Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80001) Real93


Real93
aktív tag

Sziasztok!

Az utóbbi időben játék alatt rendszeresen egyszer csak elsötétül a monitor (elmegy a jel), és beakad a hang. Ilyenkor a restart se segít, mert nem jön vissza a kép, marad a monitor standby üzemmódban. Csak a kikapcsolás segít, és utána újra el kell indítani. Két játékkal szoktam játszani, csak Assetto Corsa alatt jelentkezik a probléma, Spintires-szel semmi gond sincs. Aztán újratelepítettem a gépet, eddig Win7 volt rajta, most Win8.1 lett. De így is megvan még a hiba, majdnem ugyanúgy történik minden, mint azelőtt. Az eseménynaplóban csak annyi van, hogy kernel-power 41.
A gépem: MSI Z97 G43, Intel G3258, MSI GTX750Ti, 8GB DDR3, Micron C300 128GB, Seasonic G360
Még újratelepítés előtt egyszer egész éjszaka futtattam memtestet 10 órán keresztül, nem jelzett hibát. Ezen kívül már többször is elindítottam a furmarkot, igaz nem hosszú időre, csak kb fél órára, de azzal se volt gond. (Általában kevesebb mint fél órányi Assetto Corsa elég neki, hogy elmenjen a kép..). Egyszer párhuzamosan futtattam prime95-öt is.

Valakinek nincs valami ötlete, hogy mi lehet a hibás, vagy mit teszteljek még rajta?

(#80002) anonymus89


anonymus89
addikt

Van valakinek ötlete egy jó kis karácsonyi képeslaphoz?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#80003) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Lenne 1 kérdésem:

A Vízhűtéses gépembe szeretnék beszerelni egy vízórát látványelemként. A kérdésem az lenne, hogy a vízórának a burkolatát szét lhet-e szedni. Ezt azért kérdezem, mert szeretnék ledet beszerelni, hogy lehessen sötétben is látni a számokat meg úgy mindent.

A másik: Milyen vízórát vegyek? Melegvízhez valót, vagy hidegvízhez valót? Egyáltalán mi a különbség a kettő között? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#80004) CJ4567 válasza Real93 (#80001) üzenetére


CJ4567
veterán

Ugyan ez a probléma jelentkezik nálam is, eseménynaplót még nem néztem, GTR Evolution és Battlefield 3 alatt jött eddig elő, gép az adatlapomom.

Ezen a héten kezdődött.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#80005) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!
Egy levelezorendszer tanusitvanyanak a megujitasa, mely lepesekbol all?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#80006) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

Erről a gépről van szó: [link]
Win 8.1, minden driver fent van.
Eszközkezelőben - Egyéb Eszközök - Ismeretlen eszköz (ACPI\ATK4001\2&DABA3FF&2) - sárga felkiáltójel szerepel
Az ASUS oldalán a notebook drivereinél volt egy ATK segédprogram, amit felraktam, de nem oldotta meg a problémát. [link]
Valaki tudna ebben segíteni? Miként tudná felismerni?
Ezt mitől csinálja?

Üdv,
Gboy

[ Szerkesztve ]

(#80007) gameresboy válasza Real93 (#80001) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Hello!
Tesóméknál ugyanez a hibajelenség van már július óta.
Memóriát, videókártyát leteszteltük, de egyik sem jelzett hibát.
Nekik internetezés közben fagy meg a kép rendszertelenül, s csak a RESET segít a gépnek.
Gép konfig: Asus P8Z68-V PRO rev 3.0, Intel Core i5-2500K, 8 GB RAM, Chieftec 500W-os táp, Win7 64 bit.
Milyen tápod van?

(#80008) Real93 válasza CJ4567 (#80004) üzenetére


Real93
aktív tag

Pedig nem sok hasonlóság van a gépjeink között. :( GTR Evolution-nel (vagyis pontosabban RACE07-tel, de mindegy mert tulajdonképpen ugyanaz) én is játszottam egy ideig, de azzal mostanában már nem nagyon szoktam, ott is voltak furcsaságok, mondjuk nem pont ilyen.

(#80007) gameresboy
Seasonic G360
Nálam internetezés közben semmi probléma nincs.

(#80009) air válasza anonymus89 (#80005) üzenetére


air
nagyúr

Új cert. req-et csinálsz, aláíratod egy CA-val (fizetsz), az új tanúsítványt betöltöd a szerverbe, örülsz.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#80010) wolfman


wolfman
veterán

Inkább elektronika mint informatika kérdés lesz.

