Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121001) King Unique válasza pjen (#121000) üzenetére


King Unique
titán

Te itt szimplán csak kötekedsz úgy, hogy egyszerűen nincsen igazad, ahogyan korábban sem... Ráadásul azzal is mellélősz, hogy csak én említem meg, amikor tele van a fórum ilyen esetekkel és többen is meg szokták teljesen jogosan (példa). De nyugodtan erőltesd csak... :DDD

(#121002) embe válasza King Unique (#120932) üzenetére


embe
nagyúr

Közben megoldódott akkor az eredeti probléma.
Most ezt próbálgatom. Tök jó, csak annyi kínom van, hogy amit telepítek a penen található rendszerbe, az a következő bootolásnál nincs meg. Nem nagy ügy, rajta van a penen, 1-2 perc alatt megvan ismét.
Viszont van rajta 2 olyan program is, amit 2 külön penről használok. Így megvan egy eszközön minden.

Viszont ezeknél nem találom a letöltési linket. Találtam. (??)

Köszi a tippeket!

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#121003) King Unique válasza embe (#121002) üzenetére


King Unique
titán

Ezek spéci WinPE rendszerek, amelyekbe előre integrálva van egy rakás szoftver főleg diagnosztikai és adatmentési célra. Viszont ezek nem éppen arra valók, hogy úgy használd őket, mint egy normál módon telepített Windowst. Általában nem is nagyon lehet a futó WinPE alatt egyéb programot telepíteni, max. esetleg egyes portable programokat futtatni. Meg restart után általában elfelejtik a beállításokat, hasonlóan a Linux Live rendszerekhez, bár az utóbbiaknál a perzisztens módon elkészített rendszer kivétel lehet. Viszont itt a lényeg még egyszer annyi, hogy ezek a WinPE rendszerek nem mindennapi használati valók, hanem alkalomszerűen diagnosztikai, adatmentési célra, amihez általában bőven megteszi a beépített szoftverpakk.
Ha USB-s tárolóeszközre teljes értékű Windowst akart telepíteni és úgy használni, onnan futtatni, akkor a Windows To Go a megoldás. Aztán annál tetszőlegesen lehet telepíteni programokat, meg a beállítások stb. is megmaradnak. Viszont a hátránya az, hogy a WinPE megoldáshoz képest gyorsabb eszköz kell hozzá, nagyobb tárolókapacitással, natívan és megfelelően csak az egyes újabb Windows-verziók támogatják, stb.

(#121004) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

PC normál ATX ház, beragadt a bekapcsológomb. Megpróbáltam kihúzni, de csak a felszíne jött ki. Javítható ez valahogy vagy vegyek új házat?

[ Szerkesztve ]

(#121005) pjen válasza cocka (#121004) üzenetére


pjen
félisten

És ha csak gombot vennél?

(#121006) embe válasza King Unique (#121003) üzenetére


embe
nagyúr

Persze, ezzel tisztában is vagyok. Csak mint írtam kényelmi szempontból gondoltam, hogy megspóroljam azt az 1-2 percet.
De pl. rámásoltam a penre ezt az 1-2 plusz programot, és ok.
Most van egy kis időm, elszórakozok ezekkel.

Van egy pen, amin a klónozó program van, másokon a bootolható particionáló. Pont ez a kettő benne van ebben is, is számomra tök jól használható.
Elég gyakori helyzet, hogy egy telepítetlen laptopról kellene hirtelen tudni valamit, akku - vinyó állapota, stb.
Ezzel megoldható ez is.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#121007) jeni válasza cocka (#121004) üzenetére


jeni
félisten

(#121008) cocka válasza jeni (#121007) üzenetére


cocka
veterán

Hol van ez már a 3 évtől? Lassan 10 éves lesz. :D

Csengessek be a saját számítógépházamba? :C

Ez úgy volna poén, ha nemcsak bekapcsolná a gépet, de hangot is adna. :D

Egyébként rosszul írod. Nem tudom, hanem tudnám felszerelni, ha tudnám hogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#121009) jeni válasza cocka (#121008) üzenetére


jeni
félisten

amúúggggggy
van egy jobb ötletem!
az 5 üveg sör az ára!

lekötöd a power índitó kábelét és
a lényeg,hogy a RESET gombot használod power-nek

az F panel feliraton vannak tüskék,ott kell cserélgetni a kábeleket.
vagyis a resetről át teszed a power pin csataklozásra. igaz ezzel nem lesz reseted,ellenben nem kell fúrni faragnod semmit se!

