Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) boygabi_ válasza Qru (#31999) üzenetére


boygabi_
aktív tag

Az ötlet nem rossz. De amikor nem net megy akkor néha játék is fut a gépen. Így már nehezebb lenne a dolgot megoldani. Állandóan turkálni kellene a biosban. Tehát a cél az lenne, hogy ezt a gépet csak akkor bekapcsolni, ha játszom és napközben meg menne egy takarékos laptop.
Azért gondoltam a 620-asra mert szerintem többet ér egy olyan gép mintha vennék egy új ilyen mai 100k körüli laptopot. De, ha van egyéb ötlet szívesen meghallgatom.

(#32002) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Üdv skacok!

Ilyenkor mi a teendő?

Ez egy bontatlan FM2-es proci(ma hozta a futár). Havernak rakok össze gépet, és így kaptam ki a dobozából...ezt még szerintem bizonyítani se lehet a számtechboltban, hogy nem én tettem. Mennyire erősek a proci lábai? Kibírja, ha vissza próbálom egyenesíteni? Egyáltalán nekikezdjek?

Tudom nem a legjobb kép, de a telefonomtól ennyi telik...

[ Szerkesztve ]

(#32003) Xmodule válasza Nordic (#32002) üzenetére


Xmodule
őstag

szerintem jo kep es gond nelkul vissza lehet görbiteni. legalabb is a regieken siman ment. csak ovatosan lassan.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#32004) boygabi_ válasza Nordic (#32002) üzenetére


boygabi_
aktív tag

Én jártam már így amikor hűtőlevételnél odaragadt a proci a hűtőhöz. Zárva volt a foglalat de kiszakítottam a hűtővel eggyütt a procit és elgörbült szinte ugyanígy egy lába. Visszahajtottam óvatosan és kibírta. Azóta is megy. Persze ez nem jelenti azt, hogy itt is működne a dolog...

(#32005) Qru válasza boygabi_ (#32001) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A procim gyári órajele 2,8GHz (2,9 turbóval) ehhez az Intel által rendelt feszültség: 1,285V ehhez képest 1,032V-al beton stabil a gyári órajelén fullra terhelve.
Akkor sem fagy ha 4-5 órát játszom egyvégtében, akkor sem ha több GB-nyi adatot tömörítek. Szóval érdemes próbálkoznod az alulfeszeléssel. Persze nem biztos hogy a tiéd is megy ilyen alacsony feszen, ez ugyanúgy porcinként változik mint a tuningpotenciál.

mod:

Nordic: Megpróbálhatod, de

1: beszennyezed ha kézzel megfogod (nem olyan para végülis)
2: esélyes, hogy letöröd a lábat de aprón vannak akik foglalkoznak lábforrasztással, szóval előbb kézzel próbáld meg, és ha letörik még mindig elviheted "orvoshoz".

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#32006) anonymus89 válasza Vakegérke (#31996) üzenetére


anonymus89
addikt

Elhiszem de nekem sem hagyott nyugodni így picit hosszabb keresgélés után de meglett, amit kerestem.
Köszi szépen még1x.

További szép estét! :)

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#32007) barisj


barisj
aktív tag

Hi all! Most vettem egy IBM C190 19' fekete CRT monitort,de nem találok hozzá drivert. XP-m van,igy driver nélkül csak max 85hz-re képes! Valaki tud hozzá drivert? nagyon hálás lennék!:R

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#32008) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek! :R Csak azért érdeklődtem, mert annyira vékonyak a lábak, hogy féltem, az legapróbb mozdulatra eltörik, de óvatosan sikerült visszaállítani. :B

(#32009) Onixgreen


Onixgreen
csendes tag

Sziasztok!
Nagyjából egy hónapja minden hang, és videó...:
- Akadozik
- Torzul
- A háttérben valami zajong. :(((

XP-t használok, tény és való, hogy régi gépen, de... Ez ilyen egyik napról a másikra dolog volt...

