Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#55401) SeniorTilla válasza wwhy (#55400) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az eladáskor a géphez hozzáadott CarePack-et jelenti. Tehát eleve garibővítéssel lett eladva.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#55402) wwhy válasza SeniorTilla (#55401) üzenetére


wwhy
veterán

Köszönöm.

Mit tanácsolnál Elitebook vs. Zbookkal kapcsoltban?

Az alapkonfig (CPU, RAM, SSD) ugyanaz, de a Zbook kijelzője magasabb kategória (14" diagonal, WQXGA (2560 x 1600), IPS, anti-glare, micro-edge, 500 nits, 100% DCI-P3, HP DreamColor [11,33,37])

Nekem a halk működés a legfontosabb, erőgépre igazából nincs szükségem (fullos irodai munka, néha képszerkesztés). A Z-t kb. 20%-al drágábban kapnám meg - megéri :F

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#55403) SeniorTilla válasza wwhy (#55402) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A kis gépek nem lesznek halkak, ha terheled őket. A nagyobb házban olyan a hűtés, ami kevésbé zavaró...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#55404) wwhy válasza SeniorTilla (#55403) üzenetére


wwhy
veterán

Ez így igaz, de a max. méret, amit "elviselek", az a 14-es. Volt már sok Elitebookom, G9 volt az utolsó, azokkal teljesen elégedett voltam, ami a hangot illeti. Zbookot még csak képen láttam, de lényegében egy turbós Elite-nek tűnik :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#55405) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

HP ProBook 650 G5-ön sehogy sem tudom életre kelteni a fényerő le-fel gombokat.

A Hotkey programot ha megpróbálom telepíteni, akkor egy log kreálódik a mappjában, de nem tudok belőle semmit kivenni mi a baj.
Ha install.cmd-vel rakom fel, akkor látszólag lefut, de a gombok restart után sem működnek.

Bárkinek bármi ötlet? Mi lehet itt a probléma? Patika tisztán felrakott Win10.

(#55406) Pyttawrx válasza Chosen (#55405) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Még nincs feldriverezve rendesen. Elvileg kell neki vga, meg chipset driver is.. stb. Driverezd fel rendesen, szerintem utána mennie kell. Vagy még kell neki vmi, de azt írnia kell a leírásnál a gyártói oldalon.

(#55407) Patice


Patice
nagyúr

Sziasztok!
Nemrég vettem egy HP 250 G10-et és szívtam pár napot, a tapipad életre keltésével.
Azért kicsit gáz, hogy a HP nem frissíti a gyári oldalát.
Support forumon most sikerült megtalálni a korrekt csomagot. link

Amúgy ahhoz, hogy minden ismeretlen eszköz eltűjön az eszközkezelőben, kellett még pár Intel Chipset driver csomag az Intel oldaláról is (Management Engine többek között), telepítés után pl. az egyiket úgy hívják hogy 'HP Application driver'.
Remélem másnak is hasznos lesz.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#55408) Chosen válasza Pyttawrx (#55406) üzenetére


Chosen
addikt

Minden létező drivert felraktam amit csak tudtam. Windows update, HP support tool, Intel support tool, de nem működik továbbra sem. :(

(#55409) SeniorTilla válasza Chosen (#55408) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Kell hozzá a programkörnyezet is, amiben meg lett írva. Talán Visual C++, de nem vagyok benne biztos. A HP driver oldalán a hotkey driverhez le van írva, ha jól emlékszem.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#55410) Chosen válasza SeniorTilla (#55409) üzenetére


Chosen
addikt

Működik!

Végülis nem Visual C++ kellett, de elkezdtem ez alapján keresgélni, hogy mi más lehet. 2 random YouTube videó ezt javasolta:

Feltettem egy ilyet:
HP Software Framework
https://ftp.hp.com/pub/caps-softpaq/cmit/softpaq/CASLSetup.exe
(Ezzel még önmagában nem lett jó)

HP Hotkey support (ez fent se volt a HP oldalán, külön linken találtam csak meg, nem is az én gépemhez!)
https://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp91501-92000/sp91903.exe

Ez utóbbi viszont már fel is települt tényleg és megy a fényerőszabályzás a gombokkal, el se hiszem. Köszi a gondolatot, az indított el. :R

[ Szerkesztve ]

(#55411) SeniorTilla válasza Chosen (#55410) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Örülök, hogy sikerült! :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#55412) Chosen válasza Chosen (#55410) üzenetére


Chosen
addikt

Kicsit zavart, hogy sok bloatware-t kellett felraknom mire működött, így újraraktam a Windowst és más sorrenddel megpróbáltam a telepítést. Így egyből működött minden Hotkey.

