Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55951) mefistofeles

Tökre nem értek az effélékhez.....
Ha egy jack kimenetről elviszem a hangot egy hangszóróba és ott egy jack elosztóval csatlakoztatom, akkor ha az elosztó másik végződéséből pl. egy fülesre csatlakozok akkor ott is szól? :F

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#55952) TaylorXIII válasza gamer187 (#55948) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Látok 7750 1gb GDDR5 low profile-t de az 27k már szóval most úgy tűnik az a legjobb amit néztél és az is GDDR5 ami jó.

(#55953) gamer187 válasza TaylorXIII (#55950) üzenetére


gamer187
tag

A hivatalos oldal szerint ezt tudja a táp:

Power Features

Operating Voltage Range: 90 – 264 VAC; Rated Voltage Range: 100 – 240 VAC; Rated Line Frequency: 50/60 Hz; Operating Line Frequency Range: 47 – 63 Hz; Rated Input Current: 4.0 A; Rated Input Current 80 Plus: 3.5 A; Current Leakage (NFPA 99): < 275 µA; System Heat Dissipation: Typical 198 btu/hr (50 kg-cal/hr) Maximum 1260 btu/hr (318 kg-cal/hr); System Heat Dissipation 80 Plus: Typical 150 btu/hr (38 kg-cal/hr), Maximum 1024 btu/hr (258 kg-cal/hr; Power Supply Fan: 80 mm variable speed, Power Consumption in ES Mode – Suspend to RAM (S3) (Instantly Available PC): <2.7 W

Power Consumption description:

240 watts maximum

Power Requirements:

Input voltage 90 – 264 / 100 – 240 VAC, 50/60 Hz, 47 – 63 Hz, active PFC (80% High Efficiency)

(#55954) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

frissen húztam Win7-et egy ThinkPad T500-ra. Frissítés utáni újraindítás közben valamiért kifagyott a gép (Bluescreen 1038), azóta szinte minden indításnál megjelenik ez az ablak: [link]

Mi lehet a gond? Soha nem találkoztam még ilyennel.

[ Szerkesztve ]

(#55955) TaylorXIII válasza gamer187 (#55953) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Ezt én is láttam de ebből hol derül ki mit tud 12 Volton? Ezért kéne talán megnézni magán a tápon.

(#55956) gamer187 válasza TaylorXIII (#55955) üzenetére


gamer187
tag

És mit nézzek pontosan a tápon? Mit jelent ez egyáltalán hogy "mit tud 12 volton"?

(#55957) TaylorXIII válasza gamer187 (#55956) üzenetére


TaylorXIII
őstag

+12 V alá mi van írva a tápodon? ja és ha már megnézed azt is nézd már meg mi a gyártó és típusa a tápnak. Ez egy Chieftec(gyártó) CTG-500-80P(típus).

[ Szerkesztve ]

(#55958) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Vásároltam két db Speedlink Strike FX Gamepad Wireless-t (Sl-6567-BK)

3óra töltési időt írtak a kiskönyvben (és a töltés végét a ledek elalvása jelenti )

1és fél óra után a ledek már nem világítottak de ha leszedtem őket usb-ről majd újra rákötöttem őket akkor ugyan úgy villogtak a ledek körülbelül 5 percig majd elaludtak ismét.

Aztán most körülbelül 3óra töltés után feltelepítettem cdről a drivert majd bedugtam mind két usb vevőegységeket és megnyomtam a karokon a wifi gombot ,hogy szinkronizáljanak . Az ég világon nem történt semmi.

Majd letöröltem a cd-ről feltett drivert és újraindítottam a gépem és a netről letöltött driverrel próbálkoztam de azzal is sikertelen :S.

úgyis próbáltam ,hogy a wifi gombot benymtam a gamepadon és utánna dugom rá az usb vevőt de úgysem történt semmi .

"Eszközök és nyomtatók nál " ezt látni

Amúgy honnan tudni ,hogy a töltés az befejeződött ? Vagyis tudom ,hogy kikell ,hogy aludjon a led de amint írtam ha újra rádugtam usb-re ugyan úgy villogott a led és 5 perc múlva aludtak el.

