Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110001) #65675776 válasza necrobin (#110000) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tápegység?

(#110002) Marci112233 válasza necrobin (#110000) üzenetére


Marci112233
őstag

Ezt a hibát maga a tápegység is okozhatja.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#110003) King Unique válasza darnics (#109999) üzenetére


King Unique
titán

Ha kicsit visszaolvasunk, akkor többen is adtak értelmes válaszokat. Az pedig többször is említve volt, hogy a lemezkezelőt kellene megnézni és ott szükség esetén meghajtóbetűjelet hozzárendelni a merevlemez partíciójához. Vagy, ha offline a lemez, akkor csatlakoztatni stb. A mostani válaszban ugyanez lett leírva, csak be lett másolva hozzá a hivatalos szöveg. Amire ennyi idő alatt akár a gúgliban is bőven rá lehetett volna keresni, ha annyira nem megy. Tehát nem feltétlen a segítő szándékú fórumtagokkal van itt a gond. Ugyanis azzal nem lehet mit kezdeni, ha egyeseknél alapvető ismeretek hiányoznak, illetve nem is hajlandók kicsit utánanézni bizonyos dolgoknak...

[ Szerkesztve ]

(#110004) pjen válasza darnics (#109999) üzenetére


pjen
félisten

A 109958 hozzá szólásban ugyanezt irtam,csak nem ilyen szájba rágósan,gondoltam rá keresel hogyan kell csinálni.Csupingó forum társ úgy állt hozzá mint egy gyógy pedagógus.

(#110009) dvdbackuper válasza darnics (#109999) üzenetére


dvdbackuper
őstag

jópáran leírták már, csak nem ilyen dedós módon.....

(#110010) HurkaLES


HurkaLES
tag

Sziasztok!

Egy PowerPointos kérdéssel fordulok hozzátok. Pontosabban 2-vel.
1. Hogy tudom beállítani azt hogy egy beillesztett kép középről ússzon ki balra. illetve egy másik kép középről jobbra. Egészen pontosan egy függönyt szeretnék úgy megoldani mintha szétnyílna. Régen csináltam már ilyet, ehhez a képet irányítani kell? Mármint valahogy új animációt hozzáadni?

2. A végén beállítottam a függönyt, szépen beúszik balról is és jobbról is, a kérdés az lenne, hogyan tudnám az utolsó diát több másodpercig megtartani? Mármint hogy ne ugorjon be egyből h vége a diának esc-el léphetek ki. Tehát vagy olyan kellene nekem, hogy marad az utolsó kép és úgy lehet kilépni esc-el, vagy pl 3 másodpercig még marad aztán dobja be a fekete képet.

(#110011) HoaryFox válasza HurkaLES (#110010) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Valami hasonlóra gondoltál?

[link]

A második probléma nálam nem jelentkezett, addig maradt a függöny, amíg rá nem kattintottam újra.

PowerPoint 2007

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#110012) HurkaLES válasza HoaryFox (#110011) üzenetére


HurkaLES
tag

Pontosan ilyenre gondoltam. Ezt hogy oldottad így meg? Igazából az első dia a lényeges, mert azt nem tudom hogy középről hogy tudom indítani a függönyt szétnyitni. Úgy gondoltam egyébként hogy az első diára rárakok 2 függönyös képet.És ugye az szétnyílik és mögötte pedig ugye ott az első dia tartalma.

Nálam az a baj ugye, hogy amint bezárul a függöny egyből bedobja a fekete képet. :(

(#110013) HurkaLES válasza HoaryFox (#110011) üzenetére


HurkaLES
tag

Tárgytalan az előző hozzászólás. Letöltöttem és megnéztem a megoldást. Köszönöm szépen!! :)

(#110014) HoaryFox válasza HurkaLES (#110013) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Igazán nincs mit.

