Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) kispx válasza Potyka03 (#62000) üzenetére


kispx
addikt

Vagy minőség vagy kicsi méret. Kettő együtt nem fog menni.

(#62002) ViharVadász válasza Potyka03 (#62000) üzenetére


ViharVadász
őstag

Szia!
Próbáld ki a Mirillis Action programot. Elég szép minőségben vesz fel, nem lassítja nagyon a gépet. (Én korábban vettem fel egy órás videót, 1366x768-ban, és .mp4 videóba konvertálva 8GB lett az egész). [link]

[ Szerkesztve ]

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#62003) VoidXs válasza Potyka03 (#62000) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha nVidia kártyád van, akkor nincs jobb választás a ShadowPlay-nél. AMD esetében be kell érned az Action!-nel, vagy a Bandicam-mel, de ezek még mindig durván eszik az FPS-t. A ShadowPlay sehogy, és 16 Mbps videót vesz fel (nagyon szép minőségben), ez másodpercenként 2 MB.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#62004) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy Msi 865GVM-S lapba milyen sorozatszámú procik mehetnek bele?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#62005) Kube válasza anonymus89 (#62004) üzenetére


Kube
senior tag

MSI lapon ez van:
• Supports Socket 478 for Intel® Pentium 4 processor
• FSB 400(Northwood only)/533/800MHz
• Supports up 3.2GHz and higher speed

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#62006) anonymus89 válasza Kube (#62005) üzenetére


anonymus89
addikt

Akkor 800mhz fsb-vel bármilyen 478-as foglalatút nézhetek bele?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#62007) Kube válasza anonymus89 (#62006) üzenetére


Kube
senior tag

A specifikációk és a chipkészlet alapján igen. Itt van egy komolyabb lista is bal oldalt "compatible products" menüpont alatt.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#62008) anonymus89 válasza Kube (#62007) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#62009) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Adott egy "főmappa", amelyen belül vannak más mappák, valamint különféle kiterjesztésű egyéb fájlok.

Eddig módosítás szerint voltak listázva, felülről lefelé haladva először a mappák kerültek listázásra, majd az egyéb fájlok következtek. Ez így nagyon jó is volt nekem.

Most valamiért elállítódott és ha a módosítás szerinti listázást választom ki, akkor a különféle egyéb fájlok vannak felül, a mappák csak utánuk következnek.

Típus szerinti rendezés esetén a mappák vannak felül, de ha innen ismét az időrendet választom, a mappák ismét alulra kerülnek.

Az eredeti állapotot kellene visszaállítani valahogy, de sehogy sem sikerül...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#62010) Kube válasza anonymus89 (#62008) üzenetére


Kube
senior tag

A listában van más tokozású processzor is arra figyelj. Hiszen ilyen chipsettel más foglalatú lapok is készültek. Szóval a kérdésre azért a válasz még mindig igen, a s478 800MHz procikat nyugodtan nyüstölhetsz bele :)

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#62011) anonymus89 válasza Kube (#62010) üzenetére


anonymus89
addikt

Ok.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#62012) orion1025 válasza anonymus89 (#62004) üzenetére


orion1025
őstag

Ha teheted ne MSI lapot vegyél, már amennyiben ilyet tervezel.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#62013) Kube válasza orion1025 (#62012) üzenetére


Kube
senior tag

Ilyen lapja van, szóval csak procit cserél.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#62014) kmisi99


kmisi99
addikt

Lehetséges valahogy pendrivera windowst elepíteni? Adott egy gagyi kis sub notebook amiben nem igazán éri meg kicserélni az elromlott msata ssd-t mert a lapos érétkének a felébe kerül az ssd. Valahogy át lehet úgy formázni egy pendriveot, hogy arra egy windows feltelepüljön?

