Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56301) Vakegérke válasza NasCa (#56298) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ennek alapján pendrive kéne. Olvasgasd át, mennie kell a frissítésnek.
Egyébként a BIOS-ból kiolvasható, hogy melyik verzió van fent.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56302) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Helló mindenki Lenne egy kérdésem egy 1,6os atomos miniPCből varázsolható olyan médiaszerver amin nero media home futna és menne rajta kersztül egy 3D s bd50 es film?

(#56303) draff válasza Vakegérke (#56301) üzenetére


draff
aktív tag

Ha egyszer a számítógép BIOS frissítését általában mindig valami floppy-ról szokták megcsinálni, egyszerűen nem értem, hogy minek annyit variálni? CD-ről .... meg pendrive-ról frissíteni. Oszt akkor sehogysem megy. ...

Nem egyszerűbb lenne guberálni egy floppy-t valami lomtalanításkor egy kidobott régi gépből, vagy akár még megvenni is lehet, a bontóban már pár százasért kedvedre válogathatsz.

Nekem minden gépemben (3 db.) van egy floppy egység, teljesen függetlenül attól, hogy soha nem használom.
De hááát neeem elfér?

Ha meg hirtelen mégis kellene - neee - hát ott van.

(#56304) Vakegérke válasza draff (#56303) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csutkára egyetértünk. :K
Az én gépemben is van floppy meghajtó, rosszul is lennék, ha nem lenne benne. Egy éve tojt be a Samsungom, volt vagy (nem hazudok,) 17-18 éves. Vettem egy másikat, hogy teljes legyen az életem.
Igen, a floppy a célszerű a BIOS frissítéshez. Azonban nem mi frissítünk BIOS-t, hanem NasCa fórumtársunk. Neki nincs, így CD-t ír, vagy ha figyelembe veszi a linken olvasható leírást, akkor egy pendrive lesz a segítségére. A lényeg az, hogy sikerüljön, mi pedig drukkolunk neki. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56305) Szafter


Szafter
tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis gyors helpre! Windows 8.1-et használok és semmiképp nem akar csatlakozni a Windows Server 2012-es RDP-re. :W Hogyan tudnám beállítani, hogy felengedjen?

Köszönetem előre is a segítségért! :R :R :R

Nevess, és a világ veled nevet. Horkolj, és egyedül alszol.

(#56306) NasCa


NasCa
tag

Hola!

A labda fel van dobva.

Alaplap: MSI K9MM-V
Memória: 2 GB DDR2
Proci: AMD Athlon X2 3600+ Dual
Oprendszer: Win 7 Ultimate

A BIOS-t most frissítettem Award 1.2-ről 1.7-re (mivel az 1.2-es nem ismerte fel a dualcore-os processzort), és azóta szinte használhatatlan grafikailag a gép. Pl. eddig simán lejátszottam egy 1080p-s videót fullscreenben, most viszont annyira szaggat minden, hogy 1080-as felbontással csak ablakban nézhető. :((( (1280 x 1024-es felbontásban vagyok most)

A win7 alap aero témával fut, de gondolom ennek nem kellene ilyen problémát okoznia...

Valaki tud segíteni?

(#56307) NasCa válasza NasCa (#56306) üzenetére


NasCa
tag

Hola!
A labda fel van dobva.
Alaplap: MSI K9MM-V
Memória: 2 GB DDR2
Proci: AMD Athlon X2 3600+ Dual
Oprendszer: Win 7 Ultimate
A BIOS-t most frissítettem Award 1.2-ről 1.7-re (mivel az 1.2-es nem ismerte fel a dualcore-os processzort), és azóta szinte használhatatlan grafikailag a gép. Pl. eddig simán lejátszottam egy 1080p-s videót fullscreenben, most viszont annyira szaggat minden, hogy 1080-as felbontással csak ablakban nézhető. :((( (1280 x 1024-es felbontásban vagyok most)
A win7 alap aero témával fut, de gondolom ennek nem kellene ilyen problémát okoznia...
Valaki tud segíteni?

Ja és a grafkártya Sapphire Radeon 3650 HD 512 MB AGP

(#56308) Intel fan11


Intel fan11
őstag

olyan problémám lenne, hogy próbálnék számítógépen dvdről telepítőt bootolni de ezt írja ki a gép:

cdboot: Cannot boot from cd - code: 5
boot failure from previous device..

Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device
press any key when ready

mi lehet a a gond?

Battletag: hojszi#2983

(#56309) pjen válasza draff (#56303) üzenetére


pjen
félisten

Szia.notikban is frissítenek biost,pedig ott igazán nincs flopi. :F

(#56310) Vakegérke válasza Intel fan11 (#56308) üzenetére


Vakegérke
veterán

Link

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56311) Intel fan11 válasza Vakegérke (#56310) üzenetére


Intel fan11
őstag

Sikerült nagyon köszönöm :)

Battletag: hojszi#2983

(#56312) Vakegérke válasza Intel fan11 (#56311) üzenetére


Vakegérke
veterán

Örülök, hogy segíthettem. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56313) Intel fan11


Intel fan11
őstag

ami vga kártyán van svideo kimenet. össze akarom kötni tvvel. Milyen programot ajánlotok?

