Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128001) King Unique válasza petya1985 (#128000) üzenetére


King Unique
titán

Akkor legközelebb az ilyen esetnél azt írjad, hogy egyáltalán nem jelenik meg a lemezkezelőben a pendrive és akkor a válasz is kapásból annak megfelelően alakul! Ahol ilyenkor kérdés, hogy mi a helyzet az eszközkezelőben. Ha ott sem jelenik meg, illetve még hibakóddal sem, valamint másik USB-porton, lehetőség szerint másik PC + OS, vagy annak híján ugyanazon PC-n másik OS, illetve ha nincsen telepítve akkor másik pendrive-ról bootolt WinPE / Linux Live rendszer alatt kipróbálva sem, akkor esélyes, hogy tönkrement a pendrive, ennyi. Mert normál esetben egy ISO-fájl kiírásától, particionálástól stb. nyilván nem megy tönkre, nem tűnik el az OS-ből stb., max. az ipari hulladék típusok... Ahol ha az eddig leírtak ellenőrzése, kipróbálása után továbbra sem működik a pendrive - aminek a pontos típusa továbbra sem ismert - , egyáltalán nem ismeri fel semmilyen OS, akkor ilyenkor meglévő garancia esetén adja magát a garanciális csere, annak híján meg kb. a kuka, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#128002) inf3rno válasza King Unique (#128001) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nincs semmi baja szerintem. Nekem is már volt ilyen, hogy win7, rufus valahogy szétcseszte. Unix alól megoldható, ahogy írtam.

Buliban hasznos! =]

(#128003) petya1985 válasza King Unique (#128001) üzenetére


petya1985
tag

eszkozkeloben látja és megfeleloen mukodiket ir. kingtsone g4-es pen.

és mikor láttam ott a lemezkelobe leformáztam ls meg is csinálta,azota nem látszik! nem tudom miért,ezért is irtam!

annno egy másikkal jártam már igy,de igy megoldott,akkor. :R

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#128004) King Unique válasza petya1985 (#128003) üzenetére


King Unique
titán

Ja, hát a híres/hírhedt K betűs gyártó alsókategóriás vackánál annyira nem meglepő az ilyen és egyéb probléma (példa), + az adatátviteli sebessége (főleg az írás) is kritikán aluli...
Ha az eszközkezelőben biztosan nincsen hibakód, meg nem ilyen - aminek a szutyok "A" betűs AV az oka - van, eszközillesztő eltávolítása, majd Windows restart és az eszköz (pendrive) újracsatlakoztatása nem oldja meg a problémát, akkor továbbra is azt tudom mondani, javasolni, ami az előző válaszban van leírva. Ahol ha nem sikerül működésre bírni a pendrive-ot és még garanciális, akkor adja magát a csere, lásd az előbb linkelt példát.

[ Szerkesztve ]

(#128005) Csupingo válasza petya1985 (#128003) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán hülye kérdés, de pen-t nem tud betenni tárolóhelynek? Akkor is csak az eszközkezelőben látszik a meghajtó és a lemezkezelőben nem.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128006) petya1985


petya1985
tag

koszi szépen fiuk,megoldottam!

átettem a lapotoba és ugyanazt megcsináltam,mukodik :R

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#128007) King Unique válasza petya1985 (#128006) üzenetére


King Unique
titán

Akkor vsz a saját hw/sw környezetedben nem stimmelt valami, ezért is érdemes másik gép és OS, vagy ugyanazon gépen másik OS-en is kipróbálni az eszközt.
Működik, legalábbis már ameddig, mert amúgy elég silány sorozat ez a G4 és ki tudja, lehet ez a mostani kis "csuklás" is annak jele volt, hogy már elindult a lejtőn. :))