Segítsetek nekem :(

(#55959) gamer187 válasza TaylorXIII (#55957) üzenetére


gamer187
tag

(#55960) TaylorXIII válasza gamer187 (#55959) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Látom meg is van különböztetve, hogy CPU-é melyik 12 Voltos ág. 7,5 A az nem rossz. Az 90 Watt. Annyit ez a 6670 pl nem fogyaszt. De a milyen tápegységet vegyek topikba is kérdezd azért meg szerintem ezeket. Oks? De úgy részletesen a képpel meg konfiggal együtt mint itt. Szóval precízen!

(#55961) gamer187 válasza TaylorXIII (#55960) üzenetére


gamer187
tag

Oksa, és kösz mindent ! :)

(#55962) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!

Volna egy olyan kérdésem, hogy mi a búbánatos isten nyilát csináljak az Acer pqservice rejtett partíciójával win vista-ról ---> win7 telepítése esetén?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#55963) pjen válasza anonymus89 (#55962) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem beteszel egy win 7 telepítőt-particíonálod formázod minden eltűnik róla,ha ez nem elég akkor linux live cd röl boot és simán letörlöd a HDD t.

(#55964) pjen válasza mefistofeles (#55951) üzenetére


pjen
félisten

igen,de a hangerővel vigyázz.

(#55965) anonymus89 válasza pjen (#55963) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi, akkor törlök minden partíciót és újraosztom az egészet.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#55966) pjen válasza anonymus89 (#55965) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem menni fog,azonkívül hogy a win 7 is csinál egy 100mb s partíciót.

(#55967) anonymus89 válasza pjen (#55966) üzenetére


anonymus89
addikt

Elméletileg már fájlok kibontása, úgyhogy kopp-kopp-kopp... :B

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#55968) pjen válasza td (#55927) üzenetére


pjen
félisten

szerintem ilyen nincs. :(( :(( :((

(#55969) gameresboy


gameresboy
aktív tag

sziasztok!
ASRock B75 Pro3-M + Intel Core i5 3470
A windows újraindításnál nem reagál, olyan, mintha a gép alvó állapotba kerülne.
Frissen telepített, a driverek telepítésénél, amikor a gép csinálta működött.
Mi lehet a probléma? Leállítani sikerül, csak újraindítani nem.

(#55970) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Tudnátok ajánlani olyan topicot vagy ph felhasználót aki tudna nekem segíteni egy corsair pendrive garanciális ügyében?

THX előre is

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#55971) föccer válasza Predator2 (#55970) üzenetére


föccer
nagyúr

[link]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#55972) rsbenya94


rsbenya94
csendes tag

Üdv.!
A következő lenne a hibajelenségem (win8 32bit)
10-15perc 3d-s alkalmazás után megfagy a gép és ezeket a hibákat szokta kiírni.
"Page fault in non paged area dxgmms1.sys vagy fltmgr.sys"
és egy másik is előszokott bukkani.
"Kernel mode exception not handeled"

Valaki segítsen legyen szíves , mert már nagyon ki idegel... :(

(#55973) Gutenberger


Gutenberger
tag

Sziasztok!

Adottak a következők:
A10 5800K AMD proci,
FM2A75 Pro4-M Asrock alaplap,
Geforce GTX650 kártya.
4Gb Ram
Úgy tűnik, hogy a 400 Wattos táp kevés, de akkor mekkorát és milyet javasoltok hozzá?
(Ez az első gép, amit összerakok és jól jön minden javaslat!)

Előre is köszönöm a válaszokat!!! :F

"Uram, ha Ön lenne a férjem, megmérgezném! - Ha az Ön férje lennék, bevenném!"

(#55974) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok!

