Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55151) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Üdv! Nem találtam jobb topikot... Kb 20-25 db egyszer írható cd-t szeretnék venni. http://www.edigital.hu/CD_lemez/Verbatim_CD-R_700_MB_80min_52x_hengeren_(25db)-p260243.html?bid=&partner=10002
- 3200 ft-ért van. Tudtok ennél olcsóbbat? Hol érdemes venni? Láttam felvidéki cégeket, de szállítási költséggel együtt 1 hengert venni onnét nem éri meg...

(#55152) TaylorXIII válasza spiritex (#55134) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Van neki komponens is meg kompozit is és kompoziton át tudná vinni szerintem jack rca kábellel. És mindkettő bemenet ez biztos mivel DVD lejátszó meg videokamera van hozzájuk téve a használati útmutatóban de konkrétan egyébként nincs odaírva, hogy azok bemenetek de hát mi más lenne?:D Set-top boxot is oda lehet pl kötni vagy ugye a HDMI-n keresztül. Van egy 17 éves tévénk még azon is van kompozit bemenet csak hangnál egy aljzat van mert bizony ez még egy mono tv. Egyébként miért ne lenne egy tv-n komponens bemenet vagy legalább egy kompozit bemenet? Te láttál már olyat amin nem volt? Van egyébként scart bemenet is rajta és elvileg még optikai bemenet is van rajta.útmutató

[ Szerkesztve ]

(#55153) Elvagyok válasza alratar (#55150) üzenetére


Elvagyok
senior tag

És az nem megoldás ha SCART csatlakozón megy a jel a kábelről és a PC jele a TV antenna kivezetésén levő csatlakozóba vagy fordítva.Laci. :R

Soha többé ...

(#55154) VoidXs válasza alratar (#55150) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Egy netezésre és filmezésre dedikált (pl. Raspberry Pi) gépnél az árammal való ellátás 500 forint egy évre...

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#55155) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Valahol lehet neten nézni az RTL Klub-nak a live stream-jét?

Köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#55156) pjen válasza kalapacsolok (#55151) üzenetére


pjen
félisten

Köbánya bazár?

(#55157) Vakegérke válasza pjen (#55156) üzenetére


Vakegérke
veterán

A Harveraprón jobb ajánlat van. Link

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55158) pjen válasza Vakegérke (#55157) üzenetére


pjen
félisten

Háááát.A bazárban 40 ért én két hete ujra irhatót vettem. ;] ;] ;]Az e heti árakat természetesen nem tudom,kb két hétig most nem megyek. :)

[ Szerkesztve ]

(#55159) alratar válasza Elvagyok (#55153) üzenetére


alratar
addikt

És azt, hogyan, hisz az antenna az nem SCART cuccon jön.

VoidXs: Az én gépemnek nem ennyi az évi áramfogyasztása! :)

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#55160) psg5


psg5
veterán

Na most az miért, hogy az alábbi konfig esetében (legújabb vga driverrel) pl egy 1080p-s filmet szépen lejátszik, de a youtube videó (11-es flash playerrel) azonnal az elején kiírja, hogy hiba? Nem is tudom egyébként állítani a videó felbontását magától viszi fel a legjobb minőségre, mire állítanám már írja, is, hogy hiba.
Mi lehet a gond?

Chaintech 7NJS Ultra Zenith
AMD Athlon XP, 2200Mhz (11x200) 3200+
Sapphire ATI RADEON 9600XT
Chieftec GPS-350EB-101A
2db Corsair Value Select VS256MB400 , 1db 512MB SuperTalent SUPERT
Hitachi HDS722516VLAT80

F.K.T.

(#55161) Kcsabi válasza tipuka (#55144) üzenetére


Kcsabi
tag

Próbáld meg ezt: Unlocker 1.9.2

psg5

Nekem is csinált ilyet, mert egy régebbi videokártyám van.
Még a video lejátszása előtt kell a felbontást lejjebb vinni, 360p-nél már lejátssza.