Ez volt a jó sorrend:
1. Windows clean install
2. HP support abból a driverek frissítése manuálisan (legutolsóként a Hotkeyt felrakva)
3. Windows update keresés

Az a teóriám, hogy legutóbb azzal kezdtem, hogy Windows update-ből raktam fel a drivereket és ott tört el valami. Mindenesetre így most jó és még a korábbi két linken lévő dolog se kellett. :)

(#55413) Pyttawrx válasza Chosen (#55412) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Magyarul amit írtam, hogy nincs feldriverezve, ami ugye = nem szedted le a gyártói oldalról amit kell.
[link]
A lényeg hogy sikerült. :C :)

(#55414) Chosen válasza Pyttawrx (#55413) üzenetére


Chosen
addikt

Nem nem. A korábbi telepítéssel is papíron fent volt minden driver. Win/HP/Intel mind azt mutatta, hogy up to date, zöld pipa minden, ennek ellenére nem ment a Hotkey. Ezért tudok arra gondolni, hogy a sorrendben volt a hiba és Win update-tel kezdés tört el valamit úgy, hogy azzal már a HP és Intel nem tudott mit kezdeni.

(#55415) Pyttawrx válasza Chosen (#55414) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nézd a sorrend mindegy elvileg. Én pl chipset driverek, vga driver, utána pedig ahogy esik úgy teszem fel őket. De szigorúan csak gyártói oldalról teszem. Ennyit szoktam tenni a szervizelendő gépekkel.
az isst drivereknél van sorrendiség csak.

[ Szerkesztve ]

(#55416) Chosen válasza Pyttawrx (#55415) üzenetére


Chosen
addikt

Én is eddig így tudtam, de más magyarázatot nem látok a két eset közötti különbségre. :F

(#55417) movax válasza wwhy (#55402) üzenetére


movax
őstag

Két hete használok egy 15,6-os Elitebook 650 G10-est, általános irodai munkára, néha képszerkesztéssel, teljesen halk, alig pörög fel a ventije és a hőmérséklet is teljesen rendben van. Ehhez nekem biztosan nem kellene Z drágábban. Van még egy 14 inches 640 G9-es is a közelemben, az is tök halk.

[ Szerkesztve ]

(#55418) wwhy válasza movax (#55417) üzenetére


wwhy
veterán

Köszönöm.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#55419) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A Probook 630 G9-esek mennyire olvashatók kültéren? (értem itt nem a spéci 1000nites csudakijelzővel megrakott díszpéldányokat, hanem azokat, amiket az ember random ebay-bugyrokból levadász, azaz mennyire általános a 250nit setétség és mennyire lehet 400nitest kifogni (a hp speckólista alapják ez a 3 típust használják, 250,400, 1000nit)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#55420) SeniorTilla válasza t72killer (#55419) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A legtöbb 250-es

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#55421) t72killer válasza SeniorTilla (#55420) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:(, veszem is észre, az eddig megkérdezett kb 5-6 eladóból vagy nem tudja, vagy 250 :((( . Nagy kár, mert a dell-hp-lenovo trióból csak a HP-nál bővíthető a RAM.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#55422) padzso


padzso
tag

Üdv a topiktársaknak!