(#62015) orion1025 válasza kmisi99 (#62014) üzenetére


orion1025
őstag

Lehetséges, az más kérdés, hogy semmire nem mész vele, mert kegyetlen lassú lesz.Nem mellesleg a pendrive életébe is kerül rövid idő alatt.Neked is a CF kártyát tudom ajánlani.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#62016) Kube válasza kmisi99 (#62014) üzenetére


Kube
senior tag

Én úgy tudom lehet, meg még valamit anno ki is próbáltam de brutálisan lassú volt.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#62017) rover45 válasza kmisi99 (#62014) üzenetére


rover45
senior tag

milyen gépről van szó amúgy?

(#62018) Potyka03 válasza ViharVadász (#62002) üzenetére


Potyka03
senior tag

#62002 - Köszi a segítséget,kipróbálom :) ;)
#62003 - Sajnos nem Nvidiám van,hanem Ati kártyám. De attól függetlenül használhatnám azt a programot nem? Vagy ha használom kb. ugyan olyan fps csökkentést tapasztalnék?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#62019) DJ. Ru$y válasza Potyka03 (#62018) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem használhatod, ugyanis nVidia szoftver ami olyan chipet használ a videokártyán, ami az ATInál nincs, tömören ennyi.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62020) kmisi99 válasza rover45 (#62017) üzenetére


kmisi99
addikt

Egy dell 910 es döglött akksival és ssd vel. Hát kíváncsi leszek mit produkál már azóta rátaláltam leírásra. Ha másnem maradok live linuxnál az ugye annyira nem gyilkolja meg az pendriveot-t nem? Nem igazán akarok 10 000ft körül ssd-t bele venni ha most kapok 1500 ért 8gb pendriveot. Mert igen csak msata ssd jó bele.

Egyébként mennyire tépázná meg az életét a pendrivenak? Ha tippelhetnétek kb hány üzemórát bírna ki pl egy win7 el? 100-500?

[ Szerkesztve ]

(#62021) derrik


derrik
őstag

Sziasztok
Esprimo c5900hoz Win7 alá egy korrekt audio drvert tudna valaki?

(#62022) rover45 válasza derrik (#62021) üzenetére


rover45
senior tag

én ezeket megpróbálnám
link1
link2
aztán ki tudja :)

(#62023) Potyka03


Potyka03
senior tag

Köszi a gyors választ DJ Ru$y :)

Más kérdés: hol találom a windows-on belül az egyszerű módot? Keresem ezerrel,de nem találom sehol se :S

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#62024) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Egy furcsa kérdésem van.
Van e olyan megoldás, hogy pl. adott egy játékgép (ps,dc,gc) és nem tv ill. monitorra szeretném kötni, hogy legyen képe, hanem a laptopra (amit a hétköznapokban használatban van), hogy a laptop kijelzőjén jelenítse meg a játékot.
Létezik ilyensmi talán?

(#62025) rover45 válasza Ice&Lime (#62024) üzenetére


rover45
senior tag

nem igazán létezik szerintem olyan laptop, aminek lenne kép bemenete :) sajnos

(#62026) Ice&Lime válasza rover45 (#62025) üzenetére


Ice&Lime
veterán

annyi minden létezik már, gondoltam hátha van rá valamilyen átalakítós dolog.

(#62027) rover45 válasza Ice&Lime (#62026) üzenetére


rover45
senior tag

Nemtudom, hogy milyen bővítő nyílásai vannak a gépednek, biztos létezik valami pcmcia vagy esetleg még usb-s megoldás is rá :)

szerk: háát döntsd el te :D

[ Szerkesztve ]

(#62028) Ice&Lime válasza rover45 (#62027) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Egész érdekes, talán még használható is lehet..
Kíváncsi lennék egy használat közbeni videóra hogyan működik vele élesben.