(#128008) sagesz93


sagesz93
addikt

RGB-s ventilátorok témában tud valaki segíteni?
Adott ez a ház [link] ebben van gyárilag egy LED csík + egy venti ami össze van kötve egy fura 4pines csatlakozóval, és ebből van még egy ág a csatlakozó mellett tehát lehet rákötni még egy ugyanilyen dolgot és akkor szinkronban megy az RGB, gondolom én. Kép a csatlakozóról[kép]. Van még az egészen egy vgd és egy 4pines RGB csati amiből egy le van falazva, tehát csak 3pin szabad. A lapon (Asus b450m tuf) csak sima 4 pin RGB header van, tehát nem lehet osszedugni vezérlésre. Ez annyira nem is baj, mert a reset gomb helyére lehet bekötni egy kézi vezérlés szerűséget, tehát ott váltani lehet az RGB módokat. Plusz van egy sata csati, gondolom ez adja az áramot a szalagnak + ventinek. Ez igazából csak a bevezető, most jön a lényeg, lett véve még egy venti: [link] gondoltuk aerocool és ugyanúgy néz ki mint a hátsó gyári venti, ergo sima ügy lesz összehozni, hát ezen tök más csatik vannak( kép ), egy 6 pines van a ventin, ahhoz van egy kábel amin pedig van egy 4 pin pwm, ez a lapra tudtuk dugni, aztán egy vgd és szintén egy olyan fura RGB header hogy 4 pin de egy be van falazva. Tehát ezt sehogy nem tudjuk rákötni az eddigi rendszerre, hogy együtt világítsanak, illetve így simán a lapra kötve ez nem is világít, csak a venti forog rajta. Ha valaki ezt így felfogta, tud segíteni? Másik kérdés, csak simán a 4pin pwmel a lapra dugva nem kéne világítani a ventinek, tehát ergo nem lehet hogy rossz venti? Vagy pl egy ilyen vezérlő : [link] megoldaná ezt? Vagy egy másmilyen, kérlek linkeljetek valamit. Kínából is jó valami olcsó átalakító vagy vezérlő

[ Szerkesztve ]

(#128009) inf3rno válasza King Unique (#128007) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nincs semmi baja sem a pendrive-nak, sem a gépének. Nekem is csinálta már ugyanezt Win7 és Rufus. Unix alól helyre raktam dd-vel, azóta is ugyanúgy megy. Nem tudom ilyenkor mit kutyul össze, de nekem más nem segített, igaz Win10-et nem próbáltam.

Buliban hasznos! =]

(#128010) King Unique válasza inf3rno (#128009) üzenetére


King Unique
titán

Egy normális állapotú, megfelelően működő pendrive-nál és rendben lévő hardver- és szoftverkörnyezetnél normál esetben nyilván nincsen olyan, hogy a "Win7 és Rufus összekutyulja, szétcseszi".... :N Meg milyen érdekes, hogy rendszeresen használom Windowsokon az említett programot (is) és soha nem volt ilyen gondom, ha az előbbi kettő rendben volt. Ahol gond van, ott rendszerint az előbbi kettőnél nem stimmel valami, ennyi. A helyreállításhoz meg nyilván nem létszükséglet a dd, a jelen esetnél sem kellett, nem csodaszer az pendrive hibákra, ellenben a pendrive gyártójának saját recovery szoftvere (ha van) inkább, meg xy spéci firmware tool az adott vezérlőhöz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#128011) inf3rno válasza King Unique (#128010) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát szerinted. Én meg ezt tapasztaltam, és a fentiek szerint nem egyedi eset.

Buliban hasznos! =]

(#128012) King Unique válasza inf3rno (#128011) üzenetére


King Unique
titán

Igen, mondhatnám szintén, hogy szerinted, én meg eddig mást tapasztaltam. :)) Meg ha feltételezzük, hogy fennáll ez a probléma, akkor jó lenne erről valami hiteles, hivatalos információ, hogy pontosan milyen csillagállás kell a teljesüléséhez, mert eddig nem nagyon sikerült reprodukálnom...

(#128013) inf3rno válasza King Unique (#128012) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lövésem sincs hogyan reprodukálható, de ha még egyszer belefutok feljegyzem a kedvedért.

Buliban hasznos! =]

(#128014) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Windows 10-en hogyan, mivel lehetne a legegyszerűbben egy mp3-at kiírni audio CD formában?

(^)(>.<)(^)

(#128015) Cs1csó válasza vacs (#128014) üzenetére


Cs1csó
félisten

Át is kell konvertálni? Vagy maradhatnak a zenefájlok mp3-ban?
pl.: BurnAware Free
Ashampoo® Burning Studio FREE

(#128017) gee84 válasza sagesz93 (#128008) üzenetére


gee84
tag

A leírásodon nem nagyon tudtam kiigazodni. Jelenleg világít a gyári világítás? Ha igen, esetleg egy elosztóval a külön vásárolt ventilátor ráköthető lenne. Átalakítót nem igazán fogsz kapni, az RGB 12V-os, a 3pin-es ARGB 5V-os. Tehát ha a házhoz nem volt vezérlő és az alaplapodon sincs, akkor ARGB vezérlőt kell venned. Szerintem nincs baja a ventinek, a 12V-ot megkapja az alaplaptól tehát forog, de a világítás részéhez szükség lesz külön vezérlőre, másképp nem fog világítani.

