Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) tes7h


tes7h
csendes tag

Áhojj pipöl:)
Van 1 routerünk,egy laptop meg egy pc hozzá.a szitu a következő:a laptop wifin,meg kábelen is kihasználja a teljes sávszélességet(15m) De a gép vmiért csak 2,2.5mb ig hajlandó felmenni.Mi lehet a bibi a pc-vel? Már tettem bele külön hálókártyát és azzal is ilyen.Valami beállításra gyanakszom,csak nem tudom hogy hol kéne keressem.Válaszokat előre is köszi!

(#37002) Socket A válasza Socket A (#36963) üzenetére


Socket A
aktív tag

Valaki esetleg még erre?

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#37003) toza


toza
senior tag

hello!

AMD FX(tm)-4100 Quad-Core Processor, 3600 MHz
2x 2gb Kingston 9905471-001.A01LF DDR3-1333 (667 MHz)
Corsair Force 3 SSD ATA Device
Asrock 880GMH/U3S3 lap
Corsair Gaming Series GS800 Wat tap

gepben ujra indult Asus Nvidia GeForce 2GB GTX 670 DirectCU II Furmark Test kozben .

mit jelenthet ez? feltetlen a vga val lehet csak gond?
hogyan javithato?ujrapasztazas vagy reflow segit vagy hogy tudom meg h mivel van a baj esetleg?! koszonom.

szegyen a futas,de faraszto...

(#37004) agressiv válasza -HajTömeg- (#36994) üzenetére


agressiv
addikt

Amíg működik a töltő nem lesz semmi baja.

Toza

Megoldás: Ne furmarkozz.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#37005) toza válasza agressiv (#37004) üzenetére


toza
senior tag

beszt anszver ever..:D de megis.. szoval haldoklik? vagy csak rosz napja volt?!

szegyen a futas,de faraszto...

(#37006) agressiv válasza toza (#37005) üzenetére


agressiv
addikt

Túlterhelte, elmondom mégegyszer, ne furmarkozz. Ha játék közben megy rendesen, akkor megvan a válasz. Ha játékban is fagy akkor lehet beszélni arról, hogy döglött a kártya.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#37007) FlDutchman válasza Dell XPS (#36998) üzenetére


FlDutchman
tag

Most nézem, nem is a gyártó honlapjáról, hanem a "The Unofficial Atheros Czech Drivers Site"-ról szedtem le. Mindegy, a lényeg, hogy működik.

[ Szerkesztve ]

(#37008) nonee


nonee
aktív tag

Sziasztok!
Bannert szeretnék készíteni ,gonolom flash a neve.Több banner egymás után.ezt hogy lehetne megvalósítani?esetleg vmi program?help és köszi

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#37009) marsu válasza nonee (#37008) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

Flash bannerre gondolsz?

Szerintem próbáld ki ezt a progit ...

Vagy ha ez nem szimpatikus, keress rá google-n a " flash banner készítés" -re!

:K

Press any key to continue ...

(#37010) s3toraph válasza spista222 (#36984) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszi a válaszokat! :R

1. Értem. :)
2. Ha elvileg menni kell, az már nem rossz kilátás. Persze ez csak próbálkozás utján deríthető ki. Nincs valami tuti megoldás? Most valaki javasolta nekem az "ide-sata" átalakítót. Egy ilyen elvileg kb. 1000Ft, és működne róla a bootolás is. Erről vélemény? Működne vajon?

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#37011) Itachi82


Itachi82
aktív tag

Csá all!
Vettem új CPU hűtőt azóta ez a hiba üzenetet dobja ki ritkán!

(#37012) nonee válasza marsu (#37009) üzenetére


nonee
aktív tag

Köszi!meglesem!üdv

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#37013) agressiv válasza Itachi82 (#37011) üzenetére


agressiv
addikt

Mozgasd meg a ramokat és egyéb kontakthibákat zárd ki (ne menet közben).