[ Szerkesztve ]

(#121010) Cs1csó válasza jeni (#121009) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD jó ötlet, nekem is csak a bajnak van a RESET jobb lenne lehúzni még talán egyszer kellett használni de ennyi erővel akár áram le és kész.

(#121011) shadow1901 válasza cocka (#121004) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Vakon nehéz, lehet csak a rugó tört el benne, már ha az a fajta amire gondolok.(Nekem 2db golyóstoll rugó van benne) Van-e egyáltalán benne. Leveszed a gépház elejét és meglátod.
[link] Lehet csak ennyit kell a foglalatban kicserélned.
Ezt egy fúróval beapplikálhatod a gépház tetszőleges részére. Még csíínosan világít is. (Kábel nem feltétlen van hozzá. Legalább is nem láttam.)
Bemész egy közeli műszerész? boltba, biztos tudnak valamit mondani.
De a legutolsó, a legalpáribb, csengős megoldásra hajazó: levágod a két vezetéket, kilógatod a gépházból és egy csavarhúzóval zárod egy pillanatra. Vagy kézzel mint az autótolvajok. :D
Reset gombot javasolnám én is.

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#121012) jeni válasza cocka (#121008) üzenetére


jeni
félisten

Ha nem akarsz RESET gombról POWER gombot varázsolni akkor közel 4000Ft és egy ilyet tudsz beépíteni.
Persze mellette kell majd egy páka+forrasztó ón,és kézügyesség.

Milwaukee fémcsigafúró 16,0 mm HSS-R
Vandálbiztos nyomógomb 16 mm, 2A/48VDC, acél, Tru Components 701816 (701816)

Előnye,hogy kopásmentes, mert acélból van.

(#121013) cocka válasza jeni (#121012) üzenetére


cocka
veterán

Kézügyesség végképp nincs, de még ha lenne se tudom hogy kell forrasztani. Ja meg felszerelés sincs. LOL

(#121014) cocka válasza shadow1901 (#121011) üzenetére


cocka
veterán

Az ebayes link az oké, ismerős a vége. Mintha az lökődött volna be a gomb foglalatába és utána meg már le is szartam, mondom ezt már úgy se tudom kipiszkálni. :D

(#121015) jeni válasza cocka (#121013) üzenetére


jeni
félisten

ha a ház kuckó nem ér annyit,akkor vegyél újat.

(#121016) cocka


cocka
veterán

Na hát mindenesetre köszi mindenkinek. Majd olvasgatok hogy kell szétszedni. Hátha van róla valami.

(#121017) jeni válasza cocka (#121016) üzenetére


jeni
félisten

ha az informatika és a hardver részében nem vagy otthon,valamint az elektronikai dolgokban sem akkor többet segítenél azzal ha leírod ide a ház típusát,nevét.

amúgy inkább vegyél új házat mert a tied lassan 10 éves.
a szomszédod biztosan tudna segíteni neked.

[ Szerkesztve ]

(#121018) cocka válasza jeni (#121017) üzenetére


cocka
veterán

Szomszédom? LOL Max. én segítek nekik.

De aszongyad már, hogy hol található? Találtam a belsejében valami noname sorozatszámot. Se típus, se név.

(#121019) cocka


cocka
veterán

2JA29 001 REV E

Ezzel aztán sokra megyek.

(#121020) Doky586 válasza cocka (#121004) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nyomógombok [link]

(#121021) cocka válasza Doky586 (#121020) üzenetére


cocka
veterán

De most nem az lenne az elsődleges dolog, hogy milyen gombra cseréljem a vezeték végét, hanem az, hogy egyáltalán hozzáférjek a vezetékhez. Az előlapot persze nem sikerült leszedni, próbáltam a felső lapot leszedni, mert gondoltam, hogy valahol ott van összeillesztve, de persze az előlaphoz közelebbi rész az istennek se akart elválni.