Az Alza-s vezérlő pl jónak tűnik hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#128018) I02S3F válasza zsolt667 (#128016) üzenetére


I02S3F
őstag

Monitor pontos típusa? Garancia van-e rá? Érte-e valami hatás/behatás mostanában?

(#128019) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziaszok!

A munkahelyen az asztali PC-nek bedöglött a bekapcsoló gombja. Hogyan tudom bekapcsolni úgy, hogy hibás a gomb? Valahogy meglehet kerülni?
Használni kellene a gépet, amíg kiér egy szerelő.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv!

(#128020) batyuska100 válasza szotyika77 (#128019) üzenetére


batyuska100
senior tag

Szia! Megkeresed az alaplap jobb alsó sarkában lévő POWER SW vagy MB SW csatlakozót, azt lehúzod és az az alatt lévő két érintkezőt valamivel (csavarhúzó pl) összeérinted.

(#128021) varmi2 válasza szotyika77 (#128019) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, egy csavarhúzóval zárd rövidre az alaplapon azt a két pint, ahova a gom van dugva.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#128022) szotyika77 válasza batyuska100 (#128020) üzenetére


szotyika77
aktív tag

+ varmi2

Köszönöm a segítséget! Hálistennek nem kellett hozzányúlnom, mert 9-re itt volt a szerelő, és megcsinálta! :) :R

(#128023) Csupingo válasza szotyika77 (#128022) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha nagy reset gomb van rajt, akár azt is egyszerűen megcserélheted az alaplapon a bekapcsolóval. :)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128024) mezis válasza szotyika77 (#128019) üzenetére


mezis
nagyúr

Kicibálod a bekapcsoló gombból (kapcsolóból) a vezetéket (azt a kapcsolót úgyis cserélni kell kábelestől), a két eret "csupaszolod" és valamilyen fémhez egyszerre érinted a két szálat pár másodpercig.
Lehet az a fém pl. egy szaloncukor ALU fóliája. Fényesen csillogó, ALU-t utánzó nem jó.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#128025) Csupingo válasza mezis (#128024) üzenetére


Csupingo
veterán

Mi lenne, ha egymáshoz érintené a két szálat? :DDD Bocsi, nem tudtam kihagyni! Viszont a kapcsolókat többnyire bentről lehet szétszedni, akkor meg már több lehetőség is adódik.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128026) FistXL


FistXL
aktív tag

Sziasztok! A napokban beleraktam egy videokártyát a gépembe, de az a probléma adódott, hogy nem tudom kikapcsolni sehol sem az integráltat. Tehát ugyanúgy jelzi eszközkezelőben, AIDA64-ben a gpu2 hőfokot, fel akar telepíteni drivert magának a windows. Hogyan tudnám lelőni valahol? Gépem az adatlapon. Köszönöm!
Tudom, hogy az integrált erősebb mint amit most raktam bele. Hallottam olyanról, hogy bányászkártyáknál, amiknek nincsen kimenetük, az alaplap kimeneteit tudják használni. Működhet ez fordítva egyébként, hogy az integrált videokártya jele megy ki a dedikálton? Kell a displayport, ezért van a videokártya benne.

[ Szerkesztve ]

(#128027) Csupingo válasza FistXL (#128026) üzenetére


Csupingo
veterán

A biosban az advanced beállításoknál nézz körül. (Lehet, hogy némelyik alaplapnál nem lehet teljesen kikapcsolni, csak azt beállítani, hogy melyiket keresse először. Ezért az eszközkezelőben látszani fog.

Integrated Graphics Configuration (optional)
Adjusts integrated graphics settings for optimum system. Press Enter to enter the sub-menu.
Graphic Adapter: [PEG] (optional) Selects a graphics device as the primary boot device.
[IGD] Integrated Graphics Display.
[PEG] PCI-Express Graphics Device.
Integrated Graphics [Auto] (optional)If set to Force, BIOS will enable the integrated graphics controller

Tedd át PEG-re. A legalsónál meg talán kikapcsolható az igp. (Nem tudom, annál milyen lehetőségek vannak.)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128028) sh4d0w válasza FistXL (#128026) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az első felére: hagyod, hogy a Windows feltelepítse, aztán eszközkezelőben letiltod.

https://www.coreinfinity.tech

(#128029) Doky586 válasza szotyika77 (#128019) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Fúrsz a műanyag burkolatba egy lukat az új bekapcsológombnak. [link] [link] a vezetékeket pedig átforrasztod..

