Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55551) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Összeomlott a Mozilla Firefox,3-szor próbáltam újraindítani a böngészőt,de nem ment.
Majd a számítógép is újraindult(saját magától!),és konzisztenciát kezdett vizsgálni.
Ha jól láttam,semmi hibát nem talált,de a végén valamit kiírt,hogy javított valamit.
Mi lehet a baj?

(#55552) Kcsabi válasza Kcsabi (#55549) üzenetére


Kcsabi
tag

A winyóról minden partíciót törölj le, majd hozz létre egy elsődleges NTFS-t. 50GB már elég egy XP-nek. Ezt követően próbálkozz a telepítéssel.

(#55553) föccer válasza Kezdő vagyok (#55551) üzenetére


föccer
nagyúr

HDD/SSD szarakodott. CHKDSK-t meg inkább kapcsolja ki az ember, mert több kárt tud okozni, mint hasznot. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#55554) Pttypang válasza Kcsabi (#55552) üzenetére


Pttypang
veterán

Még szerencse, hogy 30gb-on van a w7-em :DDD

Everybody lies.

(#55555) alratar


alratar
addikt

Hogyan tudnám tesztelni a menórámat, hogy hibásak-e?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#55556) Thrawn válasza alratar (#55555) üzenetére


Thrawn
félisten

Memtest, Memtest86

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#55557) F e Z o


F e Z o
veterán

Sziasztok!
Az alaplapom egyik napról a másikra ment gallyra. Először csak kimeredt a kép játék alatt, majd újraindulások, kékhalálok. Később már a bios-ban is voltak fagyások. Legutóbb, pedig már az uefi-be se tudtam belépni, mert vagy újraindul, vagy lefagy az egész. Visszavittem garba a lapot, a csákó azt írta a szervízes lapra, hogy a bios-ba se lehet belépni. A szervíz szólhat azért, mert féléve beta bios volt fent a deszkán?

H2O über alles!

(#55558) macera2 válasza föccer (#55526) üzenetére


macera2
aktív tag

Kösz az infót. Utánajárok.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#55559) Kcsabi válasza Pttypang (#55554) üzenetére


Kcsabi
tag

ccc!!! Nyomi vagy?
Nekem 80GB.

(#55560) sklopp válasza alratar (#55555) üzenetére


sklopp
őstag

Ezzel a kérdéssel fordulj egy rabbihoz.

(#55561) Thrawn válasza F e Z o (#55557) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha ő sem tud belépni a BIOS-ba akkor tökmindegy melyik van/volt fent rajta.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#55562) Pttypang válasza Kcsabi (#55559) üzenetére


Pttypang
veterán

Majd veszek neki egy 60 (64)-es ssd-t, annál több tényleg nem kell :DDD

Everybody lies.

(#55563) alratar válasza Thrawn (#55556) üzenetére


alratar
addikt

Utóbbit néztem, de nem fogok egy CD-t tönkre rakni, egy egyszeri dolog miatt.
A memtest az milyen?? Az is ilyen "írd ki CD-re" cucc?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#55564) Thrawn válasza alratar (#55563) üzenetére


Thrawn
félisten

Van pendrive-ra és floppyra telepíthető változata is.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#55565) Vakegérke válasza alratar (#55563) üzenetére


Vakegérke
veterán

Parancsolj.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55566) alratar válasza Thrawn (#55564) üzenetére


alratar
addikt

Floppy , már évek óta nincs.
Pendrive egy van, az sincs itthon. :(

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#55567) Thrawn válasza alratar (#55566) üzenetére


Thrawn
félisten

Van windowsos MemTest is ha minden kötél szakad, de jobb lenne az előzőek valamelyikét is kipróbálni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#55568) Kezdő vagyok válasza föccer (#55553) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Most meg függőlegesen csíkolt szürke hátteret dobott be a gép.

Főkapcsolóval sem bírtam leállítani,csak úgy,ha kb.3 másodpercig benyomva tartottam a főkapcsolót.
Mi lehet ez?
Most takarítottam ki a gépet,de előtte is,és most is csinálja ezt a csíkozásos dolgot.
Nem mindig,csak néha.

