Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) laragirl83


laragirl83
őstag

Hali!

Lenne egy olyan problémám, hogy gép megadta magát, kezdő sem vagyok, szóval amit lehetett csere hw nélkül megpróbáltam de nuku.
Szóval az van h bekkapcs, power on, táp venti meg vga venti felpörög egy pillanatra, majd rögtön le is áll.
Ezt megpróbálja egymás után 3-4 alkalommal, de mindig megadja magát.
Tép dögölhetett meg vajon?
Csere cuccom sajnos nincs, szóval kipróbálni nem tudtam, én erre gondolok, de hátha van más 5let!
Hm?

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#66002) #65675776 válasza szabozoran (#66000) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy tápcserét megpróbálnék. Esetleg szétnézni a lapon, lehet találsz pár púpos kondit.

MasterMark: Nem tudom milyen korlátozások vannak a próbaverzióban, szóval nem tudom megmondani, hogy megoldható-e vele.

De tennék egy próbát a W7 sajátjával. Persze csak ha Pro vagy afeletti kiadás. A "kisebbekben" nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#66003) Sub-ZeRo válasza laragirl83 (#66001) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Valakitől szerezz egy próba erejéig egy tápot. Nagyon az a ludas, úgy néz ki a leírtak alapján.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#66004) bads1 válasza #65675776 (#65994) üzenetére


bads1
aktív tag

Köszi, használtan vettem, lehet véletlen kihagyta a csomagból.

(#66005) tocsek18


tocsek18
senior tag

nah itt vagyok volt kint egy 3órás melóm mamámnál napsütésben fasza volt :DD
igen cm táp van gépben nyilván amikor csináltam képet direkt kihúztam
3sata 4ből foglalt 1tb samsung 1ssd meg dvd író
igen akkor r9 270xhez adtak 2 átalakító kábelt képen az egyik épp látszódik
most azt a 2őt használjam vagy egyik helyett dugjam be 6pines első képes pci-e dugót? mind1 melyik variáció megy nem?
várom ötleteket csipogás megszüntetésére :D
mondjuk memóriákat nem cserélgettem még kellene?:D hétfőn kajak beviszem boltba ne szakértsétek meg dafuq :(((

(#66006) tocsek18


tocsek18
senior tag

kész feladom össze dugva minden pron még mindig csipog ugyan úgy :O

(#66007) XmoD


XmoD
aktív tag

Egy kerdes.

Adott egy vinyo ami ujratelepites elott tokeltesen mukodott. Win telepitovel altalaban mindig torolni szoktam a particiokat. Most is igy tortent, DE most jon a csavar. Formazni mar nem tudom. Probaltam lemezkezelobol/live linuxal/EaseUS Partition Master 9.3.0-al. Es semmi. Sentinel, HD Tune latja. Csak formazni nem lehet raw-bol. Csinaltam uj particiot rajta es semmi. Valakinek van valami otlete ra ?

(#66008) sklopp válasza MasterMark (#65990) üzenetére


sklopp
őstag

Ajánlani tudom ezt , lemez vagy partíció költöztetésre találták ki, mindegy mekkora a forrás lemez, mekkora a cél lemez, tetszés szerinti méretre állítható. Próbaverziós és teljes értékű, ha jól emlékszem 30 napig működik. Kiválóan használható program.

[ Szerkesztve ]

(#66009) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Hali!
Nem ismer valaki valami témát ami teljesen visszaalakítja a win8.1-et win7-esre? Hiányzik a win7 kinéznet de nem akarok telepítgetni.

(#66010) leslieke válasza Milgram1 (#66009) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Start Menu 8

téves.. ez csak start menü.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#66011) Milgram1 válasza leslieke (#66010) üzenetére


Milgram1
aktív tag

Ezt ismerem, de olyan kellene ami mindent átalakít, az aero-t, az ablakok kinézetét..etc.

[ Szerkesztve ]

(#66012) pr1mzejEE válasza Rivaul (#65977) üzenetére


pr1mzejEE
addikt

Köszönöm szépen!

