Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) Kcsabi válasza Mustármag (#48990) üzenetére


Kcsabi
tag

A legújabb VLC-t szed le a saját oldaláról.
Ha 64bit wint használsz, van már 64bit verzió is, m2ts-t simán viszi, nem kell minden fajta kodek hozzá, le is törölheted őket, csak betesz a rendszernek.

(#49002) Zolibaba24 válasza Mustármag (#48997) üzenetére


Zolibaba24
tag

Akkor ott valami más geb@sz lesz. Géped paraméterei sacc/kb. ?

[ Szerkesztve ]

Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb!

(#49003) Mustármag válasza Zolibaba24 (#49002) üzenetére


Mustármag
őstag

i5-3470
ASROCK B75 PRO3
Corsai Vengeancer 8GB DDR3 1600MHz KIT(2x4GB)
Pioneer BDR-207BDK
Windows 7 Home Premium 64bit
Tömören...

(#49001) Kcsabi : Leszedtem újra 64biteset és ezt kaptam: "Blu-Ray hiba:
Ez a Blu-Ray lemez egy függvénytárat igényel az AACS-dekódoláshoz, de az nincs erre a rendszerre telepítve.
A bemenet nem nyitható meg:
A VLC nem képes megnyitni a(z) „bluray:///G:/” MRL-t."

[ Szerkesztve ]

(#49004) Zolibaba24 válasza Mustármag (#49003) üzenetére


Zolibaba24
tag

Akkor a gépigényt kizárhatjuk :) Valamiféle másolás védelem, írási, olvasási hiba nem lehet a probléma? Egy adott filmet nem játszik, vagy többel is próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb!

(#49005) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Sziasztok.Segítsetek Nekem legyetek szívesek mert meglehetősen lassú a T-home és szeretnék átállni UPC-re,az talán gyorsabb.Nem tudom hogy hol,hogyan kell a UPC-nek írni,hogy lehet Őket elérni.Laci. :R

Soha többé ...

(#49006) Mustármag válasza Zolibaba24 (#49004) üzenetére


Mustármag
őstag

Hét Élet
A Da Vinchi-Kód
Final Fantsai
Ákos - Aránakoncert
Ezzel a néggyel próbáltam eddig!

(#49007) Zolibaba24 válasza Elvagyok (#49005) üzenetére


Zolibaba24
tag

[link]

[ Szerkesztve ]

Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb!

(#49008) Kcsabi válasza Mustármag (#49003) üzenetére


Kcsabi
tag

Mert megkeresed a SREAM mappában az m2ts fájlt és azt nyitod meg.
Másként csak a Power Dvd vagy a Total Media Theatre tudja.
bluray:///G:/BDMV/stream/m2ts

[ Szerkesztve ]

(#49009) Zolibaba24 válasza Mustármag (#49006) üzenetére


Zolibaba24
tag

Előttem lévővel egyetértve: ó fájlt nyitogatsz? Ha igen...
Fel tudod másolni a gépre? Csatlakozási problémára gondolok. Ha felmásoltad akkor se játsza?

[ Szerkesztve ]

Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb!

(#49010) Mustármag válasza Zolibaba24 (#49009) üzenetére


Mustármag
őstag

Felmásolom a gépre de elfog tartani egy ideig...

(#49008) Kcsabi Ezt most nem teljesen értem.
De próbáltam úgy hogy megkeresem a stream mappában, próbáltam a BD-t beolvasatni és próbáltam MovieObject-et beolvastatni!

(#49011) Elvagyok válasza Zolibaba24 (#49007) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Nagyon szépen Köszönöm!!!Laci. :R

Soha többé ...

(#49012) Zolibaba24 válasza Elvagyok (#49011) üzenetére


Zolibaba24
tag

Igazán nincs mit. Soha nehezebbet :P

[ Szerkesztve ]

Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb!

(#49013) Kcsabi válasza Mustármag (#49010) üzenetére


Kcsabi
tag

Én nem értem, hogy te nem érted.
Ezek a programok nem indulnak arra, ha csak rákattintasz a lemezre és beolvastatsz egy BD-t.
Arra a fent említett 2 program képes. Beszerzed, megveszed, te dolgod.
De az ingyenes, Pl Vlc: Média, fájl megnyitása és megkeresed az m2ts fájlt és rákatt, megnyit.
És semmi MovieObject hülyeséget ne nyitogass, csak az m2ts-t.
Mi ebben a bonyolult?