Mondom jó, akkor nézzük az előlapot, elkezdtem kifeszegetni, azt paff egyből valami kis műanyag darab repült ki belőle. :DDD

Mondom jó, akkor ennyi volt, nem akarom totál szétcseszni, hogy utána meg bár lesz bekapcsológomb, de előlap meg nem lesz, mert nem tudom visszatenni. :DD

(#121022) ricsi99 válasza cocka (#121021) üzenetére


ricsi99
addikt

Mit szenvedsz? állisd ugy fel a házat ,hogy felure essen a nyomogomb aztán fujd be vastagon hogy mellette befollyon wd 40 el es csók. a ház elölapjat meg 3 3 csavar rogziti mind2 oldalon belůlröl.. aztán tudod kipattintani

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#121023) jeni válasza ricsi99 (#121022) üzenetére


jeni
félisten

Hát......
Az eddigi írásai alapján ne is fogjon hozzá. Mert csak rosszabb lesz.
Azt javaslom neki irány a PC bolt. Neten rendelje meg és elmegy érte .

(#121024) Csupingo válasza cocka (#121021) üzenetére


Csupingo
veterán

Amit már többször írtak: az a legegyszerűbb, ha van a házon reset gomb is, annak a végét teszed át az alaplapi tüske soron a PWR helyére. 1 perces művelet. Nem kell a gép elejét leszedni, csak szemből nézve a bal oldali lemezt, aztán már látod, hova mennek a vezetékek a bekapcsoló és reset gomboktól az alaplapra. Ilyesmiket keress. Gyakran írva is van a csatlakozó végére, hogy mihez tartozik. Az alaplapra is rá van írva, valamint a manual-ban (könyvében) is szerepel a tüskesor kiosztása.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#121025) Gave


Gave
addikt

Sziasztok,

a Wi-Fi routerem adminját nem érem el (ERR_CONNECTION_TIMED_OUT), próbáltam telefonnal és tv-vel is csatlakozni, de már azok sem látják.

A LAN csatlakozás viszont működik, a ledek mind ok szignált adnak..

Gondolom halott lesz, nem mai darab, esetleg van rá valamilyen házi paraszt módszer amivel életet lehet bele lehelni. :D

:R

(#121026) Vakegérke válasza Gave (#121025) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Nem vagyok szakértője a témának, így csak azt tudom mondani, hogy ezt kipróbálnám.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#121027) X@b3e


X@b3e
addikt

Canon Selphy CP1200 hőszublimációs hordozható fotónyomtató ha féloldalasan nyomtat (csak a kép egyik fele jó, a másik full halvány), az minek a hibája lehet? Javítható? Kellékanyag volt cserélve természetesen, de nem segített..

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#121028) mezis válasza Gave (#121025) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

- "Hosszú" reset ? (Visszaállítás gyári állapotra.)

- Router típusa ?

mezis

(#121029) cocka válasza ricsi99 (#121022) üzenetére


cocka
veterán

a ház elölapjat meg 3 3 csavar rogziti mind2 oldalon belůlröl.. aztán tudod kipattintani

Ez a nagy tévedés, mivel itt nincsenek csavarok. Beakasztható műanyagfülek vannak, amiket csak ki kellett pattintani. De eddig ez volt a legértékesebb hozzászólás. Köszönöm.

Többieknek meg:

Az hogy leszeded a ház előlapját nem egy alapskill, mint az adattárolók, ram vagy proci, videókártya vagy tápcsere.

Mikor először csináltad te is rutinosan tudtad mit hol kell keresni? Pláne, ha senki nem mondta el előtte?

(#121030) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Sziasztok!

Hirtelen kérdés:
Ha PC m DVI csatlakozójára teszek egy ilyen HDMI átalakítót:
[L:https://edigital.hu/hdmi-kabel-csatlakozo/equip-hdmi-dvi-245-adapter-anyaapa-p216735?gclid=CjwKCAjw-7LrBRB6EiwAhh1yX2qRBTvwN5PYdPR3dKQUGEd1mgyKr1jYHakxwSmWkq4y-oQ8wMDp6RoC-yMajd azt TV re kötöm, azzal hagot is nyerhetek?

Válaszotok előre is köszönöm! :R

(#121031) jeni válasza cocka (#121029) üzenetére


jeni
félisten

Legtöbb 99%-ban eddig kapható házak eleje egy kis erővel le lehet pattintani szemből. Ha pedig nagy erővel nem megfelelő szögben csinálod akkor a műanyag rögzítő füleket töröd el. Lehet ez történt neked most is.
A csavarok az oldalsó lemezeknél van hátul.
Az a furcsa a dologban, nálam biztosan,hogy elvileg a ház előlapjára sem gondol mindenki és nem félősen szedi le,vagyis ráfeszüléssel nagy erővel. Ugyanis a alaplapból a memóriák és a VGA kártya kiszedése nagyobb oda figyelés kell mert azok értéket képviselnek.

