Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55751) Lompos48 válasza anonymus89 (#55750) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha USB, akkor mehet. A navi fogja diktálni a töltőáramot. 5V-ot kiválasztva.

[ Szerkesztve ]

(#55752) anonymus89 válasza Lompos48 (#55751) üzenetére


anonymus89
addikt

Igen usb-s megoldás mint az újabb típusú micro usb-s töltőknél.
Kb. 20 perce megy gépről még mindig piros azaz töltés alatt van, rádugom a hálózatira egyből zöld.. :D

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#55753) Dusee válasza Dusee (#55704) üzenetére


Dusee
őstag

erre semmi? :(

(#55754) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

Kapott már valaki ilyen bejegyzést az eseménynaplóba?
- System
- Provider
[ Name] volsnap
- EventID 36
[ Qualifiers] 49158
Level 2
Task 0
Keywords 0x80000000000000
- TimeCreated
[ SystemTime] 2013-10-07T20:39:42.645545200Z
EventRecordID 124434

"A(z) C: kötet árnyékmásolatait a program megszüntette, mert az árnyékmásolatok tárolására szolgáló lemezterületet egy felhasználó által beállított korlát miatt nem sikerült megnövelni."

Ez miért van és mit tudok vele kezdeni?
Nem emlékszek, hogy ilyet állítottam volna be....

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#55755) razorbenke92 válasza Dusee (#55753) üzenetére

Púpos kondik az alaplapon esetleg? Szokott ilyet okozni. Ha említetted, hogy nézted, ne haragudj, nagyon felületesen olvastam a kérdést.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#55756) WillChi válasza #81556480 (#55740) üzenetére


WillChi
senior tag

Indítsd újra a kábelmodemet is az 'idegen' gép csatlakoztatása után! Jó eséllyel az új gép MAC-címe okoz problémát. Ha ez után sem jó, akkor lehet, hogy a szolgáltatónál beállított dhcp lease time kever be (ez lehet több óra is).

Első próbálkozásnak ez jó lenne.

Mondjuk, azt is jó lenne tudni, hogy milyen IP-címet kap a másik gép, mikor azon megy a net, de gondolom, hogy nem helyit, hanem hanem a szolgáltatód IP-tartományából egyet...

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#55757) WillChi válasza Dusee (#55753) üzenetére


WillChi
senior tag

Első körben memtest86, majd egy próba tápcsere. Én azért még megnézném a hőmérsékleteket is, hogy a CPU rendesen hűtve van-e...

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#55758) WillChi válasza phoenix64 (#55749) üzenetére


WillChi
senior tag

Milyen Op.rendszer? Csak azért, mert a nvidanál Vista-ig van fent driver.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#55759) Vakegérke válasza #81556480 (#55746) üzenetére


Vakegérke
veterán

Vezérlőpult, hálózati kapcsolatok. Helyi kapcsolaton jobb klikk, tulajdonságok. Az IPv6 elől szedd ki a pipát, az IPv4 maradjon.
XP alól írok, lehet, hogy nem jó az elérési útvonal, de meg fogod találni.

A másik megoldás az, hogy a "jó" gép ide vonatkozó beállításait megnézed, és használod a másikon is.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55760) csabex19


csabex19
csendes tag

Sziasztok lenne egy kérdésem.
(Tuti Hogy rosz helyre irok de remélem kapok azért valami választ.)
Lenne egy olyan problémám,hogy szeretném win7 alat az általános jogu felhasználoknak tudjanak telepiten, azokat a telepitet programokat használni is de pl.:fiuk tipus és renszer dolgokba ne tudjanak nyulkálni stb.
hogy tudnám be álitan?
(szerintem rosz helyre irom ezt is)
Meg még egy kérdés egy HP 620 as laptopon mért dobálja el a wifit valoszinü a drivert ilsztöprogiját dobálja el mert az ilesztö ujra huzása meg oldja a problémát de 2-3 napig birja és urja el dobja (melesleg driver fent van de wifi gombra nem reagál) mért van egyntalán a drriver vagy az ilesztöje a hibás valaki help pls.

