Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55851) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Sajnos gondom akadt egy Corsair Flash Voyager GT pendrive-al.
Bővebben a hiba:[link]

Honnan tudhatom meg, hogy van e még garancia a termékre?

A corsair honlapján ezt találtam:

Flash Devices

Flash Voyager®, Flash ReadOut, TurboFlash, Flash Survivor® and Flash Voyager Mini USB flash drive products all have a 10 year warranty
Flash Voyager® USB 3.0 USB flash drive products have a 5 year warranty
All Flash Padlock® products have a 3 year warranty
All solid-state drive (SSD) products have a 3 year warranty
Neutron Series™ SSDs have a 5 year warranty

Csak azt nem tudom az enyém mikori.

THX a választ előre is.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#55852) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok!

Mivel tudom letesztelni a pcmen hogy mibaja a netnek?
Tehàt a pcmbe van egy tp link adapter amivel fogja a wifit.
Nos a wifi-t látja de annyira lassú hogy egy honlapot 10 perc mire betölti rendesen.
Most telómról îrok a gépemtől és a mobilomon normál sebességgel működik az internet.

Vîrus nem hiszem hogy van a gépemen mivel 1 hete formáztam le.

Mit tanácsoltok?Mit nézzek meg a gépen ?

Remélem tudtok segîteni nekem. Köszönöm!!

[ Szerkesztve ]

(#55853) Terek


Terek
tag

csao.
Az #55821-es hozzászólásomra még nem kaptam választ.
Szal adott egy Kingston KHX13C9B1BK2/8 tipusú ram kit.A probléma az hogy egy ASUS P5Q3-as lapban meg se szólal.
Mi lehet a probléma?
Datasheet szerint a ramok : Compatible with P55, H67, P67, Z68, Z77and H61 Intel chipsets; as well as A75, A87, A88, A89, A78 and E35 AMD chipsets "
Előfordulhat hogy meg se mukkanak a P45-ös lapomban?
Csere esetén kinéztem HyperX Genesis tipusút ami datasheetben : "Compatible tested with all popular brands of motherboards".
Ezek már akkor mennének a lapomban?

(#55854) Vakegérke válasza Terek (#55853) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha innen letöltöd a fájlt, kicsomagolod, és elolvasod a pdf-et, lehet, hogy csalódás ér. Én nem találtam a felsoroltak közt a memóriádat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55855) BénaNyurga


BénaNyurga
aktív tag

Sziasztok valaki tud nekem olyanban segiteni hogy egy 120 literes regi hajdu villany boiler 10 ora alatt mennyi aramot kepes megenni? Eleg egy korulbeluli ertek is!

(#55856) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Most ez komoly?
Nem tudom használni a 40.000 Ft-os Razer Megalodon Headset-et mert nem frissíti a drivert a szar Razer?
Istenem ekkora baromságot ami itt megy!! :W :W :W
Ameddig nem frissít a driver,ami persze szar,nem is fog működni a headset,REMEK!!!
És gratulálok a kedves RAZER-nek hogy ilyen hülye megoldással lehet csak üzembe helyezni a Headset-et!

Valakinek működik amúgy,akinek ugyan ilyenje van?

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#55857) Vakegérke válasza }{3@Đ$}{0ot (#55856) üzenetére


Vakegérke
veterán

SlimDrivers. Egy próbát megér.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55858) }{3@Đ$}{0ot válasza Vakegérke (#55857) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Nem sikerült,de azért köszi!

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#55859) freelanced


freelanced
addikt

Hello!

Van itt esetleg olyan akinek van ismerőse, esetleg ő maga foglalkozott már a külföldi továbbtanulással? Konkrétan Skócia? Ha valakinek van ebben tapasztalata, illetve bármi információ a témáról, megköszönném ha privátban rámírna. :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#55860) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok.

Sokadik alkalommal futok bele ebbe a problémába. Az USB 2.0 portok egyszer csak elkezdenek 1.1-es módban működni. A probléma teljesen biztos, hogy szoftveres eredetű, mert Win installkor még nem áll fent.

