Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) Doky586 válasza Satyricon (#73998) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A projector menüjében is szokott lenni ilyen beállítási lehetőség.. a PC-nek ehez semmi köze. Esetleg teljesen a feje tetejére állítva alulról rácsavarozni a tartóra (ha a manualja megengedi)..

[ Szerkesztve ]

(#74002) DJ. Ru$y válasza bluobluo75 (#73999) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Már maga a kérdés sem legális a fórumon.

(#74001) Doky586
Írta, hogy a projektoron "kimaxolta" a beállítást.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#74003) zseko válasza pjen (#74000) üzenetére


zseko
veterán

na igen, vannak dolgok amik annyira egyértelműnek tűnnek egy idő után, hogy fel sem merült bennem sem hogy leírjam :B

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#74004) llax válasza pjen (#73989) üzenetére


llax
senior tag

Nem oldódna meg. Nálam sem oldotta meg. Duplán sem (túlfeszvédős elosztó + túlfeszvédős UPS). 300m-re, egy ipari épület villámhárítójába csapott (nálam induktív csatolás). Nagyobb tüskéket megfogja, de komolyabb induktív lökéssel már nem bír el, a hálózaton bejövő közvetlen villámáramnak semmi akadályt nem jelent...

A készülék előtt (konnektor mögött, elosztóban, UPS-ben) lévő túlfeszvédő csak a házban teljesen kiépített rendszer 3. fokozata lenne. Szakzsargon finomvédelem, "D" fokozat, vagy 3. fokozat néven hivatkozik rá. Ezen fokozat és a védett készülék között nem javasolt (össz.!) 3 métert meghaladó vezeték használata.
A védelem fokozataira hazai és nemzetközi szabványok is vannak.
Némely háztartási túlfeszvédős elosztóra írt, igen jól mutató "biztosítási" összeget csak akkor hajthatod be a gyártón, ha szabványos rendszerben, "D" fokozatként használtad az elosztóját/UPS-ét (ezt már nem írják oda - a szabványok betartása "elvárható").

Próbáltam valami olyat keresni, ami röviden, közérthetően leírja a dolgot: [link]

(#74005) pajav8


pajav8
tag

Üdv! Van egy asztali gép amelyre rá lett dugva egy wifi router A-A (tehát mindkét vége ugyan olyan) USB kábellel. :W

Ennek hatására a gép kikapcsolt és leszállt a hátsó perifériák közül az összes usb csatlakozó, a jack csatlakozó és a lan csatlakozó is.

A VGA kimenet működik, illetve a gép elején lévő USB-k is.

Van vmilyen szoftveres vagy hardveres megoldás amivel életet lehetne lehelni a perifériába?

Köszi előre is

Siemens A60->Sony Ericsson K300i->Nokia 6233->Nokia C5-00->HTC Wildfire S

(#74006) spiritex válasza Satyricon (#73996) üzenetére


spiritex
veterán

Na de mi újság a hangkártya váltó progival, az SetSoundDevice-al? Működik nálad is?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#74007) pjen válasza llax (#74004) üzenetére


pjen
félisten

Nem is a villám védelem oldodna meg hanem a dilemma UPS vagy tulfesz védett elosztó.Sajnos még a komplett rendszer:Épületen kiépített villámhárító+B-C osztályú túlfesz levezető+D osztály a konnektorban sem garantál 100% os védelmet.,Viszont az üzemeltető elmondhatja Ő mindent megtett.Szerintem legjobb védelem egy jól konfigurált lakás biztosítás.Nálam egy szó nélkül fizetett,készülék javítás+javíthatatlan készülék vásárlás kori ára. :)

(#74008) pjen válasza zseko (#74003) üzenetére


pjen
félisten

:(( Aztán eszembe jutott, hogy akár a kábel, vagy maga az alaplap is lehet rossz, szóval inkább azt kellene cserélni, első körben. Mit gondoltok? :((

[ Szerkesztve ]

(#74009) wrox válasza pajav8 (#74005) üzenetére


wrox
senior tag

Valószínű, hogy kuka. Megkapta azt párszáz milliampert az USB foglalat, és viszlát.
Routeren működik az USB?
Csak kíváncsiságképpen. Miért kötötted össze? :)

(#74010) Doky586 válasza pajav8 (#74005) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem az alaplapon elszállt egy smd biztosíték.. Egy elektroműszerész talán megtalálja és cseréli. talán. ha csak a usb tápot vágta le.