(#121032) jeni válasza Kingcold (#121030) üzenetére


jeni
félisten

Képet tudsz vezetni kábel cserével lehet kb 1400Ft-tól 4000Ft-ig attól függően milyen méterben veszed meg.
Viszont a DVI-D az nem visz át hangot.

DVI infó

(#121033) cocka válasza jeni (#121031) üzenetére


cocka
veterán

Nálam az egész dologban a kulcs az volt, hogy nem tudtam hogy kell leszedni az előlapot. De most hogy megtudtam, meg láttam azokat a füleket. Szerencsére csak egy tört ki, a másik 5 megmaradt.

Ezt valójában burkoltan már korábban megfogalmaztam itt:

Nem tudom, hanem tudnám felszerelni, ha tudnám hogy kell.

De nyilván nem az volt a célom, hogy titeket szórakoztassalak, hanem tényleg nem láttam át, hogy mit kéne, hogy kéne. Most tisztábban látok.

Ez afféle tanulási folyamat.

(#121034) Gave válasza mezis (#121028) üzenetére


Gave
addikt

Szia,

A reset után is produkálja a tüneteket.

Asus RT G32, jó régi darab :)

(#121035) jeni válasza cocka (#121033) üzenetére


jeni
félisten

Nem vagy ezzel egyedül

A faterom másfél napig nem tudott TV-t nézni,mert a mostoha anyám másik távval elállította a TV forrását. Telefonban mondtam,hogy a source gombot kell nyomogatni a távon (Samsung) addig míg a HDMi jele megjön a TV felé a T-kom dekóderéből.
Ez a művelet kb 10 msp volt de ezért utaztam közel 3 órát.
Mobil camin (skype,messenger) keresztül megoldható lett volna utazás nélkül,kihangosítva de ehhez sem ért nagyon a fater.

[ Szerkesztve ]

(#121036) cocka válasza jeni (#121035) üzenetére


cocka
veterán

Jó hát annyira nem szarok be azért az ilyen dolgoktól, mert pl. androidos box fw frissítésekor behalt az egész, mondom akkor brickeltem a cuccot?!... ahhoz túl drága volt. Aztán valami fassetuggya hanyadik próbálkozás után végül mégis sikerült működésre bírni, de nagyon valóságosnak tűnt, hogy bebuktam a cuccot.

(#121037) Doky586 válasza Kingcold (#121030) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szabvány szerint DVI-n nincs hang, kivéve ha mégis.. [kép]

(#121038) Doky586 válasza cocka (#121021) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell leszedni semmit. Kézi fúróval fúrsz egy lukat a műanyag előlapba. Nem véletlen hogy mindegyik gomb furatba helyezhető..

(#121039) ricsi99 válasza cocka (#121029) üzenetére


ricsi99
addikt

Legyen
Életem első ilyen pc -háza lesz ez ... melyik tipus is pontosan?
Mókás informatikai topicban hw tanácsokat kérni..

Elvárásoknak megfelelő válaszok jöttek rá.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#121040) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Sziasztok!
A Minap vettem használtan egy surface pro 3 gépet.
2 nagy problémám van (adásvétel rendben volt,Nem ilyesmiről szól a poszt)
A kijelző majdnem egy harmada nem érzékel érintést. A neten keresgéltem,többén jelezték ,hogy hiba náluk is. Valamint egy sony kalibráló programot ajánlottak,ami többeknek megoldotta.
Nekem ezt a kalibrálót nem engedi feltelepíteni xb007 valami ilyesmi hibakóddal-ami vagy .NET vagy hasonló probléma,de mindenből a legfrissebb van...
A Type Cover is hektikus vagy érzékel vagy nem.

Egy SURFACE ugyanúgy újra telepíthető ,mint bármely asztali gép?
Vajon az segít?
Vannak tapasztalatok itt a fórumban?
Köszi minden konstruktív hozzászólást.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#121041) SP4C3 válasza Gave (#121034) üzenetére


SP4C3
veterán

Pingre válaszol?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#121042) inf3rno válasza cocka (#121021) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha nem tudod hogy kell szétszedni valamit, akkor jobb, ha neki se állsz. Inkább keress videokat a neten, hátha rájössz. Ellenkező esetben az összes műanyag pöcköt, ami összefogja letöröd. A másik, hogy vannak mobilhoz, tablethez, laptophoz ilyen gitár pengető meg kampó jellegű dolgok, amikkel szét lehet szedni őket. Lehet, hogy ide is ilyesmi fog kelleni. Pár ezer forint egy szett, ha így van.