Vallási okokból elég sok időt eltöltöttem már a PowerPoint-tal :B

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#110015) Chandler válasza Csupingo (#109922) üzenetére


Chandler
senior tag

Köszi, full HD felbontásra kéne.

(#110016) philoxenia válasza HoaryFox (#110014) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vallási okokból :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#110017) brownus


brownus
veterán

hogy kell írni?

december 22 -ig vagy december 22. -ig? vagy éig?

kösz

(#110018) SP4C3 válasza brownus (#110017) üzenetére


SP4C3
veterán

Én úgy tanultam (még időszámításunk előtt), hogy: December 22-ig (pont nélkül).

De itt egy link: [link]

Ez alapján:

2017. 12. 22.-t írhatod:

December 22-éig
December 22-ig

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#110019) De4d


De4d
őstag

Van valakinek ötlete arra, hogy miért szakad meg most már rendszeresen a netkapcsolat?
Mindennap elmegy úgy fél percre, van hogy egyáltalán nem jön vissza, akkor csak egy router restart segít. (ez ritkábban fordul elő)
Nagyon régi router van, és nem is túl modern, lehetséges, hogy ez a gond?

[link]

Ilyenem van már jó sok éve.

Minden jó, ha a vége jó!

(#110020) Downsampling


Downsampling
senior tag

Sziasztok!

Feltettem ezt a kérdést már a Win10 topikban, és egy hálózatosban is, válasz sehonnan sem jött (úgy látom, hogy mindegyikben csak egy belső klikk az, aki kommunikál egymással, a többiek kérdésére nem is reagálnak).
Szóval, hátha itt:
Probléma

Köszi! :R

(#110021) Marci112233 válasza De4d (#110019) üzenetére


Marci112233
őstag

Okozhatja a router, de itt lehet még fő hálózat hiba is. Én kipróbálnám a fő modemből egy gépre direktbe kötve a netet hogy megye rendesen. Ha igen akkor biztos a router a ludas.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#110022) De4d válasza Marci112233 (#110021) üzenetére


De4d
őstag

Amikor hosszabb ideig elmegy, szoktam nézni a telefont, olyankor azon se érem el a wifin keresztül.
De amikor ilyen fél percekre megy el, akkor mire feltűnik, addigra vissza is jön szinte.
Olvasgatok, netezek, egyszer csak jön egy offline üzenet, vagy megjelenik a kis sárga háromszög, aztán kb, mire feltűnik vissza is jön.

Minden jó, ha a vége jó!

(#110023) Marci112233 válasza De4d (#110022) üzenetére


Marci112233
őstag

Ezért is írtam hogy kösd direktre a netet. Ezzel kiszűrhető, hogy a router a bajos. Ha router nélkül is csinálja egy direktbe kötött gépen akkor ott lehet szolgáltatói modem hiba is, vagy szolgáltatói vonal hiba.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#110024) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Milyen programmal lehetne blokkolni ezeket a Billentyűzetfigyelőket?
Olyan progi ami jó is?
Firefoxba lehet ilyet telepíteni kiegészítőbe?

風林火山

(#110025) VoidXs válasza Shingen (#110024) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Leginkább vírusirtóval lehet ellenük védekezni, egyébként rendszerszintűek, böngésző pluginnel esélytelen kikerülni őket.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#110026) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hy.

Szükségem lenne 5 méteres USB kábelra.
Ezzel kapcsolatban annyi a kérdésem, hogy érdemes aktív usb 3.0ás kábelt venni vagy elég a sima 3.0-ás is?
Tervek szerint egér, billentyűzet, pendrive lenne rádugva.
Meg a monitorhoz való USB 3.0 AB kábel-t is megtoldanám, hogy elérjen a gépig.
És esetleg egy usb 3-as HUB, aminek van külső tápellátása.
:R

