Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94051) Borisz76 válasza Xarina (#94047) üzenetére


Borisz76
veterán

Alaplapi csatlakozók.

Talán ISA vagy EISA lehet....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#94052) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#94049) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ja igen, kimaradt az, hogy teljesen random a dolog, tegnap egész nap semmi gond nem volt, ma meg 7 óra használat után történt a dolog.

(#94053) HoaryFox válasza unravel (#94048) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

HDMI vagy DVI, mert digitális jelet adnak, sokkal jobb, mint az őskori D-SUB.

Hát nekünk van hangszóró a monitorban, de biztos, hogy soha többé nem kötöm be még egyszer :DD Max. ha TV-n gépezel, akkor van értelme a hangátvitelnek is.

És igen, a DVI valamelyik szabványa képes hang átvitelére is.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#94054) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Sziasztok!
Ha van egy hosszabb PDF formátumban dokumentumom,és egy oldalra kettő van szkennelve, azt valahogyan meg tudom vágni, konvertálni vagy bármit, hogy egy oldalon egy legyen?
Köszönöm előre is.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#94055) Kékes525 válasza hitvanyalak (#94054) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem át kell konvertálnod doc-ba és akkor könnyen szerkeszteni tudod. Ha kész visszateszed ismét PDF-be.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#94056) zeorsdfd válasza hitvanyalak (#94054) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Képként kell elmenteni, akár képernyőmentéssel ha másképp nem megy és egy egyszerű (xnview) képszerkesztőben kettévágni, majd visszakonvertálni(egyszerű mentés másként parancs) pdfbe.
A docba konvertálással csak megnehezíted a dolgod, szvsz. Nem tartalmaz karaktert egy beszkennelt lap.

(#94057) Kékes525 válasza zeorsdfd (#94056) üzenetére


Kékes525
félisten

Elkerülte a figyelmemet a szkennelés, így tényleg nem ér semmit a doc-ba való konvertálás. Habár talán annyit, hogy a kép kiemelhetővé válik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#94058) Mr.Csizmás válasza hitvanyalak (#94054) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

abby finereader? vagy más OCR progi.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#94059) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

Sziasztok! Lenovo Y510p be volt egy SSHD-m kaptam egy unmountable_boot_volume -ot meg egy 0x000000ED STOP hiba üzit. A hdd rackbe téva valami iszonyat lassú, adatokat nem tudom kimenteni belőle. Mitől lehet ez (gondolom valami meghalt) lehet-e valamit kezdeni ezzel, és ha nem milyen winyot ajánlotok bele (ami nem sshd) és 1-2 TB ig valami megbízható. Köszi előre is.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#94060) m.zmrzlina válasza philoxenia (#94013) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

A megoldás azért egy kissé összetettebb volt.

Akit hasonló problémák feszítenek itt találhat egy használható választ

(#94061) philoxenia válasza m.zmrzlina (#94060) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem simán működött azon a módon. Azt hittem létezik vezeték nélküli megoldás....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#94062) RudY


RudY
addikt

Google Chrome kérdés, kérés.

Nem használok semmilyen "speciális" billentyű kombót, viszont egy ideje (nem igazán tudom semmilyen változáshoz kötni), a CTRL+C és a CTRL+V műveleteknél, - kb. 90%-ban - az adott oldalt kicsinyíti vagy éppen nagyítja, kedve szerint. Közben az egér sem dolgozik.
Több böngészőt is használok (tesztek miatt), azoknál nincs ilyen probléma.

A kérdés tehát viszonylag egyszerű, a Chrome-ban szeretném letiltani az oldalak méretváltoztató funkcióját.

[ Szerkesztve ]

(#94063) GGAllin


GGAllin
tag

Sziasztok!

Multiboot pendrive-t szeretnék készíteni, Linux ill Windows telepítővel, milyen programmal lehetséges ez?

Köszi előre is!!

bite it you scum !! ~GGA

(#94064) Kékes525 válasza GGAllin (#94063) üzenetére


Kékes525
félisten

Multiboot pendrive maker

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#94065) GGAllin válasza Kékes525 (#94064) üzenetére


GGAllin
tag

Köszönöm a választ, csak a linux verzióját találtam ennek a proginak :U

bite it you scum !! ~GGA

(#94066) Kékes525 válasza GGAllin (#94065) üzenetére


Kékes525
félisten

Az "csak" egy Google link, ott van ilyen is, olyan is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#94067) winfos


winfos
tag

Sziasztok!

Osztrák media marktos műszaki cikk magyar media marktba is gariztatható?

köszi

(#94068) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Egy ilyen cucc erősebb mint egy átlag nas? Pl NSA325

http://hardverapro.hu/apro/radxa_rock_pro_4x_16ghz_2gb_8gb_media_centerszerver_-_cse

Torrentre venném, pl ubuntuval, vagy akár androiddal is mehet

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#94069) RudY válasza enginev3.0 (#94068) üzenetére


RudY
addikt

Elméletileg és talán...az is kérdés lehet, hogy ezt bírja-e USB-n ez a kütyü: 83MB/s read and 96MB/s write, amit átlag NAS (elvileg) tud a belső vinyóval.

