Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93701) LámaZ válasza Turbolada II (#93699) üzenetére


LámaZ
addikt

Vannak spéci USP‐pendrive buheráló formázó/javító segédek.
Én azzal a „fék” 512 Gb‐ossal elég sokat kísérleteztem, hogy a valós méretére újraformázzam — a HDD Low Level Formattal is többek között, + USB Disk Format from HP.exe, Flash_Drive_Tester_v114.exe — de az istennek sem hagyta magát meggyógyítani. Pedig azzal is megelégedtem volna, ha meg tudom formázni arra a valszeg 4 GB‐ra, ami ténylegesen benne volt. De nem, és nem! Bele volt égetve a DNS‐ébe (a förmverbe) a hamisság!

Legyen minden jó!

(#93702) Armahun válasza AtHoS (#93688) üzenetére


Armahun
addikt

Köszi, beletúrok abba a topikba, kb mikre keressek rá?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#93703) gogle


gogle
aktív tag

Sziasztok..
Bocsi hogy ide írok de nem tudom hol tehetném fel a kérdésem.
Van egy ps3-am. minden játék tökéletesen működik,kivéve a UFC 3.
Végül is müxik csak a menübe és a játék alatt nincs semilyen hang.
A demó rendesen müxik.
Mi lehet a gond?
A választ előre is köszönöm.

(#93704) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

Van egy régebbi Fujitsu Primergy Econel 100-as szerverem és szeretném kicsit felokosítani eladás előtt.
Kapott egy Geforce 210-es videokártyát és mivel nincs integrált hangkártyája így gondoltam rakok bele egyet. Próbáltam CMI8738 chipes és egy Creative SB100 kártyát is, mindkettőre hibát dob meg mindenféle hülyeségeket csinál velük a gép... Elképzelhető lenne, hogy egyáltalán nem lehet bele hangkártyát tenni?
Esetleg BIOS beállítást követel?

Köszi előre is! :R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#93705) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Üdv!

Külföldről rendeltem egy órát, kb 27.000Ft értékben.
Jött sms hogy a vámon van. Erre nekem kell még fizetnem valamit ha kaptam sms-t?

(#93706) Lenry válasza Megane2000 (#93705) üzenetére


Lenry
félisten

majd a vámhatóságtól kapsz egy levelet, amiben le lesznek írva a további teendők.
esélyes, hogy kérni fogják a vásárlásról szóló számlát, (eBay, PayPal), amivel tudod igazolni az értékét. ha az alapján értékhatár (45 euro) alatt van az óra, akkor nem kell fizetni, ha túlléped (már pedig a 27000 Ft az 90 euro), akkor meg kiszabják az ÁFA-t (27%), 150 euro felett meg még a vámot is (2%). ezek megfizetése után kapod meg a terméket.

ajánlom Kalandor írását a témában

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#93707) gee84 válasza Megane2000 (#93705) üzenetére


gee84
tag

Hát, ha megakadt a vámon akkor valószínűleg áfát kell majd fizetned rá. Ez esetben be szokták kérni a számlát. Mit írtak sms-ben?

(#93708) Megane2000 válasza Lenry (#93706) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Köszi elolvasom:

Nem ebay-es vásárlás, hanem rendes cégről történt kártyás vásárlásról van szó, de várom a következményeket.. :)

Gee84:: dhl küldött smst hogy írjak nekik emailt. Ennyi :)

[ Szerkesztve ]

(#93709) LámaZ válasza Megane2000 (#93705) üzenetére


LámaZ
addikt

Te el vagy tévedve!

Ide menj!
http://prohardver.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/friss.html

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#93710) Met


Met
nagyúr

Egy routert milyen közel lehet tenni a házimozi subjához anélkül hogy ártana a routernek?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#93711) philoxenia válasza Met (#93710) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Milyen irányból? Alá inkább ne tedd ... ! ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#93712) Met válasza philoxenia (#93711) üzenetére


Met
nagyúr

Fölé, mellé, a mágnes miatt kérdezem.

Nyilván alá nem akartam :DDD

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#93713) Glaz-dozfhut


Glaz-dozfhut
őstag

Sziasztok!
Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek ártalmas e működő számítógépről lehúzkodni a DVI csatlakozást, majd vissza? Lenne itt egy másik gép, amit működésre kellene hoznom, de csak egy monitorom van ami azzal kompatibilis. A másikon addig maradna a TV mint megjelenítő, de nem akarom kikapcsolni, mert hátha kellhet. Meg egyáltalán.

