Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94851) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Van egy jpg képem, amin meg kellene mérnem pár pixel között a távolságot.
Mi erre a legjobb free program?

(#94852) embe válasza RudY (#94850) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi! :R
Közben csináltam itt melóhelyen egy bootolható pent vele, és valóban ott a lehetőség. Na majd este meglesem a kérdéses géppel.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#94853) spiritex válasza DrojDtroll (#94851) üzenetére


spiritex
veterán

A távolság attól függ, hogy hány dpi-s a kép, mert teljesen más két pixel között a távolság, ha 72 dpi-s a kép, és más, ha 300 dpi-s. Ha ez megvan (elvileg minden normális képnéző ki tudja írni ezt az értéket ppi vagy dpi néven a kép tulajdonságai közt), akkor nem kell hozzá program, mert ki tudod számolni, ugyanis a 72 dpi-s képen 72 pont van 1 inch-ben (azaz 2.54 cm-ben), vagy ha a másik oldalról nézzük, akkor 72 pont (pixel) az 2.54 cm-es távolságnak felel meg, a 300 dpi-s képen pedig 300 pont van 1 inch-ben, ill. 300 pont az 1 inch távolság. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#94854) Simivok


Simivok
senior tag

Adott egy GA-B85M-D3H alaplap, és 2x4GB RAM.
Hogy kell belerakni a RAM-okat, hogy működjön a Dual Channel?
Most a szürke slotokban van (DDR3_2, DDR3_1) de a manual mást ír:

This motherboard provides four DDR3 memory sockets and supports Dual Channel Technology. After the
memory is installed, the BIOS will automatically detect the specifications and capacity of the memory. Enabling
Dual Channel memory mode will double the original memory bandwidth.
The four DDR3 memory sockets are divided into two channels and each channel has two memory sockets as following:
Channel A: DDR3_2, DDR3_4
Channel B: DDR3_1, DDR3_3

A manual szerint az első két slotba kéne rakni a RAM-okat (fekete és szürke), de ez nekem nem logikus.

A cpu-z ezt írja ki:

Szerintetek?

Galaxy S23 256GB Cream

(#94855) barni1122 válasza Simivok (#94854) üzenetére


barni1122
tag

Itt kérem szépen minden tökéletes. :) Nézd csak meg jobb felül a CPU-Z mit is ír a Channel után. A kézikönyv még azt is írja szerintem, hogy 2 modul esetén abba a kettőbe érdemes tenni, amelyikben most vannak: " For optimum performance, when enabling Dual Channel mode with two memory modules, we recommend that you install them in the DDR3_1 and DDR3_2 sockets"

[ Szerkesztve ]

(#94856) mezis válasza Simivok (#94854) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha nem hiszel a CPU-z,nek, barni1122-nek sem, akkor indíts el egy memtest86+ v5.01-et és indítsd el a jelenlegi beállításban. jegyezd föl a sebességet, aztán indítsd el bármilyen másik beállításban. Kb 30 - 40 %-al lesz kisebb a sebesség és akkor az nem dual channel mode.

mezis

(#94857) Simivok válasza mezis (#94856) üzenetére


Simivok
senior tag

Köszi a választ, és neked is barni1122.

For optimum performance, when enabling Dual Channel mode with two memory modules, we recommend that you install them in the DDR3_1 and DDR3_2 sockets.

Ezt a sort pont nem olvastam el. :)

Más: az miért van, hogy főleg youtube videó nézése közben a gép megakad egy tized másodpercre, és búgó hang jön a hangszóróból?

