Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94101) philoxenia válasza Lompos48 (#94087) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A típus HU végű, ez utalhat rá, hogy igen....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#94102) norbi1989


norbi1989
csendes tag

Sziasztok!

Kb. mikor fogják véglegesen bojkottálni a HDD-ket és normálisabb áron árulni az SSD-ket? Nagyon elavultak a HDD-k és sokkal jobb lenne, ha már csak SSD-ket gyártanának normálisabb árfekvésben.

(#94103) #33253120 válasza norbi1989 (#94102) üzenetére


#33253120
törölt tag

Pár évvel a cd kivezetése után.

(#94104) stumpjumper


stumpjumper
csendes tag

Sziasztok!

Az előbb letöltöttem egy apk fájlt, amit törölni szeretnék a számítógépről. Nem lehet törölni a fájlt, azt írja hogy a fájl használatban van, meg van nyitva a System programban. A fájlt típusa merevlemezképfájl.

(#94105) #33253120 válasza stumpjumper (#94104) üzenetére


#33253120
törölt tag

Véletlen nem használsz valami android emut? Ha igen, akkor zárd be, utána lődd ki az óra mellől/feladatkezelőből is.

(#94106) stumpjumper


stumpjumper
csendes tag

Használom a BlueStackot. De közben megoldottam az Unlocker programmal.

(#94107) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Vennék egy asrock n68-S3 ucc alaplapot s Hd 7770-es kártyát szeretnék belerakni majd.Kezeli majd ez az alaplap?Illetve menne bele majd 6 Gb memória.

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#94108) varmi2 válasza Potyka03 (#94107) üzenetére


varmi2
nagyúr

A vga menni fog benne. De a 6Gm ramot nem fogod tudni beletenni. Hogy jön össze a 6Gb ram?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#94109) Potyka03 válasza varmi2 (#94108) üzenetére


Potyka03
senior tag

4GB kingstone és 2 GB Geil

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#94110) varmi2 válasza Potyka03 (#94109) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ugye tudod, hogy így bukod a dual chanelt?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#94111) Potyka03 válasza varmi2 (#94110) üzenetére


Potyka03
senior tag

Az mű?Lesz beletéve majd egy másik 4 GB-s kingstone de az csak februárba lesz.

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#94112) varmi2 válasza Potyka03 (#94111) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ezt olvasd el.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#94113) Potyka03 válasza varmi2 (#94112) üzenetére


Potyka03
senior tag

Ahha,tehát csak akkor lesz dual chaneles ha kiteset veszek?Vagy ha kettő ugyan olyan nevü kingstone van benne?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#94114) varmi2 válasza Potyka03 (#94113) üzenetére


varmi2
nagyúr

Így van. Két azonos memória tuti megy dualban, ha más típusok, akkor már kétséges. De mindenféleképpen azonos nagyságúnak kell lenni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#94115) Potyka03 válasza varmi2 (#94114) üzenetére


Potyka03
senior tag

Értem.S az az alaplap késöbb kezelné majd az nvidia GTX750Ti-t?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#94116) varmi2 válasza Potyka03 (#94115) üzenetére


varmi2
nagyúr

Elvileg igen.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#94117) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok, windows telefonról androidosra váltottam,hogy tudnám a névjegyzéket/telefonszámot a legegyszerűbbén átmásolni?

Gamertag:Rob3rt75

(#94118) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
A családban van egy számítógép, aminek az a baja, hogy nem akar gyakorlatilag kikapcsolni.
Pontosabban úgy kapcsol ki, hogy a monitort, egeret, billt lekapcsolja, de a gépben lévő összes venti pörög (a tápra vannak kötve, ebből kifolyólag a táp ventije is pörög)
És ez után nem kapcsol be, csak ha áramtalanítom a tápot.
Én táp hibára gyanakszom, de a rokon kizártnak tartja, mert vadi új táp van benne.
Átnéztem a biosba, windowsba minden beállítást, de nem találtam semmi ilyesmit ami ébren tartaná, és be lenne kapcsolva.
Van valami tippetek, hogy mi okozhatja ezt a jelenséget?

A gépbe egyébként egy BeQuiet Efficient Power 500w Gold táp van, és egy Asrock H81-VG4 ITX alaplap, G3220 Cpu, 2x 4gb 1600Mhz ram, Samsung 850 Evo SSD.

