Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55701) peter889 válasza Đusty (#55699) üzenetére


peter889
őstag

Köszi, hogy válaszoltatok.

Még csak kb. 10%-ban telített.
Még nem döntöttem el teljesen, hogy majd milyen progikat akarok hosszútávon használni ezért nem merek újabb rá dolgokat tenni.
Vajon nyugodtan írhatok rá, és akár 70%-ban is lehet telített, mert ez nem fogja befolyásolni a sebességet,
vagy inkább jól gondoljam meg, mit teszek rá most, amíg majdnem üres?

-
(#55700) Qru
Most egyelőre még nem akarok SSD-re költeni, majd később.

(#55702) anonymus89 válasza anonymus89 (#55695) üzenetére


anonymus89
addikt

Ezek vannak az MSE mappában, hogyan tudnám törölni őket?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#55703) SmikOne válasza Vakegérke (#55686) üzenetére


SmikOne
tag

Igen azt tudom, hogy már rég kihalt, csak gondoltam van némi remény... Egy 2monitoros rendszert toltam volna róla, csak így driver nélkül kicsit sz*pik a dolog... A normális videókártyámról meg lehalt a vga csati.. :S

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#55704) Dusee


Dusee
őstag

hello
adott egy elég öregecske pc, régen is volt újrahúzva az xp rajta.
olyat csinál, hogy random módon megfagy a kép, és onnantól semmit se csinál.
először valami vírusra gyanakodtam, újrahúztam, de utána is azt csinálta (formáztam persze), volt hogy majd 1 órát ment, volt hogy 5 percet is alig, és ugyanúgy megállt.
én a hdd-re gyanakodtam, mivel egyszer velem is játszott hasonlót a gépem, és akkor a hdd adta meg magát, de sentinel szerint 98% a kondíciója, teljesítménye meg 100% :F
illetve akárhányszor rádugtam a pendrive-om, és megnyitottam mindig megfagyott (másik gépen persze tökéletesen működik), lehet ez véletlen is bár kétlem.
mi okozhatja ezt?

(#55705) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek ez a pen drive milyen sebességeket képes produkálni ?

Nem találtam róla sebesség méréseket, mert szerintem ennyiért megéri.. :)
:R

Samsung S9

(#55706) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Gmailben lehet időzíteni?
Hogy most megírom és reggel 8kor küldje le pl.

Alias: Júzer error

(#55707) nonee


nonee
aktív tag

Sziasztok!
Távoli asztali kapcsolattal a munkahelyemről ha belépek az én gépemre itthon,azt látja a rendszergazda ,vagyis tudja ellenőrizni?vagy van olyan lehetőség hogy ezt blokkolnám?:) legyen az firefox magy más tevékenység.

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#55708) Đusty válasza peter889 (#55701) üzenetére


Đusty
addikt

Ne parázz már, használd azért van! Ha tele lesz a win szólni fog. Azt a sebességkülönbséget amit a telítettség okoz nem fogja emberi lény észrevenni. Ha rengeteget használod (nem pár hónap) idővel töredezettségmentesíteni kell és kész a win ezt is leméri, hogy egyáltalán érdemes-e.

(#55709) Đusty válasza -HajTömeg- (#55706) üzenetére


Đusty
addikt

Nem tudom, de ha összekötöd levelezőklienssel pl. outlook, ott meg lehet neki adni.

(#55710) Vakegérke válasza SmikOne (#55703) üzenetére


Vakegérke
veterán

Van még két ötletem.
1. SlimDrivers.
2. Régi Catalyst driverek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55711) kismanobkv


kismanobkv
tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem!
A régi videó kazettáimat szeretném DVD-re átrakni. Van egy S-VHS - Scart kábelem amivel a videókártyával össze tudom kötni a videót! Ajánlották a Sony Vegast ahol capture videoval tudnám átírni de nem észleli!
Mit tegyek?
A videókártya: Geforce 8600 GT
Van S-Video bemenete!
A videómagnó: LG AC480Y
Nagyon köszönöm előre is a segítséget!
Üdv: Lugosi Tamás

(#55712) Vakegérke válasza kismanobkv (#55711) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mintha már olvastam volna valahol a kérdésed, mintha már választ is kaptál volna.
Az S-Video nem bemenet, hanem kimenet a kártyán.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55713) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Help!

Bejelentkeztem chrome-ba és most tök mások vannak kedvencként a fejlécen,mint eddig.
Hol lehet ebből kijelentkezni? Egyszerűen nem találom :(
Jobb oldalt,ahol a beállítások vannak van alul egy kilépés,de akkor kilép a böngészőből is, én pedig azt szeretném,ha úgy tudnék böngész,mint korábban,hogy nem vagyok bejelentkezve egyetlen gmail fiókba sem.