[ Szerkesztve ]

(#55162) MaxxDamage válasza alratar (#55159) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Tudom ajánlani a TV -t (pl. FHD LED , ha igény van rá akkor a 3D TV -it is / LED , bár szerintem a 3D TV kb. felesleges)

Személy szerint én gépet HDMI -n keresztűl kötöttem a TV-re (gépet így használom) - minden HDMI portal rendelkező PC / Noti összekötése megoldható , HDMI kábel azért jó (1in1) , mert átviszi a képet és hangot is.
A TV adást meg T-Home "beltéri egység / SetTopBox" (LAN) használatával HDMI csatival (IPTV Extra csomag / T-Home) , ilyen tányéros / parabolás megoldás is sok vezetékkel jár , meg azzal lehetnek problémák, ez az IPTV meg internet alapú cuccos ! ;)

Semmi gond nincs vele , mindent külön ki / belehet kapcsolni mikor használni akarja az ember !
2db TV-n van használva a TV adás , First az HDMI és (LAN) -al , Second meg vezeték nélküli vevő , és Beltéri / SetTopBox LAN -al rákötve TV -re ! (más internet szolgáltatónál is megoldható ez) a vez. nélküli eszközt a szolgáltatótól kértem külön (vezetékkel nem akartam szórakozni , emeleten van a 2db TV amin használva van)
Internet az meg WiFi -s

A LAN kábelt a SetTopBox és Internet WiFi-s Router összekötéséhez kell használni , + LAN -al megy a vez. nélküli eszköz is ! (LAN kábellel összekötve First (TV): Vez. nélküli eszköz + WiFi-s "központi" eszköz / router , a router összekötve a SetTopBox -al , az meg a TV-vel HDMI kábellel - Second (TV): ez hagyományos színes TV (HDMI nélküli) így Scart csatlakozó / kábel használatával üzemel , SetTopBox Scart -al rákötve TV-re , + SetTopBox LAN kábellel összekötve vez. nélküli eszközzel) a Vez. Nélküli eszköz lényege , hogy állandó áram szűkséges neki, így fali konnektori dugaljba kell dugni (zöld LED lámpa jelzi, hogy OK-e) és ajánlott TV-hez közeli konnektorba bedugni (mondjuk TV háta mögé / alá , stb..

Remélem amit leírtam az érthető és nem túl "bonyolult" :DDD ;)
(ez egy remek megoldás , szerintem!) - T-Home elég drága mint szolgáltató... pl. :U

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#55163) alratar válasza MaxxDamage (#55162) üzenetére


alratar
addikt

Minek így bonyolítani?
TV-be belemegy a kábel, mintha rendesen használnám, és HDMin a PC.
Minek a Set Top Box?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#55164) barisj


barisj
aktív tag

Sziasztok! Nem tudom letölteni a flashplayert. Mitől lehet EZ? Gépem adatai az adatlapomon, windows xp 32bit sp2 van rajta.

Próbáltam már Firefoxxal és iexplorerrel is.. valami ötlet?

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#55165) spiritex válasza TaylorXIII (#55152) üzenetére


spiritex
veterán

Először is az "optikai bemenet" az igazából optikai kimenet, tehát ez is csak kiadja a tv hangját egy hangrendszer felé.
Másrészt szerinted a komponens ("Like composite, component-video cables do not carry audio and are often paired with audio cables.") és kompozit ("Composite video (1 channel) is an analog video transmission (no audio)") kapcsolat tud hangot küldeni és fogadni? Mert nem tud, csak képtovábbításra való. Más kérdés, hogy az ő tv-jén tényleg van a 3 komponens és mellett + 2 audio bemenet balról (fehér, piros), valódi user manual 15. oldala.

[ Módosította: Eagle16 ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#55166) MaxxDamage válasza alratar (#55163) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Nekem így van... IPTV , Internet , Telefon... a TV a lényeg !
(minden összhangba van egymással...)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#55167) psg5 válasza Kcsabi (#55161) üzenetére


psg5
veterán

Köszi.
Hogy érted, hogy előtte lejjebb venni? Csak akkor tudnám ha elindul, de akkor meg késő...
De akkor sima 1080-as videót meg hogy-hogy lejátszik?

