Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55451) Ryder62


Ryder62
őstag

Hali

Ha bedugok egy mikrofonos fülest a gép elülső kimenetelére de a hátsó kimenetelből nem húzom ki a hangfal dugóját akkor mind a fülesben és hangfalon keresztül is fog szólni a hang?

(#55452) Đusty válasza Ryder62 (#55451) üzenetére


Đusty
addikt

igen

(#55453) Zolibaba24 válasza Satyricon (#55447) üzenetére


Zolibaba24
tag

Mit "szerelgettél" talán ez a megoldás kulcsa.

Bios reset volt már ( hátha... ) ? Legegyszerűbb módja , húzd ki a gépet, vagyis áramtalanítsd, pár percre vedd ki az alaplapi elemet, majd rakd vissza, bedug, indít.

Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb!

(#55454) fraba


fraba
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Vörös Tamás által írt PIC kezdőknek könyv. Szeretném kérdezni, hogy van-e hasonló mélységig kiveséző/szájbarágós, teljesen az alapoktól elmesélő/tanító könyv/folyóirat/pd/mankó az atmega 128-hoz? Suliban a T-Birdot fejlesztő panelt használjuk prog laboron. Nyilván ahhoz VALÓSZÍNŰLEG nincsen leírás, így jobb híján a rajta lévő chipről kéne nekem valami... :)

(#55455) seederking


seederking
őstag

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne,hogy egy barátomnak fölraktam a Grid 2-t és "d3d.dll" vagy hasonló hiba miatt nem indul el a játék.Na most vágom,hogy directx hibára utal de a win 7 nem alapból tartalmazza ezt?Kb 1 hetes a rendszere szóval nem értem mi lehet a gond.
Köszönöm a segítséget.

(#55456) dragonfx válasza Impressa (#55449) üzenetére


dragonfx
veterán

de ezek a hangszorok enm ugy vannak hogy egy usb és egy jack kéábele is van??

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#55457) rsbenya94


rsbenya94
csendes tag

Hello!
A következő lenne a problémám.
(e5200,2gb 667mhz . ati 5770 , 450w táp , win8)
Kb 10-15perc játék után hirtelen megfagy a kép és a hang és újra indul a gép , más játéknál is ez a jelenség , proci ,ram , vga nincs húzva , hőmérséklet nem megy 70 fok felé.

Előre is köszönöm! :R

(#55458) TaylorXIII válasza rsbenya94 (#55457) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Tápnál nem éppen a 450 watt a legfontosabb jellemző:D Arról kéne több infó.

(#55459) rsbenya94 válasza TaylorXIII (#55458) üzenetére


rsbenya94
csendes tag

Nincs ráírva más , csak ennyi.
Csinálhatja amiatt hogy kicsi neki a táp?

(#55460) Zolibaba24


Zolibaba24
tag

Szevasztok!

Érdemes leváltanom egy 128bites 512mb-os ddr2-es 9500gt videókártyát egy Gainward 64bites 2Gb-os ddr3 Gt610-re? Nulszára jönne ki a váltás költsége.

[ Szerkesztve ]

Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb!

(#55461) Impressa válasza dragonfx (#55456) üzenetére


Impressa
őstag

Basszus, bocs igazad van, jogos az észrevételed :R , igen van neki egy külön 3,5 mm jack-je, amit a telefonba tudsz dugni. :K szóval tudod úgy használni, ahogy korábban írtad. ;)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#55462) Zolibaba24 válasza rsbenya94 (#55459) üzenetére


Zolibaba24
tag

Valami márkanév csak van rajta, nagyban befolyásolhatja a diagnózist :) Illetve, púpos kondenzátorok akadnak -e az alaplapon, azok is eredményezhetnek spontán újraindulást.

[ Szerkesztve ]

Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb!

(#55463) rsbenya94 válasza Zolibaba24 (#55462) üzenetére


rsbenya94
csendes tag

Active pfc . ennyi található csak rajta , teljesen fekete.
Kondenzátorok rendben. :(

(#55464) Zolibaba24 válasza rsbenya94 (#55463) üzenetére


Zolibaba24
tag

Eddig rendben működött vagy mostanában került bele valami új hardver?

Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb!

(#55465) rsbenya94 válasza Zolibaba24 (#55464) üzenetére


rsbenya94
csendes tag

Most lett összepakolva a gép, csak 3D be jön elő a probléma , kb 10perc után.