(#62029) orion1025 válasza Ice&Lime (#62028) üzenetére


orion1025
őstag

Elég trágyául.Játékokra HD tuner kell, az meg 30000Ft+.Ilyenekkel maximum VHS-t lehet digitalizálni, ezen kívül sok másra nem jó.Esetleg TV-t lehet nézni rajtuk emberi minőségben, de ezt is megkérdőjelezném.Konzolt rákötni pedig kész öngyilkosság a szemednek, olyan szinten mosódott képet fogsz kapni. na meg egy kis lagg is jöhet hozzá grátiszba.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#62030) Ice&Lime válasza orion1025 (#62029) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Éppen a másik topicban is írtam.
Igen, az egyik fő kérdésem az lenne, hogy vajon nem e csinál nagyobb fps csökkenést...

(#62031) orion1025 válasza Ice&Lime (#62030) üzenetére


orion1025
őstag

Mindent csinál, csak képet nem.Én is szenvedtem vele, mire egész éles képet kaptam laggolás nélkül, ráadásul pár kártyát kellett hozzá vennem asztali gépbe is, ami nem volt olcsó móka...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#62032) rover45 válasza orion1025 (#62029) üzenetére


rover45
senior tag

:) valahogy így igen

(#62033) Ice&Lime válasza orion1025 (#62031) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Közben rájöttem, hogy a konzolból az átalakítás után annyira levan "butítva" a jel, hogy ahogy a gép kijelzőjén megjelenik, már ki tudja milyen lesz minőségileg és laggolásilag is.
Akkor sajnos ez nem jött be, akkor már "jobb" egy olcsóbb tv.

[ Szerkesztve ]

(#62034) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Lehet egy használtan vásárolt hdd úgy hibás, hogy felmegy rá a win7, a hdd sentinel szerint csak 17 napja üzemel, de valamiért a laptop hdd lámpája 2-3 percenként kiakad, a gépen minden megáll, csak az egér mozog, illetve az éppen játszott film képe is megáll, de a hangja 5 másodpercet ismétel.
Az akadás 10-30 másodpercig tart, majd újra minden oké.
Ez már volt gond, kértem tanácsot itt, ami az volt "Nem lehet tudni, telepítsd úja" Megtörtént, de ugyan az. A régi vinyónál nem jelentkezett ilyesmi, azon is ugyan ezek a szoftverek voltak telepítve.
(offic2010, utorrent, adobereader11, chrome, googledrive, daemon tols)
A telepítés még csak 1 órája kész, és megint sz*r.

Az erőforrás figyelő szerint a system írja a legtöbbet a lemezre.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#62035) wolfman


wolfman
veterán

Létezik olyan kábel, aminek egyik vége 4részre osztott jack (videókhoz is), a másik pedig scart???

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#62036) Arlekim válasza wolfman (#62035) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Igen, bármelyik médiás üzletben megkapod.
Bár nem tudom mire jó a 4. Hisz L+R+V

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#62037) Arlekim válasza Arlekim (#62034) üzenetére


Arlekim
aktív tag

c/users/user/appdata/local/temp/.....tmp

Ezek zabálják a vinyót, és ha törölném, akkor nem lehet mert:
meg van nyitva a google chrome / google drive alkalmazásban
A víruskeresések rendre 0 fertőzést találnak.

[ Szerkesztve ]

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#62038) Toobee


Toobee
veterán

Jogilag megvalósítható, hogy Pesterzsébet központban ilyenkor törjék fel a betont ráadásul pont előttünk? Panelek mindenhol, majdnem hangosnak találom így 1 óra körül.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#62039) pjen válasza Toobee (#62038) üzenetére


pjen
félisten

Ha azonnali hiba elhárítás akkor mért ne,mondjuk cső repedés 50 lakában nincs víz,ömlik a gáz? :FHidd el azok a melósok is szívesebben szundikálnának a műhelyben.