(#55714) KaiotEch CSak így???? :Y

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#55714) KaiotEch válasza -HajTömeg- (#55713) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Uninstall Chrome :K

(#55715) -HajTömeg- válasza KaiotEch (#55714) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ez most komoly? Kilépni nem lehet?? :F

(#55716) spiritex Esetleg,ha megiírnád,hogy hogyan,az sokat segítene.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#55716) spiritex válasza -HajTömeg- (#55715) üzenetére


spiritex
veterán

Dehogynem, ...csak bolondozik.
Beállítások / Google fiók leválasztása / Chrome restart.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#55717) joi29


joi29
őstag

Üdv létezik e a bitcoin (litecoin)-hoz hasonló pc hardver teljesítményt bérbe adó
alkalmazás, ami a pc számítási kapacitását kihasználja üres járata során?

(#55718) -HajTömeg- válasza spiritex (#55716) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

:R

Alias: Júzer error

(#55719) kismanobkv válasza Vakegérke (#55712) üzenetére


kismanobkv
tag

Igen, viszont én választ nem láttam bocsánat!
Akkor a kimenettel nem is lehet összekötni a gépet?

(#55720) pjen válasza kismanobkv (#55711) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Egy tv tunert vegyél,olyant amin van neked megfelelő bemenet,mond meg a boltban mit szeretnél csinálni olyat adnak.Az svideo kimenettel Tv tudsz a géphez kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#55721) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Minden 5400 fordulatos vinyó sokkal halkabb mint a 7200es? Vagy van azok között is hangos? Illetve olyan vinyó, amihez oda van írva: csak laptopokba, azt is nyugodtan használhatom sima gépbe nem, mert a csatlakozója ugyanolyan. köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#55722) fastleslie válasza JoolsNOS (#55721) üzenetére


fastleslie
senior tag

Winyója válogatja! Elméletileg igen, az 5400-as halkabb és lassabb is.
A netbook winyó jó asztali gépbe is, csak éppen ott sokszor más a fontos pl. hogy csendesebb legyen és kevesebbet fogyasszon, míg asztali gépben egy hangosabb rendszerventi mellett mindegy...

(#55723) zolka95


zolka95
őstag

LGA771-es foglalatú processzor kompatibilis LGA775 foglalatba?
konkrétan a core2extreme qx9775 proci az én alaplapomba
mert a lapomnál azt írja, hogy core2extreme procikat támogatja
és játékra használnám leginkább
vagy ez inkább szerverbe való proci?

még egy kérdés:
ha erre a procira váltanék vagy egy q9650-re, akkor kell-e tápot cserélnem?

adatlapomra ki vannak írva a cuccaim

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#55724) ggg666 válasza kismanobkv (#55711) üzenetére


ggg666
őstag

Akkor másodjára is leírom.:

"Valószínű, hogy csak tv out és nem vivo-s a kártya.

Ezért nem tudod felvenni."

Tv tunert olyat érdemes, én tavaly adtam el ami hardveres tömörítést csinál, olyanokkal fel tudod venni, de csodát ne várj, ha tbc hibás a szalag akkor ne várj csodát.

[ Szerkesztve ]

(#55725) Vakegérke válasza ggg666 (#55724) üzenetére


Vakegérke
veterán

És még azt mondta, hogy nem kapott választ. Kettőnket is meghazudtolt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55726) STC Speed


STC Speed
őstag

Valaki megtudja mondani,hol találom Windows8 alatt az élményindexet?
Egyáltalán van benne?

(#55727) STC Speed válasza zolka95 (#55723) üzenetére


STC Speed
őstag

Ilyet vegyél: q9650! Táp is megfelelő,ne cseréld.Esetleg bios-t érdemes frissiteni,hogy támogasson a lapod mindent fajtát,ami később jött ki.
Az első proci nem lesz jó bele,de javítson ki más ha tévedek.

(#55728) Jarod1


Jarod1
addikt

üdv! amikort fut a torrent, akkor a Crome böngészővel nem lehet böngészni olyan mintha betárcsázós netem lenne,5 perc mig bejön 1 oldal. nem tudja valaki miért?

(#55729) Pttypang válasza Jarod1 (#55728) üzenetére


Pttypang
veterán

A "fut a torrent" azt jelenti ,hogy full sávszéllel töltesz lefelé?

Everybody lies.

(#55730) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Létezik olyan program számítógépre, ami adott forrasfajlt / PDF-et (mondjuk szkennelt nyomtatványt) át tud alakítani szovegfajlla, pl txt, vagy word?

Köszi

yo

(#55731) WillChi válasza kenny123 (#55730) üzenetére


WillChi
senior tag

Van. Google a barátunk: [link]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#55732) Đusty válasza kenny123 (#55730) üzenetére


Đusty
addikt

Recognita?

[link]

(#55733) Mottie


Mottie
őstag

Sziasztok! Van valakinek tippje, hogy itthon hol/mennyiért lehetne megbízhatóan beszerezni Intel Centrino N-6205 -ös wifi kártyát?

Köszi :)

Be Victorious!

(#55734) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Libreofficeban táblázatnál van lehetőség arra, hogyha beszúrok egy linket cellába akkor a megjelenítésre legyen sortörés?