[ Szerkesztve ]

(#55761) csabex19 válasza csabex19 (#55760) üzenetére


csabex19
csendes tag

az eszköz kezelö ugy mutatja h nincs gond de fizikaliag a a gombra nem ragál.

(#55762) #81556480 válasza Vakegérke (#55759) üzenetére


#81556480
törölt tag

Megpróbáltam, de sajnos nem működik így sem.

(#55756) WillChi
Voltmodem újra indítás és gép restart is. :(

(#55763) pumatom


pumatom
aktív tag

Sziasztok!

Céges T-s előfizetésünk van, és a mail.t-online.hu smtp szerverét használjuk a kimenő leveleinkhez.

Az utóbbi napokban viszont az történik, hogy egyik pillanatról a másikra nem küldi el az üzeneteket az outlook.

Mi lehet a probléma?

Ilyenkor beállítunk egy másik t-s felhasználónevet, és jelszót, de az is rövidesen /pár nap/ a fenti hiba jön elő.

Az üzenetet nem sikerült kézbesíteni a következő címzettek vagy terjesztési listák számára:

xyz@gmail.com
Hiba történt a címzett e-mail címére való kézbesítés megkísérlése során. A Microsoft Exchange nem fogja megkísérelni az üzenet ismételt kézbesítését. Próbálja meg ismét elküldeni ezt az üzenetet, vagy továbbítsa az alábbi diagnosztikai szöveget a rendszergazdának.

A következő szervezet elutasította az üzenetet: mail01d.mail.t-online.hu.

[ Szerkesztve ]

(#55764) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Megvettem az új Sim City-t. De az Origin nem lát internet kapcsolatot,így belépni se tudok,meg semmit se. Mi lehet a probléma?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#55765) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Olyan progit keresek, ami procit tesztel, ha esetleg valami baj van vele, kiírja azt. Elfelejtettem megfelelően rögzíteni a procihűtőt és pár percig úgy ment. Szanaszéjjel égette a kisujam, mikor megnéztem, mennyire hevült fel. Nekem gyanús, hogy valami lett a procival, mert az óta rettenetesen be van lassulva a gép... :S

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#55766) #81556480 válasza Satyricon (#55765) üzenetére


#81556480
törölt tag

PRIME95

Milyen processzor ?
Úgy tudom a számára veszélyes hőmérséklet közelében lekapcsol, így meg óvja magát a károsodástól.

[ Szerkesztve ]

(#55767) Satyricon válasza #81556480 (#55766) üzenetére


Satyricon
addikt

Azaz basszus. :DD Beírtam a googlebe hogy cpu teszt, meg processzor tesztelő program, hát bszott kiadni a prime95-öt. Úgy látszik a google-nek se jutott eszébe! :DDD Köszi!

Phenom II X2550 BE a proci. Alapon ment, nem volt húzva. És két maggal, nem 3mal... NA mindegy... Köszi még1x

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#55768) #81556480 válasza Satyricon (#55767) üzenetére


#81556480
törölt tag

Szerintem nem lett semmi baja! De ezzel ki tudod tesztelni :R

(#55769) John Rose


John Rose
aktív tag

Sziasztok! Vettem egy alaplapi csatlakozásra köthető floppy helyébe építhető kártyaolvasót, amiben csak az usb aljzat működik, de kártyákat nem akar beolvasni. Mi lehet a gond? Konfig az adatlapomon. Előre is köszönöm a válaszaitokat!

(#55770) #81556480 válasza John Rose (#55769) üzenetére


#81556480
törölt tag

Drivere van? Feltelepítetted ?

(#55771) Satyricon válasza #81556480 (#55768) üzenetére


Satyricon
addikt

Remélem én is, hogy nem lett semmi baja!