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#66013) Rivaul válasza Milgram1 (#66011) üzenetére


Rivaul
addikt

ITT egy cikk hogy mit tudsz tenni a téma érdekében.


pr1mzejEE

Igazán nincs mit :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#66014) --HARDCORE-- válasza tocsek18 (#66006) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Próbáld meg egy sokkal kisebb étvágyú vga-val ha tudod (mondjuk amihez nem kell +kiegészítő táp).
Ha nem megy úgy sem, akkor elképzelhető hogy hibás az alaplapod.
Ennyi próbálkozás után már gyanús...

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#66015) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

a személyi igazolvány hátulján az alsó felén a fehér részen vannak számok relációs jelek között.
Valaki nem tudja, hogy mit jelentenek a félkövérrel jelzett X-ek helyén lévő számok? (domain regnél az a gyanúm, hogy szerkesztett képeket küldenek be egyesek és ki akarom deríteni, hogy valódi e).

I‹HUN123456AB‹X‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹
500101XM600101XHUN‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹X
GIPSZ‹‹JAKAB‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹

Ami világos:
első sor: minden személyi I-vel kezdődik, aztán HUN és a személyi igazolvány szám (ami áll 6 számból és 2 betűből), aztán van egy szám amit nem tudok
második sor: születési dátum, aztán egy szám amit nem tudok, aztán M vagy F betű attól függően, hogy férfi vagy nőről van szó, aztán a személyi lejárati ideje, majd a végén egy szám amit nem tudok aztán HUN, majd a sor legvégén egy szám amit megintcsak nem tudok.
harmadik sor: név

[ Szerkesztve ]

(#66016) Blue meth


Blue meth
senior tag

http://kepfeltoltes.hu/view/120206/sg_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezt tudja esetleg valaki, hogy miért változott ilyenné a D meghajtó ikonja?
És vissza lehet valahogy állítani?

(#66017) MasterMark válasza sklopp (#66008) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi, ez jónak tűnik.

Sajnos az átvitel nem igazán sikerült. Az asztal nem indul el normálisan, csak egér, és egy egyszínű kék háttér jön be. :(

Valami ötlet? :R

Régebben az XP-nél volt egy olyan javítási mód, hogy újratette a rendszerfájlokat, de programokhoz egyebekhez nem nyúlt.
Van ilyen a Win 7-nél is? Nem igazán találom, a javításnál csak a rendszerindítást lehet javítani.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#66018) nyunyu válasza tocsek18 (#65983) üzenetére


nyunyu
félisten

táp az ez Chieftec 500W GPS-500-A8 BOX már leírtam korábban is
azóta bele lett próbálba coolermaster 500w rs 500 psap j3-al ezen van 8pin ezzel is ugyan az a gond

Ha uj alaplapod van, akkor jol nezd meg, hogy hol vannak csavarhelyek rajta, nehogy bentmaradjon egy felesleges tavtarto a hazban.

Jartam mar ugy, hogy a Gigabyte lapot csereltem Asrockra.
Elobbi hasznalta a mATX egyik rogzitesi pontjat, ami ATX lapokon nem kotelezo.
Utobbi meg nem hasznalta, sot pont ott volt az IDE csati, azt zarta rovidre a bent felejtett tavtarto.

Szerencsemre a kinyirt lapot+memoriat kicserelte a szerviz.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#66019) nyunyu válasza Stanley-B. (#66015) üzenetére


nyunyu
félisten

Valaki nem tudja, hogy mit jelentenek a félkövérrel jelzett X-ek helyén lévő számok? (domain regnél az a gyanúm, hogy szerkesztett képeket küldenek be egyesek és ki akarom deríteni, hogy valódi e).

I‹HUN123456AB‹X‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹
500101XM600101XHUN‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹X
GIPSZ‹‹JAKAB‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹‹

Utlevel ellenorzes

Gondolom a jogsi, meg a szemelyi feliratozasa is ugyanannak a szabvanynak felel meg.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#66020) Stanley-B. válasza nyunyu (#66019) üzenetére


Stanley-B.
őstag

:R

(#66021) nyunyu válasza nyunyu (#66019) üzenetére


nyunyu
félisten

Gondolom a jogsi, meg a szemelyi feliratozasa is ugyanannak a szabvanynak felel meg.