(#32010) Vakegérke válasza anonymus89 (#32006) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sajnálom, hogy érdemben nem tudtam segíteni, így a köszönetet sem érdemlem meg. :(

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32011) dragonfx


dragonfx
veterán

tudtok arrol tesztet mutatni játékokban vagy ugy alles zusammen mikor ön ki a 8gb ram előnye a 4gigához képest. természetesne ha mind2 kit.be van.
vagy valakinek tapasztalata erről?mit érzett mikor 2x2öt 2x4re cserélte? :U :U :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#32012) freaghill


freaghill
őstag

Sráácok!
Melyik külső wifi a legerősebb?
Úgy tudom TP-LINK 722-es a legjobb. Olyan kell ami legmesszebbről legtisztább jelet hozza.
Várom a tippeket :)

[ Szerkesztve ]

(#32013) barisj válasza barisj (#32007) üzenetére


barisj
aktív tag

up

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#32014) Xmodule válasza barisj (#32013) üzenetére


Xmodule
őstag

hello. innen tudod letölteni, de ez nem telepitös. szoval magadnak kell be tallozni a mappat ahova kicsomagolod es akkor ott majd megtalalja maganak az inf fileokat.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#32015) barisj válasza Xmodule (#32014) üzenetére


barisj
aktív tag

Köszönöm szépen! Én sehol nem találtam:) már jó a 100hz!:D köszi!:P

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#32016) Xmodule válasza barisj (#32015) üzenetére


Xmodule
őstag

szívesen. nekem is volt CRT tudom milyen (jó) a 100hz:D kezdö pc-s korszakomban 60Hz en nyomattam aztan szoltak lehet állitani is. hiaba na azok a bolondos gyermek évek

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#32017) barisj válasza Xmodule (#32016) üzenetére


barisj
aktív tag

régebben én is 60hz-n nyomattam:D akkor még nem értettem,hogy mi a különbség a 60 75 és a 100hz között:D de mostmár tudom!:)

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#32018) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

Halihó! Módosítottam itt PH-n az email címemet és kaptam egy új jelszót is hozzá amit sürgősen le akarok cserélni mert ez így nem buena :DDD
Kérdésem az lenne tehát , hogy hol tudom én ezt nyélbe ütni?

Why are you wearing that stupid man suit?

(#32019) DJ WOKKY válasza Shatterstar (#32018) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Adataim fül alatt megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#32020) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Ha a számítógépet a főkapcsoló gomb rövid megnyomásával kapcsolom ki,az szabályos leállásnak számít(tehát olyan,mintha a "leállítás"-ra kattintanék),vagy nem igazán örül neki a gép?
Ha jól tudom,ha tartósan benyomva tartom a főkapcsoló gombot,az nem szabályos leállásnak számít,mert az eseménynaplóba beírja,hogy"úgy indult el a rendszer,hogy előtte nem állt le megfelelően".

(#32021) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Nagyon szeretem a Winamp album nézetét. Lehet, hogy nem 100%-ban ide illik, de milyen más lejátszóval tudom ezt az album nézetet elérni? iTunes hasonló, még meg is felelne, de Windows-on nem az igazi (kicsit sokat fogyaszt és elég lomha).
Köszi előre is!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32022) leslieke válasza Shatterstar (#32018) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az adataidnál.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#32023) spista222 válasza Kezdő vagyok (#32020) üzenetére


spista222
addikt

Ha nem egyből kapcsol ki a gép (megnyomod és fekete képernyő) hanem a szokásos Win kijelentkezéssel akkor rendes kikapcsolásnak számít már ha a bekapcsológomb funkciójának a Win-ben a kikapcsolás van megadva és nem pl az alvás vagy hibernáció.

(#32024) PH-User


PH-User
addikt

Üdv.

ASUS Eee PC X101-BLK007G-t próbálok telepíteni pendriveról.
Transcend JetFlash 16GB USB 2.0 pendrivera csináltam meg egy WinXP SP3 telepítőt WinToFlash program segítségével. Sikerült is elkezdeni a telepítést, de mindig vinnyog a fájlokra, hogy nem tudja olvasni... Olyankor kihúzom, majd visszadugom és megy tovább, de most megállt egy fsvga.sys fájlnál és nem akar tovább menni...

Mit lehet tenni ez-ügyben?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#32025) anonymus89


anonymus89
addikt

Srácok lehet letölteni iOS tabletre adobe air-t??
Vagy egyáltalán hogy műxik nem élek velük... :U

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#32026) tikshow válasza anonymus89 (#32025) üzenetére


tikshow
addikt

Itt szerintem minden kérdésedre választ kapsz.

