Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132001) Pyttawrx válasza w.miki (#131997) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, ez nem fog menni így.

(#132002) Schiano


Schiano
csendes tag

Valakinek esetleg ötlete?

https://prohardver.hu/tema/azonnali_kerdesek_oraja_4/hsz_131965-131965.html

[ Szerkesztve ]

(#132003) E300TD


E300TD
tag

Sziasztok,
a digi pár hónapja csesztet, hogy DDOS támadások történnek az én IP címemről.

Mint kiderült az egyik laptop csinálja:

virusvédők, malwerbyte nem talál rajta semmit.
Hogyan lehetne kideríteni, hogy mi okozza?

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#132004) Doky586 válasza E300TD (#132003) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy jól megírt rootkit kártevőt nem lehet a futó OS alól se detektálni se kiirtani. Csak usb-ről bootolva. Ha be lenne kapcsolva a SecureBoot akkor az OS alá se tudott volna felmászni.

Szerintem a vírusirtó topikban érteklődj, vagy tiszta újratelepítés..

(#132005) E300TD


E300TD
tag

OK, köszi. Meglesem a SecureBoot-ot, ez egy régi laptop, Dell E5410.

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#132006) #85619712 válasza Schiano (#132002) üzenetére


#85619712
törölt tag

Nem a kártyaolvasóval van valami, vagy az átalakítóval, már ha használsz? Próbáld meg a HP USB Disk Storage Format Tool-t pár száz Kb kis program, engem már sokszor kihúzott a "csávából", egy próbát megér. :R

[ Szerkesztve ]

(#132007) inf3rno válasza Kolondrum (#131977) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdemes végigmenni a kábeleken, hátha meglazult valami, ha ennyire erősen megfújtad. Elvileg statikus elektromosság akkor nem lehet gond ezzel a levegővel.

Buliban hasznos! =]

(#132008) zolee001 válasza E300TD (#132003) üzenetére


zolee001
őstag

tcpIpview megmutatja procest is

(#132009) Schiano válasza #85619712 (#132006) üzenetére


Schiano
csendes tag

Köszönöm a választ.
Van átalakító. Más gépen működik, csak sajnos ezen a masinán (Dell e5420 win10 x64) nem tudok életet lehelni bele.

A programot letöltöttem, a kártya a listában megjelenik, de formázásnál már "No USB storage device is detected." hibaüzenetet ad.

(#132010) Top cat válasza Schiano (#132009) üzenetére


Top cat
őstag

Ehhez a laposhoz nincs gyári win10 driver.

Próbáld ki a generic drivert, hátha azzal megy.

(#132011) Satyricon válasza Doky586 (#132000) üzenetére


Satyricon
addikt

Értem, köszi.

Egyébként használtan mennyit érhet ez az ssd? Nagyon keveset volt használva. Mert ahogy néztem, sata átalakító hozzá brutál drága, nem érné meg befektetni rá.
Az áralakító árából meg már nem 128-as ssd-t veszek.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#132012) Doky586 válasza Satyricon (#132011) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nvme ssd-hez (passzív) PCIe átalakítót lehet venni fillérekért (nem sata-sat), de mivel a te alaplapod régi, így nem tudnál bootolni róla, de a win10 felismerné mint háttértárat. De inkább add el hardveraprón..

[ Szerkesztve ]

(#132013) Pyttawrx válasza Satyricon (#132011) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. 6k környéke

(#132014) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Működőképes ez a hálózat, a Switch tudja osztani a netet?

Otpika net modem > Switch > Router

(#132015) Schiano válasza Top cat (#132010) üzenetére


Schiano
csendes tag

Igen, tudom, csak azért fájdalmas a téma, mert idáig probléma nélkül olvasta a laptop kártyát.

A tippet köszönöm, kipróbálom.