F.K.T.

(#55168) alratar válasza MaxxDamage (#55166) üzenetére


alratar
addikt

Úgy érzem kicsit eltértünk az eredeti kérdésemtől! :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#55169) Kcsabi válasza psg5 (#55167) üzenetére


Kcsabi
tag

Nem tudom, gépről simán, youtube videokat nem szereti nagy felbontásban.
9600GT-m van és nem szereti 360p-nél magasabb felbontásban a videokat.

(#55170) tipuka válasza Kcsabi (#55161) üzenetére


tipuka
addikt

megnéztem, azt írja, h nincs zárolásleíró, és próbáltam törölni és áthelyezni ezzel a programmal, amit felkínált opciót, de semmi. :F

[ Szerkesztve ]

(#55171) anonymus89 válasza anonymus89 (#55085) üzenetére


anonymus89
addikt

Valaki legyen oly szíves és erősítsen v. cáfoljon már meg, köszönöm! :R

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#55172) Impressa válasza anonymus89 (#55171) üzenetére


Impressa
őstag

Megerősítelek, megveheted. :) Szabvány méretűek az ODD-k, egy-kettő kivételével. Csatolófelület, ami fontos, de ezt te is írtad. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#55173) anonymus89 válasza Impressa (#55172) üzenetére


anonymus89
addikt

Hálás köszönet, további kellemes hétvégét! ;)

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#55174) TaylorXIII válasza spiritex (#55165) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Ja az lenne a gond, hogy a hang és a kép a tv két különböző módján menne és nem egy helyről? Akkor ez megoldhatatlan? Mellesleg tisztában vagyok vele, hogy a kompozit és komponens nem visz hangot de kompozit melletti audio már vinné nem? Nem oldható ez meg ilyen egyszerűbb módon?

(#55175) barisj válasza barisj (#55164) üzenetére


barisj
aktív tag

erre esetleg valaki valamit? nem tudok semmi videót megnézni,mert kell a flashplayer.. :/

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#55176) Vodar


Vodar
senior tag

Kedves Adminisztrátor!

Nem találtam más helyet, ahol felvehetném a kapcsolatot.

Adott a következő szituáció Hardveraprón:

Kriptonsoft felhasználó megvette ezt a termékemet. Nem kérte és nem volt arról szó, hogy ajánlva adom fel, így elsőbbségi normál levélként légpárnás borítékban adtam postára a vételár beérkezése után.

Ő azt mondja, hogy nem kapta meg az árut. Nem feltételeztem, hogy valótlant állít, ezért felajánlottam neki, hogy osztozzunk a káron, de ő erre nem hajlandó, rendőrséggel fenyeget.

A kérdésem, hogy mi a teendő, hogyan intézhetnék ezt el és ilyenkor kinek van igaza.

Köszönöm,
Vodar

(#55177) spiritex válasza TaylorXIII (#55174) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, valószínűleg a dvi-on érkező kép nem lenne szinkronban az rca-n érkező hanggal, de neki egy kis netezéshez szerintem jó lesz. Komolyabb filmnézéshez én ilyen megoldást nem alkalmaznék, csakis a hdmi-set, amin minden megy egyszerre.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#55178) zka67 válasza Vodar (#55176) üzenetére


zka67
őstag

Szia, ezt szerintem buktad, és valamelyik postásnak van két darab memóriája. Postán értéket csak ajánlottan vagy tértivevényesen szabad feladni, különben soha nem érkezik meg a címzetthez. A legtisztább dolog az utánvétes feladás mindazok ellenére, hogy horror ára van, de így célba ér a küldeményed, az eladó csak akkor fizet, amikor átvette és te is biztosan megkapod a pénzedet.

(#55179) Vodar válasza zka67 (#55178) üzenetére


Vodar
senior tag

Igen, ez lesz. De most jelen esetben mi a teendő, mit tennél a helyemben? Nem érzem úgy, hogy nekem kellene állni a teljes kárt, mivel nem volt arról szó, hogy ajánlva adom föl és ezt a vevő sem kérte, szóval a posta a felelős... ezért ajánlottam föl, hogy az összeg felét visszautalom neki, de ő a teljes összeget követeli és rendőrségi feljelentéssel fenyeget.