(#32027) anonymus89 válasza tikshow (#32026) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi olvasgatom már csak letölteni szeretnék....

Nem bírtak belenyomni egy értelmes lejátszót.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#32028) tikshow válasza anonymus89 (#32027) üzenetére


tikshow
addikt

Csak fejleszteni lehet vele ahogy nézem, szóval valamilyen programba be tudod építeni.

(#32029) anonymus89 válasza tikshow (#32028) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi már találtam csak jó volna ha ingyenes lenne.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#32030) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy nem érem el a notebook-omon a touch pad beállítási paneljét, csak az egérét. Win 7-et használok, de a Vezérlőpulton belül csak az egér beállításait találtam meg.

(A youtube-on található videók során azt mutatják, hogy az egér beállítási menüjében választható ki a touchpad is, de nekem ott nincs ilyen eszköz.)

[ Szerkesztve ]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#32031) Sub-ZeRo válasza D4rkm4n (#32030) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Fel van telepítve a drivere?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32032) unravel válasza TigerCat (#32021) üzenetére


unravel
őstag

Windows Media Player 12?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#32033) STC Speed


STC Speed
őstag

Hali!
Vettem egy sata,ide-->usb átalakítót.
Egy dvd meghajtót indítanák vele(ide),de nem akar működni.
Csak hdd-t lehet vele?vagy jumperelni kell?

(#32034) FRENK1988 válasza STC Speed (#32033) üzenetére


FRENK1988
veterán

ha lehet jumperelni akkor nem ártana:)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#32035) spista222 válasza STC Speed (#32033) üzenetére


spista222
addikt

Működnie kell CD meghajtóval is(nálam működött bár lehet hogy nem ugyanaz van mint neked:) )
Általában master-re kell jumperelni mert csak azt ismeri fel.
Csak Win alatt akarod használni vagy már bootolni is róla szeretnél?

(#32036) STC Speed válasza spista222 (#32035) üzenetére


STC Speed
őstag

Akkor lehet azért,most slave a meghajtó:D
Pill,kipróbálom

(#32037) TGaben


TGaben
tag

Sziasztok!

2 kérdésem is lenne. Az első elég hülye kérdés lesz, de aggódom. Meddig bírják a led tv-k a hideget? El kellett tenni olyan helyről ahol megtalálhatják, mert karácsonyi ajándék lesz. És csak a padlás jöhetett szóba. :B Ott viszont nincs fűtés, és nagyon hideg van. Majd elrakom ha már lehet, máshova, de okozhat kárt a készülékben? Dobozban van még, és bekapcsolás előtt úgyis vagy fél napot szobában lesz, csak addig...

Másik:
Van egy hordozható DVD lejátszó, ami TV-s, de csak analóg. Namost ez a vétel meg fog szünni hamarosan, ezért vettem hozzá egy Leadtek DTV pro dekódert. 4 csatornát talált csak, és a TV2-t meg az RTL-t egyszerüen nem tudom befogni vele. Nem tudná a készülék? M1 HD, M2 HD, Duna World, Duna HD, ezeket behozza rendesen, meg rádiókat is , csak azt a 2 hülye csatornát nem. Persze, akinek vettem, szeretné azokat is. Pénzkidobás volt?

Olvasható/Írható hangszóró: Speak-R :) (TDU2, BF3/BF4, NFS RUN nick: TBAG008 LIVE/GTA IV/F1 2011 nick: Tgaben007 F1 2012: T-BAG)

(#32038) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Hali!

Egy optikai meghajtot milyen progival lehetne letesztelni, hogy jol mukodik, jol olvas?
Mondjuk egy jol megirt es teleirt lemezt berakok, es raeresztem a nero diskspeed nevu progijat?

:R

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#32039) Fecogame válasza JohnnyX (#32038) üzenetére


Fecogame
veterán

Kiírsz vele egy DVD-t, majd visszaolvasod, meg egy másik, régebben megírtat visszaolvasol vele. Ennyi :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#32040) JohnnyX válasza Fecogame (#32039) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Es sima dvd-rom -nal mi a helyzet, ami nem ir dvd-t? Cd lemezt irassak vele?
Az a helyzet, hogy kb 20db egyseget kene hogy leteszteljek, az 20db lemez lenne.
Elsosorban az olvasast probalnam ki, az fontosabb.