(#55569) Pttypang válasza Kezdő vagyok (#55568) üzenetére


Pttypang
veterán

A biosban tudtommal van erre egy beállítás, hogy mire kapcsoljon ki, a power gombra instant, vagy pár secet (4) várjon még.. :)

Everybody lies.

(#55570) Kezdő vagyok válasza Pttypang (#55569) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Rendesen le szokott állni,ha röviden megnyomom a gombot.
Most viszont rendületlenül ment tovább,a szürke háttér is maradt.
Csak hosszabb power lenyomásra volt hajlandó kikapcsolni.

(#55571) Pttypang válasza Kezdő vagyok (#55570) üzenetére


Pttypang
veterán

Lehet ,hogy a szürke háttér mögött mentek a dolgok :D

Everybody lies.

(#55572) forras2


forras2
őstag

Sziasztok

Lehet nem ide való kérdés, de azért megpróbálom.
II. VH-s cuccokat kutatok. Konkrétan fémkeresővel járom a környéket. Természetesen semmi veszélyessel nem foglalkozok. 1 idős bácsival beszéltem, aki arról mesélt, hogy a környéken zuhant le 1 repülő 45-ben.
Nem tudtok abban esetleg segíteni, merre találok ilyen veszteségi listát, ami alapján be tudnám azonosítani a pontosabb helyet, meg a repülőgép típusát? :U

(#55573) Kezdő vagyok válasza Pttypang (#55571) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Ez annyira normális jelenség,hogy nem is érdemes vele foglalkozni?

(#55574) FDanneJ


FDanneJ
csendes tag

Hello, (előzmény)

Az ablakok lagja még mindig megvan, már kipróbáltam a vidikártyát másik gépben, másik kártyát ebben, de a hiba akkor is jelentkezett. A ramokat is kicseréltem, de semmi változás. A BIOS-t többször reseteltem, azóta is újraraktam a windowst, az viszont aggaszt, hogy a vidikártya más gépben is ezt a lagolást okozta...
(azért lett újrarakva, mert benyelt egy vírust a gép) Olvastam rengeteg angol fórumot, de az ott sem voltak megoldások. Valaki nem tud segíteni?

(#55575) sznyunyi


sznyunyi
tag

Sziasztok!
Erre a kérdésre valaki tud valami infot?
(update: újabb fejlemény, hogy a ház tetejében lévő venti menet közben teljesen megáll, nem pörög, nem mocorog, semmi életfunkciót nem mutat... :( )

Si vis pacem, para bellum!

(#55576) freaghill válasza Vakegérke (#55550) üzenetére


freaghill
őstag

Meg akartam keresni, de valószínűleg velem van baj, de nem találtam..

Kcsabi: Próbáltam úgy is, hogy lehúzom a másik vinyót, de mondjuk azt még akkor csináltam, mikor nem a kábel végén volt a master.
Úgy se ment, hogy semmi plusz USB-s nincs rákötve.

(#55577) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#55568) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Melyik topicba tegyem fel ezt a kérdést?

(#55578) Met válasza Kezdő vagyok (#55577) üzenetére


Met
nagyúr

Sziasztok!

Megint problémám támadt.
1 hetes Win7 telepítés, ha a startmenüben az újraindításra kattintok a gép nem indul újra hanem mintha elmenne készenlétibe de nem ébred fel.
Monitor elmegy standby-ba, billentyűn kialszik a led, ventik forognak tovább.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#55579) Kcsabi válasza freaghill (#55576) üzenetére


Kcsabi
tag

Vedd ki a videokártyát, tiltsd le a hangkártyát ha belsős, ha külső, akkor azt is vedd ki, próbáld meg a másik winyót, hátha arra indul.
Ha van másik gép elérhető közelségben, tedd át a winyót, törölj minden particiót, és hozd újra létre, ki tudja mi volt rajta előzőleg.
Átrakhatod a dvd-romot a másik kábelra vagy fordítva.
Próbálkozni lehet másik telepítő lemezzel, másik dvd-rommal.
Nézd meg a memókat, ha kettő van, lehet próbálkozni 1-1 db-al.
Próbálkozhatsz másik sima XP telepítő lemezzel, hallottam már olyat, nem ment a telepítés valamelyik javító csomaggal.