- Glaz-doz-fhut -

(#93714) Met válasza Glaz-dozfhut (#93713) üzenetére


Met
nagyúr

Én nem szeretem bekapcsolt állapotban rádugdosni a monitort, szerintem nem is tesz jót neki.
Menj be a házimozi topicba, kérdezd meg a HDMI-t hogy kell rádugni a tv-re, azt fogják mondani hogy minden legyen áramtalanítva, nem kikapcsolva, a konnektorból is ki kell húzni.

Ha ennyire fontos hogy menjen a másik gép is szerezz egy switch-et.

philoxenia Nincs iránytűm :N

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#93715) philoxenia válasza Met (#93712) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem mondjuk egy iránytűvel nézd meg a távolságot, mert nyilván típusfüggő is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#93716) Glaz-dozfhut válasza Met (#93714) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Az baj, mert régebben a HDMI-t is rendszeresen bekapcsolás után csatlakoztattam, mert naponta áramtalanítottuk az elosztót. Fokozatosan van feszültség alá helyezve a "rendszer", mert a biztosíték nem bírja a 650-es táp + monitor terhelését egyszerre bekapcsoláskor. A TV csatlakoztatva van, de utoljára dugom be. Az annyira nem gáz, mert ilyenek miatt kiterjesztett garanciát vásároltunk, de a PC-re nincs ilyen.

- Glaz-doz-fhut -

(#93717) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

sziasztok! Létezik olyan wifi vevő, ami aztán "visszaalakítja" a netet kábelre? köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#93718) Armahun válasza JoolsNOS (#93717) üzenetére


Armahun
addikt

A routerek többsége tudja, olyat keress ami tud bridge funkciót.

Ha a kábel alatt utp-t értesz.

[link]

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#93719) JoolsNOS válasza Armahun (#93718) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Igen szerintem ilyesmire gondolok. A lényeg, hogy a ház egyik felében van a kébel és a wifi router. A ház másik felében pedig a wifi képtelen eszköz. (TV) Szóval elviekben egy megfelelő router a tv mellé téve venné a jelet és kábelen adná a tvnek, ha jól értem?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#93720) Armahun válasza JoolsNOS (#93719) üzenetére


Armahun
addikt

Igen, esetleg vannak konnektorba dugható jel erősítők is.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#93721) varmi2 válasza Armahun (#93720) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az a baj, hogy a tv-je nem wifis, csak rj45 csati van rajta.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#93722) Dungó


Dungó
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Nos az előző F1 gombos problémám megoldódott. (A jelenleg haszálaton kívüli sata portokat Auto-ról Not Installed-re vettem és így már nem kéri az F1 lenyomását a továbblépéshez.
Most viszont egy másik probléma adódott.
Amikor benyomom a gépen a bekapcsoló gombot elindul majd egy másodperc múlva leáll és újra elindul kb 1 másodperc elteltével. (A bekapcsoló gombot nem nyomom meg többször persze csak egyszer, szóval ez a folyamat magától meg végbe.)
Meg szeretném oldani, mert ez nem igazán tesz jót hosszú távon a hardvereknek.
Kikapcsoltam az Express Gate-et, hogy az se keverjen be. Bár valószínű nem ez lesz a ludas.
Valakinek van valami ötlete?
Köszi.

(#93723) caprine


caprine
aktív tag

Sziasztok!

*.mkv videó állományból milyen programmal lehetne a hangokat kiszedni? A nandub/virtualdub-al pl. avi, mpg esetén tökéletes, valami hasonló kellene ami a dual audio-val is megbirkózik.

THx

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#93724) aizen92


aizen92
addikt

Sziasztok!

Lenne egy már nem garanciás "házimozim"
Firmware frissítés után nem csinál semmit, a led kijelző mutat mindent, de semelyik csatornából nincs hang ( hdmi-vel pedig nincs kép se, nem ismeri már fel a tv)

kérdés, hogy mit lehetne vele csinálni:
1. Kéne valami szerelő, de nem nagyon tudok megbízhatót, hátha tudtok itt ajánlani valamit.
2. Felhasználni a a hangfalakat illetve a subwoofert, de ötletem sincs hogy kezdjek ennek neki.
3. Sokan ezt fogják javasolni, de nem fogom kidobni, mert nagyon jól szól és ha már megvan a legtöbbet ki akarom hozni belőle.

Segítséget előre is köszi! :R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#93725) #33253120 válasza caprine (#93723) üzenetére


#33253120
törölt tag

Rég használtam, de anno a Format Factory tudott ilyet.