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#32041) Qru válasza TGaben (#32037) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tartósan ne legyen mínuszban, de a 0 fok még nem árt neki. Arra figyeljetek, hogy ha lehozzátok a meleg szobába, akkor ne kapcsoljátok be egyből. Mert ha hideg helyről viszed meleg helyre kicsapódik benne a pár és ha úgy feszültség alá helyezed zárlatos lehet. Szóval várni kell amíg átveszi a bele is a környezeti hőmérsékletet.

Milyen antenával fogjátok az adást? Lehet csak a jel gyenge... Nálam ez volt a hiba anno.

#nincsbennetarcsi

(#32042) DJ WOKKY válasza JohnnyX (#32040) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Ha a rom dvd-t olvas, és cd ír, akkor dvd-t is írnia kell én úgy tudom.
Ha csak sima cd olvasó/íróról van szó, akkor is olvastass vele régebbi lemezeket, és megtudod. Esetleg másoltass vele, és az adott csatlakozási módtól (sata, ide) függően megtudod, hogy milyen sebességgel képes másolni.

(#32043) dragonfx válasza dragonfx (#32011) üzenetére


dragonfx
veterán

Hmm??:-)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#32044) spista222 válasza TGaben (#32037) üzenetére


spista222
addikt

Elvileg benne szokott lenni a kézikönyvben hogy milyen hőfokok közt tárolható és milyen hőfokok közt használható.

Másik:
Két frekvencián sugározzák a digitális adást az egyik frekvencián van az általad bejött csatornák a másikon a TV2 és az RTL klub. Vagy az antennád nagyon gyenge vagy csak rosszul áll és a magasabb frekvenciát nem tudja fogni rendesen.

DJ WOKKY Régebben voltak olyan DVD combo drive-ok amik cd-t írtak de DVD-t csak olvastak.

dragonfx Ha játékok alatt nem fogy el a memóriából a gép akkor nincs előny. Pl amikor 2GB memóriám volt és a A GTA4 korában azért kellett még 2-őt vennem mert elfogyott a memória és a HDD-t kergette.
Pl én Böngésző miatt raktam a gépbe plusz 4GB rammot mert csak úgy ette:), elképesztő még néhány játék/ alkalmazás telepítője is mindegy mennyi ram van a gépben neki mind kell.

[ Szerkesztve ]

(#32045) DJ WOKKY válasza spista222 (#32044) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Akkor én ezekből kimaradtam :)
Világ életembe két rom-ot használtam, az első egy LG dvd olvasó volt, még a régi gépemben.
Aztán azóta a Pioneer DVD RW-ket nyüstölöm sorra :)
De köszi szépen. :R

[ Szerkesztve ]

(#32046) Vakegérke válasza DJ WOKKY (#32042) üzenetére


Vakegérke
veterán

Van, vagyis volt olyan forgalomban, amely CD-t írt is, DVD-t viszont csak olvasott. Ez is ilyen.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32047) spista222 válasza DJ WOKKY (#32045) üzenetére


spista222
addikt

Sajnos nekem volt velük tapasztalatom és DVD-t is csak a kezdetben olvastak ;] és nem is minden fajtát.
Én is Pio DVD-RW-t használok szerintem a legjobbak pedig már elég régóta megvannak.

[ Szerkesztve ]

(#32048) JohnnyX válasza TGaben (#32037) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Tárolás szekrény mögött, ágy alatt, ágynemű tartóban?

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#32049) STC Speed válasza TGaben (#32037) üzenetére


STC Speed
őstag

nyugodtan felteheted,kamionon se fűtik,ne aggódj,sokszor -10 fokbana raklapokon van kint.
Ha teheted takard le rongyokkal és kész.

(#32050) DJ WOKKY válasza spista222 (#32047) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Akkor még jó, hogy nem volt ilyenhez szerencsém :)
Ezek szerint nem is minden gyártó készített ilyet ?

Vakegérke: köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.