Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94551) Outlander válasza Toxicano (#94550) üzenetére


Outlander
őstag

Tippre, félrészegen belebacta valaki az elötte lévő tápegységet a balsarokba...

De simán lehet h egy kis Clin vagy Mr Muscle helyrehozza, simán lehet h csak koszos...

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#94552) quailstorm válasza Toxicano (#94550) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Inkább megpattant a csapágygolyó, amivel valaki meglőtte a bal felső sarokban. Ezen már nincs egy milisecundum garancia sem. Törött, kuka.
Nem úgy néz ki, mint ami magától tört el.

(#94553) spiritex válasza Toxicano (#94550) üzenetére


spiritex
veterán

Itt tedd fel a kérdést, itt megmondja a szaki, de nagyon úgy néz ki, mint ami betört volna, bár érdekes, hogy kikapcsolt állapotában nem látható...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#94554) Toxicano válasza spiritex (#94553) üzenetére


Toxicano
tag

Köszi!

Legjobb tudomásom szerint ,,mink hozzá sem értünk!"

Még egy egyszerű kérdés:
Szervizben anyagiak fejében sem vállalnak ilyesmit? Persze nem az árának a 90 százalékáért.

Szerk.: Hivatalos Samsung márkaszerviz

[ Szerkesztve ]

,,mint olyan... szoktam-volt mondani: mielőtt pattintod a dellát, mindig ki kell bontani"

(#94555) spiritex válasza Toxicano (#94554) üzenetére


spiritex
veterán

Felettébb gyanús a dolog... De mondom, a srác megmondja mit lehet tenni, és ha kell meg is javítja, vagy megmondja mire számíthatsz a szerviz részéről.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#94556) poffsoft válasza spiritex (#94555) üzenetére


poffsoft
addikt

törött panelnél?
lehet, megragasztja ducktape-val...

[ Szerkesztve ]

(#94557) Synthwave válasza Toxicano (#94554) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Mink hozzá sem értünk..."

"...azé híttuk a Lyózsit, aki franciakúccsa bekalibrálta a színeket."

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#94558) spiritex válasza poffsoft (#94556) üzenetére


spiritex
veterán

akár panelcserével...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#94559) juve600


juve600
nagyúr

üdv

vai új gép

asrock z97 +i5 4690 + 2x4 gb corsair ram

minden össezrekav de nincs se kép,se pittyenés

procihűt venti,házventi, vga pörög de más semmi

elem kivétel illetve cmos reset már volt
próbáltuk alapi vga kimeneten is

ötlet ???

(#94560) quailstorm válasza juve600 (#94559) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Asztalon is? Gépházban alátámasztás okozhat rövidzárat.

(#94561) juve600 válasza quailstorm (#94560) üzenetére


juve600
nagyúr

asztalon is

random ki-be kapcsol a gép

(#94562) AtHoS válasza juve600 (#94561) üzenetére


AtHoS
nagyúr

pittyenés hiány problémát elégtelen tápegység / rossz kontakt a csatlakozóknál (proci melletti 4/8 tűs betáp pl.) illetőleg pittyegő hiány ;] is szokott okozni

A random ki-be kapcsol alatt mit értesz? Magától bekapcsol vagy bekapcsolást követően újraindulgat? Utóbbi esetben memória is lehet gond

read-only mode on the forum

(#94563) SP4C3


SP4C3
veterán

Üdv. Hogyan tudom megoldani, hogy a Front Panel ( füles ) és Rear Panel ( Hangfalak ) egy időben lejátszák a hangokat? ? ? Már szét gúgliztam minden-t, nincs erre windows beállítás?? :W

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#94564) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Angol tanuláshoz, szükségem lenne arra, hogy fel tudjam venni a gép "belső" hangját!
Integrált hang kártyám van (Asrock z77 extreme 4) Melyik program támogatja ezt, és hogyan kell csinálni?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#94565) quailstorm válasza Predator2 (#94564) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Audacity: [link] [link]

(#94566) Predator2 válasza quailstorm (#94565) üzenetére


Predator2
addikt

Sajnos gyengus az angolom, ennek a fejlesztésén dolgozom.
Nincs esetleg egy magyar leírás valahol?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#94567) quailstorm válasza Predator2 (#94566) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem tudok hirtelen, de itt egy video: [link]

Vistától fölfelé csak WASAPI-t kell választani, nem bonyolult. A program meg tud magyarul. Csak magyar manualja nincs.