Battletag: hojszi#2983

(#56314) Zolibaba24 válasza Intel fan11 (#56313) üzenetére


Zolibaba24
tag

Össze tudod kötni, ha van rca, scart, vagy svideó bemenet a tv-n Nem kell hozzá külön program. A videókártya megfelelő driverrel tudja és csak beállítás kérdése. Ki kell terjeszteni az asztalt, hogy két megjelenító legyen. Milyen kártyád van? A többi beállítás egy kicsit típus függő? Nvidia vagy Ati?

[ Szerkesztve ]

Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb!

(#56315) starpeter


starpeter
senior tag

Sziasztok!

Az a problémám ,hogy nem rég újra tettem nem rég a gépemet és sokszor amikor google chromen megnyitok egy weblapot ,akkor hirtelen lefagy az egész gép, nem tudok semmit sem csinálni. Nem tettem fel drivereket ,de fut a "pokerstars" nevű alkalmazás rendesen ,de a weblapok nem :(.
Gépem adatai:
Alaplap: Matsonic MS9047C+
CPU: Intel Celeron 2000MHZ (1magos)
Winyó: 10GB (5GB szabad)
RAM: 512MB
OP: WIN XP 32BIT

[ Szerkesztve ]

(#56316) Intel fan11 válasza Zolibaba24 (#56314) üzenetére


Intel fan11
őstag

ati radeon 9250

Battletag: hojszi#2983

(#56317) Zolibaba24 válasza Intel fan11 (#56316) üzenetére


Zolibaba24
tag

Szedjél le egy catalystet hozzá, ne azt a drivert használd amit a windows felrakott. [link]

Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb!

(#56318) #48613632 válasza Zolibaba24 (#56317) üzenetére


#48613632
törölt tag

(#56319) Vakegérke válasza starpeter (#56315) üzenetére


Vakegérke
veterán

Írd be az "about:conflicts" parancsot idézőjelek nélkül a címsávba. Kilistázza, hogy a gépeden milyen szoftver, vagy "csúnya" progi fut, amely bekavar.

A listán felsorolt progikat frissítsd, vagy tiltsd le, vagy pucold le, és/vagy vírus, spyware és Malware kereső progikat futtass, jó eséllyel találnak valamit.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56320) grrpowa


grrpowa
aktív tag

Sziasztok az miért van hogy megnyitóm az operát és a feladatkezelöben 3-4 szer van ott :F de ugyanezt csinálja a chrome is :W

0631 7710098

(#56321) sgergi válasza grrpowa (#56320) üzenetére


sgergi
veterán

Mert minden fület és kiegészítőt másik processben futtat. Állítólag így stabilabb, ha valami lefagyasztja az egyik lapot, akkor nem az egész böngésző fagy meg.

(#56322) grrpowa válasza sgergi (#56321) üzenetére


grrpowa
aktív tag

Értem de azért az operacrash.exe is befigyel mindig :Y :W nagyszerű egy böngészőt nem bírnak rendesen megcsinálni :C

0631 7710098

(#56323) Vakegérke válasza grrpowa (#56322) üzenetére


Vakegérke
veterán

Beállítások, Biztonság, és valami ilyesmi, hogy automatikusan elküldi a jelentést blablabla elől szedd ki a pipát.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56324) szabolcs73


szabolcs73
csendes tag

Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem mondani hogy HP F2480-as nyomtatót hogy lehet reset-ni?

Választ előre is köszönöm!

(#56325) szabolcs73


szabolcs73
csendes tag

Sziasztok!

A lambdacomputer-nél vásárolt termékek garanciáját hol lehet érvényesíteni hiszen az üzlet már meg szünt?

(#56326) Lompos48 válasza szabolcs73 (#56324) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha egyáltalán lehet, akkor írja valamelyik könyvében.

(#56327) Akcok94


Akcok94
senior tag

üdv,
aki külföldi internetes oldalról rendel az eladási áron kívül mit kell fizetnie?
én amazon.com-ról rendelnék egy házat, a ház maga 69,99$ ingyen shipping-je van ezen felül más költség terheli? vámok? adók?
köszönöm a választ.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#56328) ggg666 válasza Akcok94 (#56327) üzenetére


ggg666
őstag

(#56329) Akcok94 válasza ggg666 (#56328) üzenetére


Akcok94
senior tag

köszönöm, és az a 27% áfa hogy fogja terhelni?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#56330) Lori82


Lori82
senior tag

Sziasztok.Az aida 64 szoftver használva azt látom,hogy a processzor hőmérsékletét többször jelzi.Melyik az igazi érték,melyiket kell figyelni?A CPU : 22 C
CPU Package : 33 C
CPU IA Cores : 33 C
Egy Sandy Bridge i5 2500 K tuning nélkül mondjuk egy battlefield 3 alatt meddig melegedhet?Köszi

(#56331) pjen válasza Lori82 (#56330) üzenetére


pjen
félisten

szól,ha melege lesz.egyébként a 33 fok az semmi. :) a battlefield 3 nem hiszem hogy probléma egy i5 nek még gyári hűtővel sem.