[ Szerkesztve ]

(#49014) Mustármag válasza Kcsabi (#49013) üzenetére


Mustármag
őstag

Így már értem amit eddig nem értettem.
Amúgy ez is megtörtént mind a 4 esetben, kikerestem a megfelelő .m2ts kiterjesztést a lemezen és próbáltam a fent említett 4 programmal elindítani, de sikertelenül.

(#49015) Elvagyok válasza Zolibaba24 (#49012) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Szia.Most mondja a Lányom hogy majd Május után mert addig tart a T-home hűségnyilatkozat.Azt nem tudod-e véletlenül hogy Routerrel lehet-e a NET-et majd osztani és a kerten keresztül,be a szobába (amely összesen kb. 15 Méter) Ők építik ki,adnak-e olyasvalamit amit utána a Routerbe tudok dugni?Egyébként a UPC csatlakozó néhány centiméterre az utcai kerítés külső oldalán fut.Laci. :R

Soha többé ...

(#49016) Impressa válasza Elvagyok (#49015) üzenetére


Impressa
őstag

Ha a routeredben van Wifi, akkor simán tudjátok osztani a netet. :K

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#49017) unravel válasza Mustármag (#49014) üzenetére


unravel
őstag

Google mindig segít.
"Az mitől van, hogy a netes HD felbontású vidiket viszi a gép, de ha beteszek egy gyári BR lemezt, akkor VLC-nél Blu-Ray hiba:
Ez a Blu-Ray lemez egy függvénytárat igényel az AACS-dekódoláshoz, de az nincs erre a rendszerre telepítve."

Ez az AACS védelem nem engedi hogy számítógépen lejátszható legyen a lemez, mert már feltételezik, hogy a felhasználó rögön másolja, sokszorosítja, közzéteszi tehát hiába vettem meg, máris bűnösnek tartanak.

A videó szerint a következő LINKEN található fájlokra van szükséged.

¯\_(ツ)_/¯

(#49018) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

egy érdekes próblémával fordulnék hozzátok. gondoltam itt lenne az ideje újra játszani az imreium galactica 1-el. felraktam a dosbox-ot, és minden csodálatosan üzemel. Az egyetlen problémám hogy ez egeret nem érzékeli állandóan sokszor mintha megszakadna a kapcsolat az egérrel. Lehet hogy valami régebbi ps2 csatis egeret kéne használnom? vagy más a gond?
ha valakinek lenne egy jó tippje nagyon hálás lennék.

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#49019) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám hogy nézem a prohardvert és kikapcsol a monitor lehet hogy véletlen lenyomtas a billentyűzeten a gombot hogy alvó állapotra váltson de nem biztos :B kikapcsoltam a gépet és kapcsolnám be és nincs kép rákötöttem egy speakert és nem volt semmi hang a lap tetején meg mind a négy led világítottt folyamatosan, a proci hűtő meg nem indult el, elég sokszor újraindítottam de nem lett semmi aztán kipróbáltam egy régi kártyát de azzal se ment és amikor visszaraktam a rendes kártyámat és bekapcsoltam akkor elindult, ez miért van?
azt tudni kell hogy elég hulladék alaplapom van és vannak vele problémák és 2 napja játék közbe bejött egy piros halál de az új ati driver felrakásával ez megszűnt

(#49020) huszi.gyb válasza Milgram1 (#49019) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Néha van, hogy összeszed valami hülyeséget. Ha a Bios reset segít akkor ok... Egyébként az ilyen nem jó előjel... Nálam alaplap/videokártya haldoklásnál csinált ilyet. :(

www.dongosofor.hu

(#49021) Milgram1 válasza huszi.gyb (#49020) üzenetére


Milgram1
aktív tag

az alaplap az nagyon valószinű hogy haldoklik :DDD :O

(#49022) huszi.gyb válasza Milgram1 (#49021) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Akkor ott lesz a hiba szerintem. Nálam egy Asus M2N32 SLI Deluxe Wifi alaplap kezdte ezt. Nem mindig adott képet, aztán a végén már annyira nem, hogy kicseréltem. Azóta nincs gond a géppel, csak gagyibb lett a lap (M2N)

www.dongosofor.hu

(#49023) Elvagyok válasza Impressa (#49016) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Szia.Vezetékes a Router,most háromfelé megy a NET.Én leöltenék,a "Nagyságos Asszony" Adóbeadáshoz használná,a Lány Párja meg fel szeretne töltögetni.A WIFI-hez meg kártyák kellenének a gépekbe,vagyis + kiadás pedig az UTP kábelek megvannak.Laci. :R

Soha többé ...