(#93726) #33253120 válasza Glaz-dozfhut (#93713) üzenetére


#33253120
törölt tag

Asztalinál én nem játszanék ezzel, de pl. D-SUB-ot a laptopon menet közben dugdosok...

(#93727) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Vettem ma egy védelemmel ellátott elosztót. Van rajta egy ledes kijelző "wrong pole indicator light" felirattal. Eddig nem világított, most átvittem másik konnektorra, ott meg világít. Ha megfordítom a dugót akkor nem. Most akkor melyik a jó? Ha világít vagy ha nem. Tudtommal mindegy melyik irányba van bedugva a konnektorba a dugó. De ez tesz különbséget...
köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#93728) Vakegérke válasza JoolsNOS (#93727) üzenetére


Vakegérke
veterán

Inkább ne világítson. Az a poén, hogy melyik dugaljra van bekötve a fázis, és melyikre a nulla.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#93729) #33253120 válasza JoolsNOS (#93727) üzenetére


#33253120
törölt tag

Kb szó szerint:
Rossz irányú csatlakoztatást jelző lámpa.
Szerintem ne világítson, főleg ha piros. :)
Amúgy a legjobb ha a termék cikkszámára ráguglizol.

(#93730) #33253120 válasza Vakegérke (#93728) üzenetére


#33253120
törölt tag

Valamelyik IEC elég határozottan fogalmaz dugvillák esetében, gondolom dugaljra is van hasonló. Annyi, hogy a fázis jobb oldalt van.

(#93731) LámaZ válasza varmi2 (#93721) üzenetére


LámaZ
addikt

Vegyen mini Android PC‐t 35$‐ért. Az netképesíti a TV‐t.
Ha meg gyenge a wifi, akkor wifi repeatert (jelismétlőt, átjátszót) kell venni.

Legyen minden jó!

(#93732) LámaZ válasza caprine (#93723) üzenetére


LámaZ
addikt

Csatlakozva T_Chrishez:
FormatFactory

Legyen minden jó!

(#93733) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok!
Újra szeretnék telepíteni egy Lenovo Ideacentre Stick300-as számítógépet. Volt rajta egy OEM Windows 8.1 with Bing os, aminek Aida64-el ki is néztem a 25 karakteres licenc kulcsot. Készítettem ezzel programmal egy telepítő médiát. Az lenne a problémám, hogy nem fogadja el az általam megadott licenc kulcsot. Olvastam, hogy erre a célra lenne a "recovery partíció" viszont ilyen nincs, valószínűleg törölve lett.
Tudtok erre esetleg nekem megoldást tanácsolni? Olvastam, hogy ki lehet olvasni a BIOS-ából, esetleg ez megy OS nélkül is?
Előre is nagyon köszönöm!

// -

(#93734) #65675776 válasza caprine (#93723) üzenetére


#65675776
törölt tag

mkvtoolnix

(#93735) JoolsNOS válasza #33253120 (#93729) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Én is így fordítottam, de a dobozon ez van magyarul: Működést jelző led :) érdekes. Mindegy, fejjel lefelé bedugva nem világít. De ugye amit beledugok azt akkor hogy fordítsam? Na az meg már mind1 :U :F

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#93736) caprine válasza LámaZ (#93732) üzenetére


caprine
aktív tag

Szia!

Igen az FF tényleg tudná, csak az a baj, hogy csupa dual videot kell szétkapnom, ráadásul kellene mindkét hang, és csak az egyiket veszi ki, ki se lehet jelölni melyik legyen az, hiába mutatja, hogy 2 hangsáv is van. Pedig tök jó lenne mert job-ot is lehet benne csinálni.

Az mkvtoolnix-t kipróbálom, hátha. :R

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#93737) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Jó estét mindenkinek!

Van egy betűtípus.

[link]

Azt kellene megoldani hogy a kisbetűknél látható alsó és felső dísz kicsit belelógjon a betűbe. Szóval a betűk kisebbek lesznek ezáltal csökkenteni kellene a nagybetűk méretén is.

Hogyan tudom ezt megvalósítani úgy hogy utána ugyan olyan használható legyen a betűtípus mint előtte?