Am kb mennyi időt kell mennie a proginak, hogy kiderüljön, van a valami baja a procinak? :F Na meg az elején a felugró ablakoknál mindent alapon kell hagyni ugye? Vagy ha ez lefutott, másik modban is le kell tesztelni? :F

Már nem emlékszem, hogy kell használni ezt a progit... :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#55772) John Rose válasza #81556480 (#55770) üzenetére


John Rose
aktív tag

Nincs telepítőlemez mellé. Erről a kütyüről lenne szó!

(#55773) #81556480 válasza Satyricon (#55771) üzenetére


#81556480
törölt tag

Én sem emlékszem de a hardcore emberkéke tizen órákat szokták futtatni ( ha tuning van, kiderül hibázik -e)

én 1 órát nyomatnám.

(#55772) John Rose hová csatlakozik az alaplapon?

[ Szerkesztve ]

(#55774) John Rose válasza #81556480 (#55773) üzenetére


John Rose
aktív tag

belső usb tüskékre, már kipróbáltam, hogy a ház usb csatlakozóit is leellenőriztem és működnek. Azt is kipróbáltam, hogy csak a kártyaolvasót kötöttem rá és akkor is csak az usb aljzat működik a kütyün.

(#55775) Vakegérke válasza John Rose (#55774) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az eszközkezelőben nincs látható probléma?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55776) John Rose válasza Vakegérke (#55775) üzenetére


John Rose
aktív tag

Nincs hibára utaló ikon. Lehetséges, hogy a kártyaolvasó része nem működik? A gyártó honlapján sajnos egyáltalán nincs driver hozzá. Lehet kipróbálom másik gépben is, amin Xp van.

(#55777) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Hol tudok vásárolni Ipad 1-2-mini táblagépet, ami 6.1.2 vagy régebbi IOS-el rendelkezik Budapesten?

Üdv:
Imi

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#55778) nonee válasza Immy (#55777) üzenetére


nonee
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy sony Vaio 64gb pendrive..van rajta pc játék.win 7 felismeri meg minden de rawos a pen,a daemon tolsal nem tudom feltelepíteni a játékokat..valaki tudna segíteni lehet a baj?

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#55779) flash-


flash-
veterán

szerintetek melyik páros nyújt jobb teljesítményt játékok alatt 1680as felbontásnál?

intel g3220 cpu + Sapphire HD7870 2GB DDR5 AMD?

vagy

Intel Core i3-4130 3400MHz 3MB LGA1150 Box + Msi R7850-1GD5?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#55780) csabex19


csabex19
csendes tag

Sziasztok
egy HP 620 as laptopon mért dobálja el a wifit valoszinü a drivert ilsztöprogiját dobálja el mert az ilesztö ujra huzása meg oldja a problémát de 2-3 napig birja és urja el dobja (melesleg driver fent van de wifi gombra nem reagál) mért van egyntalán a drriver vagy az ilesztöje a hibás valaki help pls.
az eszköz kezelö ugy mutatja h nincs gond de fizikaliag a a gombra nem ragál.

(#55781) Hulk017


Hulk017
csendes tag

Hali sztetek egy hd 4770 ddr5 vga még birja a strapát a mai játékokkal?

(#55782) Thrawn válasza Hulk017 (#55781) üzenetére


Thrawn
félisten

Több, mint 4 éves az a kártya. Szerinted?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#55783) Joker_5x


Joker_5x
tag

Hali !!

Egy olyan kérdésem lenne !!

Van a havernak 1 laptopja és ha bekapcsoljuk biosba be lehet lépni de windows felé vezető uton már a logo sem jön be csak fehér kép és újraindul mi lehet a probléma ??

Válaszotok előre is köszi !!

Az élet labirintus, de valahogy senki sem keresi belőle a kijáratot.

(#55784) TaylorXIII válasza Hulk017 (#55781) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Lowon de talán mediumon is 1-2 játéknál HD felbontásban jah még elvan velük ahol nem DX11 a minimum(pl Crysis 3). De újan ilyet ne vegyél.