Hogyan lehet megcsinálni, hogy pl netezés közben 1000mhz-n menjen a cpu, de ha elindítok egy játékot, akkor 3700mhz legyen? A speedstep csak 2600mhz-ig lassítja... :O

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#55975) Vakegérke válasza rsbenya94 (#55972) üzenetére


Vakegérke
veterán

Két dolgot tudok elképzelni. Vagy a VGA driver kavar be, vagy a NOD antívírus. Tégy fel másik drivert, és ha az nem segít, akkor szedd le a NOD-ot a gépről, ha fent van.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55976) FlasH-BacK válasza 800.henrik (#55974) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Szerintem azért lassítja addig, mert a min. szorzó a 13, amit be tud állítani, így 200 (mivel 800 MHz az FSB-d) x 13=2600 MHz. Ha az az alaplapod van, ami az adatlapodon szerepel, akkor le tudsz hozzá tölteni a honlapjáról tuning progit, amiből elvileg win alól is állítható az órajel. Ha netezel, akkor vedd vissza az FSB-t a kívánt szintre, ha játszol, akkor pedig told feljebb. (megjegyzem, nem használtam soha ilyen lapot, szóval ez csak elmélet h működik, próbáld ki)

Amúgy ha túl sokat eszik a procid, vegyél egy 45nm-est, pl. E5xxx, E3xxx széria elég olcsón kapható már használtban. :U

(#55977) pjen válasza 800.henrik (#55974) üzenetére


pjen
félisten

1000mhz:azért ez netezéshez is kevés lesz,főleg ha valami videót akarsz nézni. :((

(#55978) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Próbáltam a programot, működik :R Másik kérdés, mert földhözvágom a telefont: Motorola v8-at miért nem látja a gép?

Memóriaeszköz:

Adathordozó szinkronizálása:

A modemet és az usb nyomtatást is próbáltam, de ott is ez van :((( Hogyan lehet leszedni a telefonról a képeket?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#55979) rsbenya94 válasza Vakegérke (#55975) üzenetére


rsbenya94
csendes tag

Próbáltam már 3 fajta driverrel , eredménytelenül.
NOD nincs telepítve a gépen.
Esetleg valami mást? :F

(#55980) Pttypang


Pttypang
veterán

Pcmcia foglalathoz milyen bővítőkártyákat lehet használni? Van köztük vmi értelmes? :)

Everybody lies.

(#55981) Đusty válasza 800.henrik (#55978) üzenetére


Đusty
addikt

Szerintem inkább a telefonon kellene beállítani, hogy háttértárként viselkedjen mint a pc-t szídni :-), vagy valami driver kellene.
Viccet félretéve nem tudom pontosan csak pl. A GPS-em is ilyen, hogy abban kell kiválasztani miként viselkedjen ha összekötöm.

(#55982) Krix CS 1.6


Krix CS 1.6
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi hangfalt szeretném rákötni notira (3,5" jack), milyen átalakítóra lenne szükségem? (erősítő/keverő nélkül megoldható?)

A hangfalból nem RCA kábel jön le hanem egy fekete vastag kábel.

[ Szerkesztve ]

Sjcam Sj8 PRO (Kingston Canvas React MicroSDXC 128GB A1 UHS-I V30)

(#55983) Pttypang válasza Krix CS 1.6 (#55982) üzenetére


Pttypang
veterán

Valami adatlapot mellékelhetnél, adatok nélkül, kinézetre nem sokat lehet rá mondani..

Everybody lies.

(#55984) TaylorXIII válasza Krix CS 1.6 (#55982) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Pontos típus mindenképp kéne de am amit bekereteztél azok az XLR vagy más néven canon csatlakozók. 1 jack XLR nem tudom mennyi lehet de nem a gyakori fajta az biztos:D Del látom van RCA is(piros és fehér párok).

(#55985) Vakegérke válasza rsbenya94 (#55979) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs több ötletem, viszont itt bizonyára hatékony segítséget kapsz.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55986) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!
Ez van a gépben: [link]
Működik a gép, de amint felrakom a videókártya drivert, a rendszer újraindításánál megáll és nem csinál semmit. Ha leszedem a drivert, akkor rendesen újraindul a rendszer. Mitől lehet ez? Valakinek hasonló probléma?

(#55987) 800.henrik válasza Đusty (#55981) üzenetére


800.henrik
senior tag

Úgy állítottam be, drivert telepítettem. A telefon fog repülni

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#55988) 800.henrik válasza 800.henrik (#55987) üzenetére


800.henrik
senior tag

A telefon fél másodpercig azt írja, hogy kapcsolódás, utána "USB kapcsolat bezárult" :O Másik USB kártyával próbáltam. Win8-ban is ezt csinálja.

