Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94651) CartmanLand0 válasza philoxenia (#94650) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Nekem kell majd megcsinálnom, köszi szépen, így teszek majd :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#94652) C. s. válasza mezis (#94628) üzenetére


C. s.
addikt

Értem már, köszönöm a tájékoztatást! :)

cocka:
Örülök, hogy működik, bár furcsa jelenség. Újratelepítetted a TC-t? Ha a Windows beépített fájlkezelőjével dolgozol, akkor mi a helyzet?

(#94653) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Van olyan app androidra, amellyel vissza tudok hallgatni telefonos beszélgetéseket? Vagy ez törvénybe ütköző lenne?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#94654) philoxenia válasza cocka (#94639) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ismerősnél a TC Win 8 alatt már nem ugyanazt csinálta, mint régen, gondolom a jogokat át kellene nézni, mert Nála páldául a társítás nem ment...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#94655) Kezdő vagyok válasza philoxenia (#94523) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Nagyon szépen köszönöm,működik a dolog!!!!

(#94656) AtHoS válasza sutyesz96 (#94653) üzenetére


AtHoS
nagyúr

pl. Call Recorder most épp akciós, de van ingyenes verziója is, hátha elég neked az is belőle

read-only mode on the forum

(#94657) philoxenia válasza Kezdő vagyok (#94655) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szívesen. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#94658) Möhe


Möhe
addikt

Sziasztok!

Überláma kérdés:

win7 alatt mivel tudok szűz HDD-t particionálni/formázni? Mivel nem látja a win,de az eszközkezelőben mutatja.

köszönöm a segítséget
:R

(#94659) varmi2 válasza Möhe (#94658) üzenetére


varmi2
nagyúr

A lemezkezelőben jobb gomb a hdd-re, és új kötet, vagy ilyesmi.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#94660) philoxenia válasza Möhe (#94658) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lemezkezelő? Sajátgép ikonon mondjuk jobb gomb.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#94661) Möhe válasza philoxenia (#94660) üzenetére


Möhe
addikt

Köszönöm!

Konkrétan egy WD Red 6TB-et miért 2 particióban látja? De csak a kisebbiket tudom formázni, a másikhoz formázni sem engedi. :(((

(#94662) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Tudja valaki hogy mi a processzor támogatási listája ennek az alaplapnak?:
AFOX AG31-M2

Illetve hogy hány bites rendszer-t tudok rárakni?Pl. 64 bitet elbírná?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#94663) Vakegérke válasza Möhe (#94661) üzenetére


Vakegérke
veterán

Valószínűleg MBR a partíciós táblája, GPT-re kell konvertálni. Csak akkor lesz egyben kezelhető a HDD. Utána már formázható gond nélkül.

Fontos

Csak a partíciókkal és kötetekkel nem rendelkező MBR-lemezek konvertálhatók GPT-lemezekké. A lemez konvertálása előtt készítsen biztonsági másolatot az adatokról, majd törölje az összes partíciót, illetve kötetet.

Készítsen biztonsági másolatot vagy helyezze át az összes adatot arról a fő rendszertöltő rekordot (MBR) tartalmazó lemezről, amelyet GUID partíciós táblát (GPT) tartalmazó lemezzé szeretne konvertálni. Ha a lemez nem tartalmaz partíciókat vagy köteteket, ugorjon a 2. lépésre.
A kötetek biztonsági mentésével kapcsolatos további tudnivalókért kattintson a Kapcsolódó témakörök hivatkozásra.
Nyissa meg a Parancssor ablakot.
Írja be a következőt:
diskpart
Ha a lemez nem tartalmaz partíciókat vagy köteteket, ugorjon a 7. lépésre.
A DISKPART parancssorba írja be a következőt:
list volume
Jegyezze fel a törölni kívánt kötet számát.
A DISKPART parancssorba írja be a következőt:
select volume "szám"
A DISKPART parancssorba írja be a következőt:
delete volume
A DISKPART parancssorba írja be a következőt:
list disk
Jegyezze fel az annak a lemeznek a lemezszámát, amelyet GUID partíciós táblát (GPT) tartalmazó lemezzé szeretne konvertálni.
A DISKPART parancssorba írja be a következőt:
select disk "szám"
A DISKPART parancssorba írja be a következőt:
convert gpt

Forrás

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#94664) philoxenia válasza Möhe (#94661) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem HDD topikban kérdezd meg, ilyennel még nem találkoztam.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#94665) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Sziasztok!

Nem tudom, hogy ilyen jellegű kérdéssel ide lehet-e írni... Szeretnék készíteni egy Logout blogot. És megnéztem, hogy hova lehet írni. És azt szeretném kérdezni, mivel ott csak 1 ablak van, így hogyan tudok több oldalas blogot írni? Utólag kell oldalakra bontani, először csak beírom az egész szöveget?

Köszi :R

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#94666) sutyesz96 válasza AtHoS (#94656) üzenetére


sutyesz96
őstag

:R

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#94667) Vakegérke válasza holozis_HUN (#94665) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha címlapra írsz, van alul "Oldal" gomb.