(#55466) Satyricon válasza Zolibaba24 (#55453) üzenetére


Satyricon
addikt

3. napja szanaszéjel van a gépem, mert új vizes cuccokat teszek bele. A gépházat moddoltam, a belsejét festettem, a blokkokat takarítottam, stb... És most nem vizes cuccok vannak a gépben

Mindent bekötöttem, mindent beleraktam a gépbe. Indítom, nem ad képet. Átnéztem mindent, indítanám, de semmi. Szétkaptam mindent, másik vga, másik táp, 1 memóval indítok semmi. DVI-ről HDMI-re kapcsoltam, semmi. Másik csatiba dugtam a vga-n a kábelt, semmi. 2 óra elteltével, kb 10 perccel ez előtt, mondom kiszedem az alaplapi elemet, hátha agybaja lett. Mindent összedugok újból, indítok, csipogás. :DD Na mondom szakkadj meg! :((

Am szerintetek mi nem tetszett neki? másik vga-t tettem bele? Vagy lehet a cpu 1 helyére cpu 2-t dugtam? esetleg a 2-t megcseréltem és fordítva tettem be? Nem tudom. De ha nem ezek miatt történt a dolog, akkor tuti hogy valami paranormális jelenségek folytak itt a szobámba! O.o?

Már kezdtem magam hlyének nézni. Mndom ilyen nincs! Valami nem stimmel... Fogalmam sincs mi lehetett a baj

jah, a táp csatija is mind jó. Mert FSP tápommal se adott képet...

Köszi azért, hogy írtatok! :U

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#55467) Zolibaba24 válasza rsbenya94 (#55465) üzenetére


Zolibaba24
tag

Vga táp be van dugva? Véleményem szerint a vga körül lesz a probléma. Alaplapi kondenzátorok a pcie csatlakozó körül, laza csatlakozás ( extra táp, pcie kontakt) , driver probléma, próbálj újabbat, vagy ha az nincs régebbit, de mindenesetre valami mást. Kérj kölcsön egy másik hasonló kaliberű videókártyát, ha van rá mód, és teszteld.

[ Szerkesztve ]

Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb!

(#55468) Zolibaba24 válasza Satyricon (#55466) üzenetére


Zolibaba24
tag

Azért írtam ezt a megoldást mert nekem is volt már hasonló, helytelen leállítás után produkálta ezt, konkrétan áramszünet után halt be minden.

Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb!

(#55469) rsbenya94 válasza Zolibaba24 (#55467) üzenetére


rsbenya94
csendes tag

Új catalyst megoldotta a problémát , 1óra játék után semmi tünet!
Köszönöm a segítséget! :R

(#55470) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Sziasztok!
Nem lehet valamilyen programmal nézni az egész gép fogyasztását? Mert érdekelne hogy mennyi mondjuk egy 3DMark közben meg akkor amikor semmi nem megy csak bekapcsolva van.

(#55471) Jorus válasza Milgram1 (#55470) üzenetére


Jorus
nagyúr

Pontosan csak külső fogyasztásmérővel fogod tudni mérni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55472) föccer válasza Milgram1 (#55470) üzenetére


föccer
nagyúr

Szoftveres mérések szart sem érnek. Szerezz be egy konnektroba köthető fogyi mérőt, az már valamivel közelebb lesz az igazsághoz.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#55473) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Nem tudtok valami házi vinyóhalkítási technikát? Mert jelenleg a vinyóm a leghangosabb a gépben. Nem a kerregés a gond, hanem az alapzaj. Olvastam szoftveres megoldásról is, de a systool nem akar elindulni. De akár házi barkácsmegoldást is meghallgatok. Illetve annyit még, mennyi a max egészséges hőmérséklet egy vinyónál? Köszi

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#55474) spiritex válasza JoolsNOS (#55473) üzenetére


spiritex
veterán

Ilyenem van és nagyon jó, de ha a vinyó támogatja az Acoustic management-et, akkor ez a progi is jó lehet: [link]

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#55475) JoolsNOS válasza spiritex (#55474) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Én vagyok, hülye, hogy nem látok letöltési lehetőséget? Megvan, köszi.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#55476) spiritex válasza JoolsNOS (#55475) üzenetére


spiritex
veterán

Furcsa, de ott tényleg nincs, pedig ingyenes. Itt egy link. De most nem minden vinyó támogatja az AAM-et. A progiban itt található: Funkció / Egyebek / AAM felügyelet.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#55477) JoolsNOS válasza spiritex (#55476) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Hát szerintem nem támogatja, mert bár a felső csúszka aktív, de nem történik semmi változás ha lehúzom.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#55478) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok, valamiért nem találom az ICQ-ban az avatar editort. Nem tudjátok hogyan lehet előcsalogatni? Köszi :)

(#55479) Vakegérke válasza seederking (#55455) üzenetére


Vakegérke
veterán

Leírnád pontosan a hibaüzenetet?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55480) Ruszki


Ruszki
senior tag

Üdv!