Tényleg nem tudom mitévő legyek. Keresgéltem Google segítségével, de csak ilyen általános maszlagokat és megoldatlan eseteket találtam. Eddig már két alkalommal húztam teljesen újra az egész rendszert, de pár hét használat után mindig visszajött a hiba.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#55861) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Az alábbi eszközhöz keresnék egy használható drivert:

ASMedia ASM1042 USB 3.0 xHCI Controller
PCI\VEN_1B21&DEV_1042&SUBSYS_2104174C&REV_00
Universal Serial Bus (USB) vezérlő
PCI-busz: 7, eszköz: 0, művelet: 0

Ha jól sejtem, ez a laptopomban lévő USB 3.0 expresscardhoz tartozik. :)

Let the Zone take me if I am.

(#55862) Lenry válasza TESCO-Zsömle (#55860) üzenetére


Lenry
félisten

driver? esetleg egy Windows update során frissül és utána hülyül meg...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#55863) pylon válasza kutga (#55861) üzenetére


pylon
tag

Ez alapján ez egy Asmedia ASM104x USB 3.0 Host Controller amihez itt van driver.

OS kiválasztása után az USB rész alatt:
Asmedia USB 3.0 Driver V1.14.3.0 for Windows XP 32bit & XP 64bit & Win7 32bit & Win7 64bit.(WHQL)

(#55864) TESCO-Zsömle válasza Lenry (#55862) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

XP óta nincs külön drivere az USB-nek, de az USB 3.0-ás vezérlő persze kérte a magáét, az nem a déli hídban van, hanem külön és fent van.

Update most ki volt kapcsolva, korábban meg be. Így is - úgy is megtörtént.

Nem eszköz, nem kábel,
nem BIOS, nem driver.

Windows-on belül a beállítások is passzolnak, mindenhol "high speed", vagy automatikus.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#55865) Terek válasza Vakegérke (#55854) üzenetére


Terek
tag

aha,már elolvastam,tényleg nincs benne.
szal sehogyse fognak menni a lapban a ramok igaz?
De néztem másikat,HyperX Genesis-t,annak a datasheet-ben az van hogy all motherboard supported.
Azokkal nemlenne probléma?

(#55866) pjen válasza BénaNyurga (#55855) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Ha folyamatosan fűt akkor megnézed az alján mekkora fűtőtest van benne és megszorzod az idővel.A lidl ben most láttam 2400 ért fogyi mérőt,mindenfélét lehet vele mérni.Inkább ezt mert a bolyler nem fűt 10órát egyfolytában. :)

(#55867) Vakegérke válasza Terek (#55865) üzenetére


Vakegérke
veterán

Két lehetőség van. Vagy a felsoroltakból választasz RAM-ot, vagy úgy vásárolsz, hogy előtte kipróbálod, működik-e. Ha "vakon" veszed meg, csak totózol. Vagy bejön, vagy nem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55868) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Ha kocsiba akarok CD-t kiírni ami nem tud mp3-at kezelni, akkor melyik formátum lesz a legjobb?
aac? wav? wma?

Köszi!

(#55869) Vakegérke válasza misirulez (#55868) üzenetére


Vakegérke
veterán

Audio CD-t írj.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55870) misirulez válasza Vakegérke (#55869) üzenetére


misirulez
senior tag

Jó oké béna vagyok. :D
Most mp3ba van akkor nem kell átkonvertálnom?

(#55871) Vakegérke válasza misirulez (#55870) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nálam a Nero a nyerő, de gondolom, hasonló az eljárás a többi progiban is.
Indításnál a CD-t, azon belül az Audio CD-t választom. A megjelenő ablakban a baloldal üres, oda kell áthúzgálni jobboldalról a kiválasztott mp3 fájlokat. Mikor kész a lista, baloldalon jobb klikk a fájlon, Beállítások. Kedvedre kiválaszthatsz szűrőket, még ekvalizer is van. Azonnal tesztelhető a változtatás. Ha már nincs több dolgod, kiírod, és kész.

