 válasza Vakegérke (#89026) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert a TC ehhez túl együgyű. A kiterjesztés alapján határozza meg, hogy milyen file, az alapján meg úgy gondolja, hogy egy lemez image. Mert ugye megnézni a file fejlécét luxus lenne. Onnan még kiderülne a végén, hogy egy bináris file.

(#89031) Vakegérke válasza Potyka03 (#89029) üzenetére


Vakegérke
veterán

"□ Dummy file can be any file with capacity 8MB or more.
To make dummy file just rename any file into __dummy.zzz
□ Name / Rename update file to C550.BIN (must with capital font)"

Ezek szerint bármilyen fájl lehet dummy fájl, csak 8 megás, vagy nagyobb kell legyen, és át kell nevezni __dummy.zzz -re.
A C550 fájl kiterjesztését nagybetűvel kell írni.

Amondó lennék, hogy újraírható CD-t használj.

daa-raa: Nos igen, közben rájöttem, bin fájlt még soha nem nyitottam meg TC-vel. :B

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#89032) Potyka03 válasza Vakegérke (#89031) üzenetére


Potyka03
senior tag

Akkor hogyan csináljam?
Tök mindegy hogy milyen fájlt csinálok dummy-vá?Akár a bin-t is átnevezhetem Dummy.zzzz-ra?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#89033) Vakegérke válasza Potyka03 (#89032) üzenetére


Vakegérke
veterán

A letöltött bin-hez ne nyúlj, keress másikat.

Szerk: Másold a kinézett fájlt, hogy az eredeti ne szenvedjen kárt. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#89034) Potyka03 válasza Vakegérke (#89033) üzenetére


Potyka03
senior tag

nemi gazán értem,milyen kinézett fájlt? :D

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#89035) Potyka03 válasza Vakegérke (#89033) üzenetére


Potyka03
senior tag

Amit elsőnek linkeltem firmware-t,kibontom s átnevezem: __dummy.zzz?
Majd Nero-val kíirom a két fájlt,de mivel? Adat írás? :D

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#89036) Vakegérke válasza Potyka03 (#89035) üzenetére


Vakegérke
veterán

Keress a gépeden bármilyen fájlt, ami 8 mega, vagy nagyobb. Másold át valahova, és azt nevezd át __dummy.zzz -re. Ezt, és a C550.BIN fájlt kell (újraírható) CD-re írni. Szerintem jó lesz adatlemezként.
Remélhetőleg a lejátszód nem berzenkedik az újraírható CD-től.

Fontos, hogy a lemez neve MEDIATEK legyen, csupa nagybetűvel.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#89037) Potyka03 válasza Vakegérke (#89036) üzenetére


Potyka03
senior tag

Köszi,sikerült,de nem tudta olvasni,egy 1.4 GB-s kis DVD lemezre írtam. Mert az van,s úgyse használom semmire :D Próbának megért...

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#89038) Vakegérke válasza Potyka03 (#89037) üzenetére


Vakegérke
veterán

Végül nem sikerült? Amondó lennék, hogy próbálkozz újra az USB-s megoldással, csak a pendrive neve MEDIATEK legyen.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#89039) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok!

Vga-s gonddal fordulnék hozzátok.
Van egy 6970 illetve egy 6990-em..a 970nek kutya baja, gondoltam bedobom a 990-et..de az hibás, így az üdvözlőképnél megfagy a gép...
Esetleg vmi progi ami a vga bios felíró progit elindítaná csökkentett módban? mert ott tökéletes ill driverezés elött...gondoltam moddolom és mindent lentebb veszek kicsit és jólesz. Próbát megér.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#89040) Vakegérke válasza Apollo_21 (#89039) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

A VGA guruk itt vannak.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#89041) Apollo_21 válasza Vakegérke (#89040) üzenetére


Apollo_21
addikt

Köszönöm!

Elnéztem a "házszámot":D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#89042) Vakegérke válasza Apollo_21 (#89041) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs mit. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#89043) KTU


KTU
addikt

Biztonsági kamerarendszeres cctv, topik van valamerre?

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#89044) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!

Valószínűleg pillanatnyi áramszünetem/áramingadozásom lehetett,és pont akkor értem be a szobába,amikor a képernyőn ez volt olvasható:"A Windows normál módú indítása",mint választási lehetőségek egyike,ez jelent meg fehér alapon.De olyan gyorsan tovább is lépett az üdvözlőképernyőre,hogy nem bírtam elolvasni a kiírt többi szöveget.

