Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94151) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Hol lehet jelenteni a csalókat ? Nem találom , mert olyan mérges vagyok! :(((

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#94152) #85154688 válasza Sanyabá (#94151) üzenetére


#85154688
törölt tag

Na szeva mi történt mesélj? :Y

(#94153) Armahun válasza Sanyabá (#94151) üzenetére


Armahun
addikt

Itt

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#94154) Sanyabá válasza #85154688 (#94152) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Itt nem írom le, mert nem ide tartozik, de a topikjában elolvashatod!

Kösz Arni!

[ Szerkesztve ]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#94155) Vakegérke válasza apollo12 (#94149) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nézd meg a boot eszköz adat- és tápkábelét, lehet, hogy kilazult(ak). Magára az eszközre is rá kéne nézni (mondjuk) HD Sentinellel, lehet, hogy kezd elfáradni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#94156) apollo12 válasza barni1122 (#94150) üzenetére


apollo12
veterán

kapott egy i5 procit meg új romokat azok okozhatják?

Vakegérke
Megnézem

[ Szerkesztve ]

(#94157) Vakegérke válasza apollo12 (#94156) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem hinném, hogy sok köze lenne a procinak, meg RAM-oknak a "nem bootolható eszköz" jelzéshez, hibához.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#94158) apollo12 válasza Vakegérke (#94157) üzenetére


apollo12
veterán

más nem lett cserélve, csak 1db hdd van benne ,

(#94159) pjen válasza Sanyabá (#94154) üzenetére


pjen
félisten

melyik a topikja?

(#94160) Vakegérke válasza pjen (#94159) üzenetére


Vakegérke
veterán

Előtte eggyel Arni linkelte. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#94161) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Milyen módszerrel tudnék a legegyszerűbben pcn található mp3 és egyéb audio fájlokat magnó kazettára konvertálni?

Let the Zone take me if I am.

(#94162) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Van egy Sharp AR-M165 multifunkcionális nyomtattó.A nyomtatót betudtam állítani a hálózati nyomtattatásra de a szkennelés nem tudom.Hogyan kellene elindulnom,van egy általános elv szkennel installálásra?Vagy szükség lenne valami különleges gyári vagy külső programra?Mert a telepítő cd az sajnos nincsen meg.

(#94163) Armahun válasza kutga (#94161) üzenetére


Armahun
addikt

Egy olyan magnó kell neked, ami tud külső forrásból felvenni, van rajta AUX bemenet.
Ezt egy audio kábellel simán össze tudod kötni a hangkártyáddal.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#94164) pjen válasza kutga (#94161) üzenetére


pjen
félisten

Audiograbber,Neró stb.A neró ban van olyan menű,hogy audió cd készítés.Mondjuk messze a legegyszerűbb a fórumtárs által írt kábeles megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#94165) Armahun válasza qwertly (#94162) üzenetére


Armahun
addikt

Az általad linkelt oldalon a támogatás és letöltések fülön ott vannak a driverek.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#94166) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

rendeltem MM egy laptopot.
MM mindig postával küldi a cucokat ki?
Mert régebben egy tabot rendeltünk aztán a magyar posta hozta, nem futárcég.

Másik kérdés, laptopon dos van.
Nekem itthon win 7 van.
használható még a win 7 vagy ajánlottabb a win 8 vagy a win 10?
Kollégám gépén win 10 van, elég sokat szidja.

風林火山

(#94167) pjen válasza Shingen (#94166) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem simán használható a 7.Felrakod,ha tetszik megtartod.Ha jog tiszta frissítheted Win 10 re,nem tetszik 1 hónapon belül vissza tudod rakni a win hetet.Azzal a DOS al vigyázz lehet rajta van a háló kártya meghajtó és egyéb driver.

[ Szerkesztve ]

(#94168) #33253120 válasza Shingen (#94166) üzenetére


#33253120
törölt tag

Használható, de ha túl új konstrukció, akkor nem biztos, hogy lesz 7.es driver mindenhez.
Ennek nézz utána mielőtt felrakod.