Szerk: Qru: Mintha fizetős lenne...

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55872) Qru válasza misirulez (#55870) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem. DeepBurner-t próbáld ki, ingyenes és egyszerű kezelni, én is azzal pörkölök audio cd-ket.

#nincsbennetarcsi

(#55873) Predator2 válasza Predator2 (#55851) üzenetére


Predator2
addikt

Erre valaki:[link]?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#55874) macera2


macera2
aktív tag

Üdvözlet mindenkinek!
A Thunderbird v.24-et használom. Hogyan lehetne elérni, hogy adott e-mail címről ne fogadjak üzeneteket, leveleket? Állítólag megoldható. Előre is köszönet a megoldásért.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#55875) Qru válasza Vakegérke (#55871) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Free verzió is van, azt is ott lehet leszedni.

#nincsbennetarcsi

(#55876) JoolsNOS válasza misirulez (#55870) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Csak azzal számolj, hogy így max 15-20 zene fog ráférni. Mármint audióban.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#55877) TaylorXIII válasza misirulez (#55868) üzenetére


TaylorXIII
őstag

wav-ban.

(#55878) Vakegérke válasza Qru (#55875) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem néztem eléggé körül. :B

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55879) kispx válasza macera2 (#55874) üzenetére


kispx
addikt

eszközök -> üzenetszűrők -> új szűrő

Ha a feladó = a tiltott e-mail címmel, akkor üzenet törlése.

(#55880) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

van egy P4es gép. Net nélkül "szalad", elég jól fut rajta minden, és gyors is, már amennyire gyors lehet. De ahogy rákötöm a netet, akár vezetékesen, akár wifivel...teljesen belassul. Ötlet?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#55881) KaiotEch válasza cellpeti (#55880) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Zombi géppé vált?! :U

(#55882) macera2 válasza kispx (#55879) üzenetére


macera2
aktív tag

Köszönet, rátaláltam, működik.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#55883) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Tök jó,sikerült telepíteni a frissítést a Megalodon-hoz,de akkor sincs semmi hang vagy valami,hogy a jó Istenbe kell beállítani hogy normálisan menjen? :O :O :O

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#55884) kispx válasza cellpeti (#55880) üzenetére


kispx
addikt

EGY MBAM-ot vagy egy kaspersky rescure disk-et futtass át rajta.

(#55885) cellpeti


cellpeti
veterán

igen, zombivá, jól fogalmaztad meg.

Rendben lefutatom. Köszönöm :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#55886) hamham


hamham
tag

Van egy ilyen alaplapom amiben van 1giga kingmax, nem találok sehol hozzá párt. Tennék még bele 1gigát, de nem tudom milyet tehetnék hozzá ha már párt nem találtam neki, egyesével meg próbálgatni elég hosszadalmas, illetve hogy a dual channel működne-e?

(#55887) tikshow válasza hamham (#55886) üzenetére


tikshow
addikt

DDR2 533 - ilyenből kell neked egy másik, teljesen mindegy, hogy milyen, viszont a DDR2 ramokat - már ha kapsz újat - aranyáron mérik

(#55888) HF77


HF77
őstag

helo
szerintetek ez megér 40-et??használt de jó állapotú!
IBM Lenovo T60 eladó. 14,1" kijelző 1400x1050, ATI x 1200 VGA, 2x2 GHz CPU, 3GB RAM, WiFi, BT, ujjlenyomatolvasó

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#55889) hamham válasza tikshow (#55887) üzenetére


hamham
tag

használtba gondolkodtam, láttam az újak árát

(#55890) spiritex


spiritex
veterán

Tudnátok segíteni abban, hogy EZ a weboldal (és sok másik is) miért így jön be? Tehát miért ilyen vastagok a betűk: Browse, Enterprise, ..., Log in, Join? Hogy lehetne visszállítani normális betűtípusra? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#55891) 14adam