(#55580) Vakegérke válasza freaghill (#55576) üzenetére


Vakegérke
veterán

Könnyebb dolgunk lenne, ha tudnánk az alaplapod típusát.
Még dolgom van a géppel, de majd megnézem, hogy milyen címszó alatt keresd. Ugyanis ha AHCI az elérési mód, nagy az esélye, hogy IDE meghajtót nem lát a telepítő.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55581) freaghill válasza Vakegérke (#55580) üzenetére


freaghill
őstag

Ennyit találtam:
ASUS K8N

(#55582) Vakegérke válasza freaghill (#55581) üzenetére


Vakegérke
veterán

Version információ nincs?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55583) freaghill válasza Vakegérke (#55582) üzenetére


freaghill
őstag

Nem tudom, hogy jó adatot írtam-e ki: v02.54 1985-2003

(#55584) freaghill válasza freaghill (#55583) üzenetére


freaghill
őstag

Ha minden igaz, akkor így néz ki.

(#55585) Vakegérke válasza freaghill (#55584) üzenetére


Vakegérke
veterán

A "Main" oldalon nézd meg, hogy megfelelően ismeri-e egyáltalán a winyó(i)dat. Ha nem, akkor kattints a "Primary IDE Master"-re, és biztos van egy olyan, hogy auto akármi.
Lehet, hogy nem látja a rendszer a winyót.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55586) freaghill válasza Vakegérke (#55585) üzenetére


freaghill
őstag

Látja mind a kettő vinyót.
A kisebbiken van a windows, az be is tölt, csak valamiért nem érzékeli az egeret se és a billentyűzetet se.
Mikor bekapcsolom a gépet akkor az egér görgőjénél a led villog, akkor is mikor az XP-t próbálom telepíteni.

(#55587) Vakegérke válasza freaghill (#55586) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tulajdonképpen melyikre akarod telepíteni az XP-t? Vagy már fel is pakoltad a kisebbikre?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55588) freaghill válasza Vakegérke (#55587) üzenetére


freaghill
őstag

Nagyobbikra szeretném felrakni, azért hozta a gépet a srác, mert hogy most a kicsin van, de az a vinyó kuka lassan, mert veszít adatot, így rá kéne varázsolni a nagyra az XP-t.

(#55589) Vakegérke válasza freaghill (#55588) üzenetére


Vakegérke
veterán

No, akkor a kisebbiket húzd le a madzagról, ezt már más is tanácsolta. A nagyobbik meg legyen a kábel végén, és master legyen.
Elméletileg nem lehet gond, de ha mégis van, akkor húzd ki a secondary kábelt, a DVD meghajtót pedig csatlakoztasd a winyó alá slave módban.

Ebben az alaplapban elméletileg nem lehet gond az XP telepítése. Nekem is volt ilyen, nagyon szerettem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55590) freaghill válasza Vakegérke (#55589) üzenetére


freaghill
őstag

Megcsináltam,
Secondaryt leszedtem, kicsit kiszedtem.
Primary-be van masterba a nagyobbik vinyó a kábel végén, másik csatiján slave-n van a DVD meghajtó.

Ugyanaz a jelenség.
Biosba mutatja is, hogy primary master vinyó, primary slave dvd meghajtó.

(#55591) Zebu56


Zebu56
csendes tag

Sziasztok
Azt szeretném megtudni, hogy WORD-ben ismeretlen szó felvétele esetén hová ment a gép. Mi a könyvtár neve

Zebulon

(#55592) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

8800 Ultráról 6800 GT-re váltottam ideiglenesen. Drivert cseréltem hozzá, de mindig azt játsza a gép, hogy mikor zenét hallgatok, és a böngészőbe görgetek az egérrel, vagy valamire kattintok, megáll a zene pár másodpercre. Miért csinálja ezt? A proci kihasználtsága 30-60%-on van, sose meg lentebb, csak feljebb. youtube-os videoknál szintén ugyanez a helyzet. Meg mikor bekapcsolom a gépet, a win7-es üdvözlő képernyőt 5 percig mutatja, és nagy nehezen bejön a win. Ha bejön. Mert volt, hogy előtte kifagyott, és csak a fekete képernyő volt. Ja, nincs képernyőkímélőm. Csak elsötétül a kép 10 perc után, viszont ekkor se akar reagálni a monitor, ha az egeret megmozgatom, kb 5 perc elteltével jön be a kép. Mi lehet a baj? :F
Win7 64 bit-et használok. Tervbe van véve, hogy 1 héten belül újrateszem a rendszert, de még az 1 hétig használni akarom a gépet így.