[ Szerkesztve ]

(#94070) enginev3.0 válasza RudY (#94069) üzenetére


enginev3.0
félisten

Annyi nem kell, 6MB/s a max letöltésem, usb-n ezt még bírja nem?

Itt az infó, csak ez nekem már túl angol

http://hwswbits.blogspot.hu/2013/10/diy-nas-with-rk3188-device-radxa-rock.html?m=1

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#94071) RudY válasza enginev3.0 (#94070) üzenetére


RudY
addikt

100 Mbps Ethernet port..ez szerintem (!) ilyen felhasználásra kevés.
Plusz egy külső HDD nem fogja elbírni egyszerre a torrentet és mást, pl. DLNA.
Lehetne még más dologgal is "kötözködni", de szerintem ennyiért inkább rendes NAS.
Akár az NSA310 is tökéletes, a 20 ezer alatti árával. Nálam Egy belső és két külső HDD lóg rajta, utóbbi a torrent, plusz a teljes otthoni médiaellátás is tökéletes.

(#94072) enginev3.0 válasza RudY (#94071) üzenetére


enginev3.0
félisten

Volt olyanom, kevés, 200 torrentnel már nem bírta a letöltést rendesen 6mb/s-mal

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#94073) m.zmrzlina válasza philoxenia (#94061) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Bocs, nem akartalak savazni /visszaolvasva kicsit félreérthető volt amit írtam/. :(

Az volt a lényeg, hogy olyan helyre kellett wifit vinni ahol nincs. Ez nem oldható meg wifin :N mert akkor már lenne ott wifi. Összedrótoztam a két routert /ahogy te is írtad/ aztán be kellett konfigurálni a slave routert /IP beállítva, azonos ssid, különböző csatorna, DHCP Disabled stb.../

Ennyi...működik. Még a tv is kapott egy vezetékes hálózati csatlakozást mert ott még volt wifi de erősen botladozott néha.

(#94074) HoaryFox válasza VegyesTamás (#94059) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Valószínű hardveres hiba, max. egy adatmentő cég (pl. Kürt Kft.), de az csak akkor opció ha valami életbevágóan fontos volt rajta.

HDD-ben minden nagyobb gyártónak vannak megbízható szériái, pl. WD Black széria, HGST, stb. Ez egyéni preferencia, ki mit vesz. Én WD winchesterben még nem nagyon csalódtam.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#94075) spiritex válasza HoaryFox (#94074) üzenetére


spiritex
veterán

A WD-k közül nem a WD RED-ek a legmegbízhatóbbak? Hiszen állandó üzemre, NAS-okba tervezték őket.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#94076) HoaryFox válasza spiritex (#94075) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Nem azt mondtam, hogy a Black a legeslegjobb, hanem hogy általános felhasználásra tökéletesek, mint pl. rendszer számára. A Red az magasabb teljesítményű és igen, 0-24 használatra vannak tervezve, persze drágábbak is.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#94077) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!
A [link]-ról hogyan lehet legegyszerűbben video formátumban letölteni a filmeket?
És milyen kiterjesztéssel vannak a youtube-on fenn? wmv vagy mp4 vagy más?

Köszönöm előre is. :R

(#94078) HoaryFox válasza peter889 (#94077) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

[link]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#94079) peter889 válasza HoaryFox (#94078) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm, de ezek közül melyik a leginkább ajánlott?
Én az www.onlinevideoconverter.com-ot próbáltam.
Milyen formátumban kell lementeni a videot, hogy megőrizze a beállítható legmagasabb felbontást?
MP3-at automatikusan a beállítható legjobb minőségben menti le?

[ Szerkesztve ]

(#94080) arni1


arni1
aktív tag

Sziasztok!

Adott a következő probléma: az elmúlt néhány napban a hangfalam, egy modecom 120u elég gyakran ad egy ilyen pattogó hangot (egyet aztán semmi baja, hang se megy el közben semmi sem), az utóbbi időben ezzel egy időben az egérrel is megszakad a kapcsolat, 2-3 mp után működik.

Spec: i5-4460 8gb ram r9 280 videókárty, asus xonar hangkártya, gigabyte egér. Driver változás egyik hardvernél sem volt, sem frissítés semmi.

Valakinek van ötlete?

Előre is köszönöm!

(#94081) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Miért van az, hogy a játékokban droppol az FPS-em 80-90-ről akár 40-re?
HD6850-et cseréltem (amivel nem volt ilyen gond) GTX 580-ra, 361.43-mas driver van fent.