Bluescreenview-et néztem,semmit nem mutatott.

Kérdések:

Normálisan indult el a Windows,ha nem választottam semmit a felsorolt listából?

Árthatott valamit a gépnek ez az áramszünet/áramingadozás?

Az operációs rendszernek vagy a rajta levő programoknak,számítógépnek árthatott -e ez a áramszünet/áramingadozás?
Előre is köszönöm a válaszokat!
(Érdekesség:a többi készülék,mely áram alatt volt,nem vett belőle észre semmit sem,kivéve a televíziót,mert készenlétbe kapcsolt.)
Windows 7 Professional 64 bit-em van.

[ Szerkesztve ]

(#89045) #85154688 válasza Kezdő vagyok (#89044) üzenetére


#85154688
törölt tag

Mert gondolom a PC-ben lévő tápegység védelmi funkciója egyből észlelte a rendellenességet és azért lőtte le a gépet biztonsági okból.

[ Szerkesztve ]

(#89046) adika4444 válasza Kezdő vagyok (#89044) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

"
Valószínűleg pillanatnyi áramszünetem/áramingadozásom lehetett,és pont akkor értem be a szobába,amikor a képernyőn ez volt olvasható:"A Windows normál módú indítása",mint választási lehetőségek egyike,ez jelent meg fehér alapon.De olyan gyorsan tovább is lépett az üdvözlőképernyőre,hogy nem bírtam elolvasni a kiírt többi szöveget."
Ez áramingadozás volt. És az ablak azért jött ki, mert javítható is a Win, ha esetleg más okból lövődött ki a gép. Próbáld ki, hogy hosszú powerrel kinyomod, akkor is elő fog jönni.
"
Bluescreenview-et néztem,semmit nem mutatott."
Mivel nem volt blue screen, mert nem Win probléma vagy hw probléma miatt kapcsolt ki.

"
Normálisan indult el a Windows,ha nem választottam semmit a felsorolt listából?"
Igen. Egy ideig ha nem nyúlsz hozzá (asszem 30 másodperc), akkor normálban indul.

"
Árthatott valamit a gépnek ez az áramszünet/áramingadozás?"
Nem valószínű, táp megvédte...

"
Az operációs rendszernek vagy a rajta levő programoknak,számítógépnek árthatott -e ez a áramszünet/áramingadozás?"
Fentebbi válasz.

érdekességre reagálva:
Akkor ez ingadozás volt. És az oprendszernek semmi köze hozzá, ha esetleg azért írtad le.:)

üdv, adika4444

(#89047) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok!

Olyan dologgal mit lehet kezdeni ha vásároltál vmit, és szted a hírdetés módosult azóta és most h értékelted....úgyvéled valós a negatív..de az eladó szerint nem? Nálam nincs lementve kivételesen az eredeti hírdetés szöveg:( Szóval az én szavam van a most még jegelt státusszal szemben ami sztem módosult szöveget tartalmaz... Hol lehet negatívot vagy pirosat módosítattni utólag esetleg?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#89048) Intruder2k5 válasza Apollo_21 (#89047) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A kérdéses hirdetés mellett a Hirdetés jelentése gombbal.

http://itcafe.hu/tema/moderatort_keresek_az_aprokhoz/hsz_26307-26307.html

[ Szerkesztve ]

(#89049) nyunyu


nyunyu
félisten

Tudja valaki, hogy miert irogat olyanokat a WU, hogy sikertelen frissites 8.2 public betara, amikor 2 napja azzal kezdtem, hogy levakartam a KB3035583-at a frissen ujratelepitett rendszerrol?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#89050) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

Az asztali gép: HP Compaq 8000 Elite Miditorony
A problémám, hogy az alaplapon lévő audio kimenet nem működik, nincs hang.
A gépen van belső hangszóró, ami az alaplapra van kötve, s működik.
Próbáltam Realtek, Foxconn audio drivert, a hp honlapjáról is leszedtem amit találtam, de továbbra sem működik.
Lehet, hogy elszállt a kimenet?
PCI-os hangkártyával megoldódna a probléma?
Ezeket néztem:
[link]
[link]
Melyiket javasoljátok?
Üdv,
GBoy

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.