Ha személyes bejegyzést, akkor nincs rá lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#94668) holozis_HUN válasza Vakegérke (#94667) üzenetére


holozis_HUN
veterán

:R :R :R Oh, köszönöm :R :R :R

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#94669) Vakegérke válasza holozis_HUN (#94668) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szívesen. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#94670) D.Orion


D.Orion
veterán

Üdv!

Keresgettem, de sajnos táblázatot nem találtam róla, csak egy 110 oldalas dokumentumot. Így felteszem a kérdést, hátha valaki ügyesebben forgatja a keresőt.

Szeretnék találni egy JEDEC DDR3 szabványt összefoglaló táblázatot, amiben adott MHz-hez megállapított szabvány időzítések és feszültségek vannak. Ha valaki talál egy ilyet kérem ossza meg velem,

köszönöm.

(#94671) Vakegérke válasza D.Orion (#94670) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Nekem ugyan "kínai", de hátha jó lesz ez, meg ez.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#94672) madd dogg


madd dogg
senior tag

Sziasztok!

Excel 13 problémám van: txt-ből importált adatsorral dolgozok, számok .-tal elválasztva.

Minta:

1.013
1.012
1.011
1.011
1,01
1,01
1,01

Vannak cellák, ahol , az elválasztó . helyett. Ha CTR+F-fel keresek és cserélek minden ,-t pontra, az értékek megváltoznak. Ha a cellákat "szám"-ra formázom, akkor bődületes számokra, ha "szöveg"-re, akkor dátumra kapcsolja őket.

Van valamilyen opció, hogy ne kelljen 600 ilyen vesszős számot manuálisan átírnom?

(#94673) madd dogg válasza madd dogg (#94672) üzenetére


madd dogg
senior tag

Lecsúsztam a szerkesztési időről:

Fájl --> Beállítások --> Speciális --> Cellaértékek automatikus kiegészítése /Automatikus villámkitöltés --> pipa kivesz.

Megoldódott.

[ Szerkesztve ]

(#94674) cocka válasza C. s. (#94652) üzenetére


cocka
veterán

Igen, tuti a total commander volt a hibás. 8.51a-nál megjavult. Pontosabban megjavítottam, a jogosultságkezelőjével. cm_EditPermissionInfo

(#94675) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Van egy laptopom egy Asus X553M s van rajta egy oprendszer,de újra szeretném rakni úgy hogy a DVD-ről bootoljon be,de ilyen jön be hogy a windows eléréi út: /windows/system32/winload.exe
Partició: 1
Merevlemez: 2bfb4dc8
[ /noexecute=optin

Hogyan tudok DVD-ről bootolni????

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#94676) pjen válasza Potyka03 (#94675) üzenetére


pjen
félisten

A bios ban be lehet állitani,hogy honnan bootoljon.

(#94677) Potyka03 válasza pjen (#94676) üzenetére


Potyka03
senior tag

DVD-re van elsődlegesnek állítva,de szarik rá...

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#94678) pjen válasza Potyka03 (#94677) üzenetére


pjen
félisten

Mikor jön fel a gép nincsen billentyű parancsos boot menű Pl:f12?

(#94679) Potyka03 válasza pjen (#94678) üzenetére


Potyka03
senior tag

már megoldottam,az esc-et kellett nyomni s ott kiválasztottam.

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#94680) C. s. válasza cocka (#94674) üzenetére


C. s.
addikt

Jól van, örülök, hogy rendben van! :) Még relatíve jól megúsztad (kicsit hosszú volt, de legalább vírusod nem volt).

[ Szerkesztve ]

(#94681) attiati


attiati
veterán

borotvát rendelnék Japánból vagy Indiából

adapterrel átalakítható itthon használhatóvá (biztonságosan)?

ennyit találtam

(#94682) pjen válasza attiati (#94681) üzenetére


pjen
félisten

Indiát nem tudom,de Japánban mintha 110V lenne a hálózati fesz.Ebben nem vagyok biztos,de ha igen akkor trafó is kell.Nem biztos,hogy megéri.

(#94683) attiati válasza pjen (#94682) üzenetére


attiati
veterán

110V igen. Akkor bukta maga a készülék is, nem csak a csatlakozója?

India még jobban érdekelne

itt a wiki cikk, de eléggé analfabéta vagyok hozzá

(#94684) pjen válasza attiati (#94683) üzenetére


pjen
félisten

Indiában a wiki szerint 220/50 van tehát az jó lenne.Mi olyan jó egy távol keleti borotvában,hogy megéri a kovkázatot:gari ..stb?

(#94685) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Dell Inspiron 7348-as gépem, tegnap a következőt produkálta. Videónézés közben elment a kép és újra indult, nem jelenített meg se kék képernyőt semmit. Hibanaplóba ennyit találtam: critical 41 kernel-power. Ki van kötve rendesen monitorra, frissítettem a VGA drivert (Intel) mert arra gyanakodtam, Aida64-el csináltam stabilitás tesztert, lefuttattam diagnosztikai programokat (memtest), de azóta nem fordult elő. Kell ettől félnem, hogy előfordul hasonló? Rákerestem és mindenkinél más jellegű volt a hiba. Kb 3 hónapos a gép és Windows 10 Home.
Előre is köszönöm!

