Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94801) HF77 válasza spiritex (#94798) üzenetére


HF77
őstag

értem...
tehát ha így árulja a kollega, akkor lényegében ott helyben nagyon ki sem tudom probalni..!?
hát ez baró!!

köszönöm mindenkinek a segítséget!! :R

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#94802) spiritex válasza HF77 (#94801) üzenetére


spiritex
veterán

Live CD-vel, ahogy a kolléga írta, igen! Bár, hogy milyen lesz a win élményed az csak gyors feltelepítéssel derülne ki.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#94803) Sanyabá válasza philoxenia (#94777) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Köszönöm! Azért odakint sem olcsók ezek, még akkor sem, ha vissza kapom a kinti áfát.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#94804) garfield545


garfield545
tag

Sziasztok lenne olyan fejlemény hogy végig futatam a Memtest86-ot a gépen és 1x meg fagyot a gép másodszor meg végig ment hogy ez most akkor mit jelent mert már kezd nagyon ellegem lenni az egészből több mint fél misi fekszik a motor háztető elat és a hátam közepérese kivánom eszt a hibát

Mama mindig azt mondta, hogy az embernek csak annyi vagyon kell, amiből megél, a többi csak felvágásra meg fennhéjazásra való.Az embernek előbb maga mögött kell hagynia a múltat, csak akkor mehet tovább.Az élet olyan, mint egy doboz bonbon: az ember nem tudhatja, mit vesz belőle.

(#94805) garfield545


garfield545
tag

Sziasztok lenne olyan fejlemény hogy végig futatam a Memtest86-ot a gépen és 1x meg fagyot a gép másodszor meg végig ment hogy ez most akkor mit jelent mert már kezd nagyon ellegem lenni az egészből több mint fél misi fekszik a motor háztető elat és a hátam közepérese kivánom eszt a hibát

Mama mindig azt mondta, hogy az embernek csak annyi vagyon kell, amiből megél, a többi csak felvágásra meg fennhéjazásra való.Az embernek előbb maga mögött kell hagynia a múltat, csak akkor mehet tovább.Az élet olyan, mint egy doboz bonbon: az ember nem tudhatja, mit vesz belőle.

(#94806) quailstorm válasza garfield545 (#94804) üzenetére


quailstorm
nagyúr

memtest felfűti a procit, lehet attól fagyott ki

(#94807) garfield545 válasza quailstorm (#94806) üzenetére


garfield545
tag

Bisztos hogy nem mert mindig 35-40 fok között volt :)) Cooler Master Nepton 240M van rajta és direkt néztem az alap lapi vissza jelzőt hőfokban

Mama mindig azt mondta, hogy az embernek csak annyi vagyon kell, amiből megél, a többi csak felvágásra meg fennhéjazásra való.Az embernek előbb maga mögött kell hagynia a múltat, csak akkor mehet tovább.Az élet olyan, mint egy doboz bonbon: az ember nem tudhatja, mit vesz belőle.

(#94808) dragonfx


dragonfx
veterán

Hi
Hol kapnek tabhoz 7"oshoz kijelzofoliat olcson pesten szemelyes atvetellel?
Logouton itt nem arul senki?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#94809) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok!
Egy Canon N640P scannert próbálok összekötni egy számítógéppel párhuzamos port segítségével. Fel rakom a drivert és összekötök a géppel, majd indítom a programját de azt írja hogy nem találja a scannert. Biosban most kapcsoltam be a párhuzamos portot, de melyik beállítással működne? Milyen módba rakjam? IRQ (azthiszem így írja) abból az 5-ös vagy 7-es kell? Köszönöm előre is a segítségeteket.

(#94810) juve600


juve600
nagyúr

üdv

vadi új gép,friss win 10

egy ssd-n van a win,tökéltesen működik
van egy hdd amire a játékok mennének
hdd ráköt a gépre és az EL SE INDUL
bios-t végig bogarésztam,nem látok semmi hibát
ha lehúzom a hdd utánna pár percel újra el tudom inditani az ssd-vel a gépet
mi lehet a gond ??