Valami ötlet? :F

[ Szerkesztve ]

(#94082) varmi2 válasza Yézi (#94081) üzenetére


varmi2
nagyúr

Játék közben ellenőrizd a cpu kihasználtságot. Lehet az a szűk keresztmetszet.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#94083) Yézi válasza varmi2 (#94082) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

~80% körül van a kihasználtság. Hiába korlátozom le az FPS-t 60-ra (így csak ~60% körüli a kihasználtság), akkor is droppol...

(#94084) varmi2 válasza Yézi (#94083) üzenetére


varmi2
nagyúr

Még annyi ötletem van, hogy játék közben nézd meg a gpu memoria kihasználtságát. Lehet elfogy a vram.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#94085) Shingen


Shingen
addikt

Hy

Szerintetek ennek a laptopnak magyar a billentyűzet kiosztása?
[link]

風林火山

(#94086) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

VRAM használat 1200MB... Esetleg próbáljak másik drivert?

(#94087) Lompos48 válasza Shingen (#94085) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A billentyűzeten biztos nem, de az operációs rendszerből átállítható. Akkor meg kell tanulni, vagy felcédulázni a gombokat.

(#94088) HoaryFox válasza peter889 (#94079) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

HA jól emlékszem, van egy KeepVid nevű oldal, én mindig azt használtam, az 1080p-s MP4 formátumú videókat is le tudott menteni, a 60 fps-es videókat nem tudom.

De válaszolva a kérdésedre: ajánlott nem FLV-ben, hanem MP4-ben lementeni. Az MP3-at 128 kb/s bitrátával tudja lementeni max.

(#94081) zsoltdeak17: Mivel játszol, amikor droppol az FPS? Mekkora a videókártyád memóriája, sávszélessége, memóriatípusa?

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#94089) Yézi válasza HoaryFox (#94088) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Igazából ez az FPS drop eléggé változó... Most például a PvZ Garden Warfare-ban droppolt, míg tegnap stabilan futott 60+FPS-sel. Vagy ott van a Battlefield 4 is, ma reggel próbáltam, ez is droppolt míg tegnap szint úgy nem volt gond ezzel sem.
Szóval nem értem...

(#94090) HoaryFox válasza Yézi (#94089) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Esetleg valami energiagazdálkodási gond? Nem veszi le az órajelét a processzornak?

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#94091) Yézi válasza HoaryFox (#94090) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Most újra kipróbáltam a PvZ-t és tökéletesen fut 60-100FPS közt...
Majd megpróbálok egy régebbi drivert felpakolni, ha ez sem segít akkor egy Windows újratelepítést.

(#94092) Armahun válasza Shingen (#94085) üzenetére


Armahun
addikt

Szerintem igen, mivel a típusszámnak hu a vége.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#94093) tollhegy


tollhegy
tag

Sziasztok, ma érkezett meg az új processzorom és az alaplap hozzá (4790 gigabyte z97x gaming 5) ehhez van egy fsp raider 650 pár napja egy ehhez hasonló konfig gond nélkül ment. Ma összeszereltem és indításnál felpörög a venti csippan egyet majd leáll, és kis idő múlva újra próbálkozik. Ezekután sorban vettem ki mindent hogy megnézzem mi okozhatja a bajt a végére már csak az alaplap maradt és a táp semmi sem volt rádugva csak a cpu hűtő vent(proci sem volt benne) és az ssd ben és a hdd ben a power csati. Semmi ötletem sincs mi lehet a baj. Esetleg nektek van ötletetek? Ha rossz a topic akkor kérlek írjátok meg hol kéne ezt a kérdést feltennem.

(#94094) HoaryFox válasza tollhegy (#94093) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Első tipp: nézd meg, hogy a processzor jól lett-e betéve. Gyakori hiba, még haladó usereknél is :K

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#94095) Armahun válasza tollhegy (#94093) üzenetére


Armahun
addikt

Nekem ugyan ezt csinálta az asztalim nem rég, másik táppal megy.

Esetleg zárlatos bekapcsoló vagy reset gomb.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#94096) tollhegy


tollhegy
tag

Kivéve is ugyan ezt produkálja. De köszi a tippet

(#94097) tollhegy


tollhegy
tag

Másik tápom hirtelen nincs, hogy kipróbáljam. Lehet annak a hibája hogy rossz helyre dugom a power sw-t? Ha rossz helyre dugom elindul egyaltalan? Mert nekem felpörög de leáll.

(#94098) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Üdv!

Valaki tudna segíteni egy 2012-es Nexus 7 rom cserében szájbarágósan ? Topikban sajnos nem kapok választ. Előre is köszi a segítséget :)

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#94099) Met


Met
nagyúr

Baidu-ra nincs valakinek regje? Vagy hogy lehet oda regelni? Mert sms megerősítés kell de azt meg nem kapjuk meg.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#94100) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Van olyan progi, ami kiírja, hogy a gépbe milyen sorszámú memóriákat használok? Kivenni a gépből nem tudom, egyéb okokból(vízhűtés)

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.