[ Szerkesztve ]

(#94568) sutyesz96


sutyesz96
őstag

>Nagyon OFF<

2db, egyenként nagyjából 40-50 kilós számítógépasztalt hogy lehetne eljuttatni Magyarországon Debrecenből Szegedre? Tudtok erre valami reális módszert, amire lehetőleg nem megy el annyi pénzem, amiből tudnék venni másik kettőt?
Lövésem sincs hogy működnek az ilyen szállítmányozások. :F

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#94569) forintuser válasza sutyesz96 (#94568) üzenetére


forintuser
őstag

Józan paraszt ész. Van e kocsid.Ismerősnek biztos van.Bérelsz egy futót, kész..Vagy szét szereled, be a kocsiba, kész.

Holnapkészítést vállalok.

(#94570) gorje válasza sutyesz96 (#94568) üzenetére


gorje
senior tag

Szia!

Szerintem [HDT]. En antik butorokat szallittattam mar veluk. Minden rendben volt. Esetedben a suly rendben, de meret miatt lehet felaras.

(#94571) mezis válasza Predator2 (#94566) üzenetére


mezis
nagyúr

Mi az amit nem lehet egy ilyen egyszerű, világos menürendszeren megtalálni ?

mezis

(#94572) Synthwave válasza mezis (#94571) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Magyarul van. Biztos csomó ideig keresném benne a vackokat.

Nem szarkazmus.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#94573) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Üdv!

Valóban úgy kímélhető legjobban egy akksi, hogy ha kb 20%-nál kezdjük el tölteni, és 80%-ig vagy max 90%-ig töltjük ?

[ Szerkesztve ]

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#94574) #73959936 válasza CartmanLand0 (#94573) üzenetére


#73959936
törölt tag

Azt hiszem az sem baj, ha már 30 %nál töltöd és igen, 90 % körülig :K

(#94575) CartmanLand0 válasza #73959936 (#94574) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

:R :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#94576) ph2012


ph2012
senior tag

Mit csináljak, hogy a Firefox-ban a Skype ne jelölje ki a telefonszámaimat így:

Az Eszközök -> Kiegészítőknél látok egy Skype kiterjesztést. Azt tiltsam le?

Köszi.

(#94577) genndy válasza ph2012 (#94576) üzenetére


genndy
addikt

Igen.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#94578) sutyesz96 válasza gorje (#94570) üzenetére


sutyesz96
őstag

Te mennyit fizettél érte?

Ismerős lenne a legegyszerűbb megoldás, de nem találok senkit a közvetlen környezetemben aki ezt megtenné nekem. :(

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#94579) juve600 válasza AtHoS (#94562) üzenetére


juve600
nagyúr

annyiban változott a helyzet hogy már van kép,wondows is felment

de csak 1db ram modullal indul el, 1x4gb-al
vagy A1 vagy B1 slotban
2db modullal nincs kép
meg úgy sem jó ha A2 vagy B2 -ben van 1db modul

(#94580) B.Edina


B.Edina
újonc

Sziasztok. Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok hogy Commodore Amiga számítógéppel kapcsolatban kinek tudnék kérdéseket feltenni? Előre is köszönöm szepen :)

Edina

(#94581) SP4C3 válasza B.Edina (#94580) üzenetére


SP4C3
veterán

Topic :K :R

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#94582) Krista


Krista
csendes tag

Hello!
Nyomtató toner lett volna cserélve de nem jó az adott nyomtatóba. Ki lett már bontva , az oldalsó "zsinórja" is ki lett már húzva de mivel nem jó bele így visszacsomagoltam. Ugye nem szárad így használható lesz még más nyomtatóhoz?