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 256GB Cream

(#94858) toza


toza
senior tag

hello!
vki tudja h mi volt az a regi jatek kb 2006-8 korul v korabban vmi tech demo volt igazabol.iszonyu gepigenyes..
1 pajaval kb es akkoriban igen utos dolgokat lehetett benne csinalni ..

pisztolyal indultal es ott volt elosszor szelben lebego szovet,amit barhol szet lehetett loni,
szet is szakadt akar egy ido utan,es szoval vmi rohadt jo uj fiziaki motor tesztje volt vegulis..
durvabb volt mint crysisben kb..es elotte volt biztosan..

csak kb sosem epult ra jatek kitudja miert..

szoval ennek kene a cime.. vmi "p"betus dolog volt ez. koszonom

szegyen a futas,de faraszto...

(#94859) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Van olyan topik, ahol Sony video kameráról van szó?
Mert én nem lelem! :(
Köszönöm!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#94860) hitvanyalak válasza toza (#94858) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Nem a cellfactor psychokinetic wars-ra gondolsz?
[link]

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#94861) philoxenia válasza Sanyabá (#94859) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#94862) Szabó0922


Szabó0922
tag

sziasztok
hova tudok irni ha vásárolta itt a ph kiemelt hirdetést de mégsem rakta a hirdetésem a kiemeltek közé :U

(#94863) toza válasza hitvanyalak (#94860) üzenetére


toza
senior tag

nem nem ez az.. amit en keresek az regebbi volt. kb egy folyoson-v hasonlon indulsz,1 pisztolyod van.. aztan par szet lott kocsi balra,es vmi szovet anyag-zaszlo v akarmi lebeg melletted es szet lehet loni. es ha ugy loveod h egymas melle a lyukak miatt pl leszakadgat stb . es teljesen elethuen mozogik..
kb nem is lattam ezt azota sem jatekban.

ez nemjatek ,vmi letotheto tech demo volt.. parszaz mega ,meg kb utanna vmi nyilt terepen par ellenseg is megjelenik,1-2 nagyobb fegyver ,de ennyi az egesz nagyabol..

lehet h 2005 os vagy koruli volt vagy elotte.. nem emlexem mar.

ha vki tudja szoljon ..kosz

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#94864) hitvanyalak válasza toza (#94863) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Lehet, hogy valami physx demo nem?

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#94865) Sanyabá válasza philoxenia (#94861) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Köszönöm! :R

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#94866) Spyd


Spyd
csendes tag

Sziasztok

van egy problémám :

Van egy Gigabyte GA-Z170X Gaming 5 alaplapom a legfrissebb BIOS - sal
Van hozzá egy Samsung250GB 850 EVO SSD - m
beletettem a gépbe egy 2 Tb Western Digital winyót, amit a bios lát, de a win 7 64 bites verziója nem ( pedig már újra is telepítettem )

Van valami gyors és hasznos ötletetek ?

(#94867) varmi2 válasza Spyd (#94866) üzenetére


varmi2
nagyúr

Adni kell neki betüjelet, a lemezkezelőben.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#94868) Sleed


Sleed
aktív tag

Sziasztok!
Egy pár hete a következőt csinálja a gépem:
Elindítom, bootol, Windows elindul majd kb 2 perc múlva kifagy a kép.
Resetelem, újraindul innentől semmi baja. Mindig a második indításra javult meg.
Ezt Windows 7 alatt csinálta, nemrég felraktam a Windows 10-et.
Egy darabig nem volt gond, majd újra előjött a probléma.
Aztán tovább fokozódott, de most már rengeteg különféle dolog történik bekapcsolás után:
-3 másodpercenként újraindul
-elindul de a monitorokon nincs kép (dedikált vga van), de szerintem nem bootol
-elindul de a Windows pár perc használat után kifagy és újraindul
-néha (kb. 5ből egyszer) rendesen elindul és onnantól semmi baja amíg ki nem kapcsolom, vagy alvó módba nem küldöm
Azt vettem észre, hogy ha kikapcsolom a tápot és pár percig "pihenni" hagyom, akkor nagyobb valószínűséggel indul el rendesen.
Ezek alapján én az alaplapra gyanakszom (talán egy elkó mehetett tönkre?), nektek van valami tippetek?
A lap egy Asus P8Z77 V-Pro.
Köszi,
Sleed

(#94869) toza válasza hitvanyalak (#94864) üzenetére


toza
senior tag

lehet nemtudom.. nem is jatek valoban.csak tech demo vagy mi..

szegyen a futas,de faraszto...