[ Szerkesztve ]

(#128030) Doky586 válasza FistXL (#128026) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Seti bányászáskor jól jön ha a számítások nem a cpu-t terhelik, de ha nem használod kapcsold ki. [kép]

(#128031) mezis válasza Csupingo (#128025) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem akartam azt, hogy véletlenül kapcsolatba kerüljön az alaplapi áramkörökkel.
Ez száraz időben veszélyt jelenthet az áramkörre.
Ha meg túl érzékeny a "szerelő" akkor őt érheti kellemetlen meglepetés.

mezis

(#128032) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Üdv,

"HDMI vs HDMI 2.0", és "Display Port vs Display port 1.2" témában lenne egy kérdésem, mégpedig az, hogy jelent-e bármiféle korlátozást, ha a VGA-n az alacsonyabbik verziójú csatlakozók vannak, a monitoron pedig a magasabbak (különösen pl képfrissítési frekvencia tekintetében lehet-e ez egy korlátozó tényező).

Bövebben: [link] (bocs a dupla post-ért)

(#128033) varmi2 válasza Zsiráfnyál (#128032) üzenetére


varmi2
nagyúr

Olyan nincs, hogy sima hdmi vagy dp port, mindennek van verzió száma. A legelső hdmi-nek hdmi 1.0 és így értelemszerűen számozódnak felfelé.
És van közöttük különbség, azért is vannak megkülönböztetve, felbontás és képfrissítés átviteli korlátban különböznek például.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#128034) Zsiráfnyál válasza varmi2 (#128033) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Köszi ! :R

Ez a VGA-m: [link]
Ez lenne a monitorom (még nem): [link]

A VGA szerint:
- DVI Output : Yes x 1 (DVI-I), Yes x 1 (DVI-D)
- HDMI Output : Yes x 1
- Display Port : Yes x 1 (Regular DP)
- HDCP Support : Yes

A monitor szerint:
- DisplayPort 1.2
- HDMI 2.0

[wiki]-n ha jól látom, az 1080p 240Hz-hez kell a HDMI 2.0, ezért gondolom, ha a VGA-m nem állítja magáról kifejezettem, hogy HDMI 2.0 csatlakozója lenne, akkor ez a port nekem nem lesz megfelelő.

A Display Port-al nem tudom, mi a helyzet, nem elég egyértelmű a VGA specifikációja. Vajon az 1.0-t, vagy 1.2-t jelenthet ? A [wiki] szerint az 1.2 előtti verziónak 1080p-ben 144Hz a határa.

Jelentik a fentiek azt, hogy ezzel a VGA-val nem fogom tudni 1080p-ben 240Hz-en használni ezt a monitort ?

[ Szerkesztve ]

(#128035) varmi2 válasza Zsiráfnyál (#128034) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az a monitor overkill ehhez a régi vga-hoz. Attól függ, hogy milyen verziójú a hdmi rajta, de inkább nem én azt mondom. De böngészés közbe minek neked 240Hz??? Másra nem alkalmas a vga manapság már.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#128036) Csupingo válasza Zsiráfnyál (#128034) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem a vga-n 1.2-es DP van. Azzal elvileg mennie kéne a fhd 240Hz-nek is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128037) Zsiráfnyál válasza varmi2 (#128035) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Igen, cserélni is tervezem, de egy ideig még használnám.

[Itt] kiderül, hogy a HDMI valójában 1.4a, ami elvileg 144Hz-re elég, és valami trükközéssel 240-re is (1080p-ben).

A Display Port vajon milyen verziójú lehet ezen a VGA-n ? Sehol sem találok rá konkrét verziószámot, csak azt látom, hogy az 1.0 egy 2006-os szabvány, az 1.2 2010-es, a VGA pedig 2013-ban került forgalomba, de ez meg önmagában nem jelent semmit.

(#128038) Zsiráfnyál válasza Csupingo (#128036) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Megvan, a dobozára rá van nyomtatva, de a netes specifikációk nem írják.. :W A fiókban volt a megoldás... :D

Display Port 1.2 van a VGA-n, az [elvileg] tudja 1080p-ben a 240Hz-t.

