Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99001) meone válasza matyi012345 (#98999) üzenetére


meone
tag

Szerintem nem para.
Nekem is olyan már vagy 2 éve használom.

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#99002) meone válasza meone (#98998) üzenetére


meone
tag

Időközben megoldottam a problémámat, sikerült detektálni.
Újra alkottam a kódrészletet.

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#99003) Fuvaros válasza matyi012345 (#98999) üzenetére


Fuvaros
senior tag

miért nem egy jó márkát vettél? gagyi szarnak látszik....

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#99004) Lenry válasza Lenry (#98996) üzenetére


Lenry
félisten

nem sikerült megoldani, végül feltelepítettem az ugyanott lévő WinServer2003-ra a nyomtatót és onnan osztottam meg, így már működött.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#99005) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Egyik ismerősnek van egy samsung galaxy young telefonja, már 2 éve használatban van, boltban lett vásárolva újonnan és most eladásra kerül. 20-as kártyával volt eddig használva, most beletettem egy 30-asat, de közben kér egy ilyen kódot is: "sim hálózatfeloldó pin kódja". Hívásnál ezt írja ki: "nincs regisztrálva a hálózaton".
Akkor ezek szerint 20-as függő a telefon?

(#99006) philoxenia válasza Ice&Lime (#99005) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nyilván.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#99007) Ice&Lime válasza philoxenia (#99006) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi, csak mert ő azt mondta, hogy független, és a dobozára sincs ráírva a szolgáltató neve..

[ Szerkesztve ]

(#99008) philoxenia válasza Ice&Lime (#99007) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát ha megvan az eredeti számla a boltban lehetne reklamálni, de lehet, hogy eleve függőként adták el.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#99009) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Adott egy Asus N551JW noti. BIOS-ban nem találtam sehol, hogy hol lehetne húzni a procit. EFI BIOS-t hol találom?! (Gondolom ott kellene)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#99010) HoaryFox válasza iceQ! (#99009) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Erről hol hallottál? Laptop és proci húzás nem nagyon szokott együtt járni :U

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#99011) Lenry válasza iceQ! (#99009) üzenetére


Lenry
félisten

leginkább sehol.

esetleg a nagyongémer, AlienWare és társaiban lehet ilyen opció, de mezei konzumer laptopban kár keresni
(meg a mai hűtések épp-hogy-elégre tervezettségét figyelembe véve nem is baj, hogy nincs)

EFI BIOS-t hol találom

szintén sehol. egyféle BIOS van minden alaplapon / laptopon. nem lehet köztük váltogatni.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#99012) iceQ! válasza Lenry (#99011) üzenetére


iceQ!
addikt

Elég gémer notim van ezért is kérdeztem.

Intel® Core™ i7-4720HQ (Quad-Core, 2.6 - 3.6 GHz)
HM86 Express Chipset
1x8GB DDR3L 1600 MHz, bővíthető ha kell
15,6" Full HD LED matt TFT IPS (1920 x 1080)
1 TB 5400 RPM HDD + mSATA hely SSD-nek
DVD író / olvasó (SuperMulti)
NVIDIA GeForce GTX 960M
Beépített Bang & Olufsen ICEpower® hangrendszer + mélynyomó
Beépített HD webkamera; SD kártyaolvasó
Billentyűzet: magyar, LED világítással
Gigabites LAN, Bluetooth v4.0 + HS, HDMI, Mini DisplayPort, USB 3.0 (3 db), Wireless LAN 802.11 b/g/n
Akkumulátor 6 cellás (56 WHr), hibátlan, 99%-os.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#99013) Ralond válasza iceQ! (#99012) üzenetére


Ralond
tag

Az a processzor már gyárilag tuningolt. :)

(#99014) iceQ! válasza Ralond (#99013) üzenetére


iceQ!
addikt

igen amúgy most jöttem rá én is :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#99015) Ralond válasza iceQ! (#99014) üzenetére


Ralond
tag

Én is onnan tudom, hogy próbálkoztam vele. :DDFeltűnő, hogy a gépem alkatrészeinek ~90%-ban megegyezik a tiéddel. :)

[ Szerkesztve ]