(#94870) RedCactus válasza Spyd (#94866) üzenetére


RedCactus
senior tag

Sajátgép, jobb klikk, kezelés, lemezkezelés.

(#94871) Spyd válasza varmi2 (#94867) üzenetére


Spyd
csendes tag

Köszönöm szépen, sikerült :R

[ Szerkesztve ]

(#94872) toza válasza toza (#94869) üzenetére


toza
senior tag

olyasmi dolog volt mint .kkrieger csak kesobb kicsit.. es vaganyabb..

ez is durva azert .. 1.4 megas jatek..

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#94873) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

memtest miatt a pendriveom mérete 8gb-ról 50 mb-ra csökkent. A formázás sem segített. Se akkor, ha fat-ra, se ha ntfs-re formázom, nem segít. Mit kell csinálnom ahhoz, hogy visszaálljon az eredeti méretére?

Többször használtam már ezt a pendriveot memtest-re, de eddig soha nem volt vele probléma. O.o

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#94874) dragonfx válasza dragonfx (#94808) üzenetére


dragonfx
veterán

??

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#94875) zalman90


zalman90
őstag

Üdv

egy ideje a következőt csinálja a gép: power gomb megnyomása után csak fekete a monitor egy-két percig, majd bejön a bios screen és utána már pikk-pakk be tölt a windows

csak zavaró hogy miért tököl ennyit az elején :F ötlet ?

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#94876) Sleed válasza Satyricon (#94873) üzenetére


Sleed
aktív tag

Szia

Nekem is volt ilyen, végül valahonnan valami külön formatáló progival sikerült visszanyerni az eredeti méretét.
Az a baj, hogy már nem emlékszem hogy honnan és melyiket szedtem le, hülyeséget meg nem akarok mondani. A windows-os beépítettel akárhogy szenvedtem nem oldotta meg.
Ebben az irányban kezdj el keresgélni, sajnos nem tudok más konkrétumot mondani.

(#94877) embe válasza embe (#94852) üzenetére


embe
nagyúr

Na most ott tartok, hogy meg van particionálva, de GPT-re nem engedi a windows10-et telepíteni.

Lehet jó lesz ha a Rufussal a telepítőt GPT sémához készítem. :B

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#94878) demmer123


demmer123
őstag

Segítségeteket szeretném kérni.Van egy új asrock z170 Extreme 6 alaplapom.Amikor bekapcsolom 2-3szor indul újra ha sikerül elindulnia ezt írja the system failed to boot several times before aztán tovább megy és minden jó.Minden bekapcsolásnál és újra indításnál ezt csinálja és azt a szöveget írja ki.

Ilyenkor mi a teendő?Valamit biosban kellene beállítani?Gépet újra telepítettem akkor se jó.

Gépem 120gb hyperx ssd,16gb corsair 3000mhz ram,gtx 970.6600k.Táp xfx xtr 650.

Köszönöm a válaszokat.

(#94879) embe válasza embe (#94823) üzenetére


embe
nagyúr

Megoldódott. Rufussal készítettem egy GPT séma szerinti telepítőt, és uefi módban felment. A két 3TB vinyó meg GPT-re konvertálva, így most az elképzeléseimnek megfelelően néznek ki a particiók.