(#132016) forras2


forras2
őstag

Találtam szaktopicot :R

[ Szerkesztve ]

(#132017) E300TD válasza Doky586 (#132004) üzenetére


E300TD
tag

Az lehet, hogy a bios "fertőzött"? Átállítottam mbr-gpt, uefi bios és kapott egy friss win10-et. Beléptem rajta egy google fiókba és rögtön ledobott a netről a router :W . Újra próbáltam, ismét. Kikapcsoltam a gépet, azóta minden ok ... :F

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#132018) inf3rno válasza E300TD (#132017) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez így nagyon kevés info. Lehet fertőzött egy BIOS, de nem gyakori dolog és egy átlag router nem hiszem, hogy ledobna miatta. Szerintem valami más lesz.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#132019) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy Coolermaster CK350 típusú billentyűzet.
A probléma, hogy random időközönként a Windows kiírja, hogy ismeretlen USB eszköz, s a biilentyűzet hol megjelenik az Eszközök között, hol eltűnik, de ilyenkor használhatatlan.
Van, hogy 1,5 órás játék alatt semmi gond, majd előjön a fent leírt probléma.
Valaki találkozott már ilyen problémával? Mit lenne érdemes kipróbálni? A billentyűzet még garis, érdemes lenne visszavinni?
Üdv,
GBoy

(#132020) Cs1csó válasza gameresboy (#132019) üzenetére


Cs1csó
félisten

1. másik USB port-ban
2. másik PC-vel (notival stb.) kipróbálni

(#132021) E300TD válasza inf3rno (#132018) üzenetére


E300TD
tag

Szívesen vennék valami ötletet ....Úgy néz ki, hogyha ez a laptop kapcsolódik a routerre, akkor néha " elindul rajta valami" amit a digi DDOS-nek jelez vissza nekem, egyébként pedig a router leszakad a netről, kedvezőtlen kapcsolat címszóval. Ilyenkor a digi azt látja, hogy az ont-n van net. Másfél éve megy ez, van, hogy hónapokig semmi szakadás....Másik 3 router is ugyanezt csinálja.

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#132022) inf3rno válasza E300TD (#132021) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Wiresharkkal lenne jó belenézni, hogy mit küld ilyenkor.

Én amit megpróbálnék, hogy kiszedem a HDD-t vagy SSD-t a gépből, teszek bele másikat, és arra teszek fel egy tök új Windows-t. Általában még ha firmware-be írnak, akkor is sokszor a HDD vagy SSD firmware-t célozzák, mert azzal kapásból tudnak a lemezen csinálni egy rejtett partíciót, ahova oda tudják tenni a dolgaikat úgy, hogy te abból semmit nem látsz semmilyen oprendszeren kb. csak hogy egy kicsivel kisebb a tárhely, mint kéne.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#132023) E300TD válasza inf3rno (#132022) üzenetére


E300TD
tag

Ok, köszi. Teszek bele egy másik vinyót.
Szakadás előtt ezek voltak az utolsó wireshark sorok:

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#132024) gameresboy válasza Cs1csó (#132020) üzenetére


gameresboy
aktív tag

2 asztali gépnél és 1 notinál is előjött a hiba.

(#132025) Cs1csó válasza gameresboy (#132024) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor vidd vissza, mert szinte biztos, hogy a bill rossz.
(az a legnagyobb gond egy hardverhibánál ha nehezen reprodukálható. Pl. bedugja és működik akkor visszaküldik.)

[ Szerkesztve ]

(#132026) inf3rno válasza E300TD (#132023) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Esetleg ehhez lehet valami köze: [link] Nem tudom pontosan mi történik itt, mert az IPv6 címek fe80-al kezdődnek, amik elvileg helyi címek, az IPv4 cím pedig az IANA címe, ami a 3702 protokoll miatt normálisnak néz ki. Szóval elképzelhető, hogy ez egy normál forgalom webszolgáltatás felderítésére, és a digi túl óvatos, és ezért blokkolja. Most nincs időm jobban utánajárni, de érdekes.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#132027) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Google Drive-ból hogyan tudok úgy megosztani Office fájlt, hogy le tudják tölteni azok, akik megkapták a linket és ne a Google dokuszerkesztőiben nyíljon meg a linkre nyomva?! Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#132028) #85619712 válasza tylerddd (#132027) üzenetére


#85619712
törölt tag

Becsomagolod zip-be, és ezt a zip file-t osztod meg, az meg már letölthető.