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#37014) nyunyu válasza nábob (#36976) üzenetére


nyunyu
félisten

Jobb also sarokban levo ketbetus kodot pont nem latni, pedig abbol latszana, hol akad meg a bootolas folyamata.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37015) nyunyu válasza s3toraph (#36980) üzenetére


nyunyu
félisten

1.: Ha egy mini ITX régebbi inteles integrált procis lapon (Intel D201GLY) csak egy db PCI slot van mint bővítési lehetőség, én ebbe mit tudok beletenni hangkártyán, hálókártyán, RAID kártyán kívül? Pl. PCI-E VGA mehet bele? Nyilván nem menne x16-on, de működne-e (képet adna-e szépen)?

PCI slotba eleg nehezen raksz PCI-E kartyat, ha megis sikerulne, mert Tarzan eros, akkor sem valoszinu, hogy mukodne.
De legalabb vehetnel uj lapot+VGAt helyette :DDD

Lehet talalni horror aron PCI VGA kartyakat is, nem tudom, mi volt azok kozul a legerosebb.
De joval lassabbak, mint az ugyanazzal a GPUval szerelt rendes kartyak.

2.: Ha egy ilyen lapon nincs SATA csati, és az említett PCI slotba teszek egy RAID kártyát hogy legyen SATA, akkor megoldható az hogy az így rádugott sata vinyóra rakjam a rendszert? Fogja látni a BIOS? Mikor, hogy kell felrakni a RAID kártya driverét, hogy működjön a dolog?

Alaplapi BIOS nem fogja latni az igy rarakott vinyokat, de nem is kell neki.
Ha SCSIre rakod a boot sorrendet, akkor bootolaskor inicializalja a RAID kartya sajat BIOSat, az kezeli a plusz vinyokat.

Drivert meg Win installkor kell megadni, XP eseten floppyn, ujabbak asszem pendriveon/CDn is megeszik.
Ha jol remlik, F4-et kell nyomni telepites elejen, hogy kerje a drivert.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37016) nyunyu válasza Slyer (#36995) üzenetére


nyunyu
félisten

hogy lehet *flac kiterjesztésű zenét kazettás magnóra "konvertálni"?

Megfelelo kabellel osszekotod a hangkartya kimenetet a magno bemenetevel.

Ha feher+piros RCA bemenet van a magnon, akkor boltban tudsz venni keszen minijack-2xRCA kabelt.

Ha nagyon regi az eszkoz, es DIN5 van rajta, akkor hazilag kell gyartani a kabelt hozza.
Minijack hegye megy a DIN5 1-es labara, gyuru az negyesre, tove meg a kettesre.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37017) spista222 válasza kmisi99 (#36991) üzenetére


spista222
addikt

Pedig én a tápra gondolnék elsőnek.
Mi van még erre az áramkörre kötve.

Nekem is volt már jó tápom amiben a PFC meghalt és képes volt lecsapni az áramot. Ha a kondenzátor rossz az szokott olyat csinálni hogy néha érintkezik és néha nem, amikor nem akkor csapja le az áramot.

(#37018) DeathAdder válasza Csabee. (#36945) üzenetére


DeathAdder
veterán

Még nem, de megpróbálom :)

(#37019) agressiv válasza nyunyu (#37016) üzenetére


agressiv
addikt

Hogy tudod megjegyezni, hogy melyik a hanyas a DIN-en? :)

Hát még a borz.....

(#37020) att88ila


att88ila
tag

Helló!
Régi gépemet szeretném lecserélni!Erről a pc összeállitásrol mi a véleményetek?Max 110e ft a keret esetleg egy kicsivel több.Vagy milyen összeállitást tudnátok ajánlani ami jobb lenne a jelenleginél max 110e ft é.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link] :W

(#37021) nyunyu válasza agressiv (#37019) üzenetére


nyunyu
félisten

Linkeltem a labkiosztasat...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37022) agressiv válasza nyunyu (#37021) üzenetére


agressiv
addikt

Akkor ezekszerint háttal ülök. :)

att88ila Milyen a jelenlegi?

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#37023) falaci2002


falaci2002
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy az itt lévőknek megmosolyogtató lesz a kérdésem, de vállalom, mert érdekel a dolog.