szerk.: Most néztem, hogy mikor görgetek egérrel, a proci kihasználtsága 90%-ra is felugrik. Majd vissza

Köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#55593) Vakegérke válasza freaghill (#55590) üzenetére


Vakegérke
veterán

Érdekes...
A korábban vázolt módon lépj be a winyó tulajdonságaiba a BIOS-ban. Auto-n van minden? 32bit data transfer engedélyezve van?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55594) Murphistic


Murphistic
aktív tag

Szervusztok!
Lehet rossz helyre írtam, de nem tudom, hogy ez Windows vagy hardver gond így itt próbálkozok.
A gondom az, hogy a HP530-as notebookom Windows 8 OS-szel nem tud olvasni a microSD memóriakártyámról. A kártya egy Fuji fényképezőgépben volt, FAT-ra van formázva és egy Hama SD kártyaolvasóba van helyezve.
A kártyát látja a gép, megjelenik új meghajtóként is és általában kiírja a kötet címkéjét is.
Pár napja még működött,bár elég lassan kb. USB 1.0-ás sebességgel, amikor is áthelyeztem róla pár képet a gépemre.
Egyébként, ha a kártyát visszahelyezem a fényképezőgépbe, az látja a fényképeket és a videót is lejátsza, tehát ott nincs gond a sebességgel.
A kártyaolvasó egyébként nem régi, márciusban vettem és csak 4-5 alkalommal használtam egy Sandisk kártyával. Azóta hozzá se nyúltam.

Köszönöm előre is az ötleteket és a segítséget!

Szerk.: Közben egy Acer notebookban kipróbáltam, ami minden gond nélkül látta a kártyát. Mondjuk az szép, hogy kb. 6 alkalom után bemondta az unalmast a kártyaolvasó.... :( Így most már az a kérdés, hogy szerintetek is a kártyaolvasó adta meg magát?

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#55595) Zebu56


Zebu56
csendes tag

Sziasztok egy idő után lelassul a gépem. Valószínűleg tele rakódik mindenféle"szeméttel". Mit, és honnan lehet törölni. Eddig töröltem a Log file-ket, (egyáltalán jól tettem?) És még kevésnek bizonyul
Üdv.

Zebulon

(#55596) Kcsabi válasza Zebu56 (#55595) üzenetére


Kcsabi
tag

Ezt használom. CCleaner

[ Szerkesztve ]

(#55597) Zebu56 válasza sznyunyi (#55575) üzenetére


Zebu56
csendes tag

Szia
A ventilátorok akkor kapcsolnak be, ha eléri a gyári vagy az általad beállított értéket. Valószinüleg ez lehet a bibi.
Üdv

Zebulon

(#55598) Kcsabi válasza freaghill (#55590) üzenetére


Kcsabi
tag

"Mikor bekapcsolom a gépet akkor az egér görgőjénél a led villog, akkor is mikor az XP-t próbálom telepíteni."
Lehet az egérrel van gondod, cseréld ki egy másikra.

De, én még ennyi szerencsétlenkedést nem láttam.
Világosan meg lettek írva azok a dolgok, melyeket meg kell nézni, le kell kapcsolni, mert lehet valamelyik hardvered hibás, te meg itt szerencsétlenkedsz még mindig. Bakker!!

(#55599) Zebu56


Zebu56
csendes tag

Sziasztok
Az vajon mitől lehet, hogy amikor bekapcsolom a gépet rendszerbetöltés közben megáll. Ki kell kapcsolni a gépet, és újra indítani. ha nincs szerencsém akkor többször is meg kell ezt csinálni. Eddigi rekord 19 újraindítás volt. A válaszokat előre is köszi.
Üdv

Zebulon

(#55600) freaghill válasza Kcsabi (#55598) üzenetére


freaghill
őstag

Miről beszélsz? Mindent eddig kipróbáltam amit írtatok, kivéve amit utoljára írt Vakegérke, mert azt majd holnap, mert már semmi kedvem hozzá ma megint nekiállni..

Egyedül az AHCI-t nem találtam, de amúgy is működnie kéne ezzel a lappal, ahogy írta a kolléga is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.