(#49024) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

TeamSpeak 3-on be lehet azt állítani hogy elmentse valahova a szervereket amit szeretnék, hogy ne kelljen állandóan más szerverek ip-jét beírni?

Szépnapot!

(#49025) Vakegérke válasza Elvagyok (#49023) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha a gépek ott maradnak, ahol vannak, semmi gond nem lesz az átállással. Annyi lesz a különbség, hogy a hupsz kábele kerül a tré helyére.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#49026) Elvagyok válasza Vakegérke (#49025) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Evidens hogy a gépek itt maradnak.Vagyis a Router marad?Mert ebből mennek háromfelé az UTP kábelek.Egy UTP kábelen a MATÁV NET jön az átalakítóból,adapterből.Laci. :R

Soha többé ...

(#49027) kmisi99


kmisi99
addikt

Hogy tudom eltávolítani a boot választót a számítógépről. Azaz mikor bekapcsolom a gépet nem rögtön indul a windows7 hanem felajánlja hogy én válasszak mit indítson el de én a csak a windows 7 et akarom nem akarok választani.

(#49028) kispx válasza kmisi99 (#49027) üzenetére


kispx
addikt

msconfig -> boot

(#49029) Impressa válasza Elvagyok (#49026) üzenetére


Impressa
őstag

Így már értem miről van szó :DDD Ha a szolgáltató hozta a routert, lehet elviszi magával ( mivel el kell számolni vele blabla duma ) Ha el viszik, akkor routert kell beszerezned ( wifi-set)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#49030) spiritex


spiritex
veterán

Egy 28"-es kerékpár gumit nem tudok úgy felpumpálni, hogy egy kb. 10-15 cm-es részen ne lenne jobban beszorulva a felni alá, mint a többi részen. Mindkét oldalon ez van és nem ugyanazon a szakaszon, emiatt nem is fut szépen a keró az aszfalton. Már fújtam alá olajozó spray-t, hogy ne tapadjon annyira a felnihez, de csak nem akar kipattanni. Már 3x leengedtem és újrafújtam 5 bar-ra.. Mit tudok csinálni?
Hozzátartozik a történethez, hogy jó nagy tojás volt a kerékben egy patka miatt, de a kereket lecseréltem, a gumit meg átraktam. Meg tud egy gumi is úgy sérülni egy patkától, hogy aztán ne lehessen szabályosra pumpálni? Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#49031) kmisi99 válasza kispx (#49028) üzenetére


kmisi99
addikt

Kösz.

(#49032) Vakegérke válasza Impressa (#49029) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ezt célszerű megérdeklődni, és ha elviszik, akkor szólni kell a hupsznak, hogy hozzon.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#49033) Impressa válasza Vakegérke (#49032) üzenetére


Impressa
őstag

Igen igen a hupsz tól is lehet ilyet kérni, csak kérdés benne van-e az árban. Ha nincs benne lehet jobban jár ha maga veszi meg, mert olcsóbban kijön neki.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#49034) Elvagyok válasza Impressa (#49029) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Van Routerem,ami magántulajdon, :R kell vennem még egyet,WIFI-set?Laci. :R

[ Szerkesztve ]

Soha többé ...

(#49035) RPka91


RPka91
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy nem jó helyre írok, ebben az esetben egy útbaigazítást szívesen elfogadok, viszont szeretném megkérdezni, hogy mitől lehet az, hogy magától újraindul a gépem? Gyanakodtam a memóriára, de memtest-et 3x lefuttatva sem talált semmi hibát, illetve még a merevlemezekre, mert melegek, átlag ~45-50°-osak (sajnos micro házam van, nem valami jó a hűtésük, sőt..), de akkor is produkált hasonlót, mikor frissen lett bekapcsolva kb. 30°-osan is. Esetleg táp? Az alaplap új, a proci elméletileg nem lehet, mert akkor be sem kapcsolna (ha jól tudom).

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#49036) huszi.gyb válasza Elvagyok (#49026) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Maximum hoznak új modemet. Aztán vagy rákötik a routert, vagy a modem egyben router is lesz, akkor abba kötöd az UTP kábeleket és kész. Nagy változás nem lesz.

www.dongosofor.hu

(#49037) Vakegérke válasza Elvagyok (#49034) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez nem válasz a kérdésedre?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#49038) Elvagyok válasza huszi.gyb (#49036) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Köszönöm Szépen!Na így világos.Tehát lesz egy modem mint a T-home-nál és azon egy UTP kimenet amit egy UTP kábellel át tudok vinni a Routerbe.Ugyanúgy mint ha T-home adapterem lenne,csak ezt UPC adapternek fogják nevezni?Laci. :R

Soha többé ...

