Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) fastleslie válasza tikshow (#35999) üzenetére


fastleslie
senior tag

Biztató! Mármint hogy az is fagy néha... ;]
Amúgy milyen a technika? Megy az alap egy sokkal későbbi procival, de nem megy egy AGP 4x videokarival, amivel elvileg nem szabadna kompatibilitási problémának lennie! :N

[ Szerkesztve ]

(#36002) csabyka666 válasza xKacsax (#36000) üzenetére


csabyka666
addikt

Szomorú vagyok. Ezesetben visszateszem a régit. Köszi a segítséget!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#36003) tikshow válasza fastleslie (#36001) üzenetére


tikshow
addikt

Ha már működik akkor csak szoftveres hiba. :)

(#36004) unravel válasza csabyka666 (#35997) üzenetére


unravel
őstag

Így.

¯\_(ツ)_/¯

(#36005) csabyka666 válasza unravel (#36004) üzenetére


csabyka666
addikt

Neee, most töröltem le. Visszarakom! :)

MOD: Háhh, köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#36006) xKacsax válasza unravel (#36004) üzenetére


xKacsax
aktív tag

Minden nap tanul valamit az ember!

Verba volant, scripta manent.

(#36007) csabyka666 válasza xKacsax (#36006) üzenetére


csabyka666
addikt

Én simán elhittem, amit írtál. Nem baj, tanultunk valamit, és köszönöm a segítséget neked is! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#36008) xKacsax válasza csabyka666 (#36007) üzenetére


xKacsax
aktív tag

Nézd el félrevezető kommentet, én átnéztem, rákerestem, de erről a lehetőségről nem tudtam. EDDIG :D

Verba volant, scripta manent.

(#36009) Perillustris válasza Vakegérke (#35980) üzenetére


Perillustris
senior tag

Az én dobozomban mindkét változat benne van. Az egyik a 32, a másik a 64 bites lemez.

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#36010) tikshow válasza Perillustris (#36009) üzenetére


tikshow
addikt

A dobozos ~68.000 forint ebbe van 32 és 64bit-es is, mint ami neked van. Illetve van OEM kiadás is amiből vagy 32 vagy 64-es van ez ~37.000 forint.

(#36011) Atti1112


Atti1112
aktív tag

Egy olyan megoldásra keresem a választ,hogy van 3 jack dugóm (3,5-es) és azt szeretném megvalósítani,hogy a 3 db jack-et bedugom egy elosztó féleségbe és az elosztó másik végét,meg az erősítőbe és lenne egy kapcsoló rendszer a panelon,amibe a 3 jack megy és a kapcsolóval tudnám kiválasztani,hogy melyik is legyen épp "rákötve" az erőlködőre.Tudtok ilyen 3-as kapcsolható szétosztót,boltit ? Nem akarok pöcsölni azzal,hogy én csinálgassam meg,meg jobb a gyári,ha van.Köszi.Magyarul ne kelljen mindig ki-be húzkodni őket,hanem csak átkapcsolnám és kész,amelyik épp kell.

[ Szerkesztve ]

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#36012) Satyricon


Satyricon
addikt

Srácok. ebbe.kérném.a.segítségeteket...

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#36013) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Egyik kedves rokonom egy "redirecting" fertőzést kapott, ha meg akar nyitni egy oldalt akkor paegsinxt.com .... oldalra dobja. Hogy lehet ezt eltávolítani? MBAM talált valamit, (igaz nem csökkentett módban futott), de azt hiába szedte le...

Illetve újra lehet valahogy indítani a gépet csökkentett módban, hogy ne kelljen az F8-at nyomogatni...? Szegény nem nagyon találja el, mikor kellene...

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#36014) choco01


choco01
addikt

Sziasztok.
Van egy Fujitsu Siemens Amilo Li 1718-as notebook..és Windows Vista-val adták,fel tettük rá a Win 7-et.
Itt viszont már az Ati Radeon Xpress X200M vidikari szoftvere hibát ír: A videókártya illesztőprogramja leállt,majd újraindult.
Driver váltogatások során van hogy olyan gyakran csinálja hogy össze omlik a win.
Mi lehet a megoldás?Win 7-es driver nincs vistánál megálltak:S.
Köszönöm. :))

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#36015) tikshow válasza choco01 (#36014) üzenetére


tikshow
addikt

Próbáld ki a Mobility Moddert, hátha segít megoldani a problémát.

(#36016) choco01 válasza tikshow (#36015) üzenetére


choco01
addikt

Ismerem,sőt ezzel van most fent..az a baj hogy amikor az ati-s van fent,akkor a vga teszt programokon teljesít,de ha pl videót akarok nézni k.o. :F
Plussz a modderessel nem is érzékelik a progik hogy teljesítene..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#36017) tikshow válasza choco01 (#36016) üzenetére


tikshow
addikt

Esetleg akkor a 10.2-es Catalystot meg lehet még próbálni. Nekem az X1600 Mobilitym ment ezzel hibátlanul.