(#99016) iceQ! válasza Ralond (#99015) üzenetére


iceQ!
addikt

Win10 van rajta? Ha igen driverek tökéletesen működnek?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#99017) zoli7610


zoli7610
tag

Üdvözlet
Valaki esetleg tanáccsal el tudna látni?
ga-ep31ds3l lapot kellene felturbóznom egy ssd-vel.
Meglátásom szerint nem lehet ahci-re állítani.
Fog ez gondot jelenteni?
Üdv.: Zoli

Telefon: 30 8822700

(#99018) iceQ! válasza zoli7610 (#99017) üzenetére


iceQ!
addikt

Olyan nincs hogy nem lehet. Ez ahhoz elég új lap, hogy ne tudja.

(level up: őstag lettem)

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#99019) Lenry válasza iceQ! (#99018) üzenetére


Lenry
félisten

sajnos nem elég új. nálunk is van egy ilyen lap a cégnél, küzdöttem vele ugyanezért, de nem, egyszerűen nincs benne ez a menüpont. budget lap volt anno

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#99020) iceQ! válasza Lenry (#99019) üzenetére


iceQ!
addikt

bios update nem oldja meg?! számomra ez megdöbbentő hír :Y

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#99021) Ralond válasza iceQ! (#99016) üzenetére


Ralond
tag

Igen Win10, egy hete frissítettem az évfordulós frissítéssel. Minden driver jó, bár újratelepítéskor a billentyűzet háttérvilágítással volt problémám. Bár ennyi pénzért ez elvárható :)

(#99022) Lenry válasza iceQ! (#99020) üzenetére


Lenry
félisten

nem

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#99023) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

Intel Corei7 2600K proci mellé, Z68 Extreme3 Gen3 lapba tehetek 1866MHz-es memóriát, fog menni 1866MHz-en?
Köszi előre is! :R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#99024) iceQ! válasza Ralond (#99021) üzenetére


iceQ!
addikt

ASUS Smart Gesture-t újra kell telepíteni.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#99025) Ralond válasza iceQ! (#99024) üzenetére


Ralond
tag

Én is azt hittem de nem :) Volt fent az ASUS driverek között "nem jut eszembe nevű" alkalmazás. Miután azt feltelepítettem rögtön megjött az a világítás.

(#99026) kopogo


kopogo
tag

Helló!

Olyan szövegdobozt vagy valami ahhoz hasonló szeretnék word-be amibe meghatározott számú karaktereket lehet beleírni.
Lehetséges vagy milyen meglodás van rá?

(#99027) HoaryFox válasza kopogo (#99026) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Egy ilyet találtam, ha ez segít: [link] (Word 2007-ban tesztelve)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#99028) kopogo válasza HoaryFox (#99027) üzenetére


kopogo
tag

Igen ehhez hasonló megoldást találtam űrlapos lett.

Köszönöm szépen.

(#99029) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Egy OTP-s utalást szeretnék leellenőrizni, hogy valóban megtörtént-e. Milyen adatok kellenek hozzá és hol tudom leellenőrizni, hogy valóban elküldték-e a pénzt, ha a saját számlámon még nem látom?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#99030) Sordoran válasza Aaron14 (#99029) üzenetére


Sordoran
addikt

Úgy értve, hogy valaki küldött neked elvileg pénzt, és ezt szeretnéd leellenőrizni? Amennyiben még nem jött meg, sokat nem tehetsz, max. kérsz az illetőtől egy igazolást arról, hogy valóban elutalta a pénzt.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#99031) mefistofeles válasza Aaron14 (#99029) üzenetére

Gondolom OTP direct szolgáltatásod az nincs. Akkor otthon azonnal megnézhetnéd a PC-n.
A befizetést tényét nehezen tudnád ellenőrizni, de most már nyitvatartási időben szinte azonnal látható a pénzmozgás a számládon. Ha pl. ma délelőtt utalt akkor már tuti a számládon kell legyen az összeg.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#99032) senzaj


senzaj
senior tag

Sziasztok!

Ilyen átalakítót keresek azonnal, de sehol sem találok. :( :( Pls help!

(#99033) csizs


csizs
aktív tag

alaplapi gondjaim. Help!

1x éve a prohardveren!

(#99034) csizs válasza csizs (#99033) üzenetére


csizs
aktív tag

megoldva.