(#93738) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Estét!
A tálca tulajdonságainál be van pipálva az automatikus elrejtés, mégis előfordul, hogy "nem tűnik el". Mintha odaszögezték volna. Ez miért van? (Win7/64) :F

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#93739) AtHoS válasza Armahun (#93702) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Egyértelmű keresés javaslatot nem tudok írni, mert éppen kinek hogyan sikerül leírni a problémáját, de amit meg lehet nézni a problémás gépen. Eszközkezelőben egér, bill, lan, stb... felélesztheti-e a gépet beállítás engedélyezve van-e, illetőleg feladatütemezőben van-e olyan ütemezett feladat, aminél be van kapcsolva, hogy a feladat futtatásához élesztheti-e a gépet. Na meg BIOS-ban csekkolni a powermanagement részen, hogy mire ébredhet a gép (pl. lan-on érkező jel, stb...)

Hátha előkerül valami érdekesség és meg lesz a "ludas"

read-only mode on the forum

(#93740) PH-User válasza PH-User (#93704) üzenetére


PH-User
addikt

Valaki?

Egyébként ezt a hibaüzenetet kapom bármilyen hangkártyát teszek bele:

"PCI System Error on Bus/Device/Function 00F0h"

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#93741) LámaZ válasza caprine (#93736) üzenetére


LámaZ
addikt

Az „Audio channel: 2 stereo” nem elég?

Legyen minden jó!

(#93742) Tompo92


Tompo92
senior tag

Sziasztok...

Kéne egy kis segítség mert már olyan ideges vagyok ,hogy ölni tudnék.

Van egy hordozható vinyóm és csak úgy magától beszart :D
Többet nem igazán tudok mondani róla mert fogalmam sincs mitől lehet.

kihúztam(de nem ám csak úgy hogy kitéptem aztán jóvan) mert kellett az usb slot majd visszadugtam és azt írja ki hogy
"A fájl vagy a könyvtár sérült vagy nem olvasható"

Ennyi? búcsút mondhatok az emlékeimnek?
Válaszokat köszi előre is :R

(#93743) Pulsar válasza Tompo92 (#93742) üzenetére


Pulsar
veterán

Látszik a wincsi bárhol? Meg jelenik az intézőben pl?
HDSentinelt ha fel rakod mit mond?
Mivel ezekben van egy elektronika ami az USB-t alakítja Sata-ára, így az is lehet, hogy csak az halt meg. Ez kideríthető ha wincsit ki veszed, és bele próbálod egy gépbe.

(#93744) Snooker


Snooker
senior tag

Miért van az, hogy feltelepítettem a legújabb Adobe Flash Playert, és ha videót akarok nézni (cnn, valamint a bbc honlapján próbáltam) összeomlik a rendszer és a gépet újraindítani is alig lehet? Ugyan ez a hiba áll fenn akkor is ha be van kapcsolva a hardveres gyorsítás, viszont ennél a flash player-es kifagyásnál annak kikapcsolása se segített.

(#93745) Tompo92 válasza Pulsar (#93743) üzenetére


Tompo92
senior tag

látszik mindenhol de nem lehet megnyitni
Sentinelt felteszem és infózok :)

(#93746) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Dinamikus ip cím mellett szeretnék portot nyitni.
A szolgáltató csak drága pénzért adna statikus IP címet, így egyéb megoldásra lenne szükségem.
A https://www.noip.com/ már regeltem, de onnét nem tudom, h hogyan tovább. Itthon routert használok, arról megy tovább a net. A PCmen szeretnék tudni portot nyitni.

(#93747) Tompo92 válasza Tompo92 (#93745) üzenetére


Tompo92
senior tag

Ezt írja a HD sentinel

[ Szerkesztve ]

(#93748) AtHoS válasza Dr V (#93746) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szerintem Te keversz valamit. Port nyitáshoz semmi köze, hogy dinamikus avagy statikus a WAN IP címed.

Port megnyitása a Windows tűzfalon

Router port nyitása, port forwarding beállítása

noip.com oldalán olvastad a reklámszöveget?
"The freedom to connect to your devices from anywhere" - A szabadság, hogy csatlakozz az eszközeidhez bárhonnan

Szóval teljesen más cél miatt szokták használni -> Mire szolgál a DDNS (Dynamic Domain Name System) és hogyan lehet azt használni?

Ha még mindig gond van, keress fel egy hálózatos topikot és írd le mit szeretnél megvalósítani. Kapsz rá megfelelő választ

read-only mode on the forum

(#93749) Pulsar válasza Tompo92 (#93747) üzenetére


Pulsar
veterán

én ki szedném belőle a wincsit, és bele próbálnám simán egy gépbe :)

(#93750) Dr V válasza AtHoS (#93748) üzenetére


Dr V
őstag

Köszi.
Még régebben tettem félre az oldalt, azóta elfelejtettem mindent, amire akkor jutottam.
A megfelelő kérdéssel a megfelelő topikban? kérek segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.