:R :R :R

(#94811) juve600 válasza juve600 (#94810) üzenetére


juve600
nagyúr

másik gépben megy a hdd

-ssd-vel megy az új gép
-ssd+hdd-vel el se indul,se kép-se hang
-hdd-vel se indul el,se kép-se hang

ssd az össze csatlakozóban elindítja a windows-t

[ Szerkesztve ]

(#94812) holozis_HUN válasza juve600 (#94811) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Valamiért a win 10 nem szereti a hdd+ssd kombot. Amikor raktam fel a win 10-et, akkor ki kellett húzni a HDD-t, mert ha rá volt kötve, akkor nem engedte SSD-re rakni. Próbáld meg átnevezni a HDD-t, nekem is át kellett, most nem D hanem A. Valahogy, nem is tudom már, hogy hogyan. De bekapcsolt vele a gép. Talán menet közben dugod rá?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#94813) juve600 válasza holozis_HUN (#94812) üzenetére


juve600
nagyúr

ssd+hdd-vel el se indul,se kép-se hang !!!

nem tudok állitani semmit,biosig se jutol el

(#94814) holozis_HUN válasza juve600 (#94813) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Ezt én értem. Menet közben?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#94815) juve600 válasza holozis_HUN (#94814) üzenetére


juve600
nagyúr

nem
nem indul el ha hdd van rákötve

ssd-vel elindul

vadi új minden

(#94816) juve600 válasza holozis_HUN (#94814) üzenetére


juve600
nagyúr

bios :
ACHI-ról IDE.-re lett állitva és igy működik

(#94817) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

sziasztok!
van jól működő online vízjel-eltávolító alkalmazás?

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#94818) Shim válasza hitvanyalak (#94817) üzenetére


Shim
őstag

S mi lenne, ha lopás helyett inkább megvennéd a képet?

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#94819) #85154688 válasza Shim (#94818) üzenetére


#85154688
törölt tag

De az sajnos pénzbe kerülne neki.... :U :DDD

(#94820) hitvanyalak válasza Shim (#94818) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Mondjuk pont egy hirdetésemről kellett volna levennem, de köszönöm, a pozitív hozzáállást ;)

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#94821) hitvanyalak válasza #85154688 (#94819) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

De szépen megtalálta a látatlanban döntő, megmondó bizottság két főkurátora egymást...

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#94822) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni Androidos témában? Az események szépen sorban:

[1. link]
[2. link]
[3. link]

(#94823) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Egy Gigabyte GA-H97M-HD3 laphoz 2 db. 3TB-os vinyót kötött az ismerősöm. Viszont a W10 telepítője nem látja csak 1+2-nek.
Én azt szeretném, ha a rendszer mondjuk 1TB -on lenne, és a maradék 2TB illetva a másik 3TB-os vinyó tárolásra használható lenne.
Miért nem látja a telepítő 3TB-nak a 3TB-ot? Hogy én kedvemre particionáljam?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#94824) RudY válasza juve600 (#94816) üzenetére


RudY
addikt

SSD AHCI nélkül nem annyira javasolt (ne lepődj meg, ha pl. a közelébe sem ér az átlagosan elvárható sebességeknek):
[Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?]
és
[SSD összefoglaló]

"-ssd-vel megy az új gép
-ssd+hdd-vel el se indul,se kép-se hang
-hdd-vel se indul el,se kép-se hang"

A HDD-n ugye nincs másik rendszer?

[ Szerkesztve ]

(#94825) Vakegérke válasza embe (#94823) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Konvertáld őket GPT-re. Van parancssoros megoldás is, de ezzel egyszerűbb. Leírás róla. Utána már látni fogja a rendszer egyben a 3TB-ot, és kedvedre particionálhatod őket.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#94826) embe válasza Vakegérke (#94825) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Akkor felmegy a W10, és majd az alól megcsinálom.
De ez mitől függ hogy mennyinek látja, chipsettől?