[ Szerkesztve ]

(#62040) wolfman válasza Arlekim (#62036) üzenetére


wolfman
veterán

Nehezebb ez mint gondolod. Nekem nem ilyen kell, mert ilyennel tele a net, hanem csak Jack, mert itt a jack csak hangot visz és a mellette lévő S-VHS csati a képet. Na ez így nem jó, mert nekem egy WD TV Live-hoz kell, amiben csak jack csatlakozó van.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#62041) draff válasza wolfman (#62035) üzenetére


draff
aktív tag

Elvileg létezhet, de minek? Jack-et csak a régi japán cuccokon használtak. Ma meg már olyat találni?
Létezik viszont olyan, hogy egyik vége SCART - a másik vége meg 3 db. RCA dugó.
A két hangsáv (jobb és bal) no meg a videojel.
(piros-fekete /vagy néha fehér színű/ a hangok, a sárga meg a video)

Lehetséges még negyedik huzal is, de az többnyire elviekben a digitális ki-és bemenet - ami a SCART-on nem igazán szokott megjelenni, mivel az analóg!
Vagy a képjel mellé kinyomják külön a világosság-jelet (Y jel). De annak itt semmi értelme nincs...

(#62042) draff válasza wolfman (#62040) üzenetére


draff
aktív tag

Ilyen drót a jó nekem a filmfelvevő kamerámhoz, ha a TV-re akarom dugni!

(#62043) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Hali! Memóriás kérdésem volna..AMD-hez csak 1.65V-os modul a jó igaz?
Dominator Platinumról lenne szó, és ahogy olvasom 1.5V-os.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#62044) shadow1901 válasza Apollo_21 (#62043) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Úgy tudom hogy nem. Az intel kényes erre, hogy 1.5v-nál nagyobb feszültség károsíthatja a memória vezérlőt. AMD nem kényes erre, használhatod vele az 1.65-öst és az 1.5-öst is. Azért várj még meg egy másik véleményt is.

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#62045) Apollo_21 válasza shadow1901 (#62044) üzenetére


Apollo_21
addikt

Jó volna:) Mert váltanék, nemmondom h ingyen van a platinum 8gb-os kit...de szeretnék a 4x2ről váltani 2x4re.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#62046) shadow1901 válasza Apollo_21 (#62045) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Egy gyors szemüveg ezt dobta: [link]
Nyugodtan vehetsz más ramot is, ha az olcsóbban kijön és nincs valami fetisizmusod a dominator felé. :)
Neppertől 12 GB ramot kaphatsz annyiért amennyiért a Dominatort vesztegetik árgépen.

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#62047) Apollo_21 válasza shadow1901 (#62046) üzenetére


Apollo_21
addikt

Sajnos énis ilyen kétes infót találtam csak..
Ugye a szöveg ittis 2oldalát mondja...nagyonsok amd-s lap tudja kezelni az 1.5V-osokat..de még mindíg sok amd-s lap nem fogadja őket...
Annyira nemvet fel a pénz h már holnap megkelljen vegyem, de minél elöbb annál jobb:)
Azért köszi:) Sajna van..a light bar...:)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#62048) moonguru válasza Apollo_21 (#62043) üzenetére


moonguru
őstag

Én is 1.5 Voltos modult használok, AMD-hez.

Ezt

De ennek nincs jelentősége AMD-nél.

Monitor Guru!

(#62049) dennis.nol válasza Qru (#61991) üzenetére


dennis.nol
tag

Jut eszembe:
nem kukacoskodni akarok, de a céges gépem is új és ahciban van, mégsem ajánlja fel a leválaszthatóságot. Természetesen nem ugyanazok a paraméterek, de ugyanúgy a vinyók ahciban vannak és ua. a win7-es van rajta. Ezt a gépet is én raktam össze.
Akkor most?

[ Szerkesztve ]

(#62050) dennis.nol


dennis.nol
tag

Előlapi hangkimenetet, ill. mikrofont szeretném bekötni, de nem szólalnak meg.
Alábbi képen látható hogyan próbálkoztam - az alsó nyilas ábra mutatja, miket hova kötöttem, de nem sikerül megszólaltatni a fejhallgatót sem a mikrofont. Asus P5B Deluxe alaplappal működött (igaz arra nem emlékszem azon hogy volt bekötve, de ugyanezek a csatik voltak ott is.)

[link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.