A Zbook 15 G5-nek mennyi a normális használati cpu hője? 50-60 C között? Kissé megijesztett, mikor gyötrés alatt kilőtt 100-ig. Kikapcsoltam a turbot, azóta max. 80-ig megy el. (Használtan vettem, szegény hűtőlamellák teljesen szaturálva voltak porcicákkal.) Amúgy masszív, nagyon jól szerelhető kis masina! i7-8850h + P1000
Mondjuk, kissé meghűlt bennem a vér az első indításnál: Lenovos háttérkép, ilyen-olyan Lenovo progi nyomok és a Win szerint a cucc egy Ideapad Flex. Aztán lenyugodtam, valőszínűleg az eladónál csak lenovos Win volt kéznél, így ez ment fel, az Aida vagy a Speccy HP-t hoz. :DD

[ Szerkesztve ]

(#55423) padzso


padzso
tag

Szerkeszteni már nem tudok, bocsánat!
A mostani op.rendszer Win11 Home. Mi a vélekedés, érdemes 11-em maradni vagy vissza 10-re? (Gyárilag mintha 10 Pro lett volna rajta, de amúgy is újra kell húznom, az okot lásd felül. Sok tapasztalatom nincs, még Win7 huszár maradtam, 12 éves, 4 GB RAM-os noti nincs sok mozgástér.)
Köszönöm!

(#55424) Burbula87


Burbula87
lelkes újonc

Sziasztok! Tanácsra lenne szükségem. Lenne egy OMEN by HP - 15-ce015nh laptop GTX 1060 vga val szerelve. Olyat szokott csinálni hogy néha bekapcsolásnál nem ad képet. Windows betört mert lehet hallani. Többszöri újlandítás után megint jó. Ha van kép onnantól nem csinálja. Napokig de van hogy akár 2-3 hétig tökéletesen működik aztán megint előjön ez néha. Szerintetek hol lehet a hiba? Szervizbe még nem vittem. Válaszokat előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#55425) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!
A szüleimnek szeretnék vásárolni egy Elitebook-ot 250.000 Ft körül, az aprón már láttam hasonló összegért.
Érdeklődni szeretnék, hogy
- mire kell figyelni a garanciánál (fontos lenne, hogy minél hosszabb legyen), honnan derül ki, hogy milyen típusú garancia, boltban érvényesíthető, vagy kijönnek házhoz?
- hogyan lehet bővíteni az SSD-t, RAM-ot, hogy ne vesszen el a garancia?
Köszönöm

(#55426) David888 válasza Süvi (#55425) üzenetére


David888
tag

Tárhely és RAM bővítés nem jár garanciavesztéssel. Azt viszont tudni kell, hogy pl. G9-ben nincs plusz M.2 hely, csak a meglévő NVMe-t tudod nagyobbra cserélni.

XLive: SentineLHUN | Nintendo: SW-1636-2305-7415

(#55427) Süvi válasza David888 (#55426) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm.

A garancia érvényesítéséhez szükséges a számla is?

Az eladó elküldte a HP terméktámogatás oldaláról az infókat:
1, Fedezet típusa: Care Pack Szolgáltatás típusa: HWM Onsite
2, Fedezet típusa : Gyári garancia Szolgáltatás típusa: Warranty Hardware Maintenance Off-Site
Ezeket a garanciákat hol tudom érvényesíteni?

(#55428) Pyttawrx válasza David888 (#55426) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nekem a HP azt mondta HP Pavilion x360 notira hogy a megbontása garvesztéssel jár. Lehet EliteBook-nál más a helyzet, én felhívnám a HP-t.

(#55429) David888 válasza Süvi (#55427) üzenetére


David888
tag

Vannak mendemondák, hogy igazolnod kell számlával, de én néhány éve számla nélkül adtam le egy 840 G5-t. Közvetlen a HP-val kell felvenned a kapcsolatot, ha probléma adódna az eszközzel.

#55428 Pyttawrx: Elitebookról és Probookról tudok nyilatkozni, hogy nem jár gari vesztéssel. HP szervízestől kérdeztem a munkahelyemen.

XLive: SentineLHUN | Nintendo: SW-1636-2305-7415

(#55430) Pyttawrx válasza David888 (#55429) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A munkahelyi szervizes más… a Hp-t kellene megkérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#55431) David888 válasza Pyttawrx (#55430) üzenetére


David888
tag

Már csak azért is megkérdeztem telefonon és az én esetemben (840 G9) nem jár garancia vesztéssel a háttértároló és a memória modul bővítése.