Van egy laptop, miben van 512/533 ram meg egy 1024/667-es ram.
Celeron procit cserélnék 667-es (T XXXX) procira.
Cseréltem is, de nem indult el, csak a ledek világítottak.

Van összefüggés az eltérő ram-ok, a proci és a nem indulás között?

Már külföldi oldalakon is jártam, és elvileg mennie kellene, amennyiben csak az FSB a mérvadó.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#37024) nyunyu válasza falaci2002 (#37023) üzenetére


nyunyu
félisten

Regi proci vissza, BIOS frissites, ujra probalkozas?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37025) falaci2002 válasza nyunyu (#37024) üzenetére


falaci2002
tag

Régi proci vissza, BIOS frissítés megvolt.

(#37026) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

Sziasztok, az adatlapomon lathato konfigon nincs kep, nem bootol. Cmos resi volt, szetszedtem, osszeraktam, nem jo. Merre tovabb?

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#37027) att88ila válasza agressiv (#37022) üzenetére


att88ila
tag

amd 4800+ proci,2 gb ddr2 ram,gf msi9600gt vga.

(#37028) atidzsiforc válasza atidzsiforc (#37026) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Valaki segitsen pls. :B

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#37029) spista222 válasza atidzsiforc (#37028) üzenetére


spista222
addikt

Próbáltad már csak az integrált VGA-val hogy ad-e képet?
Másik tápegység van kéznél?
Speaker be van kötve?
ha igen nem csipog semmit?

(#37030) sgergi válasza atidzsiforc (#37028) üzenetére


sgergi
veterán

Memóriákat próbáld meg egyesével minden slotban.
Új gép vagy már működött előtte?
Integrált vidkarival is nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#37031) atidzsiforc válasza sgergi (#37030) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Fel eves konfig, probaltam igp-vel, nem jo. Memoraikat meg egyesevel nem probaltam vegig. Az elobb egyszer eljutottam bios kepernyoig, mikor kihuztam a hattertarat meg az optikai meghajtot, de azota semmi fuggetlenul attol hogy mi van bedugva.

(#37029) spista222: masik tapom nincs, speakerem sem, de van a lapon egy led ami folyamatosan vilagit, ha nincs bent a ram.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#37032) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Sziasztok!

Ha van egy szállás,ahol meglehetősen gyenge a wifi és szeretném a jelet felerősíteni,hogy ne csak a harmadikon,hanem a másodikon is tudjak a telefonommal netezni,akkor segíthet egy wifi erősítő?
Mennyire hatékonyak ezek?

Alias: Júzer error

(#37033) Dell XPS válasza falaci2002 (#37025) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

és most mi a "helyzet", ugyanaz? Milyen laptopról beszélünk?

Üdv, Dell XPS

(#37034) atidzsiforc válasza sgergi (#37030) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Vegigprobaltam a ramokat egyesevel minden slotban. Egy igen erdekes anomalianak voltam a szemtanuja. Ahogy hozzaertem a rammal a slothoz, bekapcsolt a gep es nem lehetett a power gombbal kikapcsolni. Kinyomtam a tapot, megprobaltam megegyszer raknam a ramot be ugyanez elojon. Utana megegyszer megcsinalta, aztan abbahagyta.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#37035) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Mi az az UPNP és mi történik ha kikapcsolom?

(#37036) spista222 válasza atidzsiforc (#37034) üzenetére


spista222
addikt

Bármilyen szerelést csak áramtalanított gépen szabad végezni!
Nem csodálkoznék ha ettől a kis "játéktól" valami meghalt volna.

Arra tudok gondolni hogy a gép nem kapcsolt ki teljesen csak alvó üzemmódba került mert más esetben nincs feszültség a memória foglalatnál így nem is indulna el tőle a gép.

(#37037) agressiv válasza spista222 (#37036) üzenetére


agressiv
addikt

Nem megy tönkre, ha menet közben szereled akkor sem, csak először ne fordítva próbáld. :)

Hát még a borz.....