Utiokmanyokra vonatkozo szabvany

99. oldalon van a haromsoros formatum felepitese, 57-60 oldalakon meg a CRC szamitas menete.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#66022) rii


rii
nagyúr

sziasztok

ebbe a lapba: asus at3iont-i deluxe szeretnék memóriát venni

ha ezt írják a specifikáciüban:
"2 x DIMM, Max. 4 GB, DDR3 1066/800 Non-ECC,Un-buffered Memory
Dual Channel memory architecture"
akkor a 1066 Mhz-től 800 MHz-ig szereti a memóriát?
egy 1333 MHs nem is jó neki?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#66023) #85154688 válasza rii (#66022) üzenetére


#85154688
törölt tag

De jó neki csak nem 1333Mhz-n fog üzemelni a memória hanem 1066-on ha jól emlékszem...

(#66024) tocsek18 válasza nyunyu (#66018) üzenetére


tocsek18
senior tag

2 tartó volt a gépben egyet beraktunk másik oldalra így 3 helyen van oda rögzítve
csavarok alatt van ilyen gumi cumó nem ér csavar alaplaphoz nem zárhatná rövidre elvileg

(#66025) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy email címekre érkező leveleket, hogyan lehet továbbítani, akkor ha ilyen funkció nincs a webes felületen?

Adott egy régi dunawebes cím, aminek 40 megás a tárhelye ami kicsi, hogyan tudnám ezt mondjuk egy gmailes fiókba irányítani? :U

(#66026) Kommy válasza cekkk (#66025) üzenetére


Kommy
veterán

A gmail-nek van olyan funkciója, hogy lekérdezi a másik mail-ről a leveleket.

Gmail / beállítások / fiókok / Levelek ellenőrzése más fiókokból (POP3 segítségével) és itt kitöltöd értelemszerűen

[ Szerkesztve ]

(#66027) cekkk válasza Kommy (#66026) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm! :R

Ezt nem is tudtam!

És ilyenkor letörli a másik szerverről a leveleket, vagy meghagyja ott is?

Látom belehet ott is állítani mindent. :R

[ Szerkesztve ]

(#66028) Blue meth válasza Blue meth (#66016) üzenetére


Blue meth
senior tag

Erre senki nem vágja a megoldást?

(#66029) rii válasza #85154688 (#66023) üzenetére


rii
nagyúr

ok
köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#66030) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Van olyan google dork amivel csak HTML oldalakra keres rá?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#66031) snake1977 válasza Rivaul (#65965) üzenetére


snake1977
őstag

Teszek egy próbát :K :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#66032) elektropocok válasza Blue meth (#66028) üzenetére


elektropocok
tag

Használsz mobilinternet vagy usb-s wifi sticket? Én jártam így laptopon kiosztotta D meghajtóra azon pedig volt már egy vinyó is kiosztva :) Vinyót nem láttam csak sticket amint kihúztam sticket vissza jött DATA nevén lévő meghajtó.

[ Szerkesztve ]

(#66033) Blue Eagle válasza Blue meth (#66016) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Sajnos a linlelt kép nem jön be mobilon, de így a látatlanban annyit mondanék, hogy keress a d meghajtó gyökérben autorun.ini fájlt. Ez okozhat ilyet. Ha magvan, töröl vagy nevezd át, esetleg ha kell (bár nemhinném) helyez át másik mappába.

(#66034) --HARDCORE-- válasza Blue meth (#66028) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

[link]

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#66035) Hulk017


Hulk017
csendes tag

ÜDv lenne nekem egy olyan Problémám hogy windows 8 van a gépemen (gamer gép) de a Counter strike akadozik mint a szar már a menübe a Cod 2 be pedig nagy a pingem mi lehet az oka?

(#66036) Darkness6


Darkness6
csendes tag

Sziasztok!

Egy Samsung RV508-as géppel fogok holnap birkózni. Laptopszalonból lett véve, valaki beszámíttatta, úgy került oda. Egy probléma már volt vele. Win7 telepítés után indításkor a Windows logónál megfagyogatott. Aztán Win8 is rá lett próbálva. Azzal már nem volt ilyen gond, ám ott pedig a wifi szakadozik. De úgy, hogy piros X jelenik meg a kapcsolatoknál.