(#110027) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

nem igazán találok rá megfelelő topikot, így ide tenném fel a kérdésemet

van egy tv-m amit egy bluetoothos fülessel szeretnék hallgatni és a tv és a füles közé keresnék (ha jól gondolom jack csatiról bluetoothra alakító) egy ketyerét

tudnátok ebben segíteni, hogy hogy találok ilyesmit? mivel bluetooth vevőt találok, ami a telefonról pl. fog be jelet egy hangszóróra, csak nekem ugye a tv lenne az adó a füles a vevő

tudtok erre valami érdemleges dolgot, ami nem is a csillagos égben van árat illetően?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#110028) pjen válasza zsolt19900 (#110027) üzenetére


pjen
félisten

A tv rovatban az apron árulnak egyet.

(#110029) zsolt19900 válasza pjen (#110028) üzenetére


zsolt19900
őstag

tudsz nekem dobni egy linket priviben? sehol sem találom köszönöm

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#110031) pjen válasza zsolt19900 (#110029) üzenetére


pjen
félisten

Itt az apron, TV, beltéri egységek.. Telo vagyok.

(#110032) inf3rno


inf3rno
nagyúr

OpenOffice calc-ban szeretnék olyat, hogy megadom egy oszlopban az adatsort és egy másik oszlopban a range-ek határait: [6000,5900,5800,...0], amikkel eloszlást akarok nézni. Egy harmadik oszlopban szeretném összeszámoltatni, hogy melyik tartományban mennyi van. Elvileg dokumentáció alapján ez így nézne ki excel-ben: "=darabhatöbb(B2:B5000; "<"&D2; B2:B5000; ">"&D3)". Nem igazán találok rá módot a calc-ban, hogy ugyanezt implementáljam, elvileg a "darabteli" is tudna több feltételt, gyakorlatilag nem tudom hogy lehetne belefűzni több mezőt és az & operátort. Írták még az AB.DARAB-ot, hogy esetleg meg lehetne próbálni, arról is elég hiányos a dokumentáció, hogy mi mit jelent az argumentumoknál. Esetleg csinált már valaki ilyet? Engem a végletekig frusztrál, hogy magyar nyelvű függvényeket kell használnom hiányos dokumentációval, és még egy szimpla ciklust sem tudok írni. Lehet, hogy a vége az lesz, hogy nulláról újraírom az excelt. :D

Buliban hasznos! =]

(#110033) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sumproduct-al megoldható a dolog: [link]

Buliban hasznos! =]

(#110034) HoaryFox válasza philoxenia (#110016) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Röviden: gyülekezetünkben én voltam egy ideig az énekek szövegeinek kivetítője, ehhez egy projektor + laptop kombót használtunk, valamint PPT diákat :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#110035) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Kicsit off de ti milyen aksit használtok? Néztem külföldön van jópár ilyen 3.7-5 V aksi is.
Itthon meg ezek az 1.2-1.5V-osak futnak.

Vennék újratölthető aksit, akkor lámpába, Xbox kontrollerbe, távkapcsolóba használnám, de nem tudom ezek mennyire biztonságosak, vagy épp működnek, ha meg alacsony a feszültség.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#110036) philoxenia válasza NandorHUN (#110035) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A nagyobb kapocsfeszültségűek lítiumosak. Lámpába, rádióba például teljesen jó a normál NiMH akku. Fényképezőgépbe például nem a legjobb, kontrollerbe passz. Alacsonyabb az alkáli elemeknél a kapocsfeszültsége, 1,4V helyett olyan 1,2V. Sok készülék lemerültnek érzékeli, mikor még bőven van benne kraft...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#110037) Freddycom


Freddycom
őstag

Sziasztok

Ha egy androidos telefont szeretnék használni billentyűzetként (ennek a kijelzőjén csak a bill jelenne meg) egy másik androidos tableten, azt hogyan tudnám legegyszerűbben megoldani?