(#55735) pjen válasza kenny123 (#55730) üzenetére


pjen
félisten

abbyy fine reader :) :) :)

(#55736) pjen válasza Jarod1 (#55728) üzenetére


pjen
félisten

A letöltési sebességet belehet állítani,hogy ne vigye el a teljes sávszélt. :)

(#55737) WillChi válasza STC Speed (#55726) üzenetére


WillChi
senior tag

Ha a kezdőképernyőn vagy (csempés felület), akkor elkezded gépelni, hogy 'számítógép' (ha magyar verzió - más nyelvnél természetesen az ennek megfelelő nyelvi változatot). 2-3 betű után jó eséllyel előjön, ami keresünk. Ezen jobb katt, és tulajdonságok...

Egyébként meg: Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Teljesítményadatok és -eszközök

[ Szerkesztve ]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#55738) #81556480


#81556480
törölt tag

Üdv!

Internet beállítási problémák..

Újratettem (megnint) a 7-et hátha elállítottam valamit.
Otthoni hálózatra kattintottam telepítéskor.
nem volt net, így feltettem az alaplap hivatalos driverét, és továbbra is ez a kép fogad:

Ötleteket szivesen fogadok

(#55739) Ruszki válasza #81556480 (#55738) üzenetére


Ruszki
senior tag

Futtatás cmd aztán ipconfig /all aztán azt ezt kéne meglesni.
Milyen neted van? Router van? DHCP? Eszkozkezeloben minden oké a Lan kártyával!?
Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Üdv, Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#55740) #81556480 válasza Ruszki (#55739) üzenetére


#81556480
törölt tag

Egy ilyen Thomson kábelmodemem van de jelszót meg ilyeneket sosem kell beírni, most is csak bedugtam ebbe a gépbe és megy.

Abba meg nem.

(#55741) Ruszki válasza #81556480 (#55740) üzenetére


Ruszki
senior tag

Most akkor van net? :D

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#55742) #81556480 válasza Ruszki (#55741) üzenetére


#81556480
törölt tag

Két gép van, ezen van.

A másikat hozták feltettem rá új w7-et és nincs net.
beyírtam ipconfig semmi ipconfig/all semmi..

alaplap hálókártya driverét feltettem

(#55743) Fulmi


Fulmi
senior tag

Sziasztok!

Szervizes segitseget szeretnek kerni. Tudtok-e ajanlani olyan forum tagot, aki budapesti, es szokott telefonokat javitani/forrasztgatni?

Kimondottan egy Sony Xperia U (st25i) keszuleknek sikerult elgorbiteni/eltorni egy-ket sim kartya foglalatban levo pockot, es mar megrendeltem ebay-rol az uj sim kartya foglalatot, de forrasztgatni kell es lehet hogy jobb ha egy profi csinalja.

Minden tanacsot szivesen fogadok, kosoznom elore is,
Fulmi

(#55744) Ruszki válasza #81556480 (#55742) üzenetére


Ruszki
senior tag

Szókőzt hagy a parancsnal.
Ott tuti valami szoftveres probléma lesz.
Windows 7 általában már minden Lant felismer szóval jónak kellene lenni a Win7 driverrel is.

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#55745) peter889 válasza Đusty (#55708) üzenetére


peter889
őstag

OK. Aztán gondolkodtam, hogy a programfrissítések (és hasonlók) miatt úgyis eltérő helyekre kerülnek majd az adatok. Szóval hiába is lenne most az összes gyakran használt progi "elől".
Nálam a Win7 automatikusan töredezettségmentesíti időnként. Nem tudom, hogy ez jó-e.
És köszi szépen a tippet. :R

(#55746) #81556480 válasza Ruszki (#55744) üzenetére


#81556480
törölt tag

:F

(#55747) phoenix64


phoenix64
őstag

Sziasztok.

Van egy régi FX 5500-as videokarim, ami be lett téve 1 ismerős gépébe, de még a youtubeos videok is laggolnak vele. Lehet rossz driver van fenn hozzá, de az Nvidia oldalán nincs már ehhez a régi videokarihoz driver, legalábbis nem találtam. Esetleg ha vki tudna segíteni, hogy honnan lehetne lerántani azt megköszönném.

Üdv.

(#55748) KISDUCK válasza phoenix64 (#55747) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát szerintem az lehet az oka, hogy nincs benne flash gyorsítás és gondolom én, hogy csak a processzorra támaszkodik a gép youtube megtekintés esetén.

(#55749) phoenix64 válasza KISDUCK (#55748) üzenetére


phoenix64
őstag

Hát nem tom, azért egy 256 Mb-os AGP 8x videokarinak meg kéne birkóznia a videokkal nem? xd

(#55750) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Van nálam egy Mio c520-as navi rádughatom egy univerzális 15in1 hálózati töltőre, egyáltalán gyorsabban tölt mintha usb-n lenne? (ez van rajta output 5-12V 1A max)

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.