Mekkora a legnagyobb töltése egy AA méretű ceruza akkumulátornak? Alapvetően valahol 3000mAh körül lehet venni idehaza, de Ebay-en láttam már 3500mAh-at is. Ezek valós adatok vagy inkább ilyen kínai nagyotmondás? Mennyire minőségiek ezek a 3500mAh-s akkuk?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#80011) laychi válasza Tom5 (#79994) üzenetére


laychi
veterán

Hogy 15 colos 4:3-as monitorod van :B

(#80012) #73959936 válasza laychi (#80011) üzenetére


#73959936
törölt tag

És valószínű, hogy a burkolata fekete színű ;)

(#80013) pocokxx válasza gameresboy (#80006) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Talán valami power management utility lesz. Próbáld meg ezt: Power4Gear Hybrid Utility

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#80014) gameresboy válasza pocokxx (#80013) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Feltettem, de ugyanúgy jelzi az Ismeretlen eszközt.
Az ASUS oldaláról töltöttem le a legfrissebb drivereket, s azok között ez a kettő (ATK pack, Power4Gear) tűnt annak, hogy ez megoldja, de eddig semmi.
A CD-t még megnézem, hátha találok rajta valamit.
Amúgy mivel érdemes még próbálkozni?

(#80015) pocokxx válasza gameresboy (#80014) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nekem pl. egy drive guard tüntette el, másnál Power management. Igazából, ha minden működik, amit használsz, nem is muszáj foglalkozni vele...

Kicsit jobban utánanézve: Asus Wireless Radio a Utilityk között. Talán...

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#80016) philoxenia válasza Real93 (#80008) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Oprendszer? DirectX?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#80017) Real93 válasza philoxenia (#80016) üzenetére


Real93
aktív tag

Alapból Win7 x64-gyel használtam, de aztán újratelepítettem, és úgy voltam vele, hogy akkor már legyen 8.1, de azzal se jó. DX11.

(#80018) philoxenia válasza Real93 (#80017) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vírusirtó?
Esetleg itt valami bibi:[link]
Hasonló hibánál:[link]
Részletezés:[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#80019) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv!

A gondom annyi, hogy csináltam egy bootolható memtest86-t pendrivra. Hogy leteszteljem a meóriámat. A gond az, hogy nem tudom vissza kapni a teljes pendriv méretét. Csak 49Mb-t lát. Nem engedi sem törölni a kötetet, meg semmi, íme a képek. MIt tudok csinálni, hogy ismét egyben legyen a pendrive. Íme a képek:
link
link
link

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#80020) Dilikutya válasza varmi2 (#80019) üzenetére


Dilikutya
félisten

BootIce nevű programmal helyre tudod tenni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#80021) varmi2 válasza Dilikutya (#80020) üzenetére


varmi2
nagyúr

köszi, sikerült!!! :R

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#80022) Real93 válasza philoxenia (#80018) üzenetére


Real93
aktív tag

Köszi a linkeket, kipróbálok még egy-két dolgot. :R
A vírusirtót kizárhatjuk, mert anélkül is csinálja.

(#80023) csababarca


csababarca
őstag

Sziasztok. Olyan problémám van,hogy valahova eltűnik a tárhelyem a vinyóról.

465 gigából 360 foglalt...
úgy,hogy pár napja még 170 giga volt szabad, azóta kitöröltem a CoD AW játékot is,mégis 100 gigabájtom maradt.
lefuttattam lemezkarbantartót, cc leanert,de 1,5 GBt tudtak felszabadítani.

Két játék van most a gépemen (pes15, nba 2k15, nem foglalhat többet 100 gigabájtnál,etc.), ezenkívül szinte semmi. film nincsen rajta, 15 gigabájtnyi kép, 3 giga zene,aztán nagyjából ennyi....

mi foglalhat ennyit?
meg hova tűnt el úgy ennyi memória,hogy még 50 gigabájtnyi adatot le is töröltem,mégis 70 minuszban vagyok?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#80024) Vakegérke válasza csababarca (#80023) üzenetére


Vakegérke
veterán

CCleaner, Eszközök, Rendszer helyreállítás.
Elképzelhető, hogy túl sok a mentés. Töröld a régieket, hagyd meg a legutóbbit, esetleg óvatosságból még egyet-kettőt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#80025) csababarca válasza Vakegérke (#80024) üzenetére


csababarca
őstag

köszi de ez nem segített sajnos...:/
nem értem hova ment el ennyi adat csak úgy.
Mondom pár napja 170 giga volt, fent volt a CoD...ma bevégeztem,letöröltem mert már nem kell, és 100 giga maradt...érdekes.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#80026) philoxenia válasza csababarca (#80025) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#80027) csababarca válasza philoxenia (#80026) üzenetére


csababarca
őstag

Ez se talál semmit...viszont kiadta,hogy melyik mappa mennyit foglal, és kb ez alapján max 150-200 gigának kéne foglaltnak lennie.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#80028) philoxenia válasza csababarca (#80027) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hová ment a Windows rendszert?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#80029) csababarca válasza philoxenia (#80028) üzenetére


csababarca
őstag

c: windows gondolom...most megnéztem a frissítéseket is, pár napja jött egy 100mbos biztonsági frissítés...de hát az semmi.
amúgy a cod zavart be neki, az épült be valahova,ahol nem látom...