[ Szerkesztve ]

(#74011) Simivok


Simivok
senior tag

van egy WD5000AAKX merevlemez. Ha elromolna, akkor a WD-hez kellene elküldeni? Mert nincs meg a papírja ahonnan vettük. Viszont a WD weboldala szerint 2015-ig van rá gyártói gari.

Galaxy S23 256GB Cream

(#74012) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Hali!

Minden 16:9 képarányú monitor képes 4:3 képarányba a 75hz-re?
Köszi

(#74013) Doky586 válasza Skinny26 (#74012) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Teljesen biztos hogy valaha volt legalább egy noname gyártó amelyik ezt a feltételt nem tudta.. csak meg kell keresni. :K

(#74014) Rivaul válasza Simivok (#74011) üzenetére


Rivaul
addikt

Több üzlet is pótol gari levelet vagy kis összegért intézi is azt. Esetleg itt aprón is van aki kis juttatásért cserébe egy újat ad helyette. Ha el kell küldeni úgy is adatok nélkül kapnád vissza,

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#74015) Skinny26 válasza Skinny26 (#74012) üzenetére


Skinny26
aktív tag

E szerint akkor képes a 75hz-re a monitorom? :D

(#74016) Dtomka


Dtomka
veterán

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy BF4 ben pár kör után a memória használat 60% -ról felmegy 90%- ra?
A 90% használat miatt a játék teljesen belassul, és játszhatatlan lesz. A rendszer formázás után újra lett telepítve, legújabb 14.7 driver van fent.
A konfig: i5 4670 + 8 gb ram + 6870 1gb
A segítséget köszönöm

(#74017) rabbit87


rabbit87
tag

Sziasztok!

Véleményre volna szükségem!
Adott egy asztali pc, ami kicsit lelassult az igényekhez képest.
Nem egy nagy szám, de a felhasználása sem extrém, filmnézés, internet kb.

Viszont még ehhez is lassúnak bizonyul néha..
A gép pár éves, nagy vonalakban: sima mezei egymagos cpu, integrált vga, 1 GB DDR2 RAM.
XP futna a gépen amúgy.
Sokat költeni nem akarnak rá, én két utat látok.

1. Még 1 GB RAM
2. SSD meghajtó a rendszernek
Kérdésem, hogy érezhetően megdobná-e a sebességet egy SSD vagy inkább a RAM legyen. Tudom mindkettő elkelne, de csak egyikre lesz keret!
A segítő válaszokat előre is köszi! :)

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#74018) JohnK válasza rabbit87 (#74017) üzenetére


JohnK
aktív tag

1 Gb ramot használtan minimális összegért lehet kapni az SSD még használtan is azért nagyobb kiadás. Vagy laptopról van szó? Én ramot vennék.

(#74019) wrox válasza rabbit87 (#74017) üzenetére


wrox
senior tag

RAM. Ha tényleg csak arra használod, amit soroltál.

(#74023) llax válasza rabbit87 (#74017) üzenetére


llax
senior tag

Ha már költenél SSD-re, akkor helyette az árából bőven kijön használtan:
+1GB ram, mint írták
+ minél nagyobb proci, amit kezel a lap.

(#74024) rabbit87 válasza llax (#74023) üzenetére


rabbit87
tag

Johnk, wrox,llax!

Köszönöm, sokat segítettetek!

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#74025) Ipadipad


Ipadipad
tag

sziasztok
kaptam ma egy lark FreeBird 50.3 gps-t
olyan kérdésem volna hogy melyik programmal tudom az eszköz flash tartalmát elérni usb-n keresztül ?
szoval ha simán rádugom a gépre semmit nem történik csak tölti a készüléket
de én maga a flash tartalmát szeretném elérni usb-n keresztül
azt melyik alkalmazással lehet ezt megvalositani ?
ugyan igy szeretnék 1 sima mezei mp3 lejátszó flash tartalmához is hozzáférni

L26bKz

(#74026) llax válasza Ipadipad (#74025) üzenetére


llax
senior tag

Annál a típusnál elvileg működik a Mass Storage mód, tehát meghajtóként jelentkezik a gépen. Bekapcsolt állapotban kell csatlakoztatni. A rejtett (rendszer) meghajtóját pl. Total Commander WinCE device moduljával tudod elérni.