(#94583) daninet


daninet
veterán

Tudnátok ajánlani olyan külföldi hosting szolgáltatást ahol a tárhely ingyen jár (akár adatforgalmi limittel) és csak egy domaint kell venni?
Az ingyenes blogok nem jók, mert CMS-t kell futtatnom paypal vásárláshoz.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#94584) mezis válasza Krista (#94582) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Igen, de mostantól csak vízszintesen tartsd, kb olyan állapotban, ahogy a nyomtatóban lenne. Óvd a rázkódástól is.
A LASER printerek teljesen száraz porfestékkel működnek.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#94585) Krista válasza mezis (#94584) üzenetére


Krista
csendes tag

Köszi a választ.
Eco pixel toner volt , zacskóstul visszacsomagoltam a dobozába. Remélem így jó lesz.

(#94586) _t0Mi_ válasza RudY (#94535) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Köszi szépen, ez már valami, amin elindulhatok! :)

---

(#94587) zeorsdfd válasza daninet (#94583) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

A hostinger jó erre.

[ Szerkesztve ]

(#94588) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Mostanában csinálja a win 7, hogy rányomok a leállítás gombra és nem reagál rá.
Megy tovább a gép.
Vmi ötlet?
Mit lehetne tenni, hogy újból működjön?
THX

風林火山

(#94589) barni1122 válasza Shingen (#94588) üzenetére


barni1122
tag

Nálam is volt ilyen, malwarebytes-nak sikerült megszüntetnie, szerintem te is vmilyen vírust szedtél össze.

(#94590) Shingen válasza barni1122 (#94589) üzenetére


Shingen
addikt

ok, köszi ránézek

風林火山

(#94591) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Következő anomália történik a gépemnél. Régi, de még mindig működik.

Windóz XP-nél fájlok másolásakor vagy áthelyezésekor (még nem jöttem rá milyen rendszer szerint) egyszerűen eltűnnek a biztonsági leírók. Azaz ha jobb klikkelek a fájlon és megnézem a Biztonság fület, nincs ott semmi. Ebből következően nem is tudom megnyitni az ilyen fájlokat, csak akkor ha hozzáadok egy felhasználót.

Az a vicces, hogy a saját tulajdonba vétel sem segít. Nem változik semmi.

Ugyanez a gép Vista PE-ben chkdsk-val átvizsgálva nem talál hibát. Ugyanakkor a chkdsk-t XP-ben futtatva meg talál. Win8-ban (32 bit, enterprise, windóz to go, meghajtók felmountolva) pedig az egyik meghajtóhoz csak a minden rendszergazda felett álló rendszergazdai jogosultsággal hajlandó megmutatni az egyik meghajtó tartalmát.

Vírusellenőrzés is megvolt, 3 progival:

Eset, néhai NOD32
MalwareBytes
Spybot Search & Destroy

Eredmény: semmi. Legalábbis semmi, ami vírusra utalna.

Mit javasoltok?

(#94592) C. s. válasza sutyesz96 (#94568) üzenetére


C. s.
addikt

Talán itt próbáld meg, az 1. hsz-ben szerepel is a Debrecen-Szeged útvonal (az alja felé).

(#94593) C. s. válasza cocka (#94591) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Memtestet futtattál?