(#132029) tylerddd válasza #85619712 (#132028) üzenetére


tylerddd
veterán

Ez jó ötlet, csak nem tudom, hogy aki letölti, az ki tudja-e csomagolni.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#132030) #85619712 válasza tylerddd (#132029) üzenetére


#85619712
törölt tag

Ha le tudja tölteni, képesnek kell lennie megnyitni is. :) A Windows és a Linux is natív módon mindenféle segédprogram nélkül meg tudja nyitni a zip fájlokat. Ha meg van nyitva a zip, vagy rákattint a benne lévő dokumentumra és úgy nyitja meg, vagy kihúzza egy tetszőleges könyvtárba és már nincs is tömörítve. :R

(#132031) genndy válasza tylerddd (#132027) üzenetére


genndy
addikt

Ne a doksit oszd meg, hanem tedd be egy mappába és azt.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#132032) tylerddd válasza genndy (#132031) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#132033) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Sziasztok,
Lehet, hogy számotokra egyértelmű a kérdés, de nem igazán értek ehhez.
Kinéztem egy monitort (Philips 276B1/00) amin az alábbi csatlakozók vannak.

Két eszközt is rácsatlakoztatnék. Egy laptopot USB-C-n keresztül és egy PC-t HDMI 1.4-n (vagy akár Display por 1.4-en keresztül ha szükséges)
A kérdésem az lenne, hogy mi történik ha a monitorba bedugok egy USB-s billentyűzetet?
Ha a laptop van kiválasztva bemenetnek akkor USB-C n keresztül gondolom a laptopon megjelenik amit a külső billentyűzeten gépelek.
De ha átváltok a HDMI bemenetre akkor azon keresztül is "átmegy" a külső billenytűzet jele és érzékeli majd a PC? Valamint ugyan ez a kérdésem vonatkozna az ethernetre is. Azt is képes továbbítani a PC-be HDMI-n keresztül?
Köszönöm!

(#132034) varmi2 válasza Heavyrain (#132033) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem biztos hogy usb-c fogad képet. Lehet csak azért van rajta, mert az tartja a kapcsolatot a gép usb portjával. És nem az usb csak egy eszközhöz csaakoztathato. Ha arról atvaltol masik bemenetre az usb portok nem fognak vándorolni. Csak az az egy gépen lesz a billed, ahová a monitor usbje van dugva.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#132035) tonyrulez válasza Heavyrain (#132033) üzenetére


tonyrulez
őstag

Mivel csak 1 USB-C-t látok a képen ami a HUB adatkapcsolatért felel, így csak az arra dugott gépen fog működni. Ha tudna KVM switchként funkcionálni a monitor (tudtommal van ilyen) akkor kettő kimenetnek kellene lennie (nem feltétlen C, lehet B is).

4 8 15 16 23 42

(#132036) mezis válasza Heavyrain (#132033) üzenetére


mezis
nagyúr

"...1 db USB-C (gazdagép felé irányuló)...": Ez mitha csupán a PC töltésére való. [link]

mezis

(#132037) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Köszönöm a válaszokat

(#132038) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Léteznek issue tracker és ticketing rendszerek, amik nagyjából ugyanazt csinálják, hogy vannak feladatok, amiket dokumentálni kell, lépésekre osztani, priorizálni, végrehajtani és lezárni. Szóval ezek ilyen munkaszervezési segédeszközök, ha úgy tetszik. Ebből a szoftver kategóriából szerintetek mi a legjobb ingyenes vagy olcsó megoldás? Nagyjából annyi extra igényem van, hogy valami nyomtatható dolog kijöjjön egy-egy feladatból, amit le tudok pecsételni és berakni egy mappába, hogy nyoma legyen, hogy dolgoztam.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#132039) Aryes válasza inf3rno (#132038) üzenetére


Aryes
nagyúr

Gmail ;]

(#132040) inf3rno válasza Aryes (#132039) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kösz, nagyon hasznos tanács! :R :P Jira, amit javasoltak eddig.