Köszönöm a segítséget ! :R

[ Szerkesztve ]

(#128039) szaniszlokar


szaniszlokar
aktív tag

Van egy HP Compaq SFF gépem, ami már nem mai darab. W7 fut rajta.
Szerettem volna W10-re frissíteni, hogy tovább lehessen használni. A telepítő arra panaszkodik, hogy nem megfelelő a processzor. Az NX utasításkészlet hiányzik belőle.
Olvastam a neten, hogy létezik valamiféle patch, ami áthidalja, hogy hiányzik az utasításkészlet és fel tud települni a W10. Több órát olvasgattam, próbálgattam, de nem jutottam előre.
Tudnátok esetleg segíteni a probléma megoldásában? Vagy inkább nem érdemes tölteni vele az időt?
A gépben ilyen a CPU, az alaplap és ez a hibaüzenet.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Minden ellenállás hasztalan.

(#128040) BTom1970


BTom1970
tag

Windows 7-et telepítenék újra. C:-re, D:-n az adatok vannak. Ha rátelepíteném akkor csinálná ezt a Windows.old könyvtárba mentèst stb.
Új telepítést akarok nyilván. Formázzam csak a C:-t a telepítővel vagy töröljem a C: partíciót és hozzam létre újra? Melyiket érdemes? Köszi.

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#128041) varmi2 válasza BTom1970 (#128040) üzenetére


varmi2
nagyúr

Formázd a c meghajtót, és mennyen rá a win, a d-t érintetlenül fogja hagyni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#128042) BTom1970 válasza varmi2 (#128041) üzenetére


BTom1970
tag

Tehát akkor elég formázni. Nem kell újrapartícionálni a C:-t csak egymagában. A D:-t hagytam volna.

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#128043) varmi2 válasza BTom1970 (#128042) üzenetére


varmi2
nagyúr

Elég csak formázni, és azt is elég ha majd a telepítővel megcsináltatod.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#128044) BTom1970 válasza varmi2 (#128043) üzenetére


BTom1970
tag

És a 100Mb-os rendszer számára fenntartott?
Ez maradjon érintetlenül? Ezt majd az új telepítő kezeli?

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#128045) varmi2 válasza BTom1970 (#128044) üzenetére


varmi2
nagyúr

Azt törölheted, majd csinál magának másikat.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#128046) BTom1970 válasza varmi2 (#128043) üzenetére


BTom1970
tag

Különben ez egy régi T500-as laptop. Azért megy rá Win7. Driverek stb.

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#128047) Doky586 válasza szaniszlokar (#128039) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Maradj win7 nél.. többet nem bír a P4

(#128048) King Unique válasza BTom1970 (#128040) üzenetére


King Unique
titán

Legacy telepítés windows 7 oprendszerrel

Ahol alap, hogy tiszta telepítésnél nem formázzuk, hanem töröljük a célmeghajtót / azon a Windows-telepítésnek szánt lemezterületet esetedben a D partíció (azt nem kell) előtt, majd a létrejött szabad területet adjuk meg telepítési célnak. Nem tudom hol tanítják, hol írják az ellenkezőjét, mármint hogy előre, fixen particionálni és formázni kell... :F

Egyébként elvileg akár a "rátelepítés" is működhet, ott bekerül a korábbi Windows a Windows.old mappába, legalábbis Windows 10-nél. Másik lehetőség a Windows alól futtatott in-place upgrade. De ha eleve tiszta telepítés a cél, akkor értelemszerűen azt kellene csinálni, nem az előbbieket.

(#128049) BTom1970 válasza King Unique (#128048) üzenetére


BTom1970
tag

Mondjuk egy formázás miért nem elég? Van ahol ezt mondják.
Törlöm a 100mb-ost és a C:-t. Majd újra létrehozom. Vagy az üres helyre telepítem. D: marad, ahogy van.

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#128050) King Unique válasza BTom1970 (#128049) üzenetére


King Unique
titán

A formázás szükségtelensége itt arra értendő, hogy nem kell a telepítés előtt fixen előre particionálni, formázni a célmeghajtót, fixen azt megadni telepítési célként, mert akkor nem tudja a telepítő létrehozni a célmeghajtón a szükséges partíciókat a rendszer számára és lehet ilyet, vagy ehhez hasonlót sikerül kreálni...
Ha a telepítésnél törlöd a teljes célmeghajtót / Windows-telepítésnek szánt lemezterületet a célmeghajtón, majd a létrejött szabad területet adod meg telepítési célként, az oké. Ahogyan az is, ha törlöd, majd manuálisan létrehozatod a telepítővel a szükséges partíciókat, kijelölöd a leendő C-t telepítési célnak és utána tovább, külön formázni itt sem szükséges, majd a Windows telepítője megoldja.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.