De ha mégis vírusgond:
A Spybot manapság már nem nagy szám, A NOD32-ről már rég leszoktam (nem is tudtam, hogy más lett a neve), amikor szó szerint ellepték a trójaiak a gépem, és volt képe azt állítani, hogy tiszta. A MalwareBytes Antimalware (ha erre gondoltál) rendben van. A helyedben tennék egy próbát a Nod helyett az Avasttal (régen megfért a Spybottal, azt hiszem, de nem tudom, most mi a helyzet). És ha úgy gondolod, bevetheted még a Webrootot is. Azt biztosra tudom, hogy az Avasttal jól kijön. (Fontos, hogy előbb az Avastot telepítsd, és csak utána a Webrootot, mert az Avast nem fog fölmenni, ha ott a Webroot, pedig az csak kiegészítő védelmet nyújt, ha van másik antivírus progid mellette.) Én inkább ezekkel nézetném át. Fontos: Ha a Webrootban a "Scan my computer" gombot választod, akkor nem az egész gépet nézi át, hanem csak a legfontosabb fájlokat. Ha valóban az egész gépet akarod ellenőriztetni vele, akkor menj a PC Security melletti fogaskerékre a jobb oldali panelon, utána az 1. fül (Scan & Shields) alján találod a "Custom scan" gombot, és ott megadhatod, mit szeretnél (Deep --> Start scan). A Webroot online adatbázissal rendelkezik, tehát vizsgálat közben legyen internet. (Miután a próbaideje lejár, még használható marad, csak már törölni nem fog semmit.)
Jó még a Hitman Pro is.

(#94594) cocka válasza C. s. (#94593) üzenetére


cocka
veterán

Még nem. HD Sentinelben néztem, hogy mindkét HDD 100/100-as. Meg a rövid teszten is végigfutnak. Ha jól tudom még mindkettő garanciális, szóval nem kéne bekrepálniuk. Jól szolgálnak.

OK akkor még a HitmanProt kipróbálom meg a Webrootot.

Az Avast futtatása nálam gyötrelem. :)

(#94595) sutyesz96 válasza C. s. (#94592) üzenetére


sutyesz96
őstag

Köszi szépen! :R

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#94596) C. s. válasza cocka (#94594) üzenetére


C. s.
addikt

A Memtest a memória állapotát vizsgálja, nem a HDD-ét, érdemes volna nekiugrani. Legalább egy éjszakán át futtasd, illetve konfigfüggő, hogy hogy tud haladni, de kiírja a lefutások számát, eléggé hosszadalmas, de hátha van itt valaki, aki meg tudja mondani, mennyi ideig kell futtatnod, mert fontos volna szerintem, mivel a fájlműveleteknél jelentkezik a probléma. (De szép hosszú mondat lett :B )

sutyesz96:
Szívesen! :)

(#94597) zeorsdfd válasza C. s. (#94596) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Ha nem tuningról van szó akkor elég 1 óra memtestből (1 pass), szvsz.
Az éjszakai futtatások a széttuningolt RAMok stabilitás méréséhez kellenek.

[ Szerkesztve ]

(#94598) C. s. válasza zeorsdfd (#94597) üzenetére


C. s.
addikt

Ha lassú a proci és relatíve sok a RAM, lehet, hogy kevés az 1 óra.
Nekem még régen az egyetemi rendszergazdák mondták, hogy néha csak 10-12 óra után jelentkezik a hiba. Nálam is így lett, tuning nem volt, de kiderült, hogy a proci melegedett túl szép lassan. Viszont normál esetben lehet, hogy elég az 1 lefutás. Csak azért írtam ezt le, mert nekem ezt mondták, nem értek hozzá igazán. Több fül többet hall alapon. :)

cocka:
Ezt leszámítva normálisan működik? Nem indulgat újra vagy akármi?
Ez lehet, hogy fura lesz: Linux-szal próbáltad már? Telepítsd valamelyiket vagy futtass live Linuxot (olyat, ami teljesen engedi a fájlműveleteket - ezért jobb telepíteni, nincs ilyen gond.)

[ Szerkesztve ]

(#94599) mezis válasza C. s. (#94598) üzenetére


mezis
nagyúr

10 - 12 órai folyamatos működés egy háztartási készülék esetén ? :F
Én úgy tudom, hogy a szabvány szerint max 8 órát kell elviselnie egyfolytában...

mezis

(#94600) pavicevic


pavicevic
tag

sziasztok!

kazettákat szeretnék bedigitalizálni, így az lenne a kérdésem, hogy mivel járnék jobban: ha vennék egy sima kazettás magnót újonnan, vagy használtam egy magnó decket? a lényeg, hogy normális minőségben tudjam archiválni a kazikat :)

köszönöm a segítséget előre is!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.