Nekem a WinCE 6.0-ás változata van, annál így működik (bár nagyon régen nem használtam). De létezik belőle WinCE 5.0-ás is, annál lehet másképp.

(#74028) Ipadipad válasza llax (#74026) üzenetére


Ipadipad
tag

az a gond hogy mikor bekapcsolom csak zölden világit.. probáltam a reset gombot is nyomkodni de akkor se ad képet .. ezért szeretném valahogy ujra telepiteni nemtudom ezeknél van-e recovery mod

L26bKz

(#74029) llax válasza Ipadipad (#74028) üzenetére


llax
senior tag

Háááát... Ez nem Android.
Ha nem indul a gép, sok lehetőséged nincs. WinCE és navis topikokban talán tudnak ötletet adni. Arra készülj fel, ha el is éred a tárakat (ha egyáltalán szoftver hiba), ez nem "ROM telepítése ZIP-ből" móka lesz.

(#74030) feri1


feri1
aktív tag

Üdv mindenkinek!

A következőre szeretnék választ kapni:

-

Ezt mi okozhatja?

Csak elhúzom az ablakot.

[ Szerkesztve ]

(#74031) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Hali,
C meghajtóból leválaszottam 100GB-ot egy külön partíciónak. Ha arra felrakok egy win-t akkor indításnál választok hogy melyik menjen és nem kellenek a dual bootos cuccok mint mac+win-nél nem?

(#74032) kispx válasza feri1 (#74030) üzenetére


kispx
addikt

Kapcsold be a kompozitálást. system -> advanced system settings -> Performance résznél settings -> enable desktop composition

(#74033) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

Sziasztok!

Viber es fórumon is feltettem ezt a kérdést, gondoltam itt hátha gyorsabban reagáltok. :)

Lenne olyan gondom, hogy vettem egy Galaxy S5- öt, s nem akarom hogy az S2 ből kitörlődjenek a viber-es csevegések!

Mi módon tudom ezt megcsinálni?

Pl.: Ha átteszem SIM-emet a másik telóba, és beregisztrálok ugyanazzal a számmal, akkor ha visszateszem S2 be, akkor törlődik, vagy ujra kezdődik?
Ha bejelentkezek ugyanazzal a gmail-es fiókommal , akkor történik valami a régi telefonon?

Ha beleteszek, egy másik sim kártyát a S5 be, amég beregisztrálom a viber-re, aztán vissza teszem a régit az megoldás?

Mi történik akkor ha a másik telefonon Offline ba nyomom (sim nélkül, de wifin) s közben az S5 ön a régi számommal viber-ezek, akkor egyszerre kapom meg mind a 2 készüléken az üzeneteket, vagy egyiket zárolja? (gondolok itt arra hogyha ugyanazzal a számmal regizek be)

Köszönöm előre is, a fáradozást! :R

•°o.OO.o°•

(#74034) morfológus


morfológus
csendes tag

Sziasztok,

Remélem jó helyre írok.
Szeretnék egy 2,5" IDE-ből 3,5"-os IDE-be alakító szerkentyűt. Neten találtam több helyen is, de raktáron persze sehol nincs és hiába kértem h rendeljék meg hetek óta semmi értelmeset nem tudnak nekem válaszolni.
Tudtok esetleg ilyenben segíteni? Ahogy pár képen láttam nem egy bonyolult szerkezet, csak nem vágom ennyire a dolgot :(
Előre is 1000 köszi.

Mhorph.

(#74035) JohnnyX válasza morfológus (#74034) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Itt valamelyik 1-3 munkanap.

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#74036) morfológus válasza JohnnyX (#74035) üzenetére


morfológus
csendes tag

Első találat nyert és személyesen is át tudom venni.
Ezer köszi :) :)

(#74037) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Sziasztok! Igaz mar kaptam segitseget de meg mindig nem nagyon ertem. Tehat ha veszek egy monitort es HDMI-s akkor azt tudom tvnek hasznalni es kulon kell vennem hozza egy tv tunert vagy set top boxot?

