Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) vilmaboy válasza DonThomasino (#25995) üzenetére


vilmaboy
őstag

FormatFactory

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#26002) leslieke válasza Terek (#25945) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Futtass le egy memóriatesztet.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#26003) middleaged


middleaged
tag

Sziasztok!
Két játékvezérlő közül szeretnék választani, de nem tudok dönteni.
Szóval ezt:[link] vagy ezt:[link]?

(#26004) pocokxx válasza middleaged (#26003) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Itt rákérdezhetsz, de szerintem ezek közül egyik se... F310 vagy Xbox controller. Nem bánod meg a többlet kiadást.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#26005) Benhill


Benhill
senior tag

Hello.
Valoszinuleg, nem sokan gondolnak ilyenre amit en akarok veghez vinni, de rosszalkodik az egyik egerem mikrokapcsolója.
Elvileg csak piszkos.
Ha én belecsopogtetek 2 csepp koromlakk lemosot, a mikrokapcsoloba, majd kozvetlen utana kompresszorral finoman belefujok, szerintetek megtisztulhat?

(#26006) pocokxx válasza Benhill (#26005) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Inkább wd 40, a körömlakk lemosó (aceton) oldja a műanyagot.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#26007) vilmaboy válasza pocokxx (#26006) üzenetére


vilmaboy
őstag

mert a wd40 az nem olaj? ;] Kontakt spray, vagy sima levegő spray. Ha nem segít, akkor szét kell szedni és megpucolni a kapcsolót. Ha megleeht...

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#26008) GrandeP válasza pocokxx (#26006) üzenetére


GrandeP
őstag

A wd40-től meg dzsuvás lesz, mert azt nem erre találták ki...

Kontaktisztító sprayt kell venni...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#26009) Benhill válasza pocokxx (#26006) üzenetére


Benhill
senior tag

arra is gondoltam, de azzal az a baj hogy nem párolog el, és a felület nem marad száraz. Te esetleg próbáltad wd40-t?

Itt van ez: http://i.stack.imgur.com/1C5Wu.jpg
Mikrokapcsolo belsejeben, es azt kene megtisztitani.
Javasoltak meg tisztitashoz, denaturalt szesz, vagy 100% alkohol-t.

Kontakttisztio spray az pont van itthon akkor megprobalom azt.

[ Szerkesztve ]

(#26010) vilmaboy válasza Benhill (#26009) üzenetére


vilmaboy
őstag

Ne használj wd40et... kontakt spray kell neki. Alternatív megoldásként (de csak ha szétszedted, nem pedig beleöntős módszer) lehet tiszta alkohol, arcszesz... Fülpiszkálót belemártod és szépen azza sika-mika... de semmikép sem önteni...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#26011) pocokxx válasza vilmaboy (#26007) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Jogos, mondjuk akkor ragadna rá a por, mint bakancsra a kutyagumi...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#26012) middleaged válasza pocokxx (#26004) üzenetére


middleaged
tag

Végigolvastam a hsz.-okat az általad linkelt topicban, igazából csak egy gyártó termékeire korlátozódnak az ajánlások, amelyek sajnos nem abba az ársávba tartoznak, amiben én gondolkodhatom. Azért felteszem ott is a kérdés, az útbaigazításért köszönet!

(#26013) Arkennys válasza spista222 (#25974) üzenetére


Arkennys
addikt

Kiírta elemkivétel előtt is, áramtalanítás utáni első áram kapáskor. Közben kiderült, az elem volt már hulladék, kicseréltem, és ha már ottvoltam, kipucoltam a gépet, és azóta két három próbaindítás óta már semmi gondja, indul szépen.

(fura volt, mikor a hibát kiírta valami 1,2 es procit írt ki a hibaüzenet fölötti blokkba, alá meg azt ami tényleg benne van, dual core 2 ghz-eset, most meg már bootkor ahogy nézem, rendesen csak azt írja, ami van is benne).

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#26014) #48613632 válasza middleaged (#26012) üzenetére


#48613632
törölt tag

Az a helyzet, hogy a 2 közül szvsz mindegy melyiket választod. Ez a vezérlők nagyon alsó kategóriája. Felkészülhetsz rá, hogy hamar meghibásodik, eltörnek a mikrokapcsolók benne, esetleg szétesik az egész.
persze lehet óvatosan játszani, de ki tud olyat?

Én a logitech rumblepadját ajánlanám, csak mert nekem is az van, de árban az egy másik kategória.

(#26015) #48613632


#48613632
törölt tag

Na, én voltam az uccsó :C

Azt tudja esetleg valaki, hogy van -e olyan weboldal, ami megmondja, hogy egy adott elektronikai eszközhöz mi a társított távirányító pontos típusa?