Buliban hasznos! =]

(#121043) mezis válasza Gave (#121034) üzenetére


mezis
nagyúr

A WiFi router típusa, hw. verziója ?

mezis

(#121044) Doky586 válasza inf3rno (#121042) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A szétszedést bárki meg tudja csinálni..
A nehézség az összerakhatóság megőrzésénél kezdődik. ;)

(#121045) jeni válasza inf3rno (#121042) üzenetére


jeni
félisten

A cocka esetében a rutintalanság és a tapasztalatlanság van jelen. Többet kéne néznie a neten a youtube kisfilmeket. Én azt mondanám áramtalanítsa a gépet és ezen tanulja meg azt ,hogy hogyan szedjünk szét PC házat roncsolás nélkül. Bármiféle segítséget adunk neki nem fog az 1-ről a kettőre jutni vele.
Ha elhozza a házat a VII.ker-be akkor ingyen a reset gombra beállítom a Power SW funkciót.

(#121046) cocka válasza jeni (#121045) üzenetére


cocka
veterán

Már megoldottam köszönöm. Leszedtem a ház elejét, visszatettem azt a qrva bekapcsológombot aztán ennyi. Ezért nem fogom 200 kmt utaztatni a gépet, hogy a 7. kerületben lehessek. A reset gombra meg néha szükség van, ezért nem kötögettem át.

De az ilyen hozzáállásokkal, hogy "ha nem értesz hozzá, ne is nyúlj hozzá, mert csak szétcseszed", csak azt lehet elérni, hogy más se fogja megtanulni, mert elhiteted vele, hogy nem ért hozzá és inkább meg se próbálja. Mert hát mégis csak szakemberekre kell ezt bízni.

Nyilván olyasminek nem állok neki, amiről valószínűsítem, hogy sokadik próbálkozásra sem menne, such as: forrasztás.

A legjobb tanulási módszer a kísérletezés és nem állítottam, hogy nem kockázatos. De ha valakitől azt hallod, hogy NEM az életben nem fogsz merni újra kísérletezni semmivel, mert a szaki aszonta, hogy NEM.

Nyilván ha egy villanyszerelő mondja, hogy NEM, akkor tényleg jobb nem kockáztatni egy esetleges áramütést.

[ Szerkesztve ]

(#121047) Chaser válasza cocka (#121046) üzenetére


Chaser
titán

próbákozni kell, így mindig lesz szerviz munka ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#121048) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Rendeltem egy ilyen HDMi kábelt és egy ilyen adaptert HP irodai gépekhez, azt hiszem G4-es laptopok. Az van, hogy a kábel az én Dell gépemben tökéletesen működik, közvetlenül HDMi-be kötve, de a HP gépeken az adapterrel semmilyen formában nem megy, azokon Display port van csak. Egy drágább adapterrel is csak a Csak a második képernyőre megoldással működik, ami viszont nem praktikus. Most akkor ezzel annyit tudok csinálni, hogy elfogadom így vagy megoldható-e valahogyan? Azért is kellemetlen, mert én rendeltem kolléganőnek, ő fizette és szar mindkettő. A 14 napos elállás játszik még, de csomagolását eldobtuk :/

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#121049) Csupingo válasza tylerddd (#121048) üzenetére


Csupingo
veterán

Sajnos ez ilyen. Nem mindegyik átalakító működik minden gépben. Addig kell keresgélni, míg valamelyik jó nem lesz. Érdemes olyan oldalról venni, ahol több vásárló is leírja, hogy jól működik az adott dolog.

Amúgy milyen kijelzőkkel próbáltátok? Az e képernyők kiterjesztése se jött össze?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#121050) tylerddd válasza Csupingo (#121049) üzenetére


tylerddd
veterán

Projektorokkal van baj. Samsung smart signage tévé saját hdmi kábelével + az adott adapterrel megy, így azt oda el tudjuk használni. De pl. drága hdmi kábellel a projektoroknál nem jó az adapter. Ott a projinál a drágább (~5k) kábel és a drágább adapter tökéletes. Ez így nagyon lutri.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.