(#94169) Shingen válasza pjen (#94167) üzenetére


Shingen
addikt

DOS al vigyázz lehet rajta van a háló kártya meghajtó és egyéb driver.

Akkor ne gyaluljam le egyből. :D
Hogy is kell kilistáztatni dosba mi a merevlemez tartalma?

風林火山

(#94170) Shingen válasza #33253120 (#94168) üzenetére


Shingen
addikt

FUJITSU LifeBook A514 lenne az ssd verzió.
Szerintem win 7-en ehhez vannak driverek.

Bár állítólag adnak start pluszt hozzá, pontosan nem tudom mit takar vmi telepítő lemezeket szerintem.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#94171) pjen válasza Shingen (#94169) üzenetére


pjen
félisten

Nem így gondoltam.Haver most vett lapost mikor megvette simán felment a netre,és könnyen le lehetett volna tölteni a meghajtókat.Nem így történt,szűz telepítés és nem volt net.Keresgélés másik gépen,típus alapján háló kártya driver.Utána már ment minden rendben.Egyébként normális időkben vettem egy gépet OK.DOS volt rajta,de adtak telepítő lemezt.Pedig egy DELL volt,és egy CD t sajnáltak.

[ Szerkesztve ]

(#94172) quailstorm válasza pjen (#94171) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ennél már csak az Acer volt a jobb, aki DVD-t adott a meghajtó nélküli netbookhoz 1 éve. Gépen meg Linpus.

#94173) Arni: tessék, itt a másik példa :DDD

[ Szerkesztve ]

(#94173) Armahun válasza Shingen (#94170) üzenetére


Armahun
addikt

Szerintem adnak hozzá lemezt
Nekem olyan géphez is adtak, amiben nincs is optikai meghajtó. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#94174) pjen válasza Armahun (#94173) üzenetére


pjen
félisten

Dell hez nem adtak pedig 200000 felett volt.Mikor kérdeztem :nincs töltsem le. :(( :W

(#94175) ggg666 válasza pjen (#94171) üzenetére


ggg666
őstag

Erre parted magic-et használok cd-ről bebootol, felmegyek a netre és letöltöm ami kell a gépnek.

(#94176) pjen válasza ggg666 (#94175) üzenetére


pjen
félisten

Jó is az és még pár másik is.Viszont mikor ott állsz egy legyalult géppel.és nincs nálad semmi,nem vagy túl boldog.Mindegy,sosem fogom megérteni hogy egy 200+ géphez nem adnak telepítő lemezeket.

(#94177) AtHoS válasza pjen (#94176) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha meg adnak, akkor az a bajod, hogy nincs benne optikai meghajtó ;]

read-only mode on the forum

(#94178) ggg666 válasza AtHoS (#94177) üzenetére


ggg666
őstag

Ezért vettem ilyet is:

(#94179) AtHoS válasza ggg666 (#94178) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez mit tud?

A bele rakott winyón lévő ISO fájlok csatolását tudod valami progival hozzárendelni a különböző ISO módokhoz, ami optikai meghajtóként látszódik a gép felé?

read-only mode on the forum

(#94180) ggg666 válasza AtHoS (#94179) üzenetére


ggg666
őstag

Nem programmal, hanem megnyomom a mode gombot és annyi, erről szoktam telepíteni és nem kell pendrive-al kínlódni.

3 iso fájlt tud kezelni egyszerre vagy bd-iso-t.A 4. mód a külső winyó opció.

[ Szerkesztve ]

(#94181) Armahun válasza AtHoS (#94179) üzenetére


Armahun
addikt

Három különböző iso képfálj között tudsz gyorsan váltani a gomb segítségével, ami optikai meghajtóként érzékel a gép.