[ Szerkesztve ]

(#36018) Vakegérke válasza Satyricon (#35988) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lehet, hogy butaságot mondok.
Ilyen esetben én az eszközkezelőben (jobb klikk,) "eltávolítanám" a billentyűt. Reboot, a rendszer újra felismeri, előkotor valamilyen drivert, aztán hurrá. Ha spéci a billentyű, akkor a saját lemeze legyen a meghajtóban.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#36019) choco01 válasza tikshow (#36017) üzenetére


choco01
addikt

Az a hogy ez Windows 7 - 64-Bit Edition nekünk meg 32 van.:S

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#36020) tikshow válasza choco01 (#36019) üzenetére


tikshow
addikt

Akkor ez

(#36021) dash17291


dash17291
tag

Sziaszok,

CAT5e/CAT6a UTP/STP/FTP patch kábelt szeretnék venni méterre, de nem ám több száz métert, hanem mondjuk max. 30-cat az egyes típusokból. Eddig a newnetwork-öt nézegettem, de e-mailre nem válaszolnak.

Hol tudok vásárolni?

(#36022) leslieke válasza dash17291 (#36021) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Pl.: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#36023) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Most váltottunk 15 megás T-home csomagról 20 megásra. Megkaptuk az sms-t is h aktiválva van az új csomag, de nem változott semmi maradt a 15 mega net sebesség. Felhívtuk a szolgáltatót, hogy nem változott semmi. Erre azt mondták nem veheti fel a hibajelentésre mert ennél a csomagnál 10 mega a garantált. Magyarán elküldtek a só hivatalba. Ez most olyan mnitha boltba kiló kenyérre az lenne írva garantált fél kiló. A kérdésem az volna esetleg a modemem nem bírná?? Egy D-link dsl-360R típusú modemem van.

Vki tud segíteni mi lehet a baj?

Ja és azt is mondták lehet messze lakunk a központtól. Ami nem igaz mert kb 500 méterre lakunk 3 utcával arrébb levő posta a központunk.

Battletag: hojszi#2983

(#36024) dash17291 válasza leslieke (#36022) üzenetére


dash17291
tag

Köszi!

Jöhet több példa is, ha van! :-)
:R

(#36025) pocokxx válasza pocokxx (#36013) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

SpyBot sem találta meg...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#36026) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

ITT találtam egy leírást, de nem nagyon értem... Segítene valaki, aki ért az ilyesmihez...? Akár PÜ.ben is jöhet.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#36027) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

apósom ismerőse adott egy dvd-t amin állítólag van egy kamerás felvétel,de ha jól értettem a lemez nem volt írás után lezárva és ezért sehogyan sem olvasható :F vagy ilyesmi.a lényeg,hogy kellene nekem egy megbízható adatmentő program amivel le lehetne róla szedni a videót hdd-re.getdataback-el már próbálkoztam,de semmi.

köszönöm előre is a válaszokat!

(#36028) xKacsax válasza betyarr (#36027) üzenetére


xKacsax
aktív tag

Recuva tessék, de ha jól tudom akkor a lemez lezárása nincs összefüggésben azzal hogy olvasható-e róla az adat. Csak azzal hogy írható még rá ha van rajta hely. Ha tévednék majd közbeszól valaki.

Verba volant, scripta manent.

(#36029) Satyricon válasza Vakegérke (#36018) üzenetére


Satyricon
addikt

KÖszönöm, magától helyreállt minden! Nem értem én ezt... :N

MÁS:: Szerintetek lehet olyat csinálni, hogy letiltom az X-Fi Elite Pro hangkarimat a biosba, és felteszem az alaplapi hangkarinak a driverét? Azért akarom ezt csinálni, mert sose tudom rábírni ezt a retkes hangkarit, hogy a mikrofonomat használja! Mindig 1,5 2 órát kell vele szívnom, és még utána se lesz jó :W Szóval a két driver, vagy hangkari nem fog egymásnak bezavarni? Az alaplapit csak a mikrofonnal használnám, minden másra átkapcsolnék az Elite Pro-ra. Lehetséges ez? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#36030) reflxx


reflxx
aktív tag

Üdv! Asus xonar dx + roccat kave hangkártya + füles kombóm van. Semmi gond nem volt vele, de a héten hirtelen elhalkult a mikrofon csak akkor hallanak engem, ha 1mm-re van a számtól. próbáltam hangosítani de semmi. valami tipp??
Előre is köszi!

(#36031) dubfire1


dubfire1
csendes tag

Hellosztok! Egy kérdés lenne.ha ezzel a programmal (@bios utility gigabyte) szeretném frissíteni a biost akkor nyugodtan csinálhatom vele vagy inkább nem? :)

(#36032) KERESZTAPA9


KERESZTAPA9
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy a YOUTUBE-ról hogy tudok régi zenéket letölteni? Milyen progi kell hozzá és hol találom meg? Előre is köszönöm szépen.