"Konvertáld őket GPT" ilyet még nem csináltam, ez miért kell? Egyszerűen nem lehet particionálni a programmal?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#94827) Norbi095HUN


Norbi095HUN
aktív tag

Sziasztok!
Valaki nem tud valami tippet adni esetleg, hogy mitől akad úgy a Planetside 2- játék mint a fene?
Régebben nem volt ilyen gondom, most újra leszedtem és folyamatosan akadozik a játék, teljesen játszhatatlan.
UserOptions.ini tweakelgettem, irogattam át a lehető leg alacsonyabb grafikára, nem segitett.
Az Fps-em teljesen jó lenne, ha nem akadozna állandóan. [40 fps átlag lehetne simán]
Folyton csak akadozik, nem birja abbahagyni :( :F

(#94828) HF77


HF77
őstag

üdv
a laptopomra szeretném felrakni a win7-et, rendelkezem legális matricával
telepítőlemezem nincs, tehát leszeretném tölteni a MS oldalról, de ezt dobja ki:
"Úgy tűnik, hogy a megadott termékkulcs az eszközgyártó által előtelepített szoftverhez tartozik"

mi a teendőm ebben az esetben? hogy tudom életre kelteni a win 7-et..??!
baromira fontos lenne, mert jelenleg nincs oprencer a gépen, nekem viszont sos kellene...!!
köszi.

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#94829) Lompos48 válasza HF77 (#94828) üzenetére


Lompos48
nagyúr

OEM változat nincs a letölthetők között?

(#94830) HF77 válasza Lompos48 (#94829) üzenetére


HF77
őstag

én nem találtam..!!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#94831) embe válasza Vakegérke (#94825) üzenetére


embe
nagyúr

Betettem az én gépembe a vinyókat, ami Z87 chipsetes. Ebben particionáltam mindkettőt 2x1,5-re .
De a gazda gépben nem igazán akarja az igazságot. Mintha csak 2,5 TB--ot akarna csak kezelni. A 2. vinyót nem is látja.
Természetesen a legfrissebb bios van rajta. Lehetséges, hogy amiatt mert H97chipsetes? Mondjuk egy Z-s jobb lenne?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#94832) RedCactus válasza embe (#94831) üzenetére


RedCactus
senior tag

Próbáltad a lemezkezelőben felismertetni? Sajátgép, jobb klikk, Kezelés, Lemezkezelés...

(#94833) RedCactus válasza HF77 (#94828) üzenetére


RedCactus
senior tag

Legutóbb mikor ilyen volt, torrentről letöltöttem a megfelelő Windows 7-et és telepítésnél megadtam a matricán lévő sorozatszámot.

(#94834) HF77 válasza RedCactus (#94833) üzenetére


HF77
őstag

elég nyomi vagyok a dologban..egy linket tudnál küldeni? :R sokat segítenél vele!!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#94835) toza


toza
senior tag

udv.. samsung np300e5c laptopnal a fan bekapcsolas pillanatatol 100% on porog..
speed fanban sem allithato.nem latszik..

mi szallt el ?!mit lehet ezzel kezdeni?!koszonom

szegyen a futas,de faraszto...

(#94836) RedCactus válasza HF77 (#94834) üzenetére


RedCactus
senior tag

Hát linket nem tudok adni ehhez, de azt mindenképpen nézd meg, hogy a matricán melyik Windows 7 verzió sorozatszáma van. Starter, Home Basic, Home Premium, Home Professional, Enterprise vagy Ultimate és ahhoz keress telepítőt.

(#94837) RedCactus válasza toza (#94835) üzenetére


RedCactus
senior tag

F11 vagy fn+F11 sem segít?

(#94838) embe válasza RedCactus (#94832) üzenetére


embe
nagyúr

A 2. vinyót látja, az totál user error volt. :B A vinyó cserélgetésben nem dugtam rá a sata kábelt. :W

Viszont most a felállás. 2. vinyó ok., kezeli egy partició van rajta - így ok.

Az 1 vinyón a rendszer partició 2TB, és a mellette lévő 750G-al nem tud mit kezdeni. Az csak kallódik ott.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#94839) Blue meth


Blue meth
senior tag

Sziasztok!

Fejhallgató témában kérdeznék, néztem topikot neki, de úgy látom egy éve behalt, ha nem gond feltenném itt, maximum valaki útba igazít. :)

10-12 ezerért szeretnék fejhallgatót venni, filmezéshez, játékhoz és zenehallgatáshoz itthonra.

Pár típust már néztem, de igazából eléggé ragaszkodom a Sennheiserhez:

HD 419
HD 429
HD 202 II
PIONEER SE-M521

Ezek vannak a tarsolyban, esetleg ha valakinek van véleménye, tapasztalata ne habozzon megosztani! :)

Köszi!