1x éve a prohardveren!

(#99035) Zsolty001


Zsolty001
tag

Üdv!

Milyen hibára utalhat az alábbi jelenség?

A Valley Benchmark tesztet futtattam ultra beállításon, egyszer befagyott a program, a kép fixen ottmaradt a monitoron. Billentyűparancsra nem reagált, de a rendszer nem fagyott le, bekapcsológombbal még le tudtam normál módon állítani, viszont a befagyott kép maradt. Ami furcsa számomra, hogy a gép kikapcsolása után is ottmaradt a kép a monitoron, egészen amíg a monitort ki nem kapcsoltam.

Újraindítás előtt megmozgattam a kábeleket, majd további teszteket futtattam: Unengine Valley-Heaven, Furmark. Minden rendben. A monitor is jó.

A számítógép nem melegszik, a hűtése megfelelő.

Előzmény:

- a videokártya új (használtan vásárolt).
- előtte tisztítottam a gépet + kábel menedzsment.

Konfiguráció:
i5-2320, Asus GTX 970 Strix, 8GB DDR3 RAM, Be Quiet! Straight Power 400W, Benq 2420HDB

(#99036) kátú


kátú
őstag

Sziasztok! Olyant szeretnék kérdezni, hogy a Media Markt ban lehet részletre vásárolni? Válaszotokat előre is köszönöm!

It still works!

(#99037) HoaryFox válasza kátú (#99036) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Ha áruhitelre gondolsz, akkor igen, de webáruházban nem elérhető.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#99038) kátú válasza HoaryFox (#99037) üzenetére


kátú
őstag

Személyesenakarom, és egy 130K fényképezőt hoznék ki, tehát akkor van lehetőségem rá őstermelőként?

It still works!

(#99039) unravel


unravel
őstag

Heló

Mi történik ha továbbtöltjük az okostelefon akksiját 100%nál?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#99040) HoaryFox válasza kátú (#99038) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

:K

(#99039) unravel: Attól függ, milyen akksi. Ha lítiumos, akkor semmi, van olyan intelligens a töltéselektronika, hogy lekapcsolja a töltést, majd ha merül magától pár %-ot, akkor icipicit rátölt.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#99041) unravel válasza HoaryFox (#99040) üzenetére


unravel
őstag

sony z3 compact miatt kérdezem. nem kivehető az akksi.
ILYEN van benne.

¯\_(ツ)_/¯

(#99042) iceQ! válasza unravel (#99041) üzenetére


iceQ!
addikt

Azzal semmi gond, maradhat estére töltőn nyugodtan.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#99043) #33253120


#33253120
törölt tag

Mekkora a legkisebb 5V-os csavarfüles ventillátor?

(#99044) Zsolty001 válasza Zsolty001 (#99035) üzenetére


Zsolty001
tag

Megoldódott.

(#99045) konikan


konikan
aktív tag

Üdv!

Érdeklődnék, hogy a pl. VGA teszteknél használt grafikonok amiken a minimum és a maximum fps értéket rögzítik mivel készül? Itt nem a grafikon, hanem az adott szoftver érdekelne ami menti, hogy bizonyos idő alatt mennyi volt a max. és a min. fps.

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#99046) GoZoL


GoZoL
senior tag

Sziasztok!

A tápegység PCI-E feliratú tápkábele 6 pines, bedughatom az alaplap 8 pines csatlakozójába? A 4 pines nem ér oda, nincs hosszabbítóm. Köszönöm!

(#99047) elfelejtette válasza GoZoL (#99046) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nem.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#99048) odrif


odrif
MODERÁTOR

Vlc alatt mitől szürkül be egy-két másodpercre olykor a kép?

20 éve a Prohardveren

(#99049) SP4C3 válasza odrif (#99048) üzenetére


SP4C3
veterán

Valószínűleg kifut a cacheből, mert win /és-vagy/ más programok használják a háttértárat.

Tools > Preferences > Input/Codecs > Advanced section > File Caching > 1000ms

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#99050) Martzi válasza odrif (#99048) üzenetére


Martzi
csendes tag

Ha másik lejátszóval jó, akkor sztm kodek, ha mégsem, akkor esetleg nem melegszik túl a videokártya?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.