XLive: SentineLHUN | Nintendo: SW-1636-2305-7415

(#55432) Pyttawrx válasza David888 (#55431) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Na szuper, ez a tuti

(#55433) oreg0503


oreg0503
tag

Sziasztok.
HP Elitbook 840 G6 mennyire lehet jó böngészés, film nézés külső monitoron.
HP EliteBook 840 G6 7UM82EC A típusa
14" FHD LED IPS matt
4 Mag 8 Szál!
Intel Core i5-8365U 4Mag Clockspeed: 1.6 GHz Turbo Speed: 4.1 GHz 6M Cache !!!
8-9.Generációs i5-as processorok már verik a régebbi i7-eseket
( i7-7500U-nál jóval erősebb ) +66.7%
8 GB RAM DDR4 2666
256G SSD M.2 NVMe
Videokártya: intel UHD Graphics 620

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#55434) Pyttawrx válasza oreg0503 (#55433) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. 16gb ram szerintem kell, amugy ok.

(#55435) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#55428) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Soha nem volt gond ram és tárhely bővítés miatt az én HP-s kontaktomnál. Se üzleti, se konzumer vonalon.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#55436) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#55435) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Elhiszem, viszont nekem a HP az adott notimnál nem ezt mondta.

(#55437) SZIGMA


SZIGMA
aktív tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdés:
HP 8470p az utóbb időben indításkor Caps Lock+Num Lock 5-öt villan. Ezt 4-szer eljátssza, aztán minden megy rendben (általános alaplaphiba talán). Tegnap a rendszer is elszállt az ssd-ről, de azt sikeresen visszahoztam, mindent lementettem, ami fontos.
Ér ez valamit alkatrészként? Működőként nem akarnám rásózni senkire. Akku is még valamennyire jó.
Vagy inkább tegyem tartalékba és használjam ki belőle az utolsó elektront is? Utódja már megvan, úgyhogy át tudom minősíteni szövegszerkesztős laptopnak.

Köszi!

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#55438) movax


movax
őstag

Egy új Elitebookról letakarítottam a HP Wolf Security-t, mert többet ártott, mint használt. De valami része a biosban is van, mert a boot logón ott a WS is. Érdemes mélyebbre túrni, vagy jobb, ha hagyom így?

[ Szerkesztve ]

(#55439) Pyttawrx válasza movax (#55438) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mit értesz az alatt hogy többet ártott…

(#55440) movax válasza Pyttawrx (#55439) üzenetére


movax
őstag

Blokkolta a máshonnan kapott fájlokat, napi több tucat letöltött doksit, amit vagy egyenként kellett unblokkolni, vagy a valós idejű védelmet kellett hozzá kikapcsolni a Wolf Security-ben, amivel a program elveszítette értelmét. Meg még több dolgot önhatalmúlag veszélyesnek minősített (egyik sem volt az), amit folyton karanténozott és nehezítette az életem. Meg aztán igen kevés beállítási lehetőség volt benne. Maradt a Defender, az nyugis.

(#55441) David888 válasza movax (#55438) üzenetére


David888
tag

Így "reklámozza" a HP, a termékeit. 2-3 generációval ezelőtt a "Powered by HP Sure Start" volt az induló kép.

[ Szerkesztve ]

XLive: SentineLHUN | Nintendo: SW-1636-2305-7415

(#55442) Gyuri108 válasza movax (#55440) üzenetére


Gyuri108
csendes újonc

Én most egy új ProBook 450 G10-re (Windows 11 Pro) telepítettem egy csomó programot, másoltam rá mindenféle fájlt exe-ket, pdf-eket, képfájlokat stb., és nem találkoztam ilyesmivel.
Érdekelne, hogy mennyire megbízható a HP Wolf Security for Business az ESET Internet Security-vel összehasonlítva? Mi sok éve az ESET Internet Securityt használjuk, és soha nem volt problémánk. Szerintetek gyaluljam le a Wolf Security-t és használjam továbbra is az ESET-et?

(#55443) Pyttawrx válasza movax (#55440) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem nálad vmi egyedi “hiba” lehet ez

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.