Van egy régi ASUS gép(Asus alaplap x2-es AMD és egy 8500GT VGA plusz WIN7).
Egyik napról a másikra azt csinálta,hogy nem indulnak a 3D-s játékok mivel nem támogatja a VGA.
Na már most cseréltem drivert meg minden de az eszközkezelőben ezt írja a VGA-hoz:

Hiba üzenet: A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43)

Kipróbáltam egy másik VGA-val ott is ugyan ez áll fent.
Szerintetek lap hiba vagy a Win7 szórakozik!?
Ha nem muszáj nem tenném újra a wint7-et.

Előre is köszönöm!

Üdv,Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#55481) Wyll


Wyll
őstag

Sziasztok!

Néha le van írva egy-egy cikkben/teszt elején, hogy minél általánosabbá válik egy számítástechnikai komponens, akkor azt idővel integrálják a CPU-ba (lásd pl matematikai társprocesszor, memóriavezérlő, vga), mert ez költségmegtakarítás, hatékonyság, stb.
Illetve az is, hogy mikor válik ki, külön speciális alkatrésszé... (erre most hirtelen nem tudok példát)

Remélem értitek, mire gondolok :)

Ezt vagy egy ilyen leírást be tudna nekem linkelni valaki?! Thx!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#55482) Vakegérke válasza Ruszki (#55480) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az eszközkezelőben nincs sárga kérdőjel, vagy felkiáltójel valamelyik sorban?

Szerk: Előlapi USB-be van dugva eszköz?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55483) Ruszki válasza Vakegérke (#55482) üzenetére


Ruszki
senior tag

Azt kihagytam Vakegérke!! :)
De igen sajnos sárga felkiáltó jeles a VGA!
Felismeri milyen típus driver fel is megy de ott van a sárga felkiáltó jel!
Én először VGA-ra gyanakodtam de lehet lap lesz.
Nincsen!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#55484) Vakegérke válasza Ruszki (#55483) üzenetére


Vakegérke
veterán

Amondó lennék, hogy gyaluld le a meghajtó progikat, drivert, szedd le innen a megfelelőt, és telepítsd.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55485) Ruszki válasza Vakegérke (#55484) üzenetére


Ruszki
senior tag

Az már megtörtént!:)
De miért linkeltél nekem EAH3650-et!!?? :DD
A registryt is kitakarítottam már!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#55486) Vakegérke válasza Ruszki (#55485) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az szerepel az adatlapodon.
No, akkor pontosan milyen kártyád van?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55487) Ruszki válasza Vakegérke (#55486) üzenetére


Ruszki
senior tag

Az ilyen általános dolgokkal tisztában vagyok! :D
Azt mondanám van némi infós tapasztalat!
De amúgy egy ASUS 8500GT csinálja ezt!
De utána kipróbáltam egy ATI VGA-val és azzal is ez volt a gond!
Szóval ezért gyanakszom a lapra!
Itt az "első" hsz.

Üdv!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#55488) Vakegérke válasza Ruszki (#55487) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem vonom kétségbe a tudásodat. :N

Ha megengeded, volna még egy javaslatom: SlimDrivers.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55489) Ruszki válasza Vakegérke (#55488) üzenetére


Ruszki
senior tag

Nincs semmi gond, nem úgy gondoltam! :R
Lehet ezt is kipróbáltam de utána nézek.

Üdv!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#55490) Gregman


Gregman
tag

Sziasztok!

Adott egy egyszerű Logitech billentyűzet (vezetékes, USB) valamint egy Logitech wireless (unifying vevős) egér.
Kellene nekem egy KVM switch:
- ami 2 USB-s csatlakozós (külön billentyűnek és egérnek a fentiek miatt),
- DVI csatlakozós (az egyik gép a DSUB-on gyenge képet ad, de DVI-on O.K.)