Üdv. :R

Mindenkinek jó Prohardverezést kívánok!

(#36033) pocokxx válasza betyarr (#36027) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Lehet, hogy magának a dvd felvevőnek kellene "lezárnia" (már, ha az külső eszköz volt, és nem PC)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#36034) betyarr válasza pocokxx (#36033) üzenetére


betyarr
veterán

az már nem zár le semmit,mert kampec neki.

(#36035) Sub-ZeRo válasza KERESZTAPA9 (#36032) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

FF + youtube downloader kiegészítő.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36036) Vakegérke válasza Satyricon (#36029) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha az instrukcióm alapján kezelted a problémát, akkor szívesen. :)
Másként nem illet köszönet. :N

Ha valami huncutkodik, én így szoktam eljárni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#36037) Qru válasza KERESZTAPA9 (#36032) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vagy: [link]

#nincsbennetarcsi

(#36038) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Erre még mindig nincs ötlete senkinek ? :(

Verba volant, scripta manent.

(#36039) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#36023) üzenetére


Intel fan11
őstag

Nem tud senkisem segíteni?

Battletag: hojszi#2983

(#36040) MMateV


MMateV
csendes tag

Sziasztok!
Vki találkozott már USB 3.0 apa - 19 pin apa átalakítóval?
VAGY
PCI internal USB 3 19 pin kártyával? Lehet ilyen nálunk kapni (és nem 8-10 eFt-ért?
(ház usb 3 kivezetése 19pines, viszotn az alaplapon - ugyebár - miért is volna... nem szívesen cserélnék alaplapot jelen pillanatban- csak gondolom hogy van alaplap ami rendelkezik 19 pin usb 3 apa aljzattal)

(#36041) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Hogy lehet megváltoztatni az emailban kapott prohardver belépő kódot vmi megjegyezhetőbbre mint amit generál?

Battletag: hojszi#2983

(#36042) tikshow válasza Intel fan11 (#36041) üzenetére


tikshow
addikt

Jobb oldalt "adataim"-ra kattints rá.

(#36040) MMateV: Létezik átalakító, de, hogy itthon hol lehet kapni azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#36043) Vhiktor válasza spista222 (#35946) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igen, gyakran jelentkezik.
Mivel másra nem haszálom jelenleg a gépet csak netezésre ezért nem nagyon lehet terhelés alatt.
Mivel tudnám kitesztelni?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#36044) spista222 válasza Vhiktor (#36043) üzenetére


spista222
addikt

Memóriát Memtest86-al.
VGA-t valamilyen játékkal/furmark-al

(#36045) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Sziasztok!
Előfizettünk barátommal egy internetes oktató oldalra, ahol azt írják, hogy maximum 2 számítógépről tudok bejelentkezni.
Jelenleg bejelentkeztem itthon egy gépről (rögzíteni szeretném, de gyenge a gép), de most egy másik itthoni gépről szeretnék bejelentkezni. Routerünk van itthon, tehát közvetlenül nem kapcsolódnak a gépek az internetre. Barátom is beszeretne jelentkezni, így nem tudom hogy ha most itthon megpróbálom másik gépről, akkor ő betudna e jelentkezni?
Mi teendő?

(#36046) wmati válasza Cimbooora (#36045) üzenetére


wmati
addikt

nyugodtan bejelentkezhetsz otthonról máik gépen is

(#36047) Cimbooora válasza wmati (#36046) üzenetére


Cimbooora
aktív tag

Sütik ebben nem játszanak szerepet, mert azt írják ,hogy nem szabad törölni ezeket?

Szerk.: konkrétan erről lenne szó

[ Szerkesztve ]

(#36048) wmati válasza Cimbooora (#36047) üzenetére


wmati
addikt

Ezek után nem tudom

(#36049) Vhiktor válasza spista222 (#36044) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha 64 bites rendszerem van akkor is a memtest86 kell?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#36050) McDog válasza Cimbooora (#36047) üzenetére


McDog
aktív tag

Ott van az oldalon a megoldás a legalján:

"On-line újraengedélyezés
A második jogosultság beállítása után egyszer még kérhetsz u.n. "újraelosztást", ami sztornózza az addig kiosztott két számítógép jogosultságot, és ismét lehetőséged van két számítógép megjelölésére. Ezt azonban csak egyszer tudod megtenni, azaz ezután már más jogosultság beállítása nem lehetséges.

Szívesen segítünk :)
Ha elhasználtál minden újraosztási lehetőséget, akkor telefonálj (0630/453-8867), hogy sztornózzuk a sütibeállításaidat a biztonsági rendszerben!"

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.