(#49039) freelanced


freelanced
addikt

Hali! Na csináltam egy stability tesztet:

Valaki megmondaná, hogy ez normális-e, jó-e így vagy szükség van plusz hűtőre?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#49040) Elvagyok válasza Vakegérke (#49037) üzenetére


Elvagyok
senior tag

De!Csak pontosítottam!Laci. :R

Soha többé ...

(#49041) huszi.gyb válasza Elvagyok (#49038) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Kb igen. De most már van olyan (újabban a T-homenál is) hogy olyan modemet adnak, ami egyben router is. Szülőknél olyan van. Annyi a lényege, hogy akkor a modembe fogod beledugni a gépek UTP kábelét, a routered meg mehet a szekrénybe. Nem tudom melyik megoldás lesz, ez szolgáltatótól/kedvtől/szerelőtől nem tudom mitől változhat :)

www.dongosofor.hu

(#49042) huszi.gyb válasza freelanced (#49039) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Szerintem a hőmérsékletek normálisak. Milyen processzorod van? i5-nél pl még simán jó a 90fok.

www.dongosofor.hu

(#49043) Elvagyok válasza huszi.gyb (#49041) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Értem.De a régi Routert tudom használni?Laci: :R

Soha többé ...

(#49044) freelanced válasza huszi.gyb (#49042) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönet!

i5 2500

Illetve még annyi, hogy a videókártya egy 10p tesztelés után 75-76 fok lett, az mennyire elfogadható?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#49045) huszi.gyb válasza freelanced (#49044) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Videokártyánál is simán lehet normális. Mindenesetre, ha sokallod pasztázd át, ha már nem új a kártya... De csak vékonyan. Ha rá nyomsz egy tubussal az csak ront a helyzeten. Ha Budapesten, Győrújbaráton jársz, szívesen megcsinálom. A részleteket privátban.

(#49043) Elvagyok: Csak akkor ha az új modem nem router is egyben. Ha igen, akkor fölösleges a régi. Olyat még sosem próbáltam, hogy össze lehet-e kötni 2db routert. Elvben nem látom lehetetlennek, de komoly kérdéseket vethet fel.

www.dongosofor.hu

(#49046) freelanced válasza huszi.gyb (#49045) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm! :R

Nem tudom, hogy sok-e csak mostmár igyekszem figyelni rá, hiszen a garim ugrott mivel a csodás "lambdacomputer" nevű cég bedőlt és oda szólt a gari, tehát itt a szinte új gépem, minden alkatrész garis, és mégsem az... :W

Ilyenkor mit lehet tenni?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#49047) cattus válasza RPka91 (#49035) üzenetére


cattus
őstag

Lehet, hogy összeszedtél valamilyen vírust. Futtass le egy vírusellenőrzést a gépeden, meg az esetlegesen a rádugott pendrive-okon.

Do the thing!

(#49048) RPka91 válasza cattus (#49047) üzenetére


RPka91
tag

Először én is erre gyanakodtam, biztos ami biztos, kapott egy újra installt, úgy is ráfért már szegénykémre. :)
USB-nek csak egy wlan kártya ill. egy usb kamera van bedugva. A wlan kártyát hotspotként használom, mondjuk azóta kezdődtek ezek a problémák. Viszont már előtte is használtam ugyan ezt a progit (Connectify HotSpot Lite), akkor nem adódtak ezek a problémák, talán még is ez okozná?

(#49049) huszi.gyb válasza freelanced (#49046) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Gyártóhoz fordulhatsz, ha gáz lenne. Az eredeti számlával tudod igazolni, hogy mikor vásároltad. Nézz körül hardverapron, van, aki ilyennel foglalkozik. Ehhez nem igazán értek. De úgy tudom, hogy ha a bolt becsődöl, akkor is él a garancia.

www.dongosofor.hu

(#49050) Elvagyok válasza huszi.gyb (#49045) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Köszönöm Szépen!Hát igen,ez jó kérdés!Azért is gondolom mert ha a kimenetre egy Routert csatlakoztatok akkor elméletileg (remélem!) a kijövő jel nem gyengül.Tehát erre tudok Routert dugni.WIFI-t nem szeretnék.Kártyák,jelszó meg minden. :R

[ Szerkesztve ]

Soha többé ...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.