Mit tanácsoltok, hogy fogjak majd neki?
(jelenleg nincs előttem a gép)

[ Szerkesztve ]

Darkness6

(#66037) Darkness6 válasza Darkness6 (#66036) üzenetére


Darkness6
csendes tag

Új információ...
Azóta már kidobott valami hardverproblémás képernyőt is és rá lett nyomva a visszaállításra.
Azóta el sem indul.
Nem valami bizalomgerjesztő...

Darkness6

(#66038) #65675776 válasza Darkness6 (#66037) üzenetére


#65675776
törölt tag

És vajon mi volt a hibaüzenet?

(#66039) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Hali mindenkinek. Kaptam egy alaplapot de ilyen tápcsatit még nem láttam sosem lehet esetleg sima ATXről ilyenre átalakítót venni és ha igen hol vagy milyen néven keressem?

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket! :R

(#66040) sklopp válasza MasterMark (#66017) üzenetére


sklopp
őstag

Sajnos nincs ötletem, mi lehet a hiba oka. Én XP-t költöztettem még tavaly, nálam nem volt semmi gond. Időközben áttértem Win 7-re, itt még nem használtam a programot.

(#66041) Gergő170


Gergő170
aktív tag

Helló!
Egy samsung UE32ES6100WXXH tv-m van, és hálózaton keresztül szeretnék filmet nézni (úgy hogy a film a számítógépen van). Ez hogy oldható meg? Mert elvileg van valami olyan lehetőség, hogy képeket, filmeket, zenéket tudok megosztani a tv-vel.

(#66042) VectorworksH


VectorworksH
tag

Sziasztok!

van egy P4i865G + 3,4Ghz Prescott + 80GB Samsung ATA vinyó + SATA DVD

XP installáláskor, már az install legelején a fájlok másolásánál - mikor hol, többször próbálkoztam már.... - egyszerűen elszáll, és újraindul. Több vinyóval is ki lett próbálva, mindegyikkel ugyanezt teszi......

What a problem? :)

Grafikai tervezest vallalok! Kivitelezes is megoldhato! behance.net/vectorworkshun

(#66043) dfdfdf válasza Gergő170 (#66041) üzenetére


dfdfdf
őstag

ajánlom a nero media home nevű progit a legjobb dnla szerver winre :)

(#66044) MasterMark válasza sklopp (#66040) üzenetére


MasterMark
titán

Ma megpróbáltam még egyszer. Ugyanúgy csináltam mindent, és most sikerült. :C

Köszönöm a segítséget. :R

Switch Tax

(#66045) Blue Eagle válasza VectorworksH (#66042) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Órajel? Memória és időzítései? Mennyi db. modul van az alaplapban? Ha kiveszed egyiket aztán felváltva a másikat?

(#66046) pjen válasza Gergő170 (#66041) üzenetére


pjen
félisten

Serviió?nekem kiváló.

(#66047) sklopp válasza MasterMark (#66044) üzenetére


sklopp
őstag

Nincs mit. Örülök hogy sikeres volt az akció.

(#66048) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Véleményre volnék kiváncsi (ventis topikba nem igazán van élet)
HAF-912 Plus ház esetén mekkora szerepe van az oldalsó 12 vagy 14cm-es ventinek , ha a többi helyen a max. méret telepítve van !? (első 20- as befelé tolja a levegőt , hátsó 12-es kifelé , felső 20-as is kifelé)

Válaszokat előre köszönöm ! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#66049) béke


béke
aktív tag

hali szerintetek össze lehet kötni 6db Energizer AAA Akkut amik egyenként 1.2V 850mAh-esek

Ha a 6db össze raknám Forrasztanám 7.2V 5100mAh-kapnék nem de?!?

Ezt raknám a verdámba!! Szerintetek? Valaki?
köszi.

Hosszabban: Hozzászólás

Alá írás :)

(#66050) Rico83 válasza MaxxDamage (#66048) üzenetére


Rico83
tag

Ha az oldalsót is bekapcsolod van egy plusz hűtésed a vga-ra.
Szerintem felesleges.Ha nem melegszik nagyon, akkor elég az első és a hátsó.Még a fenti sem szükséges.
Valamint halkabb is lesz.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.