Egy iso-t sima usb merevlemezre is fel lehet tenni.
Létre hozol rajta egy megfelelő méretű elsődleges partíciót, amit a lemezkezelőben aktívvá kell tenni.
Ha erre simán rámásolsz egy kibontott képfájlt, vagy egyszerűen áthúzod rá egy windows telepítőlemez tartalmát, akkor lemezként tudsz róla bootolni.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#94182) pjen válasza AtHoS (#94177) üzenetére


pjen
félisten

:R

(#94183) AtHoS válasza Armahun (#94181) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Érdekes dolgok ezek na :C Mindig tanul az ember :B

pjen

;)

read-only mode on the forum

(#94184) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Ez az aktuális gépem:
AMD Phenom X4 9850 2.5 GHZ
GTX 750 Ti
6 GB RAM
430W Thermaltake táp
3 winchester,kettő ventillátor,ebből egy világít.
A procit cserélném 955-ös AMD-re.Elbírná a tápom szerintetek?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#94185) gee84 válasza Potyka03 (#94184) üzenetére


gee84
tag

Szia!

Ha ezzel nem volt gond, a 955 is menni fog, mindkettőnek 125W a max. fogyasztása.

(#94186) varmi2


varmi2
nagyúr

Jól gondolom, hogy ez a kütyü, egy usb portra dugható wifi jel erősítő? Az usb porton csak a tápot kapja?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#94187) RedCactus válasza varmi2 (#94186) üzenetére


RedCactus
senior tag

A leírás szerint igen!

(#94188) kiralytom


kiralytom
aktív tag

sziasztok

egy árúcserénél beleszaladtam egy fake usb-be. elméletben 64 gigás, gyakorlatban megnézte haverom és azt mondta 4es. most szeretném helyreállítani a pendit, hogy legalább a valós kapacitását kihasználhassam. ezt hogyan tudom megtenni? egyelőre azután hogy elkezdtem másolni rá 16 giga adatot és meghülyült formázni sem tudom mert azzal kekeckedik hogy írásvédett. a gazdája váltig állítja ez pedig 64 gigás ő 40 filmet tárolt rajta mutassam hogy 4es és megy vissza a csere. na ehhez sem fűzök sok reményt de hátha mégis. abban szeretnék segítséget kérni hogyan formázhatom és állíthatom vissza az eredeti méretére? bootice-om van a gépen de mivel írásvédett, nem tudom újra particionálni sem

(#94189) mezis válasza varmi2 (#94186) üzenetére


mezis
nagyúr

Olvasd el a gyári specifikációt, meg nézd meg milyen a támogatás hozzá ! :D ;]

mezis

(#94190) RudY válasza kiralytom (#94188) üzenetére


RudY
addikt

(#94191) kiralytom válasza RudY (#94190) üzenetére


kiralytom
aktív tag

ezzel megvagyok de nem tudom sem formázni sem sehogy törölni a rajta lévő adatot mert azt írja írásvédett a flash

(#94192) Lori82


Lori82
senior tag

Sziasztok! !
"Világítós" Ledes billentyűzetet szeretnék venni 10-12 000 ft értékben. Az sem baj ha van hozzá egér is,sőt. Játékra ,netezésre használnám.Csak annyit szeretnék,hogy viszonylag halk legyen . Kinéztem magamnak a Cooler Master Octane bill. + egér kombót , nagyon tetszett, de túl sokat vártam és kifutott a termék. Mit ajánlotok? Előre köszi

(#94193) csigaADSL


csigaADSL
tag

Egy kérdés van valaki aki tudna segíteni egy HTC EVO 3D beállításában? A konkrét gondom hogy sehogyan sem tudom rábírni hogy HSPA adatforgalmat tudjak használni rajta csak EDGE megy rajta. Telenoros kártyám van mésik telefonban hibátlanul megy itt pedig nem tudom összehozni. Ha van valakinek ötlete örömmel venném ha megosztaná velem. :C

(#94194) RudY válasza kiralytom (#94191) üzenetére


RudY
addikt

Tehát az ott ajánlott programok se boldogulnak vele ezek szerint?
A Fakeflashtest kapásból teljesen nullázza, ezután jöhet a H2testw, ami újraformázza, de mindkettő kidobálja teszt közben a hibákat (ha vannak).