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#74038) mezis válasza b4sxe (#74037) üzenetére


mezis
nagyúr

A TV tunerrel biztosan fog működni (persze kell hozzá egy nem túl gyenge PC, laptop is). Az STB nem biztos.
(Monitor felbontása, képfrissítési frekvenciája ? :F )

mezis

(#74039) b4sxe válasza mezis (#74038) üzenetére


b4sxe
aktív tag

Nincs hozzá pc, csak simán a monitort szeretném tvzésre használni. Vagy lehet olcsóbban jövök ki, ha veszek egy tv-t ?

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#74040) wrox válasza b4sxe (#74037) üzenetére


wrox
senior tag

STB-vel is menni fog. AZ STB a tuner. (elég ha csak belegondolsz, hogy azokon a lapos tvken, amelyik nem rendelkezik DVB tunnerrel, ahhoz kell a kütyü (STB), hogy a szabadon fogható csatornákat tudd nézni.)

[ Szerkesztve ]

(#74041) leslieke válasza b4sxe (#74039) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Beépített TV tuner-es monitort keress.

Szerk.: az adás honnan jön? Antenna, kábel, egyéb?

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#74042) razorbenke92 válasza b4sxe (#74037) üzenetére

Összefoglalva:
Ha van valamilyen szolgáltatótól beltérid, esetleg mindigTV-d, és megvan rajta a szükséges periféria, akkor igen. A hangról viszont külön kell gondoskodnod, ha nincs a monitorba beépítve hangszóró.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#74043) wrox válasza razorbenke92 (#74042) üzenetére


wrox
senior tag

"A hangról viszont külön kell gondoskodnod, ha nincs a monitorba beépítve hangszóró."

Jogos! Ez lemaradt. :)

(#74044) razorbenke92 válasza wrox (#74043) üzenetére

Igen, amúgy annyira poén, hogy erről az alapvető dologról elmarad az ember figyelme, mert a képre összpontosít.

Nekem azért jutott eszembe, mert mikor tönkrement a TV-nk, akkor egy percig sem keseregtem, átdobtam a monitorom a helyére. Bekapcsolom, mondom nincs hang.... Hát ez mi? Majd egy percig eltartott, mire rájöttem, hogy az LCD nem fog hangot generálni :D

A másik hátrány még, hogy nem lehet kikapcsolni külön a monitort távirányítóval. Ha tényleg full tv szerepet kell betöltenie, ez baj. Igen, a STB vagy a beltéri ki-be kapcsolásakor automatán kapcsol ki-be a monitor, viszont ezek a cuccok közel 1 percig bootolnak (amik nekünk voltak idáig). Az ágyból pedig reggel-este kényelmetlen odamászkálni a monitorhoz :/

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#74045) leslieke válasza razorbenke92 (#74044) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A másik hátrány még, hogy nem lehet kikapcsolni külön a monitort távirányítóval.

Nekem volt egy LG-m, azt ki lehetett kapcsolni távirányítóval is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#74046) pjen válasza b4sxe (#74039) üzenetére


pjen
félisten

Minden esetre sokkal praktikusabb ha Tv t veszel+a Tv t minden megkötés nélkül lehet monitornak használni. :)
Mondjuk én nem játszom,tehát abban nincsenek tapasztalataim.

[ Szerkesztve ]

(#74047) wrox válasza razorbenke92 (#74044) üzenetére


wrox
senior tag

Nincs mese, ki kell bírni az 1 percet, amíg butul az STB. :D
Egyébként meg távirányítható konnektoraljzat. :D Mindenre van már technika. ;]

(#74048) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Szünetmentest vennék asztali gepemhez, monitorhoz, boltban ujat 15k-20k korul.
Milyet, milyen tipust erdemes venni?

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#74049) wrox válasza JohnnyX (#74048) üzenetére


wrox
senior tag

Ha aktív PFC-s tápegységed van, akkor ezt a kategóriát elfelejtheted. Annak csak sinusos kimenetű szünetmentest tegyél elé. Baráti környezetben 2 márkás tápegység is megpusztult ezmiatt (egy Enermax és egy FSP)

(#74050) pr1mzejEE válasza Doky586 (#73925) üzenetére


pr1mzejEE
addikt

áhh, köszi, jó hogy megkérdeztem, figyelni fogok ezentúl.

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.