(#94840) Shim válasza Blue meth (#94839) üzenetére


Shim
őstag

Elegge el es virul a fejhallgatos topic, inkabb itt kerdezd: [link]

(#94835) toza Ha mar nem garis, szedd szet, pucold ki suritett levegovel - nekem tobb laptopnal bevalt.

[ Szerkesztve ]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#94841) Vakegérke válasza embe (#94838) üzenetére


Vakegérke
veterán

Elnézést, hogy csak most szólalok meg, de este 8 körül kikapcsoltam a gépet, így nem láttam a reakciódat.

Az MBR partíciós tábla korlátja, hogy nem látja a 2TB-nál nagyobb lemezeket egyben, a GPT viszont igen. Használat közben semmit nem veszel észre, csak éppen korlátlanul tudod kezelni a nagy kapacitású HDD-ket is. Kedved szerint particionálhatod, NTFS-re formatálhatod.
Magyartalan, de azért érthető leírás.

Az általam korábban linkelt progi alkalmas a feladatra, de nélküle is megoldható.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#94842) toza válasza Shim (#94840) üzenetére


toza
senior tag

kosz..f11 nem csinal semmit..mint irtam biosban sot inkabb bios logo toltodes elott mar 100 on van..
kb 10 szer volt mar szetszedve,ujragolyozva gpu, meg fixalva power ic is ami az aksi toltest szabajozza... :)
paztaztam kb 5 szor cpu csere stb miatt..olyan tiszta h na.nem is tud kb poros lenni,annyora szexi es egyszeru a belseje.

szoval vmi szenzor halt meg vagy csak fuse-t kene cserelni..szoval forrasztgatos bga munka lenne..
advanced szint..
bga zos topikban szarnak ra.. csak gondoltam hatha babralt mar vki hasonlot..

koszonom azert.

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#94843) embe válasza Vakegérke (#94841) üzenetére


embe
nagyúr

Semmi gond, én köszönöm a segítséget! :R

Most a gazda gépben ez van:

Ezt a ~ 750GB-ot hogyan lehetne munkára fogni? Az általad ajánlott free programmal rendszert nem lehet át konvertálni. Ha a saját gépemre kötném a vinyót, az én rendszerem alól működne vajon?
Nem barmolná szét a rajta lévő rendszert? Este/éjszaka felraktam rá egy wint.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#94844) Vakegérke válasza embe (#94843) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ameddig MBR a partíciós táblája, addig nem tudsz vele semmit kezdeni. Mondom, GPT a megoldás. A konvertálással viszont elvesztesz mindent, ami rajta van, hiszen törölni kell minden partíciót előtte.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#94845) embe válasza Vakegérke (#94844) üzenetére


embe
nagyúr

Megcsináltam azt, hogy konvertáltam a saját gépemben. Utána visszatettem a gazda gépbe. Ez nem kavarhatott be?
Utána telepítettem a W10--et, és akkor már ez fogadott. Na este ha hazaérek ismét nekifútok.
Vagy nézek valami Ultimate boot cd-t, az alól esetleg konvertálom.

A 2. vinyó az rendben van.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#94846) holozis_HUN válasza Blue meth (#94839) üzenetére


holozis_HUN
veterán

FEJhallgató topik

Ez nem igazán kihalt :))

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#94847) embe válasza Vakegérke (#94844) üzenetére


embe
nagyúr

Esetleg tudsz olyan bootolható particionáló programot, amivel konvertálható a vinyó?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#94848) RudY válasza embe (#94847) üzenetére


RudY
addikt

(#94849) embe válasza RudY (#94848) üzenetére


embe
nagyúr

De ebben van MBR/GPT konvertálási lehetőség?
Mert egy ultimate boot cd-t néztem az előbb - rajta volt ez a progi, igaz régebbi verzióban - de nem találtam ezt a lehetőséget.

Látom ott van: "Convert MBR disk to GPT disk so as to better manage disk space." Ha hazamegyek meglesem.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#94850) RudY válasza embe (#94849) üzenetére


RudY
addikt

Minden van, egyébként a pro verzió hamarosan ismét kedvezményes lesz (Lifetime upgrades) egy rövid ideig, bármikor jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.