14adam
addikt

üdv
elindítom a parancssort és abba a pillanatba újraindul a gép. Mitől lehet ez :F

(#55892) Lenry válasza 14adam (#55891) üzenetére


Lenry
félisten

tiltsd le az autoújraindítást, és nézd meg úgy, sanszos a kékhalál

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#55893) 14adam válasza Lenry (#55892) üzenetére


14adam
addikt

fura. újraindult :U

(#55894) b3Ro


b3Ro
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy Corsair Seidon 120V-t az adatlapomon levo konfighoz. Szepen beszereltem a hutot, ugy ahogy a leiras mutatta. A huto normalisan rajta van, es pasztat is hasznaltam. De, a kovetkezo problema tortent. Bekapcsoltama gepet, mire az 5 sec utan laalt magatol. Megprobaltam meg 2x, de ugyan az. Ezutan csinaltam egy bios resetet. A gep bekapcsolt, biosba bementem, "szetneztem" ott, h minden auton legyen. Windows betolt. inditok egy Aida-t, es nezem, h a proci eppen 100 fokon tombol. A gep le is allt. Ellenoriztem meg1x a hutot, a kabeleket. Minden Ok. Gepet megint beroffentettem, es ugy indult el, h a venti, h felporgott, majd kis szunet, es szepen egyenletesen. Biosba bementem, es ott kezdtem el nezni a hofokot, ami 10 masodperc alatt felmet 30 rol 63 ra. Tovabb idegesitett a dolog, es meg1x atneztem mindent. Gep bekapcs, es olyan hangot adott az uj szerzemeny, mint egy kavedaralo.... Gyors kikapcs, vartam egy kicsit, majd bekapcs. Ekkor mar csendes volt, de semmit sem hutott.

Valakinek valami otlet ? Vagy kuka az egesz....

(#55895) hardtechno92


hardtechno92
tag

Sziasztok. Van egy ASUS P5KPL-AM alaplapom és az a gondom vele, hogy belépek a BIOS-ba és megfagy, oprendszer felmegy és stabil, de a biosba nem tudok állítani semmit sem. Mi lehet a gond !? Próbáltam úgy is, hogy mindent lehúzok róla, de úgy sem ment.

Meghirdetett termékeim más oldalakon is meg lehetnek hirdetve !!

(#55896) Josi válasza TESCO-Zsömle (#55860) üzenetére


Josi
aktív tag

Én csinálnék rendszervisszaállítási pontot amikor jó, és ha elhülyül akkor megpróbálnám arra visszaállítani.
És az USB vezérlőknél megnézném, hogy van-e Enhanced Host kontroller (vagy bővített állomásvezérlő)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#55897) KaiotEch válasza b3Ro (#55894) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Corsair Seidon 120V? Nem inkább Cooler Master? :U Nem kuka, hanem gariba vissza, szerintem eltört benne vmi, talán leeshetett.

(#55898) Apollo_21 válasza b3Ro (#55894) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ha kerreg és a többi, akkor lehet gyárilag pumpa hisztis...úgyh mehet vissza garba...annyit megpróbálhatsz még..h felteszel vmi hütést a procira..és rákötöd a pumpát h kapjon delejt..ha nemindul el akkor gar.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#55899) b3Ro válasza Apollo_21 (#55898) üzenetére


b3Ro
senior tag

KaiotEch: Fene a figyelmetlen fejemet, Persze, h az :)

--------------

Megvan meg a regi Corsair hutom. Hogy tudom kivitelezni amit irsz ? A masik topikban azt irtak, h adjak manualisan a pumpanak.

(#55900) Apollo_21 válasza b3Ro (#55899) üzenetére


Apollo_21
addikt

A pumpa csatiját rákötöd a lapra ha 3vagy 4pines kis csatival rendelkezik és onnan kapja a feszt.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.