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#80030) philoxenia válasza csababarca (#80029) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A rendszermentést mekkorának mutatja a progi amit linkeltem?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#80031) csababarca válasza philoxenia (#80030) üzenetére


csababarca
őstag

azt hol tudom megnézni?
amúgy ír olyat,hogy 3,12 mb per perc tűnik el az adat a C: meghajtóról.
ez hogyan?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#80032) philoxenia válasza csababarca (#80031) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Úgy látom, hogy ez a program nem mutatja, de elérhető a Vezérlőpult- Rendszer és biztonság-Biztonsági mentés és visszaállítás-Lemezterület kezelése alatt a Windowsban. Itt láthatod, hogy mennyi helyet használ föl a mentésekre és a régi rendszermentésekből törölhetsz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#80033) gorje válasza philoxenia (#80032) üzenetére


gorje
senior tag

Sziasztok!

Telóra milyen fóliát javasoltok? Ultra vagy crystalclear vagy Matt? Savvies és Vikuiti márka?

(#80034) Dilikutya válasza gorje (#80033) üzenetére


Dilikutya
félisten

Márka szerintem mindegy, én nem aszerint rendeltem. Crystalclear-rel elégedett vagyok, mintha nem is lenne rajta, nem lehet észrevenni. Zsebben hordom, még mikrokarc se látszik.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#80035) Vakegérke válasza csababarca (#80031) üzenetére


Vakegérke
veterán

A TEMP könyvtárakat ürítetted?
Elképzelhető, hogy bekaptál valami rosszalkodó programot? Mbam és Spybot futtatása nem árthat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#80036) gorje válasza Dilikutya (#80034) üzenetére


gorje
senior tag

Köszi a választ! Napsütésben is jól látható? A tiéd milyen márka?

(#80037) csababarca


csababarca
őstag

Lehet én vagyok a béna, de semmi nem használ...valahova folyik el az adat...nem létezhet,hogy 2 játék van fent,meg a rendszer, és elzabál 360 gigát.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#80038) Dilikutya válasza gorje (#80036) üzenetére


Dilikutya
félisten

Fogalmam sincs. Majd otthon megnézem a tartalékot. Napsütésben ugyanolyan, mint fólia nélkül, 2 hónapig úgy használtam. Fényerőt kell fentebb venni, és jó.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#80039) Perillustris


Perillustris
senior tag

Uraim,

4 rövid beep bekapcsoláskor mit jelent? Videójel nem megy ki (monitor működik), CPU fan pörög, minden a helyén van.

Most raktam össze ismerősöm számára, ez a sokadik gép, amit építek, nem volt még hasonló gondom (szerencsére).

:R

A rendszer elemei:
SSD A-Data SP900 Premier Pro 128GB [2,5"/SATA3]
Intel Dual Core G3220 BOX (1150)
ASRock 1150 H81M-HDS
FSP FSP350 60APN 85+ 350W OEM
KINGSTON DDR3 1600 4GB HyperX Fury Blue CL10

Perillustris

(#80040) CJ4567 válasza Real93 (#80008) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam Race07(GTR Evo) a kormányom driverétől crashelt, de csak amikor pályára kerültem.

Más: hogy tudnám megoldani hogy a kormányom(Logic3 Topdrive GT) teljes forgását ki tudjam használni? Driverrel se kezeli tovább.

No Sana No Life

(#80041) Vakegérke válasza Perillustris (#80039) üzenetére


Vakegérke
veterán

A BIOS-ban (és a rendszerben) állítsd be az időt.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#80042) Perillustris válasza Vakegérke (#80041) üzenetére


Perillustris
senior tag

Jó ötlet, köszi, de ha nincs videójel, akkor hogyan? :F

Perillustris

(#80043) Vakegérke válasza Perillustris (#80042) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hopp, akkor tartok tőle, hogy az alaplappal gond van.

"4 rövid sípszó : rendszer timer hiba
Ezt a hibát egyértelműen az alaplap hibája okozza. "

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#80044) Perillustris válasza Vakegérke (#80043) üzenetére


Perillustris
senior tag

Köszi, szereztem egy kölcsön RAM modult, és azzal megy. Elvileg a 2-3 hosszú lett volna a RAM hiba, ez szívatott meg. :R

Perillustris

(#80045) bercesb


bercesb
csendes tag

Windows 8.1 -ben hogy lehet visszaállítani, hogy a egy adott alkalmazásban a jobb sarokba húzva az egeret megjelenjen egy sáv, ahol be lehet zárni az adott progit?

Ugyanez vonatkozik a jobb és bal széli menüre is. Sikerült eltüntetnem őket valahogy.

(#80046) air válasza bercesb (#80045) üzenetére


air
nagyúr

Tálca tulajdonságok, Navigáció fül.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#80047) bercesb válasza air (#80046) üzenetére


bercesb
csendes tag

Köszi. Amúgy csak bugolt a Windows.

(#80048) plaschil


plaschil
aktív tag

Sziasztok!

Hol lehet feltenni szoftverfejlesztési koncepciókkal kapcsolatos kérdéseket? Nem találok topic-ot.

Köszi!

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#80049) laychi válasza #73959936 (#80012) üzenetére


laychi
veterán

Nem nem,az csak az árnyék miatt tűnik úgy :)

(#80050) cattus válasza plaschil (#80048) üzenetére


cattus
őstag

[link]?

Do the thing!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.