Vakegérke és RudY köszi a segítséget, és a türelmet! :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#94880) gorillaZZZ


gorillaZZZ
csendes tag

hali

újra szeretném tenni a win 7-emet kész is hozzá a bootolható pendrive(minden partíciót le szeretnék nullára törölni).
Ugye,hogy legyen ilyen lehetőségem,elindítom a telepítőt lépkedek benne addig amíg fel nem ajánlja a 2 opciót ugye(frissítés vagy haladó) rámegyek a haladóra majd újraindítom a gépet,nyomom az f2-őt a biosban beállítom prio 1-re az usb-t majd jön is a telepítő és látom beadta az opciókat a partícióra(formázás,törlés stb..) de nincs egér kurzor!! nincs egerem(usb-s ). nem tudom használni az egeret és itt kb vége is a dolognak....valaki tudja,hogy miért?

amúgy az alaplapom asrock fm2 a85x extreme ha ez segít vmit...

(#94881) pjen válasza gorillaZZZ (#94880) üzenetére


pjen
félisten

Én nem így csinálnám.bekapcsolod a gépet,belépsz a biosba beállítod a boot sorrendet,majd újra indítod,hogy már benne a pen.Aztán telepítés,haladó,particionálás,formázás telepírés.A legtöbb gépen van egy boot sorrend billentyű Pl:F12,berakod a pent,bekapcsolod a gépet nyomkodod a bill-t,feljön a menű választasz.Aztán ugyanaz,haladó,parti,forma,telepít.

(#94882) Krisz79


Krisz79
őstag

Üdv!
Ez a topic csak hardveres kérdésekre funkcionál?
Tudni szeretném,hogy van-e ma Bp-en nyitva valamelyik pláza ,bevásárlóközpont...?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#94883) RudY válasza Krisz79 (#94882) üzenetére


RudY
addikt

Megnézegeted a célzott üzletek honlapját, központi nyilvántartás nincs.

(#94884) Vakegérke válasza embe (#94879) üzenetére


Vakegérke
veterán

Használd egészséggel a gépedet. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#94885) embe válasza Vakegérke (#94884) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Most ez a probléma lépett fel. De ez alapján próbálom orvosolni.

Dolgozni fogok a géppel a melóhelyemen. Valami okos ember összerakta, olyan gány munkát végzett, hogy szét kellett szedni, és újra összerakni. Illetve a 2db. 3 TB-os vinyó úgy volt beüzemelve (?) hogy a rendszer nem látta rendesen, mindet. Most már remélem jó lesz.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#94886) mezis válasza embe (#94885) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha egyszer a Win10-nek olyan verziójával dolgozol, amelyiken a frissítés kontrollálhatatlan, arra kell számítanod, hogy bármikor nekiláthat frissítésnek a már jól bevált módszerrel (Win7 bug állítólag :U ), vagyis processzorok közel 100%-on pörögnek, I/O műveletek is rendesen és a felhasználó, ügyfél meg le van @-va.
Egy Task Manager is csak nagy nehezen töltődik be.

Ne ülj üjj olyan repülőre, autóra,... amit az MS szoftvere vezérel... Bár állítólag van olyan verziója is, amelyiknél a frissítés kikapcsolható....

[ Szerkesztve ]

mezis

(#94887) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Be teszem ide is a kérdésem, hisz itt is sok hozzá értő emberke van.
Van egy Sony HDR-CX105 handycamera.
Volt benne egy Sony 8GB Memory Stick Pro Duo kárty a Mark2-ből.
Vettem bele ugyanezt csak 32GB-ba és Pro-HG Duo-ba és ezt írja ki csipogó hang kíséretében:this memory stick may not be ableto record or play images correctyl, azaz erre a lemezre nem lehet felvenni , és lejátszani.
A hangot levettem, a felvételt elinditva a fenti szöveg jelenik meg, pár másodpercig egy fehér alapon.
Aztán lehet felvételt készíteni, és lejátszani is.
Mit csináljak hogy jó legyen? :F

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#94888) #33253120 válasza Sanyabá (#94887) üzenetére


#33253120
törölt tag

Én leformáznám a kamerával, és ha utána is csinálja akkor megkérdezném a Sony supportot, hogy támogatott-e az a kártya...