Példa: Pioneer VSX808 RDS - CU-VSX140 (ez utóbbi a táv)

(#26016) Montesantos


Montesantos
senior tag

Sziasztok!

A tápos topikban ajánlották a Sharkoon WPM600 600W moduláris tápot, a táp elméletileg holnap jön meg.
Segítséget szeretnék kérni a bekötéshez. (Soha nem cseréltem tápot még, csak videókártyát)
Az alapvető kábelekkel nincs gondom (alaplap 20+4 pin, cpu tápkabel stb)
Egyedül a vga bekötéssel vagyok gondban mivel 2 db 6870 van a gépben.... és a sharkoon tápnak 1 db 12-voltos ága van..... ez az egy ágat ha jól gondolom el kéne osztani a két kártyára.... csak nem tudom mi kell még hozzá.

[ Szerkesztve ]

Gabi

(#26017) #48613632 válasza Montesantos (#26016) üzenetére


#48613632
törölt tag

Egy molex to PCI-E átalakító, lehet egy ágú is, mivel azt mondod, csak egy 12V ágad van tartalékba.

Az meg ILYEN

[ Szerkesztve ]

(#26018) Montesantos válasza #48613632 (#26017) üzenetére


Montesantos
senior tag

Erröl a tápról van szó

[ Szerkesztve ]

Gabi

(#26019) #48613632 válasza Montesantos (#26018) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ezen van 2db 6pin-es PCIE, mi a gond?
A 6870-esen 6 tűs a csati?

[ Szerkesztve ]

(#26020) Bogyó bá' válasza Montesantos (#26018) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

1 db 6 pólusú, és 1 db 6+2 pólusú PCI-E tápcsatija van az új tápodnak.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26021) sixpack89


sixpack89
tag

Üdv! a gépemmel van valami,vagy lehet csak a rendszerrel,ezt szeretném kideríteni,talán itt tud valaki segíteni.
Pár napja ha játszom a gépen telepített játékkal,akkor elkezd zörgő kattogó meg mindenféle hangot adni a gép,és szaggat is a játék.
a neten néha lefagy a képernyő,vagy összeomlik,és be kell zárnom. Chrome-t használok,régebben Mozilllát.
Egyedül ha filmet nézek akkor nincs gond.
Ma félórán belül kétszer indult újra magától,de mindig amikor internetezek,akkor.
Megjelenik egy kék képernyő ilyesmi szöveggel:
Ha most látja először a képernyőt indítsa újra a gépet,ha nem kövesse az utasításokat.
Ír arról,hogy próbáljam csökkentett módban,vagy a BIOS-t frissíteni,illetve,hogy a videokártya cserét is próbáljam meg. XP van a gépemen,nem túl erős,de eddig nem voltak hasonló gondok.
Ezek alapján amiket leírtam,mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#26022) wmati


wmati
addikt

Tud valaki ingyenes php chat motort ami használható is ?

(#26023) Montesantos válasza #48613632 (#26019) üzenetére


Montesantos
senior tag

A kártyákon össz 4 db 6-os csati van........

Mindegyik kártyához egy-egy PCIE kábelt viszek és azt osztom el a kártyán található 2 db 6 pines aljzathoz.... gondolom ehhez kell amit belinkeltél ?

Gabi

(#26024) #48613632 válasza Montesantos (#26023) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ja értem, tehát 4 kell.
Hát, akkor a másik 2-t meg kell szerezni, ehhez viszont tudni kell, hogy milyen szabad 12V csatlakozód marad, és az hány ágon jön le? Ez utóbbi csak az egyenletes terhelés elosztás végett kell, illetve ugye tudni kell, hogy az adott ág, amit leosztasz, meddig terhelhető.

Amit te írsz, olyan elosztóról nem tudok, de ettől még lehet, hogy van. tehát ami a PCIE csatit osztja kétfelé.

Azt az ágat oszd le, amin a molexek vannak, az az, amit linkeltem. Ha van két lejövő ágad, akkor érdemes mindkettőt leosztani. Lényeg az ágak terhelésének lehető legegyenletesebb elosztása.

Remélem érthető voltam, ha nem, akkor írj vissza, de egy órára most eltűnök sajna.

(#26025) suspect


suspect
aktív tag

Üdv
Creative Labs - SB0090 - ez a hangkártya 5.1-es?

(#26026) spista222 válasza suspect (#26025) üzenetére


spista222
addikt

Igen.