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#94119) RudY válasza Pöttön (#94118) üzenetére


RudY
addikt

Az energiagazdálkodásnál minden eszköznél engedélyezni kellene, hogy a Windows kikapcsolhassa az eszközt, akár egyesével próbálgatva is, és előbb-utóbb meglesz a hunyó. Ja, ha nem Win, akkor mindenképp BIOS turkálás ACPI környékén. Egyes kártyák, vagy akár Wi-Fi stick is okozhat ilyen meglepit.

[ Szerkesztve ]

(#94120) HoaryFox válasza norbi1989 (#94102) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Ezzel azért vitatkoznék, hogy elavult volna a HDD. Folyamatosan fejlesztenek a nagy gyártók, hogy egyre nagyobb és talán megbízhatóbb HDD-ket gyártsanak. Főleg, hogy még mindig fényévekkel olcsóbb HDD-n tárolni adatokat, mint az SSD-ken, az élettartama is hosszabb egy HDD-nek.

Szóval még ne temessük szerintem a HDD-ket :N

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#94121) ;ata985


;ata985
újonc

sziasztok.elkaptam a cryptowall 3.vírust,és lekódolt mindent..mivel tudnám kiírtani?a panda nem ér semmit :-( .meg a másik,olvasgattam róla,nekem nem számolt még eddig vissza..ja,és nem tűnt el a háttérképem se,és netezni is tudnék..tudom,hogy butaság,de nem lehetséges egész picikét,hogy ez egy ,,koppincs"vírus?

(#94122) hitvanyalak válasza Kékes525 (#94057) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Nem szkennelve van csak rosszul fogalmaztam, megpróbálom sorban amiket javasoltatok,és köszönöm szépen!

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#94123) Vakegérke válasza ;ata985 (#94121) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Link és link.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#94124) harcikoca


harcikoca
senior tag

létezik olyan progi, amivel androidos telót tudok usb kábellel gépen keresztül irányítani? (betört a kijelzőm)

AMD+Ati powee'R

(#94125) varmi2 válasza harcikoca (#94124) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem, nincs ilyen.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#94126) philoxenia válasza pelenka35 (#94117) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

lyesmi progival, ha alapból nem megy.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#94127) ;ata985 válasza Vakegérke (#94123) üzenetére


;ata985
újonc

köszi:)amugy csak ez az egy vírusirto képes letakarítani?mert én már letöltöttem az ingyenes spyhuntert,de az csak meg találta,törülni viszont nem törölte..

(#94128) Vakegérke válasza ;ata985 (#94127) üzenetére


Vakegérke
veterán

SpyBot Search & Destroy
Letöltöd, telepíted, aztán reboot, miközben nyom(kod)od az F8-at. A megjelenő képernyőn a csökkentett mód hálózattal opciót választod. Elindítod a progit, frissíted az adatbázisát, és futtatod az ellenőrzést. Jó eséllyel megtalálja, kipusztítja.

Szerk: Közben szerkesztettem a linket, mert nem volt jó.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#94129) Tyupi001


Tyupi001
csendes tag

Sziasztok!

Van egy eredeti Win 7 home prof. és van egy Saitek cyborg 3d gold joystickem. Szeretném valahogyan elérni, hogy tudjam is hasznáni a joysticket (azon kívül, hogy a headsettem rajta tartom)
A saitek oldalán úgy látom, hogy csak win xp hez adták ki az utolsó drivert.

Nincs más mód, mint venni egy újabb joy-t vagy valami nagy szakértemmel és türelemmel el tudná magyarázni, hogy mi mást tegyek, hogy használhassam az FSX-hez.

Az usb 2.0 port nem ismeri fel amikor bedugom.

Köszönöm szépen!
Üdv,
Tyupi

(#94130) ;ata985 válasza Vakegérke (#94128) üzenetére


;ata985
újonc

Nagyon köszi! :-)további szép estét :-)

(#94131) AtHoS válasza Tyupi001 (#94129) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Biztos csak Xp-hez van hozzá meghajtó?

Bár a talált helyről is valami driverfindert kezd el leszedni, amit webroot egyből le is gyilkolt, szóval linket inkább kiszedtem

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#94132) Vakegérke válasza ;ata985 (#94130) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szívesen. :)

Ha sikerült megszabadulni a mocsoktól, jelezd, légy szíves, hadd okuljon más is belőle.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#94133) ;ata985 válasza Vakegérke (#94132) üzenetére


;ata985
újonc

természetesen :-)

(#94134) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Sziasztok!
Van egy speedlink xeos pro kontrollerem, ami azt csinálja, ha a közepső "xbox" gombot nyomom, akkor behozza a steam-et- ez tök jó, d ejobban örülnék ha én dönthetném el mit tegyen a gomb. van erre mód?