(#55180) xcds válasza barisj (#55175) üzenetére


xcds
őstag

chrome?

(#55181) Vodar válasza barisj (#55164) üzenetére


Vodar
senior tag

A vírusirtód miatt akad meg, vagy azért, mert olyan helyre próbálsz tölteni, ahová a programnak nincs írási jogosultsága. Próbáld kikapcsolt vírusirtóval és más helyre letölteni.

(#55182) zka67 válasza Vodar (#55179) üzenetére


zka67
őstag

Én a helyedben visszautalnám neki a teljes összeget és elkönyvelném a veszteséget, mint tanulópénzt. A vevőd reklamációja jogosnak tűnik, száz százalékig biztos vagyok benne, hogy a posta nyúlta le az árudat. Ezt én is megtapasztaltam már, szerencsére én csak egy kábelt küldtem egy ismerősömnek, aminek az értéke kevesebb volt, mint a pufiboríték és a bélyeg ára, és természetesen ezt sem kapta meg.

A vevődet nem terheli semmiféle felelősség, a hirdetésedben te ajánlottad fel, hogy 350 Ft-ért postázod. Őt ezek után nem kell, hogy érdekelje, milyen módon adod fel, ő kifizette az áru és az általad kért postaköltség árát és nem kapott semmit cserébe. Azaz, őt nem terheli semmiféle felelősség az ügyben.

Ha jól tudom (mindenesetre nézz utána), a posta már megszüntette azt, hogy a postaládába is be lehet dobni az ajánlott levelet, így talán már az is biztonságos lehet. Jelen esetben nincs semmilyen papír a kezedben, hogy te feladtad a csomagot, nincs mire hivatkoznod a postán sem.

(#55183) Vodar válasza zka67 (#55182) üzenetére


Vodar
senior tag

És engem miért terhel felelősség? Nem volt róla szó, hogy ajánlva adom föl. Ha visszautalom neki a pénzt, akkor én bukok rajta.

(#55184) zka67 válasza Vodar (#55183) üzenetére


zka67
őstag

Nézd, itt valójában a postát terheli a felelősség, de te azt sem tudod bizonyítani, hogy egyáltalán feladtad a csomagot. Ismét elmondom neked, hogy a vevődet nem kell, hogy érdekelje, hogy te milyen módon adod fel a csomagot, ez már a te felelősséged és dolgod. Leírtad a postaköltség árát? Igen, ott van, postázni is tudom, 350 Ft-ért. Odaírtad, hogy milyen módon fogod postázni? Nem. Törődj bele, hogy lenyúlta a posta az árudat, elbuktad a pénzedet és a postaköltség árát is. Ennyi, ezen nincs mit tovább ragozni.

De továbbmegyek, hogy megértsd a dolgot: te megrendelsz egy nagyértékű valamit egy cégtől, kifizeted előre, majd nem kapod meg a csomagot. Reklamálsz a cégnél, ők azt mondják, hogy feladták neked sima csomagként, te azt mondod, hogy márpedig nem kaptad meg. Megfenyegeted őket a rendőrséggel, erre ők azt ajánlják neked, hogy visszautalják a pénzed felét. Te mit szólnál ehhez?

(#55185) barisj válasza xcds (#55180) üzenetére


barisj
aktív tag

Azzal még nem próbáltam,de miért lenne jó,ha firefoxxal és ie-vel nemjó?

Voldur: nincs virusirtom és a tok alap mozilla letoltesek mappaba szoktam toltogetni,ahogy mindig is. Fogalmam sincs mi lehet a gond..