[ Szerkesztve ]

(#56332) harcikoca


harcikoca
senior tag

Van itt olyan, aki ért az adobe photoshophoz, és tudna nekem segíteni egy keveset?

AMD+Ati powee'R

(#56333) kispx válasza harcikoca (#56332) üzenetére


kispx
addikt

Van topicja.

(#56334) #48613632 válasza Akcok94 (#56327) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ha az áru-t európából rendeled, akkor vám nem terheli, az ÁFA-t pedig az adott országban az eladó fizeti be, azaz annyit fizetsz, amennyiért vetted.

(#56335) Akcok94


Akcok94
senior tag

hali,
az up vásárlás csak pay-pal lehetséges mert nekem a többi lehetőség inaktív, másnak a sms/ banki működik? vagy csak később lesz elérhető?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#56336) starpeter válasza Vakegérke (#56319) üzenetére


starpeter
senior tag

Köszi a segítségedet ,de sajnos nem vállt be.
Még mindig lefagy a gép ,ha netezni akarok :(

(#56337) harcikoca válasza kispx (#56333) üzenetére


harcikoca
senior tag

:R

AMD+Ati powee'R

(#56338) Intel fan11 válasza Zolibaba24 (#56317) üzenetére


Intel fan11
őstag

win7 hez nem kínál illesztő programot lehet ez a kárta nem megy win 7 alatt? nem találtam normális drivert!

Battletag: hojszi#2983

(#56339) STC Speed


STC Speed
őstag

Tud valaki olyan videoszerkesztőt ajánlani,amit könnyű kezelni,és zenét tudok alátenni,esetleg állítani,hogy ne csak zene szóljon,hanem a videóhangja is?

(#56340) Vakegérke válasza starpeter (#56336) üzenetére


Vakegérke
veterán

Próbáld ki a Firefox-ot. Csak nyerhetsz vele.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56341) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Helló

Vettem egy 27" monitort, full HD, elindítom az NFS MW-t (régebbi) és nem fut teljes képernyőn, miért? Középen van a játék, körben fekete keret. A játékba nem lehet 1980-as felbontást állítani, de a régi 22" monitoron ment teljes képernyőn és az is FHD volt

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#56342) cattus válasza STC Speed (#56339) üzenetére


cattus
őstag

Alapszintű dolgokra szerintem elég lehet a Windows Movie Maker.

Do the thing!

(#56343) enginev3.0 válasza STC Speed (#56339) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sony Vegas Pro
Ha egyszerűen számít, szerintem az

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#56344) STC Speed válasza cattus (#56342) üzenetére


STC Speed
őstag

Xp-n szerettem,és van Win8 r amos tnézem.Köszi :C

(#56345) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#56338) üzenetére


Intel fan11
őstag

Radeon 9250-hez nincs értelmes win7es driver mert nem találtam vmi ati catalistet felraktam de attol kékhalálozik. Vki segítsen !!!!!!

Battletag: hojszi#2983

(#56346) Zolibaba24 válasza Intel fan11 (#56338) üzenetére


Zolibaba24
tag

Próbálj meg innen letölteni egyet : [link]

Bár ez egy DirectX 8.1-es kártya a Win7 minimuma pedig a DirectX 9 tudtommal, de egy próbát megér.

Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb!

(#56347) Intel fan11 válasza Zolibaba24 (#56346) üzenetére


Intel fan11
őstag

pont ezt szedtem le. Ettől van CF-es végű kékhalál! De eleve kézzel tudom felrakni az illesztőt ha ezsközkezelőben frissítem. Akkor ez lehet a baj 8.1es directxes a kártya vmi jobbat kéne belevenni! Élményindex is csak 1.0-t ad.

Battletag: hojszi#2983

(#56348) Zolibaba24 válasza Intel fan11 (#56347) üzenetére


Zolibaba24
tag

Viszonylag olcsón kapsz már DirextX 9-es kártyát, ez már tényleg megért a cserére, vagy térj vissza xp-re ott még teljes értékű.

Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb!

(#56349) MrRaszta


MrRaszta
csendes tag

Sziasztok! A problémám az hogy, ma délután egyszer csak behalt az egerem, és idegességembe rácsaptam 1 kisebbet a gépház hátuljára ahol a táp van. A gép azonnal kikapcsolt, az alaplapon a zöld kis led világít, de nem kapcsol be a gép. A tápot szétkaptam, kitakarítottam, semmilyen hibát/sérülést nem láttam rajta. Akinek van ötlete légyszi írjon. ( Ha rossz helyre írtam bocsi! )

(#56350) ggg666 válasza MrRaszta (#56349) üzenetére


ggg666
őstag

A merevlemez szerinted szereti ha megmozdul mondjuk 5400 vagy 7200-as fordulat közben?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.