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#94135) hitvanyalak válasza zeorsdfd (#94056) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

szia!
a próbákkal eljutottam az xnview-ig. de nem találom a kép vágása funkciót... suta vagyok, vagy ez csak a legújabbakban van bent? azt hiszem 1.96 van nekem.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#94136) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

A memtest kiírja, hogy a ramoknak mik a számozásuk? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#94137) Met válasza Satyricon (#94136) üzenetére


Met
nagyúr

Aida ennyit tud
DIMM2: Corsair Vengeance CMZ8GX3M2A1600C9
DIMM4: Corsair Vengeance CMZ8GX3M2A1600C9

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#94138) Satyricon válasza Met (#94137) üzenetére


Satyricon
addikt

Aida nekem nem ír ki semmi ilyet. Lehet az alaplapom ezt nem támogatja(gondolom alaplap/memóriánál kell nézni)

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#94139) gee84 válasza Satyricon (#94138) üzenetére


gee84
tag

Bal oldalon a memória alatt az SPD menüpontot válaszd ki.

[ Szerkesztve ]

(#94140) peter889 válasza HoaryFox (#94088) üzenetére


peter889
őstag

Nagyon köszönöm az infókat! :R Ez a KeepVid tetszik nekem is.
De az MP3-akat hogyan lehet az elérhető legjobb minőségben fájllá alakítani? Vagy 128 kb/s-nál nagyobb nem létezik a netes oldalakon?

[ Szerkesztve ]

(#94141) peter889 válasza HoaryFox (#94088) üzenetére


peter889
őstag

Ja, már bocs a sok kérdésért, de letöltés nélkül meg lehet valahogy állapítani egy youtube-os (vagy más) videónál, hogy a hangja hány kb/sec? Ha igen, hogyan?
Köszi előre is. :R

(#94142) Kékes525 válasza harcikoca (#94124) üzenetére


Kékes525
félisten

Lehet:

Mobizen – completely control your Android from computer, anywhere!

remote control android smartphone from pc

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#94143) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Sziasztok!
Wi-fi illetve USB kérdésem van:
Vettem egy ilyen wi-fi osztót ezt
xp-vel szuperül működött, de a céges gép frissült és most win 10 van fent, ami már usb-ként is hibát jelez, ezért nem tudom használni. De szeretném, használni. Mit tegyek?
Előre is köszönöm.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#94144) RedCactus válasza hitvanyalak (#94143) üzenetére


RedCactus
senior tag

USB 2.0-ba dugd, ne a 3.0-ba. Mielőtt bedugod, tedd fel a driverét a gépre.

[ Szerkesztve ]

(#94145) SP4C3 válasza hitvanyalak (#94143) üzenetére


SP4C3
veterán

Na neee. :D Antivírus fejlesztés mellett még ilyen hardware gyártásba is belekezdtek? :D

Hátul dugd be a masinába. Ahogy már leírták USB 2.0-ba dugd. A 3.0-s usb belső "nyelve" valószínűleg kék, na NE oda dugd be.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#94146) sixpack89


sixpack89
tag

sziasztok! Milyen programmal tudom remegtetni a videót?
van egy videóm,és keresek olyan programot amiben van remegtető effekt. virtual dub format factory movie maker ezek vannak gépen,ezek tudják?

(#94147) hitvanyalak válasza SP4C3 (#94145) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Ezek megvoltak köszi, nincs usb 3 a gépen:)
Pont most olvastam a dirty windowsos tesztet, de itt a cégesen nem kell semmit féltenem :)Meg nem is a 360 van a gépen.
De közben összetörtem véletlenül, szóval mindegy :D

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#94148) SP4C3 válasza hitvanyalak (#94147) üzenetére


SP4C3
veterán

:O :(

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#94149) apollo12


apollo12
veterán

Heló ez mitől lehet?

Két három újra indítás után megy a gép

(#94150) barni1122 válasza apollo12 (#94149) üzenetére


barni1122
tag

Nem bootolható eszközt észlel. Ha mostanság tettél vmi újdonságot a gépbe valószínűleg az okozza a hibát.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.