(#94889) Sanyabá válasza #33253120 (#94888) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Meg volt mind az amit javasoltál, és a support is támogatja.

El is lennék én így vele, hogy 2-3 mp-ig nem látom teljes valójában a felvenni kivánt témát, de szeretném tudni hogy miért csinálja? :O

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#94890) rii


rii
nagyúr

windows 7-ben át kellene írni egy user nevet a /user-ben?
ami user-be most be vagyunk jelentkezve?

írásvldettség meg van szüntetve

... vagy elszáll a rendszer ha átírjuk?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#94891) mezis válasza rii (#94890) üzenetére


mezis
nagyúr

Én inkább a Vezérlőpult - Felhasználói fiókok - ... vonalon javasolnám...

mezis

(#94892) rii válasza mezis (#94891) üzenetére


rii
nagyúr

ott már megtörtént, de a /user-ben levő folder nem nevezi át

ha átírjuk, megmihálylik a rendszer?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#94893) tornas


tornas
őstag

Sziasztok!

Van arra mód (nyilván valamilyen szoftverrel), hogy adatvesztés nélkül (a lemezen van adat), biztonsággal lehessen fájlrendszert változtatni (pl. NTFS-ről FAT32-re)? Eg a 2,5-es 60 GB-os IDE vinyóról lenne szó!

Az adatok ideiglenes áthelyezése sajnos nem opció. :N

Köszöntem! :R

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#94894) Armahun válasza tornas (#94893) üzenetére


Armahun
addikt

Amikor bevezetésre került az ntfs fájlrendszer akkor a convert paranccsal át lehetett állítani fat32-fől ntfs-re.
Az úgy nézett ki, hogy parancssorba beírtad hogy:

convert x: /fs:ntfs

Visszafelé nem tudom, hogy működi e és az sem biztos, hogy nem lesz adatvesztésed.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#94895) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok! Kérlek segítsetek mert megőrülök. Ma frissen újraraktam a win 7 64 bites rendszerem minden driver fent van ahogy kell viszont minden bekapcsoláskor ezt a hibaüzenetet kapom [link] legyetek szívesek megmondani hogy mi ez és hogyan tudom megoldani....Előre is köszi.

(#94896) RedCactus válasza #85154688 (#94895) üzenetére


RedCactus
senior tag

Egy kis segítség.

(#94897) necrobin


necrobin
tag

Sziasztok!

Egy Sapphire HD 7950 OC kártyám van. Miután elindítom a gépet, és elkezdek netezni, a gép összesen ~180-190W-ot fogyaszt. A videokártya aktivitása 0-4%
Eltelik kb. 1 óra, és még mindig csak internetezek, de a kártya aktivitása fix 85%, 60 fokos, és 44%-on pörög a két ventije. A fogyasztásmérő ~300-350W-ot számlál.
Ez mitől van? Hogy lehet kiküszöbölni ezt az aktivitási hibát? Konkrétan most is olyan hangos a gép, mint ha 8 órát játszottam volna vele mert kb. 8 órája 85% aktivitáson van. É na gépemen dolgozom éppen, nem játszom, és ez így nagyon idegesítő. Mondom ,a bootolás után 1-2 órával később bolondul mindig meg. A tápomat most cseréltem, az előzővel is ez volt, tuti nem azzal van a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#94898) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem ,hogy valaki használ MyMusicCloud alkalmazást?

Pc-n telefonon ,tableten ,SmartTv-n is telepítettem !
Csak nekem kicsit zavaros!

Leírná valaki a pontos használatát,hogy is müxik ?

Választ előre is köszönöm!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#94899) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Az mitől van, ha 720p videót google drivera teszek és végül 480p -nek jeleníti meg?
Tudja valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#94900) mezis válasza makoss (#94899) üzenetére


mezis
nagyúr

? átméretez, tömörít a Googli ?
(Próbáld meg már kiterjesztéssel, vagy zip -be tömörítve, esetleg titkosítással....)

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.