A keresgélésim ide vezettek -> Aten CS682 KVM switch.
A unifying vevős egér miatt aggódom aminek a táppal való ellátását (mármint a unifying vevőnek) az USB portnak kell megoldani ami a KVM switchen van.

Az Aten oldalán ezt írják: "Supports wireless keyboards and mice"

Van valakinek tapasztalata hasonló konfiggal?

(#55491) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!

Általában mi szokott egy noti olvasó leggyakoribb hibája lenni, ha nem olvas egyáltalán semmit sem?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#55492) Lompos48 válasza anonymus89 (#55491) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Piszkos a lencse.

(#55493) sznyunyi


sznyunyi
tag

Sziasztok!
Hiba leírása: bekapcsoláskor lassan pörögnek a ventik, folyamatosan világít a boot devide led, cpu fan error-t ír ki a gép, F1 gombbal enged tovább lépni a boot menübe, ahol az értékek: cha fan1 960 körül mozog, cha fan2 880 körül, a cpu fan viszont pirosban van és csak 520-560 között ingadozik.
Boot menüből kilépve folytatódik a gép indulása, megy is, de a ventik félgőzzel tekernek.
Alaplap szervizeltetve lett nemrég. 1 teljes hónapig ültek rajta, majd eleinte jó volt, de most megint megzakkant a gép egy ideje.... :W
A sejtésem, hogy az a hibás, nem pedig a procihűtő vagy a ventije. Azért ha valaki jobbat és okosabbat tud mondani meghallgatom!
Nos, szerintetek???? (alkatrész típusok az adatlapomon szerepelnek)
Köszönöm!!

Si vis pacem, para bellum!

(#55494) 4ttil4


4ttil4
csendes tag

Üdv!

Szeretnék egy kis segítséget kérni router beállítás ügyben, és elnézést ha rossz topicba írom ezt.

Szóval a helyzet a következő: van egy tplink 740es router, és egy hülye smart TV.
Szeretném rákötni a TV-t a netre lan kábelen keresztül. A routerhez még egy pc csatlakozik, szintén kábelen.
Először jó volt a net a tv-n, de aztán vmiért megvadult és azóta nem tud csatlakozni. Van a készüléken ilyen hálózatbeállító, ami eddig összevarázsolta nekem a kapcsolatot, de az utóbbi időben nem boldogul.
Próbáltam automatikus beállításokkal is és kézivel is( csak a manuális megadással nem vagyok tisztában).
A router IP-je 192.168.0.1
Az alhálózati maszkhoz beírtam 255.255.255.0-át, kérdésem h ez jó e, illetve az alapértelmezett átjáróhoz és a DNS-hez mit kellene beírnom, hogy jó legyen a kapcsolat.
Amúgy automatikus beállítással (számomra) érdekes, hogy nem ezt az IP-t állítja be, hanem vmi mást.
Tudnátok segíteni, hogy mivel próbálkozzak?

Előre is köszönöm!

(#55495) Vakegérke válasza 4ttil4 (#55494) üzenetére


Vakegérke
veterán

Itt biztos kapsz segítséget.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55496) plaschil


plaschil
aktív tag

Hali!

Szokatlan téma errefelé... a minap foci közben kibicsaklott a bokám és megduzzadt és fáj. El szeretnék vele menni dokihoz. A dolog annyiban érdekes, hogy nem vagyok budapesti, de itt dolgozom pár hete, és még nincs bejelentett/ideiglenes lakcímem. Hová/melyik kórházhoz fordulhatok ilyen esetekben? A 8 ker-ben vagyok. :U

[ Szerkesztve ]

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#55497) 4ttil4 válasza Vakegérke (#55495) üzenetére


4ttil4
csendes tag

Köszönöm!

(#55498) Impressa válasza plaschil (#55496) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Baleseti Kórház az pont a 8. kerületben van. Nem számít, hogy nem vagy bejelentve, az ambulanciára kell menni, el kell, hogy lássanak - el is fognak - TAJ kártya legyen nálad. Jobbulást :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#55499) plaschil válasza Impressa (#55498) üzenetére


plaschil
aktív tag

Ahh megnyugodtam... :B
Köszönöm a gyors helpet, akkor elbicegek! :)

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#55500) anonymus89 válasza Lompos48 (#55492) üzenetére


anonymus89
addikt

Szétszedtem, nem tudom majd készítek fotót.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.