[ Szerkesztve ]

(#94196) Tomp888


Tomp888
csendes tag

Hello

Asrock P55M pro alaplapom van .
Vettem egy Delock 89359 típusú sata3 - usb3 bővítőkártyát hozzá mert a lap alapból csak sata2 -es.
A kártyára sata3 kábellel csatlakoztattam a kingston 120 gb SSD -t.A Win7 64 telepítésnél eljutok a kártya illesztőprogramjának feltelepítéséig. Felismeri az ssd-t ,de itt megáll a folyamat.

Feltelepítettem az alaplapra dugott ssd re az oprendszert és átdugtam a sata3 -as kártyára . Indítás után a következő kép látszik kb. 1 percig,

utána kiírja " hiányzó bootmgr ctrl+alt+del reeboot " .
Nem tudom mi lehet a hiba.
A segítséget előre is köszönöm.

(#94197) Puma K válasza Tomp888 (#94196) üzenetére


Puma K
veterán

Helló!

Amennyiben azt szeretnéd, hogy a bővítőkártyán keresztül működjön az SSD és azon keresztül boot-oljon a Windows akkor felejtsd el szerintem, mert ez így nem fog menni.

Az a kiegészítő amit vettél az csak arra jó, hogy a géped tudását bővítsd azzal, hogy az USB 3.0-ás eszközöket rá tudsz kötni amik így gyorsabban tudnak másolni-írni egyszóval működni mint az USB 2.0-ás társaik.

Kösd az SSD-t az alaplapra és úgy telepítsd fel a Windows-t.
Hiába csak SATA2 csatlakozó van az alaplapodon, fog menni az SSD azon a csatlakozón keresztül is, de nem az elérhető leggyorsabb sebességen amit az SSD tud, de még így is jóval gyorsabb lesz mint egy HDD.

Ha az SATA 3 sebességére vágysz akkor olyan alaplapot kell venned azaz generációt kell váltanod, amin alapból van SATA3 csatlakozó.

Üdv
Puma

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#94198) Tomp888 válasza Puma K (#94197) üzenetére


Tomp888
csendes tag

Köszi a segítséget,de akkor miért van a kártyán sata3 ? A hdd-nek elég lenne a sata1 is.

"Kösd az SSD-t az alaplapra és úgy telepítsd fel a Windows-t.
Hiába csak SATA2 csatlakozó van az alaplapodon, fog menni az SSD azon a csatlakozón keresztül is, de nem az elérhető leggyorsabb sebességen amit az SSD tud, de még így is jóval gyorsabb lesz mint egy HDD."

Ezzel tisztában vagyok,de azért vettem a kártyát,hogy ki tudjam hajtani az ssd-t.Hát ha igazad van ,akkor ez így nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#94199) Puma K válasza Tomp888 (#94198) üzenetére


Puma K
veterán

Azokat a SATA3 csatikat arra fogod tudni, használni, hogy Windows alól, az adattárolásra használandó eszközöket azon keresztül tudd használni.

Szóval az olyan mint egy USB elosztó csak ez benne van a gépedben.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#94200) necrobin


necrobin
tag

Sziasztok!

A gépem adatait az aláírásomban láthatjátok. Hardveres hibám van ,de nem tudom melyikkel lehet a gond, csak tippem van a processzorra.
_ A helyzet az, hogy a gépem sokszor lefagy megerőltetés közben (pl. videó nézés, játék, videó vágás, tömörítés winrar-ral, photoshop). Egyszerűen megáll, kész. Mint ha leállították volna az időt, az egér sem mozdul, semmire nem reagál, a hang is elmegy, csak a Reset gomb segít.
Én a processzorra gyanakszom. Régebben megoldotta a problémát, ha a 8 magot leveszem 6 magra vagy 4 magra, de most 4 magon is ezt csinálja.

Annyit tapasztalok, hogy a ventilátorok felhangosodnak, a táp elkezd ciripelni, egyre hangosabb és hangosabb a gép, és megáll, kész, Reset.
Na, ezt mondja meg nekem valaki, hogy mi a gond. Alaplap kilőve, már vettem újat, szóval nem azzal van a baj.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.