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#55989) Pttypang válasza TaylorXIII (#55984) üzenetére


Pttypang
veterán

Ezzel jó lenne neki az rca, de ha csak nicns benne erősítő, nem hiszem, hogy meg tudja mozgatni ^^

Everybody lies.

(#55990) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!
Az alábbi konfiggal van egy pici problémám.
alaplap: Gigabyte GA-F2A85XM-D3H
proci: X4 750K
ram: 8GB
videókari: Gigabyte HD7770
wifi: TP-link TL-WN851ND
Chiectec 450Wattos táp
Samsung 120GB SSD
Toshiba 1TB HDD
OP rendszer Windows 7 64 bit (ezt már jó pár gépre felraktam, bizonyított.)
A probléma az, hogy ha le van állítva a gép akkor a wifi rendben elindul, de újraindításkor nem látja a wifi kártyát. A wifi kártya más gépben jól működött.

(#55991) TaylorXIII válasza Pttypang (#55989) üzenetére


TaylorXIII
őstag

De hát csak egy szimpla pc és hangfalösszekötés ez, nem? Miért kéne ehhez erősítő?

(#55992) Vakegérke válasza TaylorXIII (#55991) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ráadásul aktív hangfal.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55993) TaylorXIII válasza Vakegérke (#55992) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Akor jack-rca működne szerinted?

(#55994) Vakegérke válasza TaylorXIII (#55993) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerintem igen. Pár forintos kiadás, nem tétel. Nem véletlen van az a rahedli csatlakozás, vezérlés, meg potméter az "anya" hangfal hátulján. Táp is megy bele, kell, hogy erősítővel rendelkezzen.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55995) RTTWLR


RTTWLR
csendes tag

Sziasztok!

AMD A8 5600k fm2 + 4 GB DDR3 1600 Mhz memóriával, win7 32bitest vagy 64 bitest érdemes feltenni?
Mert ha jól tudom majd az apu a memóriából el fog venni egy kicsit.

(#55996) TaylorXIII válasza Vakegérke (#55994) üzenetére


TaylorXIII
őstag

S jack XLR jobb minőségű lenne szerinted?:D ja és miért van rajta két XLR?:D Itt is left és right van?:D Mert nem látom mi van alájuk írva aztán nem tudom lehet a másik az egy kimenet. De azt én honnan tudjam egy ilyen képről?:D Egyébként reméljük az is majd olvassa ezt aki kérdezte és nem az lesz, hogy bekérdez, hogy van-e már valami:D Mint múltkor a csávó akinek ketten is válaszoltatok és azt írta, hogy még nem kapott választ:D

[ Szerkesztve ]

(#55997) Pttypang válasza Vakegérke (#55994) üzenetére


Pttypang
veterán

Erre gondoltam én is, de ha nem rendelkezik, akkor már kérdéses lenne :)

Everybody lies.

(#55998) Vakegérke válasza TaylorXIII (#55996) üzenetére


Vakegérke
veterán

Fura dolog ez. Kaptunk egy képet, amely a méreténél fogva szinte semmit nem mond. Arról nem is beszélve, hogy többet tudnánk, ha a hangfalpáros típusát közölte volna a kérdező. Innen kezdve totózunk.

Megesik, hogy akad olyan fórumtárs, aki letagadja, hogy kapott már választ. Csuda tudja, talán azért teszi, hogy megszánja a ráérős ember, és olyan választ adjon neki, amely ínyére való. Ennél egyszerűbb lenne, ha közölné, hogy minél több véleményt vár, amelyekből leszűrheti a végeredményt.

Crytec210: Kell, hogy legyen benne erősítő. Túl sok "bitybaty" látható, nem dísznek tették rá.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55999) Impressa válasza Vakegérke (#55998) üzenetére


Impressa
őstag

Jól gondolod, van benne. :K aktív hangfalnak hívják típusa pedig: Active box YD-12 jogos, amit írtál. :K

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#56000) Vakegérke válasza Impressa (#55999) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor elég a jack-RCA kábel, és csókolom. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.