(#37038) spista222 válasza agressiv (#37037) üzenetére


spista222
addikt

Erre azért nem fogadnék.
Nekem egyszer egy ABIT KD7-S SATA vezérlője adta meg magát mert bár a gép ki volt kapcsolva ahogy kihúztam belőle egy plusz kártyát bekapcsolt és utána már a SATA vezérlő többé nem indult el és ha nincs letiltva BIOS-ban még a Post képernyőn sem jut tovább, pedig ez a móka előtt hibátlan volt.

Ennél már csak az AGP-s alaplapokat nem értettem:) miért indult el a lap AGP-s kártya ki és berakásától:), több alaplap is eljátszotta már:)

[ Szerkesztve ]

(#37039) atidzsiforc válasza spista222 (#37036) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Nem halt meg semmi, kontakthibasak a tapkabeleim. Rendeltem egy masikat hogy ne legyen belole nagyobb para.(80 plusos Be Quiet!) Koszi mindenkinek a segitseget. :R

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#37040) Sub-ZeRo válasza spista222 (#37038) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mondjuk nem cask a gépet kell kikapcsolni, hanem kihúzott tápkábellel kell elkezdeni mindenféle mókolást.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37041) Kommy


Kommy
veterán

Nem tudtam hova tegyem fel.

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy egy weblap lekérésekor mi határozza meg, hogy a header tartalmazza e a Content-Length attribútumot.

[ Szerkesztve ]

(#37042) moha21


moha21
addikt

Üdv!

Ha win7 alatt energiagazdálokdás miatt az egyik HDD-m leáll azt hogyan tudom újraindítani a gép újraindítása nélkül?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#37043) spista222 válasza Sub-ZeRo (#37040) üzenetére


spista222
addikt

Azóta már értékesebb gépekbe csak kihúzott tápkábellel nyúlok.

Azért azt a néhány AGP-s alaplapot még mindig nem értem miért indultak el, A PCI-os kártyákat megértem mert ha másért nem azért indult el mert kap készenléti feszültséget és ha azzal történik valami akkor beindulgat de az AGP-ben tudtommal már nincs bevezetve a készenléti 5V->3,3V

[ Szerkesztve ]

(#37044) Kommy válasza moha21 (#37042) üzenetére


Kommy
veterán

ha valamiért használni akarod akkor elindul magától.

(#37045) moha21 válasza Kommy (#37044) üzenetére


moha21
addikt

De nem indul el, sőt nem is látom a meghajtót.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#37046) veen


veen
csendes tag

Szia mindenki
Sajna volna nekem is egy kis üzemzavarom.
Felraktam a gépre a win7-t. de telepítés után a tv-n nincs semmi, egyszerüen azt írja hogy nincs jel,
A win és a catalis center érzékeli a tv-t,segítsen valaki pls.
alaplap: Gigabyte GA-EP31 DSL
Video kari:ATI radeo HD 4800 Series
TV samsung full HD
A tv érzékeli a cstlakozó HDMI kábelt mert a menü részén ki van fehéredve a hdmi felirat

(#37047) Sub-ZeRo válasza veen (#37046) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A hanglejátszó eszközöknél engedélyezve van a HDMI?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37048) Socket A


Socket A
aktív tag

Hali!
A kérdésem a következő.Németországban egy hotelben töltöttem le pár számot és nemrég tudtam meg hogy itt ezért pénzbírságot is kaphatok Wifin keresztül történt laptopra. Utána fognak nézni ezeknek a torrentes dolgoknak és megtalálhatják pontosan hogy ki töltötte le?
Csak mert pár ismerősöm is mondta hogy ismerősüket koleszban büntették meg (nem tudom hogy ezek a történetek mennyire hihetőek)

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#37049) veen válasza Sub-ZeRo (#37047) üzenetére


veen
csendes tag

hali
nem mert a hangot más kábellel viszem át ,és a hdmi kábelt is egy átalakítóval viszem a gépre(xp alatt minden működött nem lett átvariálva semmi csal felment a win7

(#37050) Sub-ZeRo válasza veen (#37049) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Asztal, jobb gomb, tulajdonságok, képernyő. Itt látod a tv-t? CCC-ben nincs tiltva?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.