(#26027) suspect válasza spista222 (#26026) üzenetére


suspect
aktív tag

:R

(#26028) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek. Gondolom csak tippek lesznek de hátha, mert tudom mi lehet a gond.
Vettem egy új hdd-t és mondom akkor windows telepítés.
Minden szépen felmegy mindent felrakok ami kell, megy a 800.000db windows frissítés stb.
Mikor minden kész mondom visszarakom drága MW3-at meg a Mafia 2-t, de végülis maga a játék mindegy, mindnél van a gond.

A lényeg, hogy olyan a játék mintha vmi Pentium 2en játszanék.... húzza a hangot alig mozdul a kép stb... persze akadás nélkül ment minden korábban.
Furi, hogy mikor betölt a win a ,,főcím zene" is beakad és eltorzul.

Valami nem smake de már 3x telepítettem és nem értem mi lehet.
A kérdésem az lenne, hogy jött mostanában megint ki olyan win frissítés ami elk**ja a gépet? Régen is volt egy időszak amikor a frissítés egyenlő volt a reinstallal, de má megint vagy mi ez??

Köszönöm előre is!

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#26029) nonee


nonee
aktív tag

Sziasztok!
vennék egy tabletet,ehhez mit szóltok?
esetleg vmi tapasztalat hozzáértőktől?üdv

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#26030) csurenzoo


csurenzoo
aktív tag

Sziasztok !
Laptop vásárláson töröm a fejemet, 150E a keretem. Milyen laptopot ajánlotok főleg tervezésre használnám, szóval erősebb proci és minimum 4 GB ram kellene. Tudtok megbízható laptopokat ajánlani ?

(#26031) CoolMan válasza csurenzoo (#26030) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szai!

Ez a te topicod: Milyen notebookot vegyek?

(#26029) nonee:Itt kérdezd

[ Szerkesztve ]

(#26032) nonee válasza CoolMan (#26031) üzenetére


nonee
aktív tag

Köszi!!

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#26033) Benhill válasza wmati (#26022) üzenetére


Benhill
senior tag

http://client00.chat.mibbit.com/?server=irc.Mibbit.Net&channel=

lehet, hogy nem ilyenre gondolsz, de a link után beírod a csatornát, majd neved, és már jön is.

[ Szerkesztve ]

(#26034) kjani18 válasza Brian_GT (#26028) üzenetére


kjani18
őstag

Én inkább valami driver problémára gyanakodnék, de igazad van ez is csak tipp.
Esetleg a következő újratelepítésnél kapcsold ki az uploadert.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#26035) Brian_GT válasza kjani18 (#26034) üzenetére


Brian_GT
őstag

Szia!

Megtörtént. akkor is ugyan az a gond.
Már mindent úgymond leszűkítettem a keresésben.
Csak annyi van fent amennyi szükséges.
Alaplapi+nvidia driver. És ugyan úgy rossz.

Amiből egyik sem lehet rossz mert ugyan ez van/volt fent a másik hddn semmi gond nem volt vele.
Van egy bejáratott telepítési sorrendem stb. max annyiban térek el ha van frissebb dolog arra kicserélem....de előző hdd-n lévő install és a mostani között semmi ilyesmi nem volt.

Ami még gond, hogy induláskor a gép alig akar elindulni, mintha nem találná a hdd-t...van 2x 3x újraindítja magát a gép mire meglátom az alaplap logóját.
Soha nem volt ilyen gond másik hddvel...pedig az szegényke öreg, szektorhibás mint állat...stb.. ( hát ezért is vettem másikat ).

Passzolom mi lehet de már mindent megnéztem ez a hdd nem gyóóóó.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#26036) #10726912 válasza Brian_GT (#26035) üzenetére


#10726912
törölt tag

Az is lehet, hogy szimplán azon ritka esemény áldozata vagy, hogy a HDD inkompatibilis az alaplappal...nagyon ritka, de előfordul (velem is történt már hasonló, az én alaplapom "megbolondult" az egyik HDD-mtől, az ismerősnél pedig mai napig hibátlanul üzemel egy másik alaplapon, érdekesség még, hogy Asrock lap mindkettő).

(#26037) Brian_GT válasza #10726912 (#26036) üzenetére


Brian_GT
őstag

Én is ezt gondolom és nem hülyeség.
Ez a nem minden ugyan olyan cucc kompatibilis mindennel dolog egy létező dolog.

Senki nem tudja megmagyarázni miért nem megy de nem megy :)

Csak örülök neki megint én fogtam ki :)

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#26038) #10726912 válasza Brian_GT (#26037) üzenetére


#10726912
törölt tag

Próbáld kicseréltetni, hátha...
Ha nem megy (igazából nem hiszem, hogy bele mennének, mert már "használt" a HDD :((( ), akkor egy haverral cserélj, akinek hasonló darab van. Ha nála megy, akkor megoldódna a gond.