(#110038) makoss válasza makoss (#109912) üzenetére


makoss
addikt

Erre nem tud valaki valami okosságot?
Már nagyon idegesít!!!!! :W :W

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#110039) HoaryFox válasza makoss (#110038) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Be van állítva valahol a kétlépcsős azonosítás Google Hitelesítővel. Vagy valaki félregépelte a saját telefonszámát és te kaptad meg :D

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#110040) makoss válasza HoaryFox (#110039) üzenetére


makoss
addikt

De állandóan?? :F
Minden nap?
Hogyan lehetne ezt a jelzést megszüntetni? (SMS)

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#110041) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok!
Adott egy Fujitsu PRIMERGY TX100 S2 szervergép, nagybátyám netezős filmezős karácsonyi ajándéka lenne, de sajnos nincs benne integrált hangkártya és nem tudom milyen hangkártya/ alternatív eszközzel tudnám orvosolni a problémát.
Válaszotok előre is köszönöm :)

(#110042) HoaryFox válasza makoss (#110040) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Az a baj, hogy nem tudjuk a kibenlétét annak az illetőnek, aki megadta a telefonszámod

ha van a telefonodban zaklatásszűrő, akkor add meg neki ezt a számot és viszlát.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#110043) HoaryFox válasza SECTORnooB (#110041) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Ha van az alaplapon PCI Express (márpedig biztos van), akkor csak egy hangkártya kell és kész.

Pl. Creative SB-k közül valamelyik.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#110044) SECTORnooB válasza HoaryFox (#110043) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Valahogy úgy emlékszem régről ha rövidebb a kártyán a PCI csatlakozó mint a lapon a foglalat akkor is kompatibilis igaz?
Ui: Alternatíva lehet egy USB-s hangkártya? Mert azt olcsóbban megúsznám látszólag.

[ Szerkesztve ]

(#110045) makoss válasza HoaryFox (#110042) üzenetére


makoss
addikt

Nem okostelóról van szó, hanem egy kihajthatós Samsung telóról.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#110046) philoxenia válasza makoss (#110045) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tiltasd le a szolgáltatónál!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#110047) Jorus válasza philoxenia (#110046) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem feltétlen jó ötlet, ez egy tömeges SMS küldésre használt szám, sok cég, szolgáltató használja, pl. Muziker, Ipon, Google, Waze, stb. csak hogy a legutóbbiakat említsem, akik erről a számról írtak.
Inkább az okot kellene megkeresni - ez esetben a Google fiókban.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#110048) philoxenia válasza Jorus (#110047) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az a kérdés, kiében.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#110049) makoss válasza philoxenia (#110046) üzenetére


makoss
addikt

Már ott is voltam, de nem tudtak vele mit kezdeni, de elmegyek holnap, ha akkor sem, szolgáltatót váltok és lesz@rom :W

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#110050) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Sziasztok!
Furcsa dolgot csinált a gépem, a VGA-ra gyanakszok, viszont nem tudom pontosan, kérem segítsetek!
Szóval az történt kb. fél órája, hogy átlagos gépezés, videónézés közben egyszer csak elment a kép a monitorról a hanggal együtt, és szürke csíkok borították be az egész monitort. Nyomtam egy resetet, ekkor a Windows boot animációig eljutott úgy, hogy az animáció közben 2 vastag piros függőleges csík volt a monitoron, majd fekete kép, billentyű nem világít, egér sem, semmi. Néhány reboot után ugyan ez volt, ekkor kihúztam a gépet pár percre, majd visszadugtam és bekapcsoltam. Most is ugyan az a 2 piros csík volt a monitoron, viszont elindította a hibajavítást a Windows, majd újraindult. Ekkor már nem 2 piros csík volt, hanem csak piros pontok vibráltak a monitoron össze vissza, majd bebootolt látszólag hiba nélkül, és most is a gépről írok. Mi lehetett ez? Nagyon félek hogy megint csinálni fogja, vizsgaidőszak elején egy évismétléssel érne fel.
Milyen hiba okozhat ilyet?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.