(#55785) Đusty válasza Joker_5x (#55783) üzenetére


Đusty
addikt

Csökkentett módban sem? Kellene egy boot cd vagy pendrive, hogy lehet-e hardveres probléma, de valószínűleg ebből minimum win újrahúzás lesz ha az előbbiek sem működnek, aztán majd kiderül.

(#55786) Joker_5x válasza Đusty (#55785) üzenetére


Joker_5x
tag

nem lehet behozni azt a menüt ahol a csökkentet modot ki lehet választani !!
csak fehér képernyö és ujraindul

Az élet labirintus, de valahogy senki sem keresi belőle a kijáratot.

(#55787) pjen válasza Joker_5x (#55786) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Ki kéne venni az alaplapi elemet próba képen,de tudom ez laposban nem túl egyszerű,esetleg egy bios default hátha segít. :)esetleg linux live és arról bootolni,hátha...

[ Szerkesztve ]

(#55788) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Miért írja ezt a winrar?

Már 10-szer letöltöttem a bios-t, de nem jó :O BIOS

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#55789) Sub-ZeRo válasza 800.henrik (#55788) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ne az asztalra töltsd le.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#55790) Đusty válasza 800.henrik (#55788) üzenetére


Đusty
addikt

Kipróbáltam nálam múködik, ha nem megy, szólj és elküldöm kibontva a mail címedre!

[ Szerkesztve ]

(#55791) petakpa1


petakpa1
őstag

Erre valaki?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#55792) Qru válasza petakpa1 (#55791) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

USB 2 porton nem kapsz USB 3 sebességet, hiába kötöd usb 3-as vezérlőre. Az USB 3-as portnak több értintkezője van mint az USB 2-esnek. Visszafelé (bizonyos mértékig) kompatibilis, tehát usb 2-es sebességet kapsz a port miatt.

#nincsbennetarcsi

(#55793) 800.henrik válasza 800.henrik (#55788) üzenetére


800.henrik
senior tag

Frissítettem, de nem tudom állítani a cpu feszültséget :(

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#55794) starpeter


starpeter
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem ,hogy amikor játszok egy játékkal ,akkor miért van az minden játéknál ,hogy játszom és megy kb 60-80FPS-el és néha beszaggat (FPS dropp)
Az FPS Droppot ,hogyan lehet kiküszöbölni?
A gépigényem meg van a játékokhoz ,de valamiért nem erre számítottam.

[ Szerkesztve ]

(#55795) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Nem találtam jobb topikot, így itt kérdezem meg:

Az miért van, hogy az online Google Calendarban beállítom az esemény színét pirosra, az Androidos appban viszont van amelyik sárga színű lesz? És mellette van még néhány, ami marad piros. Ha telefonon akarom beállítani a színt pirosra, akkor is marad sárgán.

Naptár online, és ugyanez telefonon.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#55796) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Másik topikban nem zajlik az élet.....de belinkelem talán tud valaki ötletet adni nekem.

Problémám.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#55797) #81556480 válasza starpeter (#55794) üzenetére


#81556480
törölt tag

processzor vga és játék függő :Y

(#55798) Vakegérke válasza Borisz76 (#55796) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez a progi talán segít.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55799) starpeter válasza #81556480 (#55797) üzenetére


starpeter
senior tag

Értem.
De a processzor és a vga jóval nagyobb a ajánlottnál.
(AMD Athlon 740 X4 3,2GHZ és Nvidia GTS 450)
Pl: A GTA Vice City nevezetű játéknál is néha be szaggat aztán utána megy rendesen és megint beszaggat és így megy tovább és ez egy picit idegesítő tud lenni főleg az idegesítő ,hogy drágán vettem a gépet és nem ezt a teljesítményt vártam el. Esetleg van valami trükkötök ,mert én próbálkozom a CCleanerrel meg a Razer Game Booster nevű programokkal és nem válnak be :(

(#55800) Borisz76 válasza Vakegérke (#55798) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm de sajnos nem segít.

" There is no media in the specified device. " hibaüzenetet dob.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.