Buliban hasznos! =]

(#132041) RVR400 válasza inf3rno (#132026) üzenetére


RVR400
veterán

Én ilyet találtam: [link]

(#132042) jpisti


jpisti
senior tag

Üdv minden kedves segítőkész topiklakónak!
Mivel nem találtam azonnali nyomtatós topikot ezért ide szeretném beírni a kérdésemet.
Adott egy Xerox WorkCentre 6027-es multifunkciós gép ami tud e-mailben is küldeni adatot. Ennek a beállításához szeretnék segítséget kérni. Két mail címem van, egy gmail-es és egy hotmail-es. Ezek közül szeretném az egyiket beállítani, hogy a scannelt anyagok levélben is küldhetőek legyenek.
Amikor megvettem a gépet (5-6 éve legalább) akkor nagy nehezen sikerült egy UPC-s maillel összehangolni ami működött is addig amíg a UPC bele nem állt a földbe. (akkor a gmailt is próbáltam, de az valamiért nem sikerült) Viszont már nem emlékszem a beállítás menetére.
Ha valaki tudna segíteni ebben az nagyon jó lenne.
Várom a vállalkozók jelentkezését, akár itt, akár telefonon, bármilyen megoldásra nyitott vagyok.
Előre is köszönöm a segítőkészségeteket!

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#132043) RandomName


RandomName
aktív tag

Sziasztok.

Jelenleg 2 megjelenítőt haszálok.
Az egyik a laptop 15,6" kijelzője, a másik egy 24" monitor HDMI-n (Ez az elsődleges).
Záros időn belül lesz még rákötve harmadik megjelenítőnek egy 10" tablet usb-n, Spacedesk-el.

Viszont felmerült az igény arra, hogy bizonyos esetekben a laptop kijelzőjét kikapcsoljam. Ez egyszerű, benézek a tálca-> Rejtett ikonok-> Intel HD-> jobb klikk-> stb ki tudom kapcsolni.
De ez, visszakapcsolásnál elrontja a kiterjesztett asztal területi elrendezését.
Ok, amíg 2 monitor van, és ritkán merül fel az igény, addig azért ezzel együtt lehet élni.

De a 3. kijelző megérkezésétől ez az igény gyakoribb lesz, és a 3 kijelző pozícióját beállítani minden visszakapcsolásnál még nyűgösebb.

Mit javasolnátok erre a helyzetre?

Menekülőútnak akár az is jó lenne, ha csak a nem használt képernyőkön az elsődeges kijelzőről tudnék egyedileg mondjuk képernyővédőt kapcsolni.

Az ötletelést előre is köszönöm.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#132044) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Egy olyan furcsa kérésem lenne, hogy valaki tudna-e linkelni olyan weboldalt, ami beágyazva tartalmaz valamilyen Soundcloud tartalmat. Meg kellene néznem, hogy adott böngészőben, hálózaton működik-e a lejátszás vagy tiltólistán van a házirend miatt. Vagy ha magán a Soundcloud oldalon megy a lejátszás, akkor bárhol menni fog, beágyazott tartalom is?! Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#132045) Hosssszu válasza tylerddd (#132044) üzenetére


Hosssszu
őstag

Üdv!

Ez megfelelő? [link]

(#132046) tylerddd válasza Hosssszu (#132045) üzenetére


tylerddd
veterán

Tökéletes, hálás köszönet! Sokszor jönnek velem ilyenek szemben, de most persze egyet se találtam! :R

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#132047) Hosssszu válasza tylerddd (#132046) üzenetére


Hosssszu
őstag

Örülök hogy tudtam segíteni! :R

(#132048) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

VLC-n belül be lehet valahogy állítani hogy ahol számolja a videóból eltelt időt ott ne csak másodpercek legyenek hanem tized vagy századmásodpercek? Van egy kis videó amiben meg kellene mérnem egy eseményt hogy meddig tartott nagyjából.
Ha ott nem esetleg más videólejátszó aminél van ilyen lehetőség?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#132049) Csupingo válasza jozsi252 (#132048) üzenetére


Csupingo
veterán

Pl. ha az avidemux videószerkesztőt használod, az ezredmásodpercet is ír. Most hirtelen csak ezt láttam a gépemen, ami pontosabban is írja az időt. :)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#132050) Aryes válasza jozsi252 (#132048) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mi sem egyszerűbb ennél: megnézed, mekkora a videó képkockasebessége, aztán pause állapotban képkockánként lépteted a videót és megszámolod a képkockákat. Egy 60fps-es videónál 6 képkocka = 1 tizedmásodperc. Ennél pontosabban nemigen fogsz tudni időt mérni egy videóról. Persze más kérdés, ha lassított felvétel és mondjuk 1200fps, ahhoz már sokat kell számolni. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.