// -

(#94686) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Az lenne a problémám mostanában a mozilla meg van bolondulva, lezabálja a ramot a gépről.
Állandóan kifagy, FB ha frissítem akkor mindig kifagy szinte.
Nem tudom hogy a flah vagy mi baja van, mert a feladatkezelő azt mutatja az használja legtöbbet.
Eddig normálisan ment meg minden az utóbbi 1 hétben csinálja.
CC cleanerrel már átfutatam a gépet sok szemetet letörölte, a talált hibákat is kijavította és még is csinálja tovább.

風林火山

(#94687) mezis válasza Shingen (#94686) üzenetére


mezis
nagyúr

Hány oldal van megnyitva ? (Fölöslegesen ;] )
Mennyi RAM-ot foglal ?
Malwarebytes volt ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#94688) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem!

Sajnos már nem tudok rendelni Philips dvd lemezt pedig nagyon megvagyok vele elégedve.Megkérdeztem a Philips ügyfélszolgálatot mikor lesz újra kapható a boltokban, de nem tudtak választ adni.

Így az a helyzet áll elő, hogy választanom kell másik márkát.

Elsőre tdk és verbatim közül választanék.

Melyiket ajánljátok a kettő közül,melyik jobb minőségű?

(#94689) Shingen válasza mezis (#94687) üzenetére


Shingen
addikt

Hát az Fb, ez a forum, meg egy email volt megnyitva.
Bocs nem is a ram, hanem a win.nél a cup jelző volt 100%-on, pörgött mint az állat.
Malwarebytes NEM volt?
tegyem fel?

風林火山

(#94690) mezis válasza Shingen (#94689) üzenetére


mezis
nagyúr

A Malwarebytes-t elég alapos gyanú esetén futtatni. (Aztán ki kell vakarni az induló szolgáltatások közül...)
Ha a CPU foglalt nagyon, akkor azt valószínűleg a megnyitott f...-a kis flash playerek, ugri-bugri reklámok okozzák. Egyenként csukogasd be a megnyitott oldalakat és figyeld a Task Manager-t (Process Explorer-t, Process Hacker2-őt).
Lehet, hogy még az FF bezárása után kézzel kell kiirtani a RAM-ból egy-két kis aranyos Flash szrt.

mezis

(#94691) Vakegérke válasza Teodor52 (#94688) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

A HardverAprón van.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#94692) Teodor52 válasza Vakegérke (#94691) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszi szépen az infót!

(#94693) Vakegérke válasza Teodor52 (#94692) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szívesen. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#94694) enginev3.0


enginev3.0
félisten

2.5" laptop HDD-k mennyire tartósak mint a nagyobb társaik? Torrentezésre
Elsősorban olvasás, kevesebb írás, ha ez számít, nem túl nagy sebesség 3-6MB/s, 0-24-ben járatva, szinte csak nagy fájlok olvasása írása

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#94695) Janesz1981


Janesz1981
tag

Sziasztok!
Creative régi 5.1-esemmel olyan bajom van kihúzom tápcsatit kicsit akkor pár percig full jó az 5.1. De kis idő múlva elmegy a mély. Hangszóró teszten rányomok mélyre a centerből szól. kihúzom kicsit majd visszadugom megint jó egy ideig. Ötlet? ja sztereoban van mély egyedül közép/szub nyomja így.

[ Szerkesztve ]

(#94696) RudY válasza enginev3.0 (#94694) üzenetére


RudY
addikt

Nálam egy Verbatim házas kis szutyi látja el ezt a funkciót, jó pár éve. Valójában ez van belül: [Toshiba MK5059GSX 500GB 5400RPM SATA Internal Laptop Hard Drive]
Ez a 2014-es állapota volt:
:B
Ugyanakkor most is a NAS USB portján lóg, és teszi a torrrentezős dolgát :DD
Nyilván nem egy általános statisztika, nálam így sikerült, kíváncsi vagyok meddig bírja.

[ Szerkesztve ]

(#94697) celafat


celafat
tag

Egy Thinkpad X40-re van értelme win10-et rakni? Jelenleg XP van rajta és 1,5Gb ram van benne.

(#94698) quailstorm válasza celafat (#94697) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Legalább Extreme Graphics 2 van benne? :DDD
XP, Win7 thinpc, embedded vagy starter, de videodriverrel bajban leszel. De 10? Felejtsd el.

(#94699) HookR


HookR
addikt

Laptop DP csatlakozójára kellene HDMI-s TV-t kötni. Ez jó lesz, vagy van valami ezeknél is, amire figyelni kell és nem jó, ha gyanúsan 'olcsó'? Milyen kábelt ajánlanátok?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#94700) varmi2 válasza HookR (#94699) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez is jó. Próbáltam hasonlóval, és működik.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.