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#55186) spiritex válasza psg5 (#55167) üzenetére


spiritex
veterán

Tegyél fel valami YouTube Options bővítmént, (ha nincs fent eleve, mert nálam pl. ez állítja automatikusan a legjobb minőségre) és abban be tudod előre állítani a minőséget.
A hangot meg akkor nyugodtan próbáld ki, ahogy TaylorXIII kolléga javasolta, egy jack x 2rca kábellel a bal szélső piros-fehér audio in-be.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#55187) pocokxx válasza Vodar (#55183) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Esetleg annyit tehetsz, hogy egy hivatalos levélben megkeresed a postát, ahol feladtad, és megkérdezed, hogy továbbítva lett-e a levél... Mindenképp írd bele, hogy mely nap, mely időpontjában adtad fel, egy mintaborítékot is csatolhatsz mellé a pontos címzéssel. Hátha valaki emlékszik rá, hogy kezében volt, és akkor talán egy lépéssel előrébb vagy: Mehetsz egy postával tovább.

De összességében kevés esélyed van, hogy bármit bizonyíts... Mindenképp várjátok meg a jövő hetet, hátha valamelyikőtök megkapja. (pl.: Ha rossz a címzés talán visszakerül hozzád.) Jól megjártad, de sokat nem tudsz csinálni: Szerintem is ki kellene fizetned.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#55188) kalapacsolok válasza Vakegérke (#55157) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Köszi, körbenéztem ott is, onnan fogok venni vkitől! :)

(#55189) spiritex válasza zka67 (#55184) üzenetére


spiritex
veterán

Pontosan, a feladónak akkor lehet jogalapja bármire, ha bizonyítani tudja, hogy feladta a csomagot. Itt sajnos nincs erre lehetőség...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#55190) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

tv-t szeretnék nézni a gépemen, upc-s kábel tv-nk van,

melyik forumban érdeklődjek, mert nem találok ezzel foglalkozót?

vagy)

milyen alkatrészt kell ehhez megvenni?

(#55191) Đusty válasza Zlcsi (#55190) üzenetére


Đusty
addikt

(#55192) Zlcsi válasza Đusty (#55191) üzenetére


Zlcsi
senior tag

milyet érdemes venni? jó lenne ha menne róla hd adás meg ilyesmi

nem tudsz/tudtok esetleg forumot ami ezzel foglalkozik?

(#55193) Kcsabi válasza Vodar (#55183) üzenetére


Kcsabi
tag

Minden képen menj el a postára és indíts el egy tudakozványt a levéllel kapcsolatban.
Nem biztos, hogy a Posta a hibás, sokszor kihasználják azt egy sima levélnél, hogy nincs nyomon követés és a címzett letagadja, hogy megkapta.
Bubis boríték nem szabvány, kevesebb van belőle, hátha a kézbesítő emlékszik rá, hogy kivitte.
Akkor már is megbukott a vevőd az állításával.

(#55194) Đusty válasza Zlcsi (#55192) üzenetére


Đusty
addikt

parancsolj:

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#55195) Zlcsi válasza Đusty (#55194) üzenetére


Zlcsi
senior tag

köszönöm

(#55196) pjen válasza Zlcsi (#55192) üzenetére


pjen
félisten

Hd adás vételéhez mindenképp kell az upc beltéri és onnan kell a TV tunerbe vezetni a jelet,tehát úgy müxik mint egy sima tv.

(#55197) Zlcsi válasza pjen (#55196) üzenetére


Zlcsi
senior tag

hát akkor nem lesz hd :)

a beltéri egység másik szobában van, még egyet meg nem akarok venni/bérelni a szolgáltatótól azért, hogy heti egyszer bekapcsoljam.

elég a sima tv is

(#55198) ggg666 válasza Zlcsi (#55197) üzenetére


ggg666
őstag

Nekem műholdas UPC-n megy a hd is ha szeretném, de kábelen ez nem hiszem, hogy megoldható.

Egyébként mindent tudok vele rögzíteni minőségromlás nélkül pc-re.

[ Szerkesztve ]

(#55199) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

milyen kártyád van?

melyik kártyák az ajánlottak?

(#55200) ggg666 válasza Zlcsi (#55199) üzenetére


ggg666
őstag

Nekem technisat skystar 2 hd ci

cryptoworks dekódermodullal és így megy benne a upc, de ez műholdas.

De nekem megéri, mert mindent tudok rögzíteni, élő műsort megállítani, és korlátlanul rögzíteni a merevlemezre.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.