(#26039) suspect


suspect
aktív tag

Üdv
lenne egy hangkártyám (Creative Audigy Player (SB0092)), és beraktam a gépbe. Az everest mutatja is de amikor rá akarok menni az illesztőprogram telepitésére akkor nem tudja telepiteni. Win7-el nem kompatibilis ez a kártya? Vagy esetleg valaki nem tudna linkelni egy hozzá való drivert? :F

(#26040) Brian_GT válasza #10726912 (#26038) üzenetére


Brian_GT
őstag

Az a baj, ez használtként lett véve, csütörtökön. Itt a Hardveraprón. 100/100as hdd volt.
Csak az a gondom annyira korrekt az eladó, hogy mondta ha gond van keressem....keresem és közli sorry elbuktam, mert ő jót adott el. Amit nem is firtatok, de ha ilyen szerencsétlen helyzetbe kerülök akkor lehetne korrekt, főleg, hogy semmivel sem adom vissza másképp és rajtam kivülálló az ok. De ez van...úgy néz ki a világ nem változik, bármennyire is gondoltam. Használt piac rulez!!! :)

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#26041) brd válasza falaci2002 (#25985) üzenetére


brd
nagyúr

Valami akkor nem települ fel (vagy hibás a hozzáadott csomag). Lehet, XP alatt kevés Next-Next-Finish módon telepíteni, és kézzel kell kiválasztani valami komponenst.

The only real valuable thing is intuition.

(#26042) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Egyik ismerősöm szeretne kimenni USA-ba tanulni. Az anyagi része a dolognak már meg van, meg ismerőse is van kint akinél lehetne, viszont azt nem tudja hogy ez hogy működik? Tehát van olyan hogy első alkalommal pl csak fél évet tartózkodhat kint Amerikába, vagy bármiféle megkötés van?

iPhone 13 Pro Max

(#26043) vilmaboy


vilmaboy
őstag

firefoxban meg lehet oldani valahogy, hogy ha pl 10 ablak van nyitva, akkor azt az állást elmentse? ha bekapcsolom a gépet, akkor újra elő tudjam hozni azt a 10 ablakos állapotot...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#26044) spista222 válasza vilmaboy (#26043) üzenetére


spista222
addikt

A fülre jobb klikk és rögzítés alkalmazáslapként.
Arra kell vigyázni hogy mindig ezt a 10 ablakos fő FF-et zárd be utoljára mert ha nem akkor elfelejti és újból kattintgathatsz.

(#26045) sanyek2 válasza GrandeP (#25998) üzenetére


sanyek2
senior tag

Eddig semmi problémám nem volt vele, tökéletesen tette a dolgát. Te mit használsz?

(#26046) leslieke válasza vilmaboy (#26043) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Beállítások -> Általános -> Indítás-> A Firefox indításakor -> A legutóbbi lapok és ablakok megjelenítése

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#26047) vilmaboy válasza leslieke (#26046) üzenetére


vilmaboy
őstag

ez kellett nekem :) Sosem néztem ezt a funkciót. Köszi lesli ;)

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#26048) spista222 válasza vilmaboy (#26047) üzenetére


spista222
addikt

Akkor én félre értettem :B
Én azt gondoltam hogy mindig ugyanazokat a lapokat akarod megnyitni és nem az utolsó állást:)
Nekem alkalmazáslapként mindig indul a gmail és ph...

(#26049) leslieke válasza vilmaboy (#26047) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szívesen, Így használom én is, ezért tudtam hol kell keresni. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#26050) Redplee


Redplee
senior tag

Érdekes problémám van, bízom benne, hogy tudtok segíteni!

Win7 64bit

A gépem random újraindul. De nem is annyira random.. Azt figyeltem meg, hogy csak két esetben: ha idle hagyom, nem csinálok semmit.. akkor egy kb fél óra múlva újraindul magától. (Így pl fájlcserélőt sem tudok futtatni, mert fél óránként megszakad- feltéve ha nem nyúlok a géphez. Pl éjjel) Ha akármit csinálok, akár videót nézek, akár netezem, játszom stb soha nem indul újra. Kivéve ha: elkezdek telepíteni valamit. Pl directx, videokártya driver - utoljára ez a kettő telepítés volt, amikor azonnal újraindult a gép. (videokártyát cseréltem, amitt kellett). Előtte pedig skypeot meg játékot telepítettem volna, és akkor indult újra. Csak csökkentett módban lehet bármit is telepíteni. És mondom, fél órányi távollét után pedig újraindul automatikusan...

Valaki?? Nagyon jó lenne ezt